Studia UK - 2013/2014 - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-02, 02:04   #31
yousuck
Rozeznanie
 
Avatar yousuck
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 636
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Cytat:
Napisane przez Pani_Kredka Pokaż wiadomość
Tak mi się właśnie wydawało.

Jeszcze jedno pytanie mam. Na stronach uczelni można znaleźć konkretne wymagania, jakie stawia się kandydatom, tylko, że te wymogi są podane w formie wyników z brytyjskiej "matury". I jak to jest z osobą, która ma polską maturę? Jest przelicznik ocen - (jak ktoś napisał na 100%, to ma celujący, a więc ocenę A?), czy rozpatrują to zupełnie inaczej? Czy tak naprawdę liczy się rozmowa kwalifikacyjna?
http://www.colleges.co.uk/college-si...oundaries.html
A* (czyli nasza 6) od 90%. To zależy pewnie od uniwersytetu, na ile uważa polską maturę za współmierną a-levels/as-levels. Zawsze podstawą przyjęcia są osiągnięcia edukacyjne. Na ile ważna jest rozmowa kwalifikacyjna, to również zależy od przyjętych przez uniwersytet zasad - są takie, które już na sam interview stawiają wysokie wymagania, a więc niewiele osób po nim odpada. Inne z kolei dają szansę wykazania się potencjalnym studentów i wielu odrzucają. Oxbridge po interview odrzuca ~50% aplikacji.
__________________
there is a light that never goes out
yousuck jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 08:33   #32
stwa123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 179
Dot.: Studia UK - 2013/2014

A Ty gdzie studiujesz? Jakie mialas wymagania?
stwa123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 08:59   #33
mbamboo
Wtajemniczenie
 
Avatar mbamboo
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 376
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Ja dostałam wymagania jako średnią procentowych wyników z matury. Nie miałam interview, przeprowadzają je na kierunki medyczne (medycyna, weterynaria, stomatologia). Tak więc liczy się Twój egzamin językowy i matura, plus oczywiście personal statement.
__________________
mbamboo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 22:04   #34
laczupakabra
Rozeznanie
 
Avatar laczupakabra
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: gdzie nogi poniosą
Wiadomości: 708
GG do laczupakabra
Dot.: Studia UK - 2013/2014

yousuck dziękuję bardzo za odpowiedź ) no to muszę ogarnąć wszyściutko... Ty studiujesz w UK? zdradzisz co i gdzie? Brałaś tą rządową pożyczkę na studia?
laczupakabra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-03, 14:00   #35
yousuck
Rozeznanie
 
Avatar yousuck
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 636
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Nie ma za co nie studiuję, ale przymierzałam się więc zgłębiłam temat moim zdaniem pożyczka na studia to wcale nie jest zła opcja, wiele osób z Polski odgórnie odrzuca tę możliwość, nie chcąc zadłużać się w tak młodym wieku, ale zasady jej spłaty są moim zdaniem na tyle korzystne, że warto ją wziąć szczególnie wówczas, gdy aplikujesz na dobry uniwersytet.

Z interview bywa różnie - zależy to od uniwersytetu. Interview może być przeprowadzony przez przedstawiciela uniwersytetu w Polsce, przez telefon lub możesz otrzymać zaproszenie na kampus.
__________________
there is a light that never goes out
yousuck jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-03, 15:38   #36
stwa123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 179
Dot.: Studia UK - 2013/2014

a czy jest jakas kwota ktora MUSISZ splacic bez wzgledu na wszystko? ( chodzi o te pozyczke)
stwa123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-03, 20:32   #37
yousuck
Rozeznanie
 
Avatar yousuck
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 636
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Nie. Już nie pamiętam dokładnie jak to działa, musisz poszukać sobie w Internecie. W każdym razie oczekiwać będą od Ciebie spłaty dopiero wówczas, gdy przekroczysz pewien limit zarobków. Po 30 latach, bez względu na to jaką część zadłużenia spłaciłaś, dług wygasa

edit: byłam przekonana że 30, a tu piszą że 25 (tym lepiej )
więcej o kredycie:
http://studiawanglii.info/content/view/52/41/
__________________
there is a light that never goes out

Edytowane przez yousuck
Czas edycji: 2012-07-03 o 20:36
yousuck jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-04, 13:04   #38
Marta2509
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 58
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Cytat:
Napisane przez laczupakabra Pokaż wiadomość
Cooo? Już teraz trzeba składać aplikacje? Myślałam nad studiami w Anglii, ale jeszcze nie zgłębiałam tematu. Teraz idę do trzeciej klasy liceum. Czy to jest w ogóle realne, żeby na studia do Anglii iść zaraz po maturze? Czy jednak musiałabym zrobić sobie rok przerwy?

To calkowicie realne, w tym roku pisalam mature, w zeszly piatek dostalam jej wyniki a od pazdziernika ide na studia
Marta2509 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-04, 18:32   #39
Ironiaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Londyn ale sercem Edinburgh
Wiadomości: 144
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Cytat:
Napisane przez Marta2509 Pokaż wiadomość
To calkowicie realne, w tym roku pisalam mature, w zeszly piatek dostalam jej wyniki a od pazdziernika ide na studia
Hmmm jestes pewna, ze w pazdzierniku? Studia w UK zaczynaja sie w troszke innych terminach niz w PL. Szczegolnie dla studetnow z zagranicy wazny jest tzw. "freshers' week" a ten zaczyna sie z reguly w drugim tygodniu wrzesnia.
__________________
"Wierność psa zależy niekiedy od wytrzymałości smyczy"

Ironiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 09:55   #40
monika1379
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 303
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Ja poszlam na studia od razu po maturze, jestem po pierwszym roku i mam te pozyczke, ktora wiekszosc Polakow przekresla, bo jak slysza pozyczka to wlacza im sie myslenie: hmm, musze zaplacic wiecej niz od nich wezme! A to nie prawda !!! Warto, naprawde warto. Taka roznorodnosc kierunkow jak tu, to w Polsce ze swieca szukac. Fakt, ze niektore sa totalnie pozbawione sensu, bo tutaj mozesz sobie wymyslic byle jaki kierunek, aby miec na niego chetnych, ale niektore sa swietne, interesujace i warte wyjechania do innego kraju, chocby tylko na okres studiow. Polecam.
monika1379 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 16:51   #41
Marta2509
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 58
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Cytat:
Napisane przez Ironiaaa Pokaż wiadomość
Hmmm jestes pewna, ze w pazdzierniku? Studia w UK zaczynaja sie w troszke innych terminach niz w PL. Szczegolnie dla studetnow z zagranicy wazny jest tzw. "freshers' week" a ten zaczyna sie z reguly w drugim tygodniu wrzesnia.

Ja mam go jakos w ostatnim tyg wrzesnia.
Marta2509 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-12, 16:47   #42
Marta9366
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 18
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Hej, mam pewien problem
Uni na ktory sie wybieram ( nie podaje nazwy )nie cieszy sie najlepsza opinia (wczesniej wiedzialam tylko ze jest przecietnie w rankingach, ale czytalam na thestudentroom ze no nie jest za dobry) jednak w tym roku chce zaczac juz studia, rok przerwy nie wchodzi w gre, a na dobre uni na moj kierunek juz sie nie dostane przez clearing.
Moje pytanie: czy jest opcja, ze bede studiowala rok na tym uni i postaram sie o wysokie noty, a po roku przeniose się na jakis lepszy?????? Czy mozna to zrobic bez zadnych konsekwencji( chodzi mi o pozyczke)
Marta9366 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-17, 01:06   #43
yousuck
Rozeznanie
 
Avatar yousuck
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 636
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Tak i tak. Ale nie każdy uni przyjmuje transfer students. Dlaczego rok przerwy nie wchodzi w grę? Czasem lepiej znaleźć pracę, poprawić maturę, nie pchać się na uni byle studiować, ale oczywiście Twoje życie, Twoje decyzje.
__________________
there is a light that never goes out
yousuck jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-18, 10:43   #44
monika1379
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 303
Dot.: Studia UK - 2013/2014

A ja zapytam, skad masz pewnosc, ze nie dostaniesz sie przez clearing?
monika1379 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-26, 21:18   #45
wizmod
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 116
Dot.: Studia UK - 2013/2014

nie bójcie się, że ciężko się dostać.
opinie, że ps jest taaaaaki ważny, że trzeba go pisać tygodniami, aby był dobry też chyba są przesadzone. w każdym razie ja swój napisałam w parę dni w styczniu i zaakceptowały mnie wszystkie uni, do których wysłałam.
wszystko robiłam w biegu, byle tylko nie siedzieć dłużej w Polsce i się udało .
da się, więc nie ma na co czekać .
wizmod jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-26, 23:49   #46
suzie_
Raczkowanie
 
Avatar suzie_
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 39
Dot.: Studia UK - 2013/2014

agh, nie wiem jakim cudem przeoczyłam ten wątek niepotrzebnie zakładając nowy..
w każdym razie - dołączam się do grona zainteresowanych studiami w UK

tak btw jakie uni bierzecie pod uwage?
suzie_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-27, 00:14   #47
Pani_Kredka
Raczkowanie
 
Avatar Pani_Kredka
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 194
Dot.: Studia UK - 2013/2014

A ja mam takie pytanie - jak wyglada sprawa z zakwaterowaniem? Są jakies akademiki, prawda? Ale jakie są te akademiki? Chodzi mi o to, czy warto tam zamieszkac, czy lepiej wynająć jakąś stancje (albo mieszkanie, ale to raczej marzenie)?

EDIT:
Chodzi mi o Londyn.
__________________
Kolorowe kredki w pudełeczku noszę.
Kolorowe kredki bardzo lubią mnie.
Kolorowe kredki kiedy je poproszę, namalują wszystko, to co chcę.
Pani_Kredka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-27, 00:27   #48
suzie_
Raczkowanie
 
Avatar suzie_
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 39
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Cytat:
Napisane przez Pani_Kredka Pokaż wiadomość
A ja mam takie pytanie - jak wyglada sprawa z zakwaterowaniem? Są jakies akademiki, prawda? Ale jakie są te akademiki? Chodzi mi o to, czy warto tam zamieszkac, czy lepiej wynająć jakąś stancje (albo mieszkanie, ale to raczej marzenie)?

EDIT:
Chodzi mi o Londyn.
to zależy, akademik raczej sie nie opłaca - w centrum Londynu może cię kosztować nawet 170f za tydzien; ale z drugiej strony czasem jest to dobre wyjscie na pierwszy rok
każda szkoła ma na swojej stronie lub w prospekcie wypisane akademiki i ceny za tydzien, cena zalezy od tego czy chcesz miec własną łazienke, "catering'' i jak bardzo "wypasiony" pokój chcesz

jeżeli chodzi o mieszkanie to musisz sie liczyc z rachunkami - chyba, że wynajmujesz pokój; no i jeżeli nie w centrum Londynu to koszty za wynajem spadają, ale musisz liczyć więcej na dojazdy
suzie_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-27, 20:38   #49
patka3991
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 24
Dot.: Studia UK - 2013/2014

a jak myslicie? dobrze jest napisac w statement zeby napisali mi co mam poprawic na maturze jesli teraz nie spelniam jeszcze ich wymagan? czy to mnie automatycznie skresla,bo sobie pomysla..aa jesli stac ja na wiecej to po co ja teraz przyjmowac...
patka3991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-27, 21:05   #50
wizmod
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 116
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Cytat:
Napisane przez patka3991 Pokaż wiadomość
a jak myslicie? dobrze jest napisac w statement zeby napisali mi co mam poprawic na maturze jesli teraz nie spelniam jeszcze ich wymagan? czy to mnie automatycznie skresla,bo sobie pomysla..aa jesli stac ja na wiecej to po co ja teraz przyjmowac...
jak przeczytają Twój ps i określą Ci warunki, to sama wywnioskujesz, co trzeba by poprawić, jak sądzę.
wizmod jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-27, 23:37   #51
suzie_
Raczkowanie
 
Avatar suzie_
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 39
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Cytat:
Napisane przez patka3991 Pokaż wiadomość
a jak myslicie? dobrze jest napisac w statement zeby napisali mi co mam poprawic na maturze jesli teraz nie spelniam jeszcze ich wymagan? czy to mnie automatycznie skresla,bo sobie pomysla..aa jesli stac ja na wiecej to po co ja teraz przyjmowac...
a nie lepiej wysłać mejla z pytaniem? szybciej sie dowiesz
suzie_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-28, 20:20   #52
patka3991
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 24
Dot.: Studia UK - 2013/2014

bardzo dziekuje za odp! napisze do wszystkich uni ktore mnie interesuja mam nadzieje ze odp nie bedzie negatywna bo nie wyobrazam sobie szczerze mowiac wracac do Polski na maj i uczyc sie znowu do matury poza tym za duzo pracuje a moze jednak mi pomozecie? poniewaz fatalnie mi poszedl rozszerzony wos i ang ;( z ustnego pol tez nie jestem zadowolona ale ustny ang,podstawa ang,podstawa mat,rozszerzony pol i podstawa pol nawet niezle wiec moze mogliby mi liczyc tylko tez przedmioty? czy to nie wchodzi w rachube? tyle przedmiotow wybralam to teraz placz glupia..
patka3991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-29, 16:12   #53
windykatorka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 153
GG do windykatorka
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Hej
Właśnie postanowiłam po 2 latach po maturze rozpocząć studia za granicą w przyszłym roku.Wybór padł na UK i najbardziej krąży mi po głowie kryminologia ale mam coraz większe wątpliwości czy po ukończeniu tak typowo teoretycznego kierunku nie zostanę na lodzie Zawsze marzyła mi się praca pełna adrenaliny,częstych zmian i przede wszystkim wolności.Coś z policją,wojskiem itp. Niestety żeby zawrzeć te czynniki w moim przyszłym życiu zawodowym musiałabym chyba pracować na to z 15 lat,co wcale nie zachęca a i tak nie ma pewności że osiągnęłabym swój cel.
Macie też tego typu wątpliwości? Nie chcę zmarnować 3 lat i spłacać potem zmarnowanego kredytu a studia za granicą i praca za granicą to chyba najodpowiedniejsza rzecz jaką mogą robić teraz młodzi Polacy.
windykatorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 15:18   #54
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Cytat:
Napisane przez windykatorka Pokaż wiadomość
Hej
Właśnie postanowiłam po 2 latach po maturze rozpocząć studia za granicą w przyszłym roku.Wybór padł na UK i najbardziej krąży mi po głowie kryminologia ale mam coraz większe wątpliwości czy po ukończeniu tak typowo teoretycznego kierunku nie zostanę na lodzie Zawsze marzyła mi się praca pełna adrenaliny,częstych zmian i przede wszystkim wolności.Coś z policją,wojskiem itp. Niestety żeby zawrzeć te czynniki w moim przyszłym życiu zawodowym musiałabym chyba pracować na to z 15 lat,co wcale nie zachęca a i tak nie ma pewności że osiągnęłabym swój cel.
Macie też tego typu wątpliwości? Nie chcę zmarnować 3 lat i spłacać potem zmarnowanego kredytu a studia za granicą i praca za granicą to chyba najodpowiedniejsza rzecz jaką mogą robić teraz młodzi Polacy.
Po samej kryminologii w UK- mówię tu o licencjacie aż tak łatwo o pracę w służbach nie jest
Najlepiej miec zaróno wykształcenie jak i doświadczenie

Jesli chodzi o sam kierunek jest ciekawy- ważne, gdzie studiujesz. I nie warto się nastawiać na to, że są to studia dostyczące łąpania seryjnych morderców itp.
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 16:06   #55
windykatorka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 153
GG do windykatorka
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Właśnie też do takiego wniosku doszłam,że raz to czysta teoria a dwa to tylko licencjat więc nawet do jakiegokolwiek nisko postawionego biurka ciężko będzie się dopchać.A przecież o to chodzi żeby pomału,ale jednak pracować w zawodzie.
Przeszukuję kierunki i łatwo nie jest
windykatorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 16:09   #56
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Cytat:
Napisane przez windykatorka Pokaż wiadomość
Właśnie też do takiego wniosku doszłam,że raz to czysta teoria a dwa to tylko licencjat więc nawet do jakiegokolwiek nisko postawionego biurka ciężko będzie się dopchać.A przecież o to chodzi żeby pomału,ale jednak pracować w zawodzie.
Przeszukuję kierunki i łatwo nie jest
Pracować w służbach można i bez kryminologii.
Kryminologia to nie tylko teoria, choć od teorii trzeba zacząć. Zreszta, podczas tych studiów można stwierdzić, że żadne biurko nas nie interesuje
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 16:15   #57
windykatorka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 153
GG do windykatorka
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Wolę zrobić dziesiątki map myśli,drzewek decyzyjnych i ankiet wśród rodziny niż po 3 latach spłacać kredyt wyrzucony w błoto
A Ty Luna studiujesz w UK?
windykatorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 16:24   #58
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Cytat:
Napisane przez windykatorka Pokaż wiadomość
Wolę zrobić dziesiątki map myśli,drzewek decyzyjnych i ankiet wśród rodziny niż po 3 latach spłacać kredyt wyrzucony w błoto
A Ty Luna studiujesz w UK?
Właśnie męcze magisterkę z kryminologii.

BTW nigdy bym nie uznała, ze kasa przeznaczona na te studia to kasa wyrzucona w błoto.
Dla mnie świetna sprawa. Z tym, że ja kończę MA, a nie licencjat.
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici

Edytowane przez ***luna
Czas edycji: 2012-08-30 o 16:27
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 16:27   #59
windykatorka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 153
GG do windykatorka
Dot.: Studia UK - 2013/2014

To spadłaś mi z nieba można powiedzieć I jak wrażenia po tych latach? Kierunek warty świeczki?
windykatorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 16:31   #60
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Cytat:
Napisane przez windykatorka Pokaż wiadomość
To spadłaś mi z nieba można powiedzieć I jak wrażenia po tych latach? Kierunek warty świeczki?

Ja robię studia w rok- teraz końcówka już.
Dla mnie rewelacja
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-14 19:03:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:01.