Czy warto przenosic się na profil humanistyczny z biol-chem-ang?(2klasa) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-11-15, 13:43   #1
Karolynn_Black
Raczkowanie
 
Avatar Karolynn_Black
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 84

Czy warto przenosic się na profil humanistyczny z biol-chem-ang?(2klasa)


Wybrałam biol-chem w zeszłym roku, bo matmy nie lubię, po humanie niby nic nie ma, biologia jest spoko, chemia ujdzie - przecież same 5 miałam w gimnazjum to dam radę, co nie? Bzdura. Materiaału jest od groma, ja nie daje rady, nauka nie jest ni efektywna ani satyfakcjonująca. Znienawidziłam rozszerzenia z wyjątkiem angielskiego, który kocham od wczesnej podbazy i nawet po 6 godzinach tygodniowo mam jego niedosyt. Chciałabym sie uczyc językow więcej, rozwijac pasję a biolchem mi to zabiera. Niestety nie ma w moim mieście(Lublin) dobrego profilu językowego, więc jestem w kropce. Kiedyś myślałam o farmacji, biotechnologii czy analityce, ale nie z takimi ocenami! Chcę studiowac lingwistykę stosowaną, bo kocham języki więc przedmioty jakich potrzebuję na maturę to angielski rozszerzony + niemiecki tylko nie wiem jeszcze czy podstawa czy rozszerzenie no i wiadomo - polski,matma. Przedmioty humanistycze idą mi średnio i nie wiem jak wygląda przepaść pomiedzy zakresem podstawowym a rozszerzonym z tych przedmiotów. Boję sie trochę historii, słabo łączę fakty ;c I stąd pytanie - czy spiąc się i jakoś przetrwac 2 klasę biolchemu(moze 3 kl jak zdeklaruje co zdaje na maturze to mi dadzą troche spokoju) czy iść na humana? Czy na humanie jest lżej? Tylko tam jest niestety angielski podstawowy, ale to dla mnie nie problem uczyc sie ponad program. Z obu profili nc raczej mi sie nie przyda, no chyba ze na lingwistyke liczą polski rozszerzony to tak. Co zrobilibyście na moim miejscu?

---------- Dopisano o 14:43 ---------- Poprzedni post napisano o 14:20 ----------

^^
Karolynn_Black jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-15, 16:20   #2
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Czy warto przenosic się na profil humanistyczny z biol-chem-ang?(2klasa)

Cytat:
Napisane przez Karolynn_Black Pokaż wiadomość
Boję sie trochę historii, słabo łączę fakty ;c3 ---------- Poprzedni post napisano o 14:20 ----------
Dużo zależy od nauczyciela. Niektórzy ograniczają się do testów z dat i nazwisk, na których przy odrobinie chęci ameba by sobie poradziła, ale np. u mojego nauczyciela nie wyłapując związków przyczynowo-skutkowych miałabyś ciężko.
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-15, 18:23   #3
Kika3342
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 170
Dot.: Czy warto przenosic się na profil humanistyczny z biol-chem-ang?(2klasa)

Cytat:
Napisane przez casus_belli Pokaż wiadomość
. u mojego nauczyciela nie wyłapując związków przyczynowo-skutkowych miałabyś ciężko.
U mojego też.Poza tym historia to jednak sporo materiału no i poza tym na większości humanów rozszerzony jest jeszcze wos,który wcale taki łatwy nie jest,zwłaszcza jak kogoś to w ogóle nie interesuje. Więc na humanie wcale nie musi być lżej.
Kika3342 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-15, 18:44   #4
Urodziny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 398
Dot.: Czy warto przenosic się na profil humanistyczny z biol-chem-ang?(2klasa)

Cytat:
Napisane przez Karolynn_Black Pokaż wiadomość
Wybrałam biol-chem w zeszłym roku, bo matmy nie lubię, po humanie niby nic nie ma, biologia jest spoko, chemia ujdzie - przecież same 5 miałam w gimnazjum to dam radę, co nie? Bzdura. Materiaału jest od groma, ja nie daje rady, nauka nie jest ni efektywna ani satyfakcjonująca. Znienawidziłam rozszerzenia z wyjątkiem angielskiego, który kocham od wczesnej podbazy i nawet po 6 godzinach tygodniowo mam jego niedosyt. Chciałabym sie uczyc językow więcej, rozwijac pasję a biolchem mi to zabiera. Niestety nie ma w moim mieście(Lublin) dobrego profilu językowego, więc jestem w kropce. Kiedyś myślałam o farmacji, biotechnologii czy analityce, ale nie z takimi ocenami! Chcę studiowac lingwistykę stosowaną, bo kocham języki więc przedmioty jakich potrzebuję na maturę to angielski rozszerzony + niemiecki tylko nie wiem jeszcze czy podstawa czy rozszerzenie no i wiadomo - polski,matma. Przedmioty humanistycze idą mi średnio i nie wiem jak wygląda przepaść pomiedzy zakresem podstawowym a rozszerzonym z tych przedmiotów. Boję sie trochę historii, słabo łączę fakty ;c I stąd pytanie - czy spiąc się i jakoś przetrwac 2 klasę biolchemu(moze 3 kl jak zdeklaruje co zdaje na maturze to mi dadzą troche spokoju) czy iść na humana? Czy na humanie jest lżej? Tylko tam jest niestety angielski podstawowy, ale to dla mnie nie problem uczyc sie ponad program. Z obu profili nc raczej mi sie nie przyda, no chyba ze na lingwistyke liczą polski rozszerzony to tak. Co zrobilibyście na moim miejscu?

---------- Dopisano o 14:43 ---------- Poprzedni post napisano o 14:20 ----------

^^
Chcesz iść na lingwistykę i nie wiesz jakie poziomy są punktowane? Eh...z podstawami nigdzie na języki się nie dostaniesz.

Po co Ci historia? Human nie wymaga pisania matury z tego przedmiotu.
Urodziny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-15, 20:03   #5
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Czy warto przenosic się na profil humanistyczny z biol-chem-ang?(2klasa)

Cytat:
Napisane przez Urodziny Pokaż wiadomość
Po co Ci historia? Human nie wymaga pisania matury z tego przedmiotu.
Ale wymaga zaliczenia przedmiotu na R. Osobiście opcję "zdeklaruję się i mi odpuszczą widzę raczej słabo po nowych zmianach. Jak przez 3 ata miało ię wsystko jak leci, logiczne było, że humanom taąfiy e w trzecij klasi oduszczali, czy na dwrót, nie robili Sajgonu z WoSu, ale teraz po darowaniu rozszerzeń progrmie nie zstaje prawie nic
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-18, 15:17   #6
dziennikarka93
Raczkowanie
 
Avatar dziennikarka93
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Zielona Góra i okolice
Wiadomości: 136
Dot.: Czy warto przenosic się na profil humanistyczny z biol-chem-ang?(2klasa)

Na pewno na humanie nie jest łatwo-wiem, bo sama tam byłam, a i moja siostra jest teraz w lo na tym profilu i mam wiadomości z pierwszej ręki. Jest bardzo dużo pisania, dużo nauki, nie tylko ,,pamięciówki", także pewnego logicznego myślenia, bo w historii nie dasz rady tylko z tym, co wykujesz ,,na blachę". Oczywiście, możesz iść na humana i od razu powiedzieć, że nie zdajesz matury rozszerzonej z polskiego i z historii, ale to zależy od nauczyciela, czy Ci odpuści...Z doświadczenia wiem, że polonistyki nie odpuszczają-zaczną analizować i Ci powiedzą, że może coś Ci się ,,odwidzi"...No ale tak jak mówię-zależy od nauczyciela. Ja na Twoim miejscu wolałabym zostać na tym profilu, na którym jesteś-mniejsze zamieszanie, a przecież tu też możesz powiedzieć, że nie zdajesz tych przedmiotów na maturze i skupić się na angielskim. Inna sprawa-nawet jeśli nauczyciel powie, że i tak musisz się uczyć na te przedmioty, to przecież nikt nie powiedział, że musisz mieć na koniec 5...Serio myślisz, że te oceny się liczą przy rekrutacji na studia? Proszę Cię Nie możesz ogarnąć tych informacji tylko tak, by zdać na 2? Ja wiem, że to może dziwnie brzmi, ale jakie masz wyjście? Tutaj zawsze można zrobić ściągę, coś pokombinować-na polskim nie zrobisz ściągi z wypracowania na kilka stron, już nie wspominając o dodatkowych lekturach, które trzeba czytać.
__________________
dziennikarka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-19, 15:13   #7
Karolynn_Black
Raczkowanie
 
Avatar Karolynn_Black
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 84
Dot.: Czy warto przenosic się na profil humanistyczny z biol-chem-ang?(2klasa)

Masz rację, ale chemia i biologia akurat są czasem takie że trzeba ryć nocami, żeby chociaż tę głupią 2 dostać...[COLOR="Silver"]

---------- Dopisano o 16:13 ---------- Poprzedni post napisano o 15:59 ----------

Chcesz iść na lingwistykę i nie wiesz jakie poziomy są punktowane?

To zależy od uczelni.
Karolynn_Black jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-19 16:13:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:01.