Jak radzić sobie z bezsennością, czemu nie mogę zasnąć? Wasze metody,rady.PILNE! - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-05-27, 10:24   #31
mojeodchudzanie2016
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 2
Talking Dot.: Jak radzić sobie z bezsennością, czemu nie mogę zasnąć? Wasze metody,rady.PILNE

O niczym innym nie myślę, tylko o tym że wślizgnę się w moją pościel i oddam się w ręce Morfeusza. Jestem tak zmęczona, że nie mam siły przeczytać kolejnej kartki książki.

Co to był za dzień! Pełen spotkań. Wizyt w urzędach. Korków. Trening – 10 km. Przynajmniej ortodonta odwołał dzisiejszą wizytę – mamy przyjść za tydzień. Byłam w biegu przez cały dzień. Przygotuje jeszcze tylko jedzonko na jutro – staram się zmienić moje stare nawyki żywieniowe . Zrobiłam wszystko. Idę spać!

Jestem w łóżku, ale sen nie przychodzi. Jak to możliwe, że tak zmęczona, nie mogę zasnąć?

Znacie to, prawda? Praktycznie każdego z nas spotkała bezsenność i nikt jej nie lubi.

Jak walczyć z bezsennością? Każdy ma swoje sposoby, ale jeśli i one zawodzą to proponuje się zastanowić, czy nie popełniamy 7 grzechów bezsenności. Zapraszam na bloga, gdzie opisalam problemy z bezsennoscia. Artykul powstal po miesiecznym niespaniu http://www.chicpl.com/bezsennosc-jak...na-bezsennosc/
mojeodchudzanie2016 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-30, 08:40   #32
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Jak radzić sobie z bezsennością, czemu nie mogę zasnąć? Wasze metody,rady.PILNE

A pijasz herbatę po południu? Bo teina ma dużo dłuższe działanie niż kofeina. Znam kilka osób, które zrezygnowały z codziennej kolacyjnej herbatki i problem bezsenności zniknął. Napoje pobudzające ja mogę najpóźniej wypić o godzinie 16. No może jeszcze angielski "five o'clock" by przeszedł.
Spacer wieczorny bardzo pomaga po wymagającym dniu. Co ciekawe, zaskakująco dużo ludzi spaceruje po 20.
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-04, 09:26   #33
Agatynek
Raczkowanie
 
Avatar Agatynek
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 39
Dot.: Jak radzić sobie z bezsennością, czemu nie mogę zasnąć? Wasze metody,rady.PILNE

równie dobrze można sobie kupić melatoninę w tabletkach

fakt ostatni posiłek jest ważny, na mnie źle wpływa jedzenie dużej ilości mięsa albo nabiału.
__________________
chęć stania się kimś innym jest marnotrawstwem osoby, którą jesteś
Agatynek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-12, 13:05   #34
monika_bombka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 51
Dot.: Jak radzić sobie z bezsennością, czemu nie mogę zasnąć? Wasze metody,rady.PILNE

podstawą jest higiena życia, czyli sen, zdrowe odżywianie, sport i rozwój intelektualny oraz odpoczynek o czym wiele osób zapomina.
monika_bombka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-15, 08:14   #35
Agatynek
Raczkowanie
 
Avatar Agatynek
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 39
Dot.: Jak radzić sobie z bezsennością, czemu nie mogę zasnąć? Wasze metody,rady.PILNE

Cytat:
Napisane przez monika_bombka Pokaż wiadomość
podstawą jest higiena życia, czyli sen, zdrowe odżywianie, sport i rozwój intelektualny oraz odpoczynek o czym wiele osób zapomina.
No ale tu właśnie o problemy ze snem chodzi

Sama u siebie nie zauważyłam zależności od stresu, bywają okresy bardzo intensywne z dużą ilością obowiązków, w ciągu dnia latam rozemocjonowana a potem padam i zasypiam jak dzieciak. A zdarzały się też bardzo spokojne miesiące, w których męczyłam się z zasypianiem po kilka godzin. Więc problem może być bardziej złożony.
__________________
chęć stania się kimś innym jest marnotrawstwem osoby, którą jesteś
Agatynek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-22, 08:42   #36
Agataa_S
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 548
Dot.: Jak radzić sobie z bezsennością, czemu nie mogę zasnąć? Wasze metody,rady.PILNE

Znalazłam ostatnio taki filmik na YT jak zasnąć w 2 minuty


https://www.youtube.com/watch?v=OOmkWUjDKLQ
Agataa_S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-22, 18:10   #37
lady666macbeth
Zakorzenienie
 
Avatar lady666macbeth
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 8 338
Dot.: Jak radzić sobie z bezsennością, czemu nie mogę zasnąć? Wasze metody,rady.PILNE

jeśli nie śpię, biorę leki nasenne.
Nie jest to dobre, no ale czasem innego wyjścia nie mam. na szczęście problemy z bezsennością występują u mnie dość rzadko.
__________________
"Słowami też można dotykać. Nawet czulej niż dłońmi."
lady666macbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-01-25, 08:50   #38
Jogurcikowa
Raczkowanie
 
Avatar Jogurcikowa
 
Zarejestrowany: 2019-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 32
Dot.: Jak radzić sobie z bezsennością, czemu nie mogę zasnąć? Wasze metody,rady.PILNE

Na bezsenność pomaga mi melisa. Dodatkowo jeśli mój dzień jest aktywny- dużo robię, działam- to także szybciej zasypiam.
Jogurcikowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-27, 16:27   #39
Snowdrop_
Animal Liberation
 
Avatar Snowdrop_
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 5 769
Dot.: Jak radzić sobie z bezsennością, czemu nie mogę zasnąć? Wasze metody,rady.PILNE

Cytat:
Napisane przez Jogurcikowa Pokaż wiadomość
Na bezsenność pomaga mi melisa. Dodatkowo jeśli mój dzień jest aktywny- dużo robię, działam- to także szybciej zasypiam.
Aktywność zawsze pomaga na bezsenność. Czasem jak wiem, że powinnam szybko iść spać, a nadal nie jestem zmęczona biorę wieczorem psy na przebieżkę. Psiaki są spore, więc zasuwają jak szalone i ja razem z nimi uważając by nie natknąć się na dziki uwielbiam trasy po lasach, ale tam to raczej tylko w ciągu dnia, wieczorem się nie zapuszczam tak daleko. Widzę też, że kiedy jestem dotleniona mój organizm funkcjonuje bez zarzutu.
Snowdrop_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-28, 10:03   #40
Versace_89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 188
Dot.: Jak radzić sobie z bezsennością, czemu nie mogę zasnąć? Wasze metody,rady.PILNE

Tak jak już zostało napisane, higiena snu jest bardzo ważna. Trzeba pamiętać, by ostatni posiłek zjadać o 18 i porządnie przewietrzyć pokój przed snem. Zabawa komórka do późnych godzin wieczornych też nie pomaga.
Versace_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-28, 11:59   #41
Snowdrop_
Animal Liberation
 
Avatar Snowdrop_
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 5 769
Dot.: Jak radzić sobie z bezsennością, czemu nie mogę zasnąć? Wasze metody,rady.PILNE

Cytat:
Napisane przez Versace_89 Pokaż wiadomość
Tak jak już zostało napisane, higiena snu jest bardzo ważna. Trzeba pamiętać, by ostatni posiłek zjadać o 18 i porządnie przewietrzyć pokój przed snem. Zabawa komórka do późnych godzin wieczornych też nie pomaga.
dla mnie wszystko nie jest tak wazne jak wysilek fizyczny, jak jestem zmeczona wieczorem po prostu padam i zasypiam w kilka minut
Snowdrop_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-01-28 12:59:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:28.