dermatolog czy endokrynolog? pomocy! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-03-25, 21:18   #1
martinka_m
BAN stały
 
Avatar martinka_m
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 577

dermatolog czy endokrynolog? pomocy!


chcialabym prosic o rade do jakiego lekarza sie wybrac dermatologa czy endokrynologa?
mam powazne problemy z cera, ktore sa najprawdopodobniej wynikiem odstawienia tabletek anty. przez 1,5 roku bralam logest. odstawilam w czerwcu i po 3 mc zaczal sie wysyp ropnych krost na linii - broda - szyja, troche plecy i dekolt.
problemow z miesiaczka nie mialam, pojawila sie dokladnie po miesiacu, i do niedawna bylo wszystko ok. ale teraz juz po raz drugi opoznia mi sie o jakis tydzien, czesto mam mdlosci (ale podejrzewam ze to wina stresu).

zastanawiam sie nad tym aby najpierw ustalic przyczyne tego wysypu. tzn. tak jak pisalam, naprawdopodobniej to kwestia hormonow, ale moze warto pojsc do dermatologa i zrobic posiew aby sprawdzic czy nie jest za to odpowiedzialna jakas bakteria.

nie chce wracac do tabletek, takze czy badanie hormonow ma sens?
tzn. dobrze bylo by wiedziec jak wygladaja, ale niestety to bardzo kosztowe badania.

nastawiam sie raczej na kuracje antybiotykami, moze jakies zabiegi, zluszczanie itp.

obecnie stosuje cala mase specyfikow ale nie ma rewelacyjnych efektow. raz lepiej raz gorzej.

czy jest mozliwe aby hormony po jakims czasie samoistnie sie unormowaly?
martinka_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-26, 18:54   #2
tissae
Raczkowanie
 
Avatar tissae
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 347
Dot.: dermatolog czy endokrynolog? pomocy!

Cytat:
Napisane przez martinka_m Pokaż wiadomość
chcialabym prosic o rade do jakiego lekarza sie wybrac dermatologa czy endokrynologa?
mam powazne problemy z cera, ktore sa najprawdopodobniej wynikiem odstawienia tabletek anty. przez 1,5 roku bralam logest. odstawilam w czerwcu i po 3 mc zaczal sie wysyp ropnych krost na linii - broda - szyja, troche plecy i dekolt.
problemow z miesiaczka nie mialam, pojawila sie dokladnie po miesiacu, i do niedawna bylo wszystko ok. ale teraz juz po raz drugi opoznia mi sie o jakis tydzien, czesto mam mdlosci (ale podejrzewam ze to wina stresu).

zastanawiam sie nad tym aby najpierw ustalic przyczyne tego wysypu. tzn. tak jak pisalam, naprawdopodobniej to kwestia hormonow, ale moze warto pojsc do dermatologa i zrobic posiew aby sprawdzic czy nie jest za to odpowiedzialna jakas bakteria.

nie chce wracac do tabletek, takze czy badanie hormonow ma sens?
tzn. dobrze bylo by wiedziec jak wygladaja, ale niestety to bardzo kosztowe badania.

nastawiam sie raczej na kuracje antybiotykami, moze jakies zabiegi, zluszczanie itp.

obecnie stosuje cala mase specyfikow ale nie ma rewelacyjnych efektow. raz lepiej raz gorzej.

czy jest mozliwe aby hormony po jakims czasie samoistnie sie unormowaly?
Radzę ci wybrać się do ginekologa-endokrynologa, bo twoj wysyp może być spowodowany odstawieniem tabletek. Lekarz ci powie, co masz robic dalej.
__________________
Tissae


tissae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:03.