Syf/coś na wardze sromowej? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-26, 16:45   #1
Madziuniasad
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1
Unhappy

Syf/coś na wardze sromowej?


Witam. Dzisiaj z rana ubierając się zauważyłam, że na wardze sromowej pojawił mi się syf, gulaja, nie mam pojęcia jak to nazwać. Wygląda on jak syf, lecz jest koloru skóry. Nie próbowałam wyciskać, ani nic, ponieważ nie wiem czy to bezpieczne. Dodam też, ze strasznie boli przy niektórych czynnościach. Któraś z Pań już tak miała? Co powinnam zrobić? Mam 16 lat, po prostu wstyd mi powiedzieć mamie. Proszę o wyrozumienie, oraz pomoc... Wybrać się w tej sprawie do ginekologa?
Madziuniasad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-26, 16:59   #2
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: Syf/coś na wardze sromowej?

spoko, ja miewam zalalenie mieszkow wlosowych i to czasem tak wlasnie wyglada: gula, boli przy dotyku, chodzeniu... albo zdezynfekuj albo wycisnij. ja jeszcze wyrywalam tego wloska jak wiedzialam ktory to. dobry na to jest tez sudocrem - tez odkaza i wysusza troche.

i nie wstydz sie mamy! lepsza rozmowa z nia niz z ginem...
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl
83monia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-27, 20:57   #3
wojcinka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2
Dot.: Syf/coś na wardze sromowej?

Cytat:
Napisane przez Madziuniasad Pokaż wiadomość
Witam. Dzisiaj z rana ubierając się zauważyłam, że na wardze sromowej pojawił mi się syf, gulaja, nie mam pojęcia jak to nazwać. Wygląda on jak syf, lecz jest koloru skóry. Nie próbowałam wyciskać, ani nic, ponieważ nie wiem czy to bezpieczne. Dodam też, ze strasznie boli przy niektórych czynnościach. Któraś z Pań już tak miała? Co powinnam zrobić? Mam 16 lat, po prostu wstyd mi powiedzieć mamie. Proszę o wyrozumienie, oraz pomoc... Wybrać się w tej sprawie do ginekologa?
hej nie wiem czy nadal aktualne bo w moim przypadku sprawa rozwinęła sie bardzo szybko. jakies 4 lata temu obudziłam się rano z takim jakby syfkiem na wardze sromowej przy wejsciu do pochwy, z godziny na godzinę bolało coraz bardziej (miałam wtedy 19 lat i tez wstydziłam się poradzić mamę o pomoc) . w końcu wieczorem nie wytrzymałam już z bólu powiedziałam o wszytskim mamie i pojechalysmy na 21 do ginekologa. Lekarka powiedziała, że jest to zapalenie gruczołu bartholina i dała mi skierowanie na nast dzień do szpitala. Cała noc zwijałam się z bólu , rano pojechałam do szpitala i w końcu ok 15 trafiłam na stół operacyjny gdzie pod narkozą rozcięto mi to, oczyszczono i zaszyto. Mam nadzieję, że u Ciebie okazało się to być zwykłym syfkiem bo jeśli nie to pewnie jesteś już po wizycie w szpitalu. Pozdrawiam
wojcinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-28, 18:36   #4
kingula111
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 809
GG do kingula111
Dot.: Syf/coś na wardze sromowej?

nie wolno nic wyciskac
kingula111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-28, 18:52   #5
wild_horse
Zakorzenienie
 
Avatar wild_horse
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 855
Dot.: Syf/coś na wardze sromowej?

Też mam od czasu do czasu taki problem, i w końcu samo przechodzi. Nie wyciskaj i nie smaruj Sudocremem - raz tym posmarowałam i nie dość, że nie zagoiło się szybciej, to jeszcze do dzisiaj mam w tym miejscu siny ślad .
__________________
love
wild_horse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-01, 14:21   #6
AnLipread
Raczkowanie
 
Avatar AnLipread
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 138
Dot.: Syf/coś na wardze sromowej?

Cytat:
Napisane przez Madziuniasad Pokaż wiadomość
Witam. Dzisiaj z rana ubierając się zauważyłam, że na wardze sromowej pojawił mi się syf, gulaja, nie mam pojęcia jak to nazwać. Wygląda on jak syf, lecz jest koloru skóry. Nie próbowałam wyciskać, ani nic, ponieważ nie wiem czy to bezpieczne. Dodam też, ze strasznie boli przy niektórych czynnościach. Któraś z Pań już tak miała? Co powinnam zrobić? Mam 16 lat, po prostu wstyd mi powiedzieć mamie. Proszę o wyrozumienie, oraz pomoc... Wybrać się w tej sprawie do ginekologa?
Nie dalej jak miesiąc temu wyskoczyła mi taka gulaja. Postanowiłam poczekać kilka dni i wiesz co? Sama zeszła. Także obserwuj ją, gdyby nie zeszła, udaj się do ginekologa.
AnLipread jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-01 15:21:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:13.