Październikowe mamusie 2016 :) - Strona 167 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-05-07, 16:32   #4981
ja1003
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 170
Dot.: Październikowe mamusie 2016 :)

Cytat:
Napisane przez konwalia39 Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie do was na temat imienia Igor? Czy jest to imie przez ktore dziecko moze byc wysmiewane? Nie pytam o to czy wam sie podoba bo sa rozne gusta. Moj maz mnie namawia na to imie,w sumie mi tez sie bardzo podoba ale nie chcialabym sytuacji zeby sie smiali z tego jak ma na imie... Niekyorzy mowia ze za bardzo "ruskie"wiec sama nie wiem.... Nie chce mu krzywdy zrobic.
Wg mnie imie w porządku i też nie mam jakiś skojarzeń...
Mnie pewne osoby powiedziały, że nazwałam dziecko jak psa (bo zdrobniale czasem mówie Misiek i że niby tak do psa sie mówi, a nie do dziecka) więc żeby zrobić tymże osobom na złość zakomunikowałam, że żeby tradycji stało się za dość drugi sen też będzie miał "pieskie" imię - Kuba Oczywiście mi ani razu nie przeszło takie skojarzenie przez myśl, a i nie jestem przekonana do tego imienia, ale chciałam im zrobić "za złość" i wyszło

Ja się dalej wściekam przez te cholerne wczasy. Zarezerwowałam, mąż zadowolony, znajomi też, ale teście (którym wszystko obojętnie i na wszystko się zgodzą) NIE a czemu? Bo nie ma balkonu
ja1003 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-07, 16:35   #4982
słonik
Zakorzenienie
 
Avatar słonik
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 11 747
Dot.: Październikowe mamusie 2016 :)

Cytat:
Napisane przez konwalia39 Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie do was na temat imienia Igor? Czy jest to imie przez ktore dziecko moze byc wysmiewane? Nie pytam o to czy wam sie podoba bo sa rozne gusta. Moj maz mnie namawia na to imie,w sumie mi tez sie bardzo podoba ale nie chcialabym sytuacji zeby sie smiali z tego jak ma na imie... Niekyorzy mowia ze za bardzo "ruskie"wiec sama nie wiem.... Nie chce mu krzywdy zrobic.
W ogóle by mi nie przyszło do głowy, że Dziecko może być wyśmiewane z powodu tego imienia - mi osobiście się bardzo podoba

Ana pyyyyyysznie wygląda

Ja zaraz się biorę za późny obiad dopiero
Jak ktoś lubi kurczaka i pomidory to polecam - robiłam już i niebo w gębie
http://www.kwestiasmaku.com/przepis/...dorami-i-serem

---------- Dopisano o 17:35 ---------- Poprzedni post napisano o 17:34 ----------

Cytat:
Napisane przez ja1003 Pokaż wiadomość
Wg mnie imie w porządku i też nie mam jakiś skojarzeń...
Mnie pewne osoby powiedziały, że nazwałam dziecko jak psa (bo zdrobniale czasem mówie Misiek i że niby tak do psa sie mówi, a nie do dziecka) więc żeby zrobić tymże osobom na złość zakomunikowałam, że żeby tradycji stało się za dość drugi sen też będzie miał "pieskie" imię - Kuba Oczywiście mi ani razu nie przeszło takie skojarzenie przez myśl, a i nie jestem przekonana do tego imienia, ale chciałam im zrobić "za złość" i wyszło

Ja się dalej wściekam przez te cholerne wczasy. Zarezerwowałam, mąż zadowolony, znajomi też, ale teście (którym wszystko obojętnie i na wszystko się zgodzą) NIE a czemu? Bo nie ma balkonu
o mamo, takiej ilości osób chyba nie da się dogodzić, nie przejmuj się
__________________
KOSMETYKI
UBRANIA
KSIĄŻKI
słonik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-07, 16:38   #4983
ja1003
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 170
Dot.: Październikowe mamusie 2016 :)

Cytat:
Napisane przez słonik Pokaż wiadomość
W ogóle by mi nie przyszło do głowy, że Dziecko może być wyśmiewane z powodu tego imienia - mi osobiście się bardzo podoba

Ana pyyyyyysznie wygląda

Ja zaraz się biorę za późny obiad dopiero
Jak ktoś lubi kurczaka i pomidory to polecam - robiłam już i niebo w gębie
http://www.kwestiasmaku.com/przepis/...dorami-i-serem

---------- Dopisano o 17:35 ---------- Poprzedni post napisano o 17:34 ----------


o mamo, takiej ilości osób chyba nie da się dogodzić, nie przejmuj się

Też robiłam Dobre, choć i ja i mąż zamiast pomidorów wolimy grzyby, a jak daje pomidory to czasem dorzucę jeszcze paprykę dla wzbogacenia smaku

Ja, podobno średnio grzecznie (nie słyszałam się ) oznajmiłam, że sami mają coś znaleźć na co mąż powiedział, że on zamawia tam i jak sie im nie podoba to nikt im nie każe z nami jechać

Aha, któraś dziewczyna pisała że nie czuła ruchów w 23(?) tc i pojechała na IP? Ja nie czułam kilka dni (byłam w 24 tc) i poszłam do lekarza to powiedział, że to całkiem normalne bo Szkrab jeszcze jest malutki albo obróci się tak, że kopie "od środka" i to normalne i mam sie nie przejmować... Wtedy sobie pomyślałam "taa człowieku nie przejmuj się", po porodzie stwierdziłam, że w drugiej ciąży będę mądrzejsza i co? panikuje chyba jeszcze bardziej jak przy Michałku...

Edytowane przez ja1003
Czas edycji: 2016-05-07 o 16:45
ja1003 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-07, 16:44   #4984
Ewula88
Wtajemniczenie
 
Avatar Ewula88
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 665
Dot.: Październikowe mamusie 2016 :)

Uf w końcu mam chwile aby sobie poleżeć. Cały dzień sprzątałam i nawet zaliczyłam dzis krótka przejażdżkę rowerowa dzis jeszcze idziemy na grilla- mniam co do imienia Igor dla mnie ok nawet mówiłam o nim mężowi ale on zakopie twierdzi ze ruskie ;/
Ewula88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-07, 16:48   #4985
ja1003
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 170
Dot.: Październikowe mamusie 2016 :)

Cytat:
Napisane przez Ewula88 Pokaż wiadomość
Uf w końcu mam chwile aby sobie poleżeć. Cały dzień sprzątałam i nawet zaliczyłam dzis krótka przejażdżkę rowerowa dzis jeszcze idziemy na grilla- mniam co do imienia Igor dla mnie ok nawet mówiłam o nim mężowi ale on zakopie twierdzi ze ruskie ;/
Ja takich skojarzeń nie mam, zapytałam męża i też stwierdził, że imię jak imię A nawet sobie nie wyobrażasz ile chłopców z rocznika mojego syna ma tak na imię I dziewczyny z forum tak nazywały swoje pociechy i w kościele co chwila było w ogłoszeniach "Chrzest św. Igor...."

Ja dzisiaj sama robie grilla Tzn ja szykuje a mąż robi, ale mieć będę

Edytowane przez ja1003
Czas edycji: 2016-05-07 o 16:50
ja1003 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-07, 16:55   #4986
konwalia39
Wtajemniczenie
 
Avatar konwalia39
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 2 170
Dot.: Październikowe mamusie 2016 :)

Cytat:
Napisane przez ja1003 Pokaż wiadomość
Ja takich skojarzeń nie mam, zapytałam męża i też stwierdził, że imię jak imię A nawet sobie nie wyobrażasz ile chłopców z rocznika mojego syna ma tak na imię I dziewczyny z forum tak nazywały swoje pociechy i w kościele co chwila było w ogłoszeniach "Chrzest św. Igor...."

Ja dzisiaj sama robie grilla Tzn ja szykuje a mąż robi, ale mieć będę
Też bym zjadła kiełbaske mhmmmm pycha ale ogródka nie mamy i nie mam gdzie iść na tego grilla

Dzięki dziewczyny za odpowiedzi! Też sądze że nie jest to imię przez które dziecko będzie wyśmiewane. Podoba mi się zdrobnienie Igorek u nas w mieście nie słyszałam żeby jakieś dziecko tak się nazywało więc pewnie dlatego niektórych taka reakcja że "dziwne imie" bo jakby było popularne to by inaczej mówili

U nas miałbyć Szymon (tak planowaliśmy jak jeszcze nie byłam w ciąży) ale moja siostra mnie wyprzedziła i tak nazwała synka. Więc chyba będzie Igorek

A wy już wiecie jak dacie na imie maluszką?
konwalia39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-07, 17:02   #4987
ja1003
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 170
Dot.: Październikowe mamusie 2016 :)

Cytat:
Napisane przez konwalia39 Pokaż wiadomość
Też bym zjadła kiełbaske mhmmmm pycha ale ogródka nie mamy i nie mam gdzie iść na tego grilla

Dzięki dziewczyny za odpowiedzi! Też sądze że nie jest to imię przez które dziecko będzie wyśmiewane. Podoba mi się zdrobnienie Igorek u nas w mieście nie słyszałam żeby jakieś dziecko tak się nazywało więc pewnie dlatego niektórych taka reakcja że "dziwne imie" bo jakby było popularne to by inaczej mówili

U nas miałbyć Szymon (tak planowaliśmy jak jeszcze nie byłam w ciąży) ale moja siostra mnie wyprzedziła i tak nazwała synka. Więc chyba będzie Igorek

A wy już wiecie jak dacie na imie maluszką?
W pierwszej ciąży praktycznie do dnia porodu miał być Krzyś, ale potem mi się odwidziało i został Michał. Teraz bierzemy pod uwagę: Adaś (tak chce mąż), Szymon, Paweł albo Tomek, ale na razie bez konkretów w jedną albo w drugą stronę

Ja dzisiaj postawiłam na steki Od rana się marynują

Tak przypadkowo mi się napatoczyło (w sumie to dziecko mi w klawiature walnęło i mi się to włączyło ) http://www.supermamy.pl/ciaza/7131/5...iet-VIDEO.html
ja1003 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-05-07, 17:19   #4988
ana909
Erudycja
 
Avatar ana909
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 11 476
Dot.: Październikowe mamusie 2016 :)

Cytat:
Napisane przez Inka_25 Pokaż wiadomość
Ana909 to wasza pociecha bedzie przeszczęśliwa.... Będziecie czarować dla niej w kuchni😁 Fajnie mies w domu kucharza....teraz moda na gotowanie-wszystkie programy typu master chef.....

Pewnie macie dużo znajomych😉
No niekoniecznie ale z reguły tz pilnuje grilla





Cytat:
Napisane przez konwalia39 Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie do was na temat imienia Igor? Czy jest to imie przez ktore dziecko moze byc wysmiewane? Nie pytam o to czy wam sie podoba bo sa rozne gusta. Moj maz mnie namawia na to imie,w sumie mi tez sie bardzo podoba ale nie chcialabym sytuacji zeby sie smiali z tego jak ma na imie... Niekyorzy mowia ze za bardzo "ruskie"wiec sama nie wiem.... Nie chce mu krzywdy zrobic.


mi się podoba, też brałam to pod uwagę ale Tztowi się nie podoba.


Cytat:
Napisane przez Kruszynkaa86 Pokaż wiadomość
Jesteście okropne Jak możecie cukrzycowej mamie robić takie smaki nie dobre Dziewuszki jak ja bym zjadła dobre ciasto szukałam przepisów bez cukru i mąki pszennej, ale nic znaleźć za bardzo nie mogę. Muszę coś spróbować upiec z kaszą jaglaną, ale nie wiem jak to wyjdzie smakowo jak pominę cukier

Konwalia mi się Igor nie kojarzy ani z ruskami ani źle w sensie nie mam takich skojarzeń imię w porządku
Możesz cukier zastąpić ksylitolem, ale jest on strasznie drogi. Niczego innego nie polecam, bo wszelkie zamienniki zmieniają smak ciasta. Próbowałam kiedyś babeczek z czerwonej fasoli zamiast mąki i z bananem zamiast cukru... No wielu osobom smakowało, ale mi nie
Mąkę zwykłą można zamienić na orkiszowa i przesiać, nie jest to ten sam smak, ale też dobre
__________________
Alicja ❤ Ur.28.09.2016 Największe szczęście mamusi ❤
ana909 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-07, 17:21   #4989
bzyczek
Rozeznanie
 
Avatar bzyczek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 861
Dot.: Październikowe mamusie 2016 :)

Cytat:
Napisane przez konwalia39 Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie do was na temat imienia Igor? Czy jest to imie przez ktore dziecko moze byc wysmiewane? Nie pytam o to czy wam sie podoba bo sa rozne gusta. Moj maz mnie namawia na to imie,w sumie mi tez sie bardzo podoba ale nie chcialabym sytuacji zeby sie smiali z tego jak ma na imie... Niekyorzy mowia ze za bardzo "ruskie"wiec sama nie wiem.... Nie chce mu krzywdy zrobic.
Konwalia dla mnie Igor to przepiękne imię i tak chciałam nazwać pierwszego synka tylko niestety mąż się nie zgodził, ale tylko dlatego że miał złe skojarzenia z jakimś dawnym znajomym i nie przeszło. Igor to super męskie imię i jak Ci się podoba to zazdroszczę że tak możesz nazwać synka U nas będzie chyba Jaś, dosyć pospolicie ale mi się podoba i nie przeszkadza mi popularność tego imienia bo wśród znajomych nie znam żadnego małego Jaśka
bzyczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-07, 17:37   #4990
Ewula88
Wtajemniczenie
 
Avatar Ewula88
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 665
Dot.: Październikowe mamusie 2016 :)

A u nad bedzie Szymek tzn wstępnie jest dziewczynka ale jakby miało nie wyjsć to imię dla chłopca juz wybraliśmy ( poszło gładko ; dla dziewczynki dalej kłótnie )
Ewula88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-07, 19:18   #4991
Fasolka10
Zakorzenienie
 
Avatar Fasolka10
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 3 642
Dot.: Październikowe mamusie 2016 :)

Igor tak ma na imię mój szwagier. I z nim mi się kojarzy. Imię jak imię na pewno nie jest w żaden sposób osmieszajace

---------- Dopisano o 20:18 ---------- Poprzedni post napisano o 20:17 ----------

U nas jeśli się zmieni na dziewczynke to dwie opcje Liliana Hanna albo Kalina Emma ... dla chłopca chciałabym Nataniel ale tż noe chce ... wiec może Marcel albo Adrian
__________________
___________________
MOJE SKARBY
Krystian-20/11/2008 2800g 53cm
Mikołaj- 16/10/2016 3650g 55cm

_________________________
Fasolka10 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-07, 19:19   #4992
stokrotka24
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka24
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 367
Dot.: Październikowe mamusie 2016 :)

Konwalia wg mnie Igor to normalnie imię u nas w regionie bardzo popularne. My nie mamy jeszcze rządnych typów imion
__________________
15.08.2009 nasz wielki dzień

"dwa serca jedno bicie, tylko Ty i Ja na całe życie"

Łukaszek
stokrotka24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-07, 19:50   #4993
megilla
Zakorzenienie
 
Avatar megilla
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 409
Dot.: Październikowe mamusie 2016 :)

Tak naprawdę to wszystkie się skrzyknęłyśmy, żeby mówić, że Igor jest ok, a potem same będziemy się z Małego śmiać

Ale żarty na bok. Dla mnie to bardzo ładne imię, zupełnie nie śmieszne.
megilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-07, 19:52   #4994
WKasiarr
Zakorzenienie
 
Avatar WKasiarr
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 6 097
Październikowe mamusie 2016 :)

Cytat:
Napisane przez konwalia39 Pokaż wiadomość



U nas miałbyć Szymon (tak planowaliśmy jak jeszcze nie byłam w ciąży) ale moja siostra mnie wyprzedziła i tak nazwała synka. Więc chyba będzie Igorek



A wy już wiecie jak dacie na imie maluszką?

U nas będzie właśnie Szymon. Odkąd dowiedzieliśmy się o ciąży imię dla chłopca było wybrane 100% zgodności. A że na usg chłopak się pojawił to imię klepnięte, mam nadzieje ze nic mu w międzyczasie nie odpadnie i nie okaże się dziewczynką.

Byliśmy na trzygodzinnym spacerze nad Wisłą. Wróciliśmy około 18:30 i jak sie położyłam tak padłam! Przebudzilam się właśnie teraz dopiero.

Edytowane przez WKasiarr
Czas edycji: 2016-05-07 o 19:56
WKasiarr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-07, 19:59   #4995
konwalia39
Wtajemniczenie
 
Avatar konwalia39
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 2 170
Dot.: Październikowe mamusie 2016 :)

Ohh jak się zdenerwowałam... za tydzień ide na komunie.. przymierzam nową sukienke którą niedawno kupiłam na tą uroczystość i patrze poplamiłam ją fluidem... masakra niczym nie chciało zejść... a to jasna sukienka... wkońcu zeszło ale boje się że plama zostanie od odplamiacza

Wróciłam niedawno ze sklepu... u nas na dworze się zimno zrobiło a tyle ludzi grilluje dziś
konwalia39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-07, 20:39   #4996
stokrotka24
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka24
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 367
Dot.: Październikowe mamusie 2016 :)

Ana mogłabyś mi też przepis wysłać na priv kupiłam dzisiaj rabarbar i chciałam jutro jakieś ciasto upiec, a Twoje wygląda obłędnie
__________________
15.08.2009 nasz wielki dzień

"dwa serca jedno bicie, tylko Ty i Ja na całe życie"

Łukaszek
stokrotka24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-07, 20:45   #4997
Kruszynkaa86
Raczkowanie
 
Avatar Kruszynkaa86
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 484
Dot.: Październikowe mamusie 2016 :)

Dziewczyny myślę, że można się już zadomowić w nowym wątku No któraś może dopisać jeszcze trzy posty

Megilla

Przypominam linka: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post59958826
__________________
Żona 27.12.2014

Adaś 15.10.2015 25tc[*]
Zosia i Marysia 25.08.2016 31tc[*]

Nasz Największy Cud Jasiu 13.07.2018

Bo jak się czegoś niewiarygodnie mocno pragnie to walczy się do upadłego
Kruszynkaa86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-07, 20:48   #4998
stokrotka24
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka24
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 367
Dot.: Październikowe mamusie 2016 :)

jeden post
__________________
15.08.2009 nasz wielki dzień

"dwa serca jedno bicie, tylko Ty i Ja na całe życie"

Łukaszek
stokrotka24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-07, 20:58   #4999
Fasolka10
Zakorzenienie
 
Avatar Fasolka10
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 3 642
Dot.: Październikowe mamusie 2016 :)



---------- Dopisano o 21:58 ---------- Poprzedni post napisano o 21:53 ----------

No to zamykamy pierwsza część do zobaczenia na nowym wątku
__________________
___________________
MOJE SKARBY
Krystian-20/11/2008 2800g 53cm
Mikołaj- 16/10/2016 3650g 55cm

_________________________
Fasolka10 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-07, 21:30   #5000
ana909
Erudycja
 
Avatar ana909
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 11 476
Dot.: Październikowe mamusie 2016 :)

Jeee 5000
__________________
Alicja ❤ Ur.28.09.2016 Największe szczęście mamusi ❤
ana909 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-07, 22:13   #5001
Fasolka10
Zakorzenienie
 
Avatar Fasolka10
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 3 642
Dot.: Październikowe mamusie 2016 :)

__________________
___________________
MOJE SKARBY
Krystian-20/11/2008 2800g 53cm
Mikołaj- 16/10/2016 3650g 55cm

_________________________
Fasolka10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-07 23:13:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:56.