Pierścionek zaręczynowy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-02-18, 11:41   #1
90hope06
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 8

Pierścionek zaręczynowy


Kochane Wizażanki,

dostałam od Ukochanego pierścionek, który niestety wymienialiśmy dwa razy ze względu na rozmiar. Teraz jest on w końcu idealny, jednak pojawił się inny "problem", o który właśnie chciałam tutaj zapytać - czy jest w ogóle sens go roztrząsać. Pierścionek jest taki standardowy - z brylantem osadzonym na czterech "słupkach" i jest trzymany przez oczka, odchodzące od tych słupków. Mimo, iż nie przypatrywałam się znacznie pierścionkowi, zauważyłam od razu, że te cztery oczka wyglądają jakoś krzywo i "ramiona" brylanta wydają się przez to nierówne. Obejrzałam pierścionek z każdej strony i znalazłam przyczynę - jeden słupek ewidentnie nie jest prosty, tylko wykrzywia się w taki łuczek, przez co mam wrażenie strasznie zaburza proporcje pierścionka i wydaje się on nierówny. I teraz moje pytanie, gdyż w temacie jestem całkowicie zielona. Czy to jest wada, jakieś przeoczenie i mamy prawo starać się o nowy, czy raczej zostawić temat, bo to jest normalne w przypadku takich "produktów"? Dla mnie to jest trochę dziwne, bo myślałam, że przy produkcji tak precyzyjnych rzeczy dba się o każdą setną mm. Ale może na prawdę się nie znam, więc ktoś mnie wyprowadzi z błędu i powie, że się czepiam? Będę wdzięczna za opinie.

Edytowane przez 90hope06
Czas edycji: 2017-02-18 o 14:54
90hope06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-19, 11:18   #2
bluebluesky
Zakorzenienie
 
Avatar bluebluesky
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 3 573
Dot.: Pierścionek zaręczynowy

Cytat:
Napisane przez 90hope06 Pokaż wiadomość
Kochane Wizażanki,

dostałam od Ukochanego pierścionek, który niestety wymienialiśmy dwa razy ze względu na rozmiar. Teraz jest on w końcu idealny, jednak pojawił się inny "problem", o który właśnie chciałam tutaj zapytać - czy jest w ogóle sens go roztrząsać. Pierścionek jest taki standardowy - z brylantem osadzonym na czterech "słupkach" i jest trzymany przez oczka, odchodzące od tych słupków. Mimo, iż nie przypatrywałam się znacznie pierścionkowi, zauważyłam od razu, że te cztery oczka wyglądają jakoś krzywo i "ramiona" brylanta wydają się przez to nierówne. Obejrzałam pierścionek z każdej strony i znalazłam przyczynę - jeden słupek ewidentnie nie jest prosty, tylko wykrzywia się w taki łuczek, przez co mam wrażenie strasznie zaburza proporcje pierścionka i wydaje się on nierówny. I teraz moje pytanie, gdyż w temacie jestem całkowicie zielona. Czy to jest wada, jakieś przeoczenie i mamy prawo starać się o nowy, czy raczej zostawić temat, bo to jest normalne w przypadku takich "produktów"? Dla mnie to jest trochę dziwne, bo myślałam, że przy produkcji tak precyzyjnych rzeczy dba się o każdą setną mm. Ale może na prawdę się nie znam, więc ktoś mnie wyprowadzi z błędu i powie, że się czepiam? Będę wdzięczna za opinie.
Ja bym reklamowala, taka asymetria nie jest dopuszczalna.
__________________
Ktoś nie śpi, aby spać mógł ktoś.
bluebluesky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-19, 15:13   #3
90hope06
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 8
Dot.: Pierścionek zaręczynowy

Cytat:
Napisane przez bluebluesky Pokaż wiadomość
Ja bym reklamowala, taka asymetria nie jest dopuszczalna.
Dzięki za odpowiedź ! Ciągle nie mogę podjąć decyzji, ale też mi się wydaję, że nie jest to dopuszczalne.

TŻ obejrzał teraz pierścionek dokładnie z każdej strony i zgadza się z tym, co zauważyłam, dwa oczka, które są na przeciwko siebie i powinny byś skierowane prosto, ku sobie, "skręcają" w inne strony - jeden słupek ewidentnie nie jest prosty, tylko wygięty w łuczek, drugi wydaję się być z kolei prosty, ale za to oczko, odchodzące od niego jest trochę przekrzywione. ;/ Z chęcią byśmy odesłali pierścionek, tylko to już będzie trzeci raz i nie chciałabym, żeby się wkurzyli i nie zaproponowali, że oddadzą pieniądze, jak tak wymyślamy

PS. jak pierścionek mam na palcu, to ciągle ta asymetria rzuca mi się w oczy.

Edytowane przez 90hope06
Czas edycji: 2017-02-19 o 15:56
90hope06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-26, 11:31   #4
kisielova
ReklaMO(D)żerca.
 
Avatar kisielova
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 889
Dot.: Pierścionek zaręczynowy

taka asymetria może prowadzić do uszkodzenia pierścionka, wypadnięcia kamienia. i po co komu potem nerwy, skoro można załatwić sprawę teraz? odsyłaj
kisielova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-26 12:31:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:05.