* mocznik * - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-25, 06:34   #1
Provocateur
Rozeznanie
 
Avatar Provocateur
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 703
Lightbulb

* mocznik *


Witajcie
Mam problem z wrastającymi włoskami i brzydką skórą na piętach. Czytałam ostatnio o moczniku,ale na wizażu nie znalazłam wszystkich odpowiedzi na pytania, więc mam nadzieję, że tu mi pomożecie
Chciałabym kupic mocznik na mazidłach i tu kilka pytan z nim zwiazanych:
1. Czy mogę go uzywac np dodajac do kremu do twarzy zeby nawilzyc twarz i dekolt?
2. Czy ma jakies zastosowania o których moglam nie slyszec, np do wlosow lub paznokci?
3. Czy sa jakies produkty albo skladniki kremow,balsamow z ktorymi nie powinnam łączyc mocznika?
4. Wjakich proporcjach laczyc mocznik np z balsamem, jakie stezenie powstanie kiedy np na dwie części balsamu dodam jedną czesc mocznika (nie mam zadnych profesjonalnych narzedzi do odmierzania, wiec moze tez jakies patenty z uzyciem zwyklych przyborów kuchennych)
5. Jakie stężenia mozna stosowac na skóre,a jakie na piety,zeby nie robic sobie krzywdy?

Pewnie jeszcze pozniej przypomna mi sie inne pytania,ale na razie jesli uzyskam odpowiedz na te,to bede szczesliwa
Provocateur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-25, 07:16   #2
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: * mocznik *

tutaj sporo o moczniku, wraz z recepturami
http://www.zrobsobiekrem.pl/?119,mocznik
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-25, 14:17   #3
Provocateur
Rozeznanie
 
Avatar Provocateur
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 703
Dot.: * mocznik *

Dzięki, ale receptury nie są mi potrzebne, bo to dla mnie czarna magia, chodzi mi o łączenie mocznika z produktami sklepowymi i o inne rzeczy, o które pytam
Provocateur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 12:14   #4
KKZJ
Zadomowienie
 
Avatar KKZJ
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 079
Dot.: * mocznik *

mam plana na krem z mocznikiem 20% i salicylem 5%
w związku z tym pytanie:
w jakim zakresie powinno się mieścić pH gotowego kremu żeby mocznik nie uległ hydrolizie
Mazidła sugerują stabilizowanie mocznika kwasem mlekowym - a co jeśli w formulacji mam BHA?

i druga rzecz: czy mocznik można podgrzewać?
KKZJ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-08, 17:26   #5
lejla11
Raczkowanie
 
Avatar lejla11
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 257
GG do lejla11
Dot.: * mocznik *

też mnie interesują odpowiedzi na te pierwsze pytania, nie mam czasu na ukręcanie całych kremów jak to podają na mazidłach.

Chciałabym zrobić tiuning moich balsamów i kremów do twarzy, czy są jakieś przeciwwskazania, z czym nie powinnam łączyć mocznika?

Wiem że
*5-10% stężenie mocznika ma działanie nawilżające, powyżej złuszczające. *Co jeszcze doczytałam na forum, jeżeli po dodaniu mocznika pojawi się zapach amoniaku ( taki jak przy tych śmierdzących farbach do włosów) to znaczy, że mikstura się zepsuła i nie wolno jej używać! Może tak się przytrafić zaraz na początku, albo po jakimś czasie, dlatego lepiej robić mniejsze porcje.

Piszcie do jakich kosmetyków dodawałyście mocznik, w czym się sprawdził

buziole i pozdrawiam

---------- Dopisano o 18:26 ---------- Poprzedni post napisano o 18:22 ----------

znalazłam jeszcze na forum taką wypowiedź, dość ciekawą i profesjonalną, tylko nie wiem co z tymi informacjami zrobić, napisane przez użytkownika kawa.:

Mocznik jest świetny na stopy, kwas salicylowy może być, chociaż mlekowy lepszy. Ciężko zrobić domowy krem z mocznikiem (żeby złuszczał stopy, to musi być minimum te 15% mocznika), bo: mocznik się szybko rozkłada w produkcie - trzeba go stabilizować właśnie kwasem mlekowym lub jego solami (np. mleczan sodu) oraz trzeba dodać jakieś składniki tworzące okluzję (zazwyczaj pochodne ropy naftowej), bo mocznik jest promotorem sorpcji i sprawia, że nasza skóra chłonie wszystko, nawet to, czego nie powinna oraz traci wodę.

Proponuje zaopatrzyć się w Cerkoderm 15 lub 30 - zawiera mocznik i kwas mlekowy - stópki jak pupcia niemowlaczka
Może być też Pilarix - tu mamy też kwas salicylowy. To z tych tańszych specyfików - obydwa poniżej 20zł w aptekach.
lejla11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-06, 10:01   #6
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: * mocznik *

skromnie wzięłam sobie 10g mocznika, zamierzam dodawać do kremu na noc do stóp (mała ilość, w celu nawilżającym ) - zobaczymy jak podziała. i już chyba żałować zaczynam, że nie wzięłam więcej, bo chwali się go też bardzo na włosy...
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-20, 11:21   #7
inuit
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 17
Dot.: * mocznik *

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
skromnie wzięłam sobie 10g mocznika, zamierzam dodawać do kremu na noc do stóp (mała ilość, w celu nawilżającym ) - zobaczymy jak podziała. i już chyba żałować zaczynam, że nie wzięłam więcej, bo chwali się go też bardzo na włosy...
I jak ten mocznik stosowany do stóp? Pomaga? Rozważam właśnie zakup i zamierzam stosować dokładnie w taki sam sposób
inuit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-20, 11:28   #8
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: * mocznik *

Mam w domku go od tygodnia i czasu jeszcze nie miała żeby wypróbować
Na pewno napiszę jak już go przetestuję.
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-20, 18:36   #9
inuit
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 17
Dot.: * mocznik *

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Mam w domku go od tygodnia i czasu jeszcze nie miała żeby wypróbować
Na pewno napiszę jak już go przetestuję.
Zmotywowałam Cię trochę?

Jak przetestujesz, to daj znać
inuit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-21, 14:38   #10
urwisek
Raczkowanie
 
Avatar urwisek
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 269
Dot.: * mocznik *

U jak dziewczyny? Testowałyście już? Mam zapalenie miszków i szorsta skórę, myslę że by pomógł, ale jak go dodawać? Dalej ni e wiem
__________________
jestem kobietą
urwisek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-21, 17:49   #11
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: * mocznik *

testowałam miks z kremem nawilżającym na noc oriflame , niestety nie odnotowałam większego nawilżenia niż zazwyczaj , może trzeba czasu ..
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-26, 14:07   #12
Rysia16
Zakorzenienie
 
Avatar Rysia16
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 259
Dot.: * mocznik *

Czy mocznik można dodawać do glinki? Chodzi mi o to, by zrobić maseczkę taką do twarzy, jednak nie wiem, jaką dobrać ilość tych produktów, żeby nie przesadzić.
Rysia16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-01-26 15:07:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:16.