Pożyczka- jaka, skąd wziąć, ile? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-05-26, 14:53   #1
mojslodkiszept
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dęblin/ ...
Wiadomości: 15
GG do mojslodkiszept

Pożyczka- jaka, skąd wziąć, ile?


witam
to pytanie hmm możne nie ten dział, ale nie bardzo się orientuje gdzie by pasował.
A więć, chciałam wziąć kredyt- pożyczkę 3 tys ale na brata, jak to wygląda przez internet?
Brał ktoś? czy to obejdzie się bez zbędnych formalności? wizyt w placówkach?
prosze o pomoc buzialeee
mojslodkiszept jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-02, 14:49   #2
Ninlil
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninlil
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 839
Pożyczka. Proszę o pomoc!!!!!!

Witajcie. Jestem w koszmarnej sytuacji finansowej, czeka mnie eksmisja na bruk jeśli w przeciągu 30 dni nie zapłacę 4 tys. zł. administracji. Chciałabym wziąć pożyczkę , jednak nie mam o tym pojęcia i boję się, że wpakuję się w coś czego nie dam rady spłacić. Jaką pożyczkę warto wziąć na taką kwotę? Na co uważać? Jak można maksymalnie wydłużyć okres spłat? Jakie są wymagania?

Mam własną działalność, ale dopiero od niedawna i żadnych udokumentowanych zysków. Błagam, pomóźcie.

Edytowane przez Ninlil
Czas edycji: 2010-12-02 o 14:54
Ninlil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-02, 15:08   #3
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: Pożyczka. Proszę o pomoc!!!!!!

Cytat:
Napisane przez Ninlil Pokaż wiadomość
Witajcie. Jestem w koszmarnej sytuacji finansowej, czeka mnie eksmisja na bruk jeśli w przeciągu 30 dni nie zapłacę 4 tys. zł. administracji. Chciałabym wziąć pożyczkę , jednak nie mam o tym pojęcia i boję się, że wpakuję się w coś czego nie dam rady spłacić. Jaką pożyczkę warto wziąć na taką kwotę? Na co uważać? Jak można maksymalnie wydłużyć okres spłat? Jakie są wymagania?

Mam własną działalność, ale dopiero od niedawna i żadnych udokumentowanych zysków. Błagam, pomóźcie.
Prawdopodobnie nie otrzymasz pożyczki, bo na jakiej podstawie skoro nie masz dochodów? Bank potrzebuje dokumentów na podstawie których wyliczy dochód netto na miesiąc (np pit, książkę przych i rozch). Przeważnie działalność musi byc prowadzona 3/6mies. A partner/mąż, inna osoba, która z Toba mieszka?
Nie znam się na społdzielniach, ale może rozmowa z prezesem/podpisanie jakiejś umowy o spałcie ratalnej Ci pomoże?
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-02, 15:34   #4
Ninlil
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninlil
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 839
Dot.: Pożyczka. Proszę o pomoc!!!!!!

Taka umowa była juz spisana, ale została zerwana przez administrację bez mojej wiedzy. Byłam u prawnika, mieli do tego świete prawo. Mieszkam sama. Działalność prowadzę od 1 sierpnia, ale dopiero produkuję a nie sprzedaję. Jeśli już, to rodzinie-bez wystawiania rachunków.
Czy na pewno nie dostanę pożyczki?
Ninlil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-02, 16:35   #5
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Dot.: Pożyczka. Proszę o pomoc!!!!!!

Czy masz konto w jakimś banku na które wpływają jakieś dochody? Jeśli tak to może będzie szansa na uzyskanie kredytu odnawialnego przy rachunku. Co do pożyczki trochę ciężka sprawa, bo zazwyczaj działalność musi być prowadzona 6 mies. Najlepiej idź do swojego banku i zapytaj, niech Ci wyliczą czy masz jakąkolwiek zdolność kredytową i może coś się da poradzić. Może będziesz miała szansę na kartę kredytową.
Tylko pliss nie pakuj się w firmy typu Provident i inne krzaki

Powodzenia
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-02, 17:07   #6
201607280909
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 014
Dot.: Pożyczka. Proszę o pomoc!!!!!!

Cytat:
Napisane przez Ninlil Pokaż wiadomość
Witajcie. Jestem w koszmarnej sytuacji finansowej, czeka mnie eksmisja na bruk jeśli w przeciągu 30 dni nie zapłacę 4 tys. zł. administracji. Chciałabym wziąć pożyczkę , jednak nie mam o tym pojęcia i boję się, że wpakuję się w coś czego nie dam rady spłacić. Jaką pożyczkę warto wziąć na taką kwotę? Na co uważać? Jak można maksymalnie wydłużyć okres spłat? Jakie są wymagania?

Mam własną działalność, ale dopiero od niedawna i żadnych udokumentowanych zysków. Błagam, pomóźcie.
jeśli masz stałe przychody na konto bankowe być może Twój bank zgodzi się na wyrobienie karty kredytowej. odsetki najczęściej zaczynają się naliczać po 54 dniach.
201607280909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-02, 17:27   #7
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: Pożyczka. Proszę o pomoc!!!!!!

przede wszystkim nie mogą cię eksmitowac na bruk-skad taka mysl?
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-02, 17:43   #8
Ninlil
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninlil
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 839
Dot.: Pożyczka. Proszę o pomoc!!!!!!

Posiadam konto firmowe na które nic nie wpływa. Mam je, ponieważ jest to konieczność przy prowadzeniu działalności. Mam również konto osobiste, na które też wpływa niewiele( od czasu do czasu, bardzo nieregularnie. ) Jednak w pierwszym miesiącu działalności wpłynęło na to konto 19 460 zł dotacji unijnej. Nie wiem, może to coś zmienia?

Jeśli nie providenty to co innego? Właśnie o czymś takim myślałam, wiem jednak, że mają kruczki które wpakują mnie w gorsze długi. Jakie są możliwości natychmiastowego zdobycia gotówki ? Napiszcie proszę. Jakie są procenty w konkretnych przypadkach?

Aneszna- od niedawna Administracja ma prawo wyrzucić mnie na" zbity pysk". Dopiero założyłam okna, zamontowałam ogrzewanie na własna rękę, a prawnik uświadomił mi, że teraz to należy do administracji i złotówka z tego wkładu własnego mi się nie należy. Mogą mi to wszystko zabrać, ponieważ złamałam warunki ugody nie płacąc przez 2 miesiące raty zadłużenia. Zostało mi dokładnie 28 dni na wpłate całości, a jeśli nie, to mam 2 tyg. na wyniesienie się, i nic mi nie dadzą w zamian. Tak brzmiały słowa prawnika . Bezpłatnego wprawdzie, ale jednak prawnika.Byłam dziś na konsultacjach. On tylko ręce rozłożył. Mam do wyboru zapłacić lub wszystko stracić. Piszę i płaczę, bo ja już nie mam siły. Taki mi zrobili prezent na święta.Jak mozna zdobyć te pieniądze?

Edytowane przez Ninlil
Czas edycji: 2010-12-02 o 17:45
Ninlil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-02, 18:35   #9
ViLLeMkA
Zakorzenienie
 
Avatar ViLLeMkA
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 813
Dot.: Pożyczka. Proszę o pomoc!!!!!!

Spółdzielnie raczej tak tylko straszą, bo nie można eksmitować nikogo w zimie, a do tego muszą zapewnić Ci lokal zastępczy, gdyż nie mogą Cię wywalić na bruk. Im też zależy, żebyś to spłaciła, więc idź do nich i dogadaj się, poproś. Do tego idź do swojego banku i poproś o zbadanie zdolność kredytowej - 4 tyś. to nie dużo.
zastanów się też, kiedy Twoja działalność zacznie przynosić Ci dochody i czy to się opłaca - jeśli nie masz z czego regulować zobowiązań, to może poszukaj pracy, a działalność prowadź w międzyczasie - inaczej Twoje długi tylko wzrosną.
__________________
nazywaj mnie Vill

ViLLeMkA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-02, 18:48   #10
Ninlil
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninlil
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 839
Dot.: Pożyczka. Proszę o pomoc!!!!!!

Niestety, w moim przypadku to już nie jest straszenie. Sprawa poszła do komornika, mam dodatkowe opłaty sądowe za sprawę o której mnie nie poinformowano. Bardzo chcą mnie wyrzucić, i powiedzieli mi to w oczy , ponieważ im się bardziej opłaca sprzedać to mieszkanie niz czekać aż ja spłacę zadłużenie.Gdybym wiedziała, to zamiast wstawić okna zapłaciłabym należność. Teraz zostałam bez grosza.
Pracuję, starcza mi jedynie na zus i jedzenie, działalność nie przynosi dochodu, poniewaz dopiero produkuję to co chcę sprzedać. Zamierzam dziś spróbować cos wystawić na allegro, ale na cud nie liczę. Poza tym to też wiąże się z kosztami z tego co wiem...dopiero zapoznaje sie z regulaminem.

W jaki sposób badana jest zdolność kredytowa? Jakie są odsetki?
Ninlil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-02, 18:52   #11
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: Pożyczka. Proszę o pomoc!!!!!!

Cytat:
Napisane przez Ninlil Pokaż wiadomość
Niestety, w moim przypadku to już nie jest straszenie. Sprawa poszła do komornika, mam dodatkowe opłaty sądowe za sprawę o której mnie nie poinformowano.
jesli komornik to musiala byc rozprawa o ktorej sąd MUSIAL cie poinformowac.
Cytat:
Bardzo chcą mnie wyrzucić, i powiedzieli mi to w oczy , ponieważ im się bardziej opłaca sprzedać to mieszkanie niz czekać aż ja spłacę zadłużenie.
a kto ci powiedzial to w oczy?
bo to bezprawne.
Cytat:
Gdybym wiedziała, to zamiast wstawić okna zapłaciłabym należność. Teraz zostałam bez grosza.
pozyczka od rodziny?
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-02, 19:02   #12
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Pożyczka. Proszę o pomoc!!!!!!

Masz 4 tys zadłuzenia i grozi ci eksmisja ?
wow ,szybka reakcje spółdzielni w sumie pochwalam bo zmusza do szybkiej reakcji i nie zadłużania sie na tys.

U nas eksmituja ludzie zadłużonych na 20-30 tys ,dostaja lokale zastepcze, eksmisji zdaje sie nie mozna wykonać w okresie jesienno-zimowym.

Idz do społdzielni i napisz pismo o rozłożenie długu na raty ,wykaż zaangażowanie i chęc spłaty,powinni pójśc ci na reke.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-02, 19:07   #13
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: Pożyczka. Proszę o pomoc!!!!!!

Pożyczka w koncie/debet, karta kredytowa to są kredyty tylko pod inną nazwą! Nie dostanie NIC jeśli nie ma dochodu. Dotacja nie jest dochodem. Jeśli dodatkowo pracujesz i masz wpływ na konto to ok.
Dziewczyny bank jej nic nie wyliczy, bo z czego? 4mies x 0zł = 0zł taki jest jej dochód. Zastanawia jedno-skoro miałaś umowę czego jej nie dotrzymałaś? Dlaczego nie płaciłaś przez 2mies rat?

Dodatkowo dla potomnych-wypłacając z karty kredytowej pieniądze płaci sie prowizję% od wypłaty i od dnia wypłaty naliczają się odsetki! Po 54dniach naliczają się odsetki ,gdy płatność jest wykonana kartą lub za pomocą e-przelewu (niektóre kredytówki mają taką funkcję)

Badanie zdolności kredytowej zazwyczaj wygląda tak, że bank (jeśli nie brałaś jeszcze kredytu) będzie chciał zaśw o dochodach od pracodawcy(doczytałam, że pracujesz), spr czy nie masz innych kredytów (BIK). Oprocentowanie-najmniejsze znaczenie mają % pytaj o całkowity koszt kredytu (+ubezp+opłaty+itp),zależ y od banku/promocji, wiadomo im dłuży okres tym niższe raty ale większe koszty (to chyba rozwiązanie dla ciebie bo chyba nie stać cię na krótki okres, niskie koszty ale wysokie raty)

Edytowane przez dorka1980
Czas edycji: 2010-12-02 o 19:19
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-02, 19:13   #14
aa2
Zakorzenienie
 
Avatar aa2
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 12 242
Dot.: Pożyczka. Proszę o pomoc!!!!!!

a masz historie kredytową?
no i pytanie czy jesteś gdzieś jeszcze pozadłużana i czy widniejesz w jakiś bazach jako niesolidny klient?
jesli bedziesz zainteresowana to napisz na priv podam Ci nazwe banku który udziela kredytu dla działalności gospodarczych które istnieją na rynku nie dłużej niz pół roku, wymogi które musisz spełnić to :
pozytywna historia kredytowa(która mogę Ci sprawdzić jeśli chcesz pisz na priv)-to główne kryterium
ogólnie moge Ci napisać co potrzebujesz i najwyżej jak będzie ci odpowiadać to podejdziesz sobie do placówki w swoim mieście i złożysz dokumenty
pozdrawiam

Edytowane przez aa2
Czas edycji: 2010-12-02 o 19:15
aa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-02, 19:21   #15
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: Pożyczka. Proszę o pomoc!!!!!!

Cytat:
Napisane przez aa2 Pokaż wiadomość
a masz historie kredytową?
no i pytanie czy jesteś gdzieś jeszcze pozadłużana i czy widniejesz w jakiś bazach jako niesolidny klient?
jesli bedziesz zainteresowana to napisz na priv podam Ci nazwe banku który udziela kredytu dla działalności gospodarczych które istnieją na rynku nie dłużej niz pół roku, wymogi które musisz spełnić to :
pozytywna historia kredytowa(która mogę Ci sprawdzić jeśli chcesz pisz na priv)-to główne kryterium
ogólnie moge Ci napisać co potrzebujesz i najwyżej jak będzie ci odpowiadać to podejdziesz sobie do placówki w swoim mieście i złożysz dokumenty
pozdrawiam
a co ze zdolnością kredytową jeśli dochodów jeszcze nie ma?
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-02, 19:28   #16
aa2
Zakorzenienie
 
Avatar aa2
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 12 242
Dot.: Pożyczka. Proszę o pomoc!!!!!!

Cytat:
Napisane przez dorka1980 Pokaż wiadomość
a co ze zdolnością kredytową jeśli dochodów jeszcze nie ma?
dochód jest prognozowany(kredyt na oświadczenie)
aa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-02, 19:32   #17
VwVampirka
Zakorzenienie
 
Avatar VwVampirka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 062
Dot.: Pożyczka. Proszę o pomoc!!!!!!

Wszystko to jest jakieś dziwne... pracowałam trochę u zarządcy nieruchomości, co prawda to nie spółdzielnia, ale zasady podobne...

Rozumiem, że jesteś właścicielką mieszkania?

Dziewczyny dobrze piszą, że na bruk nikt Ciebie wyrzucić nie może. Osoba eksmitowana musi dostać lokal zastępczy! Może on być co prawda w dużo gorszym standardzie niż poprzedni (np toaleta na korytarzu, niewyremontowane, dużo mniejsze).
A poza tym, jeśli jesteś właścicielką, to 4 tys, to jest za mała kwota, by ci zabrać mieszkanie! Komornik jak do Ciebie przyjdzie, to najpierw będzie próbował zabrać ci coś co będzie mógł sprzedać, np samochód.
__________________
...i w trójkę:
23.04.2014 r.


“Aby pozbyć się pokusy należy jej po prostu ulec"
Oscar Wilde
VwVampirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-02, 19:36   #18
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: Pożyczka. Proszę o pomoc!!!!!!

Cytat:
Napisane przez aa2 Pokaż wiadomość
dochód jest prognozowany(kredyt na oświadczenie)
aha
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-02, 19:39   #19
Ninlil
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninlil
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 839
Dot.: Pożyczka. Proszę o pomoc!!!!!!

Aneszna- Niestety nie zostałam poinformowana o rozprawie.Odbyła się w trybie zaocznym. Nawet od komornika nie dostałam jeszcze pisma, a dowiedziałam sie o tym wszystkim zupełnie przez przypadek kiedy byłam zapłacić za mieszkanie. O tym, że jestem niewygodna i nie zasługuję na takie mieszkanie powiedziała mi kobieta która tam pracuje i jest ich prawnikiem.Sprzedaje miezkania nowym lokatorom. To nieważne ...
Paula 78- była już taka umowa. Złamałam ją nie płacąc przez 2 miesiące zobowiązania.Nie było mnie stać nawet na jedzenie. Nie sądziłam, że te 2 miesiące tak na tym zaważą. Nikt mi już nie pójdzie na rękę. We wtorek idę do kierownika administracji, ale znam tego człowieka i wiem, że on mi nie zechce pomóc. Wręcz przeciwnie.

Mam pracę, ale z uwagi na dotację i umowę z urzędem pracy ( nie moge sie zatrudnić przez rok) nie mam umowy.Pieniądze dostaję do reki.
Nigdy nie brałam kredytu, pozyczki, nic.

aa2- bardzo bym prosiła o nazwę banku i warunki.

Nie jestem właścicielem mieszkania. TZn.nie jest własnościowe. Nie moge zrozumiec dlaczego nikt nie bierze pod uwagę mojego wkładu. Okna, ogrzewanie, zamontowanie komna to razem okolo 10 tys zł!!

Edytowane przez Ninlil
Czas edycji: 2010-12-02 o 19:42
Ninlil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-02, 19:49   #20
moee
Zakorzenienie
 
Avatar moee
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 6 544
Dot.: Pożyczka. Proszę o pomoc!!!!!!

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Masz 4 tys zadłuzenia i grozi ci eksmisja ?
wow ,szybka reakcje spółdzielni w sumie pochwalam bo zmusza do szybkiej reakcji i nie zadłużania sie na tys..
Paula,u mnie administracja po nie zaplaceniu za 2miesiace czynszu -wysyla papiery o splacie w ciagu 10dni ,a jak nie to sprawa do sadu

za to osiedle jak ta lala , odmalowane, place zabaw dla dzieci, odsniezane , klatki czysciutkie - zadbane fest wlasnie dlatego ze nie ma zalegajacych i zadluzonych


Autorko wspolczuje sytuacji , a na jedno nie rozumiem jak moglas dopuscic do takiego zadluzenia Moja babcia zawsze powtarza - oplaty i dach nad glowa najwazniejszy , na chleb sie zawsze pozyczy .


Bank nie udzieli ci kredytu jezeli nie masz przychodu jako dzialalnosci przez pol roku conajmniej .
__________________
"Lubię być kurą domową
Do pralki wrzucić problem wraz z głową
Pralka pierze, ja nie wierzę w nic
Słodko jest nie myśleć o niczym
Się zgubić we własnej spódnicy.."
moee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-02, 19:54   #21
Ninlil
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninlil
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 839
Dot.: Pożyczka. Proszę o pomoc!!!!!!

4 tysiace to niewiele. Miałam 11.... spłacałam lat kilka. Z 11 zrobiło się 3.
Co ja mam zrobić by z tego jakoś wyjść?
aa2- napisz proszę cos więcej o tej pożyczce.
Ninlil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-02, 19:57   #22
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: Pożyczka. Proszę o pomoc!!!!!!

nie jestes wlascicielem-sprawa sie komplikuje.
jesli masz faktury za okna itp to mozesz zalozyc sprawe spoldzieli-zwrocą ci za nie.
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-02, 19:57   #23
aa2
Zakorzenienie
 
Avatar aa2
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 12 242
Dot.: Pożyczka. Proszę o pomoc!!!!!!

Cytat:
Napisane przez Ninlil Pokaż wiadomość
4 tysiace to niewiele. Miałam 11.... spłacałam lat kilka. Z 11 zrobiło się 3.
Co ja mam zrobić by z tego jakoś wyjść?
aa2- napisz proszę cos więcej o tej pożyczce.
napisałam ci wiadomość na prv
aa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-02, 20:02   #24
Ninlil
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninlil
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 839
Dot.: Pożyczka. Proszę o pomoc!!!!!!

[1=f36f09c64670dbbf8506d7b 7195631196fb4f2ce_65c2c81 98d77a;23538079]nie jestes wlascicielem-sprawa sie komplikuje.
jesli masz faktury za okna itp to mozesz zalozyc sprawe spoldzieli-zwrocą ci za nie.[/QUOTE]
Tylko po co mi te pieniądze bez domu...

aa2-dziękuję
Ninlil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-02, 20:11   #25
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Pożyczka. Proszę o pomoc!!!!!!

Cytat:
Napisane przez Ninlil Pokaż wiadomość
Paula 78- była już taka umowa. Złamałam ją nie płacąc przez 2 miesiące zobowiązania.Nie było mnie stać nawet na jedzenie. Nie sądziłam, że te 2 miesiące tak na tym zaważą. Nikt mi już nie pójdzie na rękę. We wtorek idę do kierownika administracji, ale znam tego człowieka i wiem, że on mi nie zechce pomóc. Wręcz przeciwnie.
No to sorry ,takie przestoje nalezy zwyczajnie zgłaszac, schowac dume do kieszeni i liczyc na łaskę.

Cytat:
Napisane przez Ninlil Pokaż wiadomość
Nie jestem właścicielem mieszkania. TZn.nie jest własnościowe. Nie moge zrozumiec dlaczego nikt nie bierze pod uwagę mojego wkładu. Okna, ogrzewanie, zamontowanie komna to razem okolo 10 tys zł!!
A kto jest właścicielem ?
Przeciez te okna zrobiłas dla siebie ,dlaczego spoldzielnia mialaby mi odpuscic czynsz bo zmieniłam okna ?


Cytat:
Napisane przez moee Pokaż wiadomość
Paula,u mnie administracja po nie zaplaceniu za 2miesiace czynszu -wysyla papiery o splacie w ciagu 10dni ,a jak nie to sprawa do sadu

.

W sumie fajnie ,że tego pilnują ,u nas eksmitowali ludzi zadłużonych na 30 tys ,nie wykazujący chęci wyjaśnienia i spłaty bo w sumie z czego ,ojciec i córka i gromada psów na 80 metrach nie pracujący.

[1=f36f09c64670dbbf8506d7b 7195631196fb4f2ce_65c2c81 98d77a;23538079]nie jestes wlascicielem-sprawa sie komplikuje.
jesli masz faktury za okna itp to mozesz zalozyc sprawe spoldzieli-zwrocą ci za nie.[/QUOTE]

Chyba właścicielowi zwróca ,chociaż nie wiem dlaczego mieliby mu zwracać.

U mich rodziców spoldzielnia wymieniala okna wszytskim ,moi rodzice chceli inne okna i wymienili na swoj koszt po czym zlożyli do spółdzielni pismo i spółdzielnia zwróciła im tyle ile kosztowały okna wymieniane przez spółdzielnię.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-02, 20:14   #26
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: Pożyczka. Proszę o pomoc!!!!!!

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Chyba właścicielowi zwróca ,chociaż nie wiem dlaczego mieliby mu zwracać.

U mich rodziców spoldzielnia wymieniala okna wszytskim ,moi rodzice chceli inne okna i wymienili na swoj koszt po czym zlożyli do spółdzielni pismo i spółdzielnia zwróciła im tyle ile kosztowały okna wymieniane przez spółdzielnię.
nie wiemy jaka jest sytuacja u autorki, czyje mieszkanie i czy spoldzielnia wymieniała.
jesli wymienila i ma na to faktury to moze sie domagac od spoldzieni jesli jest wlascicielem/a zapewne jest bo autorka pisze ze chce sprzedac mieszkanie innym lokatorom/.
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-02, 20:18   #27
Ninlil
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninlil
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 839
Dot.: Pożyczka. Proszę o pomoc!!!!!!

A kto jest właścicielem ?
Przeciez te okna zrobiłas dla siebie ,dlaczego spoldzielnia mialaby mi odpuscic czynsz bo zmieniłam okna ?
Właścicielem jest administracja. Co do drugiej części pytania... nie chcę by ktoś mi coś odpuszczał, ale chociaż zauważył, że podnoszę standard mieszkania, bo w tym domu było 14 stopni, a administracja palcem nie kiwnęła żeby nie wiało po klatkach schodowych. Mogliby chociaż wyrazić chęć pójścia na ugodę z tego powodu. To nie jest Twoim zdaniem powód?
Ninlil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-02, 20:45   #28
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Pożyczka. Proszę o pomoc!!!!!!

Cytat:
Napisane przez Ninlil Pokaż wiadomość
Mogliby chociaż wyrazić chęć pójścia na ugodę z tego powodu. To nie jest Twoim zdaniem powód?
Nie.
Sama olałaś sprawę gdy oni rozłozyli ci to juz na raty,skąd mają wiedziec ,że dalej nie będzie tak ponownie.

Wstaw z powrotem stare okna ,zmieniłas je dla siebie.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-02, 20:53   #29
Ninlil
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninlil
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 839
Dot.: Pożyczka. Proszę o pomoc!!!!!!

Dziękuję, ale nie potrzebuję takich rad, bo one nic nie wnoszą. Wątek dotyczy pożyczki i to jest dla mnie najważniejsze.

ps. Wstawienie starych okien to pomysł z kosmosu. Chociazby dlatego, że trzeba było pociąć ościeżnice by je wyjąć oraz dlatego, że nowe okna nie zamontowane w otworach okiennych nie są mi potrzebne. Okna maą czemuś służyć. Jesli to była ironia, to może już nie pisz, bo wyczuwam u Ciebie agresję.
Ninlil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-02, 21:00   #30
VwVampirka
Zakorzenienie
 
Avatar VwVampirka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 062
Dot.: Pożyczka. Proszę o pomoc!!!!!!

Skoro spółdzielnia jest właścicielem, to ona powinna ponieść te koszty Wychodzi na to, że mieli mieszkanie tańsze, teraz dzięki tobie się zrobiło droższe i teraz chcą się Ciebie pozbyć...
Widocznie musiałaś komuś mocno nadepnąć na odcisk... Ale na pewno nie wyrzucą Ciebie na bruk

Możesz jeszcze spróbować podejść do komornika, żeby to on ci rozłożył dług - Bardzo ciężko jest sprzedać mieszkanie z lokatorem, jest to prawie nie możliwe, więc on na pewno będzie myślał logicznie i pozwoli ci to spłacać w ratach.

A co do Twojej działalności, to robisz coś co może być świątecznym prezentem? Jak tak, to wystawiaj na allegro co masz. Opłaty tam są, ale nie trzeba ich robić od razu. Niestety jak nic nie sprzedasz, to też musisz zapłacić prowizję, ale mniejszą... Ale jakoś musisz zacząć, a teraz jest świetny moment na to
__________________
...i w trójkę:
23.04.2014 r.


“Aby pozbyć się pokusy należy jej po prostu ulec"
Oscar Wilde

Edytowane przez VwVampirka
Czas edycji: 2010-12-02 o 21:13
VwVampirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-10-28 11:45:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:36.