Jak nie srebro, to co? Czyli wszystko o innych metalach. - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Biżuteria

Notka

Biżuteria Miejsce dla osób, które robią biżuterię. Tutaj możesz zaprezentować własnoręcznie wykonaną biżuterię, obejrzeć prace innych, podzielić się wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-29, 21:56   #31
franio
Zadomowienie
 
Avatar franio
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 039
Dot.: Jak nie srebro, to co? Czyli wszystko o innych metalach.

Dziękuję Jaga za cierpliwe odpowiedzi Dziś nabyłam pastę do lutowania. I nie zawaham się jej użyć

Viktorey- z brązu kojarzę tylko kolekcję u Smoczka, ale to chyba brązowe AC. W kązdym razie możesz ją zapytać
__________________
robię biżu https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=336103
franio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 21:32   #32
Jaga1214
Rozeznanie
 
Avatar Jaga1214
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Przemyśl
Wiadomości: 683
Dot.: Jak nie srebro, to co? Czyli wszystko o innych metalach.

Franio, jak Ci się lutuje? próbowałaś?
Jaga1214 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 22:28   #33
balenka8_1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 49
Dot.: Jak nie srebro, to co? Czyli wszystko o innych metalach.

Witajcie, mam z całą pewnością głupie pytanie więc wybaczcie.Wspominałyście tu o kupowaniu drutu w empiku, ja znam tylko jeden empik ten z książkami i płytami...czy wy też o TYM mówicie czy może o jakimś innym... jestem na etapie zbierania informacji na temat wszystkich możliwych technik wykonywania biżuterii, składania zamówień i pierwszych skromnych prób więc proszę o wyrozumiałosc
skok ze zwyklaków w bardziej zaawansowane techniki jest dość trudny.Gdzie ja do tej pory oczy miałam???Tyle pięknych rzeczy można stworzyć a ja się koralikami bawiłam...(sorki za taki off top )
balenka8_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 23:04   #34
Srebrna
Zadomowienie
 
Avatar Srebrna
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 562
Dot.: Jak nie srebro, to co? Czyli wszystko o innych metalach.

Cytat:
Napisane przez balenka8_1 Pokaż wiadomość
Witajcie, mam z całą pewnością głupie pytanie więc wybaczcie.Wspominałyście tu o kupowaniu drutu w empiku, ja znam tylko jeden empik ten z książkami i płytami...czy wy też o TYM mówicie czy może o jakimś innym... jestem na etapie zbierania informacji na temat wszystkich możliwych technik wykonywania biżuterii, składania zamówień i pierwszych skromnych prób więc proszę o wyrozumiałosc
skok ze zwyklaków w bardziej zaawansowane techniki jest dość trudny.Gdzie ja do tej pory oczy miałam???Tyle pięknych rzeczy można stworzyć a ja się koralikami bawiłam...(sorki za taki off top )
Empików jest więcej niż jeden, w sensie to jest sieć sklepów No i niektóre z nich zawierają taki uroczy dział pt. Sztuka Rodzinna albo też "art&pap". Tamże modelina, druty, decoupage, farbki, kredki, pastele, pędzelki i koraliki. Może być, że twój okoliczny Empik akurat nie posiada tego działu.
__________________
Srebrna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 23:21   #35
balenka8_1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 49
Dot.: Jak nie srebro, to co? Czyli wszystko o innych metalach.

Dzięki bardzo za odp. pewnie posiada (mieszkam w raczej dużym mieście ) tylko ja w empiku byłam ostatnio jakieś 5 lat temu może więcej....się pozmieniało!! i jak widać jestem bardzo do tyłu niestety

a że sieć to jest to wiemnie wiedziałam tylko że asortyment tak się powiększył.

Edytowane przez balenka8_1
Czas edycji: 2011-01-31 o 23:23
balenka8_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 23:51   #36
sceptyk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 39
Dot.: Jak nie srebro, to co? Czyli wszystko o innych metalach.

O obróbce mechanicznej tytanu w domowych warunkach można zapomnieć.
sceptyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 17:06   #37
skidblandir
Rozeznanie
 
Avatar skidblandir
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 865
GG do skidblandir
Dot.: Jak nie srebro, to co? Czyli wszystko o innych metalach.

Cytat:
Napisane przez anika7 Pokaż wiadomość
Viktorej.. a cyna to przypadkiem nie do łączenia ale w elektrotechnice?? Wypowiem się teraz troszkę jako laik i to co mi się bardziej wydaje niż przećwiczyłam w praktyce ale przy łączeniu cyną nie będzie przypadkiem tak, że powstaną takie brzydkie "kupy" cynowe a nie ładne, czyste połączenia??
W narzędziowych są do kupienia tzw. odsysacze cyny - świetna rzecz dla lutujących. Więc myślę, że po jej zastosowaniu problem "kup" cynowych istniał nie będzie.

A ja na lut też jestem chętna, jeśli tylko to zamówienie dojdzie do skutku. Bo mam jak FK - dremek mi tylko do szpilek póki co służy...
__________________

skidblandir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-07, 09:12   #38
Lilnut
Rozeznanie
 
Avatar Lilnut
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 621
GG do Lilnut
Dot.: Jak nie srebro, to co? Czyli wszystko o innych metalach.

Viktorej, są nowe blaszki u sprzedawcy na all
ALPAKA też
http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=10121018

---------- Dopisano o 10:12 ---------- Poprzedni post napisano o 10:05 ----------

tylko się zastanawiam, czym to lutować...
widziałam kiedyś w galerii, że jedna z dziewczyn wystawiała z tego pierścionki, i powiem, że fajnie wyglądały, tylko nie wiem jaka jest specyfika tej blachy - alpaki.
bo np. w srebrze jak robię cargę, to wiem że mi się ładnie zamknie kamień, a alpaka nie wiem... czy jest tak plastyczna jak Ag? czy będzie się ją dało kształtować?!

a może któraś z dziewczyn wie jak lutować miedź ze srebrem?!
próbowałam kiedyś zrobić taki wisiorek, wycięłam blaszkę i chciałam przylutować do niego lutem 700 młotkowane druciki, i kapa! nie dało się...
odpadało za każdym razem
__________________
Dukan
I faza 14III - 21III -2,5 kg
II faza 21 III - 8 VII - 9kg

III faza 8 VII - 10 XI


Lilnut jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-07, 09:56   #39
viktorej
Wtajemniczenie
 
Avatar viktorej
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Bułgaria
Wiadomości: 2 347
Dot.: Jak nie srebro, to co? Czyli wszystko o innych metalach.

Cytat:
Napisane przez Lilnut Pokaż wiadomość
Viktorej, są nowe blaszki u sprzedawcy na all
ALPAKA też
http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=10121018

---------- Dopisano o 10:12 ---------- Poprzedni post napisano o 10:05 ----------

tylko się zastanawiam, czym to lutować...
widziałam kiedyś w galerii, że jedna z dziewczyn wystawiała z tego pierścionki, i powiem, że fajnie wyglądały, tylko nie wiem jaka jest specyfika tej blachy - alpaki.
bo np. w srebrze jak robię cargę, to wiem że mi się ładnie zamknie kamień, a alpaka nie wiem... czy jest tak plastyczna jak Ag? czy będzie się ją dało kształtować?!

a może któraś z dziewczyn wie jak lutować miedź ze srebrem?!
próbowałam kiedyś zrobić taki wisiorek, wycięłam blaszkę i chciałam przylutować do niego lutem 700 młotkowane druciki, i kapa! nie dało się...
odpadało za każdym razem
Ja właśnie u niego zamówiłam .
A alpaka to chyba się zachowuje jak srebro. Nie wiem. Niedługo zacznę eksperymentowanie, to się podzielę obserwacjami . Miedź ze srebrem też będę męczyć .
viktorej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-07, 11:06   #40
ResurrectionOfHappiness
Rozeznanie
 
Avatar ResurrectionOfHappiness
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 767
Dot.: Jak nie srebro, to co? Czyli wszystko o innych metalach.

W alpace pracuje się podobnie jak w srebrze, ale jest to stop zawierający 40-70% miedzi, 5-40% cynku i 10-20% niklu, więc jest to wysoce uczulający metal. Do treningu lub na własny użytek super, ale na sprzedaż tak średnio się nadaje.
ResurrectionOfHappiness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-07, 11:32   #41
Lilnut
Rozeznanie
 
Avatar Lilnut
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 621
GG do Lilnut
Dot.: Jak nie srebro, to co? Czyli wszystko o innych metalach.

Cytat:
Napisane przez ResurrectionOfHappiness Pokaż wiadomość
W alpace pracuje się podobnie jak w srebrze, ale jest to stop zawierający 40-70% miedzi, 5-40% cynku i 10-20% niklu, więc jest to wysoce uczulający metal. Do treningu lub na własny użytek super, ale na sprzedaż tak średnio się nadaje.

no tak, zawsze są minusy, szkoda bo cena jest świetna ale z 2 strony lepiej nie ryzykować i nie testować na klientach - 3 razy się nic nie stanie, a za 4 biżutki mogą wrócić - z powodu alergii. Moja siostra ma okropne uczulenie na nikiel, zaraz dostaje wysypki, nawet od guzika w spodniach czy od zapięcia paska, więc wiem jak to może być uciążliwe.

ale miedź w połączeniu ze srebrem mnie kusi
__________________
Dukan
I faza 14III - 21III -2,5 kg
II faza 21 III - 8 VII - 9kg

III faza 8 VII - 10 XI


Lilnut jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-07, 11:47   #42
viktorej
Wtajemniczenie
 
Avatar viktorej
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Bułgaria
Wiadomości: 2 347
Dot.: Jak nie srebro, to co? Czyli wszystko o innych metalach.

Cytat:
Napisane przez ResurrectionOfHappiness Pokaż wiadomość
W alpace pracuje się podobnie jak w srebrze, ale jest to stop zawierający 40-70% miedzi, 5-40% cynku i 10-20% niklu, więc jest to wysoce uczulający metal. Do treningu lub na własny użytek super, ale na sprzedaż tak średnio się nadaje.
No właśnie nie wiem, jak to jest, ale znalazłam informację, że alpaka jest wykorzystywana w medycynie i nie uczula . A jeżeli naprawdę uczula, to czy nie można zrobić kolczyków z alpaki i dać srebrne bigle? Chyba wtedy nie powinno być problemu.
viktorej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 16:12   #43
Pinezka 56
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 18
Dot.: Jak nie srebro, to co? Czyli wszystko o innych metalach.

Witajcie Dziewczyny!
Prosze podpowiedzcie jak zrobic wisior z np.agatu technika witrazowa.
Bardzo mi sie taka bizuteria podoba,a zupelnie jestem zielona w tej dziedzinie.
Robienie naszyjnikow z kamieni juz mi sia znudzilo.Chcialabym zajac sie czyms innym.
Zamowilam ksiazke o witrazach,ale nie wiem czy to wystarczy.Podpowiedzcie mi
co mi bedzie potrzebne na poczatek.Maly pokoik na pracownie juz mam i co dalej?
Z gory dziekuje i pozdrawiam wszystkie pasjonatki i artystki!
Pinezka 56 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 12:08   #44
dwaslonca
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 884
Dot.: Jak nie srebro, to co? Czyli wszystko o innych metalach.

Cytat:
Napisane przez Lilnut Pokaż wiadomość

a może któraś z dziewczyn wie jak lutować miedź ze srebrem?!
próbowałam kiedyś zrobić taki wisiorek, wycięłam blaszkę i chciałam przylutować do niego lutem 700 młotkowane druciki, i kapa! nie dało się...
odpadało za każdym razem
Moje miedziane ogniwka lutowane srebrem wyglądają tak jak na załączonym obrazku. Cięzko było ci przylutować zmłotkowane druciki, bo wydaje mi się, że ogólnie młotkowane elementy trudniej jest przylutować niż o okrągłym przykroju. Jednak moje spotrzeżenia są wybitnie amatorskie i proszę je tak traktować

Dziewczyny mam pytanie dotyczące koloru miedzi. Ogniwka, które wrzucam przeszly kilka ekseprymentów: oksydowałam je kilka razy ponieważ nie uzyskiwalam zadowalającego mnie efektu oksydy (najczęstszym mankamentem były plamki, brak jednolitego koloru), po oksydowaniu przecieralam włókniną, tak jak to robię przy srebrze, no i właśnie - miedź uzyskała kolor bardziej łososiowy niż miedziany (wolałabym żeby był miedziany). Wrzucam drugie zdjęcie, na którym pokazalam na jakim efekcie mi zależy, a jakie ogniwa mam. oksydowałam dwiema różnych firm oksydami na zimno. Czym powinnam przetrzeć miedź dla uzyskania koloru miedzi, a nie łososia? Czy mogę z takich "satynowanych" miedzianych ogniwek wrócić do ich pierwotnego (czyt. ciemniejszego) miedzianego koloru? jak później miedź polerować - jaką pastą, ściereczką? A może zależy to od stopu miedzi? Dzięki za wszystkie sugestie i uwagi
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg miedź lutowana.jpg (30,8 KB, 112 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg miedź.jpg (30,0 KB, 104 załadowań)
dwaslonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 12:45   #45
franio
Zadomowienie
 
Avatar franio
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 039
Dot.: Jak nie srebro, to co? Czyli wszystko o innych metalach.

szczerze mówiąc nie wiem co Ci poradzić...
ja akurat bardzo lubię ten łososiowy odcień i jest on przeze mnie porządany
z mojego doświadczenia wynika, że gdy zaoksydowany przedmiot potraktuję szorstką strona zmykawa (takiej gabki jak do naczyń) wtedy uzyskuje odcień bardziej miedziany, a przy tym satynę, ale to można jeszcze wypolerować
gdy od razu poleruję ściereczką do srebra odcień jest delikatniejszy, od grafitu do łososiowego
..pełna profeska jak widać
__________________
robię biżu https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=336103
franio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 13:57   #46
anika7
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 574
Dot.: Jak nie srebro, to co? Czyli wszystko o innych metalach.

Cytat:
Napisane przez Lilnut Pokaż wiadomość
...a może któraś z dziewczyn wie jak lutować miedź ze srebrem?!
próbowałam kiedyś zrobić taki wisiorek, wycięłam blaszkę i chciałam przylutować do niego lutem 700 młotkowane druciki, i kapa! nie dało się...
odpadało za każdym razem
Lilnut, miedź ze srebrem lutuje się tak samo jak samo srebro. Też normalnie używam do tego celu lut srebrny (najczęściej właśnie 70).
A dlaczego nie chciało Ci sie przylutować? Patrzyłaś na te przedmioty z boku? Przylegały do siebie? Młotkowany drut trzeba uklepać tak by przylegał w tych miejscach gdzie chcesz by był przylutowany... najlepiej jeśli bys go przetarła na papierze ściernym, wtedy będzie ładnie przylegal i z pewnoscia sie przylutuje

DwaSłońca pokazała śliczne kółeczka ale mają troszkę za dużo lutu i dlatego tak mocno widać to miejsce (by go usunąć trzeba poświęcić więcej pracy w szlifowanie). Lutu ma być tyle by tylko pokrył szczelinkę a wtedy po delikatnym oszlifowaniu byłoby widać tylko cieniusieńki paseczek srebra.

DwaSłońca, z oksydowaniem miedzi niestety nie pomogę, bo nie mam zbyt duzego doświadczenia w końcowej obróbce metali kolorowych... używałam ich raczej jako materiał ćwiczeniowy.
anika7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 15:39   #47
dwaslonca
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 884
Dot.: Jak nie srebro, to co? Czyli wszystko o innych metalach.

a ja myślałam, że mało lutu daje :P bo 1-2 mm, ale tak sobie myślę, że bardziej z 2 i w tym momencie ta wielkość wydaje mi się jakimś monstrualnym kawałkiem

Myślę, że uda mi się to ukryć, kiedy ładnie mi się miedź zechce zoksydować

Edytowane przez dwaslonca
Czas edycji: 2011-02-09 o 15:41
dwaslonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 18:24   #48
Lilnut
Rozeznanie
 
Avatar Lilnut
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 621
GG do Lilnut
Dot.: Jak nie srebro, to co? Czyli wszystko o innych metalach.

Dwasłońca, Anika7 dziękuję za odpowiedź...
moj TŻ uznał że ta blaszka miedziana zbyt odbiera ciepło z miejsca lutowania...

ALE ! w związku z kilkoma nowymi pomysłami które mi się kołatają...
kupiłam sobie lut Ag w paście tylko ten 640 - no w każdym razie 600 nie 700... moze tak będzie lepiej lutować?

czyli teraz tak jak przy zwykłym lutowaniu: lutówką smaru smaru po lutowanych elementach, a lut na całej powieżchni styku posmarować ?!

dziś już nie miałam czasu ale jutro coś pewnie popróbuję...

Dwasłońca Twoje Lutowane kółka bardzo ładnie wyszły, nie widać nawet miejsca lutowania...
__________________
Dukan
I faza 14III - 21III -2,5 kg
II faza 21 III - 8 VII - 9kg

III faza 8 VII - 10 XI


Lilnut jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 19:27   #49
anika7
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 574
Dot.: Jak nie srebro, to co? Czyli wszystko o innych metalach.

DwaSłońca ja lubię sobie rozklepać z lekka lut przed ucięciem.. wtedy bardziej widzę odpowiednią ilość (zwłaszcza jeśli lut w drucie jest o średnicy 0,8mm... ten 0,5 do takich malusich rzeczy jest poręczniejszy).... zdecydowanie tez myślę, że 1mm by wystarczył

Lilnut, bardzo możliwe, że blaszka Ci za mocno odbierała ciepło jeśli była zbyt duża bądź gruba a Ty masz mały palniczek
Ja osobiście nie miałam jeszcze okazji lutować lutem w paście ale z tego co wiem najczęściej są już z lutówką, więc niby nie trzeba dodatkowo.
Wiesz jaki lut kupiłaś? W sensie czy bez kadmu? bo jeśli z kadmem to proponuję mocno wentylować podczas pracy bo to związek silnie trujący.
Smaruj tak oszczędnie, nie przesadzaj... jeśli chcesz przylutować dużą powierzchnię to posmaruj w kilku miejscach a nie całą płaszczyznę.
Pasta ma tez to do siebie, że nie poleży tyle co lut w drucie bo wysycha
I jeszcze jedno Lilnut U Słoneczka widać miejsce lutowania bo jest to ten kawałek gdzie jest kolor srebrny... to że nie widać miejsca łączenia (szpary), albo gluta z lutu to owszem na plus ale widać plamę lutu

Edit: DwaSłońca, nie gniewaj się będzie idealnie jak troszkę poskąpisz lutu

Edytowane przez anika7
Czas edycji: 2011-02-09 o 19:32
anika7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-09, 19:35   #50
Lilnut
Rozeznanie
 
Avatar Lilnut
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 621
GG do Lilnut
Dot.: Jak nie srebro, to co? Czyli wszystko o innych metalach.

bez kadmu, na pewno, pomęczyłam Panią o skład bo na tubce nic konkretnego nie pisze, więc szukała w swoich segregatorach
__________________
Dukan
I faza 14III - 21III -2,5 kg
II faza 21 III - 8 VII - 9kg

III faza 8 VII - 10 XI


Lilnut jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 19:46   #51
Jaga1214
Rozeznanie
 
Avatar Jaga1214
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Przemyśl
Wiadomości: 683
Dot.: Jak nie srebro, to co? Czyli wszystko o innych metalach.

dziewczyny, z miedzią to jest tak, jak się ją nagrzewa, to faktycznie mięknie jak srebro, ale jak się ją przegrzeje, to się do niczego nie nadaje, a już na pewno nie do lutowania
Dorota - myślę, że oksyda jest za mocna
żeby oksydować miedź, trzeba oksydę rozcieńczyć, na pół szklanki wody daję tyle oksydy, by uzyskać kolor "mocniejszy słomkowy" (ale określenie, leżę i ) i sprawdzam tzn. wkładam cosia do oksydy, jak zaczyna ciemnieć to jest OK, jak nie, to dolewam kropelkę lub dwie, mieszam i od nowa sprawdzanie, potem cosia płuczemy w zimnej wodzie i wycieramy w ręcznik, dopiero potem polerka
i jeszcze jedno, a właściwie dwa
- oksydę trzymamy w ciemnościach
- rozcieńczoną oksydę można używać wielokrotnie i też trzymamy ją w ciemności a jak zmętnieje, to ją wylewamy i robimy nowy roztwór
Jaga1214 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 19:49   #52
dwaslonca
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 884
Dot.: Jak nie srebro, to co? Czyli wszystko o innych metalach.

Cytat:
Napisane przez anika7 Pokaż wiadomość

Edit: DwaSłońca, nie gniewaj się będzie idealnie jak troszkę poskąpisz lutu
Ja się absolutnie nie gniewam, nawet podrasowałam zdjęcie i wrzucam dla potomności

Dzięki wielkie za wszelkie uwagi, mam lut grubości 0,6 więc przy następnej próbie na pewno będę go rozpłaszczać
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg miedź lutowana1.jpg (31,8 KB, 66 załadowań)

Edytowane przez dwaslonca
Czas edycji: 2011-02-09 o 19:50
dwaslonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 22:59   #53
Pinezka 56
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 18
Dot.: Jak nie srebro, to co? Czyli wszystko o innych metalach.

A w jaki sposob oksydujesz aby otrzymac kolor starego srebra?
Pinezka 56 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-10, 07:10   #54
Jaga1214
Rozeznanie
 
Avatar Jaga1214
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Przemyśl
Wiadomości: 683
Dot.: Jak nie srebro, to co? Czyli wszystko o innych metalach.

Cytat:
Napisane przez Pinezka 56 Pokaż wiadomość
A w jaki sposob oksydujesz aby otrzymac kolor starego srebra?
ale co oksydować? jak oksydujesz srebro, to masz kolor starego srebra a jak miedź to masz kolor starej miedzi - miedź jeszcze może mieć kolor grafitowy albo czarny - zależy od rodzaju użytej oksydy
Jaga1214 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-11, 09:32   #55
Pinezka 56
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 18
Dot.: Jak nie srebro, to co? Czyli wszystko o innych metalach.

Witam!
Chce uzyskac kolor starego srebra na bransolecie wykonanej z miedzi i cyny.Taka ogladalam w jednej galerii(tak byla opisana),a miala kolor starego srebra.Wiec pytam
jakiego koloru patyny uzyc?Czarnego czy moze szarego?Jestem w tej materii zielona wiec potrzebuje podpowiedzi od kogos doswiadczonego.
Pozdrawiam
Pinezka 56 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-11, 10:03   #56
M0N1K4
Zakorzenienie
 
Avatar M0N1K4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Miejsce którego nie ma na mapie
Wiadomości: 4 337
GG do M0N1K4
Dot.: Jak nie srebro, to co? Czyli wszystko o innych metalach.

Cytat:
Napisane przez Pinezka 56 Pokaż wiadomość
Witam!
Chce uzyskac kolor starego srebra na bransolecie wykonanej z miedzi i cyny.Taka ogladalam w jednej galerii(tak byla opisana),a miala kolor starego srebra.Wiec pytam
jakiego koloru patyny uzyc?Czarnego czy moze szarego?Jestem w tej materii zielona wiec potrzebuje podpowiedzi od kogos doswiadczonego.
Pozdrawiam
Hm... no to chyba ta miedź była pokryta całkowicie cyną bo inaczej nie wiem jak na miedzi można uzyskać efekt starego srebra. Oksyda chyba czarna wtedy - tak mi się wydaje, niech wypowiedzą się osoby bardziej kompetentne
M0N1K4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-11, 21:59   #57
Jaga1214
Rozeznanie
 
Avatar Jaga1214
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Przemyśl
Wiadomości: 683
Dot.: Jak nie srebro, to co? Czyli wszystko o innych metalach.

Cytat:
Napisane przez Pinezka 56 Pokaż wiadomość
Witam!
Chce uzyskac kolor starego srebra na bransolecie wykonanej z miedzi i cyny.Taka ogladalam w jednej galerii(tak byla opisana),a miala kolor starego srebra.Wiec pytam
jakiego koloru patyny uzyc?Czarnego czy moze szarego?Jestem w tej materii zielona wiec potrzebuje podpowiedzi od kogos doswiadczonego.
Pozdrawiam
wrzuć zdjęcie tej bransy albo link do zdjęcia
Jaga1214 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-16, 22:07   #58
linnenn
Przyczajenie
 
Avatar linnenn
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 23
Dot.: Jak nie srebro, to co? Czyli wszystko o innych metalach.

Wczoraj przyszedł mój dremelek, a że cały dzień leżałam w łóżku z chorymi zatokami i anginą to dopiero dzisiaj rozpakowałam... i człowieka ciśnie, aby go użyć .

Tylko teraz się okazuje, że muszę znaleźć gaz do niej (dostanę w castoramach itp?) oraz... no właśnie. Nie mam doświadczenia z lutowaniem a chciałabym trochę miedzi polutować. Tylko, że mam stresa okropnego i chciałabym, aby ktoś napisał tutorial krok po kroku jak to zrobić (aby nie spaprać wszystkiego i się nie zabić przy okazji xD). Bo czytałam tu kilka tematów, ale mam kompletny mętlik.

Więc... rzecz miedzianą w miejscu styku piłujemy tak, aby dwie końcówki jak najlepiej do siebie przylegały. Potem co? (pasta do lutowania i cyna?). Jak to wszystko długo podgrzewać? Czy przed nałożeniem pasty trzeba podgrzać miedź czy nakładamy na zimno? Itp.

Szkoda, że nie mam nikogo, kto mógłby mi to pokazać w "realu"
linnenn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-16, 22:16   #59
skidblandir
Rozeznanie
 
Avatar skidblandir
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 865
GG do skidblandir
Dot.: Jak nie srebro, to co? Czyli wszystko o innych metalach.

Gaz do zapalniczek to w kiosku na ten przykład Nie polecam polskiego - dziwnie się na nim robi...
I aha - sprawdź czy Ci nie "syczy" po nabiciu.. Ja właśnie szukam gwarancji do mojego...
__________________

skidblandir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-16, 22:39   #60
linnenn
Przyczajenie
 
Avatar linnenn
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 23
Dot.: Jak nie srebro, to co? Czyli wszystko o innych metalach.

Nie miałam pojęcia, że takie coś (w moim mniemaniu gaz=rzecz niebezpieczna :P), można dostać w kiosku! A polecacie jakąś konkretną firmę?
Ten polski jest zły bo pewnie rozcieńczają hihi.
linnenn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biżuteria


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:59.