Work Service - co możecie napisać o tej agencji? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-06-26, 09:35   #1
Kasiek1987
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiek1987
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Knurów (Śląsk)
Wiadomości: 5 157

Work Service - co możecie napisać o tej agencji?


Przeszukałam forum, ale znalazłam tylko pojedyncze posty na ten temat, nic konkretnego.
Czy ktoś z Was pracował przez tą agencję? Chciałabym wiedzieć, czy to pewna firma, nie robiąca ludzi w balona. Czy płacą na czas? Nie robią żadnych numerów?

Szukam pracy na wakacje, akurat WS zatrudnia pracowników tymczasowych dla Tesco w Gliwicach, jako kasjerów. Od poniedziałku mam odbyć 3-dniowe szkolenie, a potem jak będzie mi to pasować mamy podpisać umowę.

Będę wdzięczna za każde informacje.
__________________
Wymiana kosmetyczna:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post55596361
Kasiek1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-26, 10:05   #2
MHS
Raczkowanie
 
Avatar MHS
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Radosna Polska
Wiadomości: 145
Dot.: Work Service - co możecie napisać o tej agencji?

Kolega z Wrocławia pracował za ich pośrednictwem i z tego co pamiętam 2 miesiące musiał się dopytywać o swoje wynagrodzenie.
__________________
Sensem życia jest nadać życiu sens...
MHS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-26, 11:13   #3
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: Work Service - co możecie napisać o tej agencji?

Pracowałam za ich pośrednictwem jeszcze w czasach studenckich. Z wypłatami bywało różnie, poza tym regularnie obcinali nam stawkę godzinową - z poziomu 5 zł na rękę zeszli do 3,50 zł (o ile mnie pamięć nie myli). Gdy stawki nie dało się już obciąć, zredukowali nam liczbę godzin do przepracowania w miesiącu. Ale to było jednak ładnych kilka lat temu, więc może coś się w tej kwestii zmieniło.

Aha, pracowałam za ich pośrednictwem w Telekomunikacji Polskiej. Nie wiem, jak sprawa wyglądała gdy Work pośredniczył dla innych firm.
__________________
"Whatever you woke up worrying about this morning - get over it. Make a call and move on." sir Ken Robinson
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-26, 13:24   #4
Kasiek1987
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiek1987
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Knurów (Śląsk)
Wiadomości: 5 157
Dot.: Work Service - co możecie napisać o tej agencji?

Tzn. jak obcinali stawkę? Nie miałaś zapisane w umowie ile masz zarabiać? Ja mam zapowiedziane 8,50 brutto.
Płacili z dużym opóźnieniem?
__________________
Wymiana kosmetyczna:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post55596361
Kasiek1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-26, 19:18   #5
Margarettka
Raczkowanie
 
Avatar Margarettka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 223
Dot.: Work Service - co możecie napisać o tej agencji?

Jestem zatrudniona przez agencję pracy tymczasowej (Adecco), ale pracują ze mną również ludzie z Work Service. Wszystko jest OK. Pieniążki zawsze na czas - 10tego każdego miesiąca.
__________________
"Though we travel the world to find the beautiful, we must carry it with us or we find it not." -Ralph Waldo Emerson
Margarettka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-26, 19:40   #6
aldix
Raczkowanie
 
Avatar aldix
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: górzysta, wietrzna Szkocja
Wiadomości: 84
Dot.: Work Service - co możecie napisać o tej agencji?

Mój mąż pracował dla nich 3 lata temu w Łodzi. Wszystko było OK.
__________________
Zdrówko mężów - którzy nas wygrali, frajerów- którzy nas stracili i najszczęśliwszych drani - którzy nas jeszcze spotkają!!

Basia
aldix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-26, 22:53   #7
et-ka
Zakorzenienie
 
Avatar et-ka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 6 202
GG do et-ka
Dot.: Work Service - co możecie napisać o tej agencji?

a ja potwierdzę słowa Akane. może nie cięcie stawki godzinowej, ale cięcie etatu o połowę. najpierw z 8 godzina zmiana na 7, a z 7 godzin zmiana na 4 godziny...jakieś 15 dni w tygodniu. więc wszystko jasne
też tepsa
__________________

Dyskretnej troski trzeba mi..
et-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-06-27, 06:26   #8
MHS
Raczkowanie
 
Avatar MHS
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Radosna Polska
Wiadomości: 145
Dot.: Work Service - co możecie napisać o tej agencji?

to 3:2
__________________
Sensem życia jest nadać życiu sens...
MHS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-27, 07:23   #9
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: Work Service - co możecie napisać o tej agencji?

Cytat:
Napisane przez Kasiek1987 Pokaż wiadomość
Tzn. jak obcinali stawkę? Nie miałaś zapisane w umowie ile masz zarabiać? Ja mam zapowiedziane 8,50 brutto.
Umowy były podpisywane in blanco Co miesiąc zresztą. Po pierwszych 3 miesiącach poinformowano nas, że zmieniła się stawka. Po kilku kolejnych, że zmieniła się znowu. Tym sposobem w ciągu 1,5 roku ciachnęli nas o parę złotych.

Cytat:
Napisane przez Kasiek1987 Pokaż wiadomość
Płacili z dużym opóźnieniem?
Pod tym względem tragicznie nie było, opóźnienia może były 2-3 razy. Przeboje trafiły się dwa - raz kumpela nie dostała kasy wcale i wyrównanie przyszło jej po miesiącu razem z kolejną wypłatą, a raz Work się pomylił i wszyscy dostaliśmy za dużo kasy i tę nadwyżkę potrącono nam w następnym miesiącu.
__________________
"Whatever you woke up worrying about this morning - get over it. Make a call and move on." sir Ken Robinson
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-29, 10:39   #10
1141655
Zakorzenienie
 
Avatar 1141655
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 21 228
Dot.: Work Service - co możecie napisać o tej agencji?

Pracowałam dla nich w punkcie wydawania gratisów, Połączyli się, czy wzieli pod wladanie moja poprzednią firmę- jakos tak :P Siedzialam w Tesco <obecnie takich pkt juz nie ma>
co moge powiedziec.
pieniadze byly zawsze na czas 31 dnia kazdego miesiaca
__________________
http://agicosmoholic.blogspot.com/ Mój wlasny, prywatny blog.

http://perfekcyjniewdomu.blogspot.com/
Mój drugi, prywatny, trochę o porządkach
1141655 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-29, 11:00   #11
MHS
Raczkowanie
 
Avatar MHS
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Radosna Polska
Wiadomości: 145
Dot.: Work Service - co możecie napisać o tej agencji?

Znowu remis 3:3

Pewnie zależy od ludzi z WS i miasta w którym się pracuje no i oczywiście firmy dla której się pracuje.
__________________
Sensem życia jest nadać życiu sens...
MHS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-01, 12:23   #12
pau141
Raczkowanie
 
Avatar pau141
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 354
Dot.: Work Service - co możecie napisać o tej agencji?

Pracowalam przez WS na studiach, i nie przypominam sobie zadbych problemow...generalnie bylo ok
pau141 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-01, 16:54   #13
ghola_ver2
Raczkowanie
 
Avatar ghola_ver2
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 83
Thumbs down Dot.: Work Service - co możecie napisać o tej agencji?

Cytat:
Napisane przez Akane Pokaż wiadomość
Pracowałam za ich pośrednictwem jeszcze w czasach studenckich. Z wypłatami bywało różnie

Aha, pracowałam za ich pośrednictwem w Telekomunikacji Polskiej. Nie wiem, jak sprawa wyglądała gdy Work pośredniczył dla innych firm.
Widziałem tą ofertę, ale po włożeniu papierów pani już nie potrafiła powiedzieć kiedy będzie praca

Pracowałem pod inną agencją, za granicą. Pracownicy Worka - granatowe koszulki z 3 białymi ludkami dostawali pieniędze z poślizgiem, albo na raty.
Również problem był z koordynatorem kwater. Jednemu z nich cos się stało i nosił potem rekę na temblaku na czas wizytowania hali produkcyjnej.
__________________
Facet jest jak batonik czekoladowy:
Słodki i pierwsze co robi, to dobiera Ci się do bioder.


"Now we're definitely outside the box" - The Girl Next Door
ghola_ver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-01, 17:06   #14
fortepianistka
Rozeznanie
 
Avatar fortepianistka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 926
Dot.: Work Service - co możecie napisać o tej agencji?

Gdańsk.
Ponad rok temu dorywczo mialam umowe na wykładanie towaru od work service, ale nie bylam zadowolona, bo sami nie umieli sie dogadac z marketem i byly numery w stylu - wracaj do domu dzis nie ma pracy.

Kasa na czas, ale biora prowizje od wypłat, niezaleznie czy poczta czy przelew.

Raz zapisalam sie na inwentaryzacje, to przekładali zmieniali i w koncu sie nie odbyla, ale jeszze umowy nie podpisalam wiec powiedzmy wybaczalne.

A teraz jako hostessa posrednio stoje od nich i roznie jest z pieniedzmi, ale juz wiem ze tym dzialem zajmuje sie jedna babka i to od niej wszystko zalezy- jak sie mocniej przycisnie to potrafi od razu przelac kase.
Chociaz bez umowy i PITy sa rozliczane na jedna osobe a nie na kazda hostesse osobno.
Kumpela skarzyla sie ze od nich potrafila 2-3 miesiace nie dostawac wypłaty, tez jako hostessa.

Nie wiem jak to jest w powazniejszych zawodach ale ja mam do nich dystans
__________________
Dbam o włoski. Piję drożdze. Ćwiczę fitness i trening Ewy Chodakowskiej. Jestem wege.
fortepianistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-02, 21:44   #15
badzia987
Wtajemniczenie
 
Avatar badzia987
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: 11 m2
Wiadomości: 2 886
Dot.: Work Service - co możecie napisać o tej agencji?

Warszawa.
W zeszłym roku również wykładałam towar w tesco. Podobnie jak fortepianistka były problemy z cyklu jest za dużo pracowników- nie potrzebujemy więcej więc go home.
Jeden tydzień ładowania w póły a drugi na sprzedawaniu cukierków.
Za ładowanie od razu była kasa w czasie, za cukierki 2 miesiące musiałam chodzić, bo okazało się że za robienie czego innego niz ładowanie w póły inne miasto rozlicza.
Elegancko jest z PIT-em, który przychodzi wcześnie.
__________________
Krzyś 19.02.2016 r.

Małgosia 06.10.2013 r.
badzia987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-02, 22:14   #16
MHS
Raczkowanie
 
Avatar MHS
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Radosna Polska
Wiadomości: 145
Dot.: Work Service - co możecie napisać o tej agencji?

Wczoraj rozmawiałem na imprezie z kilkoma osobami, które pracowały za pośrednictwem WS w Opolu i we Wrocławiu - zdania są podzielone, u jednych nie było żadnych problemów u innych były problemy z pracą i wynagrodzeniem, więc zależy od konkretnego miejsca pracy.
__________________
Sensem życia jest nadać życiu sens...
MHS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-03, 07:03   #17
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: Work Service - co możecie napisać o tej agencji?

Mnie się wydaje, że dużo zależy od osoby opiekującej się danym zespołem. Przynajmniej tak wynika z mojego doświadczenia. Mieliśmy łącznie trzech koordynatorów. Pierwsi dwaj byli totalnie niedoinformowani (przez co parę razy wprowadzili nas w błąd), niczego nie można się było od nich dowiedzieć ani doprosić. Trzecia osoba, kobitka, była konkretna i solidna. Gdy nas przejęła, problemy właściwie się skończyły, a jeśli już jakieś cudo wyskoczyło, potrafiła szybko załatwić sprawę. Inna bajka to te ich centrale rozsiane po różnych miastach, bo faktycznie jeśli coś nie zależy bezpośrednio od koordynatora, tylko od jakiejś komórki Worka, to ciężko interweniować.
__________________
"Whatever you woke up worrying about this morning - get over it. Make a call and move on." sir Ken Robinson
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-03, 08:09   #18
MHS
Raczkowanie
 
Avatar MHS
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Radosna Polska
Wiadomości: 145
Dot.: Work Service - co możecie napisać o tej agencji?

Cytat:
Napisane przez Akane Pokaż wiadomość
Mnie się wydaje, że dużo zależy od osoby opiekującej się danym zespołem. Przynajmniej tak wynika z mojego doświadczenia.
Też racja, kiedyś pracowałem za pośrednictwem innego biura i nasza pierwsza koordynatorka była super - wszystko potrafiła nam załatwić włącznie z podwyżką; jak przenieśli ją do innego regionu i dostaliśmy nową to po kilku tygodniach ponad połowa osób się zwolniła, bo babsko strasznie niemiłe i niekumate, same problemy stwarzała.
__________________
Sensem życia jest nadać życiu sens...
MHS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-05, 21:04   #19
mazda1984
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1
Exclamation Dot.: Work Service - co możecie napisać o tej agencji?

Witam,
Praca z firma Work serwice z główna siedziba w Londynie cieżko sie współpracuje.Pracowałem dla tej firmy w zeszłym roku w Szkocij nie było zle jak na samym początku. Oczywiscie pieniadze STANDARDOWO nie były przelewane na czas (2x na miesiąc) problemy organizacyjne to podstawa tej firmy. W tym roku tak samo pracowałem dla tej agencij lecz nie za długo poniewaz mój pracodawca zrezygnował z tej PROSTEJ POLSKIEJ AGENCIJ poniewaz ludzie czuli sie oszukiwani nie dostawali pieniedzy na czas robili znami co chcieli i jak im było wygodnie,do tego urlop który mi sie nalezy przełozyli juz 2 razy a wymówke mają taka :

a)nie dotrzymalismy warunków umowy i daty zakonczenia kontraktu.
Chociaż w moim kontrakcie nie ma daty zakonczenia wiec moge im wypowiedziec umowe w każdej chwili

b)Przejśćie z jednej agencij do drugiej i praca w tej samej Firmie.
CO MA PIERNIK DO WIATRAKA ???

C)WORK SERVICE wniósł sprawe do sądu przeciwko Firmie w której pracuje i oczywiscie nie wie co teraz ma robic z takim fantem czy wypłacic pracownikom pieniadze czy moze przytrzymac je na SWOIM koncie bankowym??

Teraz pracuje przez Szkocka Agencje i wszystko jest OK

RADZE NIE PLANOWAC WYJAZDU ZA GRANICE JEZELI NIE CHCESZ BYC OSZUKANY PRZEZ WORK SERVICE!!!!!

Pozdrawiam
mazda1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-10, 18:21   #20
JustElle
Przyczajenie
 
Avatar JustElle
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 10
Dot.: Work Service - co możecie napisać o tej agencji?

Witam,

Pracowałam dla tej agencji prawie 3 lata w Telekomunikacji Polskiej. Stawki były różne, ale nigdy ich nie obniżali. Pieniądze zawsze były na czas.

Minusem było niewątpliwie to, że umowy były miesięczne później 6 miesięczne. I żadnych perspektyw w takiej Agencji, ale jak sama nazwa wskazuje chodzi o prace tymczasową.

Generalnie gdy byłam na studiach byłam zadowolona. Teraz jestem na innych i niestety z pensji Worka nie odłożyłabym na czesne, ale duze dowiadczenie w dużej firmie telekomunikacyjnej zrobiło swoje - łatwiej dostałam nastepna prace.

Minusem bylo niewatpliwie to ze nie mialam urlopu na poczatku. Byl on wyplacany w formie ekwiwalent przy umowie miesiecznej. Pozniej przy polrocznej tez mialo tak byc, ale wyplata tego ekwiwalentu dopiero po 6 miesiacach czyli jezeli chcialas wziasc urlop to bezplatny Troche sie poklocilismy i mielismy normalny urlop wypoczynkowy.

Podsumowujac: dla studentow na okres powiedzmy roku fajna praca, pozniej trzeba szukac nowej. Zero perspektyw, stawki niskie, gdyby nie premie z TYp byloby miesiacami krucho. Dla studentow, uczniow - fajnie, pozniej trzeba sie rozgladac za praca w ktorej dostaniesz jednakowa pensja każdego miesiaca niezaleznie ile bedzie w nim dni roboczych.

Wszystko zalezy od miejsca w ktorym bedziesz pracowac. Raz jest to hipermarket innym razem tp. Pracowalam w tp i nie bylo najgorzej na poczatku, ale wiem ze kolezanki i koledzy z Wroclawia byli mniej zadowoleni.

Pozdrawiam.
__________________
"Zawsze na świecie ktoś na kogoś czeka (...) I gdy w końcu skrzyżują się drogi tych dwojga i spotkają się ich spojrzenia, to wtedy znika cała przeszłość i cała przyszłość. (...), Bo jeśliby tak nie było, to marzenia całego ludzkiego rodzaju nie miałyby najmniejszego sensu."
JustElle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-15, 10:08   #21
chwiejna88
Raczkowanie
 
Avatar chwiejna88
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 53
Dot.: Work Service - co możecie napisać o tej agencji?

...

Edytowane przez chwiejna88
Czas edycji: 2008-11-13 o 20:21
chwiejna88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-16, 13:48   #22
Kasiek1987
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiek1987
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Knurów (Śląsk)
Wiadomości: 5 157
Dot.: Work Service - co możecie napisać o tej agencji?

Cytat:
Napisane przez chwiejna88 Pokaż wiadomość
Swoją drogą co takie długie msasz te szkolenie? U mnie ono trwało jakoś 4 godziny, a na drugi dzien na kase)
Zrezygnowałam z tej pracy za pośrednictwem WS. Pracuję bezpośrednio w Carrefourze. I tutaj najpierw było podpisanie umowy, bezpośrednio po szkoleniu bhp, na drugi dzień szkolenie przy kasie, a później już samodzielna praca.
__________________
Wymiana kosmetyczna:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post55596361
Kasiek1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-22, 21:38   #23
Iskierkaa89
Raczkowanie
 
Avatar Iskierkaa89
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 110
GG do Iskierkaa89
Dot.: Work Service - co możecie napisać o tej agencji?

Od kilku miesiecy pracuje przez ta firme dla Olzy w Cieszynie. Pieniazki zawsze na czas, wszystko w porzadku
Iskierkaa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-24, 14:53   #24
magdziaS
Podróżniczka
 
Avatar magdziaS
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: P'boro
Wiadomości: 9 398
Dot.: Work Service - co możecie napisać o tej agencji?

Sytucacja z Częstochowy. TZ pracował w tej firmie jeszcze w czasach studenckich ok. 4 lata temu. Wtedy oszukiwali. Zalegali z wypłatami, obcinali stawki lub wypłacali za mniej godzinek niż się właściwie przepracowałao. A dogadać się z nimi było baaardzo trudno.
__________________
Zaczynamy jakby od nowa...

magdziaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-13, 12:14   #25
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Work Service - co możecie napisać o tej agencji?

Mój TŻ pracował dla pewnej dużej firmy telekomunikacyjnej przez pośrednika. Firma na pracownika przeznaczała zarobki 14zł brutto/godz, od pośrednika dostawali po 7zł. Wypłacali i podpisywali umowy na czas, ale na kwitkach były wyszczególnione takie pozycje opisane skrótami, że gdyby sobie podliczyli, zauważyliby, że jest coś nie tak. Okazało się przy zeznaniach podatkowych, że mają niedopłaty i zamiast po roku dostać zwrot ok.500zł, dopłacali po stówce (niby żadna różnica, bo w pierwszym przypadku zwracają Twoje, a w drugim dopłacasz tyle, ile nie dopłaciłaś wcześniej mając nieco wyższe wypłaty, ale pośrednik zarabia tym, że mniej płacisz i telefon z US najczęściej przyjemny nie jest). Niektóre firmy, które mają umowy z pośrednikami, zatrudniają też same, warto się rozejrzeć i wypytać. U pośredników jest duża rotacja i jest to jakieś wyjście dla studentów, ale w większym mieście bez problemu można się załapać do pracy na umowę-zlecenie bezpośrednio w danej firmie.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 20:24   #26
Wroclovianka
Zakorzenienie
 
Avatar Wroclovianka
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 181
Dot.: Work Service - co możecie napisać o tej agencji?

Znalazłam taki o to post na innym forum, gdzie zbytnio nie było do końca jasnej odpowiedzi na zadane w poniższym poście pytania. Czy któraś Wizażanka wiedziałaby/mogłaby mi to rozjaśnić / potwierdzić / powiedziec jak to wygląda w praktyce odpowiadając na poniższe pytania?


Cytat:
Podpisałem niedawno umowę zlecenie w Work Service (agencja pracy tymczasowej)
w umowie mam następujący podpunkt:

21. Zleceniobiorcy nie wolno zawierać żadnych umów cywilnoprawnych w
przedsiębiorstwie zakładu pracy, w którym wykonuje zlecenie oraz innych
przedsiębiorstwach proponujących mu zawarcie umowy cywilno-prawnych w okresie
obowiązywania umowy zlecenia oraz przez okres dwóch miesięcy od jej
wygaśnięcia. W przypadku naruszenia tego postanowienia Zleceniobiorca zapłaci
Zleceniodawcy karę umowną w wysokości 1000 zł oraz zwróci koszty, o których
mowa w pkt. 20

(W pkt 20 jest mowa na temat kosztów badań i szkoleń. )

Ten pkt 21 wydał mi się niezrozumiały, zapytałem pośrednika (chyba można tak
nazwać osobę z agencji pracy?) o co w nim chodzi? Powiedział mi, że to takie
zabezpieczenie dla Work Service jakbym się spodobał w firmie w której
załatwiają mi pracę i jakbym chciał tam podpisać umowę na stałe bez
pośrednictwa Work Service (bo oni tracą wtedy kasę).

Moje pytania z tym związane:
1. Czy to ma jakieś podstawy prawne czy tylko umowne ("zapłaci Zleceniodawcy
karę umowną")?
2. Czy są w stanie to wyegzekwować czy to tylko taki straszak, jak np. napisy
przy kasach "po odejściu od kasy reklamacji nie uwzględnia się"?
3. Czy jak podejmę pracę w innej agencji pracy to oni są w stanie się o tym
dowiedzieć?
4. Czy można jakoś ten pkt. 21 unieważnić?
5. W umowie jest napisane: "w przedsiębiorstwie zakładu pracy", "oraz innych
przedsiębiorstwach" czyli jak zawrę umowę w agencji pracy a nie w
przedsiębiorstwie to ta cała kara mnie nie obowiązuję?
6. "oraz innych przedsiębiorstwach PROPONUJĄCYCH MU zawarcie umowy" jeżeli to
JA SAM ZAPROPONUJĘ umowę to czy w końcu szlag trafi tą karę?

Serdecznie dziękuję za pomoc!
__________________

Wizaż rządzi, Wizaż radzi, Wizaż nigdy Cię nie zdradzi

Edytowane przez Wroclovianka
Czas edycji: 2009-10-14 o 20:25
Wroclovianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-05, 19:00   #27
sasanka1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2
Dot.: Work Service - co możecie napisać o tej agencji?

Uciekaj od tej firmy gdzie pieprz rosnie zlodzieje zwykli
Pisze to pracownik tej firmy oszukuja jak cholera ale juz niedlugo za dwa miesiace bede wolny
sasanka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-06, 11:11   #28
Ercola
Zadomowienie
 
Avatar Ercola
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 020
Dot.: Work Service - co możecie napisać o tej agencji?

Pracuje przez tą agencje od 7 miesięcy. Wypłata na czas. Niestety minusem jest to, że zawiera się co miesiąc nową umowę (o prace tymczasową) więc zawsze pozostaję ta nutka wątpliwości co będzie dalej Poza tym stawki dość niskie, gdyby nie fajny zawód jaki wykonuje i atmosfera w pracy dawno już bym zwiała
__________________
Nie wiem jak Ty, ale ja żyję RAPEM.


Ercola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-06, 18:54   #29
agnieszka k
Zakorzenienie
 
Avatar agnieszka k
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Wypłoszewo
Wiadomości: 3 576
Send a message via Skype™ to agnieszka k
Dot.: Work Service - co możecie napisać o tej agencji?

pracowałam dla nich miesiac. To była tragedia. zwolnilam sie. Płacili tyle ile w umowie pracowalam po 6 godzin.
__________________



Essence mania trwa


agnieszka k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-06, 19:16   #30
titina
Zakorzenienie
 
Avatar titina
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 4 398
Dot.: Work Service - co możecie napisać o tej agencji?

Cytat:
Napisane przez Ercola Pokaż wiadomość
Poza tym stawki dość niskie, gdyby nie fajny zawód jaki wykonuje i atmosfera w pracy dawno już bym zwiała
A jaki zawód wykonujesz?
__________________



I spent my whole childhood wishing I was older. Now I'm older, it sucks.


titina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-11 12:11:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:56.