wolontariat Kraków - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-06, 11:53   #1
sheneedslove
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 680

wolontariat Kraków


Witam,
chciałabym zapytać, czy któraś z Was wstąpiła do wolontariatu?
Mieszkam w Krakowie i jestem zainteresowana bezinteresowną pomocą ludziom chorym. W internecie na stronach organizacji znalazłam wiele przydatnych informacji, ale chciałam poznać opinie osób, którzy czynnie biorą w tym udział. Jak wygląda taka praca? Który wolontariat polecacie i dlaczego? Połowa mojej rodziny miała nowotwór, więc niejako mam 'obycie' z tą chorobą, bo żyłam i żyję z nią na co dzień. Myślę, że te doświadczenia mogłabym wykorzystać.
Pozdrawiam,
N.
sheneedslove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-07, 20:06   #2
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: wolontariat Kraków

Polecam w takim razie fundację "Mam marzenie" i spełnianie marzeń chorych dzieci, mój znajomy właśnie główkuje nad fantazją dziewczynki chorej na białaczkę.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 07:35   #3
sylllvia89
Wtajemniczenie
 
Avatar sylllvia89
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: odległa kraina
Wiadomości: 2 900
Dot.: wolontariat Kraków

ja tez krakow
jestem w fundacji wiosna
__________________
chudnę


POMÓŻ http://☠☠☠☠☠☠☠☠.pl/?ref=7683eef
sylllvia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-29, 08:43   #4
gosia_wolontariat
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 1
Dot.: wolontariat Kraków

Zapraszamy na wolontariat do nas

Wolontariat w Stowarzyszeniu Opieki Paliatywno-Hospicyjnej

Cel akcji


Stowarzyszenie Przyjaciół Opieki Paliatywno-Hospicyjnej działa przy Oddziale Medycyny Paliatywnej w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Krakowie.

Celem akcji jest zebranie osób chcących zaangażować się w działania Stowarzyszenia,
Formy wolontariatu
  1. Wolontariat na Oddziale Medycyny Paliatywnej
Odział Medycyny Paliatywnej, przyjmuje pacjentów w terminalnej fazie choroby, często są to pacjenci leżący, osłabienie, ale chętni do rozmowy i towarzystwa. Na Oddział Medycyny Paliatywnej przebywa 29 pacjentów.
Wolontariusze odwiedzają raz w tygodniu jedną, tę samą osobę. Dzięki temu obie strony mogą się dobrze poznać. Spotkania trwają około godziny, odbywają się o dowolnej porze, ustalonej między sobą przez wolontariuszy i ich podopiecznych.
W trakcie spotkań można, stosownie do możliwości i samopoczucia pacjenta:
- zabrać podopiecznego na spacer po pobliskim parku,
- odwiedzić kawiarnię
- zawieźć podopiecznego do kaplicy na modlitwę lub mszę św.
- poczytać książkę, gazetę, zagrać w szachy,
- zwyczajnie porozmawiać na tematy bardziej lub mniej poważne,
- porozmawiać z rodzina pacjenta - robić bardzo wiele innych rzeczy, w zależności od potrzeb i zainteresowań obu stron
  1. Wolontariat akcyjny:
- organizowanie akcji świątecznych ( Świąt Bożego Narodzenia, Świąt Wielkiej Nocy)
- organizowanie imprez okolicznościowych ( dnia Seniora, tłustego Czwartku czy wielu innych w zależności od pomysłu
  1. Wolontariat biurowy:
- pomoc przy pracach biurowych Stowarzyszenia – wysyłanie listów z podziękowaniami dla darczyńców,wysyłanie kartek świątecznych
- pomoc przy promocji idei Stowarzyszenia, np. roznoszenie ulotek, plakatów



Wsparcie dla wolontariuszy
- wolontariusze zostają pod opieką koordynatora wolontariatu, psychologa pracującego na Oddziale, który zapewnia wszelkie informacje oraz wsparcie w trudnych sytuacjach
- każdy wolontariusz ma możliwość udziału w spotkaniach, na których będzie okazja wymienić się doświadczeniami, pytaniami czy przemyśleniami.



Formalności
• Wolontariuszem Stowarzyszenia może zostać każda pełnoletnia osoba.
• Wolontariusz przed rozpoczęciem pracy w Stowarzyszeniu:

  1. wypełnia Kwestionariusz Osobowy (tutuaj), i wysyła go na adres (wolontariat.stowarzyszeni e@gmail.com lub przynosi osobiście do siedziby stowarzyszenia)
  2. odbywa rozmowę z koordynatorem wolontariatu
  3. przechodzi wstępne szkolenie.
Umowa o współpracy podpisywana będzie po zakończeniu szkolenia.

• Wolontariusz na własną prośbę może otrzymać certyfikat zaświadczający o udziale w akcji.

Rekrutacja
Jesteś zainteresowany wolontariatem w Stowarzyszeniu Przyjaciół Opieki Plaiatywno-Hospicyjnej? Ściągnij kwestionariusz, wypełnij go i odeślij na adres
wolontariat.stowarzyszeni e@gmail.com lub skontaktuj się z nami telefonicznie – koordynator wolontariatu Małgorzata Lis 507-377-379
Pobierz kwestionariusz >>
Kontakt
e-mail: wolontariat.stowarzyszeni e@gmail.com
strona www:http://www.stowarzyszenie-krakow.pl/
Informacje o Oddziale Medycyny Paliatywnej
Oddział Medycnyn Paliatywenj znajduje się w Zakład Opiekuńczo–Leczniczy na Prokocimiu, w pobliżu Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego. Zajmuje jedno piętro, przeznaczony jest dla 29 chorych. Cały Zakład Opiekuńczo-Leczniczy składa się z czterech pawilonów, zamieszkałych przez ok. 400 pensjonariuszy oraz pawilonu socjalnego. Dysponuje dużym parkiem, własną kawiarnią oraz kaplicą.
Strona internetowa: www.zol.krakow.pl.
Adres: ul. Wielicka 267, 30-663 Kraków
gosia_wolontariat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:43.