Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osów - Strona 42 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury > Pielêgnacja w³osów

Notka

Pielêgnacja w³osów W tym miejscu rozmawiamy o pielêgnacji w³osów. Je¶li twoje w³osy s± suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawê sytuacji. Do³±cz do nas.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2009-12-14, 19:30   #1231
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomo¶ci: 2 743
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez syrenka Poka¿ wiadomo¶æ
Ponoæ niektóre ekstrakty lepiej siê rozpuszczaj± w alkoholu a ekstrakty najlepiej dosypywaæ ma³ymi dawkami ;-)
Niektóre, ale nie wszystkie. Np. skórka jab³ka i adenozyna lepiej w jantarze, a on jest bez alko.

---------- Dopisano o 20:30 ---------- Poprzedni post napisano o 20:22 ----------

Cytat:
Napisane przez eyee Poka¿ wiadomo¶æ
witam!
czy ktos uzywa³ eclipta albe do w³osów??

Ja,w postaci proszku i stwierdzam,¿e jest skuteczniejsza ni¿ olej bhringhraj. Dla mnie rewelacja. Mieszam j± z aml± i neem na zmianê z olejowaniem. Mam po tym wra¿enie znacznego pogrubienia w³osków. S± takie bardziej miêsiste.
majreg jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-12-14, 19:34   #1232
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 2 464
GG do illegale
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez syrenka Poka¿ wiadomo¶æ
Ja bym wziê³a wszystko

Ma³e stê¿enia kwasu pe³ni± funkcjê promotora przej¶cia, ale ja siê jeszcze nie odwa¿y³am ;-)
Pantenol jest dobry i na w³osy i na skalp i jako dodatek do kremów, proteiny na w³osy i na skalp.
Kokos i jojoba, oba fajne stosujê z powiedzeniem kokos, bo jojoba jest dro¿sza.
Cococin mam w planach ;-)

Kwas hialuronowy, na zmarszczki to chyba raczej ma³y, ale on ma postaæ proszku, mo¿esz wzi±æ te¿ du¿y w roztworze i zmieszaæ oba, wtedy mo¿na go dodawaæ do ma³ych porcji kremu (albo odmierzaæ ma³y do gotowych produktów). Ma³y dzia³a te¿ na wzrost w³osów (do wcierek) i jest promotorem przej¶cia. Roztwór du¿ego mo¿na k³a¶æ na w³osy (np. dodawaæ do psikade³).
Dziêkuje
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynno¶æ tarczycy zaburzenia od¿ywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu od¿ywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-12-15, 12:50   #1233
eyee
Rozeznanie
 
Avatar eyee
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomo¶ci: 571
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez syrenka Poka¿ wiadomo¶æ
Ponoæ niektóre ekstrakty lepiej siê rozpuszczaj± w alkoholu a ekstrakty najlepiej dosypywaæ ma³ymi dawkami ;-)
Cytat:
Napisane przez majreg Poka¿ wiadomo¶æ
Niektóre, ale nie wszystkie. Np. skórka jab³ka i adenozyna lepiej w jantarze, a on jest bez alko.

---------- Dopisano o 20:30 ---------- Poprzedni post napisano o 20:22 ----------
dziekuje za odpowiedz
mam problem z jantarem-s³abo leci mi ten p³yn z butelki-macie na to jakis sposób?



Ja,w postaci proszku i stwierdzam,¿e jest skuteczniejsza ni¿ olej bhringhraj. Dla mnie rewelacja. Mieszam j± z aml± i neem na zmianê z olejowaniem. Mam po tym wra¿enie znacznego pogrubienia w³osków. S± takie bardziej miêsiste.

dziekuje za odpowiedz
u mnie po tym ekstrakcie w³soy sta³y sie sztywne, ale jednoczesnie uzywa³am zen-szenia i chmielu. No w³asnie czy ktos uzywa³ ekstarktu z chmielu i zen-szenia z thantosa?
dosta³am bardzo duze próbki
__________________

od 1.01.2010 *7 min but blasting *50 przysiadów

od 13.01.2010
-zero chipsów, pizzy, kie³basy, cukru, s³odyczy, ciast
od 01.12.2009
-adenozyna, saw palmetto, tran, witaminy,
od 12.01.2010 kwasy

Edytowane przez eyee
Czas edycji: 2009-12-15 o 12:51
eyee jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-12-16, 18:47   #1234
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomo¶ci: 2 743
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez eyee Poka¿ wiadomo¶æ
dziekuje za odpowiedz
u mnie po tym ekstrakcie w³soy sta³y sie sztywne, ale jednoczesnie uzywa³am zen-szenia i chmielu. No w³asnie czy ktos uzywa³ ekstarktu z chmielu i zen-szenia z thantosa?
dosta³am bardzo duze próbki

To nie s± ekstrakty takie jak od thanatosa. To s± pudry, czyli sproszkowane ro¶linki nieskoncentrowane.Robiê z nich papkê , nie rozpuszczam i k³adê na w³osy. Polecam, choæ w u¿yciu do¶æ uci±¿liwe. W³oski nie s± po tym sztywne, raczej takie miêsiste, grubsze i b³yszcz±ce. Na buziê amla te¿ rewelacja w postaci maski.
majreg jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-12-16, 20:02   #1235
ultrafiolet88
Zakorzenienie
 
Avatar ultrafiolet88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: ³ód¼
Wiadomo¶ci: 13 899
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

a nie barwi skory ta amla?
__________________
Klikaj codziennie!

http://www.poomoc.pl/
ultrafiolet88 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-12-16, 20:27   #1236
eyee
Rozeznanie
 
Avatar eyee
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomo¶ci: 571
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

mam problem z jantarem-s³abo leci mi ten p³yn z butelki-macie na to jakis sposób?
__________________

od 1.01.2010 *7 min but blasting *50 przysiadów

od 13.01.2010
-zero chipsów, pizzy, kie³basy, cukru, s³odyczy, ciast
od 01.12.2009
-adenozyna, saw palmetto, tran, witaminy,
od 12.01.2010 kwasy
eyee jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-12-16, 20:35   #1237
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomo¶ci: 2 907
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez eyee Poka¿ wiadomo¶æ
mam problem z jantarem-s³abo leci mi ten p³yn z butelki-macie na to jakis sposób?
Ja Jantara przelewam zawsze (i wszystkie inne p³yny naskalpowe) do butelki po kuracji wzmacniaj±ce Joanna Rzepa, ma fajny aplikator - dziubek.
syrenka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2009-12-17, 06:59   #1238
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomo¶ci: 2 743
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez ultrafiolet88 Poka¿ wiadomo¶æ
a nie barwi skory ta amla?
Nie. Nic nie barwi. Kiedy¶ nawet oczekiwalam efektu przyciemnienia ale nic z tego. Mo¿e od¿ywiaj±c poglêbia naturalny kolor i na tej zasadzie pisz± ,¿e przyciemnia.
majreg jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-12-17, 11:29   #1239
aeronauta
Zakorzenienie
 
Avatar aeronauta
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomo¶ci: 3 728
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez ultrafiolet88 Poka¿ wiadomo¶æ
a nie barwi skory ta amla?
Nie. Ja bardzo lubiê dawaæ maseczkê z amli na twarz i po takim zabiegu nie zmienia koloru

Cytat:
Napisane przez eyee Poka¿ wiadomo¶æ
mam problem z jantarem-s³abo leci mi ten p³yn z butelki-macie na to jakis sposób?
Podwa¿ po prostu ten koreczek z dziurk± i wywal. Bêdziesz mia³a du¿y otwór, przez który odlejesz sobie tyle p³ynu ile bêdziesz chcia³a.
aeronauta jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-12-19, 23:48   #1240
eyee
Rozeznanie
 
Avatar eyee
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomo¶ci: 571
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez aeronauta Poka¿ wiadomo¶æ
Nie. Ja bardzo lubiê dawaæ maseczkê z amli na twarz i po takim zabiegu nie zmienia koloru



Podwa¿ po prostu ten koreczek z dziurk± i wywal. Bêdziesz mia³a du¿y otwór, przez który odlejesz sobie tyle p³ynu ile bêdziesz chcia³a.
juz zdjê³am jest ok
__________________

od 1.01.2010 *7 min but blasting *50 przysiadów

od 13.01.2010
-zero chipsów, pizzy, kie³basy, cukru, s³odyczy, ciast
od 01.12.2009
-adenozyna, saw palmetto, tran, witaminy,
od 12.01.2010 kwasy
eyee jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-12-26, 17:30   #1241
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomo¶ci: 2 743
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Chcê sobie zrobiæ olejek z koenzymem Q10 do wtarcia w skalp. Jak s±dzicie m±dre g³owy na 10ml olejku 0,5ml koenzymu to odpowiednie stê¿enie?
majreg jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-26, 17:58   #1242
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomo¶ci: 2 907
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez majreg Poka¿ wiadomo¶æ
Chcê sobie zrobiæ olejek z koenzymem Q10 do wtarcia w skalp. Jak s±dzicie m±dre g³owy na 10ml olejku 0,5ml koenzymu to odpowiednie stê¿enie?
Je¶li przyj±æ sugerowane mazid³owe stê¿enie max 1%, ciê¿ar nasypowy Q10 to 0,27g/ml wiêc na 9,9ml oleju przypada 0,37ml koenzymu.
syrenka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-12-26, 18:00   #1243
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomo¶ci: 2 743
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez syrenka Poka¿ wiadomo¶æ
Je¶li przyj±æ sugerowane mazid³owe stê¿enie max 1%, ciê¿ar nasypowy Q10 to 0,27g/ml wiêc na 9,9ml oleju przypada 0,37ml koenzymu.

Ju¿ przeczyta³am odpowiedz, dziêkujê bardzo.
majreg jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-12-26, 19:04   #1244
Kathja
Zadomowienie
 
Avatar Kathja
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomo¶ci: 1 179
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Przebrnê³am przez ca³y w±tek i mam teraz pytanie.

Modyfikuj±c troszkê przepis Marii221, czy je¿eli chcia³abym zastosowaæ piperynê jako promotor to czy mogê zmniejszyæ ilo¶æ alkoholu do ilo¶ci wystarczaj±cej tylko do rozpuszczenia tego 0,1-0,5% piperyny?

8,5ml baza - Jantar
0,5ml adenozyna 2%
0,35ml ekstrakt z pokrzywy 2%
0,3ml skórka jab³ka 2%
0,3ml b3
0,05ml piperyna (0,1-0,5%)

+ alkohol - spirytus 95% - czy dodaæ 15% tak jak w oryg recepturze czy wystarczy mniej (ile?) do rozpuszczenia samej piperyny (odpowiednio zmniejszaj±c ilo¶æ jantaru)


Je¿eli która¶ wiza¿anka by podpowiedzia³a co z t± ilo¶ci± alkoholu mo¿na zrobiæ i sprawdzi³a czy mniej wiêcej dobrze s± wyliczone ilo¶ci poszczególnych sk³adników, by³abym wdziêczna.

A mo¿e lepiej rozpu¶ciæ w wodzie dest ekstrakty i dodaæ do wody pokrz? Bo czyta³am ¿e w wodzie pokrz raczej ciê¿ko idzie rozpuszczanie skórki i adenozyny.


A to wszystko o ile uda siê z³o¿yæ zamówienie u Thanatosa
__________________
Hold The Line..
Scorpions

Kathja jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-12-29, 15:48   #1245
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomo¶ci: 2 907
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Mi³o¶niczki Jantara (od¿ywki do w³osów i skóry g³owy) chcia³abym ostrzec, ¿e prawdopodobnie nie jest ju¿ produkowany. Na stronie producenta widnieje informacja "do wyczerpania zapasów", potwierdzi³a to jedna z dziewczyn w innym w±tku (tak± informacjê dosta³a od sprzedawcy).
Napisa³am maila z zapytaniem do producenta, podzielê siê odpowiedzi±.
syrenka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-12-29, 21:56   #1246
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 10 550
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

No to trzeba zrobiæ zapasy ;/
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Poka¿ wiadomo¶æ
(...)
i oczywi¶cie ma mieæ ³adnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakie¶ ogóra nabrzmia³ego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-12-30, 10:51   #1247
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 2 981
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Modyfikuj±c troszkê przepis Marii221, czy je¿eli chcia³abym zastosowaæ piperynê jako promotor to czy mogê zmniejszyæ ilo¶æ alkoholu do ilo¶ci wystarczaj±cej tylko do rozpuszczenia tego 0,1-0,5% piperyny?

8,5ml baza - Jantar
0,5ml adenozyna 2%
0,35ml ekstrakt z pokrzywy 2%
0,3ml skórka jab³ka 2%
0,3ml b3
0,05ml piperyna (0,1-0,5%)

+ alkohol - spirytus 95% - czy dodaæ 15% tak jak w oryg recepturze czy wystarczy mniej (ile?) do rozpuszczenia samej piperyny (odpowiednio zmniejszaj±c ilo¶æ jantaru)


Je¿eli która¶ wiza¿anka by podpowiedzia³a co z t± ilo¶ci± alkoholu mo¿na zrobiæ i sprawdzi³a czy mniej wiêcej dobrze s± wyliczone ilo¶ci poszczególnych sk³adników, by³abym wdziêczna.

A mo¿e lepiej rozpu¶ciæ w wodzie dest ekstrakty i dodaæ do wody pokrz? Bo czyta³am ¿e w wodzie pokrz raczej ciê¿ko idzie rozpuszczanie skórki i adenozyny.
Generalnie alkohol jest tutaj konserwantem i promotorem przej¶cia. Ekstraktów nie rozpu¶cisz w alkoholu - tworz± siê grudy (sprawdza³am wiele razy!) Zamiast alkoholu mo¿esz dodaæ wodê pokrzywow±/brzozow±. W alkoholu b. dobrze rozpuszcza siê wit. B3, mo¿esz j± tam dodaæ

Co do piperyny, to mo¿esz j± rozpu¶ciæ w mniejszej ilo¶ci alkoholu np. 10%. Kurcze nie wiem, ile to te 10%. Musisz sobie policzyæ ze stê¿enia procentowego Ni¿ej ni¿ te 10% nie schod¼, bo to zawsze jaki¶ dodatkowy promotor, no i konserwant.

Dziewczyny, nie przejmujcie siê tak bardzo tym Jantarem, s± inne p³yny np. Seboravit

http://www.farmona.pl/pielegnacja-wlosow/seboravit/

lub:

Saponics, chocia¿ na ich str. internetowej nie widzê go. S± te¿, w razie czego p³yny Inter Fragrances np. Seboradin i inne
__________________
Wewnêtrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnêtrznie: szampon/¿el do mycia cia³a glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost w³osów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-12-30, 11:01   #1248
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomo¶ci: 2 907
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez Maria221 Poka¿ wiadomo¶æ

Dziewczyny, nie przejmujcie siê tak bardzo tym Jantarem, s± inne p³yny np. Seboravit

http://www.farmona.pl/pielegnacja-wlosow/seboravit/

lub:

Saponics, chocia¿ na ich str. internetowej nie widzê go. S± te¿, w razie czego p³yny Inter Fragrances np. Seboradin i inne
Wiem, wiem, ¿e s± inne, ale mnie idzie o glikol propylenowy, osobi¶cie alkohol mi nie przeszkadza, ale niektórym tak, do alkoholu nie mogê dodaæ liposomów, Jantar dodajê te¿ do psikad³a, by³oby go szkoda.

Ale mo¿liwe, ¿e og³osi³am fa³szywy alarm, ponoæ adnotacja o wyczerpaniu zapasów widnieje na stronie od dawna, zadzwoni³am do sklepu internetowego, rozmówca nie mia³ pojêcia czy Jantar wycofuj±, pod inne numery dodzwoniæ siê nie mogê.
syrenka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-12-30, 11:22   #1249
Kathja
Zadomowienie
 
Avatar Kathja
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomo¶ci: 1 179
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez Maria221 Poka¿ wiadomo¶æ
Generalnie alkohol jest tutaj konserwantem i promotorem przej¶cia. Ekstraktów nie rozpu¶cisz w alkoholu - tworz± siê grudy (sprawdza³am wiele razy!) Zamiast alkoholu mo¿esz dodaæ wodê pokrzywow±/brzozow±. W alkoholu b. dobrze rozpuszcza siê wit. B3, mo¿esz j± tam dodaæ

Co do piperyny, to mo¿esz j± rozpu¶ciæ w mniejszej ilo¶ci alkoholu np. 10%. Kurcze nie wiem, ile to te 10%. Musisz sobie policzyæ ze stê¿enia procentowego Ni¿ej ni¿ te 10% nie schod¼, bo to zawsze jaki¶ dodatkowy promotor, no i konserwant.
Wiem, ¿e ekstraktów nie rozpuszczê w alkoholu, do nich wziê³am jantar, a alkohol chcia³am tylko do piperyny.
Czyli zamiast czystego alkoholu mogê wzi±æ wodê pokrzywow±? (je¶li tak to nie powinno byæ wiêcej wody p. ni¿ je¿eli by siê wziê³o czysty alkohol?)

O w³a¶nie, ale czy te 10(15)% wody pokrzyw. bêdzie wystarczaj±ce ¿eby zakonserwowaæ tê wcierkê, je¶li bym chcia³a zrobiæ wiêksz± ilo¶æ, np na tydzieñ czy 2 tyg?

Czy na pierwszy raz na 20ml, takie proporcjê bêd± w porz±dku? (nie wiem czy dobre cie¿ary znalaz³am)

74.97% jantar 13,65ml
2% adeno 1ml
2% skórka 0,55ml
2% pokrzywa 0,65ml
4% b3 1,25ml
0.3% piperyna 0.15ml
15% woda pokrzywowa 2,75ml
__________________
Hold The Line..
Scorpions

Kathja jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-30, 12:08   #1250
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 2 981
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Ale mo¿liwe, ¿e og³osi³am fa³szywy alarm, ponoæ adnotacja o wyczerpaniu zapasów widnieje na stronie od dawna, zadzwoni³am do sklepu internetowego, rozmówca nie mia³ pojêcia czy Jantar wycofuj±, pod inne numery dodzwoniæ siê nie mogê.
Sprawdza³am w³a¶nie na str. internetowej producenta - Jantar jest normalnie w sklepie i nie widzia³am ¿adnej adnotacji, ¿e go wycofuj±, miejmy nadziejê, ¿e to jaka¶ pomy³ka.

Cytat:
Czyli zamiast czystego alkoholu mogê wzi±æ wodê pokrzywow±? (je¶li tak to nie powinno byæ wiêcej wody p. ni¿ je¿eli by siê wziê³o czysty alkohol?)

O w³a¶nie, ale czy te 10(15)% wody pokrzyw. bêdzie wystarczaj±ce ¿eby zakonserwowaæ tê wcierkê, je¶li bym chcia³a zrobiæ wiêksz± ilo¶æ, np na tydzieñ czy 2 tyg?

Czy na pierwszy raz na 20ml, takie proporcjê bêd± w porz±dku? (nie wiem czy dobre cie¿ary znalaz³am)

74.97% jantar 13,65ml
2% adeno 1ml
2% skórka 0,55ml
2% pokrzywa 0,65ml
4% b3 1,25ml
0.3% piperyna 0.15ml
15% woda pokrzywowa 2,75ml
Chyba mo¿esz dodaæ wodê pokrzywow±, w koñcu jest na alkoholu. Powinna wystarczaj±co zakonserwowaæ. Przepis jest ok. nie musisz siê przejmowaæ za bardzo tymi ciê¿arami w³a¶ciwymi, wcierka i tak zadzia³a, je¶li jest jej dane zadzia³aæ, bo wiadomo, ¿e ka¿dy jest inny.
__________________
Wewnêtrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnêtrznie: szampon/¿el do mycia cia³a glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost w³osów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-12-30, 12:14   #1251
Kathja
Zadomowienie
 
Avatar Kathja
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomo¶ci: 1 179
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez Maria221 Poka¿ wiadomo¶æ
Chyba mo¿esz dodaæ wodê pokrzywow±, w koñcu jest na alkoholu. Powinna wystarczaj±co zakonserwowaæ. Przepis jest ok. nie musisz siê przejmowaæ za bardzo tymi ciê¿arami w³a¶ciwymi, wcierka i tak zadzia³a, je¶li jest jej dane zadzia³aæ, bo wiadomo, ¿e ka¿dy jest inny.
Dziêkujê bardzo za odpowiedzi, jak tylko przyjd± ekstrakty to j± ukrêcê i za jaki¶ czas dam znaæ czy dzia³a
__________________
Hold The Line..
Scorpions

Kathja jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-12-30, 12:14   #1252
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomo¶ci: 2 907
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez Maria221 Poka¿ wiadomo¶æ
Sprawdza³am w³a¶nie na str. internetowej producenta - Jantar jest normalnie w sklepie i nie widzia³am ¿adnej adnotacji, ¿e go wycofuj±, miejmy nadziejê, ¿e to jaka¶ pomy³ka.
Ale jest adnotacja "do wyczerpania zapasów"
http://www.farmona.pl/pielegnacja-wlosow/jantar/

Je¶li nie wycofuj± to tak czy inaczej wprowadzaj± nas w b³±d, adnotacja wisi od co najmniej wrze¶nia (jak podaje Eloe w w±tku o pielêgnacji w³osów krêconych), po co i co oznacza? (pytanie oczywi¶cie nie do Ciebie Mario, my mo¿emy tylko snuæ domys³y).

Edytowane przez syrenka
Czas edycji: 2009-12-30 o 12:16
syrenka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-12-30, 12:15   #1253
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 8 977
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez syrenka Poka¿ wiadomo¶æ
Wiem, wiem, ¿e s± inne, ale mnie idzie o glikol propylenowy, osobi¶cie alkohol mi nie przeszkadza, ale niektórym tak, do alkoholu nie mogê dodaæ liposomów, Jantar dodajê te¿ do psikad³a, by³oby go szkoda.

Ale mo¿liwe, ¿e og³osi³am fa³szywy alarm, ponoæ adnotacja o wyczerpaniu zapasów widnieje na stronie od dawna, zadzwoni³am do sklepu internetowego, rozmówca nie mia³ pojêcia czy Jantar wycofuj±, pod inne numery dodzwoniæ siê nie mogê.
Sponics te¿ jest na glikolu propylenowym alkoholu brak ja go w³a¶nie teraz u¿ywam i jest naparwdê fajnie, ca³kiem ³adnie pachnie i mam wra¿enie ¿e jest gêstrzy ni¿ Jantar
dodajesz liposomów do wcierek? jak efekty?
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-12-30, 12:26   #1254
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomo¶ci: 2 907
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez viki1988 Poka¿ wiadomo¶æ
Sponics te¿ jest na glikolu propylenowym alkoholu brak ja go w³a¶nie teraz u¿ywam i jest naparwdê fajnie, ca³kiem ³adnie pachnie i mam wra¿enie ¿e jest gêstrzy ni¿ Jantar
dodajesz liposomów do wcierek? jak efekty?
Wiêc ten sk³ad jest nieaktualny?
aqua, cetyl alkohol, cetearyl alkohol, stearalkonium chloride, PEG-20 stearate, ceteareth 20, cetrimonium chloride, equisetum arvense extract, cera alba, propylene glycol, calendula officinalis flower extract, chamomilla, recutica flower extract, rosmarinus officinalis leaf extract, salvia officinalis leaf exract, pinus silvestris bud extract, arnica montana flower extract, arctium majus root extract, citrus medica limonum peel extract, hedera helix extract, tropaeolum majus extract, nasturtium officinale extract, polysorbate 20, retinyl palmitate, tocopherol, linoleic acid, PABA, parfum, DMDM hydantoin, methylisothiazolinone, methylchloroisothiazolino ne, hexyl cinnamal, buthylphenyl methypropional, citronellol, linalool. (16.09.2007)

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-12201-opis-Farmona-Saponics-Kompleks-odzywczy-stymulujacy-wzrost-wlosow.htm

Dodajê liposomy wzmacniaj±ce i z kofein± od oko³o 3 tygodni.
Mierzê przyrost od dwóch miesiêcy, po pierwszym miesi±cu (wciera³am p³yn rozmarynowy z BU) uros³y mi 2,3cm, po kolejnym miesi±cu (liposomy 2x5% + l-cystyna + niacynamid) 1,5cm, ale generalnych wniosków jeszcze nie wyci±gam, mo¿e siê przyzwyczai³y albo za krótko stosujê liposomow± wcierkê?
Teraz siê przerzucam na same liposomy z kofein± (10%), wzmacniaj±ce pójd± do psikad³a.

Edytowane przez syrenka
Czas edycji: 2009-12-30 o 12:28
syrenka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-12-30, 12:32   #1255
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 8 977
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez syrenka Poka¿ wiadomo¶æ
Wiêc ten sk³ad jest nieaktualny?
aqua, cetyl alkohol, cetearyl alkohol, stearalkonium chloride, PEG-20 stearate, ceteareth 20, cetrimonium chloride, equisetum arvense extract, cera alba, propylene glycol, calendula officinalis flower extract, chamomilla, recutica flower extract, rosmarinus officinalis leaf extract, salvia officinalis leaf exract, pinus silvestris bud extract, arnica montana flower extract, arctium majus root extract, citrus medica limonum peel extract, hedera helix extract, tropaeolum majus extract, nasturtium officinale extract, polysorbate 20, retinyl palmitate, tocopherol, linoleic acid, PABA, parfum, DMDM hydantoin, methylisothiazolinone, methylchloroisothiazolino ne, hexyl cinnamal, buthylphenyl methypropional, citronellol, linalool. (16.09.2007)

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-12201-opis-Farmona-Saponics-Kompleks-odzywczy-stymulujacy-wzrost-wlosow.htm
ok, mój b³±d, napisa³am z pamiêci ze ma glikol bo pamiêta³am ze nie ma alkoholu, teraz spojrza³am na opakowanie i jednak glikolu tez nie ma, a sk³ad który poda³a¶ jest aktualny
Cytat:
Napisane przez syrenka Poka¿ wiadomo¶æ
Dodajê liposomy wzmacniaj±ce i z kofein± od oko³o 3 tygodni.
Mierzê przyrost od dwóch miesiêcy, po pierwszym miesi±cu (wciera³am p³yn rozmarynowy z BU) uros³y mi 2,3cm, po kolejnym miesi±cu (liposomy 2x5% + l-cystyna + niacynamid) 1,5cm, ale generalnych wniosków jeszcze nie wyci±gam, mo¿e siê przyzwyczai³y albo za krótko stosujê liposomow± wcierkê?
Teraz siê przerzucam na same liposomy z kofein± (10%), wzmacniaj±ce pójd± do psikad³a.
to dawaj znaæ o efektach, ja ostatnio nie krecê nic, u¿ywam gotowych leñ ze mnie
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-12-30, 12:36   #1256
Kathja
Zadomowienie
 
Avatar Kathja
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomo¶ci: 1 179
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez syrenka Poka¿ wiadomo¶æ
Dodajê liposomy wzmacniaj±ce i z kofein± od oko³o 3 tygodni.
Mierzê przyrost od dwóch miesiêcy, po pierwszym miesi±cu (wciera³am p³yn rozmarynowy z BU) uros³y mi 2,3cm, po kolejnym miesi±cu (liposomy 2x5% + l-cystyna + niacynamid) 1,5cm, ale generalnych wniosków jeszcze nie wyci±gam, mo¿e siê przyzwyczai³y albo za krótko stosujê liposomow± wcierkê?
Teraz siê przerzucam na same liposomy z kofein± (10%), wzmacniaj±ce pójd± do psikad³a.
Odno¶nie liposomów wzmacniaj±cych w³osy i cysteiny, Pani Kasia z ZSK napisa³a mi, ¿e liposomy dzia³aj± lepiej u¿ywane we wcierkach, a cysteina na d³ugo¶æ. Wiêc mo¿e nie rezygnuj jeszcze z tych wzmacniaj±cych i powcieraj ?
__________________
Hold The Line..
Scorpions

Kathja jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-12-30, 12:43   #1257
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomo¶ci: 2 907
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez viki1988 Poka¿ wiadomo¶æ
ok, mój b³±d, napisa³am z pamiêci ze ma glikol bo pamiêta³am ze nie ma alkoholu, teraz spojrza³am na opakowanie i jednak glikolu tez nie ma, a sk³ad który poda³a¶ jest aktualny

to dawaj znaæ o efektach, ja ostatnio nie krecê nic, u¿ywam gotowych leñ ze mnie
Dziêki za potwierdzenie sk³adu
Na skalp mogê na³o¿yæ, ale Jantar jest sprawdzony do psikade³

Ja nakupi³am pó³produktów to je teraz muszê wykorzystaæ nawet jak ju¿ mi siê nie chce

---------- Dopisano o 13:39 ---------- Poprzedni post napisano o 13:37 ----------

Cytat:
Napisane przez Kathja Poka¿ wiadomo¶æ
Odno¶nie liposomów wzmacniaj±cych w³osy i cysteiny, Pani Kasia z ZSK napisa³a mi, ¿e liposomy dzia³aj± lepiej u¿ywane we wcierkach, a cysteina na d³ugo¶æ. Wiêc mo¿e nie rezygnuj jeszcze z tych wzmacniaj±cych i powcieraj ?
Dziêki za informacjê
Spróbujê cysteinê wykorzystaæ do psikad³a, mam nadziejê, ¿e nie skleja w³osów.

---------- Dopisano o 13:43 ---------- Poprzedni post napisano o 13:39 ----------

L-cystyna i l-cysteina to co innego, w ka¿dym razie ró¿ni± siê zapachem, l-cystyna jest bezwonna, l-cysteina z ZSK cuchnie okrutnie, wsypa³am j± do wcierki i po jednym u¿yciu wyrzuci³am (wcierkê) a proszek sobie le¿y i zastanawiam siê ile olejków eterycznych bêdê musia³a wkropiæ, ¿eby zabiæ zapach

Mo¿e jaka¶ krakowianka chcia³aby próbkê tego cuchn±cego proszku (l-cysteiny)?
syrenka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-12-30, 12:55   #1258
Kathja
Zadomowienie
 
Avatar Kathja
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomo¶ci: 1 179
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez syrenka Poka¿ wiadomo¶æ
Dziêki za informacjê
Spróbujê cysteinê wykorzystaæ do psikad³a, mam nadziejê, ¿e nie skleja w³osów.

L-cystyna i l-cysteina to co innego, w ka¿dym razie ró¿ni± siê zapachem, l-cystyna jest bezwonna, l-cysteina z ZSK cuchnie okrutnie, wsypa³am j± do wcierki i po jednym u¿yciu wyrzuci³am (wcierkê) a proszek sobie le¿y i zastanawiam siê ile olejków eterycznych bêdê musia³a wkropiæ, ¿eby zabiæ zapach

Mo¿e jaka¶ krakowianka chcia³aby próbkê tego cuchn±cego proszku (l-cysteiny)?
Cystyna powstaje z cz±st cysteiny, chyba.

W koñcu to aminokwas siarkowy Zastanawiam siê czy wytrzymam ten zapach czy lepiej poprosiæ o próbkê najpierw, ale mo¿e olejkami da siê co¶ zdzia³aæ, a mo¿e wiesz czy zapach cysteiny siê ulatnia(z w³osów)?
__________________
Hold The Line..
Scorpions

Kathja jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-12-30, 13:07   #1259
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomo¶ci: 2 907
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez Kathja Poka¿ wiadomo¶æ
Cystyna powstaje z cz±st cysteiny, chyba.

W koñcu to aminokwas siarkowy Zastanawiam siê czy wytrzymam ten zapach czy lepiej poprosiæ o próbkê najpierw, ale mo¿e olejkami da siê co¶ zdzia³aæ, a mo¿e wiesz czy zapach cysteiny siê ulatnia(z w³osów)?
Wtar³am swoj± wcierkê (tylko raz) wieczorem po umyciu w³osów, nastêpnego dnia na suchych nie by³o czuæ, natomiast czu³am j± wieczorem po kolejnym myciu , czyli woda aktywowa³a zapach
Wtedy jeszcze nie mia³am olejku eterycznego, teraz dumam nad dodaniem l-cysteiny do od¿ywki ze spor± ilo¶ci± olejków.

Mogê Ci wys³aæ próbkê listem priorytetowym (mam nadziejê, ¿e nikt nie ukradnie, a jak ukradnie niech z³odziejowi odpadnie nos
Je¶li chcesz, napisz do mnie prywatn± wiadomo¶æ.

Wiem, ¿e l-cystyna jako¶ siê ma do l-cysteiny, ale ju¿ wolê bezwonny choæ drogi aminokwas ni¿ tani i cuchn±cy
syrenka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-12-30, 13:36   #1260
Kathja
Zadomowienie
 
Avatar Kathja
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomo¶ci: 1 179
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez syrenka Poka¿ wiadomo¶æ
Wtar³am swoj± wcierkê (tylko raz) wieczorem po umyciu w³osów, nastêpnego dnia na suchych nie by³o czuæ, natomiast czu³am j± wieczorem po kolejnym myciu , czyli woda aktywowa³a zapach
Wtedy jeszcze nie mia³am olejku eterycznego, teraz dumam nad dodaniem l-cysteiny do od¿ywki ze spor± ilo¶ci± olejków.

Mogê Ci wys³aæ próbkê listem priorytetowym (mam nadziejê, ¿e nikt nie ukradnie, a jak ukradnie niech z³odziejowi odpadnie nos
Je¶li chcesz, napisz do mnie prywatn± wiadomo¶æ.

Wiem, ¿e l-cystyna jako¶ siê ma do l-cysteiny, ale ju¿ wolê bezwonny choæ drogi aminokwas ni¿ tani i cuchn±cy
To niez³a niespodzianka jak nagle zacznie padaæ Miejsce siedz±ce w autobusie gwarantowane

Podziêkujê, bo przed chwil± kliknê³am zamówienie na ZSK i jednak wziê³am ca³±, a co tam Raz siê ¿yje.

Tylko znowu olejków te¿ nie mo¿na dolaæ niewiadomo ile.. no nic bêdê kombinowaæ jak przyjdzie paczka A Ty mo¿esz ju¿ teraz zacz±æ i najwy¿ej mi podpowiesz ile jest optymalnie

PS A gdzie mo¿na dostaæ bezwonn± cystynê? Albo nie, nie mów mi, bo zbankrutujê
__________________
Hold The Line..
Scorpions

Kathja jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2019-01-24 22:13:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:09.