Moja walka z trądzikiem! Moje spostrzeżenia i dalsze problemy... - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-10, 20:47   #481
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Moja walka z trądzikiem! Moje spostrzeżenia i dalsze problemy...

ja Wam mogę polecic cos co sama używam i żaden inny peeling sie dla mnie nie nadaje,bo krzywdzi z tym,że to troszkę sroższa zabawa,mianowicie obecny Dermalogica Daily Exfoliant ,lub Kanebo-puder ryzowy do mycia...sa to rodzaje pudrów ryzowych z dodatkiem enzymów-w kontakcie z woda zmieniaja sie w taka piankę z mikrogranulkami do mycia,odkąd stosuje nie pamiętam co to suche skórki,a naczynka nie podrażnione. raz na jakis czas daje savon noir na zmiane.
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-19, 19:15   #482
Puszyslawa
Rozeznanie
 
Avatar Puszyslawa
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 806
Dot.: Moja walka z trądzikiem! Moje spostrzeżenia i dalsze problemy...

Jak ma się Wasz trądzik? Bo powiem Wam, że mój coraz gorzej

Zmienił się, już prawie nie mam wyprysków, tylko zaskórniki i grudki. Te pierwsze poooooowoli znikają. Dobiję je na jesieni kwasami lub retinoidami, wprost nie mogę się tego doczekać
Puszyslawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-19, 22:16   #483
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Moja walka z trądzikiem! Moje spostrzeżenia i dalsze problemy...

Moj latem troche sie wzmaga, z powodu filtrow. Bardziej na dekolcie niz twarzy. I na ramionach mi sie robia takie potówki. Ogólnie bardziej wagry i potówki niż faktyczny trądzik. Ale nie wiem czy na to w ogóle jest rada.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-20, 13:31   #484
seedofwonder
Raczkowanie
 
Avatar seedofwonder
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 492
Dot.: Moja walka z trądzikiem! Moje spostrzeżenia i dalsze problemy...

A jak mogę pomóc mojemu chłopakowi? Co mu polecić? Chodził kiedyś do dermatologa, używał różnych specyfików przez ok. rok, trochę pomagało, a potem znowu. Zrezygnował w końcu z chodzenia tam.
Co zrobić?
seedofwonder jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-21, 08:25   #485
Puszyslawa
Rozeznanie
 
Avatar Puszyslawa
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 806
Dot.: Moja walka z trądzikiem! Moje spostrzeżenia i dalsze problemy...

Cytat:
Napisane przez seedofwonder Pokaż wiadomość
A jak mogę pomóc mojemu chłopakowi? Co mu polecić? Chodził kiedyś do dermatologa, używał różnych specyfików przez ok. rok, trochę pomagało, a potem znowu. Zrezygnował w końcu z chodzenia tam.
Co zrobić?
Zakładam, że chłopak ma trądzik. Ale jakiś silny czy raczej zaskórnikowy, grudki?
Puszyslawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-24, 14:53   #486
rashette
Raczkowanie
 
Avatar rashette
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 160
Dot.: Moja walka z trądzikiem! Moje spostrzeżenia i dalsze problemy...

Hej Hej
Ojej, ile czasu tu nie zaglądałam... Brak komputera + wakacje robią swoje
Co do trądziku...
Nadal stosuję Epiduo, jednak teraz stosuję go nawet dwa razy dziennie. Nie na całą twarz, ale na miejsca gdzie mam jakiegoś syfka lub gulę. Stosuję masc jakoś od marca/poczatka kwietnia, wiec niedługo. Od mojego ostatniego wpisu tutaj, twarz zmieniła sie diametralnie !
Zaskórników na czole brak. Niektóre jakoś "zniknęły", ale czasami na ich miejsce pojawiały sie gule, po których teraz mam kilka śladów.
Blizny po bokach twarzy są znacznie jaśniejsze, mniej widoczne!
Broda teraz jest jedynie nieco czerwona po stosowaniu epiduo - zaskórników brak. Na policzka również zaskórniki powoli znikają
Teraz zostały blizny, zaczerwienienia, bez makijażu się nie obejdzie, jednak nie nakładam go już tak dużo jak jeszcze 1-2 miesiace temu...
Dodatkowo stosuję nadal peeling enzymatyczny z ziaji + od tego tygodnia maseczkę dermaglin
Nic nie wyciskałam już chyba kilka tygodni Oprócz tego: dużo ruchu, warzyw i owoców Jestem naprawdę zadowolona, ale do sukcesu jeszcze dłuuuuuuga droga przede mną
__________________
Najdłuższe wakacje!


- Walczę z trądzikiem - Epiduo, 2 miesiace!
- Zmieniam styl!
- Skalpel
- Killer
- Brzuszki
- Hula hop
- Bieganie
- Rolki
- Basen

rashette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-15, 17:07   #487
shedub
Raczkowanie
 
Avatar shedub
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 344
Dot.: Moja walka z trądzikiem! Moje spostrzeżenia i dalsze problemy...

U mnie znów wysyp No po prostu fantastycznie!

Odkąd skończyłam stosować AD moja buzia znów wygląda jak po wojnie. Kurza twarz!!! Wielkie, grube, bolące na czole i brodzie głównie. A jakby tego było mało skronie, kości żuchwy... Dżizas... Tak mnie to wkurza że

Edit: A! Czytałam gdzieś, że na trądzik pomaga picie mleka z drożdżami albo woda z sodą oczyszczoną i przemywać buzie. Co do picia to raczej się nie skuszę, ale przemywać buzie czemu nie. Warto spróbować.

Edytowane przez shedub
Czas edycji: 2013-09-15 o 17:09
shedub jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-15, 19:31   #488
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Moja walka z trądzikiem! Moje spostrzeżenia i dalsze problemy...

Cytat:
Napisane przez shedub Pokaż wiadomość
U mnie znów wysyp No po prostu fantastycznie!

Odkąd skończyłam stosować AD moja buzia znów wygląda jak po wojnie. Kurza twarz!!! Wielkie, grube, bolące na czole i brodzie głównie. A jakby tego było mało skronie, kości żuchwy... Dżizas... Tak mnie to wkurza że

Edit: A! Czytałam gdzieś, że na trądzik pomaga picie mleka z drożdżami albo woda z sodą oczyszczoną i przemywać buzie. Co do picia to raczej się nie skuszę, ale przemywać buzie czemu nie. Warto spróbować.
....
na mleko bym uważała,czasami własnie mleko zaostrza objawy
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-15, 19:52   #489
shedub
Raczkowanie
 
Avatar shedub
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 344
Dot.: Moja walka z trądzikiem! Moje spostrzeżenia i dalsze problemy...

No tak, mleko nie dla każdego. Ja mleka nie piję także te problemy na pewno nie od niego są. Może komuś pomoże. Trzeba próbować metodą prób i błędów i dojść do "złotego środka"
shedub jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-16, 21:57   #490
Loonita
Namaste ^^
 
Avatar Loonita
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 328
Dot.: Moja walka z trądzikiem! Moje spostrzeżenia i dalsze problemy...

Ojej, jak dawno mnie tu nie było
Dziewczyny, jak wasza walka o zdrowa cerę?
U mnie tak, 3-miesięczna kuracja antybiotykowa Tetralysalem pomogła + Differin do tego najpierw żel potem krem, z czego wolę żel, krem był dosyć ciężki, po zastosowaniu go na noc, skóra rano była przetłuszczona. Po odstawieniu antybiotyku i kremu dermatolożka przepisała mi Duac, który odpukać, dobrze się sprawdza, działa i nie podrażnia. Odkąd go stosuję nic mi nie wyskoczyło, nawet grudki zniknęły, pozostały tylko zaskórniki na nosie i przebarwienia na prawym policzku no i pozostaje problem trochę rozszerzonych porów Zakończyłam już leczenie. Na koniec dostałam trochę próbek Effeclaru, ale zacznę go testować jak skończy mi się Duac, co w najbliższych dniach nastąpi Skóra zdecydowanie się poprawiła i nawet nie jest nadmiernie wysuszona, ale jako że zbliża się nieuchronnie jesień a co za tym idzie chłód i wiatry, będzie trzeba zaopatrzyć się w jakiś dobry krem, który nie pogorszy stanu cery. Z tego co się orientuję, triumfy świeci lekki krem brzozowy Sylveco i chyba się na niego zdecyduję, bo moja cera nie bardzo lubi się z treściwymi kremami.
Pozdrawiam!
__________________
Mój Blog o Indiach
Wymiana książek
Wymianę kilka próbek podkładu Annabelle Minerals
Loonita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-17, 08:34   #491
Puszyslawa
Rozeznanie
 
Avatar Puszyslawa
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 806
Dot.: Moja walka z trądzikiem! Moje spostrzeżenia i dalsze problemy...

Było bardzo dobrze, potem było bardzo źle (albo jakieś uczulenie, albo sama nie wiem co), teraz jest w miarę znośnie no i mam nadzieję, że będzie lepiej. Byłam wczoraj u dermatolożki. Nie dowiedziałam się praktycznie nic, ale dostałam receptę na epiduo, a właśnie tego chciałam Chociaż muszę jej przyznać, że zapytała się, czego używam i co łykam. Ta poprzednia nie pytała. No i muszę sobie załatwić skierowanie na badania morfologiczne, ale to z powodu wypadania włosów.
Puszyslawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-17, 10:57   #492
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Moja walka z trądzikiem! Moje spostrzeżenia i dalsze problemy...

Cytat:
Napisane przez Puszyslawa Pokaż wiadomość
Było bardzo dobrze, potem było bardzo źle (albo jakieś uczulenie, albo sama nie wiem co), teraz jest w miarę znośnie no i mam nadzieję, że będzie lepiej. Byłam wczoraj u dermatolożki. Nie dowiedziałam się praktycznie nic, ale dostałam receptę na epiduo, a właśnie tego chciałam Chociaż muszę jej przyznać, że zapytała się, czego używam i co łykam. Ta poprzednia nie pytała. No i muszę sobie załatwić skierowanie na badania morfologiczne, ale to z powodu wypadania włosów.
Miała na myśli jakieś leki, czy o suplementy tez pytała?
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-17, 17:07   #493
Puszyslawa
Rozeznanie
 
Avatar Puszyslawa
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 806
Dot.: Moja walka z trądzikiem! Moje spostrzeżenia i dalsze problemy...

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Miała na myśli jakieś leki, czy o suplementy tez pytała?
O suplementy też. Podejrzewała anemię, chyba mam za jasny podkład I o to, co robię na co dzień ze skórą, ale nie chciało jej się słuchać mojej opowieści do końca.
Puszyslawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-18, 08:22   #494
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Moja walka z trądzikiem! Moje spostrzeżenia i dalsze problemy...

Cytat:
Napisane przez Puszyslawa Pokaż wiadomość
O suplementy też. Podejrzewała anemię, chyba mam za jasny podkład I o to, co robię na co dzień ze skórą, ale nie chciało jej się słuchać mojej opowieści do końca.
ok dziekuje
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-27, 18:38   #495
umarloczek
Przyczajenie
 
Avatar umarloczek
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 10
Dot.: Moja walka z trądzikiem! Moje spostrzeżenia i dalsze problemy...

Wydaje mi się że dobrym pomysłem może być OCM, jednak każdy musi wypróbować tą metodę na sobie. Mam lekkie problemy z trądzkiem więc ekspertem w tej dziedzinie nie jestem.
umarloczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-28, 14:12   #496
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Moja walka z trądzikiem! Moje spostrzeżenia i dalsze problemy...

Cytat:
Napisane przez umarloczek Pokaż wiadomość
Wydaje mi się że dobrym pomysłem może być OCM, jednak każdy musi wypróbować tą metodę na sobie. Mam lekkie problemy z trądzkiem więc ekspertem w tej dziedzinie nie jestem.
OCM może podrażnic wrazliwe skóry (czesto tradzikowe są takie).
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-29, 20:56   #497
Puszyslawa
Rozeznanie
 
Avatar Puszyslawa
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 806
Dot.: Moja walka z trądzikiem! Moje spostrzeżenia i dalsze problemy...

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
OCM może podrażnic wrazliwe skóry (czesto tradzikowe są takie).
Jest mnóstwo wersji OCM, każdy znajdzie coś dla siebie. Ja na przykład zaczynam od otworzenia porów gorącym ręcznikiem, masuję skórę samą oliwą z oliwek (rycynowy mi nie służy), następnie dwukrotnie zmywam ją mocnym żelem, twarz spłukuję zimną wodą, przecieram tonikiem i na wilgotną od niego skórę nakładam hialuronian cynku z olejkiem - tak zamiast kremu. A czasami na to krem.
Puszyslawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-29, 21:08   #498
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Moja walka z trądzikiem! Moje spostrzeżenia i dalsze problemy...

Cytat:
Napisane przez Puszyslawa Pokaż wiadomość
Jest mnóstwo wersji OCM, każdy znajdzie coś dla siebie. Ja na przykład zaczynam od otworzenia porów gorącym ręcznikiem, masuję skórę samą oliwą z oliwek (rycynowy mi nie służy), następnie dwukrotnie zmywam ją mocnym żelem, twarz spłukuję zimną wodą, przecieram tonikiem i na wilgotną od niego skórę nakładam hialuronian cynku z olejkiem - tak zamiast kremu. A czasami na to krem.
Ale każdy rodzaj opiera się na gorącej wodzie którą zwilża się ręcznik, a to może przyczynić się do rozszerzenia porów skóry tradzikowej. (nie mówiąc juz o naczynkach jeśli ktoś je posiada rozszerzone).
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-21, 14:44   #499
Loonita
Namaste ^^
 
Avatar Loonita
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 328
Dot.: Moja walka z trądzikiem! Moje spostrzeżenia i dalsze problemy...

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Ale każdy rodzaj opiera się na gorącej wodzie którą zwilża się ręcznik, a to może przyczynić się do rozszerzenia porów skóry tradzikowej. (nie mówiąc juz o naczynkach jeśli ktoś je posiada rozszerzone).
Dokładnie, wyższa temperatura w ogóle nie służy takim cerom a już zwłaszcza jeśli ktoś ma skłonności do trądziku różowatego
__________________
Mój Blog o Indiach
Wymiana książek
Wymianę kilka próbek podkładu Annabelle Minerals
Loonita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-15, 07:55   #500
Monia8817
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 4
Dot.: Moja walka z trądzikiem! Moje spostrzeżenia i dalsze problemy...

Cześć dziewczyny. Jakbym miała opisywać całą moją przygodę z walką z trądzikiem to by niezły referat tutaj wyszedł. W skrócie: leczenie maściami, izotekiem, tabletkami typu CeraNova, hormony poprawa tak, na kilka miesięcy.
Jeśli chodzi o mnie odkryłam ostatnio cudo które naprawdę działa, to nie żadna ściema, wyczytałam na jakichś forach o Miodzie Manuka. Stosować 3 razy dziennie przed posiłkiem 1 łyżeczke. Ja stosuje 2 razy dziennie, i dodatkowo nakładam na wieczór na twarz na ok 30 minut. Rezultat widać już po kilku dniach. Brak nowych wyprysków, te stare rozjaśnione, ładna gładka buzia, jestem mega zadowolona, jedyny minus to cena. Na allegro 166 zł za 500 g. Ale warto naprawdę. Dodatkowo mała dieta, mniej słodyczy tłustych potraw i po tygodniu zauwżyłam rożnice. Dodatkowo polecam krem z zielarni z Himalaya Clarina, ok, 10 zł ładnie wysusza wykwity i łagodzi podrażnienia.
Monia8817 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-17, 23:00   #501
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Moja walka z trądzikiem! Moje spostrzeżenia i dalsze problemy...

Wiecie co, znowu wypalalam.znamiona na twarzy i znowu nie.moge jej myc ani dotykac. I nagle jest czysta znowu. Sprobujcie na tydzien, dwa odstawić wszystko, poza woda. Wiele problemow powoduja środki na tradzik, przekonałam sie o tym wiele razy. No i starajcie sie tez nie dotykac.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-18, 10:56   #502
sunrise27
Raczkowanie
 
Avatar sunrise27
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 48
GG do sunrise27
Dot.: Moja walka z trądzikiem! Moje spostrzeżenia i dalsze problemy...

Hej Ja też z trądzikiem zmagam się od hohohoho... 12 lat :/ Zaczęło się w gimnazjum i niestety trwa do tej pory. Popełniałam wiele błędów pielęgnacyjnych - przede wszystkim wysuszałam i wysuszałam. Kosmetyczki, dermatolodzy, antybiotyki, OCM.... Testowałam dosłownie wszystko. W styczniu tego roku zdecydowałam się na kwasy. Zamówiłam sobie wszystko, pięknie, ładnie... Aż tu nagle brak okresu, test - dwie kreski No to kwasy leżą i czekają Mówili mi, że w ciąży cera mi się poprawi - tia, tia... Była katastrofa! Nie wiedziałam co robić, bo w ciąży nie można używać nic anty trądzikowego. Dosłownie płakałam, miałam tak okropną cerę. Aż wstyd. Kobiety w ciąży kwitną, a ja wyglądałam jak potwór. Siedziałam na necie i szukałam wyjścia. Naczytałam się o olejku z drzewa herbacianego. W ciąży nie szkodzi, a dobry na trądzik. 8 zł za buteleczke - a co mi tam... Zrobiłam sobie z tego taki domowy tonik. Kupiłam małą buteleczkę z ciemnego szkła. 50 ml. Rumianek zalewam ciepłą wodą (jedną torebeczkę), do tego dodaję pół łyżeczki kwasku cytrynowego i 3-4 kropelki olejku z drzewa herbacianego. Używam tego cuda na noc i na dzień. Po miesiącu widzę taką poprawę jakiej nie widziałam po żadnym leczeniu. Zamiast kremów używam olejku busajna - kupiłam do smarowania brzuszka, ale tak pięknie pachnie, że na buzie też go zastosowałam - nic mi po nim nie wyskakuje, nie zapycha mnie A wręcz fantastycznie odświeża mi buzie, nadaje jej taki promienny wygląd, nawet przebarwienia mi znikają - ale nie wiem czy to tonik czy ten olejek I na dzień dzisiejszy to koniec mojej pielęgnacji... Co do diety - jem słodycze na potęgę... Piję 2 litry wody dziennie. Owoce wiadomo Mam jeszcze wągry i zaskórniki, ale nie mam żadnych bolących bąbli - nawet nie pamiętam kiedy miałam jakiegoś! Robię peeling 2x w tygodniu i do tego maseczke z płatków owsianych i drożdży - również baaaaardzo polecam!!! Drożdże rozpuszczam w mleku, żeby były wręcz wodniste, dosypuję płatki owsiane, czekam aż napęcznieją i po peelingu na buzie. Zmywam, tonik, olejek i wsio Nigdy jeszcze nie miałam takiej ładnej buzi... I nie boję się jechać na porodówkę bez makijażu ; ) ) ) ) )
sunrise27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-18 11:56:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:50.