Świadomość seksualna - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-12-03, 20:57   #1
mmarti
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 40

Świadomość seksualna


Tak się zastanawiam co uważacie na temat świadomości seksualnej wśród młodych ludzi??
mmarti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-03, 21:19   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Świadomość seksualna

Poziom wiedzy ,swiadomosci marny podobnie jak ich rodzicow .

Marny tez jest poziom szacunku do siebie i innych .
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-03, 21:24   #3
*sloneczko*
Zadomowienie
 
Avatar *sloneczko*
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 229
Dot.: Świadomość seksualna

tragedia jednym slowem

im bardziej wczytuje sie w wizaz i problemy dziewczym 15, 16- letnich zastanawiajacych sie czy moga zajsc w ciaze przez dotyk (to ogolny zarys- kto czyta "intymnie" pi razy oko jest w temacie)..

paranoja i tyle..
__________________
dno
*sloneczko* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-04, 05:47   #4
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Świadomość seksualna

dramat...
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-04, 07:28   #5
kamila2006
Zakorzenienie
 
Avatar kamila2006
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 897
Dot.: Świadomość seksualna

wiekszosc swiadomosc seksualną zdobywa metodą prób i błędow kiedy na naprawienie decyzji jest juz za pozno. ale dlaczego tak jest?
bo nie ma kto tego robic.
w domu rodzice maja dla nich wazniejsze sprawy na glowie, myslą to ich jeszcze nie dotyczy jest bardzo mało takich ktorzy swiadomie rozmawiaja na takie tematy... przeciez to jest dla niektorych wciaz TABU
szkola tez nie potrafi rozwiazac tego problemu niby sa jakies zajecia wychowanie do zycia w rodzinie czy cos takiego gdzie pani puści film podczas ktroego wiekszosc ucznow wysyla smsy inni odrabiaja prace domowe a pozostali slepo ogladają nie rozumiejąc o co chodzi
pozostaje internet, gdzie oprocz wielu istotnych i waznych informacji jest tek bzdur na ktore daja sie nabrac mlodzi ludzie.
najpowszechniejszym dostepem do taiej wiedzy jest po prostu kolega. ktory rzekomo cos wie cos od siebie doda wywyzszajac swoje mozliwosci i umiejetnosci
krotka analiza, impuls i juz mlody czlowiek mysli ze wie wszystko
__________________

Biegam tydz: 2/10
Motywacja 100%

http://s7.suwaczek.com/200804173235.png



kamila2006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-05, 11:34   #6
Sylviiaa
Raczkowanie
 
Avatar Sylviiaa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Varsovie
Wiadomości: 114
GG do Sylviiaa
Dot.: Świadomość seksualna

Kiedyś było tak:
Później:
Potem:
Jeszcze później:

Z kolei teraz jest mniej więcej tak:

A za to dostaje się:
Sylviiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-05, 11:38   #7
*sloneczko*
Zadomowienie
 
Avatar *sloneczko*
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 229
Dot.: Świadomość seksualna

Cytat:
Napisane przez kamila2006 Pokaż wiadomość
wiekszosc swiadomosc seksualną zdobywa metodą prób i błędow kiedy na naprawienie decyzji jest juz za pozno. ale dlaczego tak jest?
bo nie ma kto tego robic.
w domu rodzice maja dla nich wazniejsze sprawy na glowie, myslą to ich jeszcze nie dotyczy jest bardzo mało takich ktorzy swiadomie rozmawiaja na takie tematy... przeciez to jest dla niektorych wciaz TABU
szkola tez nie potrafi rozwiazac tego problemu niby sa jakies zajecia wychowanie do zycia w rodzinie czy cos takiego gdzie pani puści film podczas ktroego wiekszosc ucznow wysyla smsy inni odrabiaja prace domowe a pozostali slepo ogladają nie rozumiejąc o co chodzi
pozostaje internet, gdzie oprocz wielu istotnych i waznych informacji jest tek bzdur na ktore daja sie nabrac mlodzi ludzie.
najpowszechniejszym dostepem do taiej wiedzy jest po prostu kolega. ktory rzekomo cos wie cos od siebie doda wywyzszajac swoje mozliwosci i umiejetnosci
krotka analiza, impuls i juz mlody czlowiek mysli ze wie wszystko
co wiecej- nawet, gdy nie wie, to nie da sobie wytlumaczyc, tylko ciska sie i oburza, ze ktos na forum osmielil sie podkopac jego "autorytet"
__________________
dno
*sloneczko* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-12-05, 12:54   #8
CherieK
Zadomowienie
 
Avatar CherieK
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 305
Dot.: Świadomość seksualna

ostatnio rozmawialam z przyjaciolkami na temat uswiadamiania przez rodzicow i jedna z nich twierdziła, ze ona nie potrzebuje zeby ja rodzice uswiadomili(nie teraz ale no kilka lat temu) bo ona wszystko wie..
zapytalam ja czy bedzie chciala brac tabletki.. powiedziala ze tak... wiec zapytalam czy chociaz wie, kiedy ma wziac pierwsza tabletke.. cokolwiek... jakie sa tabletki na rynku itd... NIC nie wiedziała.. a klocila sie ze mna, ze wie wszystko...
ja osobiscie chcialabym, zeby mama porozmawiala ze mna o tabletkach, bo wiem, ze sama je bierze ale on a od razu mowi ze dziewczyny ktore w tym wieku uprawiaja sex sa puszczalskie:| mam 20 lat:|
__________________
Od dziś radość i pozytywne myślenie!



CherieK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-06, 20:39   #9
gorzalkaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: centrum dowodzenia światem
Wiadomości: 442
Dot.: Świadomość seksualna

moja mama nigdy ze mna na ten temat nie gadala... nigdy tez nie powiedziala ze mnie kocha mam 19 lat i nie pamietam zebym slyszalal cos takiego... i nie zartuje,, na urodziny nikt oprocz przyjaciol znajomych i chlopakak zyczen mi nie sklada... ale to juz inna bajka nie o tym tu piszemy...
wiec swiadomosc mlodych jest malenka(chociaz ja samam stara nie jestem) nie napisze ze wiem duzo bo nie wiem ale jakos sobie radze z TYMI rzeczami, ale wiem jedno z moja corka ( o ile kiedys beda ja miec) bede sie starala jak najwiecej rozmawiac i okazywac jej uczucia
gorzalkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-06, 21:26   #10
chooco
Zadomowienie
 
Avatar chooco
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 576
Dot.: Świadomość seksualna

bardzo mała wg mnie. niby wszystko wszyscy wiedzą, ale jak przychodzi co do czego to nic

ze mną rodzice nie rozmawiali. kilka ciekawych rzeczy natomiast dowiedziałam się na lekcjach wychowania do życia w rodzinie w gimnazjum. zaś większość rzeczy z internetu (pytania pojawiały się wraz z problemami;p)

ale to i tak nie przebije mojego chłopaka, który zabezpieczony już, podczas pierwszego razu zapytał "no i co teraz" ?:d
__________________
'Jedynym sposobem pozbycia się pokusy jest uleganie jej.'

szafa . wish
chooco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-07, 11:33   #11
Jeanne90
Zakorzenienie
 
Avatar Jeanne90
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 842
Dot.: Świadomość seksualna

Wystarczy spojrzeć na niektóre wątki zakładane na forum i przede wszystkim na popularność wątku "Jeśli musisz zapytać, czy jesteś w ciaży...", żeby określić, jaką mamy świadomość seksualną. Pojawiały się przypadki podejrzenia ciąży po ocieraniu się o siebie w bieliźnie itd Wiedza o seksie jest tragicznie mała, a to wina rodziców, systemu edukacji i pruderyjności, jaka panuje w naszym kraju. Dookoła na reklamach widać gołe babki, ale jak trzeba młodzież uświadomić, to już nie ma komu.
__________________
Jeanne90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-07, 17:38   #12
meire
Zakorzenienie
 
Avatar meire
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 318
Dot.: Świadomość seksualna

Cytat:
Napisane przez Jeanne90 Pokaż wiadomość
Wiedza o seksie jest tragicznie mała, a to wina rodziców, systemu edukacji i pruderyjności, jaka panuje w naszym kraju. Dookoła na reklamach widać gołe babki, ale jak trzeba młodzież uświadomić, to już nie ma komu.
święte słowa!...

ze mną rodzice też nigdy nie rozmawiali na ten temat... generalnie ja osobiście może źle na tym nie wyszłam, bo mam naturę ciekawskiego jajeczka i zanim cokolwiek zrobię, to muszę się dokładnie wszystkiego dowiedzieć... i jakoś tak czytałam i interesowałam się sama z siebie... niestety nie wszyscy młodzi ludzie tak mają... najczęściej najpierw się robi, później zastanawia nad konsekwencjami... część niestety musi uczyć się na własnych błędach...
aktualnie jestem absolwentką pedagogiki ze specjalnością edukacja seksualna właśnie, więc wiem dokładnie, jak to wszystko wygląda... jak pisane są podręczniki, jak kręcone filmy edukacyjne, jakie jest podejście do tego przedmiotu nauczycieli biologii najczęściej lub o zgrozo! katechetów lub księży...
obawiam się, że dopóki nie przestanie się traktować spraw związanych z seksualnością człowieka, jako tematu tabu, to dalej 16-letnie dziewczyny będą miały blade pojęcie o antykoncepcji i dalej będą pojawiać się pytania o możliwość zajścia w ciążę przez dotknięcie spermy na pościeli... ehhhh...
wiem jedno... niedługo zamierzam sama być matką (świadomie i z wyboru, wtedy kiedy sobie to ustalę...) i na pewno będę starała się przekazać swoim dzieciom jak najbardziej zdroworozsądkowe podejście do seksu... rozmowa przede wszystkim... poczucie bezpieczeństwa i pewność, że mogą o wszystkim porozmawiać z rodzicami, a nie jedynie z kolegą lub koleżanką... myślę, że gdyby rodzice traktowali swoje dzieci bardziej po partnersku, to młodzi mieliby o wiele mniej problemów w życiu... nie tylko związanych z pomyłkami w życiu seksualnym...
__________________
Shouldn't let You torture me so sweetly... but I can't say "no" to You...





Zuzka - ur. 19.11.2009

Julcia - 08.11.2013

II - 22.05.2014

Natalka - 28.01.2015

16.01.2015


meire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-07, 22:03   #13
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Świadomość seksualna

by mówić o świadomości seksualnej, trzeba znać podstawy fizjologii seksualnej.
a w tym temacie to mamy istne wieki ciemne.
i niech cytat posłuży za smutny przykład "czy jak skończył poza i w prezerwatywie, to ja mogę być w ciąży? no bo spóźnia mi się"
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-12, 18:07   #14
ella12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 32
Dot.: Świadomość seksualna

Zaczynamy od zera. Świadomość żadna.
ella12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:11.