jaki delikatny, ziołowy krem, żel? Poradźcie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-12-30, 07:30   #1
berry
Raczkowanie
 
Avatar berry
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 109

jaki delikatny, ziołowy krem, żel? Poradźcie


Dziewczyny, mam problem z trądzikeim - chyba przez tabletki - Logest albo z odstawienia. Chodzi o to, że nie chciałabym już używać tych wszystkich kosmetyków do dery trądzikowej, bo dużo czytałam i słyszałam, że wbrew pozorom bardziej szkodzą i podrażniają niż pomagają.
Szukam delikatnego, najlepiej ziołowego żelu do mycia twarzy i takiego samego kremu. Czy znacie może jakiś dobry, łagodzący? Proszę o pomoc. Buziaki!
berry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-30, 08:57   #2
kaori
Raczkowanie
 
Avatar kaori
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 403
Re: jaki delikatny, ziołowy krem, żel? Poradźcie

Nie znam takiego, ale poszukaj na stronie http://www.luskiewnik.gower.pl/PRYSZCZE2002.htm - naprawdę dobra strona. Pozdr.
__________________
I Ty możesz zmienić świat!

www.odezwijsie.pl - jeżeli popierasz pomysł i chcesz pomóc odnaleźć się wszystkim nieszczęśliwie zakochanym duszyczkom, dołącz do nas i ustaw taki podpis!
kaori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-30, 11:00   #3
berry
Raczkowanie
 
Avatar berry
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 109
Re: jaki delikatny, ziołowy krem, żel? Poradźcie

hmmm, dzięki, znam tę stronkę tylko tam są własnie wskazane kosmetyki przeciwtrądzikowe a ja ich nie chcę. Może jakiś krem dla dzieci, niemowląt któryby się nadawał. Czekam na Wasze sugestie
berry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-30, 17:39   #4
Agna_Iolanthe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 225
Re: jaki delikatny, ziołowy krem, żel? Poradźcie

Masz rację, że wiele kosmetyków przeciwtrądzikowych może przez zbyt agresywne działanie pogarszać stan skóry. Ale nie wszystkie takie są! Na szczęście niektórzy producenci kosmetyków też już o tym wiedzą i można znaleźć preparaty działające łagodnie i naprawdę skutecznie, zgodnie z potrzebami skóry. Najlepiej szukać w aptece: gorąco polecam serię Effaclar z La Roche Posay albo polską Acne Expert z Dermedic. Dostępne są żele do mycia twarzy, kremy i toniki - dobierzesz sobie na pewno to, czego potrzebujesz. Obie te serie zawierają wodę termalną, która zmniejsza podrażnienia. Jeśli masz wątpliwości, czy będą dostatecznie łagodne, poproś w aptece o próbki, poczytaj ulotki producentów i przekonaj się na własnej skórze - warto.

Skóra trądzikowa jest wrażliwa i potrzebuje dobrze dopasowanej pielęgnacji. Tobie z łagodnością kojarzą się kosmetyki ziołowe albo kosmetyki dla dzieci. Nie mówię, że na pewno zaszkodzą - ale trzeba uważać. Wyciągi ziołowe to nie są neutralne składniki, często działają silnie i wrażliwa skóra może ich nie tolerować, a dodatkowe podrażnienia tylko nasilą produkcję sebum i objawy trądziku. Ostatnio sama kupiłam sobie piankę do mycia twarzy (De Noyle's do cery tłustej, notabene) z wyciągami z rumianku, chmielu, łopianu, cytryny, olejkiem z drzewa herbacianego i mięty - i podrażnił mi twarz.

Natomiast kosmetyki dla dzieci produkowane są takie, żeby były odpowiednie dla skóry dzieci i nie zawsze jest to równoznaczne z tym, żeby były jak najłagodniejsze, wbrew temu, co mówią producenci w reklamach. Dzieci mają skórę zupełnie inną, przepuszczalną dla substancji zawartych w kremach i do tego nie szkodzi im natłuszczanie, wręcz przeciwnie. Im nie grożą zapchane pory - a nam tak. Krem z parafiną, olejem mineralnym, lanoliną itp. zupełnie nie nadaje się do cery trądzikowej, choć dla niemowlęcia może bardzo dobry.

Pozdrawiam.
Agna_Iolanthe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-02, 08:13   #5
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Re: jaki delikatny, ziołowy krem, żel? Poradźcie

do mycia twarzy moge poradzic Acne Mineral, jest to delikatny zel do mycia twarzy, ma mineraly, pachnie jakos mieta i zolkami cena ok. 10 zl w sklepach zielarskich
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-03, 17:24   #6
Peggy_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 60
Re: jaki delikatny, ziołowy krem, żel? Poradźcie

Polecam żel do mycia z Fitomedu
Poszukaj na stronie firmy: www.fitomed.pl
Peggy_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-04, 13:14   #7
Agnieszka1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 27
GG do Agnieszka1
Re: jaki delikatny, ziołowy krem, żel? Poradźcie

podaj mi do siebie adres wyśle ci test na rodzaj cery to że masz trądzik nieoznacza że masz używać kosmetyków do cery z trądzikikiem a potem porozmawiamy o kosmetykach dla ciebie.
Agnieszka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:08.