Wkładka hormonalna-TAK czy NIE? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-15, 19:52   #1
Alice_92
Raczkowanie
 
Avatar Alice_92
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 40
Question

Wkładka hormonalna-TAK czy NIE?


Drogie Forumowiczki,

piszę, ponieważ stoję przed dylematem a Wujek Google nie pomógł mi znaleźć informacji, które mnie interesują. Od trzech lat eksperymentuję z metodami antykoncepcyjnymi i próbuję znaleźć coś dla siebie. Przez 2 lata brałam tabletki (zaczynałam od Cilestu), jednak nie służyły mi. Cały czas źle się czułam, bolała mnie głowa i wymiotowałam. Sama nie wiem jakim cudem wytrzymałam na nich tak długo (chyba dlatego, że cały czas tłumaczyłam sobie, że złe samopoczucie wynika z czego innego). Kiedy odstawiłam hormony przerzuciłam się na prezerwatywy, ale szczerze mówiąc bardzo nie lubię tej metody antykoncepcyjnej. Chcąc ją zmienić ponownie poprosiłam ginekologa o przepisanie tabletek. Tym razem Daylette. Zaczęłam je przyjmować półtora miesiąca temu i myślałam, że wszystko będzie świetnie. Niestety, również one mi nie służą. Na twarzy pojawił mi się duży trądzik, zaczął przenosić się na dekolt i plecy. Wczoraj bardzo mocno rozbolała mnie głowa, miałam mroczki przed oczami, chwilami widziałam podwójnie, zbierało mnie na wymioty. Okazało się, że takie mogą być skutki przyjmowania Daylette i muszę je natychmiast odstawić. Nie chcąc wracać do prezerwatyw szukałam alternatywy i tak znalazłam wkładki hormonalne. Mam nadzieję, że któraś z Was będzie w stanie mi pomóc. Mam kilka pytań:

-czy wkładka jest wyczuwalna podczas wykonywania codziennych czynności, w toalecie czy podczas uprawiania sportu?
-czy wkładka jest wyczuwalna podczas stosunku?
-czy faktycznie jedna wkładka służy przez ok. 5 lat i nie ma z nią problemów?
-czy nie powoduje ona infekcji intymnych?
-czy jest bezpieczna (za kilka lat chciałabym mieć dzieci)?
-czy bardzo boli zakładanie )?
-i czy powinnam o niej wiedzieć coś jeszcze?

Pozdrawiam Was serdecznie i z góry dziękuję za odpowiedzi
__________________
"Co jest szczęściem? - Uczucie, że moc rośnie, że przezwycięża się opór."
Alice_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-15, 20:06   #2
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Wkładka hormonalna-TAK czy NIE?

Cytat:
Napisane przez Alice_92 Pokaż wiadomość
Drogie Forumowiczki,

piszę, ponieważ stoję przed dylematem a Wujek Google nie pomógł mi znaleźć informacji, które mnie interesują. Od trzech lat eksperymentuję z metodami antykoncepcyjnymi i próbuję znaleźć coś dla siebie. Przez 2 lata brałam tabletki (zaczynałam od Cilestu), jednak nie służyły mi. Cały czas źle się czułam, bolała mnie głowa i wymiotowałam. Sama nie wiem jakim cudem wytrzymałam na nich tak długo (chyba dlatego, że cały czas tłumaczyłam sobie, że złe samopoczucie wynika z czego innego). Kiedy odstawiłam hormony przerzuciłam się na prezerwatywy, ale szczerze mówiąc bardzo nie lubię tej metody antykoncepcyjnej. Chcąc ją zmienić ponownie poprosiłam ginekologa o przepisanie tabletek. Tym razem Daylette. Zaczęłam je przyjmować półtora miesiąca temu i myślałam, że wszystko będzie świetnie. Niestety, również one mi nie służą. Na twarzy pojawił mi się duży trądzik, zaczął przenosić się na dekolt i plecy. Wczoraj bardzo mocno rozbolała mnie głowa, miałam mroczki przed oczami, chwilami widziałam podwójnie, zbierało mnie na wymioty. Okazało się, że takie mogą być skutki przyjmowania Daylette i muszę je natychmiast odstawić. Nie chcąc wracać do prezerwatyw szukałam alternatywy i tak znalazłam wkładki hormonalne. Mam nadzieję, że któraś z Was będzie w stanie mi pomóc. Mam kilka pytań:

-czy wkładka jest wyczuwalna podczas wykonywania codziennych czynności, w toalecie czy podczas uprawiania sportu?
-czy wkładka jest wyczuwalna podczas stosunku?
-czy faktycznie jedna wkładka służy przez ok. 5 lat i nie ma z nią problemów?
-czy nie powoduje ona infekcji intymnych?
-czy jest bezpieczna (za kilka lat chciałabym mieć dzieci)?
-czy bardzo boli zakładanie )?
-i czy powinnam o niej wiedzieć coś jeszcze?

Pozdrawiam Was serdecznie i z góry dziękuję za odpowiedzi
Do wątku zbiorczego zapraszam
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:39.