Ciągły głód. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-22, 18:09   #1
Deadspace
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 11

Ciągły głód.


Mam dość poważny problem. Mianowicie odczuwam ciągły głód, który ustaje tylko na kwadrans po zjedzeniu posiłku. Nigdy nie było u mnie żadnych problemów z wagą (byłam wręcz za chuda) i miałam dobrą przemianę materii. Ostatnimi czasy czuję się głodna o każdej porze dnia. Zwykłam jeść mało, wystarczył mi bardzo niewielki posiłek, żebym mogła poczuć się nasycona. Teraz potrafię zjeść 2-3x tyle co kiedyś i dalej jestem głodna. Czy to może być początek jakiejś choroby? Bardzo mnie martwi taki san rzeczy i nie wiem czy nie powinnam udać się do lekarza.

Dodam, że zaczęło się to ok. 2 tygodnie temu.

@Proszę o usunięcie wątku, nie zauważyłam, że dokładnie taki sam pojawił się pół godziny temu. Moje niedopatrzenie.

Edytowane przez Deadspace
Czas edycji: 2009-07-22 o 18:13
Deadspace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-22, 21:02   #2
izmonek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 591
Send a message via Skype™ to izmonek
Dot.: Ciągły głód.

ja mam tak bardzo często
zwłaszcza jak długo nie jem nic to potem nie mogę zaspokoić głodu
__________________
magister fizjoterapii
specjalista instruktor fitness
izmonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-22, 21:27   #3
kiciakasia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Miasto Ogrodów
Wiadomości: 3 195
Dot.: Ciągły głód.

przybierasz na wadze? chudniesz? chce ci sie pic?duzo siusiasz? to moze byc cukrzyca

---------- Dopisano o 22:27 ---------- Poprzedni post napisano o 22:27 ----------

Idz do lekarza
kiciakasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-28, 11:41   #4
aoii
Rozeznanie
 
Avatar aoii
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 594
Dot.: Ciągły głód.

ja mam inny problem, ale pisze tu bo nie wiem gdzie xD

powtarza sie to już któryś raz i troche mnie to irytuje
jem rano sniadanie koło 9, powiedzmy 9,30 je kończe. nie jest małe. dzisiaj np zjadłam dużą bułke z makiem (palucha) z szynką, dużą ilością warzyw: pomidora, ogórkiem małosolnym, cebulką, szczypiorem do tego 0,5l kawy zbożowej z mlekiem 2% ,jakieś witaminki, (dzisiaj wpadła jeszcze czekoladka z bombonierki XD)
i przychodzi godzina 11, 11,30 a ja nie czuje głodu ani nic, i nagle dostaje trzęsawki O_____O normalnie czuje sie jakbym sie głodziła pół dnia.

zjem coś i przechodzi. możliwe żeby cukier aż tak szbko spadał? :|
zastanawia mnie jeszcze dlaczego tak sie dzieje rano, a po południu czy wieczorem nie mam takich problemów...

w ogóle to myślałam że problem z ustabilizowaniem po głodówkach poczucia głodu, sytości i przejedzenia minie w końcu, a już od ponad roku jem regularnie a dalej nie rozróżniam tego ._.'
__________________
'Uważaj czego pragniesz, bo nawet jeśli to zdobędziesz i tak okaże się, że chciałeś czegoś innego.'
Alex Kava
aoii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-28, 13:34   #5
kiciakasia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Miasto Ogrodów
Wiadomości: 3 195
Dot.: Ciągły głód.

a to 2. sniadanie zawsze jadlas o tej samej godzinie, tj. kolo 11?
bo spadek cukru moze byc spowodowany przyzwyczjeniem do pory posilku
kiciakasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-28, 13:51   #6
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Ciągły głód.

Cytat:
Napisane przez aoii Pokaż wiadomość
ja mam inny problem, ale pisze tu bo nie wiem gdzie xD

powtarza sie to już któryś raz i troche mnie to irytuje
jem rano sniadanie koło 9, powiedzmy 9,30 je kończe. nie jest małe. dzisiaj np zjadłam dużą bułke z makiem (palucha) z szynką, dużą ilością warzyw: pomidora, ogórkiem małosolnym, cebulką, szczypiorem do tego 0,5l kawy zbożowej z mlekiem 2% ,jakieś witaminki, (dzisiaj wpadła jeszcze czekoladka z bombonierki XD)
i przychodzi godzina 11, 11,30 a ja nie czuje głodu ani nic, i nagle dostaje trzęsawki O_____O normalnie czuje sie jakbym sie głodziła pół dnia.

zjem coś i przechodzi. możliwe żeby cukier aż tak szbko spadał? :|
zastanawia mnie jeszcze dlaczego tak sie dzieje rano, a po południu czy wieczorem nie mam takich problemów...

w ogóle to myślałam że problem z ustabilizowaniem po głodówkach poczucia głodu, sytości i przejedzenia minie w końcu, a już od ponad roku jem regularnie a dalej nie rozróżniam tego ._.'
Po pierwsze to nie jest jakoś rewelacyjnie wielkie śniadanie. W sumie mało zjadasz, moze objętościowo wygląda duzo przez warzywa, ale kalorii to tam nie ma jakoś super dużo, białka i tłuszczu co kot napłakał.
Poza tym - jesz śniadanie dość późno.
Każdy z nas, ma w sobie zegar biologiczny, regulowany bardzo precyzyjnie przez światło i zalezne od niego wydzielanie się chormonów. Między 3 a 15tą, nasz metabolizm pracuje na najwyższych obrotach, w tym czasie, nalezałoby zjeśc przynajmniej jakieś 60 % dobowego zapotrzebowania na kalorie albo i więcej. Wiec... po prostu moze ustaw inaczej posiłki- jedz śnaidanie trochę wcześniej i porządniejsze, o tej 11 zjadaj 2 śnaidaie też solidne- skoro organizm sam prosi- warto to uszanować, najwyraźniej w tym czasie "trawisz az furczy"
(BTW- dlatego mit białkowych kolacji , jest w sumie kolosem na glinianych nogach - po 15tej metabolizm zwalnia, powino się już zjadac dośc lekkie, posiłki na bazie zbóż i warzyw)


W nocy, śpiąc ok 8 godzin, spalamy ok 500 kalorii - tyle idzie na nasz wypoczynek, podczas którego nasz mózg pracuje jak osioł na roli: odbywa się "przeskanowanie" organizmu przez mózg i drobne naprawy, "archiwizacja danych" + śnienie.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-29, 09:55   #7
krycha78
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 22
Dot.: Ciągły głód.

w tym co pisze cava jest dużo racji. Skoro organizm tak stanowczo się domaga, widać, nie można tego zbagatelizować.
A jak z posiłkami w innych porach? czy takie objawy pojawiają się tylko do południa?
__________________
Odchudzanie Na Zawołanie - Schudłam 8kg z tą dietą
Dieta Odchudzająca - dużo opisów diet
Cellulit Cud

krycha78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-29, 13:05   #8
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Ciągły głód.

Cytat:
Napisane przez aoii Pokaż wiadomość
ja mam inny problem, ale pisze tu bo nie wiem gdzie xD

powtarza sie to już któryś raz i troche mnie to irytuje
jem rano sniadanie koło 9, powiedzmy 9,30 je kończe. nie jest małe. dzisiaj np zjadłam dużą bułke z makiem (palucha) z szynką, dużą ilością warzyw: pomidora, ogórkiem małosolnym, cebulką, szczypiorem do tego 0,5l kawy zbożowej z mlekiem 2% ,jakieś witaminki, (dzisiaj wpadła jeszcze czekoladka z bombonierki XD)
i przychodzi godzina 11, 11,30 a ja nie czuje głodu ani nic, i nagle dostaje trzęsawki O_____O normalnie czuje sie jakbym sie głodziła pół dnia.

zjem coś i przechodzi. możliwe żeby cukier aż tak szbko spadał? :|
zastanawia mnie jeszcze dlaczego tak sie dzieje rano, a po południu czy wieczorem nie mam takich problemów...

w ogóle to myślałam że problem z ustabilizowaniem po głodówkach poczucia głodu, sytości i przejedzenia minie w końcu, a już od ponad roku jem regularnie a dalej nie rozróżniam tego ._.'
Jak juz Cava zauwazyla, to wcale nie jest jakies wielkie sniadanie.

Duzo zalezy od Twojego metabolizmu i zegara biologicznego... U mnie to normalne, do wlasnie mniej wiecej 2-3 po poludniu jestem jak odkurzacz - musze cos zjesc co 2 godziny i nie ma bata...
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-29, 14:01   #9
aoii
Rozeznanie
 
Avatar aoii
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 594
Dot.: Ciągły głód.

Cava - dzięki za precyzyjną odpowiedź może rzeczywiście to śniadanie nie jest rewelacyjnie duże ale z drugiej strony pomyślałam że może mało wartościowe bo dzisiaj zjadłam kanapki z ciemnego chleba i dorzuciłam jajko i nie było takich ekscesów.
zawsze mówie tacie: kup grachamke, a on kupuje zwykłe pszenne

ale nie wiedziałam że spanie tyle kalorii zabiera

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
najwyraźniej w tym czasie "trawisz az furczy"
hehe ciesze się że jeszcze żyje i działa XD ale mógłby przyjamnej zaburknąć, dać jakiś sygnał przed tym, zanim mnie rozczęsie...

Cytat:
Napisane przez krycha78 Pokaż wiadomość
A jak z posiłkami w innych porach? czy takie objawy pojawiają się tylko do południa?
tylko do południa, nigdy po obiedzie czy po kolacji czegoś takiego nie mam.


ale kiciakasia też możesz mieć racje bo to takie przyzwyczajenie ze szpitala, tam było 8,30 śniadanie, 11,25 2śniadanie i tak w domu staram się tego trzymać, tylko że to śniadanie czasem mi sie przesuwa z racji wakacji ;p
__________________
'Uważaj czego pragniesz, bo nawet jeśli to zdobędziesz i tak okaże się, że chciałeś czegoś innego.'
Alex Kava
aoii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-16, 23:31   #10
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Ciągły głód.

Mam ten sam problem, co autorka wątku
Moja dieta wygląda tak, że odrzuciłam czipsy, słodycze i napoje gazowane. Pozostałe produkty jadam normalnie [choć częściej pełnoziarniste pieczywo i makarony oraz warzywa]. Od paru dni jednak jestem wiecznie głodna... Dawniej byłam w stanie zjeść maksimum dwie kromki chleba, a teraz zjadam po 5-8 i wciąż jestem głodna. Budzę się w nocy, bo tak mnie ssie w żołądku. Przed godziną zjadłam osiem kanapek i już mam pustkę w żołądku. Jak byłam na SB miałam podobne uczucie, ale to dlatego, że mało wtedy jadłam. A teraz mogę zjeść w jednym posiłku tyle, co jeszcze miesiąc temu przez tydzień i zaraz jestem głodna
Co to może znaczyć?
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:35.