Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II - Strona 105 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-09-18, 11:35   #3121
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

No ale skóra tłusta się zanieczyszcza wtedy gdy jest odwodniona..
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-18, 12:01   #3122
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
No ale skóra tłusta się zanieczyszcza wtedy gdy jest odwodniona..
Jaki proces miałby za tym stać?

Tłusta skóra zanieczyszcza się sama z siebie, bo produkuje dużo łoju i ma zaburzone mechanizmy jego odprowadzania, za czym stoją przyczyny wewnątrz organizmu, często związane z hormonami.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-18, 12:17   #3123
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Odwodniona i podrażniona skóra broni się nadprodukcją łoju i mocniej się zanieczyszcza
http://mazidla.com/biblioteka-mazide...ielgnacja.html
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-18, 12:27   #3124
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Odwodniona i podrażniona skóra broni się nadprodukcją łoju i mocniej się zanieczyszcza
http://mazidla.com/biblioteka-mazide...ielgnacja.html
Ale nie jest to pierwotna przyczyna zanieczyszczania. Tłusta skóra zanieczyszcza się bo jest tłusta, a odwodniona skóra normalna lub sucha wcale nie musi się od tego odwodnienia zaraz pokryć zaskórnikami i pryszczami.

Zresztą ja u siebie takiego zjawiska nie zauważyłam, nawet jak miałam odwodnioną skórę i makijaż mi z niej spływał po godzinie. Zaskórniki to stan permanentny na mojej twarzy i kwasy póki co tego nie zmieniły. Dlatego mocno powątpiewam w lansowaną obecnie tezę o konieczności złuszczania cery tłustej, bo u mnie to nie przyniosło żadnej poprawy, ani w zakresie usuwania zaskórników, ani przetłuszczania. Za to konieczność filtrowania się przy używaniu kwasów zdecydowanie pogarsza kwestię przetłuszczania, więc nawet jak znajdę coś, co delikatnie ogranicza produkcję sebum, to i tak ten efekt psuje filtr.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-18, 13:30   #3125
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Każdy ma odmienne doświadczenia, każda skóra jest inna. Moja twarz kiedyś pływała, obecnie jest znormalizowana w kierunku mieszanej. Na pewno zmieniło się to u mnie wraz z wiekiem, ale z pewnością najbardziej dzięki temu, że przestałam ją matowić (wysuszać) a zaczęłam nawilżać. Na zanieczyszczenia najbardziej mi chyba pomógł laser antybakteryjny.. No ale ja też codziennie robię delikatne peelingi.
Filtr Vichy mi jakoś nie służył, zapychał skórę. Pharmaceris jest bardzo fajny.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-18, 13:45   #3126
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Każdy ma odmienne doświadczenia, każda skóra jest inna. Moja twarz kiedyś pływała, obecnie jest znormalizowana w kierunku mieszanej. Na pewno zmieniło się to u mnie wraz z wiekiem, ale z pewnością najbardziej dzięki temu, że przestałam ją matowić (wysuszać) a zaczęłam nawilżać.

Może u Ciebie problem mija z wiekiem. U mnie z wiekiem przetłuszczanie się pogarsza. Poza tym matowienie ma różne postacie i przy cerze tłustej nie da się tego wyeliminować, no chyba że komuś nie przeszkadza blask widoczny z daleka i efekt niechlujnej, dawno nie mytej twarzy, bo tak niestety często wygląda tłusta cera, jak się rezygnuje z matowienia. Nie wyobrażam sobie nie używać bibułek czy pudrów matujących.

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Na zanieczyszczenia najbardziej mi chyba pomógł laser antybakteryjny.. No ale ja też codziennie robię delikatne peelingi.
Myślę, że u mnie mogłoby się sprawdzić coś gabinetowego właśnie, coś czego w warunkach domowych się nie zrobi. Ile Cię to kosztowało i ile serii robiłaś?

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Filtr Vichy mi jakoś nie służył, zapychał skórę. Pharmaceris jest bardzo fajny.
No jest fajny - JAK NA FILTR. Tylko że użyty w przepisowej ilości przetłuszcza twarz tak samo jak każdy inny emolientowy produkt i jak pisałam niweluje wszystkie z trudem wypracowane efekty mniejszego przetłuszczania.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-18, 14:24   #3127
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Nie wiem czy u mnie to wynika z wieku czy ze zmiany pielęgnacji, ale do 25 roku życia było coraz gorzej a nie lepiej. Im więcej produktów "do tłustej" tym bardziej tłusta była także jestem skłonna uwierzyć, że odwodniona tłusta skóra szaleje i nie da się jej ogarnąć.

Póki co miałam chyba 5 serii a laser kosztuje 90 zł. Generalnie chciałam laser na przebarwienia, ale było lato i zaczęłam ten antytrądzikowy. Nie spodziewałam się efektów, bo nie miałam trądziku, ale mnie kobieta namówiła, że to działa antybakteryjnie itd. Dopiero ostatnio zauważyłam, że mam super zwęzone i czyste pory, naprawdę polecam.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-09-18, 14:58   #3128
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Nie wiem czy u mnie to wynika z wieku czy ze zmiany pielęgnacji, ale do 25 roku życia było coraz gorzej a nie lepiej. Im więcej produktów "do tłustej" tym bardziej tłusta była także jestem skłonna uwierzyć, że odwodniona tłusta skóra szaleje i nie da się jej ogarnąć.
No szaleje, ale poradzenie sobie z odwodnieniem nie sprawi nagle, że cera z tłustej zamieni się w normalną. W dalszym ciągu będzie wymagała matowienia, bo będzie ciągle produkować dużą ilość sebum, świecić się i przetłuszczać.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-18, 15:27   #3129
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
No szaleje, ale poradzenie sobie z odwodnieniem nie sprawi nagle, że cera z tłustej zamieni się w normalną. W dalszym ciągu będzie wymagała matowienia, bo będzie ciągle produkować dużą ilość sebum, świecić się i przetłuszczać.
Ciężko mi się wypowiedzieć w tej kwestii, bo u mnie tak było. Kiedyś miałam wiecznie tłustą twarz a obecnie nie mam tego problemu, no czasami czuje na twarzy tłusty filtr przy gorszych dniach, ale to na pewno nie jest to co kiedyś.. kiedy było strasznie. I to akurat z pewnością było efektem zmiany pielęgnacji na naturalną, ograniczenie sebum. No ale tak było u mnie, nie jestem jakimś wyznacznikiem w tej kwestii
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-18, 15:49   #3130
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Ciężko mi się wypowiedzieć w tej kwestii, bo u mnie tak było. Kiedyś miałam wiecznie tłustą twarz a obecnie nie mam tego problemu, no czasami czuje na twarzy tłusty filtr przy gorszych dniach, ale to na pewno nie jest to co kiedyś.. kiedy było strasznie. I to akurat z pewnością było efektem zmiany pielęgnacji na naturalną, ograniczenie sebum. No ale tak było u mnie, nie jestem jakimś wyznacznikiem w tej kwestii
Mnie naturalna pielęgnacją z wielu względów nie odpowiada
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-18, 16:00   #3131
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Ja byłam niejako zmuszona, bo sklepowe preparaty mi podrażniają i wysypują twarz. W zasadzie do dzisiaj nie wiem co dokładnie (na pewno alkohol). A z podkładami był straszny problem
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-18, 16:33   #3132
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Nie wysuszyłam, nie mam ani jednej suchej skórki, odkąd zrezygnowałam z kwasów na alkoholu. Problem nie leży też w kosmetykach, te mam dobrane starannie.
Kosmetyków z BU nie chcę, ani żadnych innych półproduktów.
Aptecznych kremów nie używam i nie potrzebuję, za wyjątkiem lekkiego Alantanu, od zadań specjalnych mam maskę pokwasową Farmony. Co nie zmienia faktu, że twarz mnie szczypie i się czerwieni, czego przed kwasami nie miałam.




Naturalna pielęgnacja nie jest dla mnie, zwłaszcza wszelkiego rodzaju oleje.



Mam skórę tłustą, dlatego jest zanieczyszczona. Zawsze taka była, za wyjątkiem prawie roku na plastrach anty.
Na podrazniona i zaczerwieniona skore polecam kwas hialuronowy a na to maske algowa z bielendy z efektem krio. Jest genialna A jesli nie masz do niej dostapu to inna maska algowa. One swietnie koja.
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-18, 16:45   #3133
sowaa5
Zakorzenienie
 
Avatar sowaa5
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 3 543
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Ja na wszelkie podrażniania polecam krem Alantan, tylko krem.
Przerabiałam też naturalną pielęgnację i mam bardzo podrażniona skórę po takich kosmetykach, a ten jedyny krem potrafi doprowadzić moją cere do ładu.
Ciekawa jestem tego lasera. Czy to Cię boli? Czy pozostają jakieś slady laserowania? Możesz jakoś opisać zabieg?
Aha, czy stosujesz jakies leki na trądzik ? ja teraz smaruje się isotrexinem na zmiane z Benzacne.
sowaa5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-18, 17:08   #3134
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez sowaa5 Pokaż wiadomość
Ja na wszelkie podrażniania polecam krem Alantan, tylko krem.
Przerabiałam też naturalną pielęgnację i mam bardzo podrażniona skórę po takich kosmetykach, a ten jedyny krem potrafi doprowadzić moją cere do ładu.
Ciekawa jestem tego lasera. Czy to Cię boli? Czy pozostają jakieś slady laserowania? Możesz jakoś opisać zabieg?
Aha, czy stosujesz jakies leki na trądzik ? ja teraz smaruje się isotrexinem na zmiane z Benzacne.
Zabieg nie boli jedynie odczuwasz lekki dyskomfort. Laser jest ciepły (bardzo ciepły) więc przy każdym dotknięciu odczuwasz żar. Ja np. wpadam w panikę, że mnie poparzy (za dużo gwiezdnych wojen ) Laser ma główkę w kształcie niewielkiego kwadratem, przystawia się ją punktowo do każdej powierzchni twarzy, powtarza w jednym miejscu. Trwa to pewnie ok 30 minut (ciężko mi w zasadzie oszacować). Nie pozostają absolutnie żadne ślady. Ewentualnie może lekkie zaczerwienie wystąpić u cer naczynkowych (reakcja na ciepło), ale na kilka minut.
Nie stosuje leków na trądzik, bo go nie mam od lat, jestem starą babą Mój problem to alergiczne reakcje na jedzenie (białko) no i ogóle skóra normalna w stronę tłustej/mieszanej więc mam pory i różne takie wypryski od czasu do czasu. Na codzień stosuje naturalne kosmetyki - z BU, myje mydłem aleppo, do tego wspomagam się Cetaphilem. Mnie benzacne i skinoreny parzyły, podrażnialy i wysuszały..
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-18, 19:42   #3135
201710160952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 577
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Odnośnie filtrów i kwasów. Nie filtruję się bo mam tłustą cerę i filtr potęguje u mnie świecenie się, bieli (mnie zawsze), maluję się (puder)a mam wrażenie, że filtry destabilizuje wszystko, istnieją wątpliwości na temat przenikania filtrów przez skórę, a zwyczajnie po ludzku nie chce mi się go odmierzać, aplikować, szukać idealnego a w końcu wydawać na nie niemałej kasy. Więc po kilku podejściach dałam sobie spokój. Co do kwasów to tylko hialuronowy
201710160952 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-18, 20:34   #3136
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez LusiaPlotkara Pokaż wiadomość
Na podrazniona i zaczerwieniona skore polecam kwas hialuronowy a na to maske algowa z bielendy z efektem krio. Jest genialna A jesli nie masz do niej dostapu to inna maska algowa. One swietnie koja.
Lusiu, problemem nie jest co zastosować, jak już się pysk powlecze burakiem, bo pisałam, że mam od tego kosmetyki. Problemem jest to, że samo to zjawisko się pojawia, czego nigdy wcześniej nie miałam, nawet po retinoidach.
Poza tym pojawia się znienacka, a jak myję twarz micelem o 5.30 rano, na 6 mam do pracy, a w międzyczasie mi akurat wylezie burak i pieczenie, to raczej nie mam możliwości nakładać sobie maski.
Zastanawiam się po prostu czy któryś konkretny kwas to spowodował, czy może częstotliwość, czy też cera ma po prostu dość i daje mi do zrozumienia, że mam sobie odpuścić.


Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Zabieg nie boli jedynie odczuwasz lekki dyskomfort. Laser jest ciepły (bardzo ciepły) więc przy każdym dotknięciu odczuwasz żar. Ja np. wpadam w panikę, że mnie poparzy (za dużo gwiezdnych wojen ) Laser ma główkę w kształcie niewielkiego kwadratem, przystawia się ją punktowo do każdej powierzchni twarzy, powtarza w jednym miejscu. Trwa to pewnie ok 30 minut (ciężko mi w zasadzie oszacować). Nie pozostają absolutnie żadne ślady. Ewentualnie może lekkie zaczerwienie wystąpić u cer naczynkowych (reakcja na ciepło), ale na kilka minut.
Dzięki za relację, zaczynam zbierać takie info, bo same kosmetyki niestety mojej skórze nie wystarczają. Poza tym jak kiedyś pisałam, pewnie pomyślę o takich zabiegach bliżej 40, bo duża część z nich działa też przeciwzmarszczkowo, więc to by były dwie korzyści na raz.

Cytat:
Napisane przez minka05 Pokaż wiadomość
Odnośnie filtrów i kwasów. Nie filtruję się bo mam tłustą cerę i filtr potęguje u mnie świecenie się, bieli (mnie zawsze), maluję się (puder)a mam wrażenie, że filtry destabilizuje wszystko, istnieją wątpliwości na temat przenikania filtrów przez skórę, a zwyczajnie po ludzku nie chce mi się go odmierzać, aplikować, szukać idealnego a w końcu wydawać na nie niemałej kasy. Więc po kilku podejściach dałam sobie spokój. Co do kwasów to tylko hialuronowy
U mnie zachodzi to samo zjawisko. No nie ma fizycznie takiej możliwości, żeby cera tłusta przyjęła ponad 1 ml mazidła opartego na emolientach i była matowa
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-18, 21:21   #3137
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Z tego co udało mi się dowiedzieć są trzy rodzaje lasera (inne ustawienia fal): antytrądzikowy, na przebarwienia i odmładzający. Ja w sumie się cieszę, efekty lepsze niż chodzenie co miesiąc na jakieś zabiegi do kosmetyczki. Mojej siostrze laser całkowicie wyleczył naprawdę ciężki trądzik.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-18, 22:20   #3138
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Z tego co udało mi się dowiedzieć są trzy rodzaje lasera (inne ustawienia fal): antytrądzikowy, na przebarwienia i odmładzający. Ja w sumie się cieszę, efekty lepsze niż chodzenie co miesiąc na jakieś zabiegi do kosmetyczki. Mojej siostrze laser całkowicie wyleczył naprawdę ciężki trądzik.

Fraxel jest na rozszerzone pory, blizny, naczynka, zmarszczki i bruzdy.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-18, 22:26   #3139
sowaa5
Zakorzenienie
 
Avatar sowaa5
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 3 543
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Dziękuje za informację myśle że skuszę się na którąś z opcji laserowania. W zasadzie to na trądzik tez już jestem i powinnam byc za stara ale nadal mnie męczy, upierdliwiec nie daje mi spokoju. O ile wczesniej występował na czole, teraz opanował policzki, a te wszystkie maści nic nie pomagają.

Mam skórę naczynkową, więc pewnie jakiś dyskomfort będę odczuwać, zwłaszcza,że moja skóra notorycznie na wszystko reaguje alergicznie. Ale kusi kusi i niebawem pewnie się ostrzele laserwowo.
Ale Fraxel to jest już wyższa szkoła jazdy, chyba że go z czyms innym pomyliłam...
sowaa5 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-19, 06:36   #3140
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Ten Fraxel to pewnie jakaś wyższa i droższa szkoła jazdy
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-19, 09:10   #3141
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Ten Fraxel to pewnie jakaś wyższa i droższa szkoła jazdy
Fraxel jest drogi, jeden zabieg na całą twarz to koszt od 2000 do 3000 tys, a potrzebne jest 3-5 zabiegów.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-19, 09:12   #3142
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Fraxel jest drogi, jeden zabieg na całą twarz to koszt od 2000 do 3000 tys, a potrzebne jest 3-5 zabiegów.
poza moim zasięgiem
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-19, 09:18   #3143
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
poza moim zasięgiem

Poza moim też, ale mam nadzieję, że może po 40 będę mogła sobie na takie coś pozwolić.

Póki co znowu muszę przewartościować pielęgnację, bo intensywne roczne kwaszenie się nie dało efektów, skóra dalej wściekle się przetłuszcza i mam pierwsze oznaki starzenia. Filtrować się dalej nie mam już siły, bo to pogłębia problem z przetłuszczaniem.
Na pewno zostanę przy lekkich serach wodnych, planuję się obkupić w It's Skin, potrzebne mi też coś z jakimś antyoksydantem (niekoniecznie witamina C). Innych pomysłów nie mam. Bo jak nie kwasy, to co?
Pozostało mi jeszcze badanie hormonów, do którego zabieram się jak pies do jeża, ale nie wiem, kiedy będę w końcu mieć warunki, żeby się za to wziąć.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-19, 09:37   #3144
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Ale Twoja skóra oprócz przetłuszczania bardzo intensywnie się zanieczyszcza? Zmienia się to w trakcie miesiąca? (w wiadomych dniach jest gorzej?)
Czy oprócz tego jest taka papierzasta, trochę bez życia? Czasem niedrożność (skóra zrogowaciała) może też dawać takie objawy. U mnie kwasy słabo złuszczały, generalnie tłuste skóry są chyba "grubsze" i mniej wrażliwe na złuszczanie.
Oprócz tego stres czasem ma swoje 3 zdania U mnie też jedzenie potrafi pogarszać, konkretnie białko.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-19, 09:45   #3145
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Ale Twoja skóra oprócz przetłuszczania bardzo intensywnie się zanieczyszcza? Zmienia się to w trakcie miesiąca? (w wiadomych dniach jest gorzej?)
Czy oprócz tego jest taka papierzasta, trochę bez życia? Czasem niedrożność (skóra zrogowaciała) może też dawać takie objawy. U mnie kwasy słabo złuszczały, generalnie tłuste skóry są chyba "grubsze" i mniej wrażliwe na złuszczanie.
Oprócz tego stres czasem ma swoje 3 zdania U mnie też jedzenie potrafi pogarszać, konkretnie białko.
Zaskórniki zamknięte usuwalne tylko siłowo plus pogarszanie przed okresem. Nie jest bez życia, mam bardzo ładny,jasny, jednolity koloryt, żadnej skłonności do przebarwień.
Moja skóra się mocno złuszczała po retinoidach i kwasach na alkoholu. Na tyle mocno, że nie mogłam sobie nijak z tym poradzić. Nie wpływało to w ogóle na odblokowanie pozapychanych porów.
Nie zauważyłam wpływu jedzenia na cerę, może za wyjątkiem słodyczy jedzonych regularnie przez dłuższy czas, ale tutaj też nie mam pewności, bo raz widzę jakiś związek, innym razem nie. Największy wpływ na stan mojej cery mają niewątpliwie fazy cyklu.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-19, 11:31   #3146
sowaa5
Zakorzenienie
 
Avatar sowaa5
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 3 543
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Fraxel zatem jest także poza moim zasięgiem.... Czy na to zanieczyszczanie próbowałyście mikrodermobrazji? Ja w stanach wolnych od pryszczy, pozwalam sobie na mikro i ona utrzymuje latem moja skórę w ryzach. Niebawem włączam Zorac i ten laser chyba dobrze zrobić przed nim... ? Przepraszam, ze tak wypytuje wszystko jest w internetach, ale zawsze lepiej zapytać osoby która to przeszła.
sowaa5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-19, 14:58   #3147
gosh85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 84
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Pewnie earthpace chodzi o laser IPL
gosh85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-19, 18:48   #3148
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez gosh85 Pokaż wiadomość
Pewnie earthpace chodzi o laser IPL
Taak nie mam pamięci do nazw
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-21, 10:43   #3149
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
U mnie zaczynają się pokazywać negatywne skutki kuracji kwasowych. Cera zrobiła mi się nadreaktywna, piecze po myciu micelem, łapie buraka. Nigdy czegoś takiego nie miałam, moja skóra zawsze była pancerna i właściwie nic jej nigdy nie podrażniało. Problem zaczął się rok temu po peelingach migdałem, wtedy podrażniały mnie hydrolaty. Teraz jednak robi to większość kosmetyków, zwłaszcza te do oczyszczania.
Mam jeszcze Re-Liftin Iwostinu, ale jeśli sytuacja będzie się utrzymywać, to go odstawię i zrobię sobie przerwę od kwasów w ogóle, może zima odważę się sięgnąć po tonik z kwasem salicylowym Glymedu.

Niepokoi mnie to tym bardziej, że pozytywnych skutków stosowania kwasów u siebie nie widzę, zanim zaczęłam ich rok temu na szeroką skalę używać, miałam ładną, tyle że zanieczyszczoną cerę. Teraz mam dalej zanieczyszczoną i do tego podrażnioną.
Ja bym postawiła na to, że Twoja cera jest już "przejedzona" kwasami Piszesz, że kwasisz się rok - to bardzo długo. Wielokrotnie skórom pomaga mocno jednorazowa kuracja, trwająca, powiedzmy, 3 miesiące. Twoja buzia może być już zmęczona oddziaływaniem kwasów na cerę, bo nawet jeśli nie stosujesz serii peelingów, to nawet delikatny krem z kwasem coś tam złuszczy, czyli ingerencja w skórę zawsze jest.

Pielęgnacja naturalna również tak samo nie jest dla mnie Po każdym oleju mnie wysypuje, kremy zapychają, więc raczej stosuję tylko mydełka do mycia twarzy (a to już kwestia czysto ekonomiczna - są pierońsko wydajne).

Ja bym na Twoim miejscu dała buzi trochę odpoczynku od kwasów i zobaczysz, czy to coś daje. A przetłuszczająca się cera to akurat powszechny problem i też nie zgodzę się z tymi twierdzeniami o suchości skóry. Gdyby tak było, cery suche byłby najbardziej zanieczyszczone, a one przecież są najczystsze
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-21, 14:28   #3150
BlackCherryLBN
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 820
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Hej dziewczyny, czy jest może wśród was osoba z ŁZS?
BlackCherryLBN jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-28 21:39:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:54.