Aquapark Tatralandia-SłOWACJA - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-03, 11:01   #1
mo0oniczka
Rozeznanie
 
Avatar mo0oniczka
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 569

Aquapark Tatralandia-SłOWACJA


Witam kobitki ))
dokladnie jak w temacie Wybiaram sie zmoim TZ do Aquaparku Tatralandia na Słowacji jedna chcialabym sie czeos o tym dowiedziec Czy bylyscie tam czy macie moze jakies noclgi jzu sprawdzone gdyz nie chcialabym tak pojechac w ciemno co prada mamy rezerwowac jakas kwatere ale przez internet. Jakbyscie maily jakies namiary na kogos to bardzo prosze napiszcie Szukalam czegos w archiwum ale nic nie znalazlam Zgory dziekuje i pozdrawiam
mo0oniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 11:16   #2
Fioletto
Rozeznanie
 
Avatar Fioletto
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 869
Dot.: Aquapark Tatralandia-SłOWACJA

Witaj Monika
w tatralandii byłam i polecam, bo jest super!!!! jest sporo atrakcji, można relaksować sie w gorących basenach, saunach, na terenie ośrodka można zjeść cos dobrego (nie polecam kiełbasek z grilla, ale knedliki z gulaszem owszem owszem) co do noclegów, to w najbliżeszej okolicy jest parę kwater, ale nie mam żadnych namiarów. trzeba je raczej rezerwować, ja byłam" w ciemno" i wszystko było zajęte. z drugiej strony jedna z właścicielek kwatery pokazała mi, jak wygląda pokój, i myśle ze nawet gdyby było miejsce, to i tak bym podziękowała..... Noclegów można szukać w pobliskim Liptowskim Mikulaszu lub skorzystać z autocampów w okolicy (jesli nie straszne sa ci warunki turystyczne)
w moim wypadku był to autocamp w dolinie demianowskiej ponieważ w planach było również zwiedzanie przepięknych jaskin- polecam gorąco, niezapomniane wrażenia!!!jaskinie sa ogólnodostępne, oświetlone i zwiedza sie je z przewodnikiem. z atrakcji w okolicy polecam również wjazd (lub pieszo dla "łazików górskich" na Chopoka, jest stamtąd piękny widok na Tatry.
Co do "spraw technicznych" to polecam reczej wyjazd samochodem, bo poruszanie sie po Słowacji komunikacją publiczną, to coś dla wyjątkowo cierpliwych
pozdrawiam i zycze udanego wyjazdu
Fioletto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 22:24   #3
mo0oniczka
Rozeznanie
 
Avatar mo0oniczka
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 569
Dot.: Aquapark Tatralandia-SłOWACJA

oo to dziekuje bardzo ) ze mnei pocieszylas ze warto tam pojechac a chcialam jesxcze spytac jaka jest organizacja na basenie ?? gdyz na jednym z forow czytalam jednak byla tylkko to jedna wypowiedz i do tego negatywna ze na wszytsko trzeba dlugo czekac, ze w szatni jest scisk, wszedzie kolejki,
Co do noclegow to wlasnie szukamy przez internet bvoje sie troszke w ciemno jechac bo to nigdy nei wiadomo czy sie cos znajdzie czy tez nie
Mialabym jescze jednoa pytanko ile tak tak trzeba miec kasy aby nei zabraklo ?? i jak z biletami na basen lepiej kupic jakis tygodniowy oczywiscie jesli takie sa czy codziennie .
mo0oniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 22:33   #4
Świderek
Raczkowanie
 
Avatar Świderek
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 161
Dot.: Aquapark Tatralandia-SłOWACJA

Ja też tam byłam w te ferie i polecam...!! ja miałam zamówwiony domek w jednej z takich jakby osad zaraz kolo tego aquaparku...i za caly domek, a bylam ja z mama placilam ok. 250 zl. dziennie...ale w tym mialam znizki na wejscie do basenu i takie tam...przez to ze tam mieszkalam nie musilaam stac w kolejce do kas..a kolejki jka widzilalam byly dosc dlugie...!! szatnie sa jakie takie...znowu strasznego scisku nie bylo...tylko trzeba pamietac zeby zdjac buty przed wejsciem bo ja zapomnialam i pani sprzatajaca nas upomniala hehe...w srodku jest pare fajnych termalnych basenow...w zimie mialy duze temp. nie wiem jak jest latem...kolo recepcji zaraz kolo domkow mieszkalnych jest restauracja ktora polecam...ogolnie tyle...a wejscie tak jak mowie--->mialam znizki to nie wiem ile dokladnie normlanie kosztuja...pzdr
__________________

Świderek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 07:15   #5
Fioletto
Rozeznanie
 
Avatar Fioletto
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 869
Dot.: Aquapark Tatralandia-SłOWACJA

Na basenach faktycznie bywa tłoczno (bardzo dużo Polaków ), szczególnie w weekendy, wtedy rzeczywiście trzeba postać w kolejce, żeby skorzystać z jakiejs atrakcji. niestety nie pamiętam, jakie są ceny biletów koszt całego wyjazdu zależy od tego, na jak długo jedziecie i gdzie sie zatrzymacie na nocleg. z tego co widzę w wypowiedzi Świderka, na terenie parku jest dość drogo, pamiętam, że kwatery prywatne były tańsze (ale trzeba sie liczyc z dojazdami na baseny) daj znać jak sie udała wasza wyprawa
Fioletto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 08:26   #6
lucynka_p
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 10
Dot.: Aquapark Tatralandia-SłOWACJA

ja byłam w zeszłym roku ale był to tylko jednodniowy wypad naprawde było bardzo fajnie duzo zjeżdzalni i innych atrakcji a cena z tego co pamietam na jeden dzień było około 50 zł za osobe polecam zobaczyc sobie strone na internecie chyba www.tatralandia.sk
lucynka_p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 10:37   #7
mo0oniczka
Rozeznanie
 
Avatar mo0oniczka
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 569
Dot.: Aquapark Tatralandia-SłOWACJA

dziekuje wam za ytak szybciutkie odpowiedzi napweno dam znac jak przyjade i opisze moje wrazenia mam nadzieje ze tak tloczno strasznei nie bedzie Ja chec zatrzymac sie gdzies w pensjonacie i z tego co patrzymalam nie sa tak bardzod drogie mozna wyrobic sie w 40 zl za osobe Teraz najwazniejsze to znalezienie jakiejs fajnej kwatery i zarezerwowanie jej
mo0oniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-04, 13:56   #8
m-i-s-i-a
Wtajemniczenie
 
Avatar m-i-s-i-a
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: J-bie Z.
Wiadomości: 2 070
GG do m-i-s-i-a Send a message via Skype™ to m-i-s-i-a
Dot.: Aquapark Tatralandia-SłOWACJA

Ja byłam w Tatralandi i muszę przyznać, że nigdzie się tak świetnie nie bawiłam . Jeśli macie czas, paszport i fajnego towarzysza/towarzyszkę to pakujcie manatki i w drogę !
__________________
m-i-s-i-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 14:13   #9
windykatorka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 153
GG do windykatorka
Dot.: Aquapark Tatralandia-SłOWACJA

Byłam w zeszłym roku w wakacje,ale nie nocowaliśmy tam(to były kolonie).
Szczerze to mi się tam nie podobało.
Tłok okropny,wszyscy się przepychali,ciągle ktoś na ciebie wpadał albo wpływał.
Kolejki do ślizgawek straszne.
Fakt dużo atrakcji-ślizgawek,basenów,spirali ,saun.
Ja nie potrafie zbyt dobrze pływać,pozatym strasznie się przestraszyłam jak po zjeździe z jednej ze ślizgawek o mało się nie udusiłam wodą
Jakoś takie 'zabójcze' ślizgawki do mnie nie przemawiają.
I żaden 'luzer' ze mnie
Ja dobrze tego wyjazdu nie wspominam.
Jedyne co mi się podobało to ciepłe wody,ścianka do wspinaczki i to 'coś' gdzie woda 'podskakiwała' w góre i w dół.
windykatorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 15:56   #10
Estella
Zakorzenienie
 
Avatar Estella
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 8 314
Dot.: Aquapark Tatralandia-SłOWACJA

Byłam tam dwa razy, ale jeszcze przed rozbudową -kąpałam się w ciepłych źródłach. Fajna sprawa, tylko troche śmierdzą Pamiętam, że była tez zjeżdzalnia.

Spróbuj poszukać czegoś przez Google - my tak zawsze sprawdzamy różne motele(np. jadąc przez Czechy czy Słowację do Austrii lub pytamy znajomych czy znają jakiś godny polecenia motel/hotel). Na stronach często są cenniki i zdjęcia
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-05, 12:16   #11
mo0oniczka
Rozeznanie
 
Avatar mo0oniczka
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 569
Dot.: Aquapark Tatralandia-SłOWACJA

m-i-s-i-a jak to paszport nie wystarczy sam dowod ?? ja nie mam paszportu waznosc mi sie skonczyla Wystraszylas mnie

Estella oj no wlansie z noclegiem bedzie trudno wysylalam pare emaili ale niestety przychodzi ze jzu w tym trminie nei am wolnych noclegow jak czytam te wiadomosci to sie smieje bo sa strasznie smiesznie anpsiane )))

windykatorka a co do basenow to aj lubie takie zjezdzalnie, fakt czasem sie boje ale do odwaznych swiat nalezy i trzeba probowac ))
mo0oniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-26, 19:59   #12
saitam
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 9
Dot.: Aquapark Tatralandia-SłOWACJA

potwierdzam jest super ale jedno co mogę podpowiedzieć to nie zabieraj nowego stroju kompielowego ja tak zrobiłam i niestety pozbyłam się go.
Miw wiem na której ślizgawce bo jesdziłam na wszystkich i chyba wygodniej jest w stroju 1 częściowym (mniejsze prawdopodobieństwo jakiejś wpadki) HIHI
saitam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-26, 20:04   #13
mo0oniczka
Rozeznanie
 
Avatar mo0oniczka
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 569
Dot.: Aquapark Tatralandia-SłOWACJA

saitam oj ty nawet mnei nie strasz ze zjade ze slizgawki bez majteczek bo to dopiero bylaby heca )) dobrzez e napisalas to wezme sobei ejscze jeden stary storoj
nocleg juz zarezerwowoalam ale wysllam az 58 maili i tylko w ilku bylo wolne miejsce jade juz w ta niedziele wiec jak wroce opisze jak bylo
mo0oniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-26, 20:52   #14
koregra
Raczkowanie
 
Avatar koregra
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 109
GG do koregra
Dot.: Aquapark Tatralandia-SłOWACJA

Jaka jest cena za wstęp do tego Aquaparku. Czy jest to cena za dzień czy za godzinę?
koregra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-26, 21:06   #15
magdziaS
Podróżniczka
 
Avatar magdziaS
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: P'boro
Wiadomości: 9 398
Dot.: Aquapark Tatralandia-SłOWACJA

W tym roku zamierzam odwiedzic tatralandie przy okazji pobytu w gorach. teraz widze, ze zmieniaja cennik, ale z tego co pamietam mlodziez szkolna [ studenci] wchodzi za okolo 400 koron na caly dzien
__________________
Zaczynamy jakby od nowa...

magdziaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-26, 21:12   #16
cz.mamba
Raczkowanie
 
Avatar cz.mamba
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Kujawy
Wiadomości: 318
Dot.: Aquapark Tatralandia-SłOWACJA

Hej
Wejscie do tatralandii kosztuje 490 sk na baseny zewnetrzne, około 600 sk na zewnetrzne i wewnetrzne, w weekend jest o 25% drożej więc nie polecam weekendów.
Osobno płaci się za "witalny bświat" czyli wszystkie sauny, łaźnie itp.
Polecam ten besenovą również Aquapark położony 10 km od Liptovskiego Mikulasza. Wejście kosztuje 350 sk na baseny zewętrzne, 490 na wew+ zew, _ 150 sk za Witalny świat.
To oczywiśćie ceny za cały dzień.
Uwaga na ślizgawkach bo mój mąż obtarł sobie porządnie plecy. A co do stroju to rzeczywiście trochę traci kolor, lekko płowieje kolor wiec nie warto wybierać się na baseny w nowym stroju.
__________________
Antek jest z nami
27.06.2007 r.
cz.mamba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-26, 21:28   #17
koregra
Raczkowanie
 
Avatar koregra
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 109
GG do koregra
Dot.: Aquapark Tatralandia-SłOWACJA

Dzieki za tak konkretne wiadomości
koregra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-26, 22:05   #18
mo0oniczka
Rozeznanie
 
Avatar mo0oniczka
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 569
Dot.: Aquapark Tatralandia-SłOWACJA

tutaj podaje link do cennikika ale sama nie wiem czy on jest aktualny http://www.tatralandia.sk/zakwaterov...ik&cennik=leto
mo0oniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-29, 15:32   #19
koregra
Raczkowanie
 
Avatar koregra
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 109
GG do koregra
Dot.: Aquapark Tatralandia-SłOWACJA

magdziaS Może podzielisz się wrażeniami z pobytu jak już wrócisz. Może jakieś namiary na sprawdzone i nie drogie noclegi.
Czy wiecie czy jest jakiś dojazd z Zakopanego (PKS?) Ja mam dosyć daleko a z własnym transportem ciężko. Zatem pozostaje raczej pociąg ale czy później dotrę do Aquaparku?
koregra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-05, 18:22   #20
magdziaS
Podróżniczka
 
Avatar magdziaS
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: P'boro
Wiadomości: 9 398
Dot.: Aquapark Tatralandia-SłOWACJA

Cytat:
Napisane przez koregra
magdziaS Może podzielisz się wrażeniami z pobytu jak już wrócisz. Może jakieś namiary na sprawdzone i nie drogie noclegi.
Czy wiecie czy jest jakiś dojazd z Zakopanego (PKS?) Ja mam dosyć daleko a z własnym transportem ciężko. Zatem pozostaje raczej pociąg ale czy później dotrę do Aquaparku?
Wrocilam, moge wiec na swiezo przekazac kilka informacji Ceny prezentuja sie tak jak pisala powyzej cz.mamba. Sam Aquapark dobry dla ludzi szukajacych wrazen Niektore zjezdzalnie sa wyjatkowo przerazajace Szczegolnie 'Free fall', na ktorej jak sama nazwa wskazuje spada sie Fajnia zabawa, jesli ktos to lubi. Jesli nie to zawsze moze spedzic czas w cieplych basenach wewnatrz budynku [ uwaga bo jest strasznie glosno i pelno ludzi, dodatkowo radze uwazac na plywanie, temp. w basenie to 38 st. i szybko robi sie slabo, szczegolnie osoba o slabym sercu ]

Jest wiele atrakcji, dzieki ktorym niewatpliwie Tatralandia jest taka popularna. Bardzo duzo ludzi, szczegolnie Polakow. Najtansze jedzenie w knajpce "Liptovskie sedlo" - czy jakos podobnie Radze przyjezdzac wczesnie rano by znalezc dobre miejsce do lezenia. Na zjezdzalaniach polecam uwazac, dziewczyny gubia kostuiumy kapielowe Poza ty kolory bledna, a kostiumy przecieraja sie. TZ poobdzieral sobie strasznie lokcie, a ja kostki i kregoslup.

Co do zakwaterowania to polecam cos w okolicach Jasnej [ w Liptovskim Mikulaszu ] . Pelno pensjonatow. Niedaleko do gory Chopok, jaskin Slowackich - szczegolnie Demianowskiej. Tanie zakwaterowania z lazienkami. Lepsze miejsce wypadowe na Slowacji niz w Polsce. W tym roku bylismy z TZ w Zakopanem i zalujemy, ze nie wykupilismy sobie noclegow w Tatrach Slowackich.
Zalezy gdzie chcesz sie zatrzymac, jesli na Slowacji to polecam te linki:
http://www.holidayinfo.sk/
http://www.herkulesexpress.pl/slowac...ptowskijan.php
http://hej.pl/
http://www.tatry.sk/index.php

A jesli w Polskich gorach to zaparaszam na te watki:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=131416
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=117616

Z Liptovskiego Mikulasza do Tatralandi jest okolo 4 - 6 km. Ludzie chodza pieszo. Nie wiem czy z L. Mikulasza kursuja jakies busy. Wiem, ze spokojnie mozna dojechac na Slowacje pociagiem. Z przesiadkami mozna trafic do L.Mikulasza, a stamtad dalej poruszac sie autobusami.

Polecam pobuszowac po tych stronach
http://jizdnirady.atlas.cz/JRCis.asp?tt=c&cl=E5 - koleje cz.

http://cp.atlas.sk/jrcis.asp?p=AT - koleje sk.

SZCZEGOLNIE POLECAM TA STRONE :
http://reiseauskunft.bahn.de/bin/que...ewrequest=yes&
mozesz na niej znalezc polaczenia z Zakopanego do Liptovskiego Mikulasza.
przeprawa niestety zajmuje caly dzien z tego co widze, mozesz poszukac innych polaczen, chociazby pociagiem a dalej autobusem.

Jesli masz jeszcze jakies pytania to smialo, postaram sie odpowiedziec
__________________
Zaczynamy jakby od nowa...

magdziaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-16, 09:39   #21
Ken
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 4
Lightbulb Dot.: Aquapark Tatralandia-SłOWACJA

Hello MagdziaS! Ja wyjezdzam na slowacje w czwartek w nocy! Moglabys mi powiedziec jak wyglada sprawa z cenami za przejazd bezposredni z Polski do Slowacji Pociagiem? Chodzi mi tylko o to czy to wychodzi drozej gdy przejezdza sie przez granice pociagiem bo slyszalem ze to wtedy drozyzna:/. Podobno lepiej jest dotrzec do granicy i przekroczyc ja autobusem lub czyms podobnym i dopiero kontunuowac podroz pociagiem. Jak to wyglada w praktyce? Boje sie tez ze beda mi probowali wcisnac Slowakowie w pociagu na granicy 'jakies ubezpieczenie' slowackie , tak jak kazano mi placic gdy przekraczalem granice ukrainska pociagiem. "Placisz albo wysiadasz' -->takie cos uslyszalem.

Wypowiedz sie na ten temat wyczerpujaco. Bede Ci wdzieczny niedoopisania. Z Bielska-Bialej jest pociag Do Ziliny, ale w info na PKP nie znaja cen biletow miedzynarodowych (i tu nie czaje tez jak mam kupic bilet skoro nie znaja ceny i czy to wogole mozliwe :/ ), a do informacji miedzynarodowej nie umiem sie dodzwonic

Prosze Cie o jak najszybsza odpowiedz bo jestem zielony w indywidualnym przekraczaniu tej granicy. Z gory juz ci pieknie, pieknie dziekuje i pozdrawiam!
Ken jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-16, 10:09   #22
magdziaS
Podróżniczka
 
Avatar magdziaS
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: P'boro
Wiadomości: 9 398
Dot.: Aquapark Tatralandia-SłOWACJA

Witam
Nie wiem czy bede umiala Ci pomoc poniewaz ja przemieszczalam sie miedzy granicami samochodem, nie mam wiec AZ takiego doswiadczenia. Nie orientuje sie w cenach biletow, ewentualnie tylko tyle co na stronie kolei. Bilet MUSISZ miec mozliwosc zakupic, poniwaz jest taka trasa na stronie PKP, przed chwila sprawdzalam. Nie ma rzeczywiscie cen ile by kosztowal bilet, ale jest trasa Bielsko-Biala Pl. - Zilina. Kupujesz bilet normalnie. masz plan podrozy nawet z tylko jedna przesiadka. Tu masz to co znalazlam http://rozklad.pkp.pl/bin/query.exe/...18861&OK#focus , ale polecam dokladnie przestudiowac ta strone i wszytskie interesujace Ciebie polaczenia.

Polecalabym Tobie po prostu pociag, bez przesiadek na autobus. Szczerze mowiac nie wiem jak wygladalaby ewentualna przesiadka na granicy w Zwardoniu lub Korbielowie, bo takie sa chyba opcje przejazdu przez granice pociagiem z Bielska B. Ryzyk-fizyk. Moge Ci napisac jedynie jak ja to widze.

Robiac przesiadke narazasz sie na dodatkowe koszty, a Slowacja to nie Ukraina! Nie wyobrazam sobie zeby chcieli dodatkowej oplaty, w koncu to kraj, ktory nalezy do UE, a nie jakas mafia .

Patrzac z drugiej strony jezeli wybralbys przesiadke to moglbys od razu zlapac autobus do miescowosci docelowej, ktora Cie interesuje. Jednak nie wiem dokad chcesz jechac, wiec tutaj tez Ci nie poradze. Sprawdz sobie gdzie chcesz dojechac i jak wygladaja polaczenia PKP do tej miejscowosci.

Mozesz rowniez poszukac polaczenia PKS z Bielska-Bialej np. do Korbielowa/Zwardonia [ to bedzie tez podroz z przesiadkami ] nastepnie z Korbielowa/Zwardonia do interesujacej Cie miejscowosci.

Sprobuj tez na tej stronie - moze znajdziesz interesujace informacje. http://cp.atlas.sk/jrcis.asp?p=AT i jeszcze raz namawiam na przewertowanie wszytskich interesujacych Cie polaczen na stronie PKP.

Wyobrazam sobie, ze nie za bardzo Ci pomoglam, moze chociaz rozwialam watpliwosci ?

No i zadziwiajaca jest niewiedza pan na PKP. Jednak wszytskiego mozna sie w zyciu spodziewac.

Jesli jeszcze masz jakies pytania to prosze konkretnie, moze uda mi sie cos doradzic


EDIT - zapomnialam o tej stronce http://www.wizaz.pl/forum/showthread...89#post2512441 - jest bardzo fajna, znajduje wszytskie dokladne polaczenia, czasy i ewentualne przesiadki - nie wiem jak z cenami - warto zagladnac

EDIT 2 - wlasnie zauwazylam, ze polaczenie [Bielsko B. - Zilina z tego drugiego linka] jest przez Czesky Cieszyn. Moze tam rzeczywiscie udaloby Ci sie znalezc autobus do miejscowosci docelowej ?
__________________
Zaczynamy jakby od nowa...

magdziaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-16, 10:15   #23
mo0oniczka
Rozeznanie
 
Avatar mo0oniczka
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 569
Dot.: Aquapark Tatralandia-SłOWACJA

witam )) ja nei bardzo sie znam na cenach biletu an slowacje ale poszperalam troszke w necie zajelo mi to chwilke a tutaj wrzucam linki warto poczytac )) mam nadzieje ze sie przydadza chociaz tak moge pomoc
http://www.tatry.info/przewodnik/faq/faq0.html
http://sasiedzi.2p.pl/kraje/slowacja/dojazd.html
http://studentnews.pl/serwis.php?s=53&pok=1295
pozdrawiam
mo0oniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-16, 10:16   #24
mirynka
Wtajemniczenie
 
Avatar mirynka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 2 605
Dot.: Aquapark Tatralandia-SłOWACJA

ja rozwniez wybieram sie na slowacje, jedziemy w sobote do liptowskiego mikulasza, magdzia moze powiesz co warto zwiedzic w okolicy itp.
__________________
watek kosmetyki


https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post16332141


Miłość nie polega na wzajemnym wpatrywaniu się w siebie, ale wspólnym patrzeniu w tym samym kierunku.
/Antoine de Saint-Exupéry/
mirynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-16, 10:30   #25
Ken
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 4
Thumbs up Dot.: Aquapark Tatralandia-SłOWACJA

Dziekuje Wam bardzo za linki i rady. Wbrew pozorom bardzo mi pomoglyscie bo w swiecie netu jestem dopiero nowicjuszem i przeszukiwanie stron to dla mnie kicha Chce sie poprostu dostac jak najtaniej komunikacja publiczna z Olesna Ślaskiego do Liptovskiego Mikulasa.

Odezwe sie jeszcze, teraz musze leciec. Dzieki jeszcze raz
Ken jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-16, 10:44   #26
magdziaS
Podróżniczka
 
Avatar magdziaS
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: P'boro
Wiadomości: 9 398
Dot.: Aquapark Tatralandia-SłOWACJA

Cytat:
Napisane przez mirynka
ja rozwniez wybieram sie na slowacje, jedziemy w sobote do liptowskiego mikulasza, magdzia moze powiesz co warto zwiedzic w okolicy itp.
A powiem czemu nie Slowacje uwielbiam, a w samej okolicy L.Mikulasza bylam kilkakrotnie.

Przede wszytskim Polecam jaskinie, w Demianowskiej Dolinie.

Demioanowska jaskinia wolnosci Przepiekna jaskinia, duza, z okazalymi skalaktytami i stalagmitami.
Oprocz tego Demianowska Jaskinia Lodowa - przepiekna Czesc idzie sie jak w normalnej jaskini, ale po kilkunastu metrach okazuje sie, ze znajdujesz sie w lodowej grocie!! grube poklady lodu, oszronione stalaktyty i stalagmity
Oraz Vazecka Jaskinia - nie tak okazala jak dwie poprzednie, ale rownie ladna

Nastepnie w miejscowosci Jasna znajduje sie kolejka gorska na gore Chopok. Przepiekne widoki. Gora nie jest jakas szczegolnie duza, ale warto wjechac w jakis sloneczny dzien i poogladac widoki. Znajduje sie tam rowniez najwieksze jeziorow z Niskich Tatrach Vrbickie Pleso. Dzis wieczorem, albo po poludniu postaram sie moze podrzucic jakies fotki jak tylko odgrzebe plyty ze zdjeciami

Oprocz tatralandii w okolicy znajduje sie kapielisko Besenova - niestety brak tam atrakcji i jak za taka cene [ taka jak do tatralandii] kompletnie nie oplaca sie tam jechac

Mozna pojechac do Ruzomberoku, gdzie znajduje sie maly dworek - nie wiem czy jest teraz dostepny dla zwiedzajacych ? W kazdym razie warto pochodzic po miatseczku. Niedaleko Ruzomberoka jest wejscie na Mala i Wielka Fatre.

Polecam rowniez dluzsza wyprawe do Oravic - do Oravskiego zamku. Bardzo ladny, baaaardzo duzy, dobrze zachowany zamek

Polecam jeszcze ten link http://vratna.hej.pl/atrakcje/mi_lmi.htm - mozesz tu poczytac o mniejszych atrakcjach w Liptovskim Mikulaszu.

Zalaczam zdjecie Oravskiego zamku, reszte zdjec moge dolaczyc wieczorem
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg zdjecie 023.jpg (80,2 KB, 37 załadowań)
__________________
Zaczynamy jakby od nowa...

magdziaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-16, 11:02   #27
aneecia
Rozeznanie
 
Avatar aneecia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 937
Dot.: Aquapark Tatralandia-SłOWACJA

Cytat:
Napisane przez mo0oniczka
oo to dziekuje bardzo ) ze mnei pocieszylas ze warto tam pojechac a chcialam jesxcze spytac jaka jest organizacja na basenie ?? gdyz na jednym z forow czytalam jednak byla tylkko to jedna wypowiedz i do tego negatywna ze na wszytsko trzeba dlugo czekac, ze w szatni jest scisk, wszedzie kolejki,
Co do noclegow to wlasnie szukamy przez internet bvoje sie troszke w ciemno jechac bo to nigdy nei wiadomo czy sie cos znajdzie czy tez nie
Mialabym jescze jednoa pytanko ile tak tak trzeba miec kasy aby nei zabraklo ?? i jak z biletami na basen lepiej kupic jakis tygodniowy oczywiscie jesli takie sa czy codziennie .

ja bylam i nbardzo mi sie podobalo byłoam tam w lipcu ubieglego roku i nie zauwazyłam tam jakichs kolejek czy innych niedopatrzen. Wg mnie organizacja byla bardzo dobra. A naprawde warto tam pojechac! Polecam!
A i jak bedziecie jechac do Tatralandii to polecam zwiedzic po drodze od przejscia granicznego w zakopanem sa dwa ladne zamki ale nie pamietam ich nazw. Na slowacji jest jeszcze jedna fajna atrakcja - Jaskinia lodowa. Bardzo fajnie tam jest . w srodku cala jaskinia jest w lodzie. Tylko lepiej ubrac sie tam w cos cieplego bo temp. waha sie od -10 do -6 stopni. Pozdrawiam i zycze milego wypoczynku

Ciekawe strony o ciekawych miejscach na Słowacji
http://vratna.hej.pl/slat.htm
http://www.mojaslowacja.pl/?dzial=3&mid=1&id=59
aneecia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-16, 21:19   #28
cz.mamba
Raczkowanie
 
Avatar cz.mamba
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Kujawy
Wiadomości: 318
Dot.: Aquapark Tatralandia-SłOWACJA

Ken!
Lepiej jest jechać pociągiem do końcowej stacji w Polsce, potem przesiąść sięna specjalny pociąg kursujący tylko do pierwszej stacji po drugiej stronie, a potem kupić sobie bilet już na słowacki pociąg.
Ja tak jechałam na Słowacje jakiśczas temu i zaoszczędziłam trochę pieniędzy.
Ńikt nie bedzie ci wciskał żadnego ubezpieczenia, bo takowe nie jest ci potrzebne.
__________________
Antek jest z nami
27.06.2007 r.
cz.mamba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-17, 03:56   #29
Ken
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 4
Red face Dot.: Aquapark Tatralandia-SłOWACJA

dziekuje wam wszystkim! bardzo mi pomogliscie!!!

pozdrawim!! -->teraz ja jede podziczec
Ken jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-17, 04:54   #30
Ken
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 4
Heh, Cz. Mambo!
Przed chwila probowalem rozwiazac 'rebus', aby dojechac twoim sposobem: aby nie jechac drozszym Eurocity, ktory jeszcze trzeba rezerwowac, musialbym miec PIEC przesiadek i nawet jesli bym sie nabiegal ale zaoszczedzil, to bylbym tam ponad dwie godziny pozniej. A czy ja wiem czy bym tak mniej zaplacil....
Z opolskiego (Olesno Śl.)do Ziliny w jedna strone (2 przesiadki) place 40zl 'z czyms' i zostaje mi tylko sie puscic do Liptovskiego Mikulasa i jestem.
Chyba wole jednak troszke doplacic a pojechac w ten sposob. Wiem ze tez musze sie przesiadac i wogole ale ja mam akurat dogodniejsze przesiadki.
Moze moje myslenie jest bledne ale chyba tak zrobie.
Pozdrawiam Cie i jeszcze raz dziekuje wszystkim za rady i linki.
Pa dziewczyny! Moze sie odezwe po powrocie i tez sie wypowiem.

Jeszcze o cos spytam... ostatni raz

600sk za baseny i zjezdzalnie wewnetrze i zewnetrzne, tak?
a jak wygladaja ceny za dodatkowe atrakcje: bubble city, sumo, gladiator, western, trampoliny, labirynty itp rzeczyktorymi sie tam chwala i nie podaja cen? a jadlo? mozna sie najesc nadzbyt nie przeplacajac, jak wygladaja ceny??

dziekuje pieknie z gory i zniiikaaam

Edytowane przez magdziaS
Czas edycji: 2006-08-17 o 20:21 Powód: post pod postem
Ken jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:54.