Męski problem - nadwrażliwa skóra - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-10-12, 15:57   #1
gambit1980
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1

Męski problem - nadwrażliwa skóra


Witajcie

Od dłuższego czasu (kilka lat) męczy mnie nadwrażliwość skóry w miejscach intymnych, objawiające się zaczerwienieniem i swędzeniem. Byłem z tym u różnych lekarzy i każdy miał jakieś swoje teorie. Metodą prób i błędów doszedłem do wniosków, że najbardziej pomaga mi - odstawienie kawy i alkoholu, zmniejszenie częstotliwości i długości prysznicy, łykanie Omega-3 i smarowanie miejscowo physiogelem po kąpieli.

Ostatnio zniechęcony brakiem postępu (w znaczeniu - postęp jest diametralny w stosunku do tego co było, ale od kilku miesięcy zatrzymałem się w miejscu) szukając w internecie natknąłem się na ten artykuł. Moje pytanie brzmi - jak powinna wyglądać taka kuracja i jakie kosmetyki do tego polecacie?

"Program leczenia a następnie pielęgnacji skóry wrażliwej przebiegać powinien w kilku fazach.

I. FAZA UKOJENIA - celem działań w tej fazie jest zmniejszenie stanu zapalnego skóry /ukojenie skóry/. Cel ten można osiągnąć, stosując początkowo kremy o podwyższonej zawartości lipidów, najlepiej biozgodnych
/skwalen, GLA, cholesterol/. Wspaniałym źródłem lipidowych substancji łagodzących są: olej ze słodkich migdałów, olej jojoba, kiełki pszenicy, avokado. Innym aktywnym i wręcz niezbędnym składnikiem są: izoflawonoidy, tzw. fitoestrogeny. Źródłem są wyciągi z soi, centelli, ziaren zbóż, nasion no lnu. Rośliną zaś, która przeżywa prawdziwy renesans w kosmetologii jest lukrecja. Wyciągi z niej chętnie stosowane są przez producentów kosmetyków dla skóry wrażliwej.
II. FAZA REGENERUJĄCA - najważniejszymi aktywnymi składnikami kosmetyków w tej fazie terapii są : alantoina, pantenol.
III. FAZA OCHRONNA - substancje aktywne zawarte w kosmetyku powinny tworzyć na skórze przezroczysty i mocny film. Często wykorzystywane substancje to: chitosan, kwas hialuronowy, pochodne akrylu, dextranu. Nie mniej ważne składniki to lipidy /tłuszcze/. Do najważniejszych należą już wyżej wymienione: NNKT / Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe/, a przede wszystkim kwas gammalinolenowy /GLA/. Bogatym źródłem tych kwasów są: ogórecznik, wiesiołek, migdały, czarna porzeczka, avokado, nasiona pszenicy. Mówiąc o ochronie skóry nie sposób nie wspomnieć o filtrach chroniących naszą skórę przed negatywnym wpływem promieni słonecznych. Wybierając kosmetyki na dzień musimy zwrócić uwagę na obecność w składzie filtrów. Najlepiej, żeby były to tzw. filtry fizyczne: tlenek cynku i tytanu. Pamiętajmy również, żeby nie stosować kosmetyków przeznaczonych na dzień /zawierających filtry/ na noc, ponieważ nie ma potrzeby, a jest wręcz przeciwwskazanie na tak długi / dzień i noc / kontakt skóry z substancjami filtrującymi
IV. FAZA IMMUNOMODULUJĄCA - kosmetyki należące do tej grupy są całkowitą nowością w kosmetologii. Ich głównym zadaniem jest regulacja procesów zapalnych w naskórku i skórze. Do najefektywniejszych należą CMG
/karboksyglukany/, wyciągi z jeżówki, oleje szeregu omega –3 pozyskiwane z wątroby rekina, dorsza lub rzepaku czy siemienia lnianego."
(dr Artur Markowski)

Będę bardzo wdzięczny za pomoc!
gambit1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:57.