Domowy peeling kwasem salicylowym - Strona 34 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-09-15, 07:39   #991
One_LoVe
Zakorzenienie
 
Avatar One_LoVe
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 754
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
Nie ma błędu , jeżeli ściskasz kwas w strzykawce , to co się pojawia w kalkulatorze jest ok. czyli 1.44 .

Na mazidłach podany jest ciężar nasypowy 0.63 , czyli nie ściśnięty w strzykawce .
Tego toniku nie znam , ale czasami kwas się wytrąca jak stoi , powinno się w tedy wlożyć do ciepłej kąpieli i zamieszać
No wiem właśnie. Tylko, że przed każdym jednorazowym użyciem (ostanio raz na wieczór, bo potrzebuję się złuszczyć troszkę) robię temu tonikowi kąpiele wodne, i faktycznie wraca do normalnej postaci, tyle, że myślałam, że to jemu samemu może szkodzić, takie kilkanaście razy ocieplanie.
Bo jednorazowo wychodzi ok. 20 ml kosmetyku.

Dziękuję za fatygę.
__________________
..że SŁOWA mogą budzić nowy dzień!

Kosmetyki na wymianę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=929016
One_LoVe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-15, 10:15   #992
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
alkaxy - pewnie to znasz , a może kogoś zaciekawi , to wkleje
http://www.laboratoriumurody.pl/foru...ki,t11109.html

intryguje mnie ten dodatek gumy ksantanowej do peelingu . Marze o gęstym peelingu , żeby grubo nakładać , jedną warstwe i żeby nie spływał . Myśle też żeby zrobić salicyl na glikolu , ale nigdy nie robiłam , nie wiem który kupić , żeby był gęsty i mocny peeling .
Masz jakieś doświadczenia z salicylem na glikolu , chętnie poczytam
Robiłam na glikolu butylenowym i taki bierz, bo delikatniejszy, ale to gęstsze niż na PEG nie jest.
Za to z jakiegoś dziwnego powodu szczypało mnie okropnie.
Trochę mniejsze łuszczenie niż po spirycie, więc pewnie faktycznie delikatniejsze.

Gume ksantanową wielbię, bo jest prosta w użyciu i żeliki robi się raz dwa, a można dać liposomy ale do peelingu jeszcze nie. Masz rację, użytkowo fajne by było.
Dla mnie linki z LU to ciągle nowość, bo tam tyle tego, że człwowiek nie zapamięta Jestem ciekawa jakby ten peeling z mocznikiem ruszył twarz?

W ogóle będę w tyle za wami, bo obsypało mnie miesiąc temu, zastanawiałam się nad poważnymi rozwiązaniami już, ale jakoś się uspokoiło. Pewnie filtr mnie zapchał, ale spanikowałam. Jak zaleczyłam, częsciowo salicylem, miałam 2 mikro w odstępnie 6 dni i teraz jest gładko i się boję cokolwiek ruszać przy skórze.

Cytat:
Napisane przez One_LoVe Pokaż wiadomość
No wiem właśnie. Tylko, że przed każdym jednorazowym użyciem (ostanio raz na wieczór, bo potrzebuję się złuszczyć troszkę) robię temu tonikowi kąpiele wodne, i faktycznie wraca do normalnej postaci, tyle, że myślałam, że to jemu samemu może szkodzić, takie kilkanaście razy ocieplanie.
Bo jednorazowo wychodzi ok. 20 ml kosmetyku.

Dziękuję za fatygę.
Czyli skład jest woda, peg, polysorbare ( jak ty znosisz tego śmierdziucha, dla mnie leci benzyną ) , i salicyl?
W następnej porcji zmniejsz ilość wody rzecz PEG.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-15, 11:14   #993
One_LoVe
Zakorzenienie
 
Avatar One_LoVe
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 754
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Czyli skład jest woda, peg, polysorbare ( jak ty znosisz tego śmierdziucha, dla mnie leci benzyną ) , i salicyl?
W następnej porcji zmniejsz ilość wody rzecz PEG.
Nie wącham go. Cała mikstura śmierdzi, zapachu pegu też nienawidzę, ale skoro taki jest przepis to co mam poradzić.
__________________
..że SŁOWA mogą budzić nowy dzień!

Kosmetyki na wymianę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=929016
One_LoVe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-15, 18:09   #994
antunka
Zakorzenienie
 
Avatar antunka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 088
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

One_Love jakoś przeoczyłam polysorbate i wodę. Nie wiem jakie będą proporcje bo nigdy nie robiłam takiego toniku. Ja policzyłam jak na peeling.

Ja też w tyle jestem bo po ostatnim salipegu łuszczę się Bardzo delikatnie ale jednak. Następny zrobię dopiero w piątek bo boję sie wyglądać tak
antunka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-15, 21:44   #995
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Robiłam na glikolu butylenowym i taki bierz, bo delikatniejszy, ale to gęstsze niż na PEG nie jest.
Za to z jakiegoś dziwnego powodu szczypało mnie okropnie.
Wiem , że będzie szczypać , ale jak dlugo - dopoki nie zmyje?
I jak dlugo trzymać ?
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-15, 21:53   #996
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Właśnie zrobiłam sobie 30% peeling na spirycie,
szczypało pierwsze 3-4 minuty, nie zmywam go, po 30 minutkach zawsze nakładam jakiś olej dziś był z róży damasceńskiej.
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-15, 22:24   #997
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
Wiem , że będzie szczypać , ale jak dlugo - dopoki nie zmyje?
I jak dlugo trzymać ?
Mnie szczypało z 10 minut, poźniej zmyłam więc przestało

Cytat:
Napisane przez One_LoVe Pokaż wiadomość
Nie wącham go. Cała mikstura śmierdzi, zapachu pegu też nienawidzę, ale skoro taki jest przepis to co mam poradzić.
Poszłam powąchać PEG - faktycznie trochę jedzie, ale polysorbate wygrywa
Coś mi się przypomniało - mnie taki tonik zapchał, ale w moim było sporo PEG - chyba coś koło połowy. Także uważaj.

trojka - właśnie się czaję na olej z róży damasceńskiej, już nawet nie pamiętam czemu, ale jest na mojej zakupowej liście, fajny?
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-15, 22:44   #998
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

A ja chyba w ogóle odpuszczę sobie salipega. Co wieczór stosuję Atrederm, nie mam gdzie go wepchać Także jakby ktoś był chętny, mam ok. 90 ml (to jest na oko, może być mniej, jak ktoś będzie zainteresowany, sprawdzę dokładniej) PEGa na zbyciu. Kwas salicylowy też. Pytać na PW.
__________________


Patryka jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-16, 11:03   #999
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość

trojka - właśnie się czaję na olej z róży damasceńskiej, już nawet nie pamiętam czemu, ale jest na mojej zakupowej liście, fajny?
bardzo fajny, ładnie pachni (choć nigdy nie przepadałam za zapachem różanym - taki babciowy mi się wydawał) pięknie nawilża, natłuszcza, twarz gładziutka
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-16, 11:24   #1000
One_LoVe
Zakorzenienie
 
Avatar One_LoVe
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 754
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Ja też mam peg i slaicyl na zbyciu, jakbyś coś PW.
__________________
..że SŁOWA mogą budzić nowy dzień!

Kosmetyki na wymianę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=929016
One_LoVe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-16, 13:38   #1001
cansada
Zakorzenienie
 
Avatar cansada
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: .....
Wiadomości: 6 491
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

A jakie stezenie uzywacie przy glikolu? Na spirycie sie cykam zrobic
Salipeg mnie nie zachwycil za bardzo. Natalia 1

Alkaxy olejek z rozy z Mazidel jest super, przetestowalam kilka ostatnio i ten jest jak na razie moj ulubiony. Mix 50/50 z HA.
cansada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-17, 16:46   #1002
aliś
Zadomowienie
 
Avatar aliś
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 878
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Wpiałąm się przed chwilą na wątku migdałowym, bo zwykle się migdalę, ale chyba napiszę i tutaj, bo czuję się z salicylem się zaprzyjaźnie. Zrobiłam dzisiaj na próbę salicyla 10% i nałożyłam punktowo by sprawdzić jak bardzo piecze...bardzo Planowałam jutro wykazać się odwagą i nałożyć na nos i brode ale zrobiłam to dzisiaj. Przez 7-8 minut pikło jak diabli, nos mi lekko poczerieniał, a teraz już z 10 minut nic nie szypie. Chyba pójdę zmyć. Trzymam ten kwas rozmieszany w plastikowym pojemniczku po próbce hydrolatu w lodówce, mam nadzieję, że będę mogła użyć go jutro...może już na całą twarz
__________________
7.04.2013 Brunio

aliś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-18, 17:17   #1003
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Pozwólcie, że się wtrącę
Ile czasu powinnam stosować salicyl 2% punktowo na przebarwienia po trądziku, żeby je całkowicie zniszczyć? Znaczy, ile czasu może trwać taka kuracja, aż nie zbledną do zera?
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-18, 21:11   #1004
antunka
Zakorzenienie
 
Avatar antunka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 088
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Oj chyba długo. Po pierwsze 2% to niskie stężenie, skóra nawet się nie zluszczy. Po drugie salicyl kiepski jest jeśli chodzi o przebarwienia. A po trzecie szybko Ci się znudzi nakladanie punktowo czegokolwiek na twarz. Lepiej zrób sobie tonik 2% i stosuj codziennie wieczorem na całą twarz. Zaopatrz się w acnederm albo rób peelingi kwasowe. Możesz stosować wszystko na raz, nie zaszkodzi
antunka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-18, 21:40   #1005
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez antunka Pokaż wiadomość
Oj chyba długo. Po pierwsze 2% to niskie stężenie, skóra nawet się nie zluszczy. Po drugie salicyl kiepski jest jeśli chodzi o przebarwienia. A po trzecie szybko Ci się znudzi nakladanie punktowo czegokolwiek na twarz. Lepiej zrób sobie tonik 2% i stosuj codziennie wieczorem na całą twarz. Zaopatrz się w acnederm albo rób peelingi kwasowe. Możesz stosować wszystko na raz, nie zaszkodzi
Wolałabym jednak punktowo, mam kilka naprawdę mocno bordowych plamek, chciałabym się ich pozbyć w pierwszej kolejności. Zresztą, nie znalazłam jeszcze filtrowego KWC, a mam w domu sztyft antheliosa LRP. Pomyślałam, że mogłabym jakiś kwas kłaść na plamki wieczorem, a rano i w ciągu dnia smarować te punkty sztyftem z tego co wiem, to acnederm na receptę nie jest? Hm, i czy nie zaszkodzi mi kwas nakładany punktowo? Nie będę miała przez to nierówności, 'dziurek'?
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-19, 03:10   #1006
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez aliś Pokaż wiadomość
Trzymam ten kwas rozmieszany w plastikowym pojemniczku po próbce hydrolatu w lodówce, mam nadzieję, że będę mogła użyć go jutro...może już na całą twarz
Możesz jutro nałożyć , lepiej zluszcza jak powtórzysz na drugi dzień .
Nie trzymaj w lodówce , bo się kwas wytrąci i nie trzeba trzymać .

---------- Dopisano o 04:10 ---------- Poprzedni post napisano o 04:05 ----------

Cytat:
Napisane przez cansada Pokaż wiadomość
A jakie stezenie uzywacie przy glikolu? Na spirycie sie cykam zrobic
Salipeg mnie nie zachwycil za bardzo. Natalia 1

Alkaxy olejek z rozy z Mazidel jest super, przetestowalam kilka ostatnio i ten jest jak na razie moj ulubiony. Mix 50/50 z HA.
Tu jest dużo chętnych na salipeg , przywieź przy okazji do Polski .
Mówiłam , że nic fajnego ten PEG , ale ciesze się że wyprobowałam ,
Róża jest fajna ,
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-19, 14:07   #1007
aliś
Zadomowienie
 
Avatar aliś
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 878
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
Możesz jutro nałożyć , lepiej zluszcza jak powtórzysz na drugi dzień .
Nie trzymaj w lodówce , bo się kwas wytrąci i nie trzeba trzymać .
,
Trzymałąm w lodóce, bo za późno przeczytałam, ale nic się nie stało. Wczoraj nałożyłam na całą twarz, piekło jak diabli przez około 5 minut więc się wachlowałam czym się dało, ale potem już nic nie szczypało. Ani nie zbielało, ani nie było zaczerwienień. Skóra się nie łuszczy ani niciągnięta tak jak tro mam po migdale. Nie wiem, może dzisiaj też się nim maźnę? W końcu to tylko 10% choć szypie mocno. Dodam, że wykonałałam taki kwas 1,2 ml kwasu 8,8 ml spirytusu? A zużyłam dopiero 1/3 tej mieszanki, wczoraj nakładałam delikatnie zwilżonym wacikiem, może dlatego nie działa (tzn nie rusza mi skóry)? bo za mało nakłądam? Czy przyczyna tkwi w stężeniu kwasu, czyli jest za słabe?
__________________
7.04.2013 Brunio

aliś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-19, 18:21   #1008
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez aliś Pokaż wiadomość
Trzymałąm w lodóce, bo za późno przeczytałam, ale nic się nie stało. Wczoraj nałożyłam na całą twarz, piekło jak diabli przez około 5 minut więc się wachlowałam czym się dało, ale potem już nic nie szczypało. Ani nie zbielało, ani nie było zaczerwienień. Skóra się nie łuszczy ani niciągnięta tak jak tro mam po migdale. Nie wiem, może dzisiaj też się nim maźnę? W końcu to tylko 10% choć szypie mocno. Dodam, że wykonałałam taki kwas 1,2 ml kwasu 8,8 ml spirytusu? A zużyłam dopiero 1/3 tej mieszanki, wczoraj nakładałam delikatnie zwilżonym wacikiem, może dlatego nie działa (tzn nie rusza mi skóry)? bo za mało nakłądam? Czy przyczyna tkwi w stężeniu kwasu, czyli jest za słabe?

Słabe stężenie , 10% to można codziennie się maziać takim tonikiem .Prawie nie odczujesz różnicy w pieczeniu , jak zrobisz mocniejszy peeling np. 20% , ale nie więcej , bo ten już złuszcza dobrze

---------- Dopisano o 19:21 ---------- Poprzedni post napisano o 19:17 ----------

Cytat:
Napisane przez cansada Pokaż wiadomość
A jakie stezenie uzywacie przy glikolu? Na spirycie sie cykam zrobic
Ja jeszcze nie robiłam , to nie pomoge , Alkaxy przyjdzie to pomoże , bo robiła
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-19, 18:37   #1009
antunka
Zakorzenienie
 
Avatar antunka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 088
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Fuzukatsu Pokaż wiadomość
Wolałabym jednak punktowo, mam kilka naprawdę mocno bordowych plamek, chciałabym się ich pozbyć w pierwszej kolejności. Zresztą, nie znalazłam jeszcze filtrowego KWC, a mam w domu sztyft antheliosa LRP. Pomyślałam, że mogłabym jakiś kwas kłaść na plamki wieczorem, a rano i w ciągu dnia smarować te punkty sztyftem z tego co wiem, to acnederm na receptę nie jest? Hm, i czy nie zaszkodzi mi kwas nakładany punktowo? Nie będę miała przez to nierówności, 'dziurek'?
Któraś wizażanka nakładała punktowo na przebarwienia kwas glikolowy a po kilku minutach (bez zmywania) na całą twarz inny kwas chyba salicylowy. A może zrób sobie peeling w dwóch stężeniach i zacznij od mocniejszego na przebarwienia a później na całą twarz to słabsze?
A jak nie chcesz maziać całej twarzy to nakładaj punktowo. Dziurek nie powinno być.

Acnederm nie jest na receptę. Atrederm jest.

---------- Dopisano o 19:37 ---------- Poprzedni post napisano o 19:33 ----------

Cansada na glikolu chyba jak na pegu czyli wyższe stężenie można robić np. 30%. A czemu boisz się na spirycie? Nic strasznego tylko efekt troche inny bo na spirycie złuszcza a na pegu niekoniecznie. Zacznij od 10% a zobaczysz, że da się przeżyć

Ja wczoraj robiłam salipega 30% i cały czas delikatnie szczypała mnie twarz. Ale zaczerwienienia nie było to dzisiaj robię powtórkę i jutro też. Chcę zobaczyć jaki efekt po 3 razach pod rząd
antunka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-19, 19:12   #1010
Anula123
Zakorzenienie
 
Avatar Anula123
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Brwinów
Wiadomości: 8 556
GG do Anula123
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Kiedyś również bałam się salicyla na spirycie, więc liczyłam, że zdobędę PEG-a. Gdy się nie udało, zrobiłam 10% na spirytusie i okazało się, że nie jest źle. Teraz robię już 25%
Dziś dla odmiany migdałek-30%
__________________
"In running, it doesn't matter whether you come in first, in the middle of the pack, or last. You can say, 'I have finished.' There is a lot of satisfaction in that."
-Fred Lebow, New York City Marathon co-founder
Anula123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-19, 20:11   #1011
cansada
Zakorzenienie
 
Avatar cansada
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: .....
Wiadomości: 6 491
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Natalia 1, ja tez strasznie chcialam wyprobowac na wlasnej skorze. Bez wrazen. Ale podesle kolezankom tutaj na miejscu niech sobie poprobuja zanim kupia. Nie chce mi sie wiezc tysiace km.

Antunka na spirycie sie boje bo juz Diacneal 'em zalatwilam sobie naczynka. Wiec nie chce ich draznic wiecej. Luszczenia sie nie boje, dosyc dobrze mi idzie przyklejanie skorek.....

Nic to ide machnac tonik albo migdala albo 25 na pegu, albo moze i to i to?????
Czy ktos robil migdala po salicylu na pegu? Nie przesadze?
cansada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-20, 10:46   #1012
antunka
Zakorzenienie
 
Avatar antunka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 088
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cansada takiego mixu jeszcze nie próbowałam, ale wczoraj zaszalałam z kwasami. Nałożyłam 30% salipeg (drugi dzień pod rząd) a potem lysanel activ. Dostałam wczoraj przesyłkę i stęskniłam się za tym kremem więc od razu chciałam go zastosować. Piekło nawet bardzo ale tylko przez chwilę. Dzisiaj twarz jest promienna, rozjaśniona i ani trochę podrażniona Wieczorem ostatni raz robię salipega i zrobię kilka dni przerwy. Ale efekt jest fajny więc chyba będę często robic takie 3 dniowe serie
antunka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-20, 14:52   #1013
Nais
Wtajemniczenie
 
Avatar Nais
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 081
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Dziewczyny, od kilku dni czytam o kwasach i powoli zaczynam już głupieć.. Zwłąszcza, że większość wypoiwadających się dziewczyn ma już choćby minimalne doświadczenie w tej kwestii
Zdecydowałam się na salicyla/salipega (zależy od tego, czy zdobędę PEG, a raczej się uda). Oczekuję, przynajmniej na razie, oczyszczenia porów, ich zamykaniem zajmę się później. Moja skóra nie jest delikatna czy uczuleniowa, nie reaguje podrażnieniem na nowe kosmetyki i raczej nie mam skłonności do zapychania. I tu pytanie, jakie stężenie poleciłybyście mi na początek oraz - czy trzeba skórę jakoś najpierw przygotować? Warto zamówić np. tonik 2% BHA?
Czytam wątek na LU, czytam ten, ale zaczęłam się już gubić
Nais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-21, 01:21   #1014
antunka
Zakorzenienie
 
Avatar antunka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 088
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Jeśli uda Ci się zdobyć peg to super. Salipeg jest skuteczny a jednocześnie łagody i pory na pewno oczyści.
Tonik jak najbardziej możesz zamówić. Są też dostępne w drogeriach toniki do cer trądzikowych, które zawierają kwas salicylowy. Nie wiem jakie stężenie, ale dość mocny jest Clean&Clear przeciwko błyszczeniu.
Oprócz peelingów stosuj regularnie krem z kwasem np. effaclar k lub duo. Delikatnie będą złuszczać skórę i skuteczniej zwalczać niedoskonalości.
antunka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-21, 06:13   #1015
aliś
Zadomowienie
 
Avatar aliś
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 878
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
Słabe stężenie , 10% to można codziennie się maziać takim tonikiem .Prawie nie odczujesz różnicy w pieczeniu , jak zrobisz mocniejszy peeling np. 20% , ale nie więcej , bo ten już złuszcza dobrze
O to bardzo dobrze. Pomiziamłam się tym 10% rownież w sobotę. Lekko łuszczy mi się nos i broda, ale mniej niz po migdale. Skoro szczypanie jest porównywalne, spróbuje zrobić większe stężenie
__________________
7.04.2013 Brunio

aliś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-21, 10:01   #1016
kaczikaczi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: 42-220
Wiadomości: 131
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Witam. Mam pytanie dotyczące Slidermu, jestem mało aktywną użytkowniczką, ponieważ na wszystkie nurtujące mnie pytania staram się po prostu szukać odpowiedzi sama a nie ciągle męczyć inne wizażanki jednak na ten temat nic konkretnego nie mogę znaleźć i myślę że w tym temacie będziecie wiedzieć jak mi pomóc Na wiosnę stosowałam migdałka toniki i parę razy peeling, skóra była po nim taka promienna,łuszczenia były delikatne bez zaczerwień i podrażnień nawet po peelingu,ale na trądzik nie działał , potem zaczęłam używać salidermu(z kwasem salicylowym 10%,tylko nie wiem co tam jest podłożem ;( ) no i ten robił mi z buzi masakrę,grube brązowe placki na twarzy poparzonej skóry,która schodząc zostawiała mocne podrażnienia i ślady i do tego pod spodem na nowej skórze i tak były zaskórniki,nic i nie ruszał skubaniec, dlatego zastanawiam się teraz nad tonikiem z salicylem z mazideł jest delikatniejszy od Salidermu pomimo takiego samego stężenia kwasu,ale czy pomoże na zapchane pory ,skoro Saliderm nie działał? wy tak pięknie opisujecie jak salicyl rozprawia się z zaskórnikami, czemu u mnie się tak nie dzieje może salicyl nie dla mnie,a może Saliderm po prostu,ma ktoś podobne doświadczenia?

Zastanawiam się nad połączeniemSalidermu z oliwką babydream ew. z emulgatorem i myciu tym buzi tak jak olejkiem BHA myślicie,że to dobry sposób?Można tak?

I jeszcze jedno pytanie,ono chyba powinno byc w wątku mazidlanym no ale też dotyczy salicylka Czy jeżeli sobie ukręce sama tonik z 10% salicylem na wodzie i z kapką spirytusu to mogę dodac do tego trochę mocznika, tak do 5% w celu nawilżenia???
kaczikaczi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-21, 11:17   #1017
lorane
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 891
GG do lorane
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez kaczikaczi Pokaż wiadomość
Witam. Mam pytanie dotyczące Slidermu, jestem mało aktywną użytkowniczką, ponieważ na wszystkie nurtujące mnie pytania staram się po prostu szukać odpowiedzi sama a nie ciągle męczyć inne wizażanki jednak na ten temat nic konkretnego nie mogę znaleźć i myślę że w tym temacie będziecie wiedzieć jak mi pomóc Na wiosnę stosowałam migdałka toniki i parę razy peeling, skóra była po nim taka promienna,łuszczenia były delikatne bez zaczerwień i podrażnień nawet po peelingu,ale na trądzik nie działał , potem zaczęłam używać salidermu(z kwasem salicylowym 10%,tylko nie wiem co tam jest podłożem ;( ) no i ten robił mi z buzi masakrę,grube brązowe placki na twarzy poparzonej skóry,która schodząc zostawiała mocne podrażnienia i ślady i do tego pod spodem na nowej skórze i tak były zaskórniki,nic i nie ruszał skubaniec, dlatego zastanawiam się teraz nad tonikiem z salicylem z mazideł jest delikatniejszy od Salidermu pomimo takiego samego stężenia kwasu,ale czy pomoże na zapchane pory ,skoro Saliderm nie działał? wy tak pięknie opisujecie jak salicyl rozprawia się z zaskórnikami, czemu u mnie się tak nie dzieje może salicyl nie dla mnie,a może Saliderm po prostu,ma ktoś podobne doświadczenia?

Zastanawiam się nad połączeniemSalidermu z oliwką babydream ew. z emulgatorem i myciu tym buzi tak jak olejkiem BHA myślicie,że to dobry sposób?Można tak?

I jeszcze jedno pytanie,ono chyba powinno byc w wątku mazidlanym no ale też dotyczy salicylka Czy jeżeli sobie ukręce sama tonik z 10% salicylem na wodzie i z kapką spirytusu to mogę dodac do tego trochę mocznika, tak do 5% w celu nawilżenia???
Ktory konkretnie tonik z mazidel masz na mysli? Ja z kwasami BHA widze tylko tonik o 2% stezeniu salicyla. Kwasy BHA(np salicylowy) i AHA(glikolowy, mlekowy, migdalowy...) to nie to samo, maja nieco inne dzialanie i inne zalecane przedzialy stezen. Przykladowo tonik z kwasem migdalowym 10% jest dosc lagodny w stosunku do 10% salicyla, ktory zwlaszcza w polaczeniu z alkoholem potrafi juz niezle obedrzec twarz i raczej zaliczylabym go do peelingu kwasowego niz preparatu, ktorego mozna uzywac codziennie.
Z doswiadczenia wiem, ze niestety do pozbycia sie zaskornikow potrzeba czasu i cierpliwosci Jeden czy dwa peelingi salicylowe nie zlikwiduja problemu. Wydaje mi sie, ze nie najwazniejsze jest wysokie stezenie kwasu, a systematycznosc. Sprobuj moze zrobic ktorys z tonikow z mazidel i stosowac np caly okres jesienno -zimowy. Wtedy mozna mowic o jakichs efektach badz ich braku

Saliderm mozesz zuzyc jako preparat do mycia, ale po rozcienczeniu z jakas oliwka/olejkiem + emulgator, tak zeby stezenie kwasu salicylowego wynosilo ok 2%, no i oczywiscie do mycia okolic oczu taka oliwka sie nie nadaje

Co do mocznika, to zaleca sie go stabilizowac kwasem mlekowym, inaczej ulega rozkladowi. Nie wiem tez jaki jest zakres pH, w ktorym jest stabilny(wydaje mi sie, ze od pH=4, ale glowy nie daje), musialabys poszukac i wyregulowac pH toniku na tym poziomie. Inaczej dodawanie mocznika nie ma wiekszego sensu.
lorane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-21, 13:59   #1018
cansada
Zakorzenienie
 
Avatar cansada
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: .....
Wiadomości: 6 491
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Machnelam przedwczoraj 25% salipega, to wlasciwie nie bylo szczypanie tylko takie niemile mrowienie. strasznie mnie to irytowalo wiec masujac staralam sie ten efekt zlikwidowac. Po 15 min twarz czerwona, strasznie. Mialam przygotowany tonik migdalowy ale wystraszylam sie ze przesadzilam. Nalozylam Toleriane LRP i na to Babydream krem nagietkowy. Wszystko wchlonelo sie bardzo szybko. za pol godziny kolor wrocil do normy. dzis zrobie 25% salipega , troszke mi zostalo i tonik migdalowy 10%
Na dzien ROc'a filtry matujace.
cansada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-22, 11:28   #1019
Smerfny_Paczus
Raczkowanie
 
Avatar Smerfny_Paczus
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wisteria Lane ;)
Wiadomości: 81
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Już wiem na czym polegała mój błąd, dzieki za pomoc stężenie wyliczyłam na kalkulatorze stężeń dla kwasu ściśniętego, a dałam taki normalny odmierzany łyzeczką. Teraz już robię dobrze i małe, bo małe ale łuszczenie jest. Jestem ciekawa czy wy na całą twarz dajecie takie samo stężenie? Ja teraz na policzki (tą częśc koło nosa) daję 20 % i delikatnie się łuszczy, a pory sa znacznie zmniejszone a na okolice brody i dolną częśc policzków daję większe stężenia (30-35%) i tam jednak efekt jest mniejszy, baaaardzo delikatnie skóra się zluszcza ale też to są te rejony gdzie mam ślady po wysypie i które próbuję za pomocą peelingów zwalczyć. Zastanawiam się czy próbowac dać trochę większe stężenie czy po prostu postawić na konsekwencję i liczyć, ze takie delikatne złuszczanie pomoże?
Smerfny_Paczus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-22, 13:46   #1020
Mircalla
Rozeznanie
 
Avatar Mircalla
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 799
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Dziewczyny pomóżcie, bo już się z tym gubię
Od kilku lat używam kwasów, ale do tej pory zawsze w postaci kremów aptecznych. Teraz chciałabym spróbować ukręcić coś sama i padło na peeling z kwasem salicylowym a potem pewnie glikolowym.
Skorzystałam z przepisu z pierwszego posta, tylko wzięłam więcej kwasu a mniej wody. Tylko teraz martwi mnie ph...
Powiedzcie, czy dobrze wszystko policzyłam?
__________________
Małymi krokami do dużych celów...


- tym, co stymuluje człowieka najskuteczniej, jest egoizm.
- a miłość?
- miłość wynika z pragnienia, żeby ktoś nas kochał. A to znowu egoizm.
Mircalla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-10-07 22:01:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:19.