Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II - Strona 102 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-09-06, 14:32   #3031
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
W sumie to chyba pryszczy też mam więcej cholera, i co ja mam teraz z nim zrobić? Chyba włosy psikać
Miałam oczarowy i był idealny, ale nie, chciało mi się czegos nowego
Oczarowy też mi pasował
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-06, 14:42   #3032
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Oczarowy też mi pasował
Oczarowy śmierdzi (za to różany pachnie cudownie), ale od razu wiedziałam, że jest super, już po pierwszym użyciu pięknie nawilżał, chyba żaden tonik ani krem mi tak nie nawilżał cery do tego wygładzał wszystkie zmarszczki "suche", a kremu potrzebowałam tylko na policzki (mają tendencję do przesuszania się). Zapach nie utrzymywał się na skórze, więc było ok. No i łagodził podrażnienia.

Chciałabym też wypróbować lawendowy, ale po wpadce z różanym to nie wiem, co myślec...
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-06, 14:55   #3033
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Używałam w życiu regularnie tylko 2 hydrolatów, oczarowego i różanego. Ten pierwszy nie robił zupełnie nic, za to różany (a jeszcze lepiej, o dziwo, woda różana) bardzo dobrze sprawdził się na mojej mieszanej cerze, no i ten obłędny zapach Jeżeli masz w domu jakieś półprodukty to możesz spróbować coś do niego dodać, żeby nie był tak ściągający/wysuszający, jeżeli to nie pomoże to widocznie różany nie jest dla Ciebie odpowiedni.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-06, 15:15   #3034
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Oczarowy śmierdzi (za to różany pachnie cudownie), ale od razu wiedziałam, że jest super, już po pierwszym użyciu pięknie nawilżał, chyba żaden tonik ani krem mi tak nie nawilżał cery do tego wygładzał wszystkie zmarszczki "suche", a kremu potrzebowałam tylko na policzki (mają tendencję do przesuszania się). Zapach nie utrzymywał się na skórze, więc było ok. No i łagodził podrażnienia.

Chciałabym też wypróbować lawendowy, ale po wpadce z różanym to nie wiem, co myślec...
Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Używałam w życiu regularnie tylko 2 hydrolatów, oczarowego i różanego. Ten pierwszy nie robił zupełnie nic, za to różany (a jeszcze lepiej, o dziwo, woda różana) bardzo dobrze sprawdził się na mojej mieszanej cerze, no i ten obłędny zapach Jeżeli masz w domu jakieś półprodukty to możesz spróbować coś do niego dodać, żeby nie był tak ściągający/wysuszający, jeżeli to nie pomoże to widocznie różany nie jest dla Ciebie odpowiedni.
Ja też tylko tych dwóch próbowałam, ale odczucia zapachowe mam zupełnie odmienne, jak kocham zapach oleju z płatków róży, czy mydeł różanych, tak hydrolaty i wody różane doprowadzały mnie do szału tym zapachem. miałam hydrolat z róży stulistnej i wodę z róży damasceńskiej. Zapach obydwu ostry, cierpki, zupełnie nieróżany. Natomiast oczarowy może nie powalał zmysłu węchu, ale przynajmniej był dla mnie neutralny. Co do działania, to pięknie koił zaczerwienienia, oczyszczał cerę i nie wysuszał. Zawsze jak o nim wspominam, to podkreślam, że jak dla mnie mógłby być w kranie

a jeśli chodzi o lawendę, to ja jestem w tej grupie nienawidzących lawendy, nie znoszę jej zapachu. Już wolę chaber, jaśmin, albo konwalię.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-06, 15:57   #3035
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
Wiecie co dziewczynki, to ja do nich napiszę i zapytam, przecież jako konsument mam prawo wiedzieć, nie?



Ja polecam serdecznie lekki krem brzozowy - nawilża bardzo fajnie, nie uczula, bardzo się lubimy Nie polecam za to tych ich kremów w słoiczkach, sam smalec.




Bardzo możliwe, bo hydrolaty albo działają cudownie, albo uczulają, albo nie robią kompletnie nic, jak woda. U mnie akurat dzieje się to na końcu. Odstaw go na jakiś czas i wróć do niego z powrotem, jeśli oczywiście chcesz, potwierdzisz wtedy
Ja mam cerę mieszaną(z trądzikiem lekki który leczę tonikiem samorobionym od dermatologa) więc czasem lubię takie smalce ;P
Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Oczarowy śmierdzi (za to różany pachnie cudownie), ale od razu wiedziałam, że jest super, już po pierwszym użyciu pięknie nawilżał, chyba żaden tonik ani krem mi tak nie nawilżał cery do tego wygładzał wszystkie zmarszczki "suche", a kremu potrzebowałam tylko na policzki (mają tendencję do przesuszania się). Zapach nie utrzymywał się na skórze, więc było ok. No i łagodził podrażnienia.

Chciałabym też wypróbować lawendowy, ale po wpadce z różanym to nie wiem, co myślec...
chcę ten oczarowy :P
Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ja też tylko tych dwóch próbowałam, ale odczucia zapachowe mam zupełnie odmienne, jak kocham zapach oleju z płatków róży, czy mydeł różanych, tak hydrolaty i wody różane doprowadzały mnie do szału tym zapachem. miałam hydrolat z róży stulistnej i wodę z róży damasceńskiej. Zapach obydwu ostry, cierpki, zupełnie nieróżany. Natomiast oczarowy może nie powalał zmysłu węchu, ale przynajmniej był dla mnie neutralny. Co do działania, to pięknie koił zaczerwienienia, oczyszczał cerę i nie wysuszał. Zawsze jak o nim wspominam, to podkreślam, że jak dla mnie mógłby być w kranie

a jeśli chodzi o lawendę, to ja jestem w tej grupie nienawidzących lawendy, nie znoszę jej zapachu. Już wolę chaber, jaśmin, albo konwalię.
Ja również
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-06, 19:20   #3036
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość

Chciałabym też wypróbować lawendowy, ale po wpadce z różanym to nie wiem, co myślec...

Ja mam hydrolat lawendowy. Jak zapach rośliny jest mi całkowicie obojętny, tak hydrolatu nie jestem w stanie używać. Śmierdzi niesamowicie, do obrzydzenia. Dlatego stoi prawie pełny
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-06, 20:26   #3037
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
Wiecie co dziewczynki, to ja do nich napiszę i zapytam, przecież jako konsument mam prawo wiedzieć, nie?
Bardzo się zdziwię, jak odpiszą
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-09-06, 20:30   #3038
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Bardzo się zdziwię, jak odpiszą
Jak nie mają czegoś brzydkiego w zanadrzu to powinni odpisać
Zawsze odpisuje Ziaja i raz miałam przyjemność pisać do Avy. Dla zainteresowanych - ich serum z witaminą C ma jej tylko 5% w składzie
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-06, 21:51   #3039
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
Jak nie mają czegoś brzydkiego w zanadrzu to powinni odpisać
Zawsze odpisuje Ziaja i raz miałam przyjemność pisać do Avy. Dla zainteresowanych - ich serum z witaminą C ma jej tylko 5% w składzie
Na pytanie o peeling z serii profesjonalnej nie raczyli odpisać, a tu mieli coś brzydkiego w zanadrzu, więc akurat nieodpisywanie im się opłaciło, bo jakbym znała co najmniej skład, to bym go nie kupiła.
Właśnie go kończę, trochę zostało na dnie, ale dam sobie już spokój, bo jak przez 4 miesiące nie zadziałało, to wątpię, że te 4 kolejne aplikacje coś zwojują, a peeling zaczyna już być lekko po terminie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-07, 00:38   #3040
a*a*a*
Ania
 
Avatar a*a*a*
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 036
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
Wiecie co dziewczynki, to ja do nich napiszę i zapytam, przecież jako konsument mam prawo wiedzieć, nie?
Niech moc będzie z Tobą.

A tak jeszcze będąc w temacie tego serum, z tego co patrzę, to 30% składu to kompozycje zapachowe. Na co komu tyle tego?
__________________
Wymianka
Durny nick ciągnie się przez całe życie...
a*a*a* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-07, 16:49   #3041
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez a*a*a* Pokaż wiadomość
Niech moc będzie z Tobą.

A tak jeszcze będąc w temacie tego serum, z tego co patrzę, to 30% składu to kompozycje zapachowe. Na co komu tyle tego?
Dzięki

Odpisali mi, że te 15% to łączna zawartość wszystkich aktywnych substancji. Dopytałam, to ile w takim razie jest samej witaminy C i czekam na odpowiedź


Dziewczyny, jest któraś z Was z Wrocławia i kupowała gdzieś tutaj tę Bielendę? Bo ja oblazłam dzisiaj kilka Rossmannów i Super-Pharm i nigdzie nie znalazłam
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-07, 16:52   #3042
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Odnośnie tego nowego serum Bielendy i drogerii Wispol, niestety nie wszystkie sklepy mają go w ofercie, pomimo, że znajduje się w gazetce, więc jeśli któraś z Was specjalnie ma zamiar po nie jechać to lepiej wcześniej przedzwonić i zapytać o dostępność. W moim mieście w ogóle ich jeszcze nie było, półki zawalone są tylko serią arganową
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-07, 17:33   #3043
201710160952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 577
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny, kiedyś polecałam żel nawilżający Rival de loop z Rossmanna za 11 zł, i tak mi podpasował, że kupiłam drugą butelkę, a że była promocja to wzięłam dodatkowo z tej serii płyn micelarny(6zł), płyn dwufazowy do demakijażu oczu(4zł) i tonik(5zł) zaczynam używać dam znać za jakiś czas co i jak. Na moje oko składy ok, ale najbardziej cieszę się z ceny

Edytowane przez 201710160952
Czas edycji: 2015-09-07 o 17:34
201710160952 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-07, 18:02   #3044
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez a*a*a* Pokaż wiadomość
A tak jeszcze będąc w temacie tego serum, z tego co patrzę, to 30% składu to kompozycje zapachowe. Na co komu tyle tego?
Skąd te wnioski?
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-07, 19:15   #3045
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Skąd te wnioski?
Może to skrót myślowy, bo na pewno nie ma ich tam 30%. Ale te produkty Bielendy, które dotąd miałam czyli serum i micele, pachną dla mnie za mocno.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-07, 19:29   #3046
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Może to skrót myślowy, bo na pewno nie ma ich tam 30%. Ale te produkty Bielendy, które dotąd miałam czyli serum i micele, pachną dla mnie za mocno.
Ja zbyt wiele nie miałam, ale zielona wersja pachnie taką cytrynką, tak delikatnie, że jak się wwąchasz, to czuć smrodek kwasu migdałowego, tak przebija lekko przez tę cytrynkę.
Co do wersji z wit C to możliwe, że pachnie bardziej cytrusowo-pomarańczowo-owocowo.


Producent nie może wlać niewiadomo ile substancji zapachowej, są ograniczenia na poszczególne substancje zapachowe, a alpha isomethyl ionone jest uznany za silny alergen i zdaje się, że producent ma obowiązek go uwzględnić w składzie INCI, jeżeli jest go więcej niż 0,001%, a z reguły wszelkich syntetycznych substancji zapachowych jest mniej niż 1% w składach pod warunkiem, że to nie perfumy.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-07, 19:57   #3047
a*a*a*
Ania
 
Avatar a*a*a*
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 036
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Ajj źle się wyraziłam z tym 30% składu. Nie chodziło mi o to, że 30% flaszki, to składniki zapachowe, tylko o suchy fakt, że 6 z 18 składników, to takowe substancje. Oczywiście w stosunku do całości kosmetyku są ich bardzo małe ilości (są za Parfum w składzie) i nie stanowią 30% składu. Przepraszam jeśli wprowadziłam kogoś w błąd, nie wiem co sobie myślałam, gdy to pisałam.

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
Dzięki

Odpisali mi, że te 15% to łączna zawartość wszystkich aktywnych substancji. Dopytałam, to ile w takim razie jest samej witaminy C i czekam na odpowiedź

Dziewczyny, jest któraś z Was z Wrocławia i kupowała gdzieś tutaj tę Bielendę? Bo ja oblazłam dzisiaj kilka Rossmannów i Super-Pharm i nigdzie nie znalazłam
Też jestem z Wro, ale jeszcze nie miałam okazji go poszukać. Koło środy dopiero się zakręcę wokół tematu, jak znajdę dam znać.
A w których Rossmanach byłaś?
__________________
Wymianka
Durny nick ciągnie się przez całe życie...
a*a*a* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-07, 20:22   #3048
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
Bo ja oblazłam dzisiaj kilka Rossmannów i Super-Pharm i nigdzie nie znalazłam
Cytat:
Napisane przez a*a*a* Pokaż wiadomość
A w których Rossmanach byłaś?
Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale Rossmann prezentuje na swojej stronie wszystkie dostępne w swojej ofercie produkty, więc jeśli na stronie nie ma jakiegoś produktu to też nie będzie go w drogerii (co innego, że nie wszystkie dostępne na stronie produkty są w każdym Rossmannie), więc szkoda biegać po sklepach.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-07, 20:48   #3049
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez a*a*a* Pokaż wiadomość

Też jestem z Wro, ale jeszcze nie miałam okazji go poszukać. Koło środy dopiero się zakręcę wokół tematu, jak znajdę dam znać.
A w których Rossmanach byłaś?


W Renomie, w Pasażu i w Arkadach i aż się zdziwiłam, że nigdzie nic.


Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale Rossmann prezentuje na swojej stronie wszystkie dostępne w swojej ofercie produkty, więc jeśli na stronie nie ma jakiegoś produktu to też nie będzie go w drogerii (co innego, że nie wszystkie dostępne na stronie produkty są w każdym Rossmannie), więc szkoda biegać po sklepach.

Z Rossmannami jest czasem tak, że nie ma produktów stacjonarnie, które są online, ale bywa też, że w sklepie jest pełno produktów, których na stronie nie ma.
Najbardziej mnie dzisiaj rozwaliło, że był tonik z serii Power Mezo Korygującej, a serum już nie
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-07, 21:00   #3050
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
Z Rossmannami jest czasem tak, że nie ma produktów stacjonarnie, które są online, ale bywa też, że w sklepie jest pełno produktów, których na stronie nie ma.
Najbardziej mnie dzisiaj rozwaliło, że był tonik z serii Power Mezo Korygującej, a serum już nie
Wiedziałam, że to działa w jedną stronę (u mnie w żadnym Rossie nie ma np. Aktywatorów Avy, a są na stronie), poza tym są małe i duże Rossmanny, stąd różny asortyment, ale jeszcze nie spotkałam tam niczego czego nie byłoby na stronie. I moja teoria upadła
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-07, 21:22   #3051
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Wiedziałam, że to działa w jedną stronę (u mnie w żadnym Rossie nie ma np. Aktywatorów Avy, a są na stronie), poza tym są małe i duże Rossmanny, stąd różny asortyment, ale jeszcze nie spotkałam tam niczego czego nie byłoby na stronie. I moja teoria upadła

Ja zanim się wybiorę do Rossmanna to dość często przeglądam ich stronę i raz nie pamiętam, o co chodziło, ale patrząc na półki były produkty dla mnie bardzo interesujące, a załapałam zonka bo na stronie ich nie było
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-07, 21:49   #3052
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez a*a*a* Pokaż wiadomość
Ajj źle się wyraziłam z tym 30% składu. Nie chodziło mi o to, że 30% flaszki, to składniki zapachowe, tylko o suchy fakt, że 6 z 18 składników, to takowe substancje. Oczywiście w stosunku do całości kosmetyku są ich bardzo małe ilości (są za Parfum w składzie) i nie stanowią 30% składu. Przepraszam jeśli wprowadziłam kogoś w błąd, nie wiem co sobie myślałam, gdy to pisałam.
O jakimś przystojnym brunecie
Wszystko jasne

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale Rossmann prezentuje na swojej stronie wszystkie dostępne w swojej ofercie produkty, więc jeśli na stronie nie ma jakiegoś produktu to też nie będzie go w drogerii (co innego, że nie wszystkie dostępne na stronie produkty są w każdym Rossmannie), więc szkoda biegać po sklepach.
Na stronie też nie wszystko jest.

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Wiedziałam, że to działa w jedną stronę (u mnie w żadnym Rossie nie ma np. Aktywatorów Avy, a są na stronie), poza tym są małe i duże Rossmanny, stąd różny asortyment, ale jeszcze nie spotkałam tam niczego czego nie byłoby na stronie. I moja teoria upadła
To i tak masz optymistyczniejszą teorię od mojej, bo u mnie w żadnym z Rossmanów w promieniu 40 km nie ma nigdy tego, co ja chcę, czyli tego, co naprawdę jest fajne Ani Avy, ani bielendy, ani wód termalnych caramance, długo by wymieniać, naprawdę
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-07, 22:03   #3053
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
To i tak masz optymistyczniejszą teorię od mojej, bo u mnie w żadnym z Rossmanów w promieniu 40 km nie ma nigdy tego, co ja chcę, czyli tego, co naprawdę jest fajne Ani Avy, ani bielendy, ani wód termalnych caramance, długo by wymieniać, naprawdę

A daj spokój, ja jestem spod Wrocławia, a czasem żeby coś znaleźć muszę oblecieć kilka Rossmannów, Hebe i Super-Pharm, a potem i tak moja mama kupi to w Tesco
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-07, 22:13   #3054
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
To i tak masz optymistyczniejszą teorię od mojej, bo u mnie w żadnym z Rossmanów w promieniu 40 km nie ma nigdy tego, co ja chcę, czyli tego, co naprawdę jest fajne Ani Avy, ani bielendy, ani wód termalnych caramance, długo by wymieniać, naprawdę
Ha, to ja chyba po prostu nie szukam tych fajnych produktów Rzadko kiedy kupuję w R. coś z pielęgnacji, chciałam się skusić na Avę, kiedy były te 50% obniżki, ale z rzeczami które wymieniłaś u siebie też się nie spotkałam. Za to mam na jednej ulicy prawie obok siebie 2 Rossmany, Naturę, Hebe, Wispol i duże Ziko, więc zawsze w którymś znajdę coś ciekawego

Jeszcze w temacie witaminy C, czy któraś z was próbowała to serum? http://www.e-zikodermo.pl/synchrolin...5ml,20251.html
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-07, 22:39   #3055
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Jeszcze w temacie witaminy C, czy któraś z was próbowała to serum? http://www.e-zikodermo.pl/synchrolin...5ml,20251.html

Nie, ale nie mogę się doczekać, aż przyjadę do Polski, bo pewnie znowu wywiozę spore łupy.
Szkoda tylko, że jeszcze sobie na to poczekam, a teraz właśnie zostałam bez żadnego serum na dzień, został mi tylko lotion (w praktyce krem) szałwiowy Martiny Gebhardt, który mnie żadną miarą nie zachwyca. I Alantan Dermoline. Dawno takiej biedy nie miałam. Niestety w Niemczech nie mam nawet w połowie takiego wyboru jaki jest na polskim rynku.

Myślałam nad kremem-żelem Cattiera, ale to znowu pewnie ulep glicerynowy. Kusi mnie sama marka, bo jak na razie wszystkie ich produkty bardzo mi pasują, teraz mam płyn micelarny, który stawiam na drugim miejscu za Biodermą.
Chociaż jak tylko będę miała możliwość, to się w nią obkupię. Najlepiej się u mnie sprawdza Bioderma Sebium rano i Sensibio wieczorem, bo ta pierwsza trochę jednak ściąga skórę i matuje, więc nie chcę jej używać za często.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-07, 22:54   #3056
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
A daj spokój, ja jestem spod Wrocławia, a czasem żeby coś znaleźć muszę oblecieć kilka Rossmannów, Hebe i Super-Pharm, a potem i tak moja mama kupi to w Tesco
Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Ha, to ja chyba po prostu nie szukam tych fajnych produktów Rzadko kiedy kupuję w R. coś z pielęgnacji, chciałam się skusić na Avę, kiedy były te 50% obniżki, ale z rzeczami które wymieniłaś u siebie też się nie spotkałam. Za to mam na jednej ulicy prawie obok siebie 2 Rossmany, Naturę, Hebe, Wispol i duże Ziko, więc zawsze w którymś znajdę coś ciekawego

Jeszcze w temacie witaminy C, czy któraś z was próbowała to serum? http://www.e-zikodermo.pl/synchrolin...5ml,20251.html
W Hebe byłam raz w życiu, tego lata, w Krk, nic nie kupiłam, bo chociaż mieli marki ktore mnie interesowały (Nacomi, Orientanę, TheSecretSoapStore), to akurat konkretnych produktów, które chciałam- nie. Superpharm mam daleko, ale póki co mnie jakoś nie ciągnie do nich. Ziko mam obok Rossmanna, czasem coś kupuję np szampony i żel aloesowy Equilibry, albo wodę Evian.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Myślałam nad kremem-żelem Cattiera, ale to znowu pewnie ulep glicerynowy.
Też się nad nim zastanawiam, interesujący jest do takiego codziennego stosowania, ale to daleka przyszłość, póki co mam spore zapasy Alterry
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-07, 23:16   #3057
a*a*a*
Ania
 
Avatar a*a*a*
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 036
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Jeszcze w temacie witaminy C, czy któraś z was próbowała to serum? http://www.e-zikodermo.pl/synchrolin...5ml,20251.html
Byłam niedawno z moją mamą w SP, bo chciała dokupić coś fajnego w prezencie na imieniny. Ja wyszłam z propozycją, że może jakieś serum z wit. C zamiast belejakiego kremu. No i Pani ekspedientka nam zaczęła zachwalac właśnie to serum, że lepsze niż Flavo C, że one tu wszystkie to serum używaly i jest cudowne, efekty szybciej widoczne, że Flavo jest przereklamowane, że stężenie wit. C jest bardzo wysokie bla bla. Generalnie ochy i achy i nawet poczułam się skuszona. Ale sama nie używałam i wiem, że moja wypowiedź właściwie niewiele wnosi.
Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
O jakimś przystojnym brunecie
Wszystko jasne
Chciałabym.
__________________
Wymianka
Durny nick ciągnie się przez całe życie...
a*a*a* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-08, 10:45   #3058
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Bielenda rozbawiła mnie z samego rana. Ich odpowiedź na zawartość witaminy C:

"Nie możemy podawać takich danych . Szczegółowe procentowe receptury są tajemnicą firmy."

Dla mnie podejście co najmniej olewatorskie konsumenta, bo inne firmy nie ukrywają takich informacji. Zatem moja, ostatnia już w ich kierunku wypowiedź:

"W pewnym sensie mają Państwo rację, jednak z drugiej strony uważam, że konsument ma pełne prawo wiedzieć, jaka jest procentowa zawartość witaminy C w produkcie. Z bardzo prostego powodu - kwas askorbinowy jest substancją silnie podrażniającą i nie każdy może stosować stężenie 15%. Nie rozumiem zatem powodu do ukrywania tego, zwłaszcza, że inne koncerny informują o ilości witaminy C na etykietach. Jestem tylko konsumentem, nie mam zamiaru kraść receptury - w takim wypadku pytałabym również o zawartość innych składników. Proszę pomyśleć o tej kwestii, gdyż wiele osób nie kupi tego serum, nie wiedząc wcześniej, czy im nie zaszkodzi. Pozdrawiam."

I niech siedzą i myślą teraz
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-08, 11:00   #3059
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
Bielenda rozbawiła mnie z samego rana. Ich odpowiedź na zawartość witaminy C:

"Nie możemy podawać takich danych . Szczegółowe procentowe receptury są tajemnicą firmy."

Dla mnie podejście co najmniej olewatorskie konsumenta, bo inne firmy nie ukrywają takich informacji. Zatem moja, ostatnia już w ich kierunku wypowiedź:

"W pewnym sensie mają Państwo rację, jednak z drugiej strony uważam, że konsument ma pełne prawo wiedzieć, jaka jest procentowa zawartość witaminy C w produkcie. Z bardzo prostego powodu - kwas askorbinowy jest substancją silnie podrażniającą i nie każdy może stosować stężenie 15%. Nie rozumiem zatem powodu do ukrywania tego, zwłaszcza, że inne koncerny informują o ilości witaminy C na etykietach. Jestem tylko konsumentem, nie mam zamiaru kraść receptury - w takim wypadku pytałabym również o zawartość innych składników. Proszę pomyśleć o tej kwestii, gdyż wiele osób nie kupi tego serum, nie wiedząc wcześniej, czy im nie zaszkodzi. Pozdrawiam."

I niech siedzą i myślą teraz
No to się nie zdziwiłam Ładnie napisane Ale pewnie nie odpowiedzą.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-08, 11:13   #3060
Post_Blue
Rozeznanie
 
Avatar Post_Blue
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 581
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Jeszcze w temacie witaminy C, czy któraś z was próbowała to serum? http://www.e-zikodermo.pl/synchrolin...5ml,20251.html
To ja się wtrącę Zużyłam trzy opakowania, w sumie 15ml. Sama idea jest super, przez przekręcenie nakrętki łączysz składniki i aktywujesz serum. Fiolkę trzeba zużyć bodajże w 10dni. Można hojnie maziać się po twarzy i dekolcie. Serum jest jednak dość lepkie i bardzo naperfumowane, pachnie mdląco słodko. Wielki plus za SOD! Nie zauważyłam jakichś szczególnych zmian podczas jego stosowania, cera wyglądała dobrze, była rozjaśniona. Warto spróbować
Post_Blue jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-28 21:39:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:46.