Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II - Strona 103 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-09-08, 11:17   #3061
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Post_Blue Pokaż wiadomość
To ja się wtrącę Zużyłam trzy opakowania, w sumie 15ml. Sama idea jest super, przez przekręcenie nakrętki łączysz składniki i aktywujesz serum. Fiolkę trzeba zużyć bodajże w 10dni. Można hojnie maziać się po twarzy i dekolcie. Serum jest jednak dość lepkie i bardzo naperfumowane, pachnie mdląco słodko. Wielki plus za SOD! Nie zauważyłam jakichś szczególnych zmian podczas jego stosowania, cera wyglądała dobrze, była rozjaśniona. Warto spróbować
To już mi przeszła ochota
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-08, 12:52   #3062
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
No to się nie zdziwiłam Ładnie napisane Ale pewnie nie odpowiedzą.

To oni są dla nas, a nie my dla nich. No cóż, nie to nie, przecież jest wiele innych firm, które robią dobre sera z witaminą C


Cytat:
Napisane przez Post_Blue Pokaż wiadomość
To ja się wtrącę Zużyłam trzy opakowania, w sumie 15ml. Sama idea jest super, przez przekręcenie nakrętki łączysz składniki i aktywujesz serum. Fiolkę trzeba zużyć bodajże w 10dni. Można hojnie maziać się po twarzy i dekolcie. Serum jest jednak dość lepkie i bardzo naperfumowane, pachnie mdląco słodko. Wielki plus za SOD! Nie zauważyłam jakichś szczególnych zmian podczas jego stosowania, cera wyglądała dobrze, była rozjaśniona. Warto spróbować

I dla mnie to też trochę dyskwalifikacja produktu... Szkoda, bo zapowiadało się milutko. No ale jak lepkie, to sobie nie pochodzę z tym na buzi jak siedzę w domu, perfumowane to mnie zaraz podrażni, a i finansowo nie zachęca, bo trochę jest jednak drogie, a zużyć trzeba szybko.
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-08, 15:37   #3063
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
Bielenda rozbawiła mnie z samego rana. Ich odpowiedź na zawartość witaminy C:

"Nie możemy podawać takich danych . Szczegółowe procentowe receptury są tajemnicą firmy."

Dla mnie podejście co najmniej olewatorskie konsumenta, bo inne firmy nie ukrywają takich informacji. Zatem moja, ostatnia już w ich kierunku wypowiedź:

"W pewnym sensie mają Państwo rację, jednak z drugiej strony uważam, że konsument ma pełne prawo wiedzieć, jaka jest procentowa zawartość witaminy C w produkcie. Z bardzo prostego powodu - kwas askorbinowy jest substancją silnie podrażniającą i nie każdy może stosować stężenie 15%. Nie rozumiem zatem powodu do ukrywania tego, zwłaszcza, że inne koncerny informują o ilości witaminy C na etykietach. Jestem tylko konsumentem, nie mam zamiaru kraść receptury - w takim wypadku pytałabym również o zawartość innych składników. Proszę pomyśleć o tej kwestii, gdyż wiele osób nie kupi tego serum, nie wiedząc wcześniej, czy im nie zaszkodzi. Pozdrawiam."

I niech siedzą i myślą teraz
No tak, tylko że tutaj tego kwasu askorbinowego nie ma. W przypadku większych stężeń witaminy producenci o tym zwyczajowo informują.

Nie wspominając o tym, że to "czytanie składów" można by porównać do prognozowania pogody. NASA i najstarszym góralom udaje się to ze zmiennym szczęściem. Kataklizmów nie są w stanie przewidzieć.

Firma ma prawo do nieujawniania know-how.

Edytowane przez mentha
Czas edycji: 2015-09-08 o 15:46
mentha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-08, 15:48   #3064
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
No to się nie zdziwiłam
Ja się zdziwiłam, że w ogóle odpisali i do tego jak szybko

Cytat:
Napisane przez Post_Blue Pokaż wiadomość
To ja się wtrącę Zużyłam trzy opakowania, w sumie 15ml. Sama idea jest super, przez przekręcenie nakrętki łączysz składniki i aktywujesz serum. Fiolkę trzeba zużyć bodajże w 10dni. Można hojnie maziać się po twarzy i dekolcie. Serum jest jednak dość lepkie i bardzo naperfumowane, pachnie mdląco słodko. Wielki plus za SOD! Nie zauważyłam jakichś szczególnych zmian podczas jego stosowania, cera wyglądała dobrze, była rozjaśniona. Warto spróbować
Dziękuję za opinię Przytaszczyłam wczoraj gazetkę z Ziko i od razu zwróciłam na nie uwagę, ale po przeczytaniu wielu opinii chyba je sobie jednak odpuszczę.

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
To oni są dla nas, a nie my dla nich. No cóż, nie to nie, przecież jest wiele innych firm, które robią dobre sera z witaminą C

I dla mnie to też trochę dyskwalifikacja produktu... Szkoda, bo zapowiadało się milutko. No ale jak lepkie, to sobie nie pochodzę z tym na buzi jak siedzę w domu, perfumowane to mnie zaraz podrażni, a i finansowo nie zachęca, bo trochę jest jednak drogie, a zużyć trzeba szybko.
Z jednej strony bardzo mi się podoba idea malutkich opakowań i krótkiego terminu ważności (zwłaszcza przy witaminie C), bo mam ogromny problem ze zużywaniem kosmetyków do końca, ale z drugiej strony to niestety droga impreza (bez promocji). Z tą ilością dobrych ser z witaminą C to chyba nie jest jednak tak bogato (patrząc przy okazji na cenę i lekką konsystencję), tak naprawdę pochlebne opinie zbierają głównie tylko 2 sera: Flavo C Aurigi i Flavo+C z BU.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-08, 16:06   #3065
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Ja się zdziwiłam, że w ogóle odpisali i do tego jak szybko


Dziękuję za opinię Przytaszczyłam wczoraj gazetkę z Ziko i od razu zwróciłam na nie uwagę, ale po przeczytaniu wielu opinii chyba je sobie jednak odpuszczę.


Z jednej strony bardzo mi się podoba idea malutkich opakowań i krótkiego terminu ważności (zwłaszcza przy witaminie C), bo mam ogromny problem ze zużywaniem kosmetyków do końca, ale z drugiej strony to niestety droga impreza (bez promocji). Z tą ilością dobrych ser z witaminą C to chyba nie jest jednak tak bogato (patrząc przy okazji na cenę i lekką konsystencję), tak naprawdę pochlebne opinie zbierają głównie tylko 2 sera: Flavo C Aurigi i Flavo+C z BU.
Ja też się zdziwiłam.

Podobno świetne jest Biofusion Serum Yonelle, ale drogie i chyba raczej dla dojrzałych Pań. Nie wiem co z tym preparatem Pharmaceris, bo nie ma królików doświadczalnych.

Orientana ma jakiś nowy preparat z wit. C, ale ta firma jakoś nie budzi mojego zaufania, więc... pozostaje Flavo i chyba mazidla.com.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-08, 16:19   #3066
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Ja też się zdziwiłam.

Podobno świetne jest Biofusion Serum Yonelle, ale drogie i chyba raczej dla dojrzałych Pań. Nie wiem co z tym preparatem Pharmaceris, bo nie ma królików doświadczalnych.

Orientana ma jakiś nowy preparat z wit. C, ale ta firma jakoś nie budzi mojego zaufania, więc... pozostaje Flavo i chyba mazidla.com.

Mówisz o tym?: http://www.orientana.pl/produkty/pie...-c-and-morwa-/

Pełny skład: Aqua, Ascorbic Acid (wit C), Aloe Vera Callus Extract, Morus Alba Leaf Extract, Glycyrrhiza Glabra Root Extract Glycerin, Citrus Medica Limonium Peel Extract, Sodium PCA, Aquaxyl, Blue Seakale S.C. (wyciąg z modraka morskiego), Xanthan gum, Rosa Indica Flower Extract, Simmondsia Chinensis Seed Oil, Tocopherol, Undecylenoyl Phenylalanine, Polysorbate 20, Citric Acid, Benzyl Alcohol, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate.


Nawet mi się podoba, chociaż ciekawe jak ze stabilnością...
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-08, 18:19   #3067
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość

Z jednej strony bardzo mi się podoba idea malutkich opakowań i krótkiego terminu ważności (zwłaszcza przy witaminie C), bo mam ogromny problem ze zużywaniem kosmetyków do końca, ale z drugiej strony to niestety droga impreza (bez promocji). Z tą ilością dobrych ser z witaminą C to chyba nie jest jednak tak bogato (patrząc przy okazji na cenę i lekką konsystencję), tak naprawdę pochlebne opinie zbierają głównie tylko 2 sera: Flavo C Aurigi i Flavo+C z BU.

Wiesz, jeśli patrzeć na ilość idealnych i kultowych kosmetyków to jest ich naprawdę bardzo mało A preparatów z witaminą C jest na rynku akurat sporo - tylko ich cechy pozostawiają wiele do życzenia. A to lepkie, a to na glicerynie, a to drogie, a to mała zawartość witaminy.
W sumie to ja już od pewnego czasu zastanawiam się, czy by nie kupić sobie znów serum z BU. Było tanie i dobre.
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-09-08, 19:17   #3068
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Używałam w życiu regularnie tylko 2 hydrolatów, oczarowego i różanego. Ten pierwszy nie robił zupełnie nic, za to różany (a jeszcze lepiej, o dziwo, woda różana) bardzo dobrze sprawdził się na mojej mieszanej cerze, no i ten obłędny zapach Jeżeli masz w domu jakieś półprodukty to możesz spróbować coś do niego dodać, żeby nie był tak ściągający/wysuszający, jeżeli to nie pomoże to widocznie różany nie jest dla Ciebie odpowiedni.
A widzisz, bo ja też mam cerę mieszaną, do tego odwodnioną, mam tendencję do wyprysków, pryszczy, podrażnień... No i zapycha się. A możliwe, że różany mi po prostu nie pasuje, bo tu nie chodzi o samo ściąganie (oczarowy też ściągał, ale i nawilżał), tylko o to, że od razu po użyciu miałam wypryski i nowe zaczerwienienia.

Więc używam teraz do włosów
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-08, 19:35   #3069
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
Wiesz, jeśli patrzeć na ilość idealnych i kultowych kosmetyków to jest ich naprawdę bardzo mało A preparatów z witaminą C jest na rynku akurat sporo - tylko ich cechy pozostawiają wiele do życzenia. A to lepkie, a to na glicerynie, a to drogie, a to mała zawartość witaminy.
W sumie to ja już od pewnego czasu zastanawiam się, czy by nie kupić sobie znów serum z BU. Było tanie i dobre.
Wiem, wiem. Tak jak z innymi kosmetykami, produktów z witaminą C jest niemało, ale patrząc, że tutaj udzielają się głównie posiadaczki cer tłustych, mieszanych i problematycznych wiele preparatów treściwszych czy olejowych odpada już na początku, a że Bielenda ma niezły skład, fajnie by było gdyby okazało się, że jednak może się znaleźć w tym malutkim gronie

Swego czasu zastanawiałam się czy nie szarpnąć się na Flavo Aurigi, bo nie mam już serca do mieszania serów w domu, ale coraz więcej dziewczyn narzeka, że serum się bardzo popsuło i jeśli nie znajdę nic innego to chyba zostanie mi BU. Którą wersję miałaś i jak się u Ciebie spisywało?

---------- Dopisano o 19:35 ---------- Poprzedni post napisano o 19:29 ----------

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
A widzisz, bo ja też mam cerę mieszaną, do tego odwodnioną, mam tendencję do wyprysków, pryszczy, podrażnień... No i zapycha się. A możliwe, że różany mi po prostu nie pasuje, bo tu nie chodzi o samo ściąganie (oczarowy też ściągał, ale i nawilżał), tylko o to, że od razu po użyciu miałam wypryski i nowe zaczerwienienia.

Więc używam teraz do włosów
Wspomniałaś o ściąganiu i wysuszeniu skóry, wtedy dodatek jakiegoś nawilżacza mógłby zniwelować to uczucie, ale jeśli do tego wychodzą nowe zmiany to faktycznie lepiej użyć go do czegoś innego Chociaż ja sknerus jestem, zawsze było mi żal pryskać włosy hydrolatami i psikacze robiłam na wodzie, no ale co zrobić jak się nie polubił ze skórą twarzy
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-08, 20:29   #3070
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Wiem, wiem. Tak jak z innymi kosmetykami, produktów z witaminą C jest niemało, ale patrząc, że tutaj udzielają się głównie posiadaczki cer tłustych, mieszanych i problematycznych wiele preparatów treściwszych czy olejowych odpada już na początku, a że Bielenda ma niezły skład, fajnie by było gdyby okazało się, że jednak może się znaleźć w tym malutkim gronie

Swego czasu zastanawiałam się czy nie szarpnąć się na Flavo Aurigi, bo nie mam już serca do mieszania serów w domu, ale coraz więcej dziewczyn narzeka, że serum się bardzo popsuło i jeśli nie znajdę nic innego to chyba zostanie mi BU. Którą wersję miałaś i jak się u Ciebie spisywało?
Ja miałam akurat wersję lekką serum, bo bałam się zapchania. Spisywało się bardzo dobrze, nadawało się pod krem, pięknie rozświetlało buzię
Może jutro kupię tę Bielendę, to zobaczę ile to warte, bo serum z BU akurat już bardzo dawno nie mam i coś by się przydało w zamian.
Ja się nigdy nie zdecyduję na produkt Aurigi - jest drogie, zawiera szkodliwe substancję i ostatnia rzecz, która mnie szczerze bombarduje od niedawna - podobno witamina C tam zawarta jest w większości opakowań niestabilna już w momencie produkcji.
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-09, 16:11   #3071
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Wspomniałaś o ściąganiu i wysuszeniu skóry, wtedy dodatek jakiegoś nawilżacza mógłby zniwelować to uczucie, ale jeśli do tego wychodzą nowe zmiany to faktycznie lepiej użyć go do czegoś innego Chociaż ja sknerus jestem, zawsze było mi żal pryskać włosy hydrolatami i psikacze robiłam na wodzie, no ale co zrobić jak się nie polubił ze skórą twarzy
Mam kwas hialuronowy w żelu, no ale co z tego... Już pogodziłam się z myslą, że różany mi nie pasuje...
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-09, 16:15   #3072
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Mam kwas hialuronowy w żelu, no ale co z tego... Już pogodziłam się z myslą, że różany mi nie pasuje...
To HA do hydrolatu i będzie pseudo odżywka do włosów w sprayu
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-10, 12:56   #3073
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Zastanawiam się nad powrotem do salicyla, ale w jakimś mniejszym stężeniu na co dzień. Nie chce mi się bełtać toniku, pomyślałam więc o kosmetykach Pauli Begoun, które były kiedyś bardzo chwalone i chętnie ściągane z zagranicy, ale później jakoś zrobiło się o nich cicho Od jakiegoś czasu są dostępne w Polsce, nie tylko w standardowych pojemnościach, ale też w mniejszych opakowaniach na próbę. Czy któraś z Was ma/miała z nimi jakieś doświadczenia?
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-10, 15:30   #3074
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
A widzisz, bo ja też mam cerę mieszaną, do tego odwodnioną, mam tendencję do wyprysków, pryszczy, podrażnień... No i zapycha się. A możliwe, że różany mi po prostu nie pasuje, bo tu nie chodzi o samo ściąganie (oczarowy też ściągał, ale i nawilżał), tylko o to, że od razu po użyciu miałam wypryski i nowe zaczerwienienia.

Więc używam teraz do włosów
To mamy taką samą cerę xd z tym, że ja jeszcze leczę trądzik lekki(kaszka na czole itp)
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-10, 18:07   #3075
aankaa092
Zakorzenienie
 
Avatar aankaa092
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 7 268
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Doszłam do wniosku ze sprawdzę wasz pomysł na oczyszczanie cery żelem tylko raz na dzień. Skończyło się szerszym porami, musze teraz wrócić do mycia jednak 2 razy/dzień mycia żelem. Szukam za to dobrego kremu nawilażającego i chyba już trochę liftingującego do skóry pod oczami.
__________________
4.06.2013 dziewczyna
3.06.2015 narzeczona
1.07.2017 żona

If you can dream it, you can do it!
~Walt Disney
Instagram prywatny

Instagram makijażowy
aankaa092 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-10, 21:40   #3076
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Donoszę, że serum Alterra z granatem jest już dostępne w Polskich rossmannach. Weszło też serum dermofuture z wit. C i obecnie jest na nie promocja.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-12, 09:34   #3077
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Szukając ser na przyszłość oglądam znowu Bielendę profesjonalną, mają tego dużo, część wygląda na sera wodne (wnioskuje po pipetkach). Zwłaszcza to normalizujące z salicylem mnie ciekawi, przydałoby mi się coś takiego. Ale jak sobie pomyślę, jakie oni robią ceregiele ze składami, to mi się odechciewa. Wiem, że tego salicyla jest tam malutko, ale potrzebne mi właśnie coś do codziennego użytku, najważniejsze, żeby było bez alkoholu i dużej ilości gliceryny. Może będąc w PL znajdę je gdzieś stacjonarnie, żeby zerknąć na skład.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-12, 09:44   #3078
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
To HA do hydrolatu i będzie pseudo odżywka do włosów w sprayu
No ba

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
To mamy taką samą cerę xd z tym, że ja jeszcze leczę trądzik lekki(kaszka na czole itp)
Ja też czasem miewam kaszkę
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-12, 10:24   #3079
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Szukając ser na przyszłość oglądam znowu Bielendę profesjonalną, mają tego dużo, część wygląda na sera wodne (wnioskuje po pipetkach). Zwłaszcza to normalizujące z salicylem mnie ciekawi, przydałoby mi się coś takiego. Ale jak sobie pomyślę, jakie oni robią ceregiele ze składami, to mi się odechciewa. Wiem, że tego salicyla jest tam malutko, ale potrzebne mi właśnie coś do codziennego użytku, najważniejsze, żeby było bez alkoholu i dużej ilości gliceryny. Może będąc w PL znajdę je gdzieś stacjonarnie, żeby zerknąć na skład.
Miałam kiedyś serum w ampułkach normalizujące, producent zalecał je do nakładania pod te ich słynne maski algowe. ale serum było beznadziejne. Słaby skład, działanie było widać do drugiego użycia, tzn po pierwszym użyciu wielkie WOW! A potem już coraz gorzej. Zaczęły pogarszać stan skóry. Moim zdaniem jeśli się zastanawiasz nad Bielendą to uderz w te serumy drogeryjne z serii Skin Clinical, bo te gabinetowe nie są stworzone do codziennego użytkowania, a tylko do jednorazowych zabiegów, masaży, mezoterapii etc. Oczywiście nie wszystko, ale większość, poza tym nie osiągnie się nimi takich efektów, jak w gabinecie.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-12, 18:20   #3080
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Miałam kiedyś serum w ampułkach normalizujące, producent zalecał je do nakładania pod te ich słynne maski algowe. ale serum było beznadziejne. Słaby skład, działanie było widać do drugiego użycia, tzn po pierwszym użyciu wielkie WOW! A potem już coraz gorzej. Zaczęły pogarszać stan skóry. Moim zdaniem jeśli się zastanawiasz nad Bielendą to uderz w te serumy drogeryjne z serii Skin Clinical, bo te gabinetowe nie są stworzone do codziennego użytkowania, a tylko do jednorazowych zabiegów, masaży, mezoterapii etc. Oczywiście nie wszystko, ale większość, poza tym nie osiągnie się nimi takich efektów, jak w gabinecie.
Masz rację. Z serii Professional jest kilka kosmetyków, które Bielenda poleca do użytku domowego, ale akurat sera z pipetkami się do nich nie zaliczają. Mam z nich maseczkę Anti-Aging z czynnikiem wzrostu - przydatność 4 miesiące po otwarciu. Miałam też serum pod oczy (pojemność 30 ml a przydatność 2 miesiące) no i ono nadaje się właśnie do zabiegów. Więc dam sobie już spokój z ich seriami profesjonalnymi.
Ich drogeryjne produkty też mnie nie zachwycają, micele podrażniają mi oczy, a serum Laser Xtreme było zwyczajnie nijakie. Migdał mnie nie interesuje, więc ewentualnie mogłabym się wziąć za to serum z 5% retinolu i witaminą E, chociaż tu nie wiem, jak z dostępnością.
Ale przypuszczam, że znajdę coś ciekawszego.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-12, 18:37   #3081
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Masz rację. Z serii Professional jest kilka kosmetyków, które Bielenda poleca do użytku domowego, ale akurat sera z pipetkami się do nich nie zaliczają. Mam z nich maseczkę Anti-Aging z czynnikiem wzrostu - przydatność 4 miesiące po otwarciu. Miałam też serum pod oczy (pojemność 30 ml a przydatność 2 miesiące) no i ono nadaje się właśnie do zabiegów. Więc dam sobie już spokój z ich seriami profesjonalnymi.
Ich drogeryjne produkty też mnie nie zachwycają, micele podrażniają mi oczy, a serum Laser Xtreme było zwyczajnie nijakie. Migdał mnie nie interesuje, więc ewentualnie mogłabym się wziąć za to serum z 5% retinolu i witaminą E, chociaż tu nie wiem, jak z dostępnością.
Ale przypuszczam, że znajdę coś ciekawszego.
Które z retinolem masz na myśli, to? https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...ge-na-noc.html
Opinie kiepskie, skład olejowy, no i nie jest to retinol, a retinyl palmitate.

Laser Xtreme to inna seria, a zauważ, że na skin clinical też pisze "professional" tyle że właśnie do domowego użytku.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-12, 18:54   #3082
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Które z retinolem masz na myśli, to? https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...ge-na-noc.html
Opinie kiepskie, skład olejowy, no i nie jest to retinol, a retinyl palmitate.
O, dobrze że piszesz, bo ja do KWC nie zdążyłam zajrzeć, olejowa baza dyskwalifikuje ten produkt.

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Laser Xtreme to inna seria, a zauważ, że na skin clinical też pisze "professional" tyle że właśnie do domowego użytku.

Czyli zostaje mi to z rzekomą wit C.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-14, 15:05   #3083
biedroneczka05
Raczkowanie
 
Avatar biedroneczka05
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 335
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Trafilam chyba na dobry watek nam cere mieszana ze sklonnoscia do tlustej. Jaki podklad polecacie? Ostatnio uzywalam kremu bb z bielendy i strasznie mnie pozapychal. Teraz walcze z ta szkoda ktora narobil
biedroneczka05 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-14, 20:31   #3084
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez biedroneczka05 Pokaż wiadomość
Trafilam chyba na dobry watek nam cere mieszana ze sklonnoscia do tlustej. Jaki podklad polecacie? Ostatnio uzywalam kremu bb z bielendy i strasznie mnie pozapychal. Teraz walcze z ta szkoda ktora narobil
Ja nie polecam żadnych, bo na mojej twarzy podkłady tylko pogłębiają/podkreślają wizualnie przetłuszczanie. Ale są osoby, co stosują, więc może Ci coś sensownego doradzą.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-14, 20:36   #3085
biedroneczka05
Raczkowanie
 
Avatar biedroneczka05
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 335
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Ja niestety musze jednak jakis nakladac bo inaczej ciezko byloby sie pokazac bez makijazu
biedroneczka05 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-14, 21:10   #3086
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez biedroneczka05 Pokaż wiadomość
Ja niestety musze jednak jakis nakladac bo inaczej ciezko byloby sie pokazac bez makijazu
Przy takiej cerze każdy podkład będzie zatykał skórę, jedynie mineralne mogłyby tu nie zaszkodzić, ale i te nie są bez wad, często źle "leżą" na skórze, warzą się, podkreślają pory etc. Jeśli chcesz używać normalnych podkładów to musiałabyś niesamowicie dbać o dobre oczyszczanie skory i złuszczanie, 2 razy bardziej, niż zwykle i przy tym uważać na podrażnienia. Ja używam podkładu Pharmaceris, wcześniej przez wiele lat nie rozstawałam się z podkładem kryjącym Gosha. Jednakże nie maluję się codziennie, a tylko 1-3 razy w tygodniu, więc jakoś panuję nad ewentualnym zapychaniem się skóry. Przy codziennym stosowaniu to by była katorga dla mojej skóry.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-14, 21:43   #3087
biedroneczka05
Raczkowanie
 
Avatar biedroneczka05
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 335
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

A ja maluje sie codziennie mam nadzieje ze uda mi sie znalezc cos przyjaznego dla mojej twarzy
biedroneczka05 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-14, 21:58   #3088
sowaa5
Zakorzenienie
 
Avatar sowaa5
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 3 543
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Ja używała swego czasu codziennie podkładu, teraz już nie, bo zwyczajnie mi sie nie chce, ale mam skórę podobną do Twojej. Najlepiej sprawdzał się podkład Clinique Anti Blemish, tylko on ma jedynie filtr 15, jeśli masz lub miewasz podrażnioną skórę to on niestety będzie lekko podrażniał i wysuszał. Wg mnie jest idealny do baardzo problemowej skóry. Ja już go tak często nie mogę używać bo mam wiór na twarzy i podkreślone zmarszczki..
sowaa5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-14, 22:06   #3089
biedroneczka05
Raczkowanie
 
Avatar biedroneczka05
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 335
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Teraz tylko mi pozostanie siedziec,czytac i wybierac dzieki dziewczyny
biedroneczka05 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-14, 22:11   #3090
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez biedroneczka05 Pokaż wiadomość
Teraz tylko mi pozostanie siedziec,czytac i wybierac dzieki dziewczyny
Weź pod uwagę też te minerały, ja akurat nie polecam, ale niektórym służą. Są jednak trochę lżejsze od podkładów we fluidzie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-28 21:39:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:27.