Lipcowo-Sierpniowe Dwulatki 2009 i ich rozgadane Mamusie :D - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-11-21, 11:23   #31
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Lipcowo-Sierpniowe Dwulatki 2009 i ich rozgadane Mamusie :D

Napiszę jeszcze o tym chodzeniu do kościoła - jaki jest w tym cel dla dziecka w tym wieku, jak Eryk? Zniechęcić go? Uważam, że to gruba przesada. Tak samo, nawet gdybym chodziła do kościoła , nie brałabym Kuby, bo nie widzę w tym żadnego sensu Tylko nie krzyczeć, do nikogo personalnie nie piję
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-21, 11:27   #32
Karolinak82
Zakorzenienie
 
Avatar Karolinak82
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: ....
Wiadomości: 6 777
Dot.: Lipcowo-Sierpniowe Dwulatki 2009 i ich rozgadane Mamusie :D

Cytat:
Napisane przez UnholyOne Pokaż wiadomość
To było dla potwierdzenia...o tej promocji...

Na all, używane 66. Sa jeszcze inne aukcje

Ja w sklepie OPI mogę kupić za 19 zł
No chyba, ze chodliwe kolory i nowe kolekcje, to drożej


daj linka

łeeee to masz fajnie
__________________
NIE LUBIĘ TROLLI
coraz bardziej
Karolinak82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-21, 11:42   #33
Svinecka
Słitaśna and Grymaśna ;p
 
Avatar Svinecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 30 763
Dot.: Lipcowo-Sierpniowe Dwulatki 2009 i ich rozgadane Mamusie :D

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
Napiszę jeszcze o tym chodzeniu do kościoła - jaki jest w tym cel dla dziecka w tym wieku, jak Eryk? Zniechęcić go? Uważam, że to gruba przesada. Tak samo, nawet gdybym chodziła do kościoła , nie brałabym Kuby, bo nie widzę w tym żadnego sensu Tylko nie krzyczeć, do nikogo personalnie nie piję
dokladnie tak jak piszesz.......caly pazdziernik Eryk chodzil CODZIENNIE na rozaniec na 17....efekt jest tego taki, ze jak teraz idziemy do kosciola to Eryk mowi, ze nienawidzi kosciola i po co to wymyslili
jak beda roraty to bedzie pewnie to samo, ja rozumiem co kilka dni, czy raz w tygodniu, ale codziennie to strasznie meczy dzieciaki, poza tym jeszcze jest szkola, lekcje do odrobienia, zajecia pozalekcyjne....i zero czasu dla siebie


w niedziele jest fajnie, ciesze sie, ze chodzimy i fajnie jak malego tez biore bo to msza dla dzieci i ksiadz zawsze blogoslawi wszystkie dzieci, kazde z osobna i to takie mile jest

ale to chodzenie codziennie to przesada i jeszcze w soboty na katechezy chodza
Svinecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-21, 11:50   #34
UnholyOne
Ola-Unhola
 
Avatar UnholyOne
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 13 322
Dot.: Lipcowo-Sierpniowe Dwulatki 2009 i ich rozgadane Mamusie :D

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
Ja już powoli zapominam, jak wygląda słońce

Ola, Antoś tak ładnie się sobą zajmuje, że Ty się zastanawiasz, co robić? Kuba ciągle chce, a to żebym mu poczytała, a to, żebym z nim coś z klocków budowała, chce robić zagadki Czuczu, naklejać naklejki, grać w Lotto Dom itd. itp. Obiad robię w biegu, jak on zaczyna jeść drugie śniadanie i to tyle, co sam się pobawi
A to różnie bywa. Ale ogolnie nie narzekam. Malowałam przedpokój, to obok rysował. Gotuję obiad, układa klocki, robi "wyścigi" samochodami, bawi się torem. Razem z nim tez siędze i np naklejamy, czy oglądamy zdjęcia, ale potrafi się zająć soba. Czasami mi pomaga sprzatać, rozpakowuje zmywarkę. Gorzej jest jak jest Bartek, bo wtedy chce mu wszystko zabierać i są wrzaski
No i wtedy trzeba kombinowac

Cytat:
Napisane przez Ania0104 Pokaż wiadomość
mmmmm

ooo to chyba wyślę siosrę, zeby kupiła

nooo czasem moze być cieżko szczególnie w soboty


ja jak zwykle jestem w tyle Ola, Ty już nie pracujesz?
No ja musze Bartka do autobusu prowadzić, także 30min spacerku zaliczamy. O 16 kolejny. Bo teraz uż o tej godz. ciemno i nie chce, żeby Bartek sam do domu przychodził.

Już nie.
31.10 kariera moja dobiegła końca

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
Napiszę jeszcze o tym chodzeniu do kościoła - jaki jest w tym cel dla dziecka w tym wieku, jak Eryk? Zniechęcić go? Uważam, że to gruba przesada. Tak samo, nawet gdybym chodziła do kościoła , nie brałabym Kuby, bo nie widzę w tym żadnego sensu Tylko nie krzyczeć, do nikogo personalnie nie piję
Całe szczęscia u nas nie ma tych porannych mszy, spotkań itp.
Moim zdaniem dziecko w tym wieku mało jeszcze rozumie, do komunii i tak sporo musi się przygotowywać, uczyć modlitw na pamiec.
Nie wiem co daje wizyta o 6,30 w kosciele na roratach takiemu dziecku....
Całe szczeście my mamy spotkania raz w miesiącu w niedzielę i to bardziej takie rodzinne pogawędki z księdzem o duchowym przezywaniu przygotowan rodziny do komunii

Cytat:
Napisane przez Karolinak82 Pokaż wiadomość


daj linka

łeeee to masz fajnie
http://allegro.pl/120-swinka-peppa-a...905234854.html
http://allegro.pl/peppa-pig-swinka-s...935696330.html

Kupilam jeszcze taką rakietę okazyjnie moim zdaniem za 20 zł. Jest bez figurek, ale dokupię taki samochodzik i ludziki będa pasowały
A dzisiaj przyszła maskotka za 10 zł


Karola
nie chcesz takiego pianinka?
http://allegro.pl/swinka-peppa-keybo...931579082.html
__________________
UnholyOne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-21, 11:50   #35
Karolinak82
Zakorzenienie
 
Avatar Karolinak82
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: ....
Wiadomości: 6 777
Dot.: Lipcowo-Sierpniowe Dwulatki 2009 i ich rozgadane Mamusie :D

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
Napiszę jeszcze o tym chodzeniu do kościoła - jaki jest w tym cel dla dziecka w tym wieku, jak Eryk? Zniechęcić go? Uważam, że to gruba przesada. Tak samo, nawet gdybym chodziła do kościoła , nie brałabym Kuby, bo nie widzę w tym żadnego sensu Tylko nie krzyczeć, do nikogo personalnie nie piję
Ja chodzę z Zu od czasu do czasu do kościoła...bardzo lubi, choć nie wystoi oczywiście w miejscu całej godziny...ale jak tylko przechodzimy obok kościoła (z przedszkola zawsze tak chodzimy) to codziennie chce wejść a już zawsze robi amen



i znów ciężko się przekonałam że nie można ufać ludziom...nie zawodowo bo tylko po tyłku można dostać...a tacy wszyscy mili
__________________
NIE LUBIĘ TROLLI
coraz bardziej
Karolinak82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-21, 11:55   #36
UnholyOne
Ola-Unhola
 
Avatar UnholyOne
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 13 322
Dot.: Lipcowo-Sierpniowe Dwulatki 2009 i ich rozgadane Mamusie :D

A tu jeszcze mikrofon
Cały zestaw


Oj, a co się stało?
__________________

Edytowane przez UnholyOne
Czas edycji: 2011-11-21 o 11:57
UnholyOne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-21, 12:05   #37
Svinecka
Słitaśna and Grymaśna ;p
 
Avatar Svinecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 30 763
Dot.: Lipcowo-Sierpniowe Dwulatki 2009 i ich rozgadane Mamusie :D

Cytat:
Napisane przez UnholyOne Pokaż wiadomość
Gorzej jest jak jest Bartek, bo wtedy chce mu wszystko zabierać i są wrzaski
No i wtedy trzeba kombinowac

l
skads to znam
ogolnie jak sa obydwoje w domu to jest sajgon, dra sie, biegaja, skacza....przewaznie maly chce wejsc do pokoju Eryka jak ten akurat bawi sie lego albo mu cos zabierac

albo maly ma ostatnio takie fazy, ze np oglada bajke i wejdzie Eryk do pokoju, siada i tez chce ogladac a on go wygania i zaczyna wrzeszczec, ze ma tu nie siedziec i nie patrzec i awantura
Svinecka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-21, 12:07   #38
UnholyOne
Ola-Unhola
 
Avatar UnholyOne
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 13 322
Dot.: Lipcowo-Sierpniowe Dwulatki 2009 i ich rozgadane Mamusie :D

Cytat:
Napisane przez Svinecka Pokaż wiadomość
skads to znam
ogolnie jak sa obydwoje w domu to jest sajgon, dra sie, biegaja, skacza....przewaznie maly chce wejsc do pokoju Eryka jak ten akurat bawi sie lego albo mu cos zabierac

albo maly ma ostatnio takie fazy, ze np oglada bajke i wejdzie Eryk do pokoju, siada i tez chce ogladac a on go wygania i zaczyna wrzeszczec, ze ma tu nie siedziec i nie patrzec i awantura
O MATKO!!!

A myslałam, ze u mnie tak tylko. Dokładnie tak jak piszesz
To wyganianie od bajki...to lego w pokoju....identyko..

No to mnie pocieszyłas
Bo myslałam, ze jacyś inni jesteśmy
__________________
UnholyOne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-21, 12:20   #39
Karolinak82
Zakorzenienie
 
Avatar Karolinak82
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: ....
Wiadomości: 6 777
Dot.: Lipcowo-Sierpniowe Dwulatki 2009 i ich rozgadane Mamusie :D

Cytat:
Napisane przez UnholyOne Pokaż wiadomość
Całe szczęscia u nas nie ma tych porannych mszy, spotkań itp.
Moim zdaniem dziecko w tym wieku mało jeszcze rozumie, do komunii i tak sporo musi się przygotowywać, uczyć modlitw na pamiec.
Nie wiem co daje wizyta o 6,30 w kosciele na roratach takiemu dziecku....
Całe szczeście my mamy spotkania raz w miesiącu w niedzielę i to bardziej takie rodzinne pogawędki z księdzem o duchowym przezywaniu przygotowan rodziny do komunii



http://allegro.pl/120-swinka-peppa-a...905234854.html
http://allegro.pl/peppa-pig-swinka-s...935696330.html

Kupilam jeszcze taką rakietę okazyjnie moim zdaniem za 20 zł. Jest bez figurek, ale dokupię taki samochodzik i ludziki będa pasowały
A dzisiaj przyszła maskotka za 10 zł


Karola
nie chcesz takiego pianinka?
http://allegro.pl/swinka-peppa-keybo...931579082.html
to Wy luksus z kościołem macie u Svi rzeczywiście codziennie to przesada...ja Wam powiem że jak byłam mała to chodziliśmy z bratem i kolegami sąsiadami...musieliśmy chodzić co niedzielę...ale szczerze powiem że w kościele naprawdę byliśmy może co 2 czy 3 raz


przejrzałam szybko linki...super te zabawki peppowe Zu lubi "Pepe" ale szału nie ma gdyby były takie gadżety z Georgem to zbierałybyśmy wszystkie
wieczorem dokładniej popatrzę bo autko musze kupić to może to a Wasze już przyszło czy czekasz?

a pianinko właśnie nie wiem czy lepiej ze stoliczkiem czy bez

Cytat:
Napisane przez UnholyOne Pokaż wiadomość
A tu jeszcze mikrofon
Cały zestaw


Oj, a co się stało?
fajny ten zestaw



no kurka chcesz iść komuś na rękę a on później pisze mejla wyżej że poszłaś...już z nikim na układy nie idę pół godziny nie mogłam myśleć ze złości jacy ludzie są wredni i perfidni...a ja się ciągle nie mogę nauczyć by im nie ufać firmowo
__________________
NIE LUBIĘ TROLLI
coraz bardziej
Karolinak82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-21, 12:22   #40
Svinecka
Słitaśna and Grymaśna ;p
 
Avatar Svinecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 30 763
Dot.: Lipcowo-Sierpniowe Dwulatki 2009 i ich rozgadane Mamusie :D

Cytat:
Napisane przez UnholyOne Pokaż wiadomość
O MATKO!!!

A myslałam, ze u mnie tak tylko. Dokładnie tak jak piszesz
To wyganianie od bajki...to lego w pokoju....identyko..

No to mnie pocieszyłas
Bo myslałam, ze jacyś inni jesteśmy
haha chyba tak to juz jest z rodzenstwem
albo maly zawsze chce siedziec z Erykiem w pokoju jak ten musi lekcje odrabiac
i musze wtedy go czyms innym zajmowac

albo jak Eryk bawi sie lego to mowie mu zeby dal kilka ludzikow Marcelowi, ktorymi sie nie bawi i maly jest wtedy w 7 niebie i moze tak siedziec i je ukladac i siedziec
Svinecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-21, 12:30   #41
UnholyOne
Ola-Unhola
 
Avatar UnholyOne
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 13 322
Dot.: Lipcowo-Sierpniowe Dwulatki 2009 i ich rozgadane Mamusie :D

Cytat:
Napisane przez Karolinak82 Pokaż wiadomość
to Wy luksus z kościołem macie u Svi rzeczywiście codziennie to przesada...ja Wam powiem że jak byłam mała to chodziliśmy z bratem i kolegami sąsiadami...musieliśmy chodzić co niedzielę...ale szczerze powiem że w kościele naprawdę byliśmy może co 2 czy 3 raz


przejrzałam szybko linki...super te zabawki peppowe Zu lubi "Pepe" ale szału nie ma gdyby były takie gadżety z Georgem to zbierałybyśmy wszystkie
wieczorem dokładniej popatrzę bo autko musze kupić to może to a Wasze już przyszło czy czekasz?

a pianinko właśnie nie wiem czy lepiej ze stoliczkiem czy bez



fajny ten zestaw



no kurka chcesz iść komuś na rękę a on później pisze mejla wyżej że poszłaś...już z nikim na układy nie idę pół godziny nie mogłam myśleć ze złości jacy ludzie są wredni i perfidni...a ja się ciągle nie mogę
nauczyć by im nie ufać firmowo
Nam jeszcze autko nie przyszło. dzisiaj zapłaciłam.

Za to mam pianinko simby dla Antosia, tylko otworze jak dzieci pójda spać wieczorem, bo teraz nie bardzo

Właśnie Ciekawskiego Georga nie mogę nic znaleźć


Tak to jest z ludźmi teraz. Ja w niedawnej pracy zobaczylam jacy sa obłudni i perfidni...

---------- Dopisano o 13:30 ---------- Poprzedni post napisano o 13:25 ----------

Cytat:
Napisane przez Svinecka Pokaż wiadomość
haha chyba tak to juz jest z rodzenstwem
albo maly zawsze chce siedziec z Erykiem w pokoju jak ten musi lekcje odrabiac
i musze wtedy go czyms innym zajmowac

albo jak Eryk bawi sie lego to mowie mu zeby dal kilka ludzikow Marcelowi, ktorymi sie nie bawi i maly jest wtedy w 7 niebie i moze tak siedziec i je ukladac i siedziec

Nooo, identycznie widzę

Antoś uwielbia główki lego i lego w ogóle. Trochę zdekomletował Bartkowi klocki
Ale znowu za bardzo w tym samym czasie nie mogą układać, bo Ant chce wszystko
Ja nie daję, dzielę i znoszę skrzek
Małż niestety wszystko chce dać Antolkowi i się ciągle spieramy, że dla chwili spokoju, Antka uczy takiego zachowania
Ale wczoraj zrobił postęp i zwracał uwagę Antkowi, a nie tylko Bartkowi.
Bo tak ciągle argument, że Antolek młodszy i nie rozumie. A Spryciarz dobrze wszystko rozumie
__________________
UnholyOne jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-21, 12:31   #42
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Lipcowo-Sierpniowe Dwulatki 2009 i ich rozgadane Mamusie :D

Cytat:
Napisane przez Svinecka Pokaż wiadomość
dokladnie tak jak piszesz.......caly pazdziernik Eryk chodzil CODZIENNIE na rozaniec na 17....efekt jest tego taki, ze jak teraz idziemy do kosciola to Eryk mowi, ze nienawidzi kosciola i po co to wymyslili
jak beda roraty to bedzie pewnie to samo, ja rozumiem co kilka dni, czy raz w tygodniu, ale codziennie to strasznie meczy dzieciaki, poza tym jeszcze jest szkola, lekcje do odrobienia, zajecia pozalekcyjne....i zero czasu dla siebie

w niedziele jest fajnie, ciesze sie, ze chodzimy i fajnie jak malego tez biore bo to msza dla dzieci i ksiadz zawsze blogoslawi wszystkie dzieci, kazde z osobna i to takie mile jest

ale to chodzenie codziennie to przesada i jeszcze w soboty na katechezy chodza
Ja to jestem ciekawa, czy księża są w stanie w sensowny sposób to wyjaśnić , próbowaliście (rodzice) jakoś to negocjować?
Komunia IMO też jest za wcześnie.

Taka niedzielna msza to co innego, sama mam w planach zacząć zabierać Kubę, ale jeszcze za jakiś czas (skoro ochrzciłam, to będę, choć łatwo nie będzie )

Cytat:
Napisane przez Karolinak82 Pokaż wiadomość
Ja chodzę z Zu od czasu do czasu do kościoła...bardzo lubi, choć nie wystoi oczywiście w miejscu całej godziny...ale jak tylko przechodzimy obok kościoła (z przedszkola zawsze tak chodzimy) to codziennie chce wejść a już zawsze robi amen

i znów ciężko się przekonałam że nie można ufać ludziom...nie zawodowo bo tylko po tyłku można dostać...a tacy wszyscy mili
A powiedz mi, co Zu lubi, gdy jest w kościele?



Cytat:
Napisane przez Karolinak82 Pokaż wiadomość
no kurka chcesz iść komuś na rękę a on później pisze mejla wyżej że poszłaś...już z nikim na układy nie idę pół godziny nie mogłam myśleć ze złości jacy ludzie są wredni i perfidni...a ja się ciągle nie mogę nauczyć by im nie ufać firmowo
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-21, 12:33   #43
Svinecka
Słitaśna and Grymaśna ;p
 
Avatar Svinecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 30 763
Dot.: Lipcowo-Sierpniowe Dwulatki 2009 i ich rozgadane Mamusie :D

no dokladnie u nas jest tak samo.....ja tez ucze tz, ze nie zawsze trzeba dawac malemu wszystko co chce tylko dlatego, ze jest mlodszy, a Eryk tez musi miec troche prywatnosci
tlumacze malemu, ze to Eryka, ze teraz on sie bawi, ze nie moze mu wszystkiego zabierac.....czasami z roznym skutkiem
Svinecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-21, 12:37   #44
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Lipcowo-Sierpniowe Dwulatki 2009 i ich rozgadane Mamusie :D

Cytat:
Napisane przez UnholyOne Pokaż wiadomość
A to różnie bywa. Ale ogolnie nie narzekam. Malowałam przedpokój, to obok rysował. Gotuję obiad, układa klocki, robi "wyścigi" samochodami, bawi się torem. Razem z nim tez siędze i np naklejamy, czy oglądamy zdjęcia, ale potrafi się zająć soba. Czasami mi pomaga sprzatać, rozpakowuje zmywarkę. Gorzej jest jak jest Bartek, bo wtedy chce mu wszystko zabierać i są wrzaski
No i wtedy trzeba kombinowac
(...)
Całe szczęscia u nas nie ma tych porannych mszy, spotkań itp.
Moim zdaniem dziecko w tym wieku mało jeszcze rozumie, do komunii i tak sporo musi się przygotowywać, uczyć modlitw na pamiec.
Nie wiem co daje wizyta o 6,30 w kosciele na roratach takiemu dziecku....
Całe szczeście my mamy spotkania raz w miesiącu w niedzielę i to bardziej takie rodzinne pogawędki z księdzem o duchowym przezywaniu przygotowan rodziny do komunii
My też razem sprzątamy, Kuba pomaga mi w przygotowaniu obiadu, ale jakbym miała usiąść przy kompie, a on się bawić, to nie przejdzie

Jak to co? Buduje niechęć do chodzenia do kościoła od małego, a jeszcze jak się z tego rozlicza. Nic się nie zmieniło (no forma tak), kościół katolicki od zawsze tak budował swoją pozycję.
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-21, 12:51   #45
gorgulek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 6 591
Dot.: Lipcowo-Sierpniowe Dwulatki 2009 i ich rozgadane Mamusie :D

gorgulek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-21, 13:05   #46
Karolinak82
Zakorzenienie
 
Avatar Karolinak82
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: ....
Wiadomości: 6 777
Dot.: Lipcowo-Sierpniowe Dwulatki 2009 i ich rozgadane Mamusie :D

Cytat:
Napisane przez UnholyOne Pokaż wiadomość
Nam jeszcze autko nie przyszło. dzisiaj zapłaciłam.

Za to mam pianinko simby dla Antosia, tylko otworze jak dzieci pójda spać wieczorem, bo teraz nie bardzo

Właśnie Ciekawskiego Georga nie mogę nic znaleźć


Tak to jest z ludźmi teraz. Ja w niedawnej pracy zobaczylam jacy sa obłudni i perfidni...
opowiesz jakie jest? a ono mówi? po angielsku chyba?

super jestem ciekawa...czekam do wieczora na recenzję

patrzę dość często na all i jedyne co jest/było to naprasowanki i kubek był kilka razy...to wszystko

niestety

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
A powiedz mi, co Zu lubi, gdy jest w kościele?



Musiałabyś ją zapytać dokładniej...ale do kościoła chodzi chętnie, słucha, ogląda...śpiewa nie wychodzi, nie ucieka więc musi jej się podobać

__________________
NIE LUBIĘ TROLLI
coraz bardziej
Karolinak82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-21, 13:08   #47
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Lipcowo-Sierpniowe Dwulatki 2009 i ich rozgadane Mamusie :D

Ola, co to za SEX na GG?
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-21, 13:08   #48
UnholyOne
Ola-Unhola
 
Avatar UnholyOne
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 13 322
Dot.: Lipcowo-Sierpniowe Dwulatki 2009 i ich rozgadane Mamusie :D

http://www.youtube.com/watch?v=XF7b_...layer_embedded

Znacie ta minę?
__________________
UnholyOne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-21, 13:21   #49
sylka79
Wtajemniczenie
 
Avatar sylka79
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 995
Dot.: Lipcowo-Sierpniowe Dwulatki 2009 i ich rozgadane Mamusie :D

Cytat:
Napisane przez Karolinak82 Pokaż wiadomość

kilka postów wyżej pisałam o tej promocji tylko to farma, a chyba auta Sylki bardziej by jej się spodobały




ale super mówi

baaaardzo...wujek do łazienki nie może wyjść bo już go szuka i chce za nim iść...raz do sklepu wyszedł to się popłakała naprawdę od początku wpadli sobie oboje w oko

no wiesz, poskąpiłaś sera?

ehhh muszę się przyzwyczaić do tego wszystkiego a "zapas" już za 3 tygodnie
Ja właśnie Bartoszowi wzięłam te,bo tam jest stacja benzynowa,można podjechać i tankować A On bardzo lubi się tak bawić



Super może nareszcie wszystko Ci się poukłada

Na to wygląda

Nie martw sie na zapas będzie dobrze



Cytat:
Napisane przez Karolinak82 Pokaż wiadomość

U mnie nawet słońce zaczyna wychodzić...może ładnie dzisiaj będzie
A u mnie,pochmurno,wilgotno i 1 stopień ciepła wczoraj było lepiej,bo choć słonko wyglądało

Cytat:
Napisane przez czekoladka21 Pokaż wiadomość
Czesc

My znowu same musze isc umyc wlosy i do sklepu wyskoczyc oczywiscie z Werka a taki ziąb brrrrrrr

kupujecie maluszkomn lampiony na roraty? bo moja mama chce kupic i chodzic z Werka do kosciola, lampion moze zostac na nastepne lata jakby malej sie nie podobalo
ja kupilam kalendarz adwentowy z kubusiem puchatkiem wypelniony czekoladkami oczywiscie- bedziemy odliczac
Ja nie na to,może kiedyś przyjdzie odpowiednia pora .
Niedzielna msza i owszem ,choć to też zależne od pogody,bo jak będą straszne mrozy,to nie będę dziecka ciągać

Cytat:
Napisane przez mariolasl Pokaż wiadomość
Miłego dnia
I wzajemnie

Cytat:
Napisane przez UnholyOne Pokaż wiadomość

Jeszcze nie.....

Wyspałas się?

Jak coś jeszcze znajdziesz,a się nie boisz to daj cynk

Ktoś musiał rano wstać nie lubię rano długo spać,wolałabym zasypiać o przyzwoitej porze i po prostu spać

Cytat:
Napisane przez UnholyOne Pokaż wiadomość
Już nie.
31.10 kariera moja dobiegła końca


piszesz tak lekko czyli nie żałujesz?

Cytat:
Napisane przez Karolinak82 Pokaż wiadomość

i znów ciężko się przekonałam że nie można ufać ludziom...nie zawodowo bo tylko po tyłku można dostać...a tacy wszyscy mili

no kurka chcesz iść komuś na rękę a on później pisze mejla wyżej że poszłaś...już z nikim na układy nie idę pół godziny nie mogłam myśleć ze złości jacy ludzie są wredni i perfidni...a ja się ciągle nie mogę nauczyć by im nie ufać firmowo
ufać źle,wszędzie wietrzyć podstep - też źle Bądź ostrożna


My też po jednym spacerze,na drugi chyba już nie pójdziemy,bo pogoda taka ble... po za tym,dzisiaj mam 3 dzień @ a brzuch mnie boli,jakby to pierwszy dzień był
Kurtka dzisiaj przyszła,rzeczywiście jest ciemniejsza,niż na zdjęciu,podoba mi się wrzuciłam ją do prania.

Dzisiejsza rozmowa z Bartosiem
B: mamusiu,a czemu masz takie duże paznokcie? (w sensie,że dłuższe )
M:Bo takie długie mamusi urosły,a dziewczyny czasem zapuszczają paznokcie.
B:ale nie możesz takich mieć,trzeba obeciąć
__________________
D i B







sylka79 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-21, 13:23   #50
Karolinak82
Zakorzenienie
 
Avatar Karolinak82
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: ....
Wiadomości: 6 777
Dot.: Lipcowo-Sierpniowe Dwulatki 2009 i ich rozgadane Mamusie :D

Cytat:
Napisane przez UnholyOne Pokaż wiadomość
hahahahaha boskie

swoją droga fajna kamera
__________________
NIE LUBIĘ TROLLI
coraz bardziej
Karolinak82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-21, 13:30   #51
UnholyOne
Ola-Unhola
 
Avatar UnholyOne
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 13 322
Dot.: Lipcowo-Sierpniowe Dwulatki 2009 i ich rozgadane Mamusie :D

Cytat:
Napisane przez gorgulek Pokaż wiadomość
Cześć

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
My też razem sprzątamy, Kuba pomaga mi w przygotowaniu obiadu, ale jakbym miała usiąść przy kompie, a on się bawić, to nie przejdzie

Jak to co? Buduje niechęć do chodzenia do kościoła od małego, a jeszcze jak się z tego rozlicza. Nic się nie zmieniło (no forma tak), kościół katolicki od zawsze tak budował swoją pozycję.
hehe

Co daje pozytywnego miałam na myśli
Masz zupełną rację

Cytat:
Napisane przez Karolinak82 Pokaż wiadomość
opowiesz jakie jest? a ono mówi? po angielsku chyba?

super jestem ciekawa...czekam do wieczora na recenzję

patrzę dość często na all i jedyne co jest/było to naprasowanki i kubek był kilka razy...to wszystko

niestety



Musiałabyś ją zapytać dokładniej...ale do kościoła chodzi chętnie, słucha, ogląda...śpiewa nie wychodzi, nie ucieka więc musi jej się podobać

Dam znać
Jak mówi to na pewno po ang. Niestety po polsku nic nie ma...

Tez dam znać
Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
Ola, co to za SEX na GG?

Już nie ma

---------- Dopisano o 14:30 ---------- Poprzedni post napisano o 14:24 ----------

A tu cos sweeeeet
http://www.youtube.com/watch?v=3G1PFLuTrgM
__________________
UnholyOne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-21, 13:47   #52
Karolinak82
Zakorzenienie
 
Avatar Karolinak82
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: ....
Wiadomości: 6 777
Dot.: Lipcowo-Sierpniowe Dwulatki 2009 i ich rozgadane Mamusie :D

Cytat:
Napisane przez sylka79 Pokaż wiadomość
Ja właśnie Bartoszowi wzięłam te,bo tam jest stacja benzynowa,można podjechać i tankować A On bardzo lubi się tak bawić

Super może nareszcie wszystko Ci się poukłada

Nie martw sie na zapas będzie dobrze

ufać źle,wszędzie wietrzyć podstep - też źle Bądź ostrożna


Dzisiejsza rozmowa z Bartosiem
B: mamusiu,a czemu masz takie duże paznokcie? (w sensie,że dłuższe )
M:Bo takie długie mamusi urosły,a dziewczyny czasem zapuszczają paznokcie.
B:ale nie możesz takich mieć,trzeba obeciąć
to coś dla Zu

fajnie by było




e już na układy nie idę...nigdy nic nie wiadomo



Cytat:
Napisane przez UnholyOne Pokaż wiadomość
Dam znać
Jak mówi to na pewno po ang. Niestety po polsku nic nie ma...

Tez dam znać


A tu cos sweeeeet
http://www.youtube.com/watch?v=3G1PFLuTrgM



ja chce takiego ptaszka
__________________
NIE LUBIĘ TROLLI
coraz bardziej
Karolinak82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-21, 14:23   #53
WrednaAfrodyta
Zadomowienie
 
Avatar WrednaAfrodyta
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 438
Dot.: Lipcowo-Sierpniowe Dwulatki 2009 i ich rozgadane Mamusie :D

Sylka boska rozmowa, ale się uśmiałam

A Tomuś dziś zmyślał coś Mówił że na strychu mieszka kot i że to jest kot wuja W ogóle ostatnio często coś wymyśla, jakieś nieprawdziwe historyjki hehehe


Dziewczyny, które pracują potrzebuje waszej pomocy. Konkretnie chodzi o osoby do badania do pracy magisterskiej, ciezko mi znalezc taką grupę, a pare z Was idealnie pasuje. Kobiety pracujące w firmach, szkołach z wykształceniem wyższym. Troche z tym zachodu bo musialabym Wam to wyslać, a pozniej musialbyscue mi to odeslac ale gdybyscie mogły Ankiety są anonimowe oczywiście,
__________________
Nasz synek Tomuś od 18.08.2009 jest już z nami
WrednaAfrodyta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-21, 14:23   #54
UnholyOne
Ola-Unhola
 
Avatar UnholyOne
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 13 322
Dot.: Lipcowo-Sierpniowe Dwulatki 2009 i ich rozgadane Mamusie :D

Cytat:
Napisane przez sylka79 Pokaż wiadomość
J



Jak coś jeszcze znajdziesz,a się nie boisz to daj cynk

Ktoś musiał rano wstać nie lubię rano długo spać,wolałabym zasypiać o przyzwoitej porze i po prostu spać



piszesz tak lekko czyli nie żałujesz?




My też po jednym spacerze,na drugi chyba już nie pójdziemy,bo pogoda taka ble... po za tym,dzisiaj mam 3 dzień @ a brzuch mnie boli,jakby to pierwszy dzień był
Kurtka dzisiaj przyszła,rzeczywiście jest ciemniejsza,niż na zdjęciu,podoba mi się wrzuciłam ją do prania.

Dzisiejsza rozmowa z Bartosiem
B: mamusiu,a czemu masz takie duże paznokcie? (w sensie,że dłuższe )
M:Bo takie długie mamusi urosły,a dziewczyny czasem zapuszczają paznokcie.
B:ale nie możesz takich mieć,trzeba obeciąć


Jak cos znajde, dam znać

Ja ostatnio tez tak mam, że bolimnie kilka dni.

Nie żałuję, tam nie było fajnie w wielkim skrócie

__________________
UnholyOne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-21, 16:36   #55
Ania0104
Zakorzenienie
 
Avatar Ania0104
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 4 896
Dot.: Lipcowo-Sierpniowe Dwulatki 2009 i ich rozgadane Mamusie :D

moje dziecko śpi .... już dawno, ale tak mi muli komp, ze piszę tego posta już 2 godziny
... ale mam chociaż chwilę oddechu, kawa w ciszy i spokoju
Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
Ja już powoli zapominam, jak wygląda słońce

Ola, Antoś tak ładnie się sobą zajmuje, że Ty się zastanawiasz, co robić? Kuba ciągle chce, a to żebym mu poczytała, a to, żebym z nim coś z klocków budowała, chce robić zagadki Czuczu, naklejać naklejki, grać w Lotto Dom itd. itp. Obiad robię w biegu, jak on zaczyna jeść drugie śniadanie i to tyle, co sam się pobawi


Bartek też sie sam nie zajmie niczym ... jak ja chce odkurzyć to zabiera mi odkurzacz i on odkurza ... jak myję naczynia to krzyczy, ze on umyje czynia ... a jak już zasiądę przed kompem to chce "traktora toma"
Cytat:
Napisane przez UnholyOne Pokaż wiadomość
Już nie.
31.10 kariera moja dobiegła końca
rozumiem ...
ale to dobrze, czy źle?
Cytat:
Napisane przez Karolinak82 Pokaż wiadomość
i znów ciężko się przekonałam że nie można ufać ludziom...nie zawodowo bo tylko po tyłku można dostać...a tacy wszyscy mili


Cytat:
Napisane przez UnholyOne Pokaż wiadomość
oj taaaak
Cytat:
Napisane przez sylka79 Pokaż wiadomość
My też po jednym spacerze,na drugi chyba już nie pójdziemy,bo pogoda taka ble... po za tym,dzisiaj mam 3 dzień @ a brzuch mnie boli,jakby to pierwszy dzień był
Kurtka dzisiaj przyszła,rzeczywiście jest ciemniejsza,niż na zdjęciu,podoba mi się wrzuciłam ją do prania.

Dzisiejsza rozmowa z Bartosiem
B: mamusiu,a czemu masz takie duże paznokcie? (w sensie,że dłuższe )
M:Bo takie długie mamusi urosły,a dziewczyny czasem zapuszczają paznokcie.
B:ale nie możesz takich mieć,trzeba obeciąć

mnie brzuch boli najbardziej w 2 dniu

mądry chłopczyk
Bartek też ciagle chce mi obcinać paznokcie ... wczoraj małzowi mówił, że paznokieć mu się złamał i podrapał Bartusia, no i trzeba obciać
Cytat:
Napisane przez UnholyOne Pokaż wiadomość


---------- Dopisano o 17:36 ---------- Poprzedni post napisano o 16:41 ----------

Cytat:
Napisane przez UnholyOne Pokaż wiadomość
Nie żałuję, tam nie było fajnie w wielkim skrócie
to dobrze

...................
Ba wstał, zjadł jogurt i ma świetny humor tak na prawdę - chyba mu brakowało tych drzemek

teraz siedzi, dorwał folię bąbelkową i pstryka ... co chwile tylko słysze mama, siły nie mam
__________________


Bartuś
- 15.07.09 r.
Dawidek - 13.06.14 r.

Edytowane przez Ania0104
Czas edycji: 2011-11-21 o 16:56
Ania0104 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-21, 16:48   #56
mayaha
Wtajemniczenie
 
Avatar mayaha
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 951
GG do mayaha
Dot.: Lipcowo-Sierpniowe Dwulatki 2009 i ich rozgadane Mamusie :D



już się nie załapałam na stary wątek więc witam w nowym

mało mnie ale z czasem u mnie nie bogato, a i ostatnio mam coś pod górke :/

teraz tez tylko wpadam na chwilkę, no chyba że poźniej mi sie uda jeszcze, Zuza strasznie apsorbująca, teraz też już mnie woła żebym jej czytała
dobrze że jutro mam wolne, bo tydz dopiero się zaczał a ja już zmęczona
Cytat:
Napisane przez Karolinak82 Pokaż wiadomość
i znów ciężko się przekonałam że nie można ufać ludziom...nie zawodowo bo tylko po tyłku można dostać...a tacy wszyscy mili
Karo współczuję
ja już się nauczyłam że nie można nikomu ufac...

Cytat:
Napisane przez WrednaAfrodyta Pokaż wiadomość

Dziewczyny, które pracują potrzebuje waszej pomocy.
wyślij mi ta ankietę, postaram się pomoc

widzę że bajki na tapecie, Zuza niestety uwielbia oglądac więc starm się maxymalnie ograniczac
nr 1 jest Klub Myszki Miki, ale lubi też Jake'a i piratów z Nibylandii, 101 dalmatończyków, Stacyjkowo itp
a i jeszcze mecze, szczególnie tenis

a z innej beczki, u mnie dziś 58 dzień cyklu i @ nadal brak.... byłam u gina i biorę Luteine, potem przechodzę na duphaston znów... i wogóle dowiedziałam się że jak będe chciała buc w ciązy to może to nie byc takie proste... ehhh

---------- Dopisano o 17:48 ---------- Poprzedni post napisano o 17:47 ----------

acha Ola, Zuza chce Twoją żabę
__________________
mayaha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-21, 17:00   #57
Ania0104
Zakorzenienie
 
Avatar Ania0104
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 4 896
Dot.: Lipcowo-Sierpniowe Dwulatki 2009 i ich rozgadane Mamusie :D

ale sobie radzi ... mama tutaj kostaw krzesło, igiełką taką, tutaj robić dziub dziub /chciał wykałaczkę/

---------- Dopisano o 18:00 ---------- Poprzedni post napisano o 17:55 ----------

Cytat:
Napisane przez mayaha Pokaż wiadomość
już się nie załapałam na stary wątek więc witam w nowym

widzę że bajki na tapecie, Zuza niestety uwielbia oglądac więc starm się maxymalnie ograniczac
nr 1 jest Klub Myszki Miki, ale lubi też Jake'a i piratów z Nibylandii, 101 dalmatończyków, Stacyjkowo itp
a i jeszcze mecze, szczególnie tenis

a z innej beczki, u mnie dziś 58 dzień cyklu i @ nadal brak.... byłam u gina i biorę Luteine, potem przechodzę na duphaston znów... i wogóle dowiedziałam się że jak będe chciała buc w ciązy to może to nie byc takie proste... ehhh

---------- Dopisano o 17:48 ---------- Poprzedni post napisano o 17:47 ----------

acha Ola, Zuza chce Twoją żabę


Bartek lubi oglądać siatkówkę albo bilard

o kurcze mam nadzieję, ze jednak wszystko będzie ok

Bartek też ją dzisiaj chciał
__________________


Bartuś
- 15.07.09 r.
Dawidek - 13.06.14 r.
Ania0104 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-21, 19:26   #58
czekoladka21
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka21
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 12 861
GG do czekoladka21
Dot.: Lipcowo-Sierpniowe Dwulatki 2009 i ich rozgadane Mamusie :D

Dziewczyny mamy ekspres i lustrzanke tesciu nam wzial na raty (swoja droga ma nizsze dochody niz malz no ale emeryt)
wlasnie wypilam pyszna capucino
__________________
Weronika 30.07.2009



Dominika 04.11.2014
czekoladka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-21, 19:33   #59
katarzynka00
Zakorzenienie
 
Avatar katarzynka00
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 7 345
Dot.: Lipcowo-Sierpniowe Dwulatki 2009 i ich rozgadane Mamusie :D

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość

Ola, Antoś tak ładnie się sobą zajmuje, że Ty się zastanawiasz, co robić? Kuba ciągle chce, a to żebym mu poczytała, a to, żebym z nim coś z klocków budowała, chce robić zagadki Czuczu, naklejać naklejki, grać w Lotto Dom itd. itp. Obiad robię w biegu, jak on zaczyna jeść drugie śniadanie i to tyle, co sam się pobawi
ja powiem po cichu że nawet przy dwójce zdarza mi się pomyśleć co by tu porobić...
Dziś wysprzątałam domek na błysk,pomyłam podłogi aż kij złamałam tak zamaszyście szorowałam
ugotowałam obiad a potem wypiłam długie 2 kawy z siostrą i szwagrem.
Laura w tym czasie kolorowała,rysowała,nakle jała,bawiła sie w doktora z lalką,"zamiatała" podłogę,przeglądała kilka x album(mąż wywołał jej naście zdj z postaciami z bajek,zwierzętami etc) i ozdabiała okno żelowymi naklejkami.Wiszą już u nas choinki, bałwanek i gwiazdki.No i też bajkę obejrzała w tym czasie.Oczywiście wołała co chwilę żeby jej coś pomóc,albo coś zobaczyć ale dała radę zorganizować się sama.Blanka spała jak suseł.

Później w nagrodę za extra sprawowanie poszłyśmy same na spacer kupić kredki,kolorwnki i maxi puzle

Cytat:
Napisane przez Svinecka Pokaż wiadomość

albo maly ma ostatnio takie fazy, ze np oglada bajke i wejdzie Eryk do pokoju, siada i tez chce ogladac a on go wygania i zaczyna wrzeszczec, ze ma tu nie siedziec i nie patrzec i awantura
u nas też ktoś ma nie patrzeć na Blankę, albo na nią,albo na bajkę, albo mówi "mama nie śpiewaj"
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym
następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny



Edytowane przez katarzynka00
Czas edycji: 2011-11-21 o 19:40
katarzynka00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-21, 19:50   #60
WrednaAfrodyta
Zadomowienie
 
Avatar WrednaAfrodyta
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 438
Dot.: Lipcowo-Sierpniowe Dwulatki 2009 i ich rozgadane Mamusie :D

Mayaha dziekuje za chęci, ale zapomniałam jeszcze dodać że musze to wyslac pocztą bo nie ma mozliwosci zrobienia na komputerze. Jesli jestes dalej chętna to podaj adres na pw, bede na prawdę wdzieczna

A jeszcze miałam napisać że Tomek kiedyś w ogóle nie umiał się bawić sam, zając sobą , a ostatnio się to zmienia. Tomus potrafi ok 15 minut sam ukladac klocki, ogladac ksiazeczki itp. Wszystkie domowe czynnosci typu sprzatanie musi robić ze mną, a już najbardziej ulubione jest wyjmowanie naczyn ze zmywarki
__________________
Nasz synek Tomuś od 18.08.2009 jest już z nami

Edytowane przez WrednaAfrodyta
Czas edycji: 2011-11-21 o 19:53
WrednaAfrodyta jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:08.