proszę o pomoc - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-12-20, 17:43   #1
softnells
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 32

proszę o pomoc


mam przekłuty pepek i cos jest nie tak. naokoło dziurek jest miejsce straszne twarde i chyba zbliźnione a ogolnie to nie boli . ale wyglad mnie nie pokoi dodaje zdjecie i prosze o rade ; )
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kolczyk.jpg (34,2 KB, 28 załadowań)
softnells jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-23, 15:23   #2
ivonkaG
Raczkowanie
 
Avatar ivonkaG
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 35
Dot.: proszę o pomoc

Też tak miałam i przemywałam sobie te dziurki rumiankiem i kolczykiem ruszałam góra-dół by tam do środka też trafiał rumianek.Szybko się goi.Proponuję też przemywać mydłem Protex,mydło antybakteryjne,do kupienia w każdym supermarkecie czy aptece,około +- 3zł.
Czasami jak kolczyk jest za krótki( bo jedne są krótkie a inne dłuższe) to bardziej wokół skóry zbiera się ropa.Jeszcze jest mydełko ze srebrem takie w aptece i też jak myjesz to miejsce tym mydłem to szybciej się zagoi.Zgrubienie powinno ustąpić.
ivonkaG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-23, 15:30   #3
buffy249
Rozeznanie
 
Avatar buffy249
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 913
Dot.: proszę o pomoc

Jak dla mnie to wygląda na uczulenie.. z jakiego materiału jest kolczyk? Jeśli ze stali to możliwe, że masz uczulenie na nikiel zawarty w niej. Wtedy wskazana byłaby zamiana kolczyka na tytanowy bądź z bioplastu/PTFE. A kiedy kolczyk był robiony?
buffy249 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-23, 15:44   #4
ivonkaG
Raczkowanie
 
Avatar ivonkaG
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 35
Dot.: proszę o pomoc

No tak ja mam tytanowy kolczyk,a na nikiel można być uczulonym.Jest on często w kolczykach,sprzączkach od pasków i bransoletkach zegarków i wielu innych.
ivonkaG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-24, 21:14   #5
Fisiasia
Rozeznanie
 
Avatar Fisiasia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 846
Dot.: proszę o pomoc

zadna mydla, bo wysusza i podraznia, rumianek nic nie daje (prawie) kup w aptece octenisept, kosztuje ok 30zl (?) za 50ml... napewno pomoze! sama mialam wygojone dziurki na uszach, dodam, ze mam na jednym 5 dziurek... tyle lat i ok, az skusilam sie kupic niby "srebrne" w drogerii kolczyki... porazka totalna, nigdy nie mialam tak zmasakrowanych dziurek, ciagle plynela limfa, przyklejala mi sie do wlosow, swiad nie do wytrzymania...

woda utleniona probowalam, triobiotikiem, az pewna madra wizazanka, ktora zajmuje sie piercingiem polecila prosty preparat na odkarzanie ran roznego rodzaju nawet po chirurgicznych...

po prostu moglabym ja calowac po stopach za ta rade, poniewaz juz nie mialam sily... efekt... po kilku dniach zaczelo sie goic, nie swedzialo!!! skora doszla do normalnego wygladu po ok 2 tyg stosowania, dzis ani sladu po tamtej katastrofie nie mam i nosze juz normalnie kolczyki na ich miejscu
Fisiasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-26, 14:15   #6
buffy249
Rozeznanie
 
Avatar buffy249
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 913
Dot.: proszę o pomoc

Owszem, Octenisept jest bardzo dobrym preparatem, ale nie przesadzajmy - jak ktoś jest uczulony na nikiel to i Octenisept nie pomoże, tylko zmiana kolczyka po zmianie oczywiście jak najbardziej można zastosować Octenisept, co by rozbabrane dziurki doprowadzić do stanu używalności
buffy249 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-27, 15:57   #7
Fisiasia
Rozeznanie
 
Avatar Fisiasia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 846
Dot.: proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez softnells Pokaż wiadomość
mam przekłuty pepek i cos jest nie tak. naokoło dziurek jest miejsce straszne twarde i chyba zbliźnione a ogolnie to nie boli . ale wyglad mnie nie pokoi dodaje zdjecie i prosze o rade ; )
zmienialas kolczyk? bo to raczej nie jest oryginalny od czasu przebicia?
Fisiasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:26.