Nowe przepisy przewozu zwierząt do UK - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-12-26, 21:35   #1
sunshain
Wtajemniczenie
 
Avatar sunshain
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 179

Nowe przepisy przewozu zwierząt do UK


http://www.dierengazet.be/gezelschap...l#.TvjncXqOueL

na dole http://www.wetgiw.gov.pl/files/3857_...ejska-2012.pdf

nie ma już kwarantanny
sunshain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-27, 07:21   #2
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: Nowe przepisy przewozu zwierząt do UK



https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=572351
monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-28, 15:43   #3
O La La
Rozeznanie
 
Avatar O La La
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: mój dom tam gdzie moje serce
Wiadomości: 507
Dot.: Nowe przepisy przewozu zwierząt do UK


Jeśli chcesz coś dodawać w tym temacie,rozmawiać itp. to zapraszam do W/w watku,bo tak się składa ze taki watek już istnieje
__________________
"Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie."-Paulo Coelho






"Mam serce dla zwierząt"
O La La jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 16:19   #4
Koona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 229
Dot.: Nowe przepisy przewozu zwierząt do UK

Witam,
A wiecie coś może co z psem jeśli jest już w UK i chciałabym pojechać z nim do PL na kilka dni/ tygodni ?? a potem wrócić
__________________
Koona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 18:44   #5
O La La
Rozeznanie
 
Avatar O La La
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: mój dom tam gdzie moje serce
Wiadomości: 507
Dot.: Nowe przepisy przewozu zwierząt do UK

Cytat:
Napisane przez Koona Pokaż wiadomość
Witam,
A wiecie coś może co z psem jeśli jest już w UK i chciałabym pojechać z nim do PL na kilka dni/ tygodni ?? a potem wrócić

Witaj

jesli masz już psa w Uk a chcesz jechać z nim do PL obowiązuja Cie te same zasady co w sytuacji odwrotnej musisz udać się do weta w UK zaszczepic psa na sciekliznę,wszczepic chip odczekac 21 dni i ruszac w drogę aha i na 24-48h przezd podróżą odrobaczyć psiaka.Oczywiście piesek musi miec skończone 3 m-ce aby mógł zostać zaszczepiony przeciwko wsciekliźnie.
Wiem że to szczepienie w UK jest wazne 3 lata a nie tylko rok tak jak w PL,więc jeśli baaaardzo pilnujesz terminów szczepień żadnego nie przeoczyłaś ,robisz je w wyznaczonych datach-to możecie śmiało jechać.
__________________
"Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie."-Paulo Coelho






"Mam serce dla zwierząt"
O La La jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-11, 15:23   #6
Koona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 229
Dot.: Nowe przepisy przewozu zwierząt do UK

Cytat:
Napisane przez O La La Pokaż wiadomość
Witaj

jesli masz już psa w Uk a chcesz jechać z nim do PL obowiązuja Cie te same zasady co w sytuacji odwrotnej musisz udać się do weta w UK zaszczepic psa na sciekliznę,wszczepic chip odczekac 21 dni i ruszac w drogę aha i na 24-48h przezd podróżą odrobaczyć psiaka.Oczywiście piesek musi miec skończone 3 m-ce aby mógł zostać zaszczepiony przeciwko wsciekliźnie.
Wiem że to szczepienie w UK jest wazne 3 lata a nie tylko rok tak jak w PL,więc jeśli baaaardzo pilnujesz terminów szczepień żadnego nie przeoczyłaś ,robisz je w wyznaczonych datach-to możecie śmiało jechać.
Dziękuję Ci bardzo Czyli jeśli mój pies ma chip i nadal ważne ( dla wymagań polskich) szczepienie, to tylko odrobaczyć psa i potem ponownie jak będę chciała z nim wrócoć do UK
Oj... żaden robaczek nie ma szan przy tak częstym odrobaczaniu :P
__________________
Koona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-19, 18:20   #7
O La La
Rozeznanie
 
Avatar O La La
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: mój dom tam gdzie moje serce
Wiadomości: 507
Dot.: Nowe przepisy przewozu zwierząt do UK

Cytat:
Napisane przez Koona Pokaż wiadomość
Dziękuję Ci bardzo Czyli jeśli mój pies ma chip i nadal ważne ( dla wymagań polskich) szczepienie, to tylko odrobaczyć psa i potem ponownie jak będę chciała z nim wrócoć do UK
Oj... żaden robaczek nie ma szan przy tak częstym odrobaczaniu :P
Z tym odrobaczaniem to nie przesadzajcie psa się powinno odrobaczać raz na pół roku,ale co do tego na Twoim miejscu bym jeszcze poczytała i zapytała kogos bardziej kompetentnego-nie chciałabym wprowadzić Cie w błąd.
__________________
"Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie."-Paulo Coelho






"Mam serce dla zwierząt"
O La La jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-29, 14:35   #8
lady3m3r4ld
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Darłowo
Wiadomości: 88
GG do lady3m3r4ld
Dot.: Nowe przepisy przewozu zwierząt do UK

Witam.

Nie wiem czy to odpowiednie miejsce na takie pytanie ale może znajdę podobny przypadek do mnie ; ) . W maju potrzebuje przewieźć psa do UK . I bardzo mnie cieszy ze nie muszę czekać tyle czasu przez tą kwarantannę. Obczytałam się że istnieje możliwość przewiezienia danego zwierzęcia samolotem ! . I nie w żadnym luku bagażowym (był przypadek ze piesek tam własnie umarł i jakaś kobieta dostała kolosalne odszkodowanie wiec przewoźnicy już się w to nie bawią), pieska można mieć w specjalnej torbie na kolanach jako bagaż podręczny i istnieją jakieś feromony czy inne środki które podaje się zwierzęciu po czym nie czuje ono strachu z powodu dużej liczebności ludzi na lotnisku. I teraz pytanie.. jaki przewoźnik coś takiego oferuje do UK Londyn - Luton ? . Wizzair nie .. Ryanair również nie . Wiec jaki inny z Wrocławia bądź z Pragi (Cz) . ? Czy ktoś miał taki przypadek ??
__________________
Lady Emerald . <3
lady3m3r4ld jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-02, 12:38   #9
O La La
Rozeznanie
 
Avatar O La La
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: mój dom tam gdzie moje serce
Wiadomości: 507
Dot.: Nowe przepisy przewozu zwierząt do UK

Cytat:
Napisane przez lady3m3r4ld Pokaż wiadomość
Witam.



Nie wiem czy to odpowiednie miejsce na takie pytanie ale może znajdę podobny przypadek do mnie ; ) . W maju potrzebuje przewieźć psa do UK . I bardzo mnie cieszy ze nie muszę czekać tyle czasu przez tą kwarantannę. Obczytałam się że istnieje możliwość przewiezienia danego zwierzęcia samolotem ! . I nie w żadnym luku bagażowym (był przypadek ze piesek tam własnie umarł i jakaś kobieta dostała kolosalne odszkodowanie wiec przewoźnicy już się w to nie bawią), pieska można mieć w specjalnej torbie na kolanach jako bagaż podręczny i istnieją jakieś feromony czy inne środki które podaje się zwierzęciu po czym nie czuje ono strachu z powodu dużej liczebności ludzi na lotnisku. I teraz pytanie.. jaki przewoźnik coś takiego oferuje do UK Londyn - Luton ? . Wizzair nie .. Ryanair również nie . Wiec jaki inny z Wrocławia bądź z Pragi (Cz) . ? Czy ktoś miał taki przypadek ??
Witaj !!!
Własnie jeśli chodzi o przewóz zwierzęcia samolotem to jest b.dużo smutnych historii.
Najlepiej jest przewieźć zwierzę samochodem - to sporo tańsze !!!
Jeśli nie masz samochodu i ni masz jak przewieźć, dlatego decydujesz się na samolot,może poszukaj na serwisach takich jak emito.net ogłoszeń typu że ktoś jedzie do PL lub bedzie wrcał w maju i mógłby przywieźć komuś psa (ludzie często się tak ogłaszają ) można przecież jechać razem z tym kimś i ze zwierzakiem,to duuuużo lepsza opcja niż samolot.

A jesli uparłas się na samolot to z tego co się dowiadywałam to tak :

I. Możesz przewozić zwierzę jako bagaż podręczny,ale ważące max. do 10 kg (tyle ile zazwyczaj wynosi bagaż podręczny).
II. Jeśli chodzi o stres - możesz zapytać weta o podanie jakiś środków uspokajających.
III. Kiedyś taką linią była linia Cargo,ale nie wiem czy jeszcze się tym zajmują,bo większośc ludzi zdecydowanie woli skorzystać z innej możliwości przewiezienia zwierzęcia,decydując się na samolot musimy liczyć się że poniesiemy ogrooomne koszty !!!
IV. Nie wiem czy konkretnie latają z Wrocławia lub z Pragi,ale wiem że napewno ląduje na dużych lotniskach takie jak m.in. Londyn-Luton czy Edinburgh,prawdopodobnie też w Szwecji i Irlandii.
__________________
"Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie."-Paulo Coelho






"Mam serce dla zwierząt"
O La La jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-21, 10:12   #10
agatka2426
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1
Dot.: Nowe przepisy przewozu zwierząt do UK

czy na pewno obowiązuja te 21 dni? bo mi pani weterynarz powiedziała ze nie
agatka2426 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-23, 13:06   #11
sunshain
Wtajemniczenie
 
Avatar sunshain
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 179
Dot.: Nowe przepisy przewozu zwierząt do UK

Cytat:
Napisane przez agatka2426 Pokaż wiadomość
czy na pewno obowiązuja te 21 dni? bo mi pani weterynarz powiedziała ze nie
obowiązuje to co jest w przepisach prawa a nie w niewiedzy weterynarzy
sunshain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-24, 17:54   #12
asmenaa
Zakorzenienie
 
Avatar asmenaa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Wizażankowo
Wiadomości: 35 290
Dot.: Nowe przepisy przewozu zwierząt do UK

A jak to jest ze zwierzetami innymi niz kot, pies czy fretka?
Powiedzmy chomik
__________________
Śnij, piesku śnij…
w snach jest zawsze pięknie
Ciepły dom, miejsca dość
na twe wierne serce
Przyjdzie czas spotkać się
potarmosić uszy
lub razem na spacer znowu gdzieś wyruszyć
Lecz dziś sobie śnij



Małymi kroczkami do celu!
asmenaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-14, 14:12   #13
katkasiek
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: NDM
Wiadomości: 683
GG do katkasiek
Dot.: Nowe przepisy przewozu zwierząt do UK

Odgrzebałam temat...
Dziewczyny czy orientuje się któraś jak przewieźć psa do Irlandii? Czy któreś tanie linie lotnicze pozwalają na zabranie psa?
Ja wybieram sie w lipcu do faceta. I biorę i syna i psa ze sobą. Zastanawiam się jak będzie najłatwiej? I w miarę możliwości nie najdrożej
katkasiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-01, 08:57   #14
sewekrusek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 1
Dot.: Nowe przepisy przewozu zwierząt do UK

Nie wiem jak to wygląda samolotem. W necie poszukaj specjalnych firm, które załatwiają wszystkie formalności związane z przewozem zwierząt. Ja kiedyś przeprawiałem się z Mazerem ale promem. Z Anglii do Irlandii nie musisz żadnych formalności.

Edytowane przez sewekrusek
Czas edycji: 2014-09-02 o 13:00
sewekrusek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-01 09:57:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:16.