Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadać, pisz TUTAJ - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-01, 10:39   #31
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez Darkoz Pokaż wiadomość
A jak Twój kręgosłup czuje się po planku i pompkach?
z plankiem takim zwykłym "deską" nie mam żadnego problemu tzn. długo nie wytrzymam, ale nie boli mnie po tych ćwiczeniach. Trzymam się prosto.
Zwykłe pompki robię bez problemu, zaczęłam też robic takie z nogami na ławeczce- jest ok. nic nie boli.
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-01, 13:52   #32
Darkoz
Zakorzenienie
 
Avatar Darkoz
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 4 785
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez la'Mbria Pokaż wiadomość
z plankiem takim zwykłym "deską" nie mam żadnego problemu tzn. długo nie wytrzymam, ale nie boli mnie po tych ćwiczeniach. Trzymam się prosto.
Zwykłe pompki robię bez problemu, zaczęłam też robic takie z nogami na ławeczce- jest ok. nic nie boli.
To już coś, te ćwiczenia są fajne na brzuch, a wariacji dość, by się nie znudzić.
__________________

Darkoz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-02, 19:32   #33
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez la'Mbria Pokaż wiadomość
z plankiem takim zwykłym "deską" nie mam żadnego problemu tzn. długo nie wytrzymam, ale nie boli mnie po tych ćwiczeniach. Trzymam się prosto.
Zwykłe pompki robię bez problemu, zaczęłam też robic takie z nogami na ławeczce- jest ok. nic nie boli.
Jeśli możesz trzaskać dziesiatki brzuszków a przeszkadza tylko ból pleców to znaczy że nie mięśnie brzucha musisz wzmacniać tylko pleców bo będzie jeszcze gorzej.
Plank jest bardzo dobtym ćwiczeniem
Podciąganie kolan w zwisie na drążku też, zwłąszcza przy problemach z kręgosłupem, bo go odciażasz w zwisie.

Cwicz supermany i wznosy tułowia z opadu, najlepiej na piłce. NIe rób po 50 powtórzeń bo to głupota, rób powoli i dokładnie po 10-15 powtórzeń w serii, odpoczywaj pomiędzy seriami przynajmniej minutę albo rób w międzyczasie ćwiczenia na inną partię ciała.
Po każdm treningu rozciagaj delikatnie ale przynajmniej przez 30 s mieśnie dwugłowe uda
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-02, 21:14   #34
erugamik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: tu wrony zawracają:)
Wiadomości: 15
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Witajcie.
Chciałabym ujędrnić moje ciało. Nie zalezy mi na zbiciu wagi, bo jest ok. Tak jak juz sie zorientowałam, cwiczenie na jakas konkretna partie ciała, to bezsens. Zaczełam ćwiczyc z Mel B nogi, robie pompki, przysiady i jakies inne drobnostki. Nie chodze na siłownie i w tej chwili zaczac nie moge. Dlatego zastanawiam sie nad jakimś programem na całe ciało, ale jest tego tak duzo, ze nie wiem gdzie poczatke, a gdzie koniec. To co robie, plus moze dorzuce bieganie, to raczej za mało. Czy taki skalpel Chodakowskiej albo cały program Mel, to dobre rozwiazanie? A może jakas dobra dusza powie, co najlepiej zrobic na poczatku? help.
erugamik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-02, 21:36   #35
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez Rzabba Pokaż wiadomość
Jeśli możesz trzaskać dziesiatki brzuszków a przeszkadza tylko ból pleców to znaczy że nie mięśnie brzucha musisz wzmacniać tylko pleców bo będzie jeszcze gorzej.
Plank jest bardzo dobtym ćwiczeniem
Podciąganie kolan w zwisie na drążku też, zwłąszcza przy problemach z kręgosłupem, bo go odciażasz w zwisie.

Cwicz supermany i wznosy tułowia z opadu, najlepiej na piłce. NIe rób po 50 powtórzeń bo to głupota, rób powoli i dokładnie po 10-15 powtórzeń w serii, odpoczywaj pomiędzy seriami przynajmniej minutę albo rób w międzyczasie ćwiczenia na inną partię ciała.
Po każdm treningu rozciagaj delikatnie ale przynajmniej przez 30 s mieśnie dwugłowe uda
trzaskać mogę pompki brzuszków zrobię max 20 bez bólu pleców.
Robię serie najczęściej po 10 wszystkich ćwiczen (w sumie na dzien 5 serii czyli łącznie 50 powtórzeń, ale nigdy ciurkiem-zdechłabym)
czyli na drążku lepsze to podciąganie nóg niż na leżąco? tak?
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-02, 21:56   #36
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Powinno być lepsze ale sprawdź jak jest u Ciebie
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-03, 08:41   #37
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Co ile powinnam robić przerwę przy takim 'zestawie':
skakanka x 1000-2000 /20-30 minut skakania/
ćwiczenia z hantelkami na tylną część ramion i biceps, przysiady /aktualnie 150/ - sumarycznie II część zajmuje mi ok. 20-30 minut, nie wiem ile dokładnie, ale całość zazwyczaj 45-60 minut.
Do tego dojdą teraz treningi cardio, z wyzwania cardio.

Mam wzrost na wadze od zeszłego tygodnia i zastanawiam się, czy to wina tego, że robię za krótkie przerwy? Zazwyczaj ćwiczę 2-3 dni, robię dzień przerwy i znów ćwiczę. Powinnam wprowadzić jakiś inny system, czy trzymać się tego, bo wzrost to obrona organizmu na zaatakowanie go ćwiczeniami?

Edytowane przez Dotka90
Czas edycji: 2014-03-03 o 08:42
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-03, 16:03   #38
201705121341
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 760
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Jak poprawnie wykonywać trening HIIT żeby schudnąć i nabrać formy? Mogę go robić na zmianę z ćwiczeniami modelującymi? Np. 1 dzień ćw. modelujące na nogi, pośladki, ramiona + krótkie cardio (ok 10 min), 2 dzień 20 min HIIT, 3 dzień znowu modelujące, 4 dzień 20 min HIIT itd. Nie przetrenuję się w ten sposób? Czy powinnam raczej robić 2x modelujące, 1x HIIT?
201705121341 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-03, 16:17   #39
lulubitch
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 1
Post Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Hej ja mam pytanko więc tak : jak pozbyć się tłuszczyku z dolnej części brzucha ? I jeszcze jakie ćwiczenia są dobre na pozbycie się tłuszczyku z wewnętrznej części ud;( i ogólnie jak schudnac nie mam nadwagi ( wsze 62 kg przy 165 cm wzrostu) ale źle się że sobą czuje :c. I jeszcze jedno :/ czy jeśli nie jem kolacji to szybciej schudne? Dziękuję bardzo
lulubitch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-03, 16:20   #40
201705121341
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 760
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez lulubitch Pokaż wiadomość
Hej ja mam pytanko więc tak : jak pozbyć się tłuszczyku z dolnej części brzucha ? I jeszcze jakie ćwiczenia są dobre na pozbycie się tłuszczyku z wewnętrznej części ud;( i ogólnie jak schudnac nie mam nadwagi ( wsze 62 kg przy 165 cm wzrostu) ale źle się że sobą czuje :c. I jeszcze jedno :/ czy jeśli nie jem kolacji to szybciej schudne? Dziękuję bardzo
Nie istnieje miejscowe spalanie tłuszczu :P Aeroby są dobre na schudnięcie (bieganie, rower). Kolację polecam jeść, tylko lekką i z niewielką ilością węglowodanów. Jak będziesz się regularnie głodzić to metabolizm zwolni i organizm zacznie magazynować tłuszcz, a przecież nie o to chodzi
201705121341 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-03, 19:14   #41
Sandrika
Zadomowienie
 
Avatar Sandrika
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 476
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Hej! Nie bardzo wiedziałam gdzie zadać to pytanie, więc kieruje je tutaj na forum, najwyżej powiecie mi gdzie się skierować
Problem dotyczy mojej motywacji ćwiczeniowej.. a raczej jej braku, znalazłam jakiś temat na forum ale tam widziałam że chodzi bardziej o wrzucanie fotek motywujących

A więc.. mój problem polega na kompletnym lenistwie spowodowanym długą przerwą w ćwiczeniach.. w 2 kl. Liceum bardzo dużo ćwiczyłam, biegałam, tańczyłam, robiłam programy typu Jillian Michaels, schudłam ok 5 kg, ale bardziej chodziło mi o cm nie o wagę, a i cm się znacznie poprawiły

Po jakimś czasie zaczęłam sławny program P90X i po 2-3 tyg nie wiem, może to był jakiś mini skrzep, może coś ogólnie z krwią, ale potwornie bolała mnie łydka, latałam przez pół roku po lekarzach, ból sam przeszedł po 3 msc no i oczywiście nic nie znaleziono.. , w między czasie miałam maturke, długie wakacje, i pierwszy semestr studiów gdzie właściwie przez 4 dni w tyg leżałam z brzuchem do góry, problem też pojawił się z tym, że niestety kasy zaczęło brakować, wiec siłownia odpada, taniec odpadł, a ćwiczenia w domu niestety też ponieważ sąsiadce niby przeze mnie spadł tynk z sufitu.. Także jestem w czarnej d**ie z ćwiczeniami, przez ten czas przytyłam tyle ile schudłam a moje ciało nie powiem jak wygląda.. daleko mu do ideału.. I nie wiem jak zacząć po tym wszystkim! Nie mam motywacji bo wiem ze w domu nic nie mogę zrobić a i nigdzie nie pójdę.. Teraz już nawet nie chce mi się robić brzuszków..
Czy któraś przechodziła przez takie ćwiczeniowe piekło i poradziła sobie z tym? Ja kochałam ćwiczenia.. Zwłaszcza te 40 min z Jillian czy P90X po którym efekty już po 3 tyg były rewelacyjne!
Sandrika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-03, 19:20   #42
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Daj spokój, ćwicz w domu, tylko w godzinach normalnych, tzn. nie o 23 i się nie przejmuj.
Jak sąsiadka przyjdzie na skargę z sufitem to idź i obejrzyj go.
Nie sądzę, żeby przez parę ćwiczeń dziennie komuś sufit odpadł Ja skaczę prawie codziennie na skakance, to sobie wyobraź
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-03, 19:45   #43
Sandrika
Zadomowienie
 
Avatar Sandrika
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 476
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Spadł ;D Widziałam bo musiałam sprzątać Uroki starego budownictwa :P Więc niestety to jest nie do przeskoczenia.. ;D
Sandrika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-03, 20:01   #44
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Bieganie/rower/skakanka?
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-03, 20:14   #45
Sandrika
Zadomowienie
 
Avatar Sandrika
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 476
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Chyba tylko to mi pozostało Nie mniej jednak najlepsze efekty widziałam po treningu siłowym z areobowym.. Same areoby to troszkę słąbizna, no ale nic.. Czekam na lepsze pogody, przyzwyczaję organizm teraz do jakiegokolwiek wysiłku, będę się zdrowiej odżywiać a najwyżej dowalę sb P90x na ciepłe dni na dworzu ;P Ku uciesze patrzących sąsiadów
Sandrika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-04, 13:44   #46
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Dziewczyny, jak się ma kwestia cwiczen i sklonnosci do zylakow/naczynek? U mnie ta skłonnosc jest dziedziczna, nie mam niewydolnych zastawek. 2 lata temu miałam usuwanego zylaka spod kolana i troche "pajaczkow", ale oczywiscie pojawiły sie nowe. Ruch słuzy żyłom, ale gdzie jest ta bezpieczna granica? Nie chcę sobie zaszkodzić.
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-04, 20:05   #47
MorganLeFay
Wtajemniczenie
 
Avatar MorganLeFay
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 780
GG do MorganLeFay
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Ciekawi mnie pewna rzecz - Wasza opinia na temat diet LC, HC i Carb Cycling. Czy któraś z Was stosowała np dwie czy trzy z tych wymienionych i ma porównanie ? (pytanie oczywiście do dziewczym ćwiczących siłowo) Jakie różnice w samopoczuciu, siła, efekty, ogólnie Wasze odczucia? Zauważyłam że od pewnego czasu panuje taka trochę przepychanka na różnych forach odnośnie zwolenników "starej" szkoły (w cudzysłowie "kurczak, ryż i obcinanie tłuszczy do minimum") oraz z drugiej strony wszechobecne propagowanie diety LC jako "jedynej słusznej drogi do redukcji" Gdzieś tam w międzyczasie zdarzają się osoby na tzw. diecie zbilansowanej, która jak się okazuje również ma różne formy (rozkład makro), i rzadziej na Carb Cycling
Do tego pojawia się kolejnych parę głosów w stylu "trzymaj bilans, a rozkład makro nie jest taki ważny" . Zakładam oczywiście że na każdej z ww. jemy pożywienie ogólnie mówiąc "zdrowe", nieprzetworzone itd.
Nie ukrywam że ja sama chciałabym się trochę "dociąć" przy kolejnym cyklu treningowym. Aktualnie mam rozkład wyliczony na 60kg wagi ok. 120g B / 150 WW / reszta T. Rozmawiałam dziś z trenerem i zaproponował mi ścięcie WW do 100g, a resztę dobijać tłuszczami. Z kolei ja się w miarę dobrze czuje na 150g ww, i szczerze mówiąc wcześniej zastanawiałam się czy nie iść w stronę zwiększenia ww do ok. 200g. Chodzi mi też po głowie Carb Cycling, ale nie wiem czy jest to warte zachodu... Czekam na opinie
MorganLeFay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-05, 11:45   #48
kultynka
Przyczajenie
 
Avatar kultynka
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 22
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Proszę o pomoc! Czytałam na wielu stronach, szukałam różnych ćwiczeń, ale nadal nie wiem, co będzie dla mnie dobre, a co nie. W skrócie opiszę tutaj mój problem i cel i mam nadzieję, że doradzicie mi, co będzie dla mnie najlepsze.

- wzrost 162 cm, przy tym waga ogromna - przestałam się ważyć, zamiast tego się mierzę, ale waga może wynosić ok. 80 kg
- mimo tej wagi nie noszę jakichś monstrualnych rozmiarów - bluzki w rozmiarze 38/40, spodnie 40/42, ale oczywiście chciałoby się te 36 nosić
- ogromny tłuszcz na brzuchu (nawet mi się na nim rozstępy zrobiły ), obrzydliwe boczki i nogi jak kiełbaski...
- nie stosuję żadnej diety, naturalnie już mam tak, że jem często i mało (5 posiłków to nie problem) i piję dużo wody, oprócz tego przerzuciłam się na ciemne pieczywo, jeśli chodzi o obiady to innego mięska niż pierś z kurczaka nawet zbytnio nie lubię, szkoda tylko, że ciężko przekonać mi się do ryb, no i oczywiście walczę z podjadaniem słodyczy
- motywacja jest ogromna! największy plus tego wszystkiego

Tylko nie wiem, co ćwiczyć. Biegania nienawidzę, z pływaniem ciężko, bo nie ma w mojej miejscowości pływalni. Szukam treningów na youtube, które pomogą mi zrzucić tłuszczyk i osiągnąć normalne rozmiary, by przy moim niskim wzroście nie wyglądać już jak kulka Skalpel wiem, że raczej wzmacnia mięśnie, a co innego Ewy na spalanie dla niezbyt wysportowanych? Z Mel B bardzo mi się podoba, przyjemnie mi się z nią ćwiczy, ale czy uda mi się z nią spalić ten tłuszcz? Do Mel B dorzucałam też słynne boczki Tiffany.
Ćwiczę jeszcze zbyt krótko, by widzieć efekty, ale obawiam się, że z tymi ćwiczeniami nie schudnę zbyt dużo.
Proszę, polećcie mi skuteczne ćwiczenia
kultynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-05, 17:42   #49
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Prosilabym o porade jak sobie poradzic z kontuzja (chyba?) i jak jej uniknac w przyszlosci.
Jestem totalna swiezynka, trening mialam w poniedzialek. Najpierw 15 min rozgrzewki na rowerku a potem cwiczenia z hantlami i na maszynach. Caly czas byl u mnie instruktor. Po treningu 10min na rowerze i rozciaganie.
We wtorek bolaly mnie rece, plecy, spodziewalam sie tego, bol nie byl tragiczny. Dzis jednak objawil sie nowy problem, nie moge do konca wyprostowac prawej reki. Bardzo, ale tak serio bardzo (nie jestem jakims delikatnym kwiatuszkiem co to kweka jak go paluszek zaboli) boli mnie miesien idacy jakby od kciuka do zaglebienia po drugiej stronie lokcia. Z powodu bolu tego miesnia nie moge wyprostowac reki w lokciu w zadnej pozycji. Nie boli mnie w tym miejcu gdy podnosze cos ciezszego (np garnek z zupa ), tylko przy tym prostowaniu, sieganiu po cos.
Smaruje to miejsce zelem przeciwbolowym/przeciwzapalnym ale ulga jest niewielka i krotkotrwala. Co moge zrobic dla reki zeby jej pomoc? I co moge zrobic w kolejny poniedzialek, by sytuacja sie nie powtorzyla?

Edytowane przez 201604191001
Czas edycji: 2014-03-05 o 17:49
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-05, 19:46   #50
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomości: 1 119
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Morgan, moje zdanie pewnie nie na wiele Ci się przyda, bo jestem dopiero na początku tej drogi, którą Ty przeszłaś Ale... ja sama najlepiej czuję się (a właściwie czułam na redukcji, bo teraz znowu usiłuję sobie dostosować rozkład pod ciężki trening i nie wyschnąć przy okazji na wiór ) na podobnym rozkładzie jak ten, który podałaś. Ewentualnie lekko kombinuję z węglowodanami, tzn. różnica kcal między dniem treningowym a beztreningowym wyraża się w poborze węgli. Micha docelowo na 100%, w sytuacjach losowych zdarzają się małe odstępstwa w granicach przyzwoitości
HC chyba nie dla mnie, bo węgle to to, co najtrudniej mi dojadać. Co do LC nie umiem się jednoznacznie wypowiedzieć - spróbowałam przez chwilę, ale kompletnie chaotycznie, bez planu Efekt - redu nie ruszyła, za to chodziłam wściekła i z takimi ciągotami do słodkiego, że dałam sobie spokój. Nie mówię, że to zło wcielone, bo może ktoś na LC dobrze funkcjonuje, ale tu trzeba lepszej znajomości swojego ciała, no i wydaje mi się, że taka dieta to raczej opcja długoterminowa, może nawet na całe życie, a nie jednorazowo na docięcie.
Erena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-05, 22:04   #51
MorganLeFay
Wtajemniczenie
 
Avatar MorganLeFay
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 780
GG do MorganLeFay
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez Erena Pokaż wiadomość
Morgan, moje zdanie pewnie nie na wiele Ci się przyda, bo jestem dopiero na początku tej drogi, którą Ty przeszłaś Ale... ja sama najlepiej czuję się (a właściwie czułam na redukcji, bo teraz znowu usiłuję sobie dostosować rozkład pod ciężki trening i nie wyschnąć przy okazji na wiór ) na podobnym rozkładzie jak ten, który podałaś. Ewentualnie lekko kombinuję z węglowodanami, tzn. różnica kcal między dniem treningowym a beztreningowym wyraża się w poborze węgli. Micha docelowo na 100%, w sytuacjach losowych zdarzają się małe odstępstwa w granicach przyzwoitości
HC chyba nie dla mnie, bo węgle to to, co najtrudniej mi dojadać. Co do LC nie umiem się jednoznacznie wypowiedzieć - spróbowałam przez chwilę, ale kompletnie chaotycznie, bez planu Efekt - redu nie ruszyła, za to chodziłam wściekła i z takimi ciągotami do słodkiego, że dałam sobie spokój. Nie mówię, że to zło wcielone, bo może ktoś na LC dobrze funkcjonuje, ale tu trzeba lepszej znajomości swojego ciała, no i wydaje mi się, że taka dieta to raczej opcja długoterminowa, może nawet na całe życie, a nie jednorazowo na docięcie.
Oczywiście że mi się przyda Twoje zdanie a jaką ja właściwie drogę przeszłam?
Właśnie przy tym rozkładzie też czuję się dobrze, choć też mam 1-2 dni w tygodniu kiedy WW idą ok. 200g bo zwyczajnie mam ssanie na to tak jak mówisz - coś słodkiego mi się chce zwykle... i co prawda teraz jeśli tak mam to jem po prostu więcej WW ale na żadne słodycze się nie rzucam.
Jaaaakiś czas temu moja dieta opierała się głównie na węglach. Miałam przez jakieś dwa lata poważne problemy z żołądkiem i jelitami, więc jadłam większość rzeczy lekkostrawnych. Ale do tej pory mam problem z białkiem, miewam po nim koszmarne zgagi, zwłaszcza kiedy zjem np mięcho i nie "przegryzę" go 0,5kg warzyw Dla mnie optymalnym pod tym względem źródłem białka są strączki, fasola, soczewica głównie bo po nich nie mam takich sensacji, ale wmuszam w siebie mięcho bo wiem że jest to jednak lepsze białko
Mam mętlik w głowie trochę z tą dietą W przyszłym tygodniu zaczynam superserie i trochę się obawiam żeby nie brakło mi energii na treningach.
MorganLeFay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-05, 22:28   #52
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

MOrgan powiem tyle - jestem przeciwna wszelkim ekstremom (poza medycznie uzasadnionymi przypadkami) bo na dłużą metę to sie nie sprawdza a nawet bywa szkodliwe.

LC to zależy jak nisko węgle, jeśli nie za nisko to ok przez jakiś czas ale i tak wtedy radziłabym raz lub dwa razy w tygodniu chet meal.
Carb cycling jest ok ale dużo z tym zabawy i liczenia, jeśli chesz się pobawić to spróbuj, ja się dobrze na tym czułam, w dni bezwęglowe nie dośwadczałam spadku formy w treningach siłowych.
Hi carb no nie wiem, znowu ekstremum.

Zacznij może od jakichś srednich wartości i zacznij powoli zmieniać w którymś kierunku, zobacz jak się będziesz czuła i jakie będą efekty.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ

Edytowane przez Rzabba
Czas edycji: 2014-03-05 o 22:31
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-05, 22:31   #53
201705121341
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 760
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez whiteglove Pokaż wiadomość
Jak poprawnie wykonywać trening HIIT żeby schudnąć i nabrać formy? Mogę go robić na zmianę z ćwiczeniami modelującymi? Np. 1 dzień ćw. modelujące na nogi, pośladki, ramiona + krótkie cardio (ok 10 min), 2 dzień 20 min HIIT, 3 dzień znowu modelujące, 4 dzień 20 min HIIT itd. Nie przetrenuję się w ten sposób? Czy powinnam raczej robić 2x modelujące, 1x HIIT?
Ponawiam, może ktoś pomoże
201705121341 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-05, 22:53   #54
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez whiteglove Pokaż wiadomość
Ponawiam, może ktoś pomoże
Zacznijmy od tego czy masz tak świetna kondycję, zeby robić HIIT aż przez 20 minut?

Interwaly najlepiej przeplatać z innymi treningami
Niestety nic nie wiem jak wyglądają te ćwiczenia "modelujące" ani na jakim jesteś poziomie, cieżko wiec osądzić czy się przetrenujesz czy nie.

Osobie która dopiero zaczyna radziłabym zacząć od ćwiczeń 3 x w tygodniu dodając stopniowo aeroby powoli zamieniane na interwały

niezależnie od stopnia zaawansowania zawsze robimy przynajmniej jeden dzień w tygodniu wolny od ćwiczeń
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-05, 23:08   #55
201705121341
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 760
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez Rzabba Pokaż wiadomość
Zacznijmy od tego czy masz tak świetna kondycję, zeby robić HIIT aż przez 20 minut?

Interwaly najlepiej przeplatać z innymi treningami
Niestety nic nie wiem jak wyglądają te ćwiczenia "modelujące" ani na jakim jesteś poziomie, cieżko wiec osądzić czy się przetrenujesz czy nie.

Osobie która dopiero zaczyna radziłabym zacząć od ćwiczeń 3 x w tygodniu dodając stopniowo aeroby powoli zamieniane na interwały

niezależnie od stopnia zaawansowania zawsze robimy przynajmniej jeden dzień w tygodniu wolny od ćwiczeń
Ćwiczę ok. godziny dziennie od miesiąca, kondycję mam coraz lepszą

Codzienny trening wygląda tak: rozgrzewka, ćwiczenia modelujące na uda i pośladki i na ramiona (zależy od zestawu, od 10 minut do pół godziny) a potem cardio ok. 20 minut. Teraz cardio typu ćwiczenia na całe ciało (kilka pajacyków, potem 10 minut na macie i brzuszki, później 10 minut na macie nogi itd., nuda, to samo robię przy modelujących) zamieniam na intensywniejsze ćwiczenia typu przysiady z podskokiem, burpees, pajacyki, high knees itd. Nie jest to typowy HIIT ale też intensywne

Moja kondycja jest taka, że spokojnie daję radę zrobić 100 przysiadów bez obciążenia w różnych "konfiguracjach" :P - plie squats, sumo squats, przysiad z unoszeniem nogi itd. żeby nie było nudno. To ćwiczę bez robienia przerw, ale gdy wezmę ciężarki i mam obciążenie 3 kg to już idzie nieco ciężej i kilka razy robię krótką przerwę. Widzę postęp w burpees, kiedyś ledwo mogłam zrobić jedną, teraz ręce i brzuch protestują dopiero przy piątej Najmniej problemów sprawiają mi wykroki, przysiady, wszelkie ćwiczenia na uda i pośladki bo nad nimi najwięcej pracuję. Najgorzej idą mi ramiona bo mało się na nich skupiam, ale i to zamierzam naprawić

Ćwiczę codziennie i trzymam się obowiązkowego jednego dnia przerwy w tygodniu, chociaż zwykle wypadają dwie, zależnie od tego ile ćwiczyłam. Słucham po prostu swojego ciała, jeśli czuję że przesadziłam i mięśnie mają dość, to daję im ten jeden dodatkowy dzień odpocząć

Przedwczoraj zrobiłam właśnie 20-minutowy HIIT i dałam radę :P Ale na drugi dzień czułam zmęczenie mięśni i zrobiłam przerwę.
201705121341 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-05, 23:44   #56
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Raczej nie robiłaś HIITa tylko jakieś interwały a to jest duuuża różnica

chcesz zrobić HIIT to idź pobiegac w terenie, pobiegaj chwilę a potem sprint ile fabryka dała, potem znowu bieg/trucht i tak kilka razy
Jeśłi dasz radę tak 20 minut i nie pozbędziesz się żołądka w połowie czasu to gratuluję super kondycji

te ćwiczenia "modelujące" to jakoś do mnie nie przemawiają bez ładu, składu, planu i celu
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-05, 23:47   #57
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Rzabo, mogłabym prosić o poradę dot. skrzywdzonego mięśnia?
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-05, 23:51   #58
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez _Judith_ Pokaż wiadomość
Rzabo, mogłabym prosić o poradę dot. skrzywdzonego mięśnia?
CIężko doradzić bez zobaczenia i podotykania, wyglada mi to na lekkie naderwanie ścięgna.
Moim zdaniem powinnaś odpuścić sobie ćwiczenia dopóki boli a potem zacząć nieco łagodniej.

Może trener coś doradzi jak zobaczy
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-06, 00:02   #59
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Ok, dzięki Jeśli nadal będzie bolało to pójdę ale zrobię tylko nogi najwyżej.
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-06, 09:14   #60
MorganLeFay
Wtajemniczenie
 
Avatar MorganLeFay
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 780
GG do MorganLeFay
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez Rzabba Pokaż wiadomość
LC to zależy jak nisko węgle, jeśli nie za nisko to ok przez jakiś czas ale i tak wtedy radziłabym raz lub dwa razy w tygodniu chet meal.
Rzabbo ale co to znaczy nie za nisko?
Może zacznę wogóle od tego że mam 171cm i ważę 64kg.
Liczę rozkład na 2000kcal (R).
W ostatnim czasie starałam się trzymać:
120g B, 150g WW, reszta T.
Może 150g ww to nie jest jakiś super low carb ale dla mnie to już było mało (robiłam właśnie cheat 1-2 dni w tyg na ww ok. 200-230g), myślę że jakbym podbiła węgle do ok 200g kosztem tłuszczy to dla mnie byłby rozkład idealny (w takim sensie że najłatwiejszy do utrzymania i najlepiej bym się czuła). Powiedz mi co o tym myślisz? Nie za duży to będzie przeskok z 150g ww na 200g? W necie widzę obecnie tendencję do straszenia jak to od podwyższenia węgli "zaleje cię tłuszcz" Czy zostać na 150g ww?
Cytat:
Napisane przez Rzabba Pokaż wiadomość
Carb cycling jest ok ale dużo z tym zabawy i liczenia, jeśli chesz się pobawić to spróbuj, ja się dobrze na tym czułam, w dni bezwęglowe nie dośwadczałam spadku formy w treningach siłowych.
Hi carb no nie wiem, znowu ekstremum.
Zacznij może od jakichś srednich wartości i zacznij powoli zmieniać w którymś kierunku, zobacz jak się będziesz czuła i jakie będą efekty.
Chyba carb cycling na razie sobie daruję, właśnie dlatego że za dużo z tym zachodu.
Co do high carb - jak sobie liczyłam taki "standardowy" rozkład 2g B na kg mc, 1g T, reszta ww - wyszły 245g czyli 4g/kg mc, to już high carb wg niektórych

A i jeszcze pytanie z innej beczki - czy istnieją ćwiczenia stricte na łydkę nie obciążające stawu w dużym palcu? Zrezygnowałam całkowicie z wspięć na palce, bo kończy się to u mnie długotrwałym bólem (halluksy )

Edytowane przez MorganLeFay
Czas edycji: 2014-03-06 o 09:18
MorganLeFay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-01-01 19:02:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:03.