Trądzik na plecach / Mężczyzna - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-10-06, 17:22   #1
Lukasz90Lukasz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 64

Trądzik na plecach / Mężczyzna


Witam , facet 28 lat wciąz borykam się z trądzikiem na plecach ( wygląda to tak jak na zdj)

Dostałem od dermatologa "Izotek" zaczołem już kuracje 2-gi miesiąc, na twarzy bardzo ładnie mi zeszło wszystko , skóra strasznie sucha i codziennie suchość ust czuje , natomiast co do pleców to był moment gdzie schodziło i wszystko szło ku dobremu,aż nagle znów powrócił i to bym stwierdził,ze podwójny. Jakieś rady ?
Nie wiem czy mam jakiegoś pasożyta w sobie czy co ale juz nie mam sił po prostu ...
Ktoś miał podobny problem do mojego ?



Lukasz90Lukasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-10, 19:42   #2
Lukasz90Lukasz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 64
Dot.: Trądzik na plecach / Mężczyzna

Ktoś coś?
Lukasz90Lukasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-10, 19:51   #3
ninabuzi2017
Raczkowanie
 
Avatar ninabuzi2017
 
Zarejestrowany: 2018-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 227
Dot.: Trądzik na plecach / Mężczyzna

Cytat:
Napisane przez Lukasz90Lukasz Pokaż wiadomość
Witam , facet 28 lat wciąz borykam się z trądzikiem na plecach ( wygląda to tak jak na zdj)

Dostałem od dermatologa "Izotek" zaczołem już kuracje 2-gi miesiąc, na twarzy bardzo ładnie mi zeszło wszystko , skóra strasznie sucha i codziennie suchość ust czuje , natomiast co do pleców to był moment gdzie schodziło i wszystko szło ku dobremu,aż nagle znów powrócił i to bym stwierdził,ze podwójny. Jakieś rady ?
Nie wiem czy mam jakiegoś pasożyta w sobie czy co ale juz nie mam sił po prostu ...
Ktoś miał podobny problem do mojego ?




Może warto skonsultować się z innym dermatologie, albo nawet z kilkoma?
ninabuzi2017 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-11, 18:17   #4
spełniona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 76
Dot.: Trądzik na plecach / Mężczyzna

jeśli Twoja skóra jest z natury tłusta - to nie doradzę, potrzebne będą specjalistyczne środki przepisane przez lekarzy. Ale jeśli sucha - to ten trądzik robi się prawdopodobnie od potu (męczyłam się z czymś takim kilkanaście lat, każdy lekarz upierał się, że to trądzik). Mnie pomógł zwykły antypespirant w sztyfcie, smarowany po plecach ze dwa - trzy razy dziennie. On ma działanie przeciwbakteryjne i hamuje wydzielanie potu. Ważne by nie doprowadzić do przesuszenia skóry, bo taka jałowa skóra jest bardzo podatna na zakażenia - bakterie rozkładające pot powodują te krosty. Przede wszystkim unikaj gorących kąpieli czy prysznica, które najbardziej wysuszają skórę. Kąpiel tylko w letniej wodzie. Żeby taka kąpiel nie była nieprzyjemna to ja przed kąpielą biegam na bieżni - potem mam rozgrzane mięśnie i mogę się kąpać nawet w chłodnej wodzie. Zamiast tego można zrobić przysiady, poskakać - jakąkolwiek rozgrzewkę. Po kąpieli posmaruj plecy tym antyperspirantem.
spełniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-12, 17:47   #5
Lukasz90Lukasz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 64
Dot.: Trądzik na plecach / Mężczyzna

Zawsze biore prysznic w letniej wodzie , aczkolwiek po tych tabletkach wydaje mi sie ze całe ciało mam suche nie tylko twarz . Przez ostatnie X lat zawsze miałem świecącą twarz,całą tłustą i jak wycierałem chusteczką co 2godziny zawsze coś było,odkąd biore te tabletki nie ma nic . dlatego wydaje mi się ,że napewno one strasznie wysuszają cere ,nie mam tylko pojęcia jak sobie poradzić z plecami , dodatkowo uprawiam sporty wiec pocenie się jest chlebem codziennym niestety
Lukasz90Lukasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-12, 23:28   #6
spełniona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 76
Dot.: Trądzik na plecach / Mężczyzna

skoro się błyszczysz - to Twoja cera jest tłusta. Pomoże chyba tylko lekarz.
spełniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-14, 16:37   #7
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Trądzik na plecach / Mężczyzna

idz na konsultacje do innego dermatologa

nie przerywaj leczenia izo.
leczenie moze potrwac dlugo.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-10-14 17:37:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:45.