plytko unaczyniona skora - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-04-22, 13:51   #1
pastelka75
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2

plytko unaczyniona skora


Mam pytanie o pielegnacje bardzo plytko unaczynionej skory. Chodzi mi glownie o twraz, ale wlasciwie to cala jestem taka przezroczysta. Na twarzy mam juz pierwsze zmarszczki, glownie te mimiczne, ale dosc glebokie, na nosie zaskorniki, a na policzkach pajaczki. Z jednej strony te zaskorniki na nosie, a z drugiej bardzo delikatna cienka skora – pewnie z duza sklonnoscia do zmarszczek, bo chyba taka cienka skora starzeje sie szybciej. Jakich kosmentykow uzywac do pielegnacji. Myslalam o blokerze, o czyms przeciwzmarszczowym rowniez. Czytam KWC, ale wlasciwie to mam teraz tylko metlik w glowie.
Czy Avene Ystheal+ jest dla mnie odpowiedni? Czy jakos uda mi sie przy tak delikatnej skorze splycic zmarszczki i jak im zapobiegac?
Wiem, ze glowna przyczyna zmarszczek, oprocz wieku jest szkodliwe promieniowanie sloneczne, stad mysl o blokerze.
Moze ktoras z czytelniczek ma podobna skore i podzieli sie ze mna w jaki sposob ja pielegnuje?
Dziekuje za odpowiedzi
pastelka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-22, 13:51   #2
pastelka75
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2
plytko unaczyniona skora

Mam pytanie o pielegnacje bardzo plytko unaczynionej skory. Chodzi mi glownie o twraz, ale wlasciwie to cala jestem taka przezroczysta. Na twarzy mam juz pierwsze zmarszczki, glownie te mimiczne, ale dosc glebokie, na nosie zaskorniki, a na policzkach pajaczki. Z jednej strony te zaskorniki na nosie, a z drugiej bardzo delikatna cienka skora – pewnie z duza sklonnoscia do zmarszczek, bo chyba taka cienka skora starzeje sie szybciej. Jakich kosmentykow uzywac do pielegnacji. Myslalam o blokerze, o czyms przeciwzmarszczowym rowniez. Czytam KWC, ale wlasciwie to mam teraz tylko metlik w glowie.
Czy Avene Ystheal+ jest dla mnie odpowiedni? Czy jakos uda mi sie przy tak delikatnej skorze splycic zmarszczki i jak im zapobiegac?
Wiem, ze glowna przyczyna zmarszczek, oprocz wieku jest szkodliwe promieniowanie sloneczne, stad mysl o blokerze.
Moze ktoras z czytelniczek ma podobna skore i podzieli sie ze mna w jaki sposob ja pielegnuje?
Dziekuje za odpowiedzi
pastelka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-26, 09:41   #3
E
Zakorzenienie
 
Avatar E
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 8 227
Re: plytko unaczyniona skora

Prawie jak o mnie Mam podobne problemy z cerą.
Nie wiem ile masz lat, ale ja polecam Ci przede wszystkim coś dobrze nawilżającego na dzień, bo często te pierwsze zmarszczki wynikają z niedostatecznego nawilżenia (np. Hydraphase XL LRP - ma filtry 15, na to oczywiście możesz nałożyć jeszcze jakieś mocniejsze filtry, chociaż moim zdaniem na tę porę roku są już OK).
Na wieczór może być właśnie Avene lub inny przeciwzmarszczkowy preparat. Zwróć uwagę na skład (np. zapytaj farmaceuty) - czy nie mam tam składników, które spowodują większą wrażliwość na słońce. Jeśli tak - kup koniecznie mocne filtry na dzień.
Pozdrawiam!
__________________
Poglądy trzeba mieć tak ciasne,
By cenić zdanie tylko własne.
Na ciasne łby. Jan Sztaudynger
E jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-26, 09:41   #4
E
Zakorzenienie
 
Avatar E
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 8 227
Re: plytko unaczyniona skora

Prawie jak o mnie Mam podobne problemy z cerą.
Nie wiem ile masz lat, ale ja polecam Ci przede wszystkim coś dobrze nawilżającego na dzień, bo często te pierwsze zmarszczki wynikają z niedostatecznego nawilżenia (np. Hydraphase XL LRP - ma filtry 15, na to oczywiście możesz nałożyć jeszcze jakieś mocniejsze filtry, chociaż moim zdaniem na tę porę roku są już OK).
Na wieczór może być właśnie Avene lub inny przeciwzmarszczkowy preparat. Zwróć uwagę na skład (np. zapytaj farmaceuty) - czy nie mam tam składników, które spowodują większą wrażliwość na słońce. Jeśli tak - kup koniecznie mocne filtry na dzień.
Pozdrawiam!
__________________
Poglądy trzeba mieć tak ciasne,
By cenić zdanie tylko własne.
Na ciasne łby. Jan Sztaudynger
E jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-26, 10:20   #5
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: plytko unaczyniona skora

dobrze myślisz.
nalezałoby połączyć retinaldehyd z "blokerem".
czyli albo diroseal albo ystheal+ (oba zadziałają na zamerszczki i pogrubienie skóry).
a na dzień np. bioderma photoderm Flush spf50 (dla "naczynkowców", tonujący)
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-26, 10:20   #6
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: plytko unaczyniona skora

dobrze myślisz.
nalezałoby połączyć retinaldehyd z "blokerem".
czyli albo diroseal albo ystheal+ (oba zadziałają na zamerszczki i pogrubienie skóry).
a na dzień np. bioderma photoderm Flush spf50 (dla "naczynkowców", tonujący)
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-11, 18:34   #7
maniaa
Rozeznanie
 
Avatar maniaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 510
Dot.: Re: plytko unaczyniona skora

a propos photoderm flush - strasznie mi się "waży" na skórze - po prostu nie wchłania się do końca tylko zostawia taka wałkujacą się warstewkę? Czy ktoś ma podobny efekt? Nie wiem czy jestem odosobnionym przypadkiem czy cos w tym jednak jest?
maniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-05-11, 20:22   #8
ZielonookaJ
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 49
Dot.: Re: plytko unaczyniona skora

Mi również Photoderm FLUSH nie przypadł do gustu / czuję jakiś dyskomfort / ..jeśli chodzi o wysokie filtry - blokery, to wolę zdecydowanie Antheliosa XL Fluide Extreme..naprawdę super jako podkład pod makijaż ))
ZielonookaJ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:58.