Jak efektywnie szukac pracy? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-09-19, 17:15   #31
titina
Zakorzenienie
 
Avatar titina
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 4 398
Dot.: Jak efektywnie szukac pracy?

Zauważyłam że dosyć sporo osób poszukuje opiekunek do dziecka, wiem oczywiście że nie każdy chciałby taką pracę ale myślę że na początek na własne potrzeby można sobie dorobić w taki sposób. Czasem nawet całkiem nieźle.

Polecam też zarejestrowanie się w urzędzie pracy, w moim mieście jest bardzo dużo ofert kursów np angielski ( dla początkujący i dla zaawansowanych) a po takim kursie dostaje się certyfikat który później można pokazać pracodawcy.
__________________



I spent my whole childhood wishing I was older. Now I'm older, it sucks.


titina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-19, 17:26   #32
mysza007
Zakorzenienie
 
Avatar mysza007
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Z daleka :)
Wiadomości: 3 436
Dot.: Jak efektywnie szukac pracy?

Cytat:
Napisane przez titina Pokaż wiadomość
Zauważyłam że dosyć sporo osób poszukuje opiekunek do dziecka, wiem oczywiście że nie każdy chciałby taką pracę ale myślę że na początek na własne potrzeby można sobie dorobić w taki sposób. Czasem nawet całkiem nieźle.

Polecam też zarejestrowanie się w urzędzie pracy, w moim mieście jest bardzo dużo ofert kursów np angielski ( dla początkujący i dla zaawansowanych) a po takim kursie dostaje się certyfikat który później można pokazać pracodawcy.
titina jeśli ktoś szuka pracy na jakieś swoje wydatki to może iść pracować jako opiekunka, ale taki sposób raczej nie będzie leżał osobom, które skończyły studia i myślą np. o założeniu rodziny.
mysza007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-19, 18:47   #33
magda20
Raczkowanie
 
Avatar magda20
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 350
Dot.: Jak efektywnie szukac pracy?

Po pierwsze, jeśli się nie ma pracy a chce się miec swoje pieniadze to idzie się do pracy takiej jaka jest-lepsza taka jak żadna, nie sądze że czymś uwlaczającym jest dla osoby po licencjacie sprzedawanie w sklepie z ciuchami czy z kosmetykami. W końcu to też doświadczenie i to nie byle jakie, kontakt z klientem, kasa fiskalna, czasem organizowane są kursy efektywnej sprzedaży itp.
Ja opowiem jak ja zaczełam prace. Chciałam iśc na studia dzienne-nie udało się, poszłam na zaoczne z planem przeniesienia się na dzienne po roku.Od września jak juz wiedziałam że bede na studiach zaocznych poszłam na staż do UM w moim mieście który trwał rok, bardzo mi się spodobało-fajni ludzie i praca też ok, tylko jak to na stażu troche mało płacili. Ale po tym roku i zakończeniu stażu zaproponowano mi umowe na czas okreslony. W międzyczasie stwierdziłam ze nie chce sie przenosić na dzienne ) Tak więc pracowałam dalej w UM przez całe studia, ale dopiero po 3 dostałam umowe na stałe!! Cieszyłam się bardzo bo lubie to co robie dodam, że przez cale studia byłam praktycznie w każdym wydziale w urzędzie az "zakotwiczyłam" w jednym i tam dostalam umowe na stałe. Doświadczenie które zdobyłam na przeszło 7 stanowiskach administracyjnych okazało sie dla mnie strzalem w 10 .
Teraz mam 26 lat i jestem kierownikiem w innym już urzędzie a dlaczego ? Dlatego że w wymogach konkursowych było studia wyższe prawnicze i 5 lat!! doświadczenia.Spróbowałam sił w konkursie i pokonałam 3 osoby ( w tym 2 z którymi mialam okazje pracować). Wszystkie osoby były starsze odemnie, po 30. Ja jedna 26 lat. I dostałam tą szanse od losu
Dodam że w administracji nie zdarzają się kierownicy którzy mają po 26 lat jak ja, jest to rzadkość. Jestem jedyną w takim wieku na takim stanowisku w całym województwie , i wcale nie mam z tego powodu kompleksów, chce wam pokazać ze się da , bez znajomosci tylko dzięki swojemu doświadczeniu i pracy.
Czasem miałam dość tych smiesznych pieniędzy na stażu, potem tych mizernych pensji ale teraz odżyłam
__________________
Żeby mi sie chciało tak jak mi sie nie chce ...
magda20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-19, 18:57   #34
mysza007
Zakorzenienie
 
Avatar mysza007
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Z daleka :)
Wiadomości: 3 436
Dot.: Jak efektywnie szukac pracy?

magda20 gratuluję, że akurat Ci się udało z pracą.

Ja jestem po stażu, a robiłam go będąc na zastępstwie i niestety nie przedłużono mi umowy, bo osoba na miejscu, której pracowałam wróciła do pracy. Poza tym po tym stażu, nie zamierzam się pchać na kolejny, stażu mam dość.
mysza007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-19, 19:34   #35
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: Jak efektywnie szukac pracy?

Cytat:
Napisane przez aksa24 Pokaż wiadomość
Hmm, chyba możesz być jeszcze nie zarejestrowana. Bo rejestracja nie trwa długo, a po rejestracji masz przecież status osoby bezrobotnej i możesz zostać skierowana na staż. Jak bedziesz wiedziała, że Cie przyjma to zarejsetrujesz się i tyle
Powodzenia! Oby udało Ci sie zostać tam i po stażu jak bedzie fajnie!
No dziekuje! Mam nadzieje, ze sie uda

Cytat:
Napisane przez magdziaS Pokaż wiadomość
Tak U nas są takie stawki. Nie wiem, czy aktualnie finansują staże, bo też pochodziłabym popytać, czy by mnie gdzieś nie przyjęli. Ja niestety muszę sama się utrzymać, nie mieszkam z rodzicami, na szczeście razem TZ i razem dajemy sobie rade. Dzisiaj bylam na rozmowie, ale zanosi sie na to, ze nic z tego Babka powiedziala, ze Urzedy Miasta maja teraz taki wymog, ze musza przyjmowac tylko osoby z magistrem i po licencjacie nie mam o czym marzyc w UM, a ja jestem w trakcie zaocznej magisterki. Najgorsze jest to, ze gdy babka spytala doswiadczenie, podalam zagranice. Pracowalam w biurze spedycyjnym za biurkiem, a kobieta jak to zobaczyla powiedziala, ze oni nie honoruja zagranicznych referencji

Karolinka, trzymam kciuki, zeby Ci sie udalo
Dzieki
Co do pracy w UM wiem, ze nie jest tak łatwo...U mnie w miescie, oprocz roznych wymogow typowych dla pracy w urzedach, zdaje sie tez egzamin ze znajomosci przepisow prawno- administracyjnych

Cytat:
Napisane przez suszarka Pokaż wiadomość
Dziewczyny , nie możecie się poddawać ,tylko twardo walczyć o przyszłą posadę . Najważniejszą rzeczą jest wysyłanie duuuuużej ilości CV , ale tylko w te miejsca gdzie chcecie pracować i wiedzcie ,że też będziecie tam 'pasować' .

I pisanie ,że praca tylko po znajomości , to stek bzdur... wierzcie mi.
pozdrawiam.
Tylko to CV tez trzeba miec gdzie wyslac
A z praca po znajomosci jest roznie...Czasem naprawde tak jest...Ale na pewno nie zawsze...

Cytat:
Napisane przez vretka Pokaż wiadomość
Przy odrobinie zacięcia i w Łodzi da się znaleźć pracę

Sama zaczynam 5 rok studiów dziennych i jednocześnie pracuję od kwietnia tego roku. Dostaję ok. 1800 na rękę i mam możliwość przychodzenia do pracy w takich godzinach, żeby udało mi się wszystko zgrać ze studiami. Wprawdzie zajęć teraz jest już dużo mniej niż przez pierwsze trzy lata, jednak rzeczywiście czasem po prostu z pracy muszę wyjść.

A jak zaczęłam? Zgłosiłam się na praktyki i po miesiącu zaproponowano mi pracę, ponieważ sprawdziłam się w tym co robię. Może warto spróbować w ten właśnie sposób?
No to niezle Ci sie udalo!
A zdradziesz jaka to praca?Jakiego typu?

Cytat:
Napisane przez falka Pokaż wiadomość
Wiecie co się jeszcze czasem sprawdza?
Gdy wiecie już konkretnie co chcecie robić to poszukać firmy która się tym zajmuje (szukać można np w panoramie firm) i nawet jeżeli nie rekrutują to podesłać im cv'kę ma maila.
Tylko to działa wtedy, gdy naprawdę wiemy co chcemy robić i mamy w tym kierunku zacięcie (niekoniecznie doświadczenie)
A o tym nie pomyslalam
I nie ma jakichs chamskich odpowiedzi po co im wysylamy cv skoro nikogo nie szukaja?
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-19, 21:40   #36
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: Jak efektywnie szukac pracy?

Cytat:
Napisane przez karolinka86 Pokaż wiadomość
No to niezle Ci sie udalo!
A zdradziesz jaka to praca?Jakiego typu?
Jest to praca w dziale międzynarodowych przepływów materiałowych. Odpowiadam za składanie zamówień do dostawców zagranicznych i sprawdzanie czy wszystko jest ok
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-20, 12:38   #37
falka
Raczkowanie
 
Avatar falka
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 411
Dot.: Jak efektywnie szukac pracy?

Cytat:
Napisane przez karolinka86 Pokaż wiadomość

A o tym nie pomyslalam
I nie ma jakichs chamskich odpowiedzi po co im wysylamy cv skoro nikogo nie szukaja?
Nie wydaje mi się żeby jakaś firma sobie na taką odpowiedź pozwoliła...
A nawet jeżeli tak to co z tego?
Żeby księcia znaleść też trzeba czasem sporo żab nacałować i jakoś korona z głowy nie spada
__________________
Siła zdolna zmieniać świat (...)
jest więc według ciebie Chaosem, sztuką i nauką?
Przekleństwem, błogosławieństwem i postępem?
A nie przypadkiem Wiarą? Miłością? Poświęceniem?
http://www.suwaczki.com/tickers/p19u9n73qxcp5qvv.png

falka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-20, 14:32   #38
Sesja
Zakorzenienie
 
Avatar Sesja
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: LBN
Wiadomości: 3 979
Dot.: Jak efektywnie szukac pracy?

Witam, powiem tak rzeczywiscie trudno jest znalezc prace. Ja szukałam przez całe wakacje i nic.. Przyjeli mnie do TP Sa do kancelarii ale po jakims czasie, czekajac na umowe dowiedzialam sie ze jednak nie potrzebuja nikogo.. wiec po co ta cala szopka!
Codziennie przegladalam oferty w internecie, na stronie internetowej biura karier lubelskich uczelni, 2x w tygodniu kupowalam Anonse Lubelskie i dzwonilam. Umawialam sie na rozmowy ale zazwyczaj albo warunki byly koszmarne (12h za male pieniadze-Euro Agd)albo mnie nie chcieli mimo odpowiadajacych warunkow dla mnie. Zazznacze ze mam 22lata studiuje administracje i mam za soba roczny staz w Urzedzie Pracy. Pod koniec wakacji przypadkiem przegladajac Kurirer Lubelski natrafilam na ogloszenie :szkola jezykowa szuka studentki zaocznej na stanowisko sekretarki. Udalo sie!
Nie jest to moja wymazona praca, bo pracuje na pol etatu na umowe zlecenie, 16-20 mniej wiecej zalezy jak odbywaja sie zajecia. W pt mam np tylko 16-17. Wprawdzie zarobki tez nie najwieksze ale 700zl netto za kilka godzin dziennie -nie jest zle. Pocieszam sie tym ze zawsze sie czegos naucze, zdobede nowe umiejetnosci i doswiadczenie.
Nie zalamujcie sie dziewczyny, ja tez mialam taki okres kiedy bylo bardzo ciezko, czulam sie bezradna ale na pewno przyjdzie takid zien ze cos znajdziecie. Cierpliwosci!!
__________________
Życie jest zmianą. Jeśli przestaniesz się zmieniać, przestaniesz żyć.
Sesja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-24, 14:56   #39
magdziaS
Podróżniczka
 
Avatar magdziaS
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: P'boro
Wiadomości: 9 398
Dot.: Jak efektywnie szukac pracy?

Dziewczyny i jak Wam idzie ? U mnie nadal cicho. Dziś wysłałam kolejne 3 aplikacje. Mam nadzieję, że u Was lepiej.
__________________
Zaczynamy jakby od nowa...

magdziaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-24, 15:31   #40
isa666
Zakorzenienie
 
Avatar isa666
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Big Roads :D
Wiadomości: 24 540
Dot.: Jak efektywnie szukac pracy?

Ja się zdenerwowałam i mam taki plan, że oprócz wysyłania aplikacji przez net pójdę poroznosić CV osobiście do sklepów, drogerii i może też do jakichś firm w okolicy
Poza tym przeglądam też oferty pracy na stronie PUP i może tam też coś znajdę a jak nie to pójdę się zarejestrować na bezrobocie; choć najpierw pójdę zapytać, czy mogłabym starać się o staż jeśli już kiedyś byłam zarejestrowana w PUPie, ale potem mnie wykreślili, bo dostałam pracę Wtedy, gdy byłam zarejestrowana też szukałam stażu, ale akurat trafiła się praca i tak wyszło, że myślałam, że staż mi nie będzie już potrzebny, ale może jednak coś by to dało o ile mi takie coś przysługuje jeszcze, bo znalazłam tylko wzmainkę o tym, że staż jest dla osób nie mających doświadczenia zawodowego a ja mam
__________________
Trance is essential for my life
isa666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-24, 17:10   #41
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: Jak efektywnie szukac pracy?

Cytat:
Napisane przez vretka Pokaż wiadomość
Jest to praca w dziale międzynarodowych przepływów materiałowych. Odpowiadam za składanie zamówień do dostawców zagranicznych i sprawdzanie czy wszystko jest ok
Fajnie masz, gratuluje

Cytat:
Napisane przez falka Pokaż wiadomość
Nie wydaje mi się żeby jakaś firma sobie na taką odpowiedź pozwoliła...
A nawet jeżeli tak to co z tego?
Żeby księcia znaleść też trzeba czasem sporo żab nacałować i jakoś korona z głowy nie spada
No, moze i masz racje

Cytat:
Napisane przez magdziaS Pokaż wiadomość
Dziewczyny i jak Wam idzie ? U mnie nadal cicho. Dziś wysłałam kolejne 3 aplikacje. Mam nadzieję, że u Was lepiej.
u mnie tez cicho... W przyszlym tyg.ide chyba do PUP, moze cos ze stazem sie uda zalatwic... Mojej kolezance sie udalo ostatnio, czekala tylko ok.1,5 miesiaca i dali jej na 4 miesiace w panstwowej firmie Dobre i to na poczatek..
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-24, 17:44   #42
IR1988
Zakorzenienie
 
Avatar IR1988
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 11 469
Dot.: Jak efektywnie szukac pracy?

Cytat:
Napisane przez karolinka86 Pokaż wiadomość

u mnie tez cicho... W przyszlym tyg.ide chyba do PUP, moze cos ze stazem sie uda zalatwic... Mojej kolezance sie udalo ostatnio, czekala tylko ok.1,5 miesiaca i dali jej na 4 miesiace w panstwowej firmie Dobre i to na poczatek..
Nie wiem czy u Ciebie jest tak samo, ale u mnie bylo, ze duzo firm, urzedow pobralo stazystow w wakacje i teraz trzeba czekac, az im sie skonczy staz i beda zatrudniali nowychwlasnie ja tak czekam

Cytat:
Napisane przez magdziaS Pokaż wiadomość
Dziewczyny i jak Wam idzie ? U mnie nadal cicho. Dziś wysłałam kolejne 3 aplikacje. Mam nadzieję, że u Was lepiej.
I mnie niestety tez nie jest lepiej. Caly czas cisza
IR1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-27, 11:07   #43
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Jak efektywnie szukac pracy?

Dziewczynki, powiedzcie mi...
Czy jeżeli jestem Administratorem internetowego forum mojego miasta oraz zajmowałam się dziennikarstwem internetowym w serwisach sportowych, powinnam wpisać to w CV? Z jednej strony głupio zostawić puste miejsce w dziale "przebieg kariery zawodowej", ale z drugiej, jak ma to zostać wyśmiane, wolałabym nie...
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-27, 15:12   #44
magdziaS
Podróżniczka
 
Avatar magdziaS
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: P'boro
Wiadomości: 9 398
Dot.: Jak efektywnie szukac pracy?

Cytat:
Napisane przez Futbolowa Pokaż wiadomość
Dziewczynki, powiedzcie mi...
Czy jeżeli jestem Administratorem internetowego forum mojego miasta oraz zajmowałam się dziennikarstwem internetowym w serwisach sportowych, powinnam wpisać to w CV? Z jednej strony głupio zostawić puste miejsce w dziale "przebieg kariery zawodowej", ale z drugiej, jak ma to zostać wyśmiane, wolałabym nie...
Ja bym to zdeterminowała zależnie od tego na jakie stanowisko będziesz się aplikować. Ale generalnie wpisałabym to w CV. Zadna praca nie hańbi. A każde doświadczenie jest ważne. Zależy tylko czy będzie ono odpowiadać Twojemu przyszłemu pracodawcy.
__________________
Zaczynamy jakby od nowa...

magdziaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-27, 15:31   #45
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Jak efektywnie szukac pracy?

Zasadniczo wątpię, aby z czymkolwiek miało to związek, ale tak mi głupio puste miejsce zostawić, a to, co robiłam jest poparciem moich zainteresowań
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-27, 15:51   #46
IR1988
Zakorzenienie
 
Avatar IR1988
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 11 469
Dot.: Jak efektywnie szukac pracy?

Futbolowa ja tam mialam wpisana tylko miesieczna praktyke, bo tez tak pusto by bylo ale raczej napisz to tym bardziej, ze pokrywa Twoje zainteresowania
IR1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-28, 10:29   #47
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Jak efektywnie szukac pracy?

Dziękuję za pomoc...

jeszcze jedna rzecz mi do głowy przyszła... Skoro założyłam, prowadzę i reklamuję stronę WWW firmy moich rodziców, też mogłabym to wpisać?
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-28, 14:09   #48
IR1988
Zakorzenienie
 
Avatar IR1988
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 11 469
Dot.: Jak efektywnie szukac pracy?

Pisz a jakiej pracy szukasz, albo jaka by Cie interesowala?
IR1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-28, 14:11   #49
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Jak efektywnie szukac pracy?

Zasadniczo interesowałoby mnie cokolwiek.
Na początek mógłby być to Ankieter - studiuję dziennie, nie mam jeszcze książeczki sanepidu, więc musi być to coś w tym stylu
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-09, 16:20   #50
Lynn
Zakorzenienie
 
Avatar Lynn
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Z domku
Wiadomości: 11 720
Dot.: Jak efektywnie szukac pracy?

I ja również wpisuje sie na liste osob poszukujacych pracy...Wysyłam Cvki i nic ...
Lynn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-16, 10:57   #51
malenstfo24
Rozeznanie
 
Avatar malenstfo24
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 969
Dot.: Jak efektywnie szukac pracy?

Jestem dopiero dwa tygodnie bez pracy, wcześniej tułałam się po sklepach, żeby zarobić cokolwiek-praca, przerwa na szukanie lepszej,znowu sklep, znów szukanie lepszej i tak w kółko przez2lata. Nie byłam w UP bo nie mogę patrzeć na te nic nie robiące babsztyle, za to zarejestrowałam się w biurze pośrednictwa pracy w moim mieście mają ciekawą ofertę dla pracodawców np. przy zatrudnieniu6osób transport gratis rewelka i dla pracownika bo nie wydaje na bilet i dla pracodawcy świetna sprawa to pośrednictwo do tego rejestracja na portalach internetowych związanych z pracą, wciągnięcie się do społeczności goldenline, zakup lokalnych gazet i wyborczej w poniedziałki, poinformowanie znajomych, że szukam pracy też pomaga, mogą przeciez jadąc do pracy polukać na wystawy sklepów często są kartki i spisać nam potrzebującym podretuszowałam też moje CV pomyślałam, że jak nie odpowiadają to może coś jest nie tak no i okazało się, że niepotrzebnie wpisywałam adresy sklepów choć wystarczy nazwa i nie miałam wpisanych obowiązków co najbardziej interesuje pracodawcę
malenstfo24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-16, 11:16   #52
magdziaS
Podróżniczka
 
Avatar magdziaS
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: P'boro
Wiadomości: 9 398
Dot.: Jak efektywnie szukac pracy?

Wiecie czasem mam wrażenie, że pracodawca jednak woli by się pofatygować osobiście. Mając ogłoszenie w gazecie, nawet gdy nie jest podany adres warto poszukać lokalizacji w necie i zanieść CV osobiście.

Ja nadal szukam i niestetu nic. Jestem zarejestrowana w UP, ale szczerze mówiąc ofert nie ma żadnych. Z tego co się dowiedziałam pieniądze na staże skończyły się już w sierpniu C'est la vie ...
__________________
Zaczynamy jakby od nowa...

magdziaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-16, 12:08   #53
_Novotna_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Novotna_
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 885
Dot.: Jak efektywnie szukac pracy?

Witam dziewczyny
Skonczyłam lic z turystyki i robie mgr zaocznie z obslugi ruchu turystycznego i szukam pracy w tygodniu.
W pon ide do biura podróży TUI na rozmowe kwalifikacyjna a dzis do dwóch sklepów...
Szczerze mowiac wole biuro podrozy bo to byłaby praca w zawodzie a sklepy traktuje bardziej asekuracyjnie. To beda moje pierwsze rozmowy w kraju, mam dosiwadczenie ale zagranica.

Jestem poki co pelna nadziei, zobaczymy co bedzie dalej
__________________
_Novotna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-16, 22:28   #54
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Jak efektywnie szukac pracy?

Cytat:
Napisane przez karolinka86 Pokaż wiadomość
No to zbytnio Cie nie pocieszyli
Ja tak bardzo chce isc do pracy... Wiadomo, ze kasa potrzebna na studia...Ale mam tez dosc siedzenia w domu ile moge siedziec w necie, czytac ksiazki i robic inne rzeczy, ktore lubie?! Wszystko ma swoje granice... Wy tez sie tak czujecie?
a ja wyadowalam z depresja i czuje sie jak nikt nie warta osoba albo moze wrecz odwrtonie... chce czegos ambitnego i nie chce brac byle czego byle zarabiac... stad moj dół bo nie moge spelnci ambicji moich
nawet juz nei szukam
mam w d.. ich nie lubie sie prosic o prace a widac tak trzeba albo znajomych ehhhh
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-17, 12:18   #55
kessie
Raczkowanie
 
Avatar kessie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Zagłębie
Wiadomości: 54
Dot.: Jak efektywnie szukac pracy?

Witam! Ja też szukam pracy. Wysyłam cv, szukam codziennie nowych ogłoszeń i odrazu na nie odpowiadam, ale narazie nic Zaczynam się już załamywać, oszczędności topnieją, a ja w domu już zaczynam wariować z bezsilności i nudów...
kessie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-17, 12:21   #56
IR1988
Zakorzenienie
 
Avatar IR1988
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 11 469
Dot.: Jak efektywnie szukac pracy?

Cytat:
Napisane przez magdziaS Pokaż wiadomość
Ja nadal szukam i niestetu nic. Jestem zarejestrowana w UP, ale szczerze mówiąc ofert nie ma żadnych. Z tego co się dowiedziałam pieniądze na staże skończyły się już w sierpniu C'est la vie ...
Tak, skonczyly sie i juz w tym roku na staz nie biora:/
IR1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-24, 08:48   #57
frytkigratis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 30
Dot.: Jak efektywnie szukac pracy?

Dobrym sposobem na zdobycie doświadczenia jest odbycie stażu. Czy to bezpłatnego czy np. dofinansowanego przez UP. Proponuję samodzielnie poszukać firmy, która rekrutuje stażystów (dużo ogłoszeń jest na portalach np. infopraca.pl itp.) i wysłać swoje CV. Staż to możliwość zdobycia cennego doświadczenia zawodowego, po odbyciu stażu otrzymasz referencję. To dodatkowy punkt w twoim CV, a firmy coraz częściej zatrudniają stażystów.
frytkigratis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:38.