Pęknięcie na paznokciu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-27, 01:20   #1
ksdfl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4

Pęknięcie na paznokciu


Kiedyś się uderzyłem i zrobiło mi się dość głębokie pęknięcie na paznokciu (ale tkanka paznokcia niemal na sto procent nie została rozdzielona). Nic z tym nie robiłem, bo myślałem, że się samo zregeneruje. Nie zregenerowało się i samo nie zregeneruje się na pewno - bo od tego czasu minęło już dobrych parę lat, a to nadal wygląda, jak wyglądało. Teraz zaczęło mi to przeszkadzać i chciałbym paznokcia wyleczyć. Jak można to naprawić?

Edytowane przez ksdfl
Czas edycji: 2013-07-27 o 01:21
ksdfl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-27, 15:24   #2
lanavera
Zadomowienie
 
Avatar lanavera
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 696
Dot.: Pęknięcie na paznokciu

Cytat:
Napisane przez ksdfl Pokaż wiadomość
Kiedyś się uderzyłem i zrobiło mi się dość głębokie pęknięcie na paznokciu (ale tkanka paznokcia niemal na sto procent nie została rozdzielona). Nic z tym nie robiłem, bo myślałem, że się samo zregeneruje. Nie zregenerowało się i samo nie zregeneruje się na pewno - bo od tego czasu minęło już dobrych parę lat, a to nadal wygląda, jak wyglądało. Teraz zaczęło mi to przeszkadzać i chciałbym paznokcia wyleczyć. Jak można to naprawić?
zrób i pokaż zdjęcie, bo tak to trochę nie wiadomo o co chodzi. Jakie to pęknięcie? Wzdłuż, wszerz, na ukos? Przecież przez kilka lat to by ci już odrósł cały nowy paznokieć i to kilkanaście razy...
lanavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-28, 21:30   #3
ksdfl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4
Dot.: Pęknięcie na paznokciu

To jest pęknięcie na środku, pionowe. Nie mam cyfrówki, a telefon jest starego typu... A jakie są możliwości ogólnie, żeby uaktywnić proces regeneracji?
ksdfl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 08:34   #4
lanavera
Zadomowienie
 
Avatar lanavera
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 696
Dot.: Pęknięcie na paznokciu

Cytat:
Napisane przez ksdfl Pokaż wiadomość
To jest pęknięcie na środku, pionowe. Nie mam cyfrówki, a telefon jest starego typu... A jakie są możliwości ogólnie, żeby uaktywnić proces regeneracji?
Nie jestem ekspertem, także mówię opierając się jedynie na własnym i wizażanek doświadczeniu. Olejki bardzo regenerują paznokcie. Co prawda głównie się je stosuje kiedy się ma słabe, rozdwajające się paznokcie, ale faktyczne rosną nowe, całe i mocne. Może tobie też pomoze. Tylko trzeba być systematycznym.

Kupujesz olejki (zaraz ci podam przykłady), mieszasz je ze soba w jakimś małym słoiczku i pędzlem lub palcem wcierasz w paznokieć i skórę przy nasadzie. Im dłużej trzymasz je na skórze/paznokciu, tym lepiej. Olejki odżywiają macierz paznokcia, sprawiając, że nowy pazur nośnie zdrowy. Ale to trzeba robić minimum raz dziennie. Efekt murowany.

Linki do olejków:
oliwka dla dzieci babydream
oliwka babydream dla mam, bogatsza w składzie
oliwka hipp
rybki GAL
wszystkie z alterry:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...el-papaya.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...tte-olive.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...ke-orange.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...-korperol.html

poza tym olejek rycynowy, lniany, oliwa z oliwek, z winogron... każdy który ci w ręce wpadnie.

nie mam pojęcia, czy to ci pomoże, ale warto spróbowac.
lanavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 21:10   #5
ksdfl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4
Dot.: Pęknięcie na paznokciu

Tak zrobię, dzięki za odpowiedź
ksdfl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:20.