Operacje uszu, korekta uszu - zbiorczy! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2004-06-09, 13:51   #1
margar3tka
Raczkowanie
 
Avatar margar3tka
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 286
GG do margar3tka

Operacje uszu, korekta uszu - zbiorczy!


Chciałabym się dowiedzieć wszystkiego o operacji odstających uszu...
Tzn... ile kosztuje?
Czy mogę ją zrobić w wieku 16 lat (tyle mam obecnie) ?
Ile czasu trwa gojenie i jak dłogo trzeba leżeć w szpitalu?
Rozumiem że jest się pod narkozą?
Boli?
Pozdrawiam i czekam na szybką odpowiedź
margar3tka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-06-09, 13:51   #2
margar3tka
Raczkowanie
 
Avatar margar3tka
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 286
GG do margar3tka
Odstające uszy...

Chciałabym się dowiedzieć wszystkiego o operacji odstających uszu...
Tzn... ile kosztuje?
Czy mogę ją zrobić w wieku 16 lat (tyle mam obecnie) ?
Ile czasu trwa gojenie i jak dłogo trzeba leżeć w szpitalu?
Rozumiem że jest się pod narkozą?
Boli?
Pozdrawiam i czekam na szybką odpowiedź
margar3tka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-06-11, 14:19   #3
pskupin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 697
Re: Odstające uszy...

Witam Pania.

Zabieg korekcji odstajacych malzowin usznych wykonywany jest ambulatoryjnie w znieczuleniu miejscowym. optymalny wiek do wykonania takiego zabiegu rozpoczyna sie od 9 roku zycia. Po zabiegu zaklada sie na 7 dni miekki opatrunek z elastyczna opaska. Po tym czasie opatrunek jest zdejmowany. Dolegliwosci bolowe jezeli wystepuja, to pojawiaja sie w pierwszej nocy po zabiegu. wystarcza wtedy lek przeciwbolowy lub nieznaczne zmniejszenie ucisku opaski elastycznej. Koszt zabiegu 1800 zlotych.

Pozdrawiam
pskupin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-06-11, 14:19   #4
pskupin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 697
Re: Odstające uszy...

Witam Pania.

Zabieg korekcji odstajacych malzowin usznych wykonywany jest ambulatoryjnie w znieczuleniu miejscowym. optymalny wiek do wykonania takiego zabiegu rozpoczyna sie od 9 roku zycia. Po zabiegu zaklada sie na 7 dni miekki opatrunek z elastyczna opaska. Po tym czasie opatrunek jest zdejmowany. Dolegliwosci bolowe jezeli wystepuja, to pojawiaja sie w pierwszej nocy po zabiegu. wystarcza wtedy lek przeciwbolowy lub nieznaczne zmniejszenie ucisku opaski elastycznej. Koszt zabiegu 1800 zlotych.

Pozdrawiam
pskupin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-06-13, 20:07   #5
margar3tka
Raczkowanie
 
Avatar margar3tka
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 286
GG do margar3tka
Re: Odstające uszy...

Dziekuje za odpowiedz
I jeszcze jedno... jezeli chcialabym wykonac ten zabieg w Panskim gabinecie, to ile by on potrwal? Czy nalezy potem lezec czy od razu po zabiegu mozna sie udac do domu? Musialabym przyjechac jednorazowo, czy kilkakrotnie rowniez po zabiegu?
Pozdrawiam
Margaretka
margar3tka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-06-13, 20:07   #6
margar3tka
Raczkowanie
 
Avatar margar3tka
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 286
GG do margar3tka
Re: Odstające uszy...

Dziekuje za odpowiedz
I jeszcze jedno... jezeli chcialabym wykonac ten zabieg w Panskim gabinecie, to ile by on potrwal? Czy nalezy potem lezec czy od razu po zabiegu mozna sie udac do domu? Musialabym przyjechac jednorazowo, czy kilkakrotnie rowniez po zabiegu?
Pozdrawiam
Margaretka
margar3tka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-06-13, 20:09   #7
margar3tka
Raczkowanie
 
Avatar margar3tka
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 286
GG do margar3tka
Re: Odstające uszy...

Acha i jeszcze jedno... Co to znaczy ambulatoryjnie? :P Przepraszam za te banalne pytania, ale nie mam pojecia o chirurgii plastycznej ani o medycynie... Licze na wyrozumialosc
Pozdrawiam raz jeszcze
margar3tka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-06-13, 20:09   #8
margar3tka
Raczkowanie
 
Avatar margar3tka
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 286
GG do margar3tka
Re: Odstające uszy...

Acha i jeszcze jedno... Co to znaczy ambulatoryjnie? :P Przepraszam za te banalne pytania, ale nie mam pojecia o chirurgii plastycznej ani o medycynie... Licze na wyrozumialosc
Pozdrawiam raz jeszcze
margar3tka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-06-13, 20:38   #9
mskladaczek
Zakorzenienie
 
Avatar mskladaczek
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 580
Re: Odstające uszy...

ambulatoryjnie czyli nie szpitalnie, czyli od razu po zabiegu idziesz do domu, nie zostajesz w szpitalu.
mskladaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-06-13, 20:38   #10
mskladaczek
Zakorzenienie
 
Avatar mskladaczek
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 580
Re: Odstające uszy...

ambulatoryjnie czyli nie szpitalnie, czyli od razu po zabiegu idziesz do domu, nie zostajesz w szpitalu.
mskladaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-06-14, 16:21   #11
margar3tka
Raczkowanie
 
Avatar margar3tka
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 286
GG do margar3tka
Re: Odstające uszy...

mskladaczek napisał(a):
> ambulatoryjnie czyli nie szpitalnie, czyli od razu po zabiegu idziesz do domu, nie zostajesz w szpitalu.

Dzieki mskladaczek za wyjasnienie
Czekam na odpowiedzi na dalsze pytania panie doktorze
margar3tka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-06-14, 16:21   #12
margar3tka
Raczkowanie
 
Avatar margar3tka
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 286
GG do margar3tka
Re: Odstające uszy...

mskladaczek napisał(a):
> ambulatoryjnie czyli nie szpitalnie, czyli od razu po zabiegu idziesz do domu, nie zostajesz w szpitalu.

Dzieki mskladaczek za wyjasnienie
Czekam na odpowiedzi na dalsze pytania panie doktorze
margar3tka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-06-15, 00:40   #13
pskupin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 697
Re: Odstające uszy...

Witam Pania.

Zabieg jest wykonywanie ambulatoryjnie (bez pobytu). Odbywa sie w znieczuleniu miejscowym, trwa od 1 do 1,5 godziny. Po zabiegu zakladany jest miekki opatrunek elastyczny. Z tym opatrunkiem wraca Pani do domu. Po 7 dniach spotykamy sie i usuwamy opatrunek. Szwow nie trzeba usuwac, poniewaz najczesciej do zeszycia skory uzywam szwow wchlanialnych. Jest to komfortowa sytuacja zwlaszcza dla osob przyjezdzajacych na zabieg z daleka - moga one wtedy, w wyjatkowych sytuacjach, same zdjac opatrunek w domu.

Pozdrawiam
pskupin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-06-15, 00:40   #14
pskupin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 697
Re: Odstające uszy...

Witam Pania.

Zabieg jest wykonywanie ambulatoryjnie (bez pobytu). Odbywa sie w znieczuleniu miejscowym, trwa od 1 do 1,5 godziny. Po zabiegu zakladany jest miekki opatrunek elastyczny. Z tym opatrunkiem wraca Pani do domu. Po 7 dniach spotykamy sie i usuwamy opatrunek. Szwow nie trzeba usuwac, poniewaz najczesciej do zeszycia skory uzywam szwow wchlanialnych. Jest to komfortowa sytuacja zwlaszcza dla osob przyjezdzajacych na zabieg z daleka - moga one wtedy, w wyjatkowych sytuacjach, same zdjac opatrunek w domu.

Pozdrawiam
pskupin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-23, 10:00   #15
Ryan_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 7
Dot.: Odstające uszy...

Mam takie pytanie - czy po 4-5 dniach od zabiegu osoba postronna nie zauważy, że miałem coś "robione" przy uszach? Czy będę miał jakąś opuchliznę albo opatrunek?
Ryan_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-23, 11:34   #16
neonek21
Raczkowanie
 
Avatar neonek21
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 84
GG do neonek21
Dot.: Odstające uszy...

Cytat:
Napisane przez Ryan_
Mam takie pytanie - czy po 4-5 dniach od zabiegu osoba postronna nie zauważy, że miałem coś "robione" przy uszach? Czy będę miał jakąś opuchliznę albo opatrunek?
po 4-5 dniach po zabiegu bedziesz chodzil z opatrunkiem na głowie, ale po zdjeciu go nikt nie pozna ze miales cos robione z uszami, no chyba ze ktos zobaczy szwy
neonek21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-24, 10:05   #17
Ryan_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 7
Dot.: Odstające uszy...

A te szwy będą widoczne dla kogoś, kto nie wie, że miałem operację? I czy taki opatrunek można zdjąć na kilka godzin, aby "wyjść" do ludzi a potem załozyć go ponownie w domu (i opaskę oczywiście też)?

Bardzo proszę o odpowiedź.
Ryan_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-24, 15:45   #18
Goffka
Zakorzenienie
 
Avatar Goffka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 9 827
GG do Goffka
Dot.: Odstające uszy...

Cytat:
Napisane przez Ryan_
A te szwy będą widoczne dla kogoś, kto nie wie, że miałem operację? I czy taki opatrunek można zdjąć na kilka godzin, aby "wyjść" do ludzi a potem załozyć go ponownie w domu (i opaskę oczywiście też)?

Bardzo proszę o odpowiedź.
może byc widac zaschnięta krew.. i szwy tez bedzie raczej widać...ogólnie nie zaciekawie bedzie to widac po 4-5 dniach po zabiegu...
Goffka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-24, 17:05   #19
Ryan_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 7
Dot.: Odstające uszy...

Cytat:
Napisane przez Goffka
może byc widac zaschnięta krew.. i szwy tez bedzie raczej widać...ogólnie nie zaciekawie bedzie to widac po 4-5 dniach po zabiegu...
Da się jakoś przyspieszyć gojenie? Świeże powietrze, jakieś maści, dużo snu itd.?
Ryan_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-24, 17:11   #20
Goffka
Zakorzenienie
 
Avatar Goffka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 9 827
GG do Goffka
Dot.: Odstające uszy...

Raczej nie da się tego przyspieszyć ... moja kolezanka miała zabieg w sobote a w poniedziałek miała zmiane opatrunków...i musiała nosic opaske i zakrywac uszy przez cały nastepny tydzien do kolejnej zmiany opatrunków...a cały zcas było widac zaschnieta krew i szwy i jakas fioletowa masc .... zdjeła dopiero po 2 zmianie opatrunków czyli tak mniej wiecej 1,5 tygodnia po zabiegu ... jak zdejmiesz opatrunek 3-4 dni po operacji moga Ci szwy jeszcze sie rozluznic bo nic nie naciska na nie ... więc decyzja należy do Ciebie ..poza tym widac masc i swieze rany więc za ładnie to nie wygląda...
Cytat:
Napisane przez Ryan_
Da się jakoś przyspieszyć gojenie? Świeże powietrze, jakieś maści, dużo snu itd.?
Goffka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-25, 00:11   #21
Ryan_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 7
Dot.: Odstające uszy...

Opaska noszona jest 24h na dobę? Jeśli tak, to niedobrze....
Ryan_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-25, 00:17   #22
neonek21
Raczkowanie
 
Avatar neonek21
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 84
GG do neonek21
Dot.: Odstające uszy...

Cytat:
Napisane przez Ryan_
Opaska noszona jest 24h na dobę? Jeśli tak, to niedobrze....
Tak najlepiej jak bys chodzila do szkoly w opasce, takiej sportowej lub nie sportowej dasz rade nie boj sie
neonek21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-25, 00:57   #23
Goffka
Zakorzenienie
 
Avatar Goffka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 9 827
GG do Goffka
Dot.: Odstające uszy...

Cytat:
Napisane przez neonek21
Tak najlepiej jak bys chodzila do szkoly w opasce, takiej sportowej lub nie sportowej dasz rade nie boj sie
Decyzja należy do każdej osby z oddzielna .. ja pisałam tylko ze moja kolezanka nosiła ja 1,5 tygodnia i nie zdejmowała.. w pracy wzieła urlop 2 tygodnie i działała
Goffka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-25, 15:15   #24
Ryan_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 7
Dot.: Odstające uszy...

A zdjecie jej na 5-6 godzin zaszkodzi? Bo ja mam tak - ide na zabieg w sobote, w czwartek mam rozpoczecie roku szkolnego (klasa maturalna), czyli minie 5 dni od zabiegu. Czy po tym czasie mozna zdjac opaske na te kilka godzin?
Ryan_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-25, 17:12   #25
Goffka
Zakorzenienie
 
Avatar Goffka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 9 827
GG do Goffka
Dot.: Odstające uszy...

Cytat:
Napisane przez Ryan_
A zdjecie jej na 5-6 godzin zaszkodzi? Bo ja mam tak - ide na zabieg w sobote, w czwartek mam rozpoczecie roku szkolnego (klasa maturalna), czyli minie 5 dni od zabiegu. Czy po tym czasie mozna zdjac opaske na te kilka godzin?
Powiem Ci tak decyzja należy do Ciebie zapytaj lekarza który bedzie Cie operował i zobacz jak ta rana bedzie wygladała .....
Goffka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-26, 02:02   #26
trach83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Nowy York
Wiadomości: 1
GG do trach83
Dot.: Odstające uszy...

witam,
od jakiegos czasu nosze sie z zamiarem skorygowania sobie odstajacych uszu. moje architektoniczne studia (i przy okazji artystyczne dzialania) wyczulily mnie na proporcje wystepujace w swiecie, a co za tym idzie - na mojej glowie. chcialbym podejsc do zabiegu profesjonalnie, szukam wiec tez fachowej porady.
wyczytalem gdzies na forum, ze odstajace uszy sa optycznie powiekszane poprzez sama wielkosc uszu. czy sa w polsce takie gabinety ktore przeprowadzaja zabiegi pomniejszania ucha? jesli tak to gdzie i ile to mniej wiecej kosztuje?
czy mozna jednoczesnie zmiejszyc ucho i zmienic jego kat odstawania od glowy?
w jakim stopniu mozna skorygowac odstajace uszy? czy jest mozliwe calkowite "przysuniecie" ich do glowy?

czekam na rzetelna odpowiedz,
pozdrawiam, lukasz
trach83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-30, 21:09   #27
Ryan_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 7
Dot.: Odstające uszy...

W sobote mialem zrobiony zabieg. Do ucha mam przymocowane dwa waleczki. Nie sprawdzalem, bo mam opatrunek, ale czy te waleczki sa przyszyte do ucha?

Czy mogę takie wałeczki wyjąć na kilka godzin (mam na myśli 7-8 dni po zabiegu), a następnie założyć je ponownie? Albo w ogóle z nich zrezygnować, bo z tego co czytałem, nie zawsze się je zaklada?
Ryan_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-25, 00:52   #28
miszka19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 12
Dot.: Odstające uszy...

hej,ja juz przeszłam operacje usdzu,miałam ja pod pełna narkozą,a pozniej spedziłam pare dni w szpitalu,strasznie sie nacierpiałam,no i nie miałam szwó wwchłanialnych,tylko zwykłe które trzeba było usunąć,ból w moiim wypadku był poprostu niedoopisania i nie mozna było ze mna wytrzymac,az do ostatecznego sciagnicia szwów,ale efekt rewelacyjny,no a przede wszytkim lepsze samopoczucie,nie radze samemu nic sciągac,bo to juz nie kwestia szwów,ale raczej tego ze podobno moga zrobic sie krwiaki,zreszta lepiej troche przecierpiec,niz cos nabroic jak robiłam operacje byłam w klasie maturalnej i poprostu zrobiłam sobie przerwe w zajeciach.pozdrawiam i wszytkich niezdecydowanych zachęcam bo mimo bólu naprawde warto gdybym miała jeszcze raz sie decydowac postapiłabym tak samo
miszka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-28, 09:13   #29
lallka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2
Dot.: Odstające uszy...

Jak długo trzeba nosić opaskę na uszach po zdjęciu opatrunku? Czy trzeba ją

nosić przez 24h czy tylko w trakcie snu, ćwiczeń itp.
lallka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-29, 00:41   #30
pskupin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 697
Dot.: Odstające uszy...

Po zabiegu nosi sie opaskę na noc przez ok. 6 tygodni aby zapobiec podwijaniu się uszu podczas snu i naciąganiu szwów. Wskazane jest noszenie opaski przez 4 tygodnie podczas dnia, jak tylko jest to możliwe - uszy goją się bez napięcia.
pskupin jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-01-09 14:38:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:15.