Depilator i szybko odrastające włoski - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-04-27, 12:46   #1
pannaM
Rozeznanie
 
Avatar pannaM
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 526

Depilator i szybko odrastające włoski


Od miesiąca używam depilatora elektrycznego, wiem że zniknięcie włosów po depilacji na 4 tygodnie to bajka, ale ja mam wrażenie, że w 2 dni po depilacji moje wloski już odrastają [img]icons/icon9.gif[/img] czyżbym nie wyrywała ich tylko urywała?? dlaczego tak się dzieje??
pannaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-27, 12:56   #2
b1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 32
Re: co robię źle??

Mam to samo. I tez sie zastanawiam czy to dlatego ze nieumiejetnie uzywam depilatora czy tez dlatego ze jestem "nieszczesliwa" posiadaczka ciemnych wlosow ktore rosna w zawrotnym tempie. Pozdrawiam Madziu i łączę się w bólu. Dokładnie rozumiem co przeżywasz. Dla mnie okres letni to stres, właśnie przez nogi
b1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-30, 19:11   #3
pannaM
Rozeznanie
 
Avatar pannaM
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 526
Re: co robię źle??/pytania

czemu nikt nie wie dlaczego tak się dzieje [img]icons/icon9.gif[/img] no trudno....
jestem już pewna że one nie sa wyrywane tylko urywane, bo 3 dni temu depilowałam nóżki i włoski znów rosną [img]icons/icon9.gif[/img]

Prosze o odpowiedzi na pytanka:
1. jak długie muszą być włoski aby móc je wydepilować, może moje są za krótkie??
2. zastanawiałam się czy to że moje włoski nie wyrywają się z cebulkami jest zależne od tego że kilka lat goliłam nogi, mogły od tego osłabić się??

plizzz, niech mi ktoś pomoże [img]icons/icon9.gif[/img] nie chcę żeby wydane pieniążki poszły na marne, zanim go kupiłam słyszałam że mogą być podrażnienia, wrastanie itp ale nie szorstkie nogi i włosy zaraz po depilacji [img]icons/icon9.gif[/img]
pannaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-30, 20:27   #4
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: co robię źle??/pytania

Bardzo często zdarza sie ,że depilator urywa włoski. Efekt depilacji jest wówczas bardzo nietrwały, golenie nie ma wpływu na obecne zmagania z depilatorem , może trzymasz depilator pod niewłaściwym kątem , może zbyt nerwowo wykonujesz zabieg, może zbyt szybko posuwasz depilatorem po skórze? Nie wiem , musiałabym zobaczyć jak robisz ten zabieg aby wychwycić błędy. Wiele osób robi depilację po kąpilei gdy skóra jest rozgrzana ,ale to może powodować łamanie si.e i urywanie włosków.Może w Twoim przypadku wosk lub pasta cukrowa byłyby lepsze (i fachowo wykonany zabieg w gabinecie , po którym włosy odrosną dopiero po 3-4 tygodniach)?
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-30, 23:59   #5
Minerwa
Raczkowanie
 
Avatar Minerwa
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 492
Re: co robię źle??/pytania

Ech, a ja wyrywam z cebulkami (widze je) a nogi mam szorstkie juz po tygodniu. A jak jest z usuwaniem laserem? Czy efekty sa rzeczywiscie na stale?
Minerwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-01, 22:42   #6
Ninah
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 205
Re: co robię źle??/pytania

a ja częściowo chyba usuwam z cebulkami [img]icons/icon10.gif[/img] chcociaż na pewno jakaś cześć zostaje urwana. sama już nie wiem...jedno jest pewne,nogi mam cały czas szorstkie,bo włoski rosną mi nierównomiernie i jak zdepiluje nogi,to za dwa dni wyrastają pozostałe,ale one są jeszcze za krótkie i depilator nie może ich uchwycić [img]icons/icon9.gif[/img] za trzy dni znowu depilacja,ale nowe włoski już czekają na swoją kolej [img]icons/icon7.gif[/img] i tak w kółko [img]icons/icon10.gif[/img] ahhh te wstrętne włoski,tyle z nimi kłopotów...
Ninah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-02, 08:12   #7
pannaM
Rozeznanie
 
Avatar pannaM
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 526
Re: co robię źle??/pytania

Ninah, to właśnie mój problem,
wydpiluję nogi, boli jak ******* [img]icons/icon10.gif[/img] no może nie aż tak, powoli sie przyzwyczajam [img]icons/icon12.gif[/img] właściwie u mnie ból jakoś bym mogła znieść gdyby nie podrażnienie, to jest dopiero uciążliwe, zrobiłam sobie Folisan domowego wyrobu i jest troche lepiej [img]icons/icon7.gif[/img] ale przez to nie moge się depilować co 2, 3 dni bo bym miała wieczne podrażnienie [img]icons/icon9.gif[/img] a włoski za 2 dni znów są i tak w kółko i co tu poradzić [img]icons/icon21.gif[/img]

postanowilam spróbować troszke "zapuścić" włoski, moze wtedy będzie lepiej i dłuższy efekt,
jeszzce mam nadzieję [img]icons/icon7.gif[/img]

zastanawiam si ostatnio czy doczekam sie gładkich nóg, już z golarką reczną było lepiej [img]icons/icon9.gif[/img] ale nie poddam się [img]icons/icon10.gif[/img] i wymyślę sposób na depilator [img]icons/icon7.gif[/img]

pozdrowionka dla wszystkich mających problemy depilatorowe [img]icons/1cmok.gif[/img]
czego się nie zrobi by wyglądać pięknie [img]icons/icon10.gif[/img] ?

[img]icons/icon40.gif[/img]
pannaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-05-02, 08:15   #8
pannaM
Rozeznanie
 
Avatar pannaM
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 526
Re: co robię źle??/pytania/depilator i podrażnienie

Czy wy tez po wydepilowaniu nóg macie podrażnienie??
Jeżeli tak to jak długo sie utrzymuje??
Czy z częstotliwością uzywania depilatora podrażnienie ustępuje, czy nogi jakoś się do tego przyzwyczajają??
pannaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-03, 14:07   #9
didżej
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 88
Re: co robię źle??

Hej. ja mam 15 lat, uzywam depilatora od jakeis dwoch lat.Najpierw bardzo bolało hehe, ale teraz skora mi sie przyzwyczaiła i parwei nic nie boli. podrzanien jako takich nie mam, trzymam zawsze depilator pod katem 90 stopnio. No ale wiadomo, czesty pospiech jest skutkiem jedynegourwania włoska..Narazie nie mam zle, depiluje nogi kazdego poniedizłąku tak aby na wf we woterek i czwratek miec gładkie... odrastaja mi tak co 4 dni...Odrazu po depilacji nogi balsamuje..noi chyba na tyle [img]icons/icon7.gif[/img]
didżej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-03, 14:14   #10
alinab
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 284
Re: co robię źle??/pytania/depilator i podrażnienie

Pierwszy raz jak użyłam depilatora to miałam bardzo podrąnioną skórę, czerowone ręce jak poparzone i to w upalny dzień głupia zrobiłam [img]icons/icon9.gif[/img] , do wieczora zeszło na szczęście. Teraz nie mam jakichś większych podrażnień.
alinab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-03, 14:18   #11
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: co robię źle??

Chyba jednak nienajlepiej je wyrywasz, skoro odrastają co 4 dni, powinny co tydzień, dwa najmarniej. A skoro tak szybko odrastają i nie boli, to raczej jedank je urywasz tylko. [img]icons/icon7.gif[/img]
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-05-03, 14:57   #12
pannaM
Rozeznanie
 
Avatar pannaM
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 526
Re: co robię źle??

też mi sie tak wydaje [img]icons/icon9.gif[/img]
to właśnie mój problem [img]icons/icon9.gif[/img]
pannaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-08, 10:13   #13
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: co robię źle??

stosowałam depilator elektryczny i bynajmniej nie urywał mi wlosków [to widać] a mimo tego włosy odrastały mi baaardzo szybko, najgorsze w tym wszystkim było to, że odrastające włoski nie mogły się przebić przez skórę, co wyglądało bardzo nieestetycznie. męczyłam się przez rok - włoski wcale nie oslably. wypróbowałam 1000 metod [img]icons/icon7.gif[/img] i pozostało mi golenie.. przyzwyczaiłam się [img]icons/icon7.gif[/img] teraz szukam tylko jakiegoś dobrego kremu/balsamu po depilacji/goleniu [img]icons/icon7.gif[/img]
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-08, 10:28   #14
DominikaS
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 1 440
Re: co robię źle??

Jesli odrastające wlosy nie moga przebić się przez skórę to chyba własnie dlatego że osłably?
Ja uzywam depilatora elektrycznego od 13 lat - nigdy nie zamieniłabym tej metody depilacji na inną. Najwazniejsza wedlug mnnie to regularnośc. Po pewnym czasie naprawdę ilośc rosnących w jednym czasie włosów zmniejsza się drastycznie. Bardzo instotny jest też peeling - ale jakiestam kuleczki zawieszone w żelu ale porządne wyszorowanie skóry solą albo cukrem, szczotką lub ostrą myjką (trzeba tylko uważać żeby sie nie podrapać). Problem wrastania w ogóle mnie nie dotyczy Po tych kilkunastu latach depilacji ta metodą teraz wystaczy przeprowadzać ją raz na trzy tygodnie. Tylko nie nalezy sie zniechecać i zarzucac elektrycznego depilatora na rzecz golenia ('bo mi sie nie chce', albo 'nie mam czasu').
DominikaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-08, 10:34   #15
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: co robię źle??

no właśnie ja regularnie stosowałam depilator, stosowałam wszystkie zabiegi przed i po depilacyjne i niestety to metoda nie dla mnie. z żalem to piszę, bo sam zabieg nie był dla mnie obciążeniem [to była chwila relaksu przy miłej muzyczce]. włosy nie chciały się przebić a były twarde i grube przez całą "erę depilatora" [img]icons/icon7.gif[/img]. takie już mam to moje owlosienie. za to jak fryzjer widzi moje włosy na głowie to pieje z zachwytu: nie dość że grube to jeszcze gęste.
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-08, 10:59   #16
pannaM
Rozeznanie
 
Avatar pannaM
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 526
Re: co robię źle??

moja ostatnia depilacja powinna być bardziej udana niż poprzednie
puk, puk w niemalowane [img]icons/icon10.gif[/img] [img]icons/icon12.gif[/img] żeby nie zapeszyć [img]icons/icon7.gif[/img]
po depilacji dokładniejszej niz ostatnio (bardziej przyciskałam depilator) nie posmarowalam sie niczym, dopiero po ok 2 godz. użyłam Folisanu domowej roboty, podraznienie ustąpiło przez noc całkowicie, dzis (4 dni później) niektóre włoski już wyrastają, ale i tak jest ich mniej niż po wcześniejszych depilacjach, więc moze bedzie coraz lepiej,
pannaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-08, 12:04   #17
cobrakl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17
GG do cobrakl
Re: co robię źle??

hello...jak myslicie czy folisan podziala dobrze tez na wlosy, ktore w ogole nie wydostaja sie na zewnatrz???cierpie niewypowiedziane katusze, bo po paru miesiacach depilowania bikini penseta, niektore wlosy rosna mi tuz pod skora, a niekktore w ogole strasznie gleboko i robi sie tylko paskudnie zaczerwieniony pryszcz;(((. nie odwaze sie juz wiecej "mechanicznie" ich na wyciagac z czelusci, bo krew sie leje, a potem zostaje mi blizna< takie mam cialo>...a moze znacie jakis inny srodek, ktory zmusi te glupie wlosy, zeby rosly jak pan bog przykazal???
cobrakl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-10, 21:28   #18
Rowanberry tree
Raczkowanie
 
Avatar Rowanberry tree
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 57
Dot.: Depilator i szybko odrastające włoski

Skuszona wizją boskich nóg przez prawie miesiąc, zmieniłam stosowane dotąd metody (golenie maszynką i depilacja kremem) na jedną za pomocą depilatora. I jestem... załamana
Nie chodzi mi już nawet o ten ból, bo przy czwartym razie widzę, ze już lżejszy jest, ale o efekt tego zabiegu.
Nogi tuż po depilacji mam szorstkie (aż do następnego zabiegu) i przez pierwsze dni czerwone znaki, a o trzech tygodniach nieowłosionych nóg mogę tylko pomarzyć. Nie wiem co robię nie tak
- nogi depiluję przed kąpielą
- podczas każdej kąpieli nogi szoruję myjką, aby złuszczyć naskórek, włosy nie wrastały itp.
- tuż po zabiegu używam balsamów.

Poradźcie mi proszę czy to się zmieni, czy może coś robię w niewłaściwy sposób???? A może jest na to inna rada??
__________________
Chcesz rozśmieszyć Pana Boga? Powiedz mu o swoich planach...
Rowanberry tree jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 16:54   #19
_Justa_
Raczkowanie
 
Avatar _Justa_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 100
GG do _Justa_
Dot.: Depilator i szybko odrastające włoski

Up? ;(
__________________
May the odds be ever in your favour


28.11.12 Aparatka

Wybrałam elegancką Miss Marine!
_Justa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-18, 18:01   #20
LaArdilla
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 5
Dot.: Depilator i szybko odrastające włoski

Też niestety mam ten problem... Nawet przy okazji ostatniej wizyty u endokrynologa poruszyłam ten temat, obawiałam się, że to jakieś wahania hormonalne, ale pani doktor tylko się roześmiała i powiedziała, że sama też jest szczęśliwa jak po depilatorze ma skórę gładką przez góra tydzień.

Depiluję właśnie co tydzień, choć włosy zaczynają odrastać już po 3-4 dniach. Na szczęście jestem ruda i blada, włosy na nogach mam blond, więc właściwie nie są widoczne (choć na pewno wyczuwalne w dotyku).

Tak czy owak, metoda ta wygrywa u mnie tylko i wyłącznie dlatego, że golenie maszynką u takiej fajtłapy jak ja często wiąże się z zacięciami, a co za tym idzie z bliznami. Nawet profesjonalne maści na blizny nie pomagają. Tak więc z dwojga złego wybieram depilator - zwłaszcza, że po 3-4 zabiegu (używam już rok) właściwie nie odczuwam bólu. Między depilacjami robię sobie własnoręcznie wykonany peeling kawowy, a po depilacji polewam nogi zimnym prysznicem i obwicie smaruję oliwką Hipp (ważne! nie ma płynnej parafiny). Do rana podrażnienie właściwie znika, ale i tak przez następne 2-3 dni stosuję rewelacyjny maść Pilarix (świetny też po depilacji strefy bikini), która bardzo nawilża skórę i przeciwdziała (moim zdaniem) wrastaniu włosków. Potem przerzucam się już na zwykły balsam nawilżający do ciała. I tak... do następnej depilacji.
LaArdilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-25, 08:28   #21
_Justa_
Raczkowanie
 
Avatar _Justa_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 100
GG do _Justa_
Dot.: Depilator i szybko odrastające włoski

Tydzień? W wakacje to ja depilatora używam CODZIENNIE na pachy żeby ani jednego włoska nie było. Nie ma innej rady dla mnie.
__________________
May the odds be ever in your favour


28.11.12 Aparatka

Wybrałam elegancką Miss Marine!
_Justa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-14, 19:22   #22
JankoNowak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-05
Wiadomości: 1
Dot.: Depilator i szybko odrastające włoski

Z przyczyn zawodowych (dress-code) w zasadzie non stop muszę być ogolony, a zarost mi rośnie szalenie szybko. Pomyślałem o przejechaniu twarzy raz po raz depilatorem, żeby mieć na dłużej spokój. Ale mam wątpliwości! Czy potem jak będę chciał na urlop zapuścić zarost to czy to jeszcze będzie normalnie rosło? Bo podobno każda następna depilacja to słabszy nowy włos. Warto? któraś zna takie próby? bo Internet raczej milczy ��ďťż

Pozdrawiam!

Edytowane przez JankoNowak
Czas edycji: 2022-05-15 o 22:39
JankoNowak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-05-14 20:22:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:48.