Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie... - Strona 102 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-12-16, 23:17   #3031
neith
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Seattle, USA
Wiadomości: 119
GG do neith
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Hmm... Jest taka farba, która nie wymywa się z siwków, ale to jej jedyna zaleta przy całej masie wad. Ta farba to Palette
Moja mama jest naturalną brunetką, całe życie miała kruczoczarne włosy. Stuknęła jej 50-tka i nagle obsypało ją siwizną, która, dokładnie jak piszesz, bardzo odznacza się na tle czarnych włosów. Mama zaczęła farbować Palette i tej farbie jest wierna. To pancerne cudo w ogóle się nie wymywa, mama farbuje, gdy pojawiają się odrosty. Farba jest nie do zdarcia, o czym zresztą przekonałam się na własnej głowie. Nie zrozum mnie źle, nie polecam ci tego świństwa (nikomu nie polecam!), ale wiem, jakie są doświadczenia mojej mamy z tą konkretną farbą. Co jak co, ale siwków Palette się trzyma jak szalona
neith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-16, 23:32   #3032
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomości: 1 480
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez neith Pokaż wiadomość
Hmm... Jest taka farba, która nie wymywa się z siwków, ale to jej jedyna zaleta przy całej masie wad. Ta farba to Palette
Moja mama jest naturalną brunetką, całe życie miała kruczoczarne włosy. Stuknęła jej 50-tka i nagle obsypało ją siwizną, która, dokładnie jak piszesz, bardzo odznacza się na tle czarnych włosów. Mama zaczęła farbować Palette i tej farbie jest wierna. To pancerne cudo w ogóle się nie wymywa, mama farbuje, gdy pojawiają się odrosty. Farba jest nie do zdarcia, o czym zresztą przekonałam się na własnej głowie. Nie zrozum mnie źle, nie polecam ci tego świństwa (nikomu nie polecam!), ale wiem, jakie są doświadczenia mojej mamy z tą konkretną farbą. Co jak co, ale siwków Palette się trzyma jak szalona
Wiesz... Tu się zgodzę. Z drugiej strony ja farbuję teraz jedynie właśnie nasadę włosów, żeby nie katować całych. Jak wiadomo przy przedziałku włoski są najnowsze i najzdrowsze... Może by im ta Palette nie zaszkodziła... Zobaczymy..... Narazie mam całą tubę 7,1. Jak nie będzie pokrywała to wrócę do 6,1... A potem Palette. Hahah!
Shade_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-16, 23:38   #3033
endorfina123
Wtajemniczenie
 
Avatar endorfina123
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: somewhere in between
Wiadomości: 2 345
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

stan moich włosów określiłabym jako bardzo dobry, nie są zniszczone, nie mam również siwków.
do pielęgnacji stosuję tylko i wyłącznie kosmetyki do włosów farbowanych. po samym farbowaniu użyłam szamponu zamykającego łuski. nałożyłam też ampułkę l'oreal powerdose color (chyba tak się nazywała).
przeciętnie włosy farbuję co 3 miesiące.
tym razem nie wiem o co chodzi, zmieszałam to 7.11 i 5.11, na początku kolor mnie satysfakcjonował, "akuratny" poziom brązu, nie za ciemny, nie za jasny. teraz mam ewidentnie ciemny blond, z paskudną żółtawą poświatą w świetle dziennym. może to nie kwestia wypłukania się koloru, tylko po prostu na taki kolor złapało mi włosy?
może następnym razem użyć 5.11, początkowo kolor będzie bardzo ciemny, ale na pewno troszkę się wymyje i będzie taki, jak chciałam? kolejna sprawa - może spróbować z wodą 3%?
__________________


endorfina123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-17, 00:19   #3034
endorfina123
Wtajemniczenie
 
Avatar endorfina123
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: somewhere in between
Wiadomości: 2 345
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

tak wyglądały na jakiś tydzien po farbowaniu... no i takie mogłyby już zostać.
__________________


endorfina123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-17, 03:53   #3035
neith
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Seattle, USA
Wiadomości: 119
GG do neith
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Endorfina123, kolor wyszedł śliczny. Wielka szkoda, że się nie utrzymał.
Zdecydowanie spróbuj zafarbować z oksydantem 3%. Jeśli włosy przyciemniasz, nie ma potrzeby stosować mocnego oksydantu, trójka w zupełności wystarczy. Może zamiast farbować samą 5.11, wymieszaj ją z 7.11, ale nie w proporcji 1:1, ale np. 3:1. Sama piątka wyjdzie bardzo ciemno.
neith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-17, 11:16   #3036
joanna3480
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 20
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Witam Was.Jestem tutaj nowa.mam problem.ok miesiac temu zafarbowaŁam sobie wŁosy szamponem koloryzujĄcym palette 24 mycia.- mahoń- kolor wyszedl bardzo jaskrawy wiec polożylam na to ten sam szampon ale ciemny mahon.teraz mam na wlosach wszystki wyblakłe odcienie czerwieni, wyglada to okropnie.Myje sZamponami przeciwlupiezowymi i oczyszczajacymi ale to nic nie pomaga.PROSZE DORAZDZIE MI CZYM MOGLE TO ZMYC LUB CO Z TYM ZROBIC!!!!!!!!!!!!DZIEKUJ E
joanna3480 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-17, 11:56   #3037
endorfina123
Wtajemniczenie
 
Avatar endorfina123
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: somewhere in between
Wiadomości: 2 345
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez neith Pokaż wiadomość
Endorfina123, kolor wyszedł śliczny. Wielka szkoda, że się nie utrzymał.
Zdecydowanie spróbuj zafarbować z oksydantem 3%. Jeśli włosy przyciemniasz, nie ma potrzeby stosować mocnego oksydantu, trójka w zupełności wystarczy. Może zamiast farbować samą 5.11, wymieszaj ją z 7.11, ale nie w proporcji 1:1, ale np. 3:1. Sama piątka wyjdzie bardzo ciemno.
w samodzielnym farbowaniu jestem mało obeznana, generalnie farbę zamawiałam na allegro, mogłam wziąć z oksydantem 6 lub 9%, i teraz moje pytanie, da się jakoś zrobić z 6% - 3? kurczę, w proporcji 1:1 mieszałam, bo było mi po prostu najłatwiej, gdyż na moje włosy idą 2 tubki, będę musiała pomyśleć przy następnej okazji, co zrobić

dziękuję za poradę
__________________


endorfina123 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-17, 11:57   #3038
aleksmi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

ja do pielęgnacji włosow polecilabym odzywki firmy profis (scandic plus) to jest moj numer jeden
ogolnie ja mam bardzo suche wlosy i gdyby nie te odzywki to bym ich wogole nie rozczesala, ja uzywam nawilzajacej ( water mask ) ale jest jeszcze kokosowa i z jedwabiem
ogolnie najbardziej mi ta nawilzajaca przypasowala bo ma dosc lekka konsystencje i nie za slodki zapach
zauwazylam ze duzo fryzjerow z niej korzysta
ladnie pachnie, malo kosztuje ( na allegro 12,50 za 1 litr + przesylka ) ,
i jak na moich wlosach dziala cuda
ale to jak zwykle tylko kwestia kto jakie ma wlosy i jaka wode w kranie a moja woda to totalny syf
warto sprobowac
aleksmi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-17, 12:01   #3039
Matti
Zadomowienie
 
Avatar Matti
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 017
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Właśnie jak uzyskać wodę 3%?
Matti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-17, 14:24   #3040
madziunia80
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 471
GG do madziunia80 Send a message via Skype™ to madziunia80
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

6% utleniacz miesza się pół na pół z wodą, wtedy uzyskujemy utleniacz o 3% stężeniu, czyli jak mamy jedną tubę farby to bierzemy utleniacza połowę wymaganej objętości i dolewamy tyle samo wody, wciskamy farbkę, mieszamy i voila - gotowe :P A jak dwie tuby to już w ogóle proste jak budowa cepa - jedna porcja utleniacza (zamiast dwóch) i tyle samo wody, farbka, mieszanko i gotowe. Farba oczywiście będzie rzadsza. Polecam też po spłukaniu farby, zakwasić włosiszcza, żeby zamknąć łuski, można specjalnym szamponem typu post color, a można np. 1 łyżkę octu wlać do 1 litra ciepłej wody i przepłukać tym włosy
__________________
.Portfolio
Zapraszam też na FP: https://www.facebook.com/Magdalena.Greinert.MUA

Edytowane przez madziunia80
Czas edycji: 2009-12-17 o 14:25
madziunia80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-17, 14:49   #3041
endorfina123
Wtajemniczenie
 
Avatar endorfina123
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: somewhere in between
Wiadomości: 2 345
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez madziunia80 Pokaż wiadomość
6% utleniacz miesza się pół na pół z wodą, wtedy uzyskujemy utleniacz o 3% stężeniu, czyli jak mamy jedną tubę farby to bierzemy utleniacza połowę wymaganej objętości i dolewamy tyle samo wody, wciskamy farbkę, mieszamy i voila - gotowe :P A jak dwie tuby to już w ogóle proste jak budowa cepa - jedna porcja utleniacza (zamiast dwóch) i tyle samo wody, farbka, mieszanko i gotowe. Farba oczywiście będzie rzadsza. Polecam też po spłukaniu farby, zakwasić włosiszcza, żeby zamknąć łuski, można specjalnym szamponem typu post color, a można np. 1 łyżkę octu wlać do 1 litra ciepłej wody i przepłukać tym włosy
o super, dziękuję bardzo właśnie tak myślałam, czy normalnej wody by nie dodać.
przemęczę się z moimi obecnymi włosami, za jakiś miesiąc spróbuję z 3% wodą i może właśnie do 5.11 dorzucę odrobinę 7.11
__________________


endorfina123 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-17, 16:29   #3042
Kamilanet
BAN stały
 
Avatar Kamilanet
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: ★★
Wiadomości: 2 531
GG do Kamilanet Send a message via Skype™ to Kamilanet
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez madziunia80 Pokaż wiadomość
Polecam też po spłukaniu farby, zakwasić włosiszcza, żeby zamknąć łuski, można specjalnym szamponem typu post color, a można np. 1 łyżkę octu wlać do 1 litra ciepłej wody i przepłukać tym włosy
Też polecam

Zakwaszam włosy min raz w tygodniu.
Pięknie domyka się łuska i kolor bardzo długo pozostaje żywy
Kamilanet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-18, 01:23   #3043
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomości: 1 480
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Przeglądałam dziś paletę Goldwella... Jaaah! Colorance sam w sobie odpuściłam, bo i tak się nie nadaje do siwulców, więc zacznę od farby trwałej. Wezmę chyba 6SB, bo podobno te farby wychodzą jaśniej niż na palecie. Aha.. i SB jest faktycznie zimniejszy niż NP. Ale oba śliczne!
Tak myślę, że w moim przypadku najlepiej było by farbować odrosty farbą trwałą np. właśnie 6SB a co jakiś czas przejechać całe włosy COLORANCE 7SB... Kolorystyka identyczna, więc można taki trik zastosować.
Ale naprawdę te perłowe w ich palecie są znacznie piękniejsze niż wszystkie ASH'e razem wzięte...
Shade_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-18, 03:58   #3044
neith
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Seattle, USA
Wiadomości: 119
GG do neith
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Shade123, parę tygodni temu wyczytałam o takim triku. Na odrosty kłaść farbę trwałą, natomiast resztę włosów odświeżać w tym samym czasie tonerem z tej samej palety, ale o ton jaśniejszym odcieniem, czyli... dokładnie to, co napisałaś. Colorance nie da rady siwkom, ale już Topchic jak najbardziej. Powinnaś spróbować zrobić tak, jak napisałaś. Nie ukrywam, że z niecierpliwością będę czekać na twoje doświadczenia z Topchic, bo wiem, że prędzej czy później będę mieć na tyle siwych włosów, że Colorance nie da im już rady
neith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-18, 13:39   #3045
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomości: 1 480
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez neith Pokaż wiadomość
Shade123, parę tygodni temu wyczytałam o takim triku. Na odrosty kłaść farbę trwałą, natomiast resztę włosów odświeżać w tym samym czasie tonerem z tej samej palety, ale o ton jaśniejszym odcieniem, czyli... dokładnie to, co napisałaś. Colorance nie da rady siwkom, ale już Topchic jak najbardziej. Powinnaś spróbować zrobić tak, jak napisałaś. Nie ukrywam, że z niecierpliwością będę czekać na twoje doświadczenia z Topchic, bo wiem, że prędzej czy później będę mieć na tyle siwych włosów, że Colorance nie da im już rady
To super, że moja wymyślona teza ma pokrycie w realu hahah! Na 100% zrobię ten experyment, bo kolor mnie urzekł. Jest totalnie wyjątkowy i niespotykany. Póki co jednak mam całą tubę 7,1 Allwaves więc chcę ją zużyć (tak na 3 razy).
Pamiętasz jak chciałam mieszać Richesse 9,11 z jakimś mahoniem? Tak przemyślałam, że to by nie miało sensu właśnie ze względu na te siwki... A zestawienie Goldwella jest jak najbardziej pomocne. Kurcze każda firma powinna mieć w ofercie paletę tonerów i farb trwałych o tej samej numeracji no nie?
Shade_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-18, 14:04   #3046
optyma
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 325
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

macie gdzies link do tego kolorku colorance 7 SB ?
ja szcześliwie, mimo 33 na karku, nie mam jeszcze siwych wiec mogłabym chyba ten colorance przetestowac, prawda ?
optyma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-18, 14:07   #3047
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomości: 1 480
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez optyma Pokaż wiadomość
macie gdzies link do tego kolorku colorance 7 SB ?
ja szcześliwie, mimo 33 na karku, nie mam jeszcze siwych wiec mogłabym chyba ten colorance przetestowac, prawda ?
O Ty szczęściarooo! Ja mam prawie 27, ale siwce już od liceum.... Tak chemię i matmę przeżywałam...

Na Allegro czasem są palety farb. Jak znajdę to wrzucę.
Shade_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-18, 15:00   #3048
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomości: 1 480
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Post pod postem... Ale znalazłam. Proszę!
Shade_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-18, 19:12   #3049
optyma
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 325
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

dzieki, na tych zdjęciach wyszedł jakos tak matowo, ale rozumiem, ze to tylko kwestia jakości zdjęcia, zeczywiscie sa mocno popielate, az nawet za mocno jak dla mnie (do rudawych piegów wyglądałby dziwnie), ale pewnie jak bym nałozyła toto na moje rudzielce, to wyszedłby i tak mniej szary niz na tych zdjęciach, taki pośredni, zastanowie sie nad nim
optyma jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-18, 19:36   #3050
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomości: 1 480
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez optyma Pokaż wiadomość
dzieki, na tych zdjęciach wyszedł jakos tak matowo, ale rozumiem, ze to tylko kwestia jakości zdjęcia, zeczywiscie sa mocno popielate, az nawet za mocno jak dla mnie (do rudawych piegów wyglądałby dziwnie), ale pewnie jak bym nałozyła toto na moje rudzielce, to wyszedłby i tak mniej szary niz na tych zdjęciach, taki pośredni, zastanowie sie nad nim
No faktycznie te fotki matowe są dziwne, ale tamta błyszcząca już oddaje kolor. Piękne są też te NP. Mniej popielate. Zresztą warto przejrzeć całą paletę Goldwell. Ciekawi mnie jakie są te farby...
Shade_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-18, 20:20   #3051
neith
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Seattle, USA
Wiadomości: 119
GG do neith
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Shade123, na pewno Goldwell i Redken mają uzupełniające się palety farb trwałych i półtrwałych, widziałam też coś podobnego z Clairol'a. Zastanawiam się jednak na ile podobnie wychodzi na tych samych włosach toner i farba z tego samego odcienia. Teoretycznie tonery powinny wychodzić ciemniej z racji oklejania włosa barwnikiem, a nie wnikania w niego, jak to ma miejsce w przypadku farb trwałych stosowanych z oksydantem. Stąd zapewne rada, by kolor odświeżać tonerem o jeden ton jaśniejszym, niż farba trwała, którą nałożyliśmy wcześniej, i którą chcemy odświeżyć.
Optyma, masz rude piegi? Jeśli tak, to raczej nie jesteś chłodnym typem kolorystycznym i powinnaś unikać popieli. Moje nieliczne piegi są szare, jestem modelowym przykładem pani Lato, stąd tak fatalnie mi w rudościach wszelkiego rodzaju. Może ty powinnaś się skupić na odcieniach ciepłych, albo chociaż neutralnych? Odcień 7SB jest autentycznie szary i wyłącznie osobie o chłodnym kolorycie będzie pasował. Inna sprawa, że niekoniecznie musi wyjść, jak na palecie. Pewnie masz rację pisząc, że jeśli nałożysz go na zrudziałe włosy, to super popielaty nie wyjdzie, raczej neutralny.
neith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-19, 17:59   #3052
tamtam
Zadomowienie
 
Avatar tamtam
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 581
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Jestem po farbowaniu szamponem do 28myc garnier c&s ciemny blond. chciałam uzyskac jasny zimny braz, ale wyszly rude ;/

Nie chciałabym farbować trwałą farbą, tylko czy jest szansa że np Casting lub coś podobnego wyjdzie jak brąz? jak myslicie, czy jak poloze na to np. kawowy braz joanny- szamponetke to pokryje te rudości? Tylko czy nie wyjdzie czarny? chciałabym taki jak ostatnie 2 załączniki

w zał mój aktualny kolor 1 bez lampy, 2,3 z lampą

Edytowane przez tamtam
Czas edycji: 2009-12-19 o 19:35
tamtam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-19, 19:08   #3053
optyma
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 325
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Optyma, masz rude piegi? Jeśli tak, to raczej nie jesteś chłodnym typem kolorystycznym i powinnaś unikać popieli. Moje nieliczne piegi są szare, jestem modelowym przykładem pani Lato, stąd tak fatalnie mi w rudościach wszelkiego rodzaju. Może ty powinnaś się skupić na odcieniach ciepłych, albo chociaż neutralnych? Odcień 7SB jest autentycznie szary i wyłącznie osobie o chłodnym kolorycie będzie pasował. Inna sprawa, że niekoniecznie musi wyjść, jak na palecie. Pewnie masz rację pisząc, że jeśli nałożysz go na zrudziałe włosy, to super popielaty nie wyjdzie, raczej neutralny.

raczej rzeczywiscie jestem typem ciepłym, cos miedzy wiosna a jesienia i moze dlatego mam taki silny pigment we włosach taki żółtawy
ale mam go juz szczerze dosyć , na jaki bym sie kolor nie pofarbowała, zawsze najdalej po 2-3 tygodniach wyłazi mi żółto-rudy
chcaiłabym, zeby były takie bardziej poielate ale nie zupełnie zimne, moze rzeczywiscie bardziej neutralne
optyma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-19, 21:21   #3054
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Dziewczyny, nie wiem co sie dzieje z włosami , ale kolor sie nie wyplookal,mam caly czas taką pięną intensywność. widać brąz, jednak kolor się wychłodzil.
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-19, 22:11   #3055
optyma
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 325
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

to jest kolor moich marzeń
http://www.fashioncapital.co.uk/imag...sta%281%29.jpg
czyli może rzeczywiscie nie az taki totalnie popielaty, ale neutralny, moze metaliczny jakby to okreslić
kiedys miałam kolor orzechowy (15 lat temu ;-) potem zaczełam farbowac na ciepłe kolory, zeby uwydatnić kolor ..... a teraz widzę, ze odrosty sa znacznie bardziej popielate, szare niz kiedys i tak na fali powrotu do naturalności ;-) chce je ochłodzic !!

Edytowane przez optyma
Czas edycji: 2009-12-19 o 22:15
optyma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-20, 02:11   #3056
taOLA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 10
Question Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

farouk chi ionic
moje drogie.
mam takie pytanie do was: otóż do tej pory farbowałam włosy na czarno lub na bardzo ciemny brąz, no nawet teraz to sie sprały do takiego ciemnego brązu. Ponieważ wątek dotyczy odcieni popielatych o czym marze juz od dawna potrzebuje rady kogos kto mieszał kolory. Zauważyłam że w większości palet popiele występują na niższych poziomach i wychodzi w zasadzie brąz do jasnego brązu. ostatnio znalazłam fajne kolory Farouka z serii AA ale najciemniejszy to 5AA i dla mnie chyba bedzie za jasny. ale w seri A jest juz poziom wyższy czyli 4A, myślicie że warto zmieszać obie te farby tak aby przyciemnić kolor a zarazem maksymalnie je wychłodzić??
czy moze powinnam do tego 5AA dodac jakis inny bardzo ciemny nawet 3 z serii neutralnych. a moze któraś zna 5AA i wcale nie wychodzi jasny?
POMOCY, bo już nie mam siły do tych farb
taOLA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-20, 09:14   #3057
Mini1991
Zakorzenienie
 
Avatar Mini1991
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 846
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

mysle ze ta 5aa bedzie bardzo ciemna.. poddwojny popiel.. uhh :P

dawno mnie tu nie było.. bo rece mi opadły na włosy;/
mimo farbowania 3 % odrost wychodzi duzo jasniejszy i rudy;/
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/kalinowskaiza/
Mini1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-20, 11:15   #3058
tamtam
Zadomowienie
 
Avatar tamtam
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 581
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Ponawiam prośbę!
ratujcie bo nie chce tak wkroczyć w nowy rok;/

Cytat:
Napisane przez tamtam Pokaż wiadomość
Jestem po farbowaniu szamponem do 28myc garnier c&s ciemny blond. chciałam uzyskac jasny zimny braz, ale wyszly rude ;/

Nie chciałabym farbować trwałą farbą, tylko czy jest szansa że np Casting lub coś podobnego wyjdzie jak brąz? jak myslicie, czy jak poloze na to np. kawowy braz joanny- szamponetke to pokryje te rudości? Tylko czy nie wyjdzie czarny? chciałabym taki jak ostatnie 2 załączniki

w zał mój aktualny kolor 1 bez lampy, 2,3 z lampą
tamtam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-21, 10:42   #3059
megan79
Raczkowanie
 
Avatar megan79
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 43
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez tamtam Pokaż wiadomość
Ponawiam prośbę!
ratujcie bo nie chce tak wkroczyć w nowy rok;/
A może połóż diacolr to delikatna farba bez amoniaku. Ja bym sugerowała jakiś chłodniejszy kolor, na poziomie 6 lub 7,możesz wymieszać.

---------- Dopisano o 10:42 ---------- Poprzedni post napisano o 10:36 ----------

A tak podsumowując w ogóle moje zmagania z farbami przez ostatni rok. Moje zdanie jest takie,żeby wyszedł taki nie zaciemny brązik,który często wstawiacie w tym wątku,to sugeruję poziom 6 lub 7. Wszystkie niższe wychodzą zdecydowanie ciemniej i później szukamy ratunku. Ja obecnie mam luocolor 7.1 i 6.1 i powiem Wam,że to jest właśnie ten jasny,naturalny brąz o chłodnym odcieniu. Wszystkie farby z nr 5 były fatalną pomyłką.
megan79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-21, 11:07   #3060
tamtam
Zadomowienie
 
Avatar tamtam
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 581
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez megan79 Pokaż wiadomość
A może połóż diacolr to delikatna farba bez amoniaku. Ja bym sugerowała jakiś chłodniejszy kolor, na poziomie 6 lub 7,możesz wymieszać.

---------- Dopisano o 10:42 ---------- Poprzedni post napisano o 10:36 ----------

A tak podsumowując w ogóle moje zmagania z farbami przez ostatni rok. Moje zdanie jest takie,żeby wyszedł taki nie zaciemny brązik,który często wstawiacie w tym wątku,to sugeruję poziom 6 lub 7. Wszystkie niższe wychodzą zdecydowanie ciemniej i później szukamy ratunku. Ja obecnie mam luocolor 7.1 i 6.1 i powiem Wam,że to jest właśnie ten jasny,naturalny brąz o chłodnym odcieniu. Wszystkie farby z nr 5 były fatalną pomyłką.
wypatrzyłam Diacolor 6.02 Ciemny naturalny Blond czy któraś już go miała? z jakim oxydantem to rozrobić i czy można użyć zamiast niego czegoś dostępnego w zwykłych drogeriach?
tamtam jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:37.