Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II - Strona 91 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-02-27, 18:02   #2701
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez SheWolfYuko Pokaż wiadomość
Witam,
Za dokładnie tydzień zaczne leczenie izotretinoiną.Po 10 latach walki różnymi metodami postanowiłam sięgnąć po ten rodzaj terapii.
Moja dermatolog zapisała mi Axotret. Mam 157 cm, 44 kg i 20 mg dawkę przez 8 miesięcy.
I tu prośba:
Czy mogłaby któraś z Wizażystek napisac takie mini kompendium wiedzy na temat leczenia a dokładnie pielęgnacji w czasie kuracji? np.

1. Co jeść by lek lepiej się wchłaniał i nie podwyższać poziomu cholesterolu?
2. Jakie filtry stosować? Jakiej firmy Waszym zdaniem sa najlepsze?
3. Jakie kremy nawilżające na dzień/ na noc, pomadki, środki do oczyszczania twarzy, oraz podkłady używałyście/ używacie podczas leczenia?

.. i tym podobne informacje
Czekam z niecierpliwością na odpowiedź..
kochana caly watej jest o tym!;D
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-27, 18:20   #2702
ciekawska89
Raczkowanie
 
Avatar ciekawska89
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 111
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Witam , witam

Chętnie się do was przyłącze
Jestem własnie w trakcie zażywania aknenorminu. To dopiero mój 4 dzień. Kuracja będzie trwała tylko 3 miesiące bo w czerwu mam ślub.

do kuracji później wróce.

dawka przez 1 tydz 1x1 tab 20mg
2 tydz 2x1 tab 20 mg

wzrost: 163 cm
waga: (ostatnio sporo przytyłam) 58 kg

Trochę o mojej histori

Mam 22 lata( a trądzik nie chce mnie opuścić), nie będę się tutaj rozspisywać co już brałam- bo nic nie pomogło, więc nie warte jest to uwagi.

Trądziku nie jest dużo zazwyczaj są to jakieś pojedyncze krosty (chociaż przed okresem bywa tego sporo), czasem wyskakują takie bolące podskórne gule.

Mimo to moja skóra wygląda nie ciekawie ponieważ wszystko mi się zabliźnia i na całej twarzy mam czerwonawe blizny, a nawet na policzku jedną sporą dość głęboką blizne po jakimś dziwacznym wyprysku z dawnych lat

Mój nowy derma powiedział mi,że jestem już stara i jak nie wylecze tego trądziku raz na zawsze za pare lat moja skóra będzie wyglądała strasznie. Więcej mi nie trzeba było mówić

No i tak właśnie zaczeła się moja przygoda z akne...

Wczoraj wieczorem poszułam pierwszą suchość oczu (uczucie zmęczonych oczu) suchość w gardle w każdym razie dużo piłam i ból głowy poza tym narazie się nic dzieje.

Na dzień dzisiejszy jedna gula duża ,boląca na żuchwie (moje newralgiczne miejsce) i czerwona krosta przy uchu.

pielęgnacja: hmm do ciała balsam który polecił mi derma( później podam nazwe bo niepamiętam)
Twarz rano: mydełko protex(dziwne bo dodatkowo wysusza ale tak kazał derma), krem vichy aqualia termal
twarz wieczór: mydełko protex, maść tetracyclinum 3%
dodatkowo do ust pomadka od dermy , czasem wazelina też do nosa,
sztuczne łzy do nawilżania oczu, do rąk balneum baby basic ( poźniej też do twarzy, również polecony przez derme)

no co tu więcej pisać....czekam na efekty
ciekawska89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-27, 18:34   #2703
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez nanetti_ Pokaż wiadomość
Ziaja wprowadziła serię do skóry przesuszonej przez terapię izo. W promocji krem + żel 15zł
pokaz pokaz!!! nie widzialam! za to widzialam serie do cery z przebarwieniami. siedze wlasnie na stronie ziaji i nic takiego nie widze
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-27, 21:14   #2704
nanetti_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 49
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

to seria Ziaji Med KURACJA LIPIDOWA (krem naprawczy na dzień/noc) i chyba się sprawdza, w końcu coś nawilża dłużej niż 10 min

---------- Dopisano o 21:14 ---------- Poprzedni post napisano o 21:08 ----------

znalazłam to: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...en-na-noc.html
nanetti_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-27, 21:30   #2705
_szeherezada_
Raczkowanie
 
Avatar _szeherezada_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 65
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

stosuję żel z tej serii od początku kuracji i bardzo go sobie chwalę, ale nie wiedziałam że to jest jakiś specjalny skąd o tym wiesz?
__________________
Jeśli chcesz zobaczyć tęczę nie narzekaj że pada deszcz...
_szeherezada_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-27, 21:54   #2706
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

pisze w opisie ze nawilza okolice ust podczas kuracji retinoidem;D a ja dzis mam gladzutka cere. troche napieta i lekko zarozowiona w porownaniu do szyi zaden nowy dziad nie wyskoczyl. stare poschodzily tylko zostaly po nich brzydkie plamki. we wlosach lupiez z doswiadczenia wiem ze on szybko mija. kolo nosa wychodza zrogowaciale wagry. gdy przejade po nich palcem czuje jak wystaja a wiele z nich wtedy wypada i czuje jakbym przejezdzala po skorze z piaskiem usta ok smaruje je aktualnie tym bo mi sie wszytko pokonczylo

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...be.html&next=1

dzis jest 13 dzien
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-28, 17:55   #2707
nanetti_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 49
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Pani w aptece polecała Ja tez polecam, choć skóra na nosie nadal jest jak tarka... Już nie mam rady na to. Dziś 49 dzień.
nanetti_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-28, 17:59   #2708
gazela12345
Raczkowanie
 
Avatar gazela12345
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: dom
Wiadomości: 416
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez nanetti_ Pokaż wiadomość
Pani w aptece polecała Ja tez polecam, choć skóra na nosie nadal jest jak tarka... Już nie mam rady na to. Dziś 49 dzień.
A stosujesz ten krem pod makijaż?
__________________

- rowerek
- walczę o ładną cerę - Aknenormin od 15.02.2011...koniec 15.09
- praca licencjacka "obroniona"






If you ever need a helping hand you'll find one at the end of your arm...
gazela12345 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-28, 18:48   #2709
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

wczoraj bylo czysto? no to dzis juz nie jest jaksies dziadostwo mi rosnie na policzku na szczescie 1 i kilka zaskoenikow na brodzie sie splycilo. na szczescie nie sa ropne tylko juz zrogowaciale ale pod skora, jak je dotykam to tak jakby mnie ogielka kula. nie jest to jakis duzy bol tylko szybki i lekki . tak mnie zawsze kuly zrogowaciale zaskorniki ktore lada dzien mialy wyjsc wogole skora czysta ale jakas taka nierowna. jakby jakies uczulenie albo miliony podskornych grudek. albo poprostu lada dzien bedzie sie tam skora luszczyc. patrze na fotki z poprzedniej kuracji.....nooo mniej wiecej to samo bylo w 23 dniu juz miealam gladka cere. przyspiesze luszczenie tonikiem aspirynowym bo stan skory pozwala i nie ma podraznien
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-28, 22:44   #2710
Nester
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 39
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Olkie nie za dużo z tym wszystkim kombinujesz ? Pozwól izo działać samej w sobie, masz doświadczenie z 1 kuracji więc wiesz jakich efektów się spodziewać i nie katuj tak twarzy

Jutro stuknie mi 100mg na kg/mc. W przeciągu ostatnich 2 miesięcy pojawiły się u mnie tylko 2 nowe zmiany - bezpośrednio po zwiększeniu dawki, także jest super.
Nester jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-28, 23:01   #2711
zimna_herbata
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 15
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

A u mnie strasznie źle. Nie wiem czy to pogoda i to, że już tak długo zimno jest, czy to Aknenormin tak wpływa na moje samopoczucie i humor, ale jakiś taki niewyraźny się czuję ciąglę i widok pryszczy na twarzy denerwuje mnie bardziej niż kiedyś. Poprsotu mnie doprowadza do białej gorączki. Może to też dlatego, że są one bardzo mocno widoczne. Nie wiem, czy zanim zacząłem brać Aknenormin to były tak mocno widoczne. Nie pamiętam już.

Dzisiaj 54 dzień kuracji (20+10 mg dziennie) i cera jest zła. Ciągle wyskakują mi pojedyńcze zmiany, skóra się łuszczy niemiłosiernie, zawsze po umyciu twarzy muszę się smarować kremem. Dzisiaj kupiłem ten z Ziaji, który polecałyście - zobaczymy co z tym będzie. Nie piję, nie palę, zobaczymy za tydzień/półtorej czy się coś zmieni, bo jak narazie to tylko w 2 i 3 tygodniu kuracji było dobrze, a później dalej źle. W przyszłym tygodniu idę do dermy z wynikami badań, zobaczymy co mi powie. Mam nadzieję, że do tego czasu będzie o wiele lepiej, bo nawet mi się nigdzie z domu nie chce wychodzić i zastanawiam się czy nie rzucić kuracji, bo mam wrażenie, że strasznie wpływa mi to na samopoczucie i ogólnie jakis taki wkurzony chodzę ciągle...
zimna_herbata jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-01, 10:59   #2712
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Nester Pokaż wiadomość
Olkie nie za dużo z tym wszystkim kombinujesz ? Pozwól izo działać samej w sobie, masz doświadczenie z 1 kuracji więc wiesz jakich efektów się spodziewać i nie katuj tak twarzy

Jutro stuknie mi 100mg na kg/mc. W przeciągu ostatnich 2 miesięcy pojawiły się u mnie tylko 2 nowe zmiany - bezpośrednio po zwiększeniu dawki, także jest super.
mam doswiadzcenie i wiem wlasnie ze tonik dosc przyspieszal mi luszczenie przy 20 mg ale ono nie bylo w zaden sposob widoczne(przy 30 mg uzywalam sporadycznie gdy mialam za duzo skorek i chcialam sie ich szybkio i delikatnie pozbyc). poprostu z dnia na dzien cera byla gladsza ale bez skorek nie chce zwiekszac dawki na wlasna reke dodatkowo bo wole bardziej "bezpieczna" dawke narazie 2 dni uzywalam toniku. i jestem bardzo zadowolona bo przez tte 2 dni skora przestala sie luszczyc widocznie, zaskorniaki ktore wystawaly sie jakby porozpuszczaly, przebarwienia po poprzednich syfkach rozjasnily sie, zaczerwienienia nie ma a twarz jest jednolita....jak w polowie kuracjipodraznienie mialam od poczatku tylko raz gdy o 1 raz za wiele przetarlam twarz po myciu mikrofibra nie wiem jakby cera reagowala gdyby byla podrazniona. jeszcze czolo mam z nierownosciami jakimis takimi dziwnymi ale licze ze to zejdzie. syf na policzku wybudowal sie . naklucie i wyszlo wszystko. na wszelki wypadek ciapnelam mascia ichtiolowa by wszytko powychodzilo co moze jeszcze chce sie tam wybudowac

---------- Dopisano o 09:59 ---------- Poprzedni post napisano o 09:46 ----------

Cytat:
Napisane przez zimna_herbata Pokaż wiadomość
A u mnie strasznie źle. Nie wiem czy to pogoda i to, że już tak długo zimno jest, czy to Aknenormin tak wpływa na moje samopoczucie i humor, ale jakiś taki niewyraźny się czuję ciąglę i widok pryszczy na twarzy denerwuje mnie bardziej niż kiedyś. Poprsotu mnie doprowadza do białej gorączki. Może to też dlatego, że są one bardzo mocno widoczne. Nie wiem, czy zanim zacząłem brać Aknenormin to były tak mocno widoczne. Nie pamiętam już.

Dzisiaj 54 dzień kuracji (20+10 mg dziennie) i cera jest zła. Ciągle wyskakują mi pojedyńcze zmiany, skóra się łuszczy niemiłosiernie, zawsze po umyciu twarzy muszę się smarować kremem. Dzisiaj kupiłem ten z Ziaji, który polecałyście - zobaczymy co z tym będzie. Nie piję, nie palę, zobaczymy za tydzień/półtorej czy się coś zmieni, bo jak narazie to tylko w 2 i 3 tygodniu kuracji było dobrze, a później dalej źle. W przyszłym tygodniu idę do dermy z wynikami badań, zobaczymy co mi powie. Mam nadzieję, że do tego czasu będzie o wiele lepiej, bo nawet mi się nigdzie z domu nie chce wychodzić i zastanawiam się czy nie rzucić kuracji, bo mam wrażenie, że strasznie wpływa mi to na samopoczucie i ogólnie jakis taki wkurzony chodzę ciągle...
hehe no a mnie znow cieszy jak jakis gdzies wyjdzie -moze dlatego ze wiem ze w ciagu kilki dni go juz nie bedzie i wtedy mysle " o jednego mniej" ;D kiedys w koncu przestana wychodzic a jestes dopiero na 2gim miesiacu wiec nie ma co sie przejmowac. niektorzy maja spokoj juz po 2 miesiacu a inni maja tego wiecej i wiecej czasu potrzeba by wszystkiego sie pozbyc


nie pamietam czy zamieszczalam ale znalazlam swoje zdjecie przed kuracji jakies 2 lata i w 3-4 miesiacu po kuracji

https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=198
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-01, 11:49   #2713
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez olkie Pokaż wiadomość
mam doswiadzcenie i wiem wlasnie ze tonik dosc przyspieszal mi luszczenie przy 20 mg ale ono nie bylo w zaden sposob widoczne(przy 30 mg uzywalam sporadycznie gdy mialam za duzo skorek i chcialam sie ich szybkio i delikatnie pozbyc). poprostu z dnia na dzien cera byla gladsza ale bez skorek nie chce zwiekszac dawki na wlasna reke dodatkowo bo wole bardziej "bezpieczna" dawke narazie 2 dni uzywalam toniku. i jestem bardzo zadowolona bo przez tte 2 dni skora przestala sie luszczyc widocznie, zaskorniaki ktore wystawaly sie jakby porozpuszczaly, przebarwienia po poprzednich syfkach rozjasnily sie, zaczerwienienia nie ma a twarz jest jednolita....jak w polowie kuracjipodraznienie mialam od poczatku tylko raz gdy o 1 raz za wiele przetarlam twarz po myciu mikrofibra nie wiem jakby cera reagowala gdyby byla podrazniona. jeszcze czolo mam z nierownosciami jakimis takimi dziwnymi ale licze ze to zejdzie. syf na policzku wybudowal sie . naklucie i wyszlo wszystko. na wszelki wypadek ciapnelam mascia ichtiolowa by wszytko powychodzilo co moze jeszcze chce sie tam wybudowac

---------- Dopisano o 09:59 ---------- Poprzedni post napisano o 09:46 ----------



hehe no a mnie znow cieszy jak jakis gdzies wyjdzie -moze dlatego ze wiem ze w ciagu kilki dni go juz nie bedzie i wtedy mysle " o jednego mniej" ;D kiedys w koncu przestana wychodzic a jestes dopiero na 2gim miesiacu wiec nie ma co sie przejmowac. niektorzy maja spokoj juz po 2 miesiacu a inni maja tego wiecej i wiecej czasu potrzeba by wszystkiego sie pozbyc


nie pamietam czy zamieszczalam ale znalazlam swoje zdjecie przed kuracji jakies 2 lata i w 3-4 miesiacu po kuracji

https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=198
A możesz podać przepis na ten tonik? Bo rozumiem, że to jakaś domowa mieszanka?
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-01, 13:44   #2714
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

100 ml wody destylowanej i 20 tabletek tej zwyklej aspiryny. na wizazu jest opisane w osobnym watku, jesli ktos ma podrazniona cere lepiej dodac np o te 50 ml wiecej wody by byl slabszy
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-01, 15:34   #2715
Tes6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Właśnie zaczynam piąty miesiąc kuracji. Poza trzema zmianami, które powoli się zmniejszają, nic nowego nie wyskakuje. Po kilku słonecznych dniach moja cera nabrała odcienia pięknej czerwieni (widoczne zwłaszcza w kontraście z szyją). Cały ten czas używałam filtrów ale jednak niewiele to pomogło. Martwi mnie to troszeczkę bo wyjeżdżam na kilka dni do Rzymu a tam o tej porze roku słońce operuje dosyć mocno.

Wpadłam dziś do drogerii podpytać czy nie wymyślono czegoś w stylu makijażu gejszy, ale niestety pani jedyne co mi usiłowała sprzedać to preparaty rzekomo poprawiające stan skóry i moje tłumaczenia, że zaczerwienienie jest reakcją po leku na nic się nie zdały.

Jak sobie radzicie z kamuflażem? Chyba skorzystam z przepisu Olkie na tonik. Może jeżeli pozbędę się odstających skórek to mój podkład ładnie się rozprowadzi i jakoś to będzie.

Pozdrawiam wszystkich i bardzo proszę o podpis.

http://www.rodzic-bezbolu.pl/
Tes6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-01, 15:44   #2716
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

[QUOTE=Tes6;25441912]Właśnie zaczynam piąty miesiąc kuracji. Poza trzema zmianami, które powoli się zmniejszają, nic nowego nie wyskakuje. Po kilku słonecznych dniach moja cera nabrała odcienia pięknej czerwieni (widoczne zwłaszcza w kontraście z szyją). Cały ten czas używałam filtrów ale jednak niewiele to pomogło. Martwi mnie to troszeczkę bo wyjeżdżam na kilka dni do Rzymu a tam o tej porze roku słońce operuje dosyć mocno.

Wpadłam dziś do drogerii podpytać czy nie wymyślono czegoś w stylu makijażu gejszy, ale niestety pani jedyne co mi usiłowała sprzedać to preparaty rzekomo poprawiające stan skóry i moje tłumaczenia, że zaczerwienienie jest reakcją po leku na nic się nie zdały.

Jak sobie radzicie z kamuflażem? Chyba skorzystam z przepisu Olkie na tonik. Może jeżeli pozbędę się odstających skórek to mój podkład ładnie się rozprowadzi i jakoś to będzie.

Pozdrawiam wszystkich i bardzo proszę o podpis.

http://www.rodzic-bezbolu.pl/[/QUOT

skoro masz podrazniona skore to odradzam tonik. moja cera nie jest zaczerwieniona nawet dlatego nie boje sie go uzywac.
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-01, 15:53   #2717
Tes6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

A już myślałam że mam kłopot z głowy. Wczoraj zastanawiałam się nad pilingiem enzymatycznym, ale jeżeli tonik mógłby pogorszyć sytuację to piling byłby jeszcze gorszy.

No trudno może nikt nie pomyli mnie z czerwonym światłem sygnalizacji.
Tes6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-01, 16:40   #2718
walicnazwe
Rozeznanie
 
Avatar walicnazwe
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: mazury
Wiadomości: 676
Send a message via Skype™ to walicnazwe
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

ta aspiryna normalnie sie w tej wodzie rozpusci?

powiedźcie mi jeszcze jaką dawkę się przyjmuje, tą na początku ile waże? nie wiem ile mi zostało skoro schudłam okooło 4 kg .
jak juz kiedys sie pytalam o to to przepraszam, ale mam slaba pamiec
__________________
“Co za bezsensowny dzień. Bezsensowny dzień bezsensownego miesiąca, bezsensownego roku. ”


— Haruki Murakami - Kroniki Ptaka Nakręcacza
walicnazwe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-01, 18:19   #2719
_szeherezada_
Raczkowanie
 
Avatar _szeherezada_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 65
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez walicnazwe Pokaż wiadomość
ta aspiryna normalnie sie w tej wodzie rozpusci?

powiedźcie mi jeszcze jaką dawkę się przyjmuje, tą na początku ile waże? nie wiem ile mi zostało skoro schudłam okooło 4 kg .
jak juz kiedys sie pytalam o to to przepraszam, ale mam slaba pamiec

od 120mg do 150mg na kilogram masy ciała, czyli 120mg x Twoja masa ciała to Twoja dawka minimalna
__________________
Jeśli chcesz zobaczyć tęczę nie narzekaj że pada deszcz...
_szeherezada_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-01, 22:00   #2720
walicnazwe
Rozeznanie
 
Avatar walicnazwe
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: mazury
Wiadomości: 676
Send a message via Skype™ to walicnazwe
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

W marcu rok temu ważyłam 56 kg
teraz ważę 52 kg

łykałam od marca 20 mg do grudnia. od stycznia do lutego 10 mg. i teraz no nadal jeszcze 10 mg.

więc ile mi jeszcze zostało i ile już przyjełam ;|?
nie mam głowy do tego, cały czas się mylę ! niech mnie ktoś wybawi i obliczy to za mnie.
i pomyslec ze za dwa miesiące rozszerzoną mature z matematyki piszę . dobrze że tak nie ma takich zadań
__________________
“Co za bezsensowny dzień. Bezsensowny dzień bezsensownego miesiąca, bezsensownego roku. ”


— Haruki Murakami - Kroniki Ptaka Nakręcacza
walicnazwe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-02, 09:20   #2721
nanetti_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 49
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez gazela12345 Pokaż wiadomość
A stosujesz ten krem pod makijaż?
Makijażu nie stosuję
Na 50 dzień kuracji- ponawiam dawkę 80mg/ dobę...

---------- Dopisano o 09:20 ---------- Poprzedni post napisano o 09:08 ----------

Czy mógłby ktoś wrzucić jeszcze raz ten wzór na obliczanie dawki itd? Sama też się gubię (walicnazwe- jestem po maturze rozsz z matmy, także nie ma się co "zamartwiać" )
nanetti_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-02, 10:23   #2722
klaudia_13
Raczkowanie
 
Avatar klaudia_13
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 232
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez nanetti_ Pokaż wiadomość
Makijażu nie stosuję
Na 50 dzień kuracji- ponawiam dawkę 80mg/ dobę...

---------- Dopisano o 09:20 ---------- Poprzedni post napisano o 09:08 ----------

Czy mógłby ktoś wrzucić jeszcze raz ten wzór na obliczanie dawki itd? Sama też się gubię (walicnazwe- jestem po maturze rozsz z matmy, także nie ma się co "zamartwiać" )
ja obliczam dawkę tak jak znalazłam na forum izo oto link klik
widzialam tez, zrobiony w exelu program w ktorym wpisywalo sie wage i codzienna dawke i program wyliczal ile juz wzielismy mg/kg Przydatna rzecz dla tych którym zmieniano dawke w trakcie kuracji

a ja mam chyba juz wysyp, nawet sie ciesze bo im szybciej tym lepiej tylko boli mnie twarz 3 wielkie gule nie chcę zniknąc i juz sama nie wiem czy to wyciagac ichtiolowa czy zasuszac cynkowa rrrr


EDIT: o na przykład ten program klik

Edytowane przez klaudia_13
Czas edycji: 2011-03-02 o 10:25
klaudia_13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-02, 11:57   #2723
nanetti_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 49
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Dziękuję
nanetti_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-02, 23:03   #2724
uparta Marti
Zakorzenienie
 
Avatar uparta Marti
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 033
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

czy mogę łykać wit E zażywając aknenormin ?
__________________
'We smiling high, watching the good things passing by.
Pretend the feeling fine, but inside we're crying sometimes'
uparta Marti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-03, 09:09   #2725
fifiorek
Wtajemniczenie
 
Avatar fifiorek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 815
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

mi coraz bardziej daje popalić swędząca skóra, czerwone plany na ciele i takie jakby liszaje na całych rękach
porażka ...
ale buzia coraz ładniejsza i co chwilę ktoś pyta jak ja to robię więc warto
fifiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-03, 09:52   #2726
tysiulka992
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 397
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Witam wszystkie wizazystki! Mam problem.. Mianowicie trądzik, probowalam juz wszystkiego. I efekty są owszem.. ale on ciagle powraca. Najgorsze jest to ze zaczal sie nagle bo w wieku 18 lat, w caledwie 2 moze 3 miesiace rozwinał sie tak ze całą twarz mialam zsypana. Jednak bo licznych meczarniach udalo mi sie go wyleczyc. Własnie mialam 4 miesiac bez tradziku.. a Tu nagle wrocil! w 3 dni moja buzia przerodzila sie w koszmar! Zupelnie tego nie rozumiem.. czemu tak nagle i z taka szybkoscia.. Dodam ze przy ostatnim leczeniu okazalo sie ze mam problemy z hormonami, jestem wiec juz 4 miesiac na tabletkach anty, wiec hormony teoretycznie powinny juz sie uspokoic, zreszta bylam tego wrecz pewna bo przez te 4 miesiace mialam spokoj z tradzikiem. Dodatkowo zauwazylam tez dziwne zjawisko.. mianowicie blizny ktore powstaja same z siebie.. na poczatku, zaraz po wyleczeniu tradzika bylam pewna ze sa ona wlasnie jego pozostalosciami. Takze wzielam sie i za nie kwasy, pozniej lasery itd. Stare blizny wiec bardzo sie splycily i wygladaly duzo lepiej. Jednak miedzy czasie pojawialy sie nowe zupelnie bez przyczyny, bo przeciez tradzik juz mialam wyleczony i jedynie przed okresem wyskoczyl mi 1 gora 2 pryszcze.
Tak wiec zaczynam przypuszczac ze to nie jest zwykly tradzik. Zasytanawiam sie czy sa jakies choroby ktore powoduja tradzik, albo cos podobnego do tradzika? ktore osłabiaja lub wrecz zaklocaja proces regeneracji skory? A moze to jakies bakterie czy wirusy? niedobor jakis witamin? no nie wiem!! Pomozcie mi! moze wy macie jakis pomysl? Slyszeliscie o jakis nietypowych przyczynach tradzika? Blagam wizazystki piszcie wszystko co wam przyjdzie do glowy, bo naprawde jestem zrozpaczona..
ps. nie wysylajcie mnie do dermatologa, bo sama od siebie sie tam wybieram w czwartek. jednak za nim tam pojde chciala bym dowiedziec sie co wy o tym myslicie.. bo moze akurat ktos mial podobna sytuacje
tysiulka992 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-03, 18:12   #2727
dominisia0312
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 63
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Hej dziewczyny mam pytanie. Jak to jest z farbowaniem włosów podczas terapii?
dodam że jestem na 3 dniu acnenorminu. 1 tabletka dziennie.
dominisia0312 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-03, 18:53   #2728
walicnazwe
Rozeznanie
 
Avatar walicnazwe
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: mazury
Wiadomości: 676
Send a message via Skype™ to walicnazwe
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez fifiorek Pokaż wiadomość
mi coraz bardziej daje popalić swędząca skóra, czerwone plany na ciele i takie jakby liszaje na całych rękach
porażka ...
ale buzia coraz ładniejsza i co chwilę ktoś pyta jak ja to robię więc warto

tez mnie swędzi ! wieczorami się drapie i później podrapana chodzę cała!
a krotek małych no mam mnóstwo na ramionach

---------- Dopisano o 18:53 ---------- Poprzedni post napisano o 18:49 ----------

Cytat:
Napisane przez klaudia_13 Pokaż wiadomość
ja obliczam dawkę tak jak znalazłam na forum izo oto link klik
widzialam tez, zrobiony w exelu program w ktorym wpisywalo sie wage i codzienna dawke i program wyliczal ile juz wzielismy mg/kg Przydatna rzecz dla tych którym zmieniano dawke w trakcie kuracji

a ja mam chyba juz wysyp, nawet sie ciesze bo im szybciej tym lepiej tylko boli mnie twarz 3 wielkie gule nie chcę zniknąc i juz sama nie wiem czy to wyciagac ichtiolowa czy zasuszac cynkowa rrrr


EDIT: o na przykład ten program klik

program mi sie nie chce otworzyć
już przeliczyłam, więc wziełam już 120 na kg ;D więc ciekawe czy mi jeszcze da na miesiąc, czy już koniec leczenia. za tydzien jade to sie przekonam ;d
__________________
“Co za bezsensowny dzień. Bezsensowny dzień bezsensownego miesiąca, bezsensownego roku. ”


— Haruki Murakami - Kroniki Ptaka Nakręcacza
walicnazwe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-03, 19:18   #2729
mariend
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 300
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Ja zakończyłam kurację 3 miesiące temu. Leczyłam się najmniejszą dawką bo 20 mg dziennie, całej dawki nie wybrałam ( do końca zostało mi 30 tabletek) bo pani doktor stwierdziła, ze 30 tabletek większej różnicy nie zrobi).
Po 3 miesiącach powróciło przetłuszczanie się włosów, skóry w strefie T chociaż już w dużo mniejszym stopniu, niż przed kuracją. Pozostało mi duzo blizn i przebarwień. Pojawiają się sporadycznie zaskórniki zmknięte i otwarte, które mam traktować białą maścią robioną w aptece oraz maścią w postaci żelu zindaclin.
Nadal mam nie stosować peelingów.

Mam pytanie do osób które juz zakończyły kurację: czy wam tez po odstawieniu izoteku tak potwornie wypadały włosy? Bo u mnie to jakaś masakra jest. Gdy wstaję rano to mam całe prześcieradło we włosach. Trwa to już od 3 miesięcy, stosuję od 2 miesiecy szampon dermena, i od 2 tygodni silice ale na razie zero efektów.

I jeszcze jedno pytanie jakich kosmetyków używacie? Mnie pani dermatolog kazała się powstrzymać przed nakładaniem kremów, ale ja boję się, że popadnę w błędne koło. Ponieważ skórę na policzkach mam suchą i bez nawilżenia może ona zacząć produkować więcej sebum przez co zacznie się bardziej przetłuszczać i wrócę do punktu wyjścia.
Proszę o radę.

---------- Dopisano o 19:18 ---------- Poprzedni post napisano o 19:11 ----------

Cytat:
Napisane przez dominisia0312 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny mam pytanie. Jak to jest z farbowaniem włosów podczas terapii?
dodam że jestem na 3 dniu acnenorminu. 1 tabletka dziennie.
Nie słyszałam o żadnych przeciwwskazaniach odnośnie farbowania włosów podczas kuracji.
Ja sama farbowałam chyba ze 2 razy szamponem koloryzującym.
mariend jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-03, 19:50   #2730
Nester
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 39
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez mariend Pokaż wiadomość
J

I jeszcze jedno pytanie jakich kosmetyków używacie? Mnie pani dermatolog kazała się powstrzymać przed nakładaniem kremów, ale ja boję się, że popadnę w błędne koło. Ponieważ skórę na policzkach mam suchą i bez nawilżenia może ona zacząć produkować więcej sebum przez co zacznie się bardziej przetłuszczać i wrócę do punktu wyjścia.
Proszę o radę.
Odpowiedziałaś sobie na pytanie sama Po kuracji musowo trzeba nawilżać twarz.

Ja podczas swojego leczenia tylko sporadycznie nawilżam, żeby gruczoły łojowe przy suchej skórze pracowały na maxa i działanie izo jest podobno skuteczniejsze wtedy. Różne są szkoły na ten temat.
Nester jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:47.