Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2. - Strona 124 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-12-21, 09:26   #3691
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez zivit Pokaż wiadomość
Tak, często tak chodzę, choć wyglądam wtedy troszkę na bledszą niż normalnie W czerni ogólnie mi dobrze, w przeciwieństwie właśnie do tego nieszczęsnego ciemnego brązu w którym wyglądam na +10 lat życia i doświadczeń chorobowych
Hm, ciekawe.
Ogólnie wiele przemawia za DW, ale ten brąz... Czy to możliwe, że przymierzałaś same ciepłe brązy?

Imho powinnaś i tak poprzymierzać dalej i zastanowić się nad kilkoma różnymi typami. Np. zastanów się nad ciemną jesienią, innymi zimami.

Ciemne brązy dla ciemnej lub intensywnej zimy w sumie nie aż trudno znaleźć. To taki kolor jak gorzka czekolada. Powinien być raczej chłodny i czysty. Dla chłodnej trochę trudniej, ale takie "mrożone" czekolady, ew. bardziej kakao, byle nie za jasne, żeby się nie zlewały ze skórą.

---------- Dopisano o 09:26 ---------- Poprzedni post napisano o 09:24 ----------

Cytat:
Napisane przez zivit Pokaż wiadomość
Musztardowy i karmelowy brąz mi pasuje. Mam na myśli taki: http://img01a.bonprix.pl/ims/0/0/0/0...azowy.jpg?h328

http://www.rustyzipper.com/full/232613.jpg

Nie wiem jak go nazwać, kolor ziemi?
Dziwne, bo musztardowy i karmelowy to ciepłe kolory, a te co pokazałaś to chłodne. Może jednak jesteś ciepłym typem i chłodne kolory cię szpecą. Poza tym takie ziemiste brązy to raczej zgaszone kolory.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-21, 11:34   #3692
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Ale pokazała brązy które pasują na ile rozumiem i są one chłodne aczkolwiek przygaszone. Może i zima, ale dziwi mnie ta wybladzająca czerń
A jaka biel masz na myśli Zivit ?
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-21, 11:35   #3693
zivit
Rozeznanie
 
Avatar zivit
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 672
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Hm, ciekawe.
Ogólnie wiele przemawia za DW, ale ten brąz... Czy to możliwe, że przymierzałaś same ciepłe brązy?

Imho powinnaś i tak poprzymierzać dalej i zastanowić się nad kilkoma różnymi typami. Np. zastanów się nad ciemną jesienią, innymi zimami.

Ciemne brązy dla ciemnej lub intensywnej zimy w sumie nie aż trudno znaleźć. To taki kolor jak gorzka czekolada. Powinien być raczej chłodny i czysty. Dla chłodnej trochę trudniej, ale takie "mrożone" czekolady, ew. bardziej kakao, byle nie za jasne, żeby się nie zlewały ze skórą.

---------- Dopisano o 09:26 ---------- Poprzedni post napisano o 09:24 ----------


Dziwne, bo musztardowy i karmelowy to ciepłe kolory, a te co pokazałaś to chłodne. Może jednak jesteś ciepłym typem i chłodne kolory cię szpecą. Poza tym takie ziemiste brązy to raczej zgaszone kolory.
No właśnie może się mylę ;( dlatego też sama nie umiem stwierdzić. Raczej każdy ciemny brąz odpada, w szczególności właśnie te typu ciemna czekolada. Wiele osób komplementuje mnie, gdy mam na sobie coś typu karmel ale też gdy mam burgund, butelkową zieleń... i to jest właśnie ten problem! Chociaż jeśli patrzę tutaj: http://ubierajsieklasycznie.pl/intensywna-jesien/ na paletę ciemnej jesieni to faktycznie też pojawia się ten burgund i butelkowa zieleń czy śliwka, czyli kolory, w których mi ogólnie dobrze. Jest też karmel i faktycznie nie ma brązu, o którym mówię, że jest mi w nim źle. W ciemnej zimie http://ubierajsieklasycznie.pl/anali...tensywna-zima/ znów jest ta moja fuksja, ale jest też niepasujący mi pastelowy niebieski i mięta. Czy to możliwe że jestem zatem ciemną jesienią której pasuje kilka odcieni z palety zimy czyli czerń, czysta biel i fuksja?
__________________
Wymiana-perfumy

Fragrantica
zivit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-21, 12:12   #3694
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

W zasadzie żaden kolor nie jest na wyłączność danego typu fuksja też ma wiele odcieni i jest w kilku paletach nie tylko zimowych. Ciemnej jesieni chyba mogą pasować kolory DW, bo to typy siostrzane. Niemniej jednak ciemny brąz chyba powinien być lepszy niż czerń (czerń może wybladzić jesień, bo jest już po prostu za zimna).
A jeśli chodzi o biel i czerń - dużo osób uważa, że pasują a niekoniecznie to musi być prawda. Biel ma wiele odcieni i dopiero zestawiając czystą, chłodną biel z innymi odcieniami (śnieżną, kremową, obrusową) widać różnice. I to naprawdę spore różnice. Wydaje mi się, że biel może pasować zarówno typom jasnym jak i typom ochłodzonym (zimowym i tym z dodatkiem zimy). Pewnie pobrzydza jedynie sezony zgaszone, które wolą "przybrudzone" kolory oraz sezony ciepłe, którym lepiej posłużą kremy niż biele. Także z tą bielą to zależy wg mnie

https://www.pinterest.com/pin/291397038361568949/
https://www.pinterest.com/pin/385480049331987391/

Bardziej chodzi o to, że ciemnej jesieni może być dobrze w kolorach DW, ale dużo lepiej jej będzie w swoich kolorach Skoro DW jest chłodniejsza niż DA więc kolory DW będą ciut za chłodne stąd jakieś efekty typu bladość.

A co pastelowy niebieski i mięta robią, że nie pasują? Masz niezdrowy koloryt skóry czy jak?
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: 2015-12-21 o 12:15
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-21, 12:52   #3695
zivit
Rozeznanie
 
Avatar zivit
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 672
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
W zasadzie żaden kolor nie jest na wyłączność danego typu fuksja też ma wiele odcieni i jest w kilku paletach nie tylko zimowych. Ciemnej jesieni chyba mogą pasować kolory DW, bo to typy siostrzane. Niemniej jednak ciemny brąz chyba powinien być lepszy niż czerń (czerń może wybladzić jesień, bo jest już po prostu za zimna).
A jeśli chodzi o biel i czerń - dużo osób uważa, że pasują a niekoniecznie to musi być prawda. Biel ma wiele odcieni i dopiero zestawiając czystą, chłodną biel z innymi odcieniami (śnieżną, kremową, obrusową) widać różnice. I to naprawdę spore różnice. Wydaje mi się, że biel może pasować zarówno typom jasnym jak i typom ochłodzonym (zimowym i tym z dodatkiem zimy). Pewnie pobrzydza jedynie sezony zgaszone, które wolą "przybrudzone" kolory oraz sezony ciepłe, którym lepiej posłużą kremy niż biele. Także z tą bielą to zależy wg mnie

https://www.pinterest.com/pin/291397038361568949/
https://www.pinterest.com/pin/385480049331987391/

Bardziej chodzi o to, że ciemnej jesieni może być dobrze w kolorach DW, ale dużo lepiej jej będzie w swoich kolorach Skoro DW jest chłodniejsza niż DA więc kolory DW będą ciut za chłodne stąd jakieś efekty typu bladość.

A co pastelowy niebieski i mięta robią, że nie pasują? Masz niezdrowy koloryt skóry czy jak?
Patrząc na zdjęcia które wrzuciłaś to obstawiam DW. Przykładałam do twarzy czystą biel i kremową biel. Przy kremowej mam wrażenie, że od razu widać mi bardziej cienie pod oczami, a przy czystej skóra jest rozświetlona i zdrowsza (może to być też kwestia tego, że wybrałam zły odcień tej drugiej bieli). Pastelowy niebieski i mięta sprawiają, że wyglądam właśnie niezdrowo, szarawo moim zdaniem... skóra robi mi się ziemista.
__________________
Wymiana-perfumy

Fragrantica
zivit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-21, 12:56   #3696
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez zivit Pokaż wiadomość
Patrząc na zdjęcia które wrzuciłaś to obstawiam DW. Przykładałam do twarzy czystą biel i kremową biel. Przy kremowej mam wrażenie, że od razu widać mi bardziej cienie pod oczami, a przy czystej skóra jest rozświetlona i zdrowsza (może to być też kwestia tego, że wybrałam zły odcień tej drugiej bieli). Pastelowy niebieski i mięta sprawiają, że wyglądam właśnie niezdrowo, szarawo moim zdaniem... skóra robi mi się ziemista.
Musisz trochę jeszcze poprzymierzać ale kiedy wrzuciłaś zdjęcie, to tak mi właśnie jednak zima chodziła po głowie, bo jednak jak na jesień to wydajesz się zbyt zimna. No i biel, czysta, nawet dla ciemnej jesieni, odpada raczej.
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-21, 13:08   #3697
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Dla mnie to znowu jest dziwne ponieważ o ile pastelowy niebieski jestem w stanie zrozumieć, że gasi zimę (nie wiem jaki Ty masz odcień w głowie ale wg mnie pastelowe niebieskie to kolory raczej letnie) a mięta z kolei może być kolorem wiosny i lata (najbardziej z latem mi się kojarzy). Miętowy nie jest łatwo znaleźć tak aby pasował zimie (moim zdaniem), bo musi być zdecydowany a o to trudno.
Jednakże DW i BW kremowy kolor dobrze pasuje (DW brudniejszy, BW czysty krem) tylko TW oszpeci.
Także nie jest to takie proste musisz mierzyć, bo czasem nam się coś wydaje a niekoniecznie musi to być prawdą.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-12-21, 15:44   #3698
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez zivit Pokaż wiadomość
No właśnie może się mylę ;( dlatego też sama nie umiem stwierdzić. Raczej każdy ciemny brąz odpada, w szczególności właśnie te typu ciemna czekolada. Wiele osób komplementuje mnie, gdy mam na sobie coś typu karmel ale też gdy mam burgund, butelkową zieleń... i to jest właśnie ten problem! Chociaż jeśli patrzę tutaj: http://ubierajsieklasycznie.pl/intensywna-jesien/ na paletę ciemnej jesieni to faktycznie też pojawia się ten burgund i butelkowa zieleń czy śliwka, czyli kolory, w których mi ogólnie dobrze. Jest też karmel i faktycznie nie ma brązu, o którym mówię, że jest mi w nim źle. W ciemnej zimie http://ubierajsieklasycznie.pl/anali...tensywna-zima/ znów jest ta moja fuksja, ale jest też niepasujący mi pastelowy niebieski i mięta. Czy to możliwe że jestem zatem ciemną jesienią której pasuje kilka odcieni z palety zimy czyli czerń, czysta biel i fuksja?
Imho nie ma nic dziwnego w tym, ani też na pewno nie jesteś "mieszanką" typów, bo takowych nie ma. Po prostu masz typowe problemy początkującej osoby, tzn. nie oceniasz kolorów 100% dokładnie i nie potrafisz jeszcze dobrze rozpoznawać, który kolor jest lepszy. To jest zupełnie normalne, i dlatego potrzeba czasu i kolejnych przymiarek.

Post Earthpace dobrze objaśnia szczegóły.

Powinnaś przymierzać dalej, spróbuj zwracać uwagę na "parametry" kolorów, żeby wyciągnąć jakąś prawidłowość typu lepsze cieplejsze czy chłodniejsze, czystsze czy bardziej przytłumione.

---------- Dopisano o 15:44 ---------- Poprzedni post napisano o 15:38 ----------

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Dla mnie to znowu jest dziwne ponieważ o ile pastelowy niebieski jestem w stanie zrozumieć, że gasi zimę (nie wiem jaki Ty masz odcień w głowie ale wg mnie pastelowe niebieskie to kolory raczej letnie) a mięta z kolei może być kolorem wiosny i lata (najbardziej z latem mi się kojarzy). Miętowy nie jest łatwo znaleźć tak aby pasował zimie (moim zdaniem), bo musi być zdecydowany a o to trudno.
Jednakże DW i BW kremowy kolor dobrze pasuje (DW brudniejszy, BW czysty krem) tylko TW oszpeci.
Także nie jest to takie proste musisz mierzyć, bo czasem nam się coś wydaje a niekoniecznie musi to być prawdą.
Pastelowy to po prostu rozbielony kolor. W anglojęzycznej CA upierają się, że pastele to kolory zgaszone, a czyste rozbielone to "icy" - może po angielsku tak jest (a może to tylko żargon wizazystów), po polsku na 100% nie.

Tzw. miętowy, znany wczesniej w Polsce jako turkusowy, to ogólnie mało zdefiniowany kolor. O ilesię orientuję, ten kolor pochodzi od likieru miętowego, nie od koloru mięty, to jest coś takiego:
https://www.google.pl/imgres?imgurl=...BwEQMwgiKAMwAw
Czyli bardzo jasny seledynowy, bardziej zielonkawy niż niebieskawy. Ale na ostatniej fali mody na "miętowy", to już widziałam każdy odcień turkusu nazywany miętowym, niezależnie od tego czy był bardziej zielony, czy niebieski i jakie miał nasycenie.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-21, 15:54   #3699
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Tak, słyszałam o tych pastel-icy. Sęk w tym, że w praktyce wszystko jest bliżej pastelowych, zgaszonych i brudnych jasnych np. róży niż bycia "icy". BW ma ten kolor "icy peach".. ciężko mi znaleźć ubranie w tym kolorze. Nawet nie tyle ciężko, co dotąd mi się nie udało wszystko jest w "pudrowym" różu
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-21, 19:16   #3700
AlbinoticBlack
Rozeznanie
 
Avatar AlbinoticBlack
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 682
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Od jakiegoś czasu zastanawiam się między 2 typami i jak już przy jednym obstawię to za chwile pojawia się coś przez co mam znowu wątpliwości. Czy jest jakiś decydujący kolor, który pozwala odróżnić DW od TW? Waham się miedzy nimi, na 90% jestem DW, ale pasuje mi też bardzo dużo kolorów TW, w makijażu też i ciągle nie umiem zdecydować czy jestem dw mocno na pograniczu z tw, czy jednak tw?
AlbinoticBlack jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-21, 19:59   #3701
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Imho nie ma nic dziwnego w tym, ani też na pewno nie jesteś "mieszanką" typów, bo takowych nie ma. Po prostu masz typowe problemy początkującej osoby, tzn. nie oceniasz kolorów 100% dokładnie i nie potrafisz jeszcze dobrze rozpoznawać, który kolor jest lepszy. To jest zupełnie normalne, i dlatego potrzeba czasu i kolejnych przymiarek.

Post Earthpace dobrze objaśnia szczegóły.

Powinnaś przymierzać dalej, spróbuj zwracać uwagę na "parametry" kolorów, żeby wyciągnąć jakąś prawidłowość typu lepsze cieplejsze czy chłodniejsze, czystsze czy bardziej przytłumione.

---------- Dopisano o 15:44 ---------- Poprzedni post napisano o 15:38 ----------


Pastelowy to po prostu rozbielony kolor. W anglojęzycznej CA upierają się, że pastele to kolory zgaszone, a czyste rozbielone to "icy" - może po angielsku tak jest (a może to tylko żargon wizazystów), po polsku na 100% nie.

Tzw. miętowy, znany wczesniej w Polsce jako turkusowy, to ogólnie mało zdefiniowany kolor. O ilesię orientuję, ten kolor pochodzi od likieru miętowego, nie od koloru mięty, to jest coś takiego:

https://www.google.pl/imgres?imgurl=...BwEQMwgiKAMwAw
Czyli bardzo jasny seledynowy, bardziej zielonkawy niż niebieskawy. Ale na ostatniej fali mody na "miętowy", to już widziałam każdy odcień turkusu nazywany miętowym, niezależnie od tego czy był bardziej zielony, czy niebieski i jakie miał nasycenie.
Właśnie zastanawiałam się, skąd wzięła się idiotyczna dla mnie nazwa miętowy dziękuję za rozwianie wątpliwości...
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-21, 20:01   #3702
zivit
Rozeznanie
 
Avatar zivit
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 672
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Właśnie o taki miętowy likierowy mi chodziło. Dziękuję Wam za rady. Jutro przy naturalnym świetle jeszcze dokładniej poprzymierzam różne odcienie i napiszę co z tego wyszło

PS poprosiłam teraz rodziców o obiektywną ocenę przy przymierzaniu kilku wariantów ciepłych i zimnych kolorów. Oboje byli zdecydowanie za chłodnymi. W ciepłej bieli i ciepły czerwonym stwierdzili, że mi wręcz "okropnie" i że mnie rozmywają, najgorzej wypadła właśnie ciepła, złamana biel w porównaniu do czystej.
__________________
Wymiana-perfumy

Fragrantica

Edytowane przez zivit
Czas edycji: 2015-12-21 o 20:14
zivit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-21, 21:27   #3703
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Też źle wyglądam w "ciepłej" czerwieni a chłodna nie jestem. To, że komuś źle w mocno ciepłych, nie oznacza od razu, że jest typem chłodnym.

W miętowym też mi słabiutko. Ogólnie pastele chyba mnie rozmywają
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-21, 22:09   #3704
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez AlbinoticBlack Pokaż wiadomość
Od jakiegoś czasu zastanawiam się między 2 typami i jak już przy jednym obstawię to za chwile pojawia się coś przez co mam znowu wątpliwości. Czy jest jakiś decydujący kolor, który pozwala odróżnić DW od TW? Waham się miedzy nimi, na 90% jestem DW, ale pasuje mi też bardzo dużo kolorów TW, w makijażu też i ciągle nie umiem zdecydować czy jestem dw mocno na pograniczu z tw, czy jednak tw?
Akurat ja się wahałam pomiędzy BW i DW, ale może Ci pomoże to co napiszę Generalnie wydaje mi się, że zimy będą dobrze wyglądać we wszystkich paletach zimowych, ja często noszę DW (choćby przez to, że paleta DW jest popularniejsza w sklepach) i bdb się czuję w tych kolorach. Podobnie TW, od TW zgarniam szminki. Oczywiście zawsze jest granica i np. szmaragdowa zieleń albo jasne róże TW nie są do końca dla mnie dobre. Pierwszy kolor jest jakiś za mało "mocny" a drugi z kolei zbyt zgaszony. Generalnie jednak nic dziwnego, że nosisz kolory z palet zimowych i Ci pasują
Z tym, że każda zima ma inną nadrzędną cechę i to sprawia, że np. kolory DW dla BW są dobre, ale nie tak dobre jak te z palety. Ponieważ BW przede wszystkim potrzebuje czystych kolorów (w drugiej kolejności chłodnych), TW przede wszystkim chłodnych (w drugiej kolejności nasyconych) a DW najlepiej w ciemnych (w dalszej kolejności chłodnych).
Akurat TW jest jedyną 100% chłodną zimą więc na najczęściej wiąże się to z tym, że po prostu jakiekolwiek ciepłe barwy są niekorzystne. Złoto się zdecydowanie odcina. Lepiej zniosą rozbielone barwy niż ciepłe. Jeśli źle Ci w cieplejszych kolorach prawdopodobnie jesteś TW. Jeśli jednak ocieplone kolory są OK prawdopodobniejsza wydaje się DW. DW znoszą dużo ciemności wokół twarzy, ciemna bluzka, włosy, makijaż, szminka nie przytłaczają ich a podkreślają ich urodę. Myślę, że to najlepszy sposób odróżniania swojego typu patrząc na nadrzędną cechę - czy bardziej służy czystość, nasycenie koloru (BW) czy jego temperatura (TW) czy też ewidetnie ciemniejsze i lekko zgaszone kolory.
Inny sposób rozróżnić podtyp zimy: pomierzyć kolory siostrzanych palet. DW źle zniesie kolory wiosenne, bo jest zimą z domieszką jesieni. Letnie są niej b niekorzystne, bo są rozbielone a to sezon, który woli ciemności TW całkiem nieźle odnajdzie się w kolorach lata, ale raczej nie w kolorach jesiennych, bo bedą zbyt "brudne" a wiosenne się odetną, bo są za ciepłe.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: 2015-12-21 o 22:23
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-22, 09:06   #3705
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez AlbinoticBlack Pokaż wiadomość
Od jakiegoś czasu zastanawiam się między 2 typami i jak już przy jednym obstawię to za chwile pojawia się coś przez co mam znowu wątpliwości. Czy jest jakiś decydujący kolor, który pozwala odróżnić DW od TW? Waham się miedzy nimi, na 90% jestem DW, ale pasuje mi też bardzo dużo kolorów TW, w makijażu też i ciągle nie umiem zdecydować czy jestem dw mocno na pograniczu z tw, czy jednak tw?
Wszystkie megachłodniaki - szukaj bardzo chłodnych błękitów, róży (lila-róż). Jeśli to jest "kolor wow", to raczej TW. Jeśli uchodzi, ale najlepiej wyglądasz w ciemniejszych i nie tak chlodnych kolorach, to raczej DW. Może też pomóc test szminki. Jesli tak megachłodne kolory na ustach jak lilaróż wyglądają na ustach zupełnie naturalnie, to raczej TW.

---------- Dopisano o 09:06 ---------- Poprzedni post napisano o 09:04 ----------

Cytat:
Napisane przez lwia paszcza Pokaż wiadomość
Właśnie zastanawiałam się, skąd wzięła się idiotyczna dla mnie nazwa miętowy dziękuję za rozwianie wątpliwości...
W starych książkach możesz znaleźć czasem, że coś jest koloru creme de menthe
__________________
Blog o analizie kolorystycznej

Edytowane przez Wampierz
Czas edycji: 2015-12-22 o 09:09
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-22, 17:34   #3706
AlbinoticBlack
Rozeznanie
 
Avatar AlbinoticBlack
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 682
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Wszystkie megachłodniaki - szukaj bardzo chłodnych błękitów, róży (lila-róż). Jeśli to jest "kolor wow", to raczej TW. Jeśli uchodzi, ale najlepiej wyglądasz w ciemniejszych i nie tak chlodnych kolorach, to raczej DW. Może też pomóc test szminki. Jesli tak megachłodne kolory na ustach jak lilaróż wyglądają na ustach zupełnie naturalnie, to raczej TW.
Właśnie głównie przez te szminki mam problem. W ubraniach zdecydowanie najlepiej żeby były ciemne, kolory lata to dla mnie najgorsze jakie mogą być, wyglądam w nich jak umęczony chińczyk. Najlepsze to dla mnie szmaragd, granat, czerń, bordo, b. ciemna szarość, może ciut lepsza od śnieżnej bieli jest taka mleczna, która nie bije po oczach jak ubrania wyprane w reklamach wiziru . Ogólnie w makijażu podobna zasada, ale za to szminki najlepsze dla mnie są z tonem fioletu. Jeśli ciemna czerwień to najlepiej z fioletowym tonem właśnie albo wszelkie klasyfikujące się jako mauve, ale niezbyt beżowe. Moje ulubione dzienne to Revlon lip butter Darling(wygląda na mnie jak zwykły chłodny róż, a nie jak na większości zdjęć mocny lila) i Avon Loving Lilac i wyglądają bardzo naturalnie. Do tego nie toleruję złota... więc chyba jednak bardziej DW.
AlbinoticBlack jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-23, 09:29   #3707
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Fajny wpis o doborze szminki uwzględniając typ kolorystyczny
https://beginnersmakeup.wordpress.co...pstick-colors/
przy okazji w końcu chyba kumam o co chodzi z kontrastem
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: 2015-12-23 o 15:21
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-25, 16:40   #3708
zivit
Rozeznanie
 
Avatar zivit
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 672
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Jako ćwiczenie do odkrycia swojego typu próbuję określać typy innych ludzi i z niektórymi mam problem jakim typem określiłybyście np. blogerkę Horkruks? jej instagram: https://www.instagram.com/horkruks/
__________________
Wymiana-perfumy

Fragrantica
zivit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-25, 17:34   #3709
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez zivit Pokaż wiadomość
Jako ćwiczenie do odkrycia swojego typu próbuję określać typy innych ludzi i z niektórymi mam problem jakim typem określiłybyście np. blogerkę Horkruks? jej instagram: https://www.instagram.com/horkruks/
Jaka sztuczna, aż się przestraszyłam. No i nie ma zdjęć bez makijażu.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-25, 22:56   #3710
zivit
Rozeznanie
 
Avatar zivit
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 672
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Jaka sztuczna, aż się przestraszyłam. No i nie ma zdjęć bez makijażu.
Fakt tu jest najnaturalniejsze zdjęcie KLIK

Ja stawiam na jakiś chłodny typ, ale chyba nie zimę, bo choć w ciepłych włosach wygląda znacznie gorzej jak tutaj
to czarny to też nie do końca jej kolor, co widać tutaj

I przez to mam zagadkę
__________________
Wymiana-perfumy

Fragrantica

Edytowane przez zivit
Czas edycji: 2015-12-25 o 23:00
zivit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-26, 09:51   #3711
AlbinoticBlack
Rozeznanie
 
Avatar AlbinoticBlack
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 682
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

W sumie nie powiedziałabym, że w cieplejszych wygląda gorzej, ale ciężko cokolwiek ocenić jak na 90% zdjęć jest ubrana w czerń i ma mocno kontrastowy makijaż. Na drugim zdjęciu wygląda całkiem ładnie i może lepiej by wyglądała w delikatniejszym niż czarny kolorze. Widziałam kilka zdjęć w jakimś beżu i wyglądała lepiej niż czerni/bieli, tak czy siak stawiałabym na jakąś zimę albo ciemną jesień.
AlbinoticBlack jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-26, 09:56   #3712
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez AlbinoticBlack Pokaż wiadomość
W sumie nie powiedziałabym, że w cieplejszych wygląda gorzej, ale ciężko cokolwiek ocenić jak na 90% zdjęć jest ubrana w czerń i ma mocno kontrastowy makijaż. Na drugim zdjęciu wygląda całkiem ładnie i może lepiej by wyglądała w delikatniejszym niż czarny kolorze. Widziałam kilka zdjęć w jakimś beżu i wyglądała lepiej niż czerni/bieli, tak czy siak stawiałabym na jakąś zimę albo ciemną jesień.
Też myślałam o Jesieni.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-26, 13:41   #3713
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

jak dla mnie to soft autumn
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-26, 15:19   #3714
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Fajny wpis o doborze szminki uwzględniając typ kolorystyczny
https://beginnersmakeup.wordpress.co...pstick-colors/
przy okazji w końcu chyba kumam o co chodzi z kontrastem
Pięknie dobrane przykłady na zdjęciach, propsy.

---------- Dopisano o 15:02 ---------- Poprzedni post napisano o 14:38 ----------

Cytat:
Napisane przez zivit Pokaż wiadomość
Jako ćwiczenie do odkrycia swojego typu próbuję określać typy innych ludzi i z niektórymi mam problem jakim typem określiłybyście np. blogerkę Horkruks? jej instagram: https://www.instagram.com/horkruks/
Jaka piękna!
Trudno powiedzieć, teraz ludzie używają filtrów do zdjęć i można się zdziwić. Na ogół te filtry ludzi "wyzimowują".

Po zdjęciach wygląda raczej na zimę. Ma farbowane włosy i to trochę zaburza harmonię. Używa na ogół szminek dla lata, przez co też trudno powiedzieć. Imho w czerwonej wygląda lepiej:
https://www.instagram.com/p/4BxoEYBhRE/
Po zdjęciach bym obstawiała intensywną zimą lub ew. intensywną wiosnę. Ma oko raczej zimowe, klarowną karnację, wygląda dobrze w czerni i bieli, słabiej w szarej "dresówce" i ciepłych beżach. Lepiej w chłodnym beżu już. Duża ilość czerni od stóp do głów raczej ją przytłacza, co by sugerowało, że ciemna zima nie.

Przy czym to wszystko z zastrzeżeniem, że nie wiadomo, jak ona wygląda na żywo.

---------- Dopisano o 15:19 ---------- Poprzedni post napisano o 15:02 ----------

Tak sobie oglądam, myślę "Co za piękność, szkoda, że te usta jednak przyduże". Aż się natknęłam na wzmiankę, że ma powiększone. Trudno powiedzieć, czy to był dobry wybór, bo nie wiem jak wyglądała wcześniej. Bardziej mi przeszkadza, że tak specyficznie je maluje i robi jedną minę.

Nie zgodzę się z wami, że jest strasznie sztuczna - tylko te usta wyglądają z innej bajki, problemem przy przeglądaniu jej insta jest, że na każdym zdjęciu robi tę samą minę, ujęcie jest takie samo, przez co bo obejrzeniu kilkunastu masz wrażenie, że patrzysz na manekin. Ale dziewczyna jest bardzo ładna i z wyjątkiem ust makijaż wygląda na subtelny - rzadko ma nawet kreskę.

Trochę inne ujęcia
https://www.instagram.com/p/3RS5Uohhab/
https://www.instagram.com/p/-GtMJrhhdG/
https://www.instagram.com/p/9rL58dBhRU/
https://www.instagram.com/p/9BYB5TBhWl/

Imho bez dzióbka lepiej.

Sztuczny efekt to daje dysharmonia kolorów na tym zdjęciu:
https://www.instagram.com/p/_Mc1EJhhZ4/
Coś mi tu nie pasuje między szminką a włosami. Co najmniej jeden element nie pasuje do jej karnacji, jeśli nie oba. No ale, przy takiej urodzie to więcej jej ujdzie.

Zastanawiałam się też na początku czy może zgaszone lato o wyższym kontraście, ale wtedy nie wyglądałaby tak dobrze w bieli i czerni.

Edit: jeszcze teraz obejrzałam trochę starych zdjęć
http://www.horkruks.com/search?updat...-paginate=true
te i starsze
Przy czarnych włosach i bardziej kontrastowym makijażu dawała radę, tylko te brwi były chyba za cienkie i za krótkie więc trochę psują efekt, ale ogólnie chodzi o to, że podkręcenie kontrastu aż do czerni się sprawdzało. Za to opalenizna czy bronzer raczej działały przeciw niej, co by jednak sugerowało jakiś typ intensywny. Stare zdjęcia są mniej chłodne, więc jednak może modne filterki ochładzają. Mimo wszystko, nawet intensywna zima potrafi wyglądać zwodniczo ciepło "na oko". Zwróćcie uwagę na stroje czarne i czarno-białe. Imho lepiej niż szary dresik.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej

Edytowane przez Wampierz
Czas edycji: 2015-12-26 o 15:41
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-26, 15:50   #3715
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Jak dla mnie to ani czysta czerń, ani szarość nie jest wow ale ja wybredna jestem. W ciepłych trochę mdło, nie podoba mi się w jaskrawym makijażu.

Faktycznie, w bardziej "naturalnych" ujęciach bez tego okropnego dzióbka wygląda lepiej. Wiem, kogo mi przypomina! Cat'a ex-Deathstars! Jest do niego podobna te same duże ślepia, masywne rysy twarzy i uuuuusta
dobra, bez dzióbka jest ok
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-26, 19:36   #3716
AlbinoticBlack
Rozeznanie
 
Avatar AlbinoticBlack
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 682
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Może makijaż nie jest taki mocny, ale właśnie te usta wyglądają jakby miała naturalny mocny kontrast, a którego aż takiego chyba nie ma. Na tym zdjęciu szminka chłodna wygląda zdecydowanie gorzej niż te beżowe, które ma na większości zdjęć. A jako zima powiem, że w takich odcieniach wyglądam b. źle wychodzą w większości zbyt ciepło. Poza tym filtry, makijaż, farbowane włosy to takie zgadywanki. Tu usta ma delikatne i ładnie współgrają z cerą, oczami i cieplejszymi włosami(chociaż te tu są trochę zbyt ciepłe). Wg mnie te beże wyglądają lepiej niż biel.
AlbinoticBlack jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-27, 12:02   #3717
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Wampierz, czyli mając ciemną karnację nie można mieć wysokiego kontrastu tylko średni? Skoro rozchodzi się o to jak ciemna jest X szminka do skóry.. na mnie nigdy czerwona szminka nie da takiego kotrastu jak na bladolicej.
Może ja dalej tego nie kumam
Z drugiej strony
https://beginnersmakeup.files.wordpr...pg?w=625&h=196
skoro dobrze mi w ciemych szminkach (o ile nie są ciepłe np. Media jest bdb) to jednak mam wysoki kontrast?

hilfe
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-27, 13:04   #3718
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Wampierz, czyli mając ciemną karnację nie można mieć wysokiego kontrastu tylko średni? Skoro rozchodzi się o to jak ciemna jest X szminka do skóry.. na mnie nigdy czerwona szminka nie da takiego kotrastu jak na bladolicej.
Może ja dalej tego nie kumam
Z drugiej strony
https://beginnersmakeup.files.wordpr...pg?w=625&h=196
skoro dobrze mi w ciemych szminkach (o ile nie są ciepłe np. Media jest bdb) to jednak mam wysoki kontrast?

hilfe
Warm clear medium contrast to niby WS? O kurcze byle nie clear cool, mam jedną taką szminkę, odcina się jak cholera.

Kontrast możesz mieć średni, ale być typem Czystym, nie?
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-27, 13:31   #3719
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Warm clear medium contrast to niby WS? O kurcze byle nie clear cool, mam jedną taką szminkę, odcina się jak cholera.

Kontrast możesz mieć średni, ale być typem Czystym, nie?
Jak najbardziej.

---------- Dopisano o 13:27 ---------- Poprzedni post napisano o 13:18 ----------

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Wampierz, czyli mając ciemną karnację nie można mieć wysokiego kontrastu tylko średni? Skoro rozchodzi się o to jak ciemna jest X szminka do skóry.. na mnie nigdy czerwona szminka nie da takiego kotrastu jak na bladolicej.
Może ja dalej tego nie kumam
Z drugiej strony
https://beginnersmakeup.files.wordpr...pg?w=625&h=196
skoro dobrze mi w ciemych szminkach (o ile nie są ciepłe np. Media jest bdb) to jednak mam wysoki kontrast?

hilfe
Sam kontrast między skóra, brwiami i włosami to jest ten, który się najbardziej rzuca w oczy, ale to się nie przekłada tak prosto na to, jakie kontrasty pasują w ubraniu.

Łagodne lata o jasnej cerze i ciemnych, mocnych brwiach i włosach są wręcz częste, ale nie będzie im pasował żaden zimowy kontrast typu głęboka czerń i prawdziwa biel.

Podobnie typy czyste np. jasne blondynki albo bardzo ciemnoskóre - kontrast między włosami, brwiami i skórą może być bardzo mały, a założy taka czarno-białe paski i wygląda super.


A analizując zdjęcia tej dziewczyny zwróciłam uwagę, że (przynajmniej dla mnie) na zdjęciach jakby "opalonych" (chociaż imho wyglądają przynajmniej częściowo na przyciemniający makijaż) wygląda nieco gorzej niż na pozostałych. A to jest częste u typów intensywnych.

---------- Dopisano o 13:31 ---------- Poprzedni post napisano o 13:27 ----------

Cytat:
Napisane przez AlbinoticBlack Pokaż wiadomość
Może makijaż nie jest taki mocny, ale właśnie te usta wyglądają jakby miała naturalny mocny kontrast, a którego aż takiego chyba nie ma. Na tym zdjęciu szminka chłodna wygląda zdecydowanie gorzej niż te beżowe, które ma na większości zdjęć. A jako zima powiem, że w takich odcieniach wyglądam b. źle wychodzą w większości zbyt ciepło. Poza tym filtry, makijaż, farbowane włosy to takie zgadywanki. Tu usta ma delikatne i ładnie współgrają z cerą, oczami i cieplejszymi włosami(chociaż te tu są trochę zbyt ciepłe). Wg mnie te beże wyglądają lepiej niż biel.
Jak ja oglądałam jej insta, to właśnie to zdjęcie:
http://www.horkruks.com/2014/04/pola.html
Rzuciło mi się w oczy jako szczególna dysharmonia. Wygląda prawie jak w peruce.

Już pisałam, że imho te zgaszone, matowe, modne szminki imho jej szkodzą, chociaż po prostu dziewczyna jest bardzo ładna, młoda i ma duże usta, przez co jej uchodzą. Moim zdaniem z tego stylu to już najlepsza taka matowa, przygaszona czerwień, którą czasami nosi, bo te beże są ohydne.

Zdjęcie w beżowym szaliku - ma kilka takich zdjęć, na których wygląda jesiennie, ale na ogół to są takie, w których ma twarz przysłoniętą ręką i grzywkę mocno na twarzy. Już pisałam, że nie jestem pewna czy ten zimowy efekt na większości jej zdjęć do nie jest przypadkiem filtr, ale też te jesienne zdjęcia mogą być po prostu zacienione, co w połączeniu z jesiennym strojem i szminką daje efekt bardzo DA.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-27, 13:38   #3720
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

No faktycznie ten kolor włosów mooocno się odcina.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 2 (0 użytkowników i 2 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-17 13:36:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:50.