Jakieś blizny/trądzik [ZDJĘCIA] - co z tym zrobić :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-02, 14:36   #1
coztymzrobic
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 4

Jakieś blizny/trądzik [ZDJĘCIA] - co z tym zrobić :(


Witajcie. Mam już od około pół roku coś dziwnego na policzkach, obu. Wcześniej miałam tam bardzo zaostrzony trądzik, ale nie stosowałam maści ani nic, tylko domowe sposoby i wyciskanie i teraz jest co jest (zdjęcia). Dodam, że nie jest to wypukłe, nie występuje nigdzie indziej niż policzki i częściowo broda (ale tu lekko), a strefę T mam idealnie czystą. Pryszcze mi się pojawiają czasem i właśnie tylkow tych skupiskach na policzkach, nigdzie indziej. Teoretycznie przykrywam to aż 3 warstwami róznych podkładów i nic nie widać,skóra wygląda ok, ale nie mogę tak wiecznie bo lato, a ja z tapetą muszę chodzić dyskomfort strasznyy ;( Co to jest jak się tego w ogóle pozbyć?!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Obraz 292.jpg (51,5 KB, 122 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Obraz 303.jpg (67,1 KB, 101 załadowań)
coztymzrobic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 14:58   #2
vervelend
Raczkowanie
 
Avatar vervelend
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Łazy
Wiadomości: 36
GG do vervelend
Dot.: Jakieś blizny/trądzik [ZDJĘCIA] - co z tym zrobić :(

nie smaruj tapetą, osobiście na trądzik mogę polecić maść brevoxyl, dostępna bez recepty, kosztuje ok 20 zł. Spróbuj przemywać tonikiem antybakteryjnym bez alkoholu ( np ziaja nuno) no i przy takim stanie skóry zero peelingów.. A jeśli masz blizny to maść cebulowa - cepan
__________________
Wiele mam celów, marzeń i postanowień, jednak tak mało siły i czasu by je wykonać..
vervelend jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 19:16   #3
Kmiocio
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 31
Dot.: Jakieś blizny/trądzik [ZDJĘCIA] - co z tym zrobić :(

A tak z ciekawości, to jaki domowe sposoby używałaś podczas swojej walki z trądzikiem?
Kmiocio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 19:55   #4
Andzia85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 59
Dot.: Jakieś blizny/trądzik [ZDJĘCIA] - co z tym zrobić :(

Witaj,
Szczerze mówiąc nie jestem ani dermatologiem, ani też kosmetyczką, ale wydaje mi się, że jest to po prostu odmiana trądziku: patrz trądzik różowaty), jest to odmiana trądziku, możesz o niej znaleźć sporo informacji w internecie. http://www.sfd.pl/TR%C4%84DZIK_info,...e-t321546.html
Nie ma co panikować, leczenie przebiega w podobny sposób, co w innych przypadkach trądziku (trądzik różowaty jest jedną z najbardziej pospolitych odmian), także spokojna głowa.

---------- Dopisano o 20:53 ---------- Poprzedni post napisano o 20:48 ----------

Współczesna dermatologia idzie do przodu i obecnie bez żadnych trudności w dobrych sklepach albo aptekach można znaleźć różne kremy na trądzik różowaty. Mają one na celu nawilżanie i wygładzanie podrażnionej skóry. Dobre kremy na trądzik neutralizują powstałe na skórze rumienie. Jest to możliwe dzięki temu, że w skład kremów wchodzą następujące składniki: retinonadehyd, metylohalkon hesperydyny oraz woda termalna. Zwykle kremy na trądzik różowaty zawierają specjalne filtry UV, które są dodatkową ochroną przed słońcem. Takie preparaty na ogół też zapobiegają starzeniu się skóry. Kremy na trądzik są ochroną dla skóry wrażliwej, podrażnionej przez chorobę. Niektóre takie kosmetyki znacznie przyspieszają proces odnowy naskórka i często są używane jako podkład pod makijaż. W składzie typowego kremu na trądzik różowaty znajdzie się prowitamina B5, czyli D- panthenol, kompleks proteinowo-cynkowy, trokserutyna, alantoina oraz fotostabilne filtry UVA i UVB.

Kremy na trądzik różowaty nie wywołują alergii i mogą być stosowane przez osoby w każdym wieku. Dzięki regularnemu nakładaniu takich kremów na chorą skórę i w połączeniu z odpowiednią terapią możliwe jest odzyskanie pięknego wyglądu. Krem na trądzik sprawi, że skóra będzie nawilżona i dobrze odżywiona

---------- Dopisano o 20:55 ---------- Poprzedni post napisano o 20:53 ----------

Do nabycia w aptece są maści duac, brevoxyl - zapytaj się jednak farmaceuty, czy nadają się one do leczenia trądziku różowatego.

Edytowane przez Andzia85
Czas edycji: 2012-07-02 o 19:54
Andzia85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 21:05   #5
vervelend
Raczkowanie
 
Avatar vervelend
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Łazy
Wiadomości: 36
GG do vervelend
Dot.: Jakieś blizny/trądzik [ZDJĘCIA] - co z tym zrobić :(

Cytat:
Napisane przez Marta1410 Pokaż wiadomość
Myślę, że powinnaś udać się z tym do dermatologa. Możesz też spróbować kupić coś w aptece do przemywania twarzy. Ja kiedyś używałam (nie wiem czy dobrze pamiętam nazwę) Aknosan - taki płyn z dodatkiem spirytusu czy jakoś tak i pomogło....

Pozdrawiam.

Spirytus na trądzik to zło. Nie radzę używać takich rzeczy. Może i 'odkażają', ale przesuszają skórę.
__________________
Wiele mam celów, marzeń i postanowień, jednak tak mało siły i czasu by je wykonać..
vervelend jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 21:13   #6
coztymzrobic
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 4
Dot.: Jakieś blizny/trądzik [ZDJĘCIA] - co z tym zrobić :(

Cytat:
Napisane przez Andzia85 Pokaż wiadomość
Witaj,
Szczerze mówiąc nie jestem ani dermatologiem, ani też kosmetyczką, ale wydaje mi się, że jest to po prostu odmiana trądziku: patrz trądzik różowaty), jest to odmiana trądziku, możesz o niej znaleźć sporo informacji w internecie. http://www.sfd.pl/TR%C4%84DZIK_info,...e-t321546.html
Nie ma co panikować, leczenie przebiega w podobny sposób, co w innych przypadkach trądziku (trądzik różowaty jest jedną z najbardziej pospolitych odmian), także spokojna głowa.

---------- Dopisano o 20:53 ---------- Poprzedni post napisano o 20:48 ----------

Współczesna dermatologia idzie do przodu i obecnie bez żadnych trudności w dobrych sklepach albo aptekach można znaleźć różne kremy na trądzik różowaty. Mają one na celu nawilżanie i wygładzanie podrażnionej skóry. Dobre kremy na trądzik neutralizują powstałe na skórze rumienie. Jest to możliwe dzięki temu, że w skład kremów wchodzą następujące składniki: retinonadehyd, metylohalkon hesperydyny oraz woda termalna. Zwykle kremy na trądzik różowaty zawierają specjalne filtry UV, które są dodatkową ochroną przed słońcem. Takie preparaty na ogół też zapobiegają starzeniu się skóry. Kremy na trądzik są ochroną dla skóry wrażliwej, podrażnionej przez chorobę. Niektóre takie kosmetyki znacznie przyspieszają proces odnowy naskórka i często są używane jako podkład pod makijaż. W składzie typowego kremu na trądzik różowaty znajdzie się prowitamina B5, czyli D- panthenol, kompleks proteinowo-cynkowy, trokserutyna, alantoina oraz fotostabilne filtry UVA i UVB.

Kremy na trądzik różowaty nie wywołują alergii i mogą być stosowane przez osoby w każdym wieku. Dzięki regularnemu nakładaniu takich kremów na chorą skórę i w połączeniu z odpowiednią terapią możliwe jest odzyskanie pięknego wyglądu. Krem na trądzik sprawi, że skóra będzie nawilżona i dobrze odżywiona

---------- Dopisano o 20:55 ---------- Poprzedni post napisano o 20:53 ----------

Do nabycia w aptece są maści duac, brevoxyl - zapytaj się jednak farmaceuty, czy nadają się one do leczenia trądziku różowatego.
Teraz stosuję jedną z tych maści, powoli sobie radzi z trądzikiem (tym skupiskiem), ale wokół pozostają te blizny i przebarwienia, które tkwią na mojej skórze już bardzo długo i o to się martwię, nic sobie znimi nie daje rady ....

Cytat:
Napisane przez vervelend Pokaż wiadomość
nie smaruj tapetą, osobiście na trądzik mogę polecić maść brevoxyl, dostępna bez recepty, kosztuje ok 20 zł. Spróbuj przemywać tonikiem antybakteryjnym bez alkoholu ( np ziaja nuno) no i przy takim stanie skóry zero peelingów.. A jeśli masz blizny to maść cebulowa - cepan
Pomoże na akurat takie przebarwienia? Bo mi głównie o to czerwone chodzi. Tapetą smarować muszę gdy wychodzę, moi znajomi nawet nie wiedzą że mam coś takiego na twarzy, a ja czułabym się okropnie gdybym miała to pokazać;d

Cytat:
Napisane przez Kmiocio Pokaż wiadomość
A tak z ciekawości, to jaki domowe sposoby używałaś podczas swojej walki z trądzikiem?
Próbowałam prawie wszystko jak leciało, począwszy od maseczek cynamonowych, po słowackie wody termalne. Podejrzewam, że najbardziej pomogło mi OCM, borasol, w późniejszej fazie nadtlenek benzoilu, który stosuję do tej pory, oczyszczanie od wewnątrz -picie bratka,pokrzywy,drożdży i tonik z cytryny. I jakkolwiek dziwnie to brzmi, przemywałam twarz żelem do higieny intymnej, ze względu na zawartość kw. mlekowego, co przyznam że było o wiele lepsze, niż najbardziej chwalone żele do cery trądzikowej . Chyba tyle, a teraz męczę się z tą pozostałością, co dla mnie jest i tak dużym sukcesem, bo moja twarz wcześniej -nos, czoło,broda,żuchwa, wszystko- było okropne.


Może jakaś maść z wit A? Mogłaby coś na to pomóc? Bo przyznam, że nigdy nie próbowałam .

Edytowane przez coztymzrobic
Czas edycji: 2012-07-02 o 21:18
coztymzrobic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-03, 08:11   #7
vervelend
Raczkowanie
 
Avatar vervelend
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Łazy
Wiadomości: 36
GG do vervelend
Dot.: Jakieś blizny/trądzik [ZDJĘCIA] - co z tym zrobić :(

brevoxyl jest właśnie z nadtlenkiem benzoilu. Nie miałam przebarwień i takiego mocnego trądziku, więc nie jestem w 100% pewna czy pomoże. Myślę, że warto spróbować, ewentualine poczytaj o tej maści. Skoro musisz używać 'tapety' to jakiego rodzaju są to kosmetyki ? . 'ciężkie' podkłady i duża ilość tego na twarzy nie pomaga, a wręcz może zaogniać takie właśnie wysypy, dlatego najlepiej jest ograniczyć stosowanie do koniecznego minimum xd.

Z domowych sposobów mogę Ci jeszcze podsunąć pomysł na tonik z aspiryny, osobiście nie stosowałam, ale czytałam opinie i podobno daje radę .
__________________
Wiele mam celów, marzeń i postanowień, jednak tak mało siły i czasu by je wykonać..
vervelend jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-03, 13:13   #8
sylviapatch
Przyczajenie
 
Avatar sylviapatch
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 5
Dot.: Jakieś blizny/trądzik [ZDJĘCIA] - co z tym zrobić :(

Ja używałam maść Duac , przepisał mi ginekolog. Jest naprawdę bardzo dobra bo szybko schodzą pryszcze w sumie już po pierwszym nasmarowaniu. ALE OSTRZEGAM nie dla delikatnej skóry DLa wrażliwców nie polecam bo ja po kilku razach zrobiło mi się czrowne i strasznie swędziało i oddałam koleżance któa ma też z tym problem i z kolei ona jest bardzo zadowolona i mówi ze widzi poprawę i nic ja nie swędzi ani nie ma zaczerwienienia więc możesz spróbować . Jest dość drogi ok. 40-50zł nie pamiętam i na receptę . A poza tym używam teraz Davercin są to takie krople i super działają i nadaję sie dla wrażliwej skóry
sylviapatch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-03, 14:34   #9
kalunia20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 26
Dot.: Jakieś blizny/trądzik [ZDJĘCIA] - co z tym zrobić :(

Cytat:
Napisane przez sylviapatch Pokaż wiadomość
Ja używałam maść Duac , przepisał mi ginekolog. Jest naprawdę bardzo dobra bo szybko schodzą pryszcze w sumie już po pierwszym nasmarowaniu. ALE OSTRZEGAM nie dla delikatnej skóry DLa wrażliwców nie polecam bo ja po kilku razach zrobiło mi się czrowne i strasznie swędziało i oddałam koleżance któa ma też z tym problem i z kolei ona jest bardzo zadowolona i mówi ze widzi poprawę i nic ja nie swędzi ani nie ma zaczerwienienia więc możesz spróbować . Jest dość drogi ok. 40-50zł nie pamiętam i na receptę . A poza tym używam teraz Davercin są to takie krople i super działają i nadaję sie dla wrażliwej skóry
ja tez stosuje tą maść jest ona b dobra . kiedys wyskoczyly mi 3 pryszcze na czole i nic z nimi nie robiłam tylko smarowałam Duac'iem i wgl znikły. wgl nie było tego wypuknięcia i tego białego cholerstwa . I prawda on strasznie wysusza ale jest podkreslone ze stosyuje się to raz dziennie na noc małą wartwe ; ). ja jak mam skórę przesuszoną to nakladam krem LIPOBASE . jest on boski . nawilża i nie zapycha .
kalunia20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-03, 16:27   #10
Andzia85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 59
Dot.: Jakieś blizny/trądzik [ZDJĘCIA] - co z tym zrobić :(

Ja ze swojej strony mogę polecić jeszcze maść SKINOREN. Do nabycia w aptece bez recepty. Niestety leczenie trądziku jest dość uciążliwe i długotrwałe, nie należy się spodziewać rewelacyjnych efektów w ciągu kilku pierwszych dni, stan zapalny skóry może ulec nawet nasileniu, ale nie należy przerywać kuracji (maść, krem na bazie antybiotyku). Co do maści na bazie witaminy A to są to retinoidy stosowane raczej do złuszczania naskórka, ja bym raczej nie ryzykowała. Jeśli stan zapalny nie ustąpi po kilku tygodniach leczenia, należałoby się udać na konsultacje do specjalisty dermatologa, może on zalecić jakąś kurację antybiotykami od wewnątrz. Nie wiem na ile te wszystkie domowe kuracje służą cerze, ważne żeby nie przedobrzyć i nie stosować wszystkiego na raz, bo można sobie jeszcze większą krzywdę wyrządzić. Swego czasu stosowałam również kremy z serii vichy normaderm na dzień i na noc i muszę szczerze przyznać, że byłam dość zadowolona z rezultatów, choć skóra po pewnym czasie się do nich przyzwyczaiła i już nie było tak spektakularnie.
Andzia85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 12:55   #11
coztymzrobic
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 4
Dot.: Jakieś blizny/trądzik [ZDJĘCIA] - co z tym zrobić :(

Ok, dzięki na pewno coś wypróbuję z tego co poleciłyście
coztymzrobic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-08, 21:44   #12
Andzia85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 59
Dot.: Jakieś blizny/trądzik [ZDJĘCIA] - co z tym zrobić :(

I dodaję receptę na super specyfik, koszt aż 5 zł na receptę, do nabycia w aptece.
Załączone pliki
Rodzaj pliku: pdf recepta - tonik.pdf (52,3 KB, 20 załadowań)
Andzia85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:21.