Skóra bardzo problemowa: tłusta z przebarwieniami i trądzikiem zaskórnikowym - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-05, 17:25   #1
Lady_Caroline
Zadomowienie
 
Avatar Lady_Caroline
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 1 574

Skóra bardzo problemowa: tłusta z przebarwieniami i trądzikiem zaskórnikowym


Cześć.

Nie mam już pojęcia czego używać. Ostatnio miałam Isotrex, ale efektów brak, więc zwracam się do Was o pomoc. Chciałabym stosować jakąś maść/żel, która podleczy mój trądzik zaskórnikowy, wybieli przebarwienia i przy okazji zahamuje wydzielanie sebum. Najlepiej do stosowania na noc i dostępne bez recepty. Używam delikatnych kosmetyków do makijażu (nietłusty krem matujący i puder mineralny, zrezygnowałam z podkładu), a i tak bardzo się świecę
Dermatolog powiedział mi, że jeśli Isotrex nie pomoże, to powinnam spróbować Skinorenu, jednak ten lek nie ma zbyt dobrych opinii.
Dodam, że jestem straszną alergiczką i muszę używać czegoś delikatnego.
Proszę, pomóżcie.
__________________
Wymiana

Edytowane przez Lady_Caroline
Czas edycji: 2012-07-05 o 17:27
Lady_Caroline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 17:53   #2
moniska0790
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 46
Dot.: Skóra bardzo problemowa: tłusta z przebarwieniami i trądzikiem zaskórnikowym

Skinoren właśnie ma dobre opinie, pomaga w walce z przebarwieniami, ale skóra się do niego przyzwyczaja po jakimś czasie. Podobnym lekiem jest acnederm, ale u mnie powodował wysyp grudek. Skoro ciągle masz problem z zaskórnikami, to oznacza, że coś zapycha Ci pory, może któryś z używanych kosmetyków. Zaskórników trudno się pozbyć, używałam wielu leków i żaden całkowicie ich nie usunął, pomogły mi na chwilę zabiegi peelingiem z kwasami.
moniska0790 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 18:16   #3
miss_peggy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 23
Dot.: Skóra bardzo problemowa: tłusta z przebarwieniami i trądzikiem zaskórnikowym

A one nie są na receptę?
miss_peggy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 19:03   #4
Lady_Caroline
Zadomowienie
 
Avatar Lady_Caroline
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 1 574
Dot.: Skóra bardzo problemowa: tłusta z przebarwieniami i trądzikiem zaskórnikowym

Nowe prawie wcale się nie tworzą, ale te stare wciąż są, nawet jeśli usunę je mechanicznie, to i tak powracają. Nie mam ich tylko w strefie T, ale na całej twarzy, a najgorzej jest na nosie. Chyba wypróbuje Skinoren lub Acne-derm.
__________________
Wymiana
Lady_Caroline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-07, 14:45   #5
strawberry162
Rozeznanie
 
Avatar strawberry162
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 571
Dot.: Skóra bardzo problemowa: tłusta z przebarwieniami i trądzikiem zaskórnikowym

Ja mam pen sam problem, pomijając wągry (czarne kropki) na nosie, brodzie i między brwiami mam mnóstwo zaskórników na policzkach - białe krostki w postaci kaszki rozsypanej po całych policzkach,które po wyciśnięciu wyglądają jak biały twardy czop. Wygląda to bardzo nieestetycznie i pod słońce ta kaszka jest bardzo widoczna. Macie jakiś sposób na to? Na razie jestem w trakcie używanie Effaclaru Duo i K ( używam od początku maja) i nie widzę żadnej poprawy.
__________________
KCIUKI DLA ADASIA

Antonisia
strawberry162 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-08, 21:51   #6
Andzia85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 59
Dot.: Skóra bardzo problemowa: tłusta z przebarwieniami i trądzikiem zaskórnikowym

Dziewczyny załączam receptę na specyfik-tonik dwufazowy na bazie antybiotyku, koszt aż 5 zł;-) niestety na receptę, do nabycia w aptece. Warto wypróbować.
Załączone pliki
Rodzaj pliku: pdf recepta - tonik.pdf (52,3 KB, 25 załadowań)
Andzia85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-09, 14:43   #7
e_kocurek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Racibórz
Wiadomości: 1
Smile Dot.: Skóra bardzo problemowa: tłusta z przebarwieniami i trądzikiem zaskórnikowym

hej, moim problemem są rozszerzone pory i zaskórniki na nosie i brodzie.
po zmianie pielęgnacji twarzy wągry prawie zniknęły a pory są jakby mniej widoczne.
Od jakiegoś czasu zamiast kremów smaruję twarz olejami - lnianym i różanym - na wilgotna twarz nakładam kilka kropel olejku - rano i wieczorem.
przestałam używać podkładu.
dla zmatowienia używam pudru bambusowego z jedwabiem, kupiłam na stronie biochemiaurody.com. baardzo polecam, matuje moją cerę nawet na 8 godzin w bardzo upalne dni, czego nie robił żaden inny puder, kosztuje niecałe 20 zł, kupiłam w styczniu i nie zużyłam nawet połowy !!!
1 w tygodniu robię sobie peeling enzymatyczny (koszt ok 12 zł - 30 g starcz mi na 4 zabiegi) - trzymam na twarzy ok pół godziny.
2 razy w miesiącu do peelingu dodaję kilka kropel kwasu migdałowego - trzymam na twarzy max 3 min. bo bardzo szybko działa i rozpuszcza martwy naskórek. skóra po tym peelingu jest super gładka. trzeba tylko uważać na przerwany naskórek i strupki bo naprawdę je rozpuszcza.
czasami używam kremu z kwasem migdałowym - clarena.
po 2 miesiącach takiej pielęgnacji nie mam prawie żadnych wągrów, nie licząc tych znajdujących się głębiej, ale te też pomału dopadam ;-)
fajne jest to że nie robią się nowe zaskórniki.
nie umiem tylko zrezygnować ze słodkości
piję drożdże codziennie ok 1/8 kostki
pozdrawiam
e_kocurek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:42.