olej kokosowy - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-25, 18:49   #451
SaaShaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: NibyhoLandia
Wiadomości: 46
Dot.: olej kokosowy

przebrnełam przez cały wątek, uuf, i mam takie pytanie

1. jaka jest różnica pomiędzy olejkami kokosowymi z Vatiki, Logona, Anmol'u, czy np Parachute, czy innymi, któraś z wizażanek pisała, że z Vatiki najlepszy bo hinduski czy tam indyjski inna że Parachute, czy jest to różnica tylko cenowa czy może jakościowa też?

2 inna z wizażanek napisała, że miesza olejek kokosowy z naftą i olejkiem rycynowym oraz sokiem z cytryny i tak trzyma całą noc, i kolejne moje pytanie, czy ten sok z cytryny nie rozjaśni włosów? bo ja mam bardzo ciemnie i wolałabym przy takich pozostać
SaaShaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-27, 23:23   #452
ultrafiolet88
Zakorzenienie
 
Avatar ultrafiolet88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 13 899
Dot.: olej kokosowy

sok z cytryny rozjasnia, mysle ze nie jakos znacząco ale moze rozjasnic troszku, w koncu dla blond wloskow sie go poleca na uttzymanie kolorku, czy do buzi na rozjasnienie, wiec ja bym sobie odpuscila, moze jakis z kory debu wyciag czy cos
a co do jakosci to pewnie trzeba by usiasc nad wszystkimi i zbadac i porownac. ale co by nie bylo kazdy ma dobre wlasciwosci
__________________
Klikaj codziennie!

http://www.poomoc.pl/
ultrafiolet88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-28, 08:20   #453
Śnieżka
Zakorzenienie
 
Avatar Śnieżka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 4 556
Dot.: olej kokosowy

Cytat:
Napisane przez SaaShaa Pokaż wiadomość
przebrnełam przez cały wątek, uuf, i mam takie pytanie

1. jaka jest różnica pomiędzy olejkami kokosowymi z Vatiki, Logona, Anmol'u, czy np Parachute, czy innymi, któraś z wizażanek pisała, że z Vatiki najlepszy bo hinduski czy tam indyjski inna że Parachute, czy jest to różnica tylko cenowa czy może jakościowa też?

2 inna z wizażanek napisała, że miesza olejek kokosowy z naftą i olejkiem rycynowym oraz sokiem z cytryny i tak trzyma całą noc, i kolejne moje pytanie, czy ten sok z cytryny nie rozjaśni włosów? bo ja mam bardzo ciemnie i wolałabym przy takich pozostać

ale nafty cała noc też nie trzymaj bo to tylko Ci zaszkodzi 10-20 min
__________________
pewność siebie i radość życia.
dbam o siebie.
rozwój intelektualny/praca/mod.
Śnieżka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-30, 12:10   #454
SaaShaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: NibyhoLandia
Wiadomości: 46
Dot.: olej kokosowy

Cytat:
Napisane przez ultrafiolet88 Pokaż wiadomość
sok z cytryny rozjasnia, mysle ze nie jakos znacząco ale moze rozjasnic troszku, w koncu dla blond wloskow sie go poleca na uttzymanie kolorku, czy do buzi na rozjasnienie, wiec ja bym sobie odpuscila, moze jakis z kory debu wyciag czy cos
a co do jakosci to pewnie trzeba by usiasc nad wszystkimi i zbadac i porownac. ale co by nie bylo kazdy ma dobre wlasciwosci
dzieki myślałam tak samo, ale wolałam się upewnić

Cytat:
Napisane przez Śnieżka Pokaż wiadomość
ale nafty cała noc też nie trzymaj bo to tylko Ci zaszkodzi 10-20 min
dzieki, będe o tym pamiętać
SaaShaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-03, 20:52   #455
kiniaczeq
Zakorzenienie
 
Avatar kiniaczeq
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 397
Dot.: olej kokosowy

Jeśli chodzi o olej kokosowy to ja polecam z biochemii urody, nie chce podawać linka,bo to chyba illegalne na wizażu ale jest na prawdę świetny! kosztuje 18,90,- ale starcza na bardzo długo,ma 50ml
__________________
kiniaczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 00:24   #456
malgoska-mowia-mi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 36
GG do malgoska-mowia-mi
Dot.: olej kokosowy

Cześć dziewczyny
u mnie w sklepie ze zdrową żywnością znalazłam tylko coś takiego o nazwie tłuszcz kokosowy... Czy to jest to samo co olej kokosowy?
malgoska-mowia-mi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 20:55   #457
SaaShaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: NibyhoLandia
Wiadomości: 46
Dot.: olej kokosowy

Cytat:
Napisane przez malgoska-mowia-mi Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny
u mnie w sklepie ze zdrową żywnością znalazłam tylko coś takiego o nazwie tłuszcz kokosowy... Czy to jest to samo co olej kokosowy?
Olej kokosowy = masło kokosowe = tłuszcz kokosowy

to samo
SaaShaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-05, 10:25   #458
ananonda191
Zadomowienie
 
Avatar ananonda191
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 354
Dot.: olej kokosowy

Wyczytałam, że olej kokosowy należy nakładać na suche, nieumyte włosy a następnie dopiero zmyć to wszystko szamponem. Powiedzcie mi, jest problem ze zmyciem tego oleju? Czy naprawdę wystarczy jednokrotne umycie?
Używałam oleju rycynowego i musiałam myć wlosy z 3-4 razy, żeby nie były tłuste. Potem wcale nie były ładne. Jakieś takie sianowate. A jak jest z nakładaniem oleju kokosowego na końcówki? Też na suche, czy można po umyciu na mokre?
ananonda191 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-05, 10:49   #459
Narek
Zakorzenienie
 
Avatar Narek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Mrozy
Wiadomości: 9 046
Dot.: olej kokosowy

Cytat:
Napisane przez ananonda191 Pokaż wiadomość
Wyczytałam, że olej kokosowy należy nakładać na suche, nieumyte włosy a następnie dopiero zmyć to wszystko szamponem. Powiedzcie mi, jest problem ze zmyciem tego oleju? Czy naprawdę wystarczy jednokrotne umycie?
Kokos schodzi po jednym myciu Babydreamem, ba, nawet odżywką da się go zmyć

Cytat:
Napisane przez ananonda191 Pokaż wiadomość
A jak jest z nakładaniem oleju kokosowego na końcówki? Też na suche, czy można po umyciu na mokre?
Po umyciu, na mokre. Na suche też można, ale trzeba uważać z ilością.
__________________
17.12.2007- Walka o zdrowe i piękne mo-hery Moja pielęgnacja-> klik!
Przewodnik po olejowaniu!
Profil na Endo

TF, CE, obwodówka- zrobione
Bieganie + Turbo Ewy Ch.
Narek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-05, 10:59   #460
ananonda191
Zadomowienie
 
Avatar ananonda191
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 354
Dot.: olej kokosowy

Serio? O to super! Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź To ważne aby łatwo schodził, bo w sumie jak nakładałam olejek rycynowy, to to szorowanie włosów potem, żeby go zmyć bardziej im szkodziło niż warte było trzymanie tego oleju.
A który będzie lepszy vatika czy parachute? bo zastanawiałam się między tymi dwoma. Ten pierwszy ma jakieś bajery dodatkowe w tym cytrynę, nie wiem czy by mi nie rozjaśnił włosów.
I serio końcówki nie będą tłuste jak się nałoży na nie taki olej? Jakoś nie jestem w stanie tego pojąć i w to uwierzyć

Edytowane przez ananonda191
Czas edycji: 2009-12-05 o 11:01
ananonda191 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-05, 11:00   #461
Narek
Zakorzenienie
 
Avatar Narek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Mrozy
Wiadomości: 9 046
Dot.: olej kokosowy

Nie ma sprawy, polecam się na przyszłość
__________________
17.12.2007- Walka o zdrowe i piękne mo-hery Moja pielęgnacja-> klik!
Przewodnik po olejowaniu!
Profil na Endo

TF, CE, obwodówka- zrobione
Bieganie + Turbo Ewy Ch.
Narek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-05, 17:06   #462
ananonda191
Zadomowienie
 
Avatar ananonda191
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 354
Dot.: olej kokosowy

A jeszcze jedno pytanko. Bo olej stosuje się na suche, niemyte włosy, a więc obklejone tymi wszystkimi silikonami,które nałożono na nie po poprzednim myciu. Ale dlaczego tak? Nie lepiej byłoby używać na umyte, czyste włosy? Ten olej przeniknie do włosów przez tę warstwę silikonów i je odżywi? Ja na szczęście zamierzam jeszcze po zmyciu oleju już szamponem nakładać ciut na końcówki. To mam nadzieję im pomoże. Ale potem jeszcze jedwab=silikony, żeby je zabezpieczyć lepiej. Dla mnie olej to odżywienie końcówek, ale zabezpieczenie jednak musi mieć jakąś silikonową podstawę.
ananonda191 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-05, 17:15   #463
Narek
Zakorzenienie
 
Avatar Narek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Mrozy
Wiadomości: 9 046
Dot.: olej kokosowy

Silikony nie tworzą nieprzepuszczalnej bariery, więc nie ma obawy, składniki odżywcze z oleju wchłoną się we włosy
__________________
17.12.2007- Walka o zdrowe i piękne mo-hery Moja pielęgnacja-> klik!
Przewodnik po olejowaniu!
Profil na Endo

TF, CE, obwodówka- zrobione
Bieganie + Turbo Ewy Ch.
Narek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-05, 17:31   #464
ananonda191
Zadomowienie
 
Avatar ananonda191
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 354
Dot.: olej kokosowy

W takim razie mnie uspokoiłaś.
A zamówiłam ten olej z Parachute jednak.
Wyżej napisałam, ale zrobiłam to minutę później niż Ty mi odpisałaś, bo edytowałam posta.
ananonda191 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-06, 11:18   #465
imago84
Wtajemniczenie
 
Avatar imago84
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiadomości: 2 473
Dot.: olej kokosowy

Witam,
niedawno zakupiłam olej parachute 500ml
wczoraj chodziłam pół dnia z nim na głowie; wmasowałam w skórę i same włosy suche owijając ręcznikiem. Zmyłam szamponem Pantene bardzo obficie obawiając się, że włosy po wysuszeniu bedą klejące, ale nic takiego się nie stało. Jak na pierwsze użycie jestem mega adowolonaWłosy może są szopą po wysuszeniu, ale pięknie błyszczą, są podniesione u nasady. Po wyprostowaniu są megaaa A dziś na drugi dzień nie są ani przyklapnięte ani przetłuszczone.
Także polecam
__________________
tlumaczenia-nowysacz
imago84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-06, 13:13   #466
kiniaczeq
Zakorzenienie
 
Avatar kiniaczeq
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 397
Dot.: olej kokosowy

Cytat:
Napisane przez ananonda191 Pokaż wiadomość
Wyczytałam, że olej kokosowy należy nakładać na suche, nieumyte włosy a następnie dopiero zmyć to wszystko szamponem. Powiedzcie mi, jest problem ze zmyciem tego oleju? Czy naprawdę wystarczy jednokrotne umycie?
Używałam oleju rycynowego i musiałam myć wlosy z 3-4 razy, żeby nie były tłuste. Potem wcale nie były ładne. Jakieś takie sianowate. A jak jest z nakładaniem oleju kokosowego na końcówki? Też na suche, czy można po umyciu na mokre?
ja również potwierdzam, że zmywa się bez problemów
__________________
kiniaczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-14, 15:55   #467
Nancy_Franciss
Zadomowienie
 
Avatar Nancy_Franciss
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 120
Dot.: olej kokosowy

czy stosowanie tego oleju przyśpiesza porost naprawdę?
I gdzie znajdę taki dosyć tani,bo szukałam tego 'vatika' i w zadnej drogerii ani aptece nie ma
__________________


Nancy_Franciss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-14, 22:19   #468
H567
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 157
Dot.: olej kokosowy

taaa, ja szukalam jakiejs odzywki kokosowej. znalazlam na polce pure coco oil 100% (cos w ten desen), czytam sklad i; woda, pozniej alkohol denat, nastepnie beznzylowy i dopiero olej z kokosu. porazka.
H567 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-04, 22:33   #469
Madzia411
Raczkowanie
 
Avatar Madzia411
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 56
Dot.: olej kokosowy

Cytat:
Napisane przez Nancy_Franciss Pokaż wiadomość
czy stosowanie tego oleju przyśpiesza porost naprawdę?
I gdzie znajdę taki dosyć tani,bo szukałam tego 'vatika' i w zadnej drogerii ani aptece nie ma

Stosuje ten olej od jakiegoś czasu i nie zauważyłam szybszego porostu. Jednak jestem z niego bardzo zadowolona gdyż wzmocnił moje włoski. Są naprawde świetne, podniesione u nasady i ładnie się błyszczą I nie przetłuszczają się tak bardzo jak przed zastosowaniem tego olejku. A Ten Olej Vatika i Parachute mozna jedynie dostac na tej stronie www.helfy.pl
__________________
Zapuszczam i pielęgnuje włosy




Madzia411 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-21, 16:13   #470
anjya
Rozeznanie
 
Avatar anjya
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 992
Dot.: olej kokosowy

dzisiaj dowiedziałam się co to jest olejowanie włosów i mam nadzieję, że to uratuje moje biedne włosy jako dziecko miałam bujną blond czuprynę, gęste, mocne włosy .. a potem w gimnazjum zachciało mi się farbowania i od wtedy wiem, że przenigdy już nie zafarbuję włosów
nie farbowałam ich od półtora roku, więc odrosty mam gdzieś na łopatkach, ale są słabe, cienkie i wypadają (na szczęście odkąd stosuję szampon Dermeny nie aż tak bardzo), a nie chciałabym ich ścinać skoro osiągnęły już taką długość ..
postanowiłam zakupić olejek kokosowy parachute na helfy.pl i mam pytanie:
czy będzie on działał podobnie regenerująco jak maski do włosów, np ta z loreala intense repair?
czy polepszy stan rozdwojonych końcówek?
oraz czy będzie chronił włosy przed wiatrem i słońcem?
proszę o poooomoooooc
anjya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-24, 13:38   #471
mysia30
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 113
Dot.: olej kokosowy

Witajcie. Mam problem z olejkiem kokosowym, a konkretnie z określeniem jego dobrego oddziaływania na skórę i włosy. Byłam 4 razy nad ciepłym morzem, w klimacie ponad 40 stopni. Zgodnie z tym co czytałam na temat tego olejku, postanowiłam używać go tam systematycznie, zwłaszcza na włosy, bo mam bardzo suche z natury.
I tak co rano całe dokładnie olejowałam, na to kapelusz, lub chusta.
Niestety, wypadanie było wzmożone, włosy wyglądały tragicznie, choć nie moczyłam głowy ani w wodzie basenowej, ani w zasolonym morzu. Nawet przez moment nie miały kontaktu z palącym słońcem!

Dlaczego tak się dzieje?

Dodatkowo słońce spaliło mi okolice uszu, bo tam skapło trochę tego olejku!

Czy on przypadkiem nie działa tak, jak olej na patelni?

"Obraziłam się" na ten olej, od lipca nie używam

Co robiłam nie tak?
mysia30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-24, 17:37   #472
Smerfetkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetkaa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: czasoprzestrzeń
Wiadomości: 9 180
Dot.: olej kokosowy

Cytat:
Napisane przez mysia30 Pokaż wiadomość
Witajcie. Mam problem z olejkiem kokosowym, a konkretnie z określeniem jego dobrego oddziaływania na skórę i włosy. Byłam 4 razy nad ciepłym morzem, w klimacie ponad 40 stopni. Zgodnie z tym co czytałam na temat tego olejku, postanowiłam używać go tam systematycznie, zwłaszcza na włosy, bo mam bardzo suche z natury.
I tak co rano całe dokładnie olejowałam, na to kapelusz, lub chusta.
Niestety, wypadanie było wzmożone, włosy wyglądały tragicznie, choć nie moczyłam głowy ani w wodzie basenowej, ani w zasolonym morzu. Nawet przez moment nie miały kontaktu z palącym słońcem!

Dlaczego tak się dzieje?

Dodatkowo słońce spaliło mi okolice uszu, bo tam skapło trochę tego olejku!

Czy on przypadkiem nie działa tak, jak olej na patelni?

"Obraziłam się" na ten olej, od lipca nie używam

Co robiłam nie tak?
byłaś z olejem na słońcu a to działa jak olejek do opalania...
no więcej tak nie rób...
wiadomo często warto trzymać włosy w cieple mając jakieś odżywki i inne cuda na głowie, ale nie na słońcu, zwałsza nie olejek, żaden olejek

olejek nakładaj na ok co najmniej 2 godz przed myciem i lepiej z tym posiedź w domku, możesz przez ten czas sprzątać, gotować, wszystko ale na słońce lepiej nie wychodzić

powodzenia
__________________
Sen włosomaniaka
Uzależniona od słodyczy.
moje W Ł O S Y
Smerfetkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-24, 20:42   #473
mysia30
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 113
Dot.: olej kokosowy

No własnie, taka mądra byłam Myślałam, że dobrze zrobi moim włosom wielogodzinny okład z olejku... Nigdy go już nie zastosuję w upalnym klimacie, tylko w domu To już chyba lepiej by włosom zrobiło nałożenie LRP Anthelios 50+, prawda?
Człowiek uczy się na błędach...
mysia30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-24, 20:52   #474
Smerfetkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetkaa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: czasoprzestrzeń
Wiadomości: 9 180
Dot.: olej kokosowy

Cytat:
Napisane przez mysia30 Pokaż wiadomość
No własnie, taka mądra byłam Myślałam, że dobrze zrobi moim włosom wielogodzinny okład z olejku... Nigdy go już nie zastosuję w upalnym klimacie, tylko w domu To już chyba lepiej by włosom zrobiło nałożenie LRP Anthelios 50+, prawda?
Człowiek uczy się na błędach...
zdecydowanie lepszy na słońcu bloker niż olejek
ale więcej tego nie zrobisz więc teraz każde użycie przez Ciebie olejku wyjdzie włosom na dobre
ja używam co mycie, na ok co najmniej 2 godziny przed myciem lub jak ostatnio - na całą noc
__________________
Sen włosomaniaka
Uzależniona od słodyczy.
moje W Ł O S Y
Smerfetkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-25, 10:53   #475
Agatau88
Zakorzenienie
 
Avatar Agatau88
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 13 006
Dot.: olej kokosowy

Ja równiez stosowalam olej kokosowy na wlosy Vatiki, chyba nie bedzie to odkrywcze jak powiem że bardzo dobrze nawilża i regeneruje wlosy, a miejscami mam spalone wiec efekty widze.
Dzis kupilam w sklepie ze zdrową zywnoscia olej kokosowy w sloiczku i tak sie zastanawiam czy to to samo co ta Vatika co mialam. Bo ten co kupilam to taki ekologiczny wiec nie wiem czy do wlosow sie nada
Agatau88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-26, 17:14   #476
BrigitteBardot
Zadomowienie
 
Avatar BrigitteBardot
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 144
Dot.: olej kokosowy

Mam pytanie co do podgrzewania - podgrzewacie całą buteleczkę, czy wydłubujecie czymś trochę i dopiero rozpuszczacie? Czy ktoś może potwierdzić, że podgrzany olejek kokosowy sprawuje się lepiej niż rozpuszczony w dłoniach?

Czy któraś z was nakłada go też na skórę głowy? Ostatnio czytałam, żeby nakładać tylko na włosy, ale przecież ludzie używają go też do ciała, więc zastanawiam się, jak to jest.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post45174983 LUTY wymienię

Edytowane przez BrigitteBardot
Czas edycji: 2010-01-26 o 17:16
BrigitteBardot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-26, 17:53   #477
Smerfetkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetkaa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: czasoprzestrzeń
Wiadomości: 9 180
Dot.: olej kokosowy

Cytat:
Napisane przez BrigitteBardot Pokaż wiadomość
Mam pytanie co do podgrzewania - podgrzewacie całą buteleczkę, czy wydłubujecie czymś trochę i dopiero rozpuszczacie? Czy ktoś może potwierdzić, że podgrzany olejek kokosowy sprawuje się lepiej niż rozpuszczony w dłoniach?

Czy któraś z was nakłada go też na skórę głowy? Ostatnio czytałam, żeby nakładać tylko na włosy, ale przecież ludzie używają go też do ciała, więc zastanawiam się, jak to jest.
ja nie podgrzewam słoiczka chyba że chcę żeby mi się kokosek z zakamarków rozpuścił i był bardziej dostępny. A tak to wydłubuję troszkę olejku palcem ze słoiczka i rozcieram olejek w dłoniach, małymi porcjami. To dla mnie najwygodniejszy sposób i jak dla mnie przez to kokosowy olejek jest łatwiejszy w użyciu niż inne, które przeciekaja czasem przez palce.
W jakim sensie lepiej?? Wg mnie żeby go nałożyć i tak musi być rozupuszczony, a co do właściwości to chodzi raczej o to by włosy były raczej w cieple, aby łuski włosa sie rozchyliły i właniały dobroczynne skłądniki
Ja nakładam równeż na skórę głowy, nie wzmaga to przetłuszczania, a myślę że troszke nawilżenia skórze sie przyda
ale nie słyszałam o tym że się nie powinno... może coś mi umknęło. Ale ogólnie oleje kładzie sie na skórę głowy (chyba że sie ktoś obawia że sie nie domyje i włosy będą tłuste) kokosowy jak inne oleje np a awokado czy rycynowy dobrze wpływają na skórę głowy.

PS. Jeśli źle piszę to niech mnie ktoś poprawi, bo są mądrzejsi w tych kwestiach
a i ogólnie poleeecam olejek kokosowy
__________________
Sen włosomaniaka
Uzależniona od słodyczy.
moje W Ł O S Y
Smerfetkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-26, 18:05   #478
BrigitteBardot
Zadomowienie
 
Avatar BrigitteBardot
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 144
Dot.: olej kokosowy

Smerfetkaa dziękuję za odpowiedź

Zapomniałabym - trzymacie olejek w lodówce?
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post45174983 LUTY wymienię

Edytowane przez BrigitteBardot
Czas edycji: 2010-01-26 o 18:11
BrigitteBardot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-26, 18:37   #479
Smerfetkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetkaa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: czasoprzestrzeń
Wiadomości: 9 180
Dot.: olej kokosowy

Cytat:
Napisane przez BrigitteBardot Pokaż wiadomość
Smerfetkaa dziękuję za odpowiedź

Zapomniałabym - trzymacie olejek w lodówce?
ja trzymam normalnie na półce w pokoju
__________________
Sen włosomaniaka
Uzależniona od słodyczy.
moje W Ł O S Y
Smerfetkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-26, 18:40   #480
Narek
Zakorzenienie
 
Avatar Narek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Mrozy
Wiadomości: 9 046
Dot.: olej kokosowy

Cytat:
Napisane przez BrigitteBardot Pokaż wiadomość
Zapomniałabym - trzymacie olejek w lodówce?
Zależy jaki. Z Efavitu stoi na stole(temp. pokojowa), a z Mazideł w lodówce(Weegirl swego czasu pisała, że trzymany w szafce zapleśniał).
__________________
17.12.2007- Walka o zdrowe i piękne mo-hery Moja pielęgnacja-> klik!
Przewodnik po olejowaniu!
Profil na Endo

TF, CE, obwodówka- zrobione
Bieganie + Turbo Ewy Ch.
Narek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-09-22 12:46:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:07.