Domowy peeling kwasem salicylowym - Strona 28 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-16, 15:06   #811
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Lepiej salicyl. Tylko 1 może zupełnie nie zlikwidować.
Fajnie by było zrobić serię, wtedy wszelkie zaskórniki, kaszki itp likwidują się na trwało.
Jak nie chcesz całej twarzy możesz punktowo nałożyć kwas.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 15:10   #812
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Na moje zaskórniki na nosie chyba już nic nie pomoże Już z miesiąc co najmniej stosuję Atrederm i salipeg, i co? I nic
Pokombinuję jeszcze z Brevoxylem na dzień (na noc nie zmieszczę), moze to coś da... Kurczę, a tyle sie spodziewalam dobrego po salipegu, skóra co prawda jakby ciut lepsza po nim jest, ale zaskórników mi nie rusza
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 15:10   #813
One_LoVe
Zakorzenienie
 
Avatar One_LoVe
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 754
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Dzieki. Szczerze mowiac to zdaje mi sie ze dorobilam sie tego poprzez peg, choc juz go ostatnio nie uzywam. Kupie spirytus i zrobie salicyl. Dawno go nie uzywalam. Zrobic 5% czy od razu sieknąć mocno?
__________________
..że SŁOWA mogą budzić nowy dzień!

Kosmetyki na wymianę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=929016
One_LoVe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 15:11   #814
mosutatsu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 777
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Przed chwilą zaglądnąłem do swojej 'kartoteki pielęgnacji' (muszę mieć wszystko wypisane, bo nie jestem systematyczny ) i stwierdzam, że "zaryzykuję" i będę się kwasić przez lato.
Mam wakacje, więc mogę spokojnie zaplanować 2 - 4 dni bez wychodzenia z domu.

Po 2 peelingach moja broda wygląda idealnie... nawet nic nowego nie wyszło

edit:

Patryka, szczerze mówiąc - salipeg to taka lekka maseczka. Nigdy się po nim nie łuszczyłem, jedynie twarz jest gładka. Próbowałaś peelingu na etanolu?
__________________
Oficjalny tester La Roche Posay Anthelios
Wmianka:
mazidłowa mineralna różności

Edytowane przez mosutatsu
Czas edycji: 2009-06-16 o 15:12
mosutatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 15:19   #815
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez mosutatsu Pokaż wiadomość
Patryka, szczerze mówiąc - salipeg to taka lekka maseczka. Nigdy się po nim nie łuszczyłem, jedynie twarz jest gładka. Próbowałaś peelingu na etanolu?
Mosutatsu - salipeg to nie lekka maseczka A przynajmniej nie u mnie. Stosuję w drugi dzień przerwy po retinoidach, ciężko mi wytrzymać z nim te 20 minut, bo strasznie piecze i boli. Stężenie mam ok. 30%. Peeling na etanolu mógłby zrobić zbyt dużą krzywdę mojej zmaltretowanej skórze
A co do łuszczenia, łuszczę się cały czas, za sprawą wspomnianych retinoidów, więc nie zależy mi na łuszczeniu posalipegowym. Widzę jednak ładne wygladzenie skóry, tzn zawsze w ten drugi dzień po retinoidach skóra zaczyna mi się znowu zanieczyszczać i pojawiają mi się takie małe grudki - po salipegu znikają
Poza tym IMO peeling nie musi działać tak, ze jest po nim widoczne łuszczenie - np. peeling z bromelainą to przecież peeling, jak sama nazwa mówi, a działa odwrotnie, tzn usuwa skórki itd

Ogólnie, lubię salipega, tylko te zaskórniki... Ech...
__________________



Edytowane przez Patryka
Czas edycji: 2009-06-16 o 15:20
Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 15:27   #816
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez One_LoVe Pokaż wiadomość
Dzieki. Szczerze mowiac to zdaje mi sie ze dorobilam sie tego poprzez peg, choc juz go ostatnio nie uzywam. Kupie spirytus i zrobie salicyl. Dawno go nie uzywalam. Zrobic 5% czy od razu sieknąć mocno?
Ciapnij mocniej Tak z 15%.

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Na moje zaskórniki na nosie chyba już nic nie pomoże Już z miesiąc co najmniej stosuję Atrederm i salipeg, i co? I nic
Pokombinuję jeszcze z Brevoxylem na dzień (na noc nie zmieszczę), moze to coś da... Kurczę, a tyle sie spodziewalam dobrego po salipegu, skóra co prawda jakby ciut lepsza po nim jest, ale zaskórników mi nie rusza
Miesiąc to mało Musi zejść kilka wartsw skóry, żeby się ruszyło wszystko co tam siedzi. Miałam Ci radzić przejście na spirytusową wersję, ale jak piszesz, że i tak się po atre łuszczysz... Czas, czas i jeszcze raz czas
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 15:35   #817
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Miesiąc to mało Musi zejść kilka wartsw skóry, żeby się ruszyło wszystko co tam siedzi. Miałam Ci radzić przejście na spirytusową wersję, ale jak piszesz, że i tak się po atre łuszczysz... Czas, czas i jeszcze raz czas
Tchnęłaś we mnie nową nadzieję Czasu trzeba? Spoooko, do rozpoczęcia nowego roku akademickiego jeszcze parę miesięcy, przemęczę
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-16, 15:35   #818
mosutatsu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 777
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Mosutatsu - salipeg to nie lekka maseczka A przynajmniej nie u mnie. Stosuję w drugi dzień przerwy po retinoidach, ciężko mi wytrzymać z nim te 20 minut, bo strasznie piecze i boli. Stężenie mam ok. 30%. Peeling na etanolu mógłby zrobić zbyt dużą krzywdę mojej zmaltretowanej skórze
A co do łuszczenia, łuszczę się cały czas, za sprawą wspomnianych retinoidów, więc nie zależy mi na łuszczeniu posalipegowym. Widzę jednak ładne wygladzenie skóry, tzn zawsze w ten drugi dzień po retinoidach skóra zaczyna mi się znowu zanieczyszczać i pojawiają mi się takie małe grudki - po salipegu znikają
Poza tym IMO peeling nie musi działać tak, ze jest po nim widoczne łuszczenie - np. peeling z bromelainą to przecież peeling, jak sama nazwa mówi, a działa odwrotnie, tzn usuwa skórki itd

Ogólnie, lubię salipega, tylko te zaskórniki... Ech...
Skoro tak, to faktycznie, tak jak mówi alkaxy - czekać aż głęboko dojdzie.
__________________
Oficjalny tester La Roche Posay Anthelios
Wmianka:
mazidłowa mineralna różności
mosutatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 16:00   #819
koko19891
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 424
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Partyczkoo droga koleżanko a jakiś tonik stosujesz rano wieczorem ? bo mi to pomaga unikać powrotów zanieczyszczenia .Ukręć może jakiś 2-5% BHA
__________________
koko19891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 16:06   #820
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Wojtku U mnie nie ma miejsca w pielęgnacji ani moja cera nie zniosłaby więcej, rano stosuję sera pod krem i filtry, a wieczorem Atre i salipeg, jeden dzień na cztery mam przerwę na regenerację Mnie glównie filtr zanieczyszcza, że się tak wyrażę, gdy nie stosuję filtra, nie mam tego typu problemów, no ale mus to mus...
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 19:51   #821
koko19891
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 424
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Nie wiem jaki serum nakładasz, ale ja Z BU flavo nie nakłądma już bo ten alkohol co tam jest to fujjj wole na noc jak już Tonik z BHA tak czy siak delikatny by się przydał
__________________
koko19891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-16, 20:48   #822
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez koko19891 Pokaż wiadomość
Nie wiem jaki serum nakładasz, ale ja Z BU flavo nie nakłądma już bo ten alkohol co tam jest to fujjj wole na noc jak już Tonik z BHA tak czy siak delikatny by się przydał
serum lubię pod filtr, fajnie działa i nie przeszkadza mi w nim alkohol, natomiast o toniku już powiedziałam, nie mam na niego miejsca ani ochoty, na wieczór mam co używać, a na dzień nie stosuje się kwasów, z tego co wyczytałam na wizażu. zresztą, co do tej części mojej pielęgnacji nie mam zastrzeżeń, a pakowanie na siłę wszędzie toniku z BHA nie uważam za najmądrzejsze co cera to obyczaj, to co pasuje Tobie, mi już nie musi, i vice versa
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 07:50   #823
magdus34
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 48
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Czy moge prosić o przepis na peeling salicylowy na spirytusie lub etanolu??
Nie mogę tego nidzie znalezć.Najlepiej w ml. Nie mam PEG-u, a chciałabym tez zrobić sobie tonik z salicylem,pomóżcie.
magdus34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 12:47   #824
koko19891
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 424
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Na pierwszej stronie wszystko jest moja droga!
__________________
koko19891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 20:19   #825
magdus34
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 48
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Jest, ale niestety przepis tylko na PEG-u.Czy to znaczy, że mam w jego miejsce wstawić spirytus??? nie zmieniać proporcji? Proszę o odpowiedz.
Nie mogę się opalac więc będę sie kwasić również przez lato
Jestem po 5 peelingach migdałowych.Nie wiem czy ktoś tak miał ale robiony ze spirtusem zamiast wody dest. krystalizuje pół minuty po nałozeniu, ale szczyypie.Czy to normalne?

Edytowane przez magdus34
Czas edycji: 2009-06-17 o 20:40
magdus34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 20:25   #826
mosutatsu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 777
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez magdus34 Pokaż wiadomość
Jest, ale niestety przepis tylko na PEG-u.Czy to znaczy, że mam w jego miejsce wstawić spirytus??? nie zmieniać proporcji? Proszę o odpowiedz.
Nie, nie możesz ot tak zmienić PEG na spirytus bo mają inne ciężary właściwe.
Skorzystaj z kalkulatora, na pierwszej stronie jest instrukcja.
__________________
Oficjalny tester La Roche Posay Anthelios
Wmianka:
mazidłowa mineralna różności
mosutatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 21:05   #827
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez magdus34 Pokaż wiadomość
Jest, ale niestety przepis tylko na PEG-u.Czy to znaczy, że mam w jego miejsce wstawić spirytus??? nie zmieniać proporcji? Proszę o odpowiedz.
Nie mogę się opalac więc będę sie kwasić również przez lato
Jestem po 5 peelingach migdałowych.Nie wiem czy ktoś tak miał ale robiony ze spirtusem zamiast wody dest. krystalizuje pół minuty po nałozeniu, ale szczyypie.Czy to normalne?
Poradziłaś sobie z liczeniem? Jakie stężenie chcesz?
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 14:05   #828
magdus34
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 48
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

O Boże dzieki Ci dobra duszo za chęć pomocy.Chcę na początek zrobić 20% salicylu.
Pobnieważ, chciałam zrobić coś mocniejszego, wstyd sie przyznać, ale wczoraj, zrobiłam 35% migdała na spirytusie. Nałozyłam na czoło ( przebarwienie) i na brodę ( trądzik, grudki). Dzisiaj mam ogromne brązowe plamy. Wstyd się ludziom pokazać.Chodzę z warstwą alantanu, na przemian z kremem z cynkiem.
Mam nadzieję, że wszystko się wyrówna.
magdus34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 21:56   #829
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Powinno się wyrównać, ale narazie masz szlaban na peelingi
Jak będzisz potrzebowała to 20% to:
spirytus -4,4 ml
kwas salicylowy - 0,6 ml

Kwas oczywiście ściskamy w strzykawce
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-19, 12:38   #830
magdus34
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 48
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Dzięki wielkie za odpowiedz. Dopóki moja skóra nie dojdzie dosiebie,nie zamierzam robić peelingu.Pojechałam dosyć ostro bo nie dość, że zwiększyłam stężenie to sobie go jeszcze rozpuściłam w spirytusie.Niecirpliwa jestem i chciałam spektakularnych efektów w krótkim czasie.I mam za swoje.Będę ostrożniejsza.
Zaczynają pękać te plamy, także jutro, najdalej w niedziele spodziewam sie łuszczenia.
Jeszcze raz dziekuje. Robię 2 tyg przewrwy.
magdus34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-20, 07:42   #831
monloug
Raczkowanie
 
Avatar monloug
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: happyland
Wiadomości: 68
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Kochani, nie wiem co sie dzieje uzywam salipegu... i wszystko ladnie piekinie bylo... az do środy, na okolo brody wyskoczyly mi takie małe bolace krostki jest ich chyba z 15, po jednym dniu zrobily sie ropne, i caly czas bola, strasznie je widac, to sa takie male pagorki... co zrobic?? co to moze byc, czy to mi sie nie rozniesie??
Może mnie tak wysypalo bo odstawilam tabletki?? Jelsi tak, to jak ja moge to przysuszyc?? zlikfidowac... zeby znowu miec gladka buzie pomocy!!
monloug jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-20, 09:00   #832
KasiaxQ
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaxQ
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 609
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez monloug Pokaż wiadomość
Kochani, nie wiem co sie dzieje uzywam salipegu... i wszystko ladnie piekinie bylo... az do środy, na okolo brody wyskoczyly mi takie małe bolace krostki jest ich chyba z 15, po jednym dniu zrobily sie ropne, i caly czas bola, strasznie je widac, to sa takie male pagorki... co zrobic?? co to moze byc, czy to mi sie nie rozniesie??
Może mnie tak wysypalo bo odstawilam tabletki?? Jelsi tak, to jak ja moge to przysuszyc?? zlikfidowac... zeby znowu miec gladka buzie pomocy!!
Dobrze przysusza i likwiduje takie rzeczy salicyl na spirytusie. Ale jeśli wysypało Cię od odstawienia tabletek, to może nie być łatwo. Sama niedawno to przeżyłam.
__________________
Przygarnę Meharees


KasiaxQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-20, 09:02   #833
monloug
Raczkowanie
 
Avatar monloug
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: happyland
Wiadomości: 68
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

No i co z tym zrobilas?? czy nadal walczysz??

... za miesiac mam wesele musze sie tego pozbyc
monloug jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-20, 09:05   #834
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Stawiam, że to tabletki. Linia szczęki, broda to typowe miejsca na hormonalne krostki.
Dałabym salicyla, ale na spirytusie, nawet nie za mocnego, jakieś 15%.
I jakieś maście zasuszające - Sudocrem? maść cynkową?
Tribiotic też by się przydał. Albo jakiś płyn odkażający - Borasol na przykład.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-20, 09:08   #835
KasiaxQ
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaxQ
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 609
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez monloug Pokaż wiadomość
No i co z tym zrobilas?? czy nadal walczysz??

... za miesiac mam wesele musze sie tego pozbyc
A jak dawno odstawiłaś tabletki? Jeśli to Twoja pierwsza niespodzianka od tego czasu, to może na wesele uda Ci się przysuszyć i ukryć takie krostki. U mnie też zaczęło się od takich małych, a po miesiącu-dwóch zrobiło się 1000x razy gorzej, nawet nie będę opisywać. Poszłam w końcu do dermatologa i dostałam antybiotyk. Najpierw jeden, okazał się nietrafiony. Później drugi. I tak po 4 miesiącach zostałam wyleczona
__________________
Przygarnę Meharees


KasiaxQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-20, 09:18   #836
monloug
Raczkowanie
 
Avatar monloug
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: happyland
Wiadomości: 68
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Odstawilam miesiąc temu, KasiaxQ nie strasz mnie... zaraz biegne do gin po tabletki skoro ma byc 1000x gorzej....

A co do salicyla na spirytusie... to tez taki posiadam, tylko nie wiem czemu mi sie skrystalizowal, i jest ciągle taka biala zawiesina malych podluznych krysztalkow u góry... jak potrząsne to zaraz znowu sie zbieraja u góry.
monloug jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-20, 09:21   #837
One_LoVe
Zakorzenienie
 
Avatar One_LoVe
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 754
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez monloug Pokaż wiadomość
Odstawilam miesiąc temu, KasiaxQ nie strasz mnie... zaraz biegne do gin po tabletki skoro ma byc 1000x gorzej....

A co do salicyla na spirytusie... to tez taki posiadam, tylko nie wiem czemu mi sie skrystalizowal, i jest ciągle taka biala zawiesina malych podluznych krysztalkow u góry... jak potrząsne to zaraz znowu sie zbieraja u góry.
Prawdopodobnie dlatego ze trzymasz go w lodowce. Sam kwas trzymamy w lodowce, ale zrobiony peeling juz nie.
__________________
..że SŁOWA mogą budzić nowy dzień!

Kosmetyki na wymianę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=929016
One_LoVe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-20, 09:27   #838
KasiaxQ
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaxQ
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 609
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez monloug Pokaż wiadomość
Odstawilam miesiąc temu, KasiaxQ nie strasz mnie... zaraz biegne do gin po tabletki skoro ma byc 1000x gorzej....

A co do salicyla na spirytusie... to tez taki posiadam, tylko nie wiem czemu mi sie skrystalizowal, i jest ciągle taka biala zawiesina malych podluznych krysztalkow u góry... jak potrząsne to zaraz znowu sie zbieraja u góry.
Sorki, nie chciałam Cię straszyć Ale ja miałam naprawdę duży problem A już po paru salicylach miałam gładziusieńką twarz, zero makijażu. I dalsze peelingi zbiegły się ze skutkami ubocznymi odstawienia tabletek, dlatego też przestałam się peelingować.

Wstaw tego salicyla do szklanki z gorącą wodą
__________________
Przygarnę Meharees


KasiaxQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-20, 09:29   #839
monloug
Raczkowanie
 
Avatar monloug
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: happyland
Wiadomości: 68
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

No właśnie sęk w tym, ze nie trzymam go w lodówce... trzymam go normalnie w mojej szafce....
monloug jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-20, 09:46   #840
KasiaxQ
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaxQ
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 609
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez monloug Pokaż wiadomość
No właśnie sęk w tym, ze nie trzymam go w lodówce... trzymam go normalnie w mojej szafce....
No, to pewnie zrobiłaś jakieś duże stężenie. Jeśli do rozpuszczenia kwasu musiałaś podgrzewać spirytus, to z doświadczenia wiem, że musisz też to zrobić, jeśli chcesz ponownie użyć.
Ale tak w ogóle, to myślałam, że taki gotowy peeling trzeba trzymać w lodówce. Może niech ktoś bardziej zaznajomiony z tego typu produktami wypowie się, czy Ci się ten peeling nie zepsuł przypadkiem. Jak gługo Ty go tam trzymasz?
__________________
Przygarnę Meharees


KasiaxQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-10-07 22:01:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:33.