Dieta dla 16-latki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-26, 17:09   #1
Mimilla
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 118
Arrow

Dieta dla 16-latki


Mam 16 lat, 174cm wzrostu i ważę 66kg. Do wiosny chciałabym schudnąc jakieś 8 kg. Bardzo proszę o jakiś przykładowy jadłospis/ rodzaj diety. Dodatkowo mam nieco odstający brzuszek no i moja pupa ma się kiepsko. Więc prosiłabym o jakieś cwiczenia ale tylko na te części ciała. Bardzo proszę o pomoc.
Mimilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-26, 17:38   #2
farbowana lisica
Raczkowanie
 
Avatar farbowana lisica
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 33
Dot.: Dieta dla 16-latki

Ja np od 1.5 tyg. po prostu unikam słodyczy, zero tłuszczy i nie jem nic ciężko strawnego. I już widzę dobre efekty (2kg ) jeśli chodzi o pośladki to moja koleżanka np jak szła to zaciskała mięśnie od czasu do czasu. Ponoć pomaga, ale sama nie testowałam.. A na brzuszek... Hm.. Słyszałaś o 6 weidera? Życzę powodzenia, chociaż uważam że figurę już masz dobrą, 8 kg to za dużo. Przecież Twoje BMI jest w normie... Pozdrawiam

Edytowane przez farbowana lisica
Czas edycji: 2011-02-26 o 17:41
farbowana lisica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-26, 17:43   #3
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: Dieta dla 16-latki

przeczytaj podwieszone watki oraz oblicz swoje zapotrzebowanie, ułóż jadłospis i tutaj wklei my jak coś poprawimy. nikt tutaj nie układa jadłospisów. co najwyżej poprawiamy .

masz dostęp do jakiś urządzeń , siłowni ?
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-28, 13:14   #4
Sonja34
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 12
Dot.: Dieta dla 16-latki

Cytat:
Napisane przez farbowana lisica Pokaż wiadomość
Ja np od 1.5 tyg. po prostu unikam słodyczy, zero tłuszczy i nie jem nic ciężko strawnego. I już widzę dobre efekty (2kg )
Dokladnie Proste "kobiece" sposoby. I w dodatku nie kosztowne. Nie ma takze negatywnych skutkow ubocznych - zdrowie na pewno na TAKIEJ diecie nie ucierpi
Sonja34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-28, 14:20   #5
Moyraa
Rozeznanie
 
Avatar Moyraa
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 592
Dot.: Dieta dla 16-latki

Cytat:
Napisane przez Sonja34 Pokaż wiadomość
Dokladnie Proste "kobiece" sposoby. I w dodatku nie kosztowne. Nie ma takze negatywnych skutkow ubocznych - zdrowie na pewno na TAKIEJ diecie nie ucierpi
Ale zależy co znaczy "zero tłuszczy" .
__________________
"Porównywanie kogoś do chorągiewki na dachu zdradza brak wyobraźni:
widzi się tylko obroty, nie zaś intencje: koniec strzałki, który chce zatrzymać się i pozostać w strudze wiatru."
J. Cortázar
Moyraa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-04, 12:40   #6
chocolatestorm
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: ZielonaGóra
Wiadomości: 8
Dot.: Dieta dla 16-latki

Nie jedz słodyczy , nie jedz po godzinie 18 i schudniesz
A co do ćwiczeń rób brzuszki , przysiady , jak chcesz żeby brzuch ci zleciał wciągaj go wtedy ćwiczysz mięśnie brzucha )
chocolatestorm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-04, 15:06   #7
poppy seed
Zakorzenienie
 
Avatar poppy seed
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 7 036
Dot.: Dieta dla 16-latki

Cytat:
Napisane przez chocolatestorm Pokaż wiadomość
Nie jedz słodyczy , nie jedz po godzinie 18 i schudniesz
A co do ćwiczeń rób brzuszki , przysiady , jak chcesz żeby brzuch ci zleciał wciągaj go wtedy ćwiczysz mięśnie brzucha )

ojeju zanim się komuś doradza, warto samemu uzupełnic swoją wiedzę

niejedzenie po 18 spowalnia metabolizm, kolację węglowodanową powinno się jeśc ok 3 godziny przed snem, białkową można nawet pół godziny.

imo lepiej byłoby postawic na jakiś solidniejszy trening: aeroby i siłowy.
aeroby spalają tkankę tłuszczową, siłowy wzmacnia mięśnie. od statecznych cwiczeń jednej partii ciała [np. brzuszki] raczej trudno będzie schudnąc

ps tłuszcze w diecie też są potrzebne, odpowiadają za całą gospodarkę hormonalną.
__________________

poppy seed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-05, 11:28   #8
chocolatestorm
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: ZielonaGóra
Wiadomości: 8
Dot.: Dieta dla 16-latki

Cytat:
Napisane przez poppy seed Pokaż wiadomość

ojeju zanim się komuś doradza, warto samemu uzupełnic swoją wiedzę

niejedzenie po 18 spowalnia metabolizm, kolację węglowodanową powinno się jeśc ok 3 godziny przed snem, białkową można nawet pół godziny.

imo lepiej byłoby postawic na jakiś solidniejszy trening: aeroby i siłowy.
aeroby spalają tkankę tłuszczową, siłowy wzmacnia mięśnie. od statecznych cwiczeń jednej partii ciała [np. brzuszki] raczej trudno będzie schudnąc

ps tłuszcze w diecie też są potrzebne, odpowiadają za całą gospodarkę hormonalną.
Uzupełnić swoją wiedzę ??

Koleżanko od miesiąca się odchudzam i nie jem po godzinie 18 i jakoś 6 kg schudłam ...
chocolatestorm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-05, 11:37   #9
poppy seed
Zakorzenienie
 
Avatar poppy seed
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 7 036
Dot.: Dieta dla 16-latki

Cytat:
Napisane przez chocolatestorm Pokaż wiadomość
Uzupełnić swoją wiedzę ??

Koleżanko od miesiąca się odchudzam i nie jem po godzinie 18 i jakoś 6 kg schudłam ...

hmm, fakt, że od miesiąca się odchudzasz i chudniesz nie jest dla mnie żadnym wyznacznikiem tego, że posiadasz jakąkolwiek wiedzę o zdrowej redukcji, polecam zapoznanie się z terminem 'spowolnienie metabolizmu' w sumie nawet nie po to, żebyś przyznała mi rację, ale po to, żebyś przygotowała się na to co cię prawdopodobnie czeka, jeśli dalej będziesz się odżywiała w podobny sposób.
to, że chudniesz jest raczej przyczyną [drastycznego chyba, skoro 6 kg w miesiąc] cięcia dziennego spożycia kalorii, a nie niejedzenia po magicznej godzinie 18, która to jest jednym wielkim mitem, naprawdę

i w zasadzie jak dla mnie to możesz sobie robic krzywdę nierozsądnym odchudzaniem, ale nie udzielaj innym podobnych rad, bo możesz im tylko zaszkodzic ^^

a chudnąc można szybko i niejedząc po 18, można się nabawic efektu jojo i tycia na śmiesznie małej liczbie kalorii jeśli ma się ochotę, na prawdę
__________________

poppy seed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-08, 16:37   #10
aam
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Wiadomości: 1 370
Dot.: Dieta dla 16-latki

Cytat:
Napisane przez chocolatestorm Pokaż wiadomość
Uzupełnić swoją wiedzę ??

Koleżanko od miesiąca się odchudzam i nie jem po godzinie 18 i jakoś 6 kg schudłam ...
A ja kiedyś przestałam jeść po 18 i jakoś nie zauważyłam różnicy w wadze. Jadłam tak przynajmniej przez pół roku, może dłużej. I jak wróciłam do jedzenia kolacji to wcale nie przytyłam I żadnych innych zmian w moim jadłospisie czy ilości ruchu nie było.
Tak więc proponuje Ci naprawdę uzupełnić swoją wiedzę i nie wprowadzać innych w błąd. Poppy seed ma rację
aam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-08, 16:58   #11
yousuck
Rozeznanie
 
Avatar yousuck
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 636
Dot.: Dieta dla 16-latki

"A wujek Antek palił 50 lat i na żadne raki go nie dopadły"
Tu jest tak samo. Ja ze swojej strony polecam dietę low carb, moim zdaniem bardzo rozsądną... po prostu ogranicza się węglowodany, dla kobiet dobrze byłoby poniżej 80g/dzień. A reszta to dużo białka, zdrowych tłuszczy i warzyw
__________________
there is a light that never goes out
yousuck jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:48.