plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy! - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2005-05-18, 22:09   #61
syyyylwia
Raczkowanie
 
Avatar syyyylwia
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 414
Dot.: plastry antykoncepcyjne

tu coś znalazłam o diane:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ighlight=diane
najlepiej wpisz do wyszukiwarki, jest tam sporo wątków ( przed chwilą sprawdzałam)
syyyylwia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-05-18, 22:50   #62
skapula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 271
Dot.: plastry antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez mar_go
Skapula napisała: "A okresowe badania (APTT, próby wątrobowe) powinny byc standardem u osób przyjmujących pigułki, nie sa one jednak refundowane, więc na skierowanie raczej liczyc nie można. Nie ma nic za darmo, dobre zabezpieczenie (chyba najlepsze) wiąże się z pewnym ryzykiem i trzeba miec tego świadomość, a nie obarczać winą lekarza".

Hej, te badania są refundowane!! Ja chodzę do ginekologa z NFZ, dostaję skierowanie na te badania co roku (fakt, wyraźnie o nie proszę) i robie je za darmo!! Mówię tu właśnie to tzw. "próbach wątrobowych", plus cholesterol i trójglicerydy. Właśnie w tym tygodniu idę je wykonać i nota bene trochę martwię się stanem swojej wątroby, więc podczytuję sobie ten wątek...

Pozdrawiam
Lekarze bardzo niechętnie wypisują skierowania na badania labolatoryjne. Pamiętam jak poprosiłam o skierowanie na morfologię. Musiałam się tłumaczyć, że się źle czuję, że mam zawroty głowy itp.
I o ile na morfologię czy biochemię można wyprosić takie skierowanie (które de facto należy nam się, raz na jakiś czas), to na określenie poziomu hormonów, otrzymanie skierowania na bezpłatne badania graniczy raczej z cudem.
skapula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-05-24, 17:11   #63
brunhi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 6
Dot.: plastry antykoncepcyjne

Cenie sobie pigulki, ale teraz stosuje inna metode. Natomiast wydaje mi sie, ze plastry tak samo dzialaja na watrobe jak pigulki, przeciez hormony przedostaja sie do krwi i watroba musi je "przerobic".
brunhi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-05-25, 00:01   #64
maniaa
Rozeznanie
 
Avatar maniaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 510
Dot.: plastry antykoncepcyjne

Plastry z hormonami to ponoc nie taka nowosc - ponoc wczesniej byly juz stosowane w hormonalnej terapii zastępczej w okresie menopauzy. I moim zdaniem tu plaser bardziej sie sprawdza niz w antykoncepcji - bo w tym wieku wiadomo różnego rodzaju "aktywności" ulegają ograniczeniu, i nie ma obaw ze moze sie przypadkowo odkleic, co moze przyniesc nieporzadane konsekwencje. Moja mama stosuje plastry w terapii zastępczej. Z tego co obserwuje to nie wygląda to zbyt estetycznie - plaster niestety odkleja sie po bokach i widac klej dookoła. Mnie osobiscie by to drazniło, ze mam jakiąs taką obłażącą nalepkę. Wydaje mi sie że lansowana dosc mocno w mediach moda na plaster, jest zabiegiem czysto marketingowym majacym na celu przekonanie babek do noszenia plastrów. Mnie hasło "noś plaster, będziesz modna" jakoś nie przekonuje- po prostu nie łykam tego. Nie wiem jak to jest z tą watobą, nie przecze, że dla osób które mają tego typu problemy może to być jakieś wyjsie.
maniaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-06-07, 10:31   #65
kajasia222
Zadomowienie
 
Avatar kajasia222
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Orna City
Wiadomości: 1 872
GG do kajasia222
Dot.: plastry antykoncepcyjne

Właśnie, gdzieś usłyszałam, że plastry omijają wątrobę a ja mam ją uszkodzoną i ginekolog nie chce mi przepisywac już pigułek, a czy na polskim rynku jest tylko Evra?? I jak to wygląda cenowo??
POzdrawiam <Bo ja tu pierwszy raz >
kajasia222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-06-07, 14:37   #66
*Aga*
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 252
Dot.: plastry antykoncepcyjne

Witam
Ja przez 2 lata stosowalam Harmonet i momo,ze to podobno najslabsza tabletka to musialam przestac brac bo mi watroba zaczela szwankowac. Teraz pani doktor przepisala mi wlasnie plasterki - Evra,powiem,ze nienajgorsze i nie wplywaja na układ pokarmowy.Trzymaja sie dobrze ale brudza.
Pozdrawiam
*Aga* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-06-07, 16:01   #67
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
Dot.: plastry antykoncepcyjne

Hello....
wiesz ja mysle ze lekarz powinien wiedziec lepiej, aczkolwiek nie zawsze tak jest.
Ja bym na Twoim miejscu faktycznie zaczela stoswac plastry, maja one swoje wady (miedzy innymi cena) ale tez i zalety.
A co do tej wady czyli ceny to u nas na slasku kupowalam za 47 zł/opkawanie i to byla najnizsza cena jaka znam. Ale wiem ze najczesciej apteki mialy cene tak okolo 62-65 zł.

A czy inne firmy wprowadzily na polski rynek podobny specyfik to nie wiem, Evra jest rozreklamowana tak ze trudno powiedziec czy jest cos innego....
Ale mamy na forum farmaceutke - Justy- więc moza ona powie cos wiecej o konkurencyjnych srodkach.
Pozdr
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-06-14, 08:24   #68
sonja1
Rozeznanie
 
Avatar sonja1
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 679
GG do sonja1
Dot.: plastry antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez syyyylwia
zgadzam się po każdych hormonach moga się zdażyc takie komplikacje, ale w przypadku mojej koleżanki winowajcą było diane 35. wczesniej brała inne tabletki i z jej wątroba było wszystko w porządku, bo badała sie regularnie. nie jest to jedyna osoba którą znam, która tak użądziły właśnie te tabletki!!!!!!!!!
Przed Diane brałam przez dwa czy trzy lata Microgynon i było naprawdę ok, troche mdłości ale cera w porzadku, nawet mi sie troche poprawiła, waga w normie, no kurcze zadowolona byłam. Ale zachciało mi się miec cerę naprawde nieskazitelna, bo kolezanka po diane taka miała. Brałam je rok, po odstawieniu w styczniu zaczelam miec koszmarne problemy z cerą. Jest czerwiec a ja nadal z tym walczę i mam wrażenie ze jest coraz gorzej. Teraz nie biorę żadnych hormonów ale zamierzam wrócić w tym miesiącu, tylko broń Boże do Diane. Ne mogę nawet włożyć bardziej wyciętej bluzeczki bo mój dekolt wyglada masakrycznie, nie mówiąc o twarzy.
sonja1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-06-14, 12:55   #69
stell1985
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 238
GG do stell1985
Dot.: plastry antykoncepcyjne

sonja1 widze ze brałas takie tabletki jak ja mniej wiecej. ja zaczełam od Cilestu ale zle sie po tym czułam. Wiec potem była Diana pomogła mi na tradzik napewno a teraz jest Microgynon po przejsciu z Diany nie miałam zadnych problemów za to po odstawieniu Microgynon-u przez dwa miesiace nie miałam okresu bo mój jajnik nie produkował jakis tam hormonów, ale mój lekarz powiedział ze jest ok itd. i teraz znowu biore microgynon czuje sie po nim dobrze. Dziwi mnie tylko jedno ponoc bóle podczas okresu powinny sie zmniejszyc a mnie sie zwiekszaja :|

pozdrawiam
stell1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-06-15, 13:53   #70
zakrecona1881
Raczkowanie
 
Avatar zakrecona1881
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 158
Dot.: plastry antykoncepcyjne

ja uzywam teraz plasterkow i kurcze ejstem zwiedziona , marszcza sie wogole zastanawiam sie gdzie nakleic zeby bylo dobrez, chyba jedyne miejsce najlepsze na ramieniu . palmienia mam caly czas a to chyba spowodowane tym ze nie cale sa przyklejone bo jak brzegi sa cale "zalezione" od ubran klei sie bardzo. lato super ciepelko a jak tu wywalic taki plaster na ramieniu?? komenatrzy epwnie multum ... ale cos kwestia ukrytych miejsc odpadaa. po ciazy mam wielkie rostepy na brzuchu i mi sie tam zwijaja bardzo i odkleja . na posladkach tez. tlko plecy zostaja. swiatlo mzoe dostawac sie ale widok ludzi hehe ciekawe ... nio a plastry kosztuja 45 zl w aptece kolo makro w sosnowcu . wygoda jest to ze nie trzeba lykac codziennie.
zakrecona1881 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-06-15, 22:06   #71
SKARABEUSZEK
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 45
Dot.: plastry antykoncepcyjne

Napisze Wam czego ostatnio dowiedziałam się o stosowaniu Evra. Sama miałam sporo wątpliwości, więc napisałam bezpośrednio pod adres na stronie producenta, no i dostałam odpowiedź od Pana dr n. med. ... więc chyba wiarygodną Najważniejsze, to kwestia odklejania się rogów plastra i brudzenie brzegów, pan doktor twierdzi, że nie osłabia to w znaczący sposób skuteczności plastrów i nie należy się tym zbytnio przejmować. Spytałam też o sposób oczyszczania skóry z kleju i tutaj jak się okazało skuteczny jest patyczek kosmetyczny nasączony lekko wodą toaletową. Sprawdziłam, działa tylko trzeba bardzo uważać bo to rozpuszcza klej i zaraz mi się wszystkie brzegi odkleiły, ale mocno przyciskałam do skóry i znów się przykleiły, więc chyba da się przeżyć tylko jak najmniej dotykać trzeba patyczkiem plastra. No i tyle
SKARABEUSZEK jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-06-16, 11:24   #72
mimbi
Zakorzenienie
 
Avatar mimbi
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5 109
Dot.: plastry antykoncepcyjne

Dziewczyny, gdzie Wy te plastry kupujecie za takie pieniadze?! U mnie w aptece kosztuja 45, nie zadne 60 czy 70 zl!
Przez dwa lata jadlam Harmonet, z watroba, krwia i piersiami wszystko bylo ok (regularne badania), ale mialam straszliwe bole glowy, potrafily mnie trzymac bez przerwy przez trzy tygodnie, wiec odstawilam pigulki. Zrobilam to niecaly miesiac temu, a bol glowy OD RAZU zniknal, az nie myslalam, ze to jest mozliwe. Stresuje sie i odzywiam nadal tak samo, jak wtedy, gdy bralam pigulki, nic sie nie zmienilo w tej kwestii wiec naprawde wynika z tego, ze glowa bolala mnie od pigul. Organizm sie oczywiscie nie oczyscil od razu, ale wiem, ze za tydzien zaczynam sie naklejac, bo po prostu mam tak wielka blokade psychiczna bez duzego zabezpieczenia, ze trzeba by mnie chyba sila zaciagnac do lozka
Moja przyjaciolka namowila mnie na plastry wlasnie, glownie dlatego, ze prowadzi aktywny tryb zycia i mowi, ze to bardzo wygodne, biega z plastrem na basen, na solarium, jezdzi na rowerze, nic sie jej nie odkleja. Jak widac - ile uzytkowniczek tyle uwag, ale przeciez z tabletkami jest tak samo.
Jestem jednak dobrej mysli i mam nadzieje, ze nie bede za bardzo na te plastry narzekac. Zdam relacje po pierwszym komplecie plastrow
mimbi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-06-16, 11:35   #73
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
Dot.: plastry antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez mimbi
Dziewczyny, gdzie Wy te plastry kupujecie za takie pieniadze?! U mnie w aptece kosztuja 45, nie zadne 60 czy 70 zl!
A aptece, np u mnie w Gliaciach jest tak ze w centrum miasta w duze bardzo aptece kosztuja okolo 46 zł, ale w inne aptecena tej samej ulicy, parenascie metrow dalej juz 67....
Kiedys w aptece w Tesco gostek pewnie swojej zonie kupowal i placicl 65...
tragedia..

ja zmienilam Evre na yasmin wlasnie. Evra mnie meczyla tym odklejaniem sie - godzina na basenie i mialam z nia problem...

Narazie nie czuje zadnych efektow ubocznych tej zminay, zadnego plamienia, zlego samopoczucia, czuje sie tak jakbym nie lykala zadnych srodkow... po Evrze - przez pierwszy tydzien mialam dola, i wszytsko mnie bolalo...

Zobaczymy jak bedzie jak dostane okres....
Evra wydlurzyla mi z 3 i pol dnia do 5 ....
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-06-17, 09:00   #74
SKARABEUSZEK
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 45
Dot.: plastry antykoncepcyjne

Proszę Cię Mimbi napisz skąd jesteś i w której aptece kosztują 45,00 bo ja płaciłam 61,00 ale teraz znalazłam aptekę w Chorzowie na Ryszki i tam kosztują 55,00. Zawsze to jakaś oszczędność a za 45,00 to już wogóle cudo. Dziękuję i pozdrawiam
SKARABEUSZEK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-06-17, 12:14   #75
lulina
Wtajemniczenie
 
Avatar lulina
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: opolskie/ Wrocław
Wiadomości: 2 265
Dot.: plastry antykoncepcyjne

Diewczyny nawet mnie nie straszcie! Aj biore diane 35. Zaczęłam je stosować ze względu na bóle w czasie miesiączki. Ginekolog powiedział mi, że są trzy metody żeby bóle się skończyły. Pierwsza to bardzo silne tabletki- tramal się chyba zwą. Spróbowałam. Nie mogłam ponich prowadzić auta, było mi niedobrze i kręciło sie w głowie. Normalnie jak po paru kieliszkach. A bóle...No cóż nie ustały. Poszłam po drugi sposób, czyli hormony. Z cerą problemy również mam, ale nie takie straszne. Lekarz postanowił mi przepisać Diane. Powiedział że są na nie zniżki(12 zł.to rzeczywiście zachęcająca cena), że przestanie mnie boleć brzuch, okres będzie regularny, poprawi się wygląd cery, no i dodatkowo to jest zabezpieczenie. Zdecydowałam się. Brzuch mnie owszem boli,ale tak jak teraz tomoze mnie boleć cały czas- wole to niż tamten ból przez kilka dni- nawet z łóżka się podnieść nie mogłam! Cera- no nie jest nieskazitelna tak jak tu pisało, ale jej wygląd minimalnie się poprawił. Okres rzeczywiście mam rwgularny, no i zabezpiecza. Brałam go pół roku i właśnie postanowiłam odstawić i zobaczyć jak będzie bez hormonów. Za jakiś czas mam zamiar wrócić do pigułek. Ale mnie wystraszyłyście tymi opowiadaniami o wątrobie i wogóle o beznadziei Diane :/...
lulina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-06-17, 18:06   #76
Przezlosliwa
Zakorzenienie
 
Avatar Przezlosliwa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: The middle of nowhere ..
Wiadomości: 3 302
GG do Przezlosliwa
Dot.: plastry antykoncepcyjne

Podpinam się w celu subskrycji
__________________
68- 66.5 - 63.9 - 62.2 - 60.9 - 58.5 -56.8 - 55.6 - 54.0 - 50 (164 cm)

Agencja Interaktywna Poznań

21.02.11 - start

"Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie"

Żadne jedzenie nie jest aż tak dobre, by było warte chociażby kilograma
Przezlosliwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-06-17, 18:09   #77
boniulka
Zadomowienie
 
Avatar boniulka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 1 374
GG do boniulka
Dot.: plastry antykoncepcyjne

Witam
Ja od dobrych kilku lat zażywam FEMODEM i musze przyznac ze są rewelacyjne,zadnych skutków ubocznych nie odczuwam,a co do plastrów,zastanawiałam się wiecie nad czym? nad tym,że reklamują plastry antykoncepcyjne i odchudzające i wiem,że nie można porównywać jednych i drugich,ale skoro te odchudzające nic nie dają w schudnięciu to czy te anty zapewniają bezpieczenswto.Być może to bez sensu co piszę,ale mam takie obawy i nie mogę się ich wyzbyć...Pozdrawiam
boniulka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-06-17, 18:15   #78
Przezlosliwa
Zakorzenienie
 
Avatar Przezlosliwa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: The middle of nowhere ..
Wiadomości: 3 302
GG do Przezlosliwa
Dot.: plastry antykoncepcyjne

Plastry odchudzające mają niewielki skutek uboczny - po prostu nie schudniesz. Nic z Twoim zdrowiem się nie dzieje i jakoś nie wpływa to na nic.
Gdyby ta metoda nie była skuteczna, to nie byłaby uznana, reklamowana, polecana .. ogólnie nie weszłaby w życie. DLaczego? Bo hormony to ciagle grunt niezbadany. Sztab specjalistów, doświadczenia, badania, sprawdzania ... nie, na pewno jest skuteczna, jednak czy bezpieczna? Podzielę się teraz swoimi wątpliwościami i obawami, które mam przez ... moją mamę. Zawsze mi to powtarzała i teraz jakoś siedzi mi to w głowie.


A wiec do teraz nie wiadomo, jak hormony działają na nasz organizm. Od niedawna są w tak szerokim zastosowaniu - co stanie się z kobietami, które teraz je zażywają za np. 20 lat? Czy to nie powoduje raka? Nie skraca życia itd.? Tego własnie dowiemy się po 20 latach. Jesteśmy królikami doświadczalnymi. Teraz jest dobrze. A może nie można ingerować w nasze hormony? Może na dłuższą metę jest to śmiertelnie niebezpieczne? Dlatego ciągle się obawiam takiej metody. Co o tym myślicie?
__________________
68- 66.5 - 63.9 - 62.2 - 60.9 - 58.5 -56.8 - 55.6 - 54.0 - 50 (164 cm)

Agencja Interaktywna Poznań

21.02.11 - start

"Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie"

Żadne jedzenie nie jest aż tak dobre, by było warte chociażby kilograma
Przezlosliwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-06-19, 21:39   #79
mimbi
Zakorzenienie
 
Avatar mimbi
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5 109
Dot.: plastry antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez SKARABEUSZEK
Proszę Cię Mimbi napisz skąd jesteś i w której aptece kosztują 45,00 bo ja płaciłam 61,00 ale teraz znalazłam aptekę w Chorzowie na Ryszki i tam kosztują 55,00. Zawsze to jakaś oszczędność a za 45,00 to już wogóle cudo. Dziękuję i pozdrawiam
Czesc, jestem z Bydgoszczy, kraze pomiedzy nia a Toruniem, wiec raczej do Chorzowa sie nie zapedzam Napisz mi mail na marta@airfactory.org moze cos wykombinujemy.


Dziewczyny, mam jeszcze pytanko odnosnie Evry, mam nadzieje, ze ktoras z Was mi pomoze. Otoz dzisiaj dostalam miesiaczke, a do ginekologa ide dopiero w srode, tak jestem zarejestrowana pechowo. Pierwszy plaster nalezy nakleic pierwszego dnia miesiaczki, zeby byl najbardziej skuteczny. Jesli naklei sie pozniej niz 24 godz od jej wystapienia, trzeba stosowac antykoncepcje wspomagajaca. Pytanie mam - ile pozniej niz 24 godziny? Bo przeciez sroda to sa trzy doby pozniej. Jesli zaczelaby naklejac je w srode + prezerwatywa, to bylyby tak samo skuteczne, jakbym zaczela naklejac je np. 30 godzin po wystapieniu miesiaczki?
mimbi jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-06-24, 14:43   #80
rzyrafka
Zakorzenienie
 
Avatar rzyrafka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 598
Dot.: plastry antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez skapula
Badania powtarzałam kilkakrotnie, billirubine mam nadal nieznacznie podwyższoną, zasugerowano mi nawet wrodzoną hiperbillirubinemię.
Ginekolog stwierdził, że nie chce mnie pozostawiać samej sobie jesli chodzi o antykoncepcję i zaproponował właśnie plastry, bo w tym przypadku nie są wskazane tabletki.
no wlasnie jak to jest z ta bilirubina? ja mam twz zespól Gilberta- kilkakrotnie wyzszy wskaznik bilirubiny nie spowodowany zadnymi zmianami chorobowymi (nie jest to choroba i zadna dysfunkcja tylko wlasciwosc organizmu ktora po 40 stce sama podobno znika- tak zapewniala pani doktor), ale na jednych tabletkach czytalam ze jest to ptzeciwwskazanie od stosowania ich. nie stosuje zadnych tabletek na razie. ??
__________________
*
Łydka
*
rzyrafka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-06-25, 10:08   #81
skapula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 271
Dot.: plastry antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez rzyrafka
no wlasnie jak to jest z ta bilirubina? ja mam twz zespól Gilberta- kilkakrotnie wyzszy wskaznik bilirubiny nie spowodowany zadnymi zmianami chorobowymi (nie jest to choroba i zadna dysfunkcja tylko wlasciwosc organizmu ktora po 40 stce sama podobno znika- tak zapewniala pani doktor), ale na jednych tabletkach czytalam ze jest to ptzeciwwskazanie od stosowania ich. nie stosuje zadnych tabletek na razie. ??
Hej, ja tez mam ponoć ten zespół Gilberta, chociaż nie robiłam specjalistycznych badań żeby to udowodnić. Po prawie trzech latach brania tabletek anty, zrobiłam sobie badania i bilirubina wyszła mi 2,8mg/dl kiedy norma jest 1,1mg/dl. Odstawiłam tabletki jak zalecił ginekolog i po około pół roku znacznie spadła, ale nadal jest lekko podwyższona.
Ginekolog powiedział mi, ze w przypadku hiperbilirubinemii nie powinno sie zażywac pigułek, gdyż jest to zbyt duże obciążenie dla wątroby, stwierdził, ze jestem młoda kiedyś pewnie planuję mieć dzieci, a w ciąży równiez bilirubina wzrasta, więc lepiej nie ryzykować.
Zaproponował mi plastry, który w znacznie mniejszym stopniu wpływaja na wątrobę, ale ja ciągle nie mogę się zdecydować, bo i cena wysoka, ale najbardziej obawiam sie reakcji organizmu, bo skąłd maja podobny do Cilestu, który źle tolerowałam.
skapula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-06-25, 12:58   #82
rzyrafka
Zakorzenienie
 
Avatar rzyrafka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 598
Dot.: plastry antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez skapula
Hej, ja tez mam ponoć ten zespół Gilberta, chociaż nie robiłam specjalistycznych badań żeby to udowodnić. Po prawie trzech latach brania tabletek anty, zrobiłam sobie badania i bilirubina wyszła mi 2,8mg/dl kiedy norma jest 1,1mg/dl. Odstawiłam tabletki jak zalecił ginekolog i po około pół roku znacznie spadła, ale nadal jest lekko podwyższona.
Ginekolog powiedział mi, ze w przypadku hiperbilirubinemii nie powinno sie zażywac pigułek, gdyż jest to zbyt duże obciążenie dla wątroby, stwierdził, ze jestem młoda kiedyś pewnie planuję mieć dzieci, a w ciąży równiez bilirubina wzrasta, więc lepiej nie ryzykować.
Zaproponował mi plastry, który w znacznie mniejszym stopniu wpływaja na wątrobę, ale ja ciągle nie mogę się zdecydować, bo i cena wysoka, ale najbardziej obawiam sie reakcji organizmu, bo skąłd maja podobny do Cilestu, który źle tolerowałam.
kurcze a tam pisalo ze nie chodzi o obciazanie watroby, tylko o to ze ona moze jez zbyt szybko rozkladac i dawka jest zbyt mala zeby byla skuteczna przez cala dobe. jesli chodzi o koszty plastrów to z moim TZ wspolnie ponosimy koszty antykoncepcji wiec jakos by ot sie jeszcze dalo splacic ja sie jednak boje dlugofalowych skutków zazywania hormonów, o których wciaz nie ma dostatecznej liczby badan jak dla mnie. ma uprzedzenia, bo studiuje na medycznej uczelni i zdaje sobie sprawe ze nawet kilka czasteczek tych substancji jest w stanie zmienic calkowicie funkcjonowanie calego mojego 63 kilogramowego organizmu. i tak sie bije z myslami juz 2 lata, moze kiedys cos z tego wyniknie
__________________
*
Łydka
*
rzyrafka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-06-26, 18:55   #83
skapula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 271
Dot.: plastry antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez rzyrafka
kurcze a tam pisalo ze nie chodzi o obciazanie watroby, tylko o to ze ona moze jez zbyt szybko rozkladac i dawka jest zbyt mala zeby byla skuteczna przez cala dobe. jesli chodzi o koszty plastrów to z moim TZ wspolnie ponosimy koszty antykoncepcji wiec jakos by ot sie jeszcze dalo splacic ja sie jednak boje dlugofalowych skutków zazywania hormonów, o których wciaz nie ma dostatecznej liczby badan jak dla mnie. ma uprzedzenia, bo studiuje na medycznej uczelni i zdaje sobie sprawe ze nawet kilka czasteczek tych substancji jest w stanie zmienic calkowicie funkcjonowanie calego mojego 63 kilogramowego organizmu. i tak sie bije z myslami juz 2 lata, moze kiedys cos z tego wyniknie
Wiesz, jesli chodzi o antykoncepcję hormonalną to dobrze wcześniej przemysleć decyzję o jej podjęciu. Ta malutka pigułka wpływa na około 1000 procesów metabolicznych organizmu. Ja długo sie wahałam zanim się zdecydowałam i naprawdę wydawało mi sie, ze świetnie toleruję pigułki, dopiero po jakiś dwóch latach zaczęły mi przeszkadzac różne rzeczy, za które zaczęłam obwiniac tabletki. Oczywiście potwierdziło się to kiedy je odstawiłam. Pigułki dużą pewność i duży komfort.
Nie wiem, może zdecyduje sie w końcu na te plastry, na razie jednak nie chcę, bo świetnie czuję się nie biorąc nic, brakuje mi jednak tej pewności jaką miłam biorąc tabletki. Ale jak sobie pomyslę, ze kiedys będę musiała znowu je odstawic i że pewnie znowu pojawią się problemy z cerą, to nie bardzo mogę sie przekonać.

Jesli chodzi o hiperbilirubinemie i antykoncepcje hormonalna, to raczej nie chodzi o obniżenie skuteczności działania pigułek, wydaje mi się, że przeciwskazanie do stosowania pigułki związane jest ze zwiększonym ryzykiem powikłań. Zespół Gilberta powoduje, że we krwi jest nieznacznie podwyższony poziom bilirubiny, czyli substancji będacej jednym z etapów przemian biochemicznych hemoglobiny. Przyjmowanie pigułek podczas hiperbilirubinemi powoduje większe obciążenie wątroby/ w której odbywa się metabolizm sterydów płciowych. Estrogeny wywierają wpływ na syntezę enzymów wątrobowych oraz wielu syntetyzowanych białek w wątrobie. Wykazano wpływ estrogenu i progesteronu na transport żółci, co ma zasadnicze znaczenie na możliwość rozwoju min: żółtaczki cholestatycznej i kamicy pęcherzyka żółciowego. Dlatego przeciwwskazane jest stosowanie pigułek u kobiet z nieprawidłową funkcjonującą wątrobą.

Mam nadzieję, ze nie namieszałam za bardzo, ciekawa jestem gdzie wyczytałas info. o zmiejszonej skuteczności pigułki na skutek szybszego jej rozkładu. Zaciekawiło mnie to.
skapula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-06-30, 23:03   #84
keira24
Zadomowienie
 
Avatar keira24
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 1 200
Dot.: plastry antykoncepcyjne

keira24

Witam

Stosuje od 4 lat pigulki o nazwie Mercilon. Przez pierwsze 2 lub 3 miesiace odczuwalam wahania nastroju, od euforii po rozpacz, mialam nadmierny apetyt, ale nie przytylam ani grama i przez jakis czas dokuczaly mi mdlosci. Jednak w moim przypadku te tabletki sa naprawde rewelacyjne. Nie miewam praktycznie zadnych bolow miesiaczkowych, nie mam bolesnych piersi, ani napiecia przedmiesiaczkowego.Prakt ycznie zapomnialam co to okres (przypominam sobie o nim tylko wtedy, kiedy ma sie pojawic ). Cera tez poprawiala sie w bardzo zauwazalny sposob. Natomiast moim problemem zawsze bylo polykanie wszelkiego rodzju lekow i dlatego teraz chcialabym zaczac stosowac plasterki Evra, ale po przeczytaniu tych wszystkich niepochlebnych zwlaszcza opinii mam duze opory. Jesli wystepuja skutki uboczne, to jak dlugo sie utrzymuja? A jesli chcialabym zaczac stosowac plasterki, to po miesiaczce, w dniu, kiedy mialabym wziasc pigulke?
Dziekuje za ewentualne odpowiedzi .
Pozdrawiam
keira24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-01, 10:35   #85
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
Dot.: plastry antykoncepcyjne

Pytasz o efekty uboczne dzialania Evry....
powiem tak, moj organizm po 3 dniach przestal reagowac na evre. Pierwsza reakcja to byly nudnosci, pogorszenie nastroju, sennosc, bole brzucha, bole glowy, po trzech dniach jak reka odjal, ale czytalam na form gazety ze dziewczyny miewaly gorzej, dochodzilo do zemdlen itd, poszukaj sama na forum gazety watku o evrze i poczytaj, ale zanim nie sprawdzisz na sobie to nie podjemuj decyzji na podstawie tego co pisza inni.
Zrezygonowalam z Evry z paru podowow. Owzem jej plusem jest to ze nie trzeba nic lykac codziennie itd co dla mnie zawsze stanowilo problem, poprostu zapominalam o tabletkach. Ale po prawie roku stosowania Evry zniechecilo mnie to ze nie wyglada ten plaster estetycznie, brudzi sie i odkleja, pozatym mam wrazenie ze wraz obnizeniem ceny przez producenta chyba tez spadla jakos plastra - te pierwsze trzymaly sie lepiej, ostatnie potrafi po 15 minutach na basenie sie odklejac. Pozatym fakt ze jedyne miesjce gdzie dobrze sie trzymal to ramie, a w lecie nie chcialam paradowac z tym plastrem na wierzchu, juz na basenie dziwnie na mnie patrzono.
Inna sprawa bylo uczulenie jakie wywlywal ten plaster, slady w postaci wysypki i suchej skory mam do tej pory (a to juz ponad miesciac od kiedy nie uzywam), niestety nie mozna go naswietlac, wiec plaza czy solarium odpada... okazalo sie ze maza duzo wad w stosunku do tych zalet ktore znam.
W miedzy czasie zmienilam ginekologa i na wiesc ze uzywam evre Pani doktor sie skrzywila i zmienily na tabletki, jestem po miesiacu zazywania Yasmin - zadnych, oprocz malego pogorszenia stanu skory, ktory ma zniknac za miesiac dwa, skutkow uczonych nie mam. kompletnie nic zlego nie odczuwam, nie wiem czy to autosugestia, ale wyglada ze schudlam w ciagu miesiaca jakies 2 kg. Waga tak pokazuje, cichy dalej nosze te same, optycznie nic nie widac.

Pozdr
M
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-01, 11:22   #86
keira24
Zadomowienie
 
Avatar keira24
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 1 200
Dot.: plastry antykoncepcyjne

Droga Wisnio

Dziekuje za Twoja odpowiedz. Sama bede musiala sie po prostu przekonac, jak dziala Evra
Pozdrawiam
keira
keira24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-04, 09:58   #87
szukajaca_pomocy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 10
Unhappy Dot.: plastry antykoncepcyjne

Cześć
A ja mam do was wielka proźbe ... Jestem bardzo młoda bo dopiero 18 lat i nie wiem gdzie moge szukać pomocy chodzi o to że chciałabym wkońcu zacząc Brac jakąś antykoncepcje żebym sie nie mosiala martwic i oczekiwac na okres Byłam juz raz u ginekologa :/ i dał mi skierowanie na badania za 150zl z tego co mi kolezanki mowiły to ten ginekolog wysyła tak średnio 3 razy na te badania zanim coś przepisze... czy u was tez tak jest ?? chciiałam sie zapytaćo wszystkei wskazowki jakie mi mozecie wskazac ... Czy mozna jakos przeprowadzic badania z kasy nic nie placac albo mniej? Czy moze odrazu poprosic o plastry Evra ?
Wiec jak kto moe przedstawic mi cały tego plan BYła bym bardzo wdzieczna Pozdrawiam Megi
szukajaca_pomocy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-04, 10:43   #88
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
Dot.: plastry antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez szukajaca_pomocy
Cześć
A ja mam do was wielka proźbe ... Jestem bardzo młoda bo dopiero 18 lat i nie wiem gdzie moge szukać pomocy chodzi o to że chciałabym wkońcu zacząc Brac jakąś antykoncepcje żebym sie nie mosiala martwic i oczekiwac na okres Byłam juz raz u ginekologa :/ i dał mi skierowanie na badania za 150zl z tego co mi kolezanki mowiły to ten ginekolog wysyła tak średnio 3 razy na te badania zanim coś przepisze... czy u was tez tak jest ?? chciiałam sie zapytaćo wszystkei wskazowki jakie mi mozecie wskazac ... Czy mozna jakos przeprowadzic badania z kasy nic nie placac albo mniej? Czy moze odrazu poprosic o plastry Evra ?
Wiec jak kto moe przedstawic mi cały tego plan BYła bym bardzo wdzieczna Pozdrawiam Megi
150 zł za badania????
Jezeli chodzisz normalnie do przychodni, a nie prywatnie to badania naleza Ci sie za darmo.
zmien ginekologa, na takiego ktory dobierze Ci odpowiednie tabletki dla Ciebie. Evra mysle ze moglaby byc dobra, ale z drugiej strony nie jestem lekarzem i moje zdanie jest poparte tym tylko co wyczytalam.
A co do badan itd, to jezeli wczesniej nie bralas zadnyc pigulek antykoncepcyjnych, nie chorujesz na przewlekle ciezkie choroby, nie bierzesz ciagle lekow ktory moglby zaklocac dzialnie tabletek albo na odwrot to mysle ze wysylanie na takie kosztowne badania jest lekka przesada.
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-04, 12:15   #89
szukajaca_pomocy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 10
Question Dot.: plastry antykoncepcyjne

Dzieki
chyba jednak sie zdecyduje narazie na te plastry... :/
i teraz chciałam sie zapytac gdzie i do kogo mam sie zgłosic po recepte ?
szukajaca_pomocy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-04, 12:21   #90
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
Dot.: plastry antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez szukajaca_pomocy
Dzieki
chyba jednak sie zdecyduje narazie na te plastry... :/
i teraz chciałam sie zapytac gdzie i do kogo mam sie zgłosic po recepte ?
tylko do ginekologa.
ale nie daj sobie wmowic ze konieczne sa badania ktore maja Cie kosztowac 150 zl.
Owszem jezeli lekarz zaleci badania - Ty nie musisz za nie placic.
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:33.