Olejowanie paznokci i nie tylko cz. III - Strona 91 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-12-14, 22:31   #2701
Kiwaczka
Wtajemniczenie
 
Avatar Kiwaczka
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Wodzisław śląski
Wiadomości: 2 158
Dot.: Olejowanie paznokci i nie tylko cz. III

Jak mi się wleje :-P a staram się moczyć minimum 10 min

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kiwaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-14, 22:35   #2702
201701110916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 48
Dot.: Olejowanie paznokci i nie tylko cz. III

Cytat:
Napisane przez Miss Saeki Pokaż wiadomość
A co myslicie o tym olejku?

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,8...k-awokado.html

Mam go, do twarzy niezbyt mi odpowiada i się zastanawiam czy jest sens stosować na paznokcie.
chyba nie jest zbyt odżywczy ja bym go zużyła do kąpieli czy na suche łydki. paznokcie potrzebują porządniejszego odżywienia, żeby się nie łamały

Cytat:
Napisane przez Kiwaczka Pokaż wiadomość
Tak, bo wtedy lepiej wszystko działa mam dwa sposoby:

1, robię herbate którą potem wypijei na filiżankę daje spodeczek bądź miseczkę z olejkami i tak moczę paznokcie

2, spodeczek bądź miseczkę kładę na grzejnik i tak moczę pazurki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
też tak robię!

Cytat:
Napisane przez madkru Pokaż wiadomość
Ja tez bym chciała zrobić sobie taką kąpiel -w jakich proporcjach dajesz mniej więcej te olejki? I jak długo się męczy paznokcie?
męczy? toż to sama przyjemność

ja moczę w oliwie z oliwek (tyle żeby paznokcie się dało zanurzyć) + pare kropel cytryn / wit A+E wyciśniętej z kapsułki, moczę 20 minut przy serialu i wycieram dłonie w papierowy ręczniczek, czasem nakładam rękawiczki bawełniane
201701110916 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-15, 16:29   #2703
Mama Tosi
Rozeznanie
 
Avatar Mama Tosi
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 534
Dot.: Olejowanie paznokci i nie tylko cz. III

Ostatnio na wątku hybrydowym była dyskusja o przyroście.
Nie potrafię zacytować posta z tamtego wątku w tym wątku, więc po prostu wkleję tutaj tę wypowiedź.
Dla zainteresowanych jest to post nr 4435 w tym wątku:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=871276&page=148

Ciekawa jestem co o tym sądzicie.

"Dobrze, że nie zaglądam na wątek o olejowaniu, bo bym chyba się popłakała ze śmiechu...

Nie obraźcie się dziewczyny, ale jak czytam wasze zwierzenia z walki o przyrost to też mi się śmiać trochę chce

Pozwólcie, że was trochę do edukuję w kwestii budowy paznokcia
1. Ta fałda naskórka, którą nazywacie przyrostem nazywa się fachowo hyponychium. Nie mam wam za złe nazywanie tego przyrostem, bo raczej żadna z dziewczyn obecnych tutaj nie wymyśliła tego określenia, tylko spotkała się z nim w innym miejscu tego forum i zaczeła go używać dlatego, że nie znałyście fachowej nazwy (ja też jej kiedyś nie znałam ).
2. Hyponychium jest fałdem naskórka zbudowanym ze zrogowaciałych komórek łożyska (ta różowa część paznokcia) i jego rolą jest zapobieganie dostawania się bakterii i drobnoustrojów między płytkę a łożysko.
3. Hyponychium zaczyna być zauważalne pod paznokciem gdy nosimy przez długi czas dłuższe paznokcie, dlatego też często można zaobserwować pojawienie się tego przy noszeniu hybryd i daje wrażenie wydłużenia łożyska paznokcia.
4. Olejowanie nie ma realnego wpływu na pojawienie się hyponychium. Jedynie stosowanie olejku z drzewa herbacianego może sprawić, że płytka zacznie zrastać się z łożyskiem, ale tylko i wyłącznie w przypadku gdy wcześniej nastąpiło oddzielenie się płytki od paznokcia (onychylioza).
5. Olejowanie nie powoduje wydłużenia łożyska paznokcia, gdyż jego długość i kształt zależą od budowy paznokcia, które jest uwarunkowane w głównej mierze genetycznie.
6. Noszenie hybryd też nie powoduje pojawienia się hyponychium.

Na koniec zostawiałam dla was największy smaczek .

7. Otóż, pojawienie się hyponychium zależy tylko i wyłącznie od długości noszonych paznokci przy równoczesnym niegrzebaniu pod paznokciem celem usunięcia spod niego brudu. Dlatego też panie udzielające się w tym wątku zauważają u siebie pojawienie się hyponychium, gdyż nosząc paznokcie hybrydowe nie czyszczą ich maniakalnie z brudu, gdyż go nie widzą i nie drażni ich odrobina brudu za pazurem. Natomiast panie, które olejują paznokcie i nie malują ich kolorowymi lakierami nie mogą się dochować hyponychium, bo często czyszczą paznokcie z brudu który się tam zbiera i tym samym odsuwają hyponychium narzędziem, którego używają.

Tyle w temacie przyro.... tfu, hyponychium. I tak pewnie nikt tego nie przeczyta"
__________________
Tosia 21.09.2012
Marysia 29.12.2014

Edytowane przez Mama Tosi
Czas edycji: 2016-12-15 o 16:39
Mama Tosi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-15, 17:45   #2704
201701110916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 48
Dot.: Olejowanie paznokci i nie tylko cz. III

Mama Tosi, szkoda to nawet cytować a do tej Pani mam jedno zdanie - xxxxxxxx znalazła się taka mądra. to nie jest forum naukowe żeby nie można było wymyślić sobie nazwy "przyrost" na przyrastający naskórek pod paznokciem jeszcze "nie ma nam tego za złe", haha, dzięki za łaskę. po za tym są jakieś badania naukowe że olejowanie nie wpływa na długość płytki? jeśli tak to poproszę o link. Majowa Rosa sobie wymyśliła swój przyrost? a robi w akwarystyce więc pewnie co chwilę czymś pod nimi uwadza. ja pod paznokciami nie dłubię, noszę pomalowane i długie a nie przyrasta. przyrasta jak olejuję czymkolwiek regularnie zabroni mi ktoś? gdyby nie ten wątek to miałabym dalej płytki jak dziecko.

poza tym niech pani mądralińska poczyta o składzie hybryd. czym traktuje swój organizm. ludzie po Semilaku mają nawet pieczenie w przełyku (od zwykłego wdychania powietrza jak malują paznokcie) i uczulenie na powiekach nawet. proponuję dołączyć do grupy "Uczuleni na hybrydę na facebooku". dermatolodzy nie potrafią wykryć dokładnie co uczula z tego ogromu chemii.chemii w hybrydach jakiej mało. uczulające i rakotwórcze akrylany. mi nie potrzeba takich wynalazków. mi zwykłe lakiery trzymają się do dwóch tygodni i to zasługa olejowania. ostatnio nosiłam lakier bez odprysków 19 dni. Majowa Rosa tez pisze o takim zjawisku


Uff... musiałam

---------- Dopisano o 18:45 ---------- Poprzedni post napisano o 18:38 ----------

i po co tu siedzisz dziewczyno (Mama Tosi) skoro sama nabijasz się z nas? pozwól, że zacytuję :

" Napisane przez Mama Tosi
Wiecie co dziewczyny?
Czytam was i się śmieję hehe.
Jakby tu wpadły przyrostomaniaczki z wątku o olejowaniu paznokci, to by chyba padły z wrażenia
Na forum "naturalne paznokcie" laski olejują, kminią co tu zrobić, żeby mieć przyrost. Mierzą go linijką, robią zdjęcia paznokci, żeby móc porównać zmiany np. po roku, jarają się choćby mikromilimetrem przyrostu, rozpaczają, że u nich przyrost nic nawet po roku się nie powiększył etc.
A na "paznokciach hybrydowych" dziewczyny się zastanawiają jak się pozbyć przyrostu.
Dwa różne światy "

Edytowane przez RosesAreRed
Czas edycji: 2016-12-16 o 03:21 Powód: Razace slownictwo
201701110916 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-15, 21:02   #2705
Kiwaczka
Wtajemniczenie
 
Avatar Kiwaczka
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Wodzisław śląski
Wiadomości: 2 158
Dot.: Olejowanie paznokci i nie tylko cz. III

Zakochałam się w olejku kokosowym nie dość że pięknie pachnie to ładnie nawilża. W naturze ostatnio widziałam olejek różany. Swego czasu też go używałam i ładnie na przyrost działał (a przy okazji na cere :p)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kiwaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-16, 00:21   #2706
Mama Tosi
Rozeznanie
 
Avatar Mama Tosi
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 534
Dot.: Olejowanie paznokci i nie tylko cz. III

[1=377b519153ace8f38426cdf 0b0980aad6bbc22c4_6559502 6836b4;68660591]

i po co tu siedzisz dziewczyno (Mama Tosi) skoro sama nabijasz się z nas? pozwól, że zacytuję :

" Napisane przez Mama Tosi
Wiecie co dziewczyny?
Czytam was i się śmieję hehe.
Jakby tu wpadły przyrostomaniaczki z wątku o olejowaniu paznokci, to by chyba padły z wrażenia
Na forum "naturalne paznokcie" laski olejują, kminią co tu zrobić, żeby mieć przyrost. Mierzą go linijką, robią zdjęcia paznokci, żeby móc porównać zmiany np. po roku, jarają się choćby mikromilimetrem przyrostu, rozpaczają, że u nich przyrost nic nawet po roku się nie powiększył etc.
A na "paznokciach hybrydowych" dziewczyny się zastanawiają jak się pozbyć przyrostu.
Dwa różne światy "
[/QUOTE]

Strasznie porywcza jesteś.
Do tego zachowujesz się, jakbyś była Sherlockiem Holmesem hehe, bo "zdemaskowałaś" mnie cytując mój post, który jest wypowiedzią publiczną na forum i każdy może sobie ją przeczytać.
Zupełnie nie rozumiem, skąd u ciebie takie nerwy.
Gdzie w mojej wypowiedzi widzisz nabijanie się z was?
Stwierdziłam tylko fakt, że jak się czyta przyrostomaniaczki i hybrydomaniaczki, to widać, że to są dwa różne światy.
Jedne mają problem, jak wyhodować przyrost a inne jak się go pozbyć.
Mnie to osobiście rozbawiło.
I jakbyś poczytała całą dyskusję na hybrydowym o przyroście, to może byś zauważyła, że nie naśmiewam się z was tutaj, tylko mnie rozbawiła sytuacja, że ktoś chce się pozbyć przyrostu,a ktoś inny tak bardzo chce go mieć, że aż mierzy linijką, czy mu się zwiększył.
Nie myślałam, że duży przyrost może być dla kogoś problemem.

Robię hybrydy i olejuję i szczerze mówiąc większy przyrost zrobił mi się przez 6 miesięcy hybrydowania i olejowania niż przez 4 lata samego olejowania.

Być może cię zasmucę, ale powiem ci, że wchodzę na ten wątek od ponad 4 lat i dalej będę to robić.

Pozdrawiam i więcej opanowania życzę.

Kultury też by się więcej przydało. [1=377b519153ace8f38426cdf 0b0980aad6bbc22c4_6559502 6836b4;68660591]
nie zesrajta się z tej spiny [/QUOTE] Piękna merytoryczna wypowiedź. Brawo młoda damo.
__________________
Tosia 21.09.2012
Marysia 29.12.2014

Edytowane przez Mama Tosi
Czas edycji: 2016-12-16 o 00:33
Mama Tosi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-16, 03:22   #2707
RosesAreRed
Moderatorka z pazurem
 
Avatar RosesAreRed
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13 256
Dot.: Olejowanie paznokci i nie tylko cz. III

Lavender, opanuj emocje i uwazniej dobieraj slowa
RosesAreRed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-12-16, 10:03   #2708
czuszka82
z pazurem
 
Avatar czuszka82
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Święte Miasto
Wiadomości: 4 758
Dot.: Olejowanie paznokci i nie tylko cz. III

A ja przypominam o niecytowaniu zdjec
__________________
I will do what queens do. I will rule.
czuszka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-16, 17:44   #2709
201701110916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 48
Dot.: Olejowanie paznokci i nie tylko cz. III

MamaTosi dzieki napewno skorzystam z rad mądrzejszej i starszej koleżanki. tobie zaś by się przydało troszkę mniej obłudy po twojej wypowiedzi na tamtym forum wcale nie widać kpiny wobec nas ja też tu jestem od czterech lat i uważam że to bardzo wartościowy wątek


co by zmienić temat - poleca któraś z was jakieś złotko do paznokci? wypatrzyłam wśród lakierów złoty z Delii, ktoś ma?

Edytowane przez 201701110916
Czas edycji: 2016-12-16 o 17:54
201701110916 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-16, 17:53   #2710
Miss Saeki
Zakorzenienie
 
Avatar Miss Saeki
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7 209
Dot.: Olejowanie paznokci i nie tylko cz. III

Czytam i jeden i drugi wątek i serio nie widzę, żeby Mama Tosi jakoś kpiła z wizażanek z tego wątku.
__________________
Książki LC
Miss Saeki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-16, 18:17   #2711
201701110916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 48
Dot.: Olejowanie paznokci i nie tylko cz. III

Cytat:
Napisane przez Miss Saeki Pokaż wiadomość
Czytam i jeden i drugi wątek i serio nie widzę, żeby Mama Tosi jakoś kpiła z wizażanek z tego wątku.
"Czytam was i się śmieję hehe.
Jakby tu wpadły przyrostomaniaczki z wątku o olejowaniu paznokci, to by chyba padły z wrażenia
Na forum "naturalne paznokcie" laski olejują, kminią co tu zrobić, żeby mieć przyrost. Mierzą go linijką, robią zdjęcia paznokci, żeby móc porównać zmiany np. po roku, jarają się choćby mikromilimetrem przyrostu, rozpaczają, że u nich przyrost nic nawet po roku się nie powiększył etc."

szkoda że sama tu siedzi i walczy o przyrost
201701110916 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-16, 18:31   #2712
RosesAreRed
Moderatorka z pazurem
 
Avatar RosesAreRed
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13 256
Dot.: Olejowanie paznokci i nie tylko cz. III

Lavender nie rob dymu na sile. Nikt tu sie z nikogo nie nasmiewa. Zwrocono tylko uwage, ze jedni o przyrost walcza, inni wydlubuja. Dwa rozne podejscia na 2 roznych watkach. Nikt sie z nikogo nie smieje.
Nie bede tolerowac tu tonu wypowiedzi jaki prezentujesz.

Jesli temat bedzie kontynuowany, poleca ostrzezenia. Trzeci raz nie bede ostrzegac

Edytowane przez RosesAreRed
Czas edycji: 2016-12-16 o 18:32
RosesAreRed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-16, 21:06   #2713
madkru
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 44
Dot.: Olejowanie paznokci i nie tylko cz. III

[1=377b519153ace8f38426cdf 0b0980aad6bbc22c4_5d5886f 2b45de;68695376]
co by zmienić temat - poleca któraś z was jakieś złotko do paznokci? wypatrzyłam wśród lakierów złoty z Delii, ktoś ma?[/QUOTE]

Ja mam z Sally Hansen ładny złoty i ostatnio kupiłam dwa odcienie zlotego z Bell. Jakaś limitowana seria w biedronce
madkru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-16, 21:17   #2714
Mama Tosi
Rozeznanie
 
Avatar Mama Tosi
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 534
Dot.: Olejowanie paznokci i nie tylko cz. III

[1=377b519153ace8f38426cdf 0b0980aad6bbc22c4_5d5886f 2b45de;68696226]"

szkoda że sama tu siedzi i walczy o przyrost [/QUOTE]
Już nie walczę o przyrost.
Pisałam o tym i w tym wątku i w wątku hybrydowym.
Przyrost mi się zrobił bardzo duży, od kiedy zaczęłam robić hybrydy.
Mechanizm tego jest prosty.
Przy hybrydach paznokcie się nie łamią, więc przyrost ma się do czego przyczepić i nie jest narażony na urazy.
Aktualnie nie jestem w stanie skrócić paznokci na zero właśnie z powodu przyrostu.
6 miesięcy robienia hybryd dało lepsze efekty niż 4 lata olejowania.
__________________
Tosia 21.09.2012
Marysia 29.12.2014
Mama Tosi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-16, 23:19   #2715
vanilla11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 32
Dot.: Olejowanie paznokci i nie tylko cz. III

Witam wszystkich bardzo serdecznie mam nadzieje ze moge dolaczyc do Was
Paznokcie obgryzalam odkad pamietam, czyli przeszlo 20 lat... Postanowilam raz na zawsze z tym okropnym nalogiem skonczyc i mniej wiecej od poczatku listopada tego nie robie a solidnie o pazurki dbam. Nie jest idealnie i pewnie napewno szybko to nie nastapi (o ile w ogole to nastapi) ale nie poddaje sie i dzielnie walcze by bylo lepiej, tzn. Olejuje kilka razy dziennie, zawsze sa pomalowane odzywka Lara Conti oraz polykam skrzypowite.
Pazurki odrobinke sie wzmocnily, widac w polowie dlugosci linie przejscia odkad zaczelam o nie dbac
Najbardziej jednak zalezy mi na przyroscie, mam nadzieje ze wraz z systematycznoscia i on zacznie rosnac
Dodaje swiezutkie zajecie z dzis:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg image.jpg (146,1 KB, 131 załadowań)
vanilla11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-16, 23:34   #2716
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Olejowanie paznokci i nie tylko cz. III

Cytat:
Napisane przez Mama Tosi Pokaż wiadomość
Już nie walczę o przyrost.
Pisałam o tym i w tym wątku i w wątku hybrydowym.
Przyrost mi się zrobił bardzo duży, od kiedy zaczęłam robić hybrydy.
Mechanizm tego jest prosty.
Przy hybrydach paznokcie się nie łamią, więc przyrost ma się do czego przyczepić i nie jest narażony na urazy.
Aktualnie nie jestem w stanie skrócić paznokci na zero właśnie z powodu przyrostu.
6 miesięcy robienia hybryd dało lepsze efekty niż 4 lata olejowania.
1. Tu się nie zgodzę, nie noszę hybryd, paznokcie mi się nie łamią, przyrost mam. Także to nie jest zasada.

2. Ja również. Ale nie ma to związku z hybrydami. Obstawiam, że to bardziej kwestia utwardzenia płytki hybrydą + nie grzebanie pod nią.

Nie ma co się licytować bo są dziewczyny, które hybryd nie mogą nosić i muszą "walczyć" o przyrost naturalnie - olejowaniem
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-17, 08:14   #2717
Kiwaczka
Wtajemniczenie
 
Avatar Kiwaczka
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Wodzisław śląski
Wiadomości: 2 158
Dot.: Olejowanie paznokci i nie tylko cz. III

Vanilla, witamy ładną masz płytkę ja swoją jak zaczynałam olejkować miałam o połowę mniejszą i w dużo gorszym stanie także u Ciebie szybko powinno widać zmiany

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kiwaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-17, 10:16   #2718
vanilla11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 32
Dot.: Olejowanie paznokci i nie tylko cz. III

Dziękuje bardzo ale na zdjęciu to i tak moja 'lepsza' dłoń, na prawej dłoni paznokcie są
słabsze i jeden tj. Wskazujący troszkę zdeformowany przez obgryzanie, ale walczę dalej, nie poddaje sie! :P
vanilla11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-17, 10:19   #2719
Mama Tosi
Rozeznanie
 
Avatar Mama Tosi
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 534
Dot.: Olejowanie paznokci i nie tylko cz. III

Cytat:
Napisane przez Lavi92 Pokaż wiadomość
1. Tu się nie zgodzę, nie noszę hybryd, paznokcie mi się nie łamią, przyrost mam. Także to nie jest zasada.

2. Ja również. Ale nie ma to związku z hybrydami. Obstawiam, że to bardziej kwestia utwardzenia płytki hybrydą + nie grzebanie pod nią.

Nie ma co się licytować bo są dziewczyny, które hybryd nie mogą nosić i muszą "walczyć" o przyrost naturalnie - olejowaniem
Nie no wiadomo, że to nie jest zasada, że jedynym sposobem na przyrost jest hybryda.
Moje paznokcie od zawsze były miękkie i delikatne. Nie szło ich zapuścić. Twarde są dopiero po hybrydzie.
Chodzi mi tylko o to, że sposobem na przyrost są dłuższe paznokcie. Jeśli mamy takie równe z opuszkiem, to z przyrostem będzie krucho. Po prostu nie ma się on o co zaczepić. Ja bez hybryd nie byłam w stanie mieć paznokci za opuszek - łamały się i rozdwajały.
Najlepszy wynik z przyrostem mam przy hybrydzie i olejowaniu.
__________________
Tosia 21.09.2012
Marysia 29.12.2014
Mama Tosi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-17, 10:48   #2720
razdwapiec
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: kuj-pom
Wiadomości: 3 374
Dot.: Olejowanie paznokci i nie tylko cz. III

Ja ostatnio ze względu na wygodę używam tylko olejku Laura Conti, o takiego -> https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,7...-paznokci.html. I z przykrością stwierdzam, że wysuszył mi skórki okrutnie. Już nawet bez olejowania miałam ładne, bez żadnych zadziorków, odsuwałam je tylko co jakiś czas paznokciem albo nawet nie, bo nie było takiej potrzeby... Teraz przy niektórych paznokciach mam takie suche zadziory, że mnie aż boli. Same paznokcie mam w porządku (myślę że to w dużej mierze sprawka zdrowego jedzenia), ale te skórki... Macie jakieś pozaolejowe sposoby na nawilżenie ich? Kremuję, noszę rękawiczki na mróz, a one i tak są suche jak wiórki, najgorsze jest to że bolą.
__________________
razdwapiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-17, 10:56   #2721
Kiwaczka
Wtajemniczenie
 
Avatar Kiwaczka
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Wodzisław śląski
Wiadomości: 2 158
Dot.: Olejowanie paznokci i nie tylko cz. III

U mnie pomogła wazelina. smarowałam tylko skórki, delikatnie i cienko. Dość szybko doszły do siebie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kiwaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-17, 11:28   #2722
Miss Saeki
Zakorzenienie
 
Avatar Miss Saeki
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7 209
Dot.: Olejowanie paznokci i nie tylko cz. III

Cytat:
Napisane przez Lavi92 Pokaż wiadomość
1. Tu się nie zgodzę, nie noszę hybryd, paznokcie mi się nie łamią, przyrost mam. Także to nie jest zasada.

2. Ja również. Ale nie ma to związku z hybrydami. Obstawiam, że to bardziej kwestia utwardzenia płytki hybrydą + nie grzebanie pod nią.

Nie ma co się licytować bo są dziewczyny, które hybryd nie mogą nosić i muszą "walczyć" o przyrost naturalnie - olejowaniem
A co ma piernik do wiatraka?
Mama Tosi napisała, ze przy hybrydach paznokcie się nie łamią i jest to prawdą. Sama temu nie zaprzeczyłaś. Nie napisała przecież, że tylko przy hybrydach się nie łamią.... W żadnym stwierdzeniu nie było, że jak ktoś nie nosi hybryd to się łamią... trochę logiki...

---------- Dopisano o 12:28 ---------- Poprzedni post napisano o 12:28 ----------

Cytat:
Napisane przez Kiwaczka Pokaż wiadomość
U mnie pomogła wazelina. smarowałam tylko skórki, delikatnie i cienko. Dość szybko doszły do siebie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A co mają skórki do przyrostu?
__________________
Książki LC
Miss Saeki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-17, 11:31   #2723
Kiwaczka
Wtajemniczenie
 
Avatar Kiwaczka
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Wodzisław śląski
Wiadomości: 2 158
Dot.: Olejowanie paznokci i nie tylko cz. III

Miss Saeki, moja odpowiedź była do razdwapiec. I dotyczyła skórek a nie przyrostu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kiwaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-17, 11:34   #2724
razdwapiec
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: kuj-pom
Wiadomości: 3 374
Dot.: Olejowanie paznokci i nie tylko cz. III

Cytat:
Napisane przez Kiwaczka Pokaż wiadomość
U mnie pomogła wazelina. smarowałam tylko skórki, delikatnie i cienko. Dość szybko doszły do siebie
Dziękuję, będę próbować.
__________________
razdwapiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-17, 11:34   #2725
Miss Saeki
Zakorzenienie
 
Avatar Miss Saeki
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7 209
Dot.: Olejowanie paznokci i nie tylko cz. III

Cytat:
Napisane przez Kiwaczka Pokaż wiadomość
Miss Saeki, moja odpowiedź była do razdwapiec. I dotyczyła skórek a nie przyrostu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
OK Bo się zastanawiałam o co chodzi
__________________
Książki LC
Miss Saeki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-17, 13:03   #2726
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Olejowanie paznokci i nie tylko cz. III

Cytat:
Napisane przez Mama Tosi Pokaż wiadomość
Nie no wiadomo, że to nie jest zasada, że jedynym sposobem na przyrost jest hybryda.
Moje paznokcie od zawsze były miękkie i delikatne. Nie szło ich zapuścić. Twarde są dopiero po hybrydzie.
Chodzi mi tylko o to, że sposobem na przyrost są dłuższe paznokcie. Jeśli mamy takie równe z opuszkiem, to z przyrostem będzie krucho. Po prostu nie ma się on o co zaczepić. Ja bez hybryd nie byłam w stanie mieć paznokci za opuszek - łamały się i rozdwajały.
Najlepszy wynik z przyrostem mam przy hybrydzie i olejowaniu.
Jasne, że tak Tylko jeśli teraz nosisz hybrydy to jest spoko, a nie ma pewność, że po ściągnięciu ten stan się utrzyma. Bo jeśli z natury mamy liche paznokcie (nie mówię o Twoich!) to hybrydy tego nie zmienią.
Nigdy nie miałam problemu z paznokciami, wyhodowałam przyrost, nosiłam hybrydy i jak z nimi skończyłam to chwilę paznokcie dochodziły do siebie, nie były takie jak zawsze. Ale każdy robi jak uważa i tego się trzymajmy
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-17, 15:45   #2727
vanilla11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 32
Dot.: Olejowanie paznokci i nie tylko cz. III

Dodaje jeszcze zdjecia porównawcze, różnica około 1,5 miecha
Nie widziałam wielkiej zmiany, dopiero po porównaniu zdjeć myśle ze widać co nie co zastanawiam sie teraz tylko nad kształtem Jaki by mi pasował?
I wybaczcie oczywiście ze paznokcie nie są idealnie czyste ale same wiecie jak to jest podczas olejowania sama ze sobą walczę by nie dłubać
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpeg image.jpeg (109,9 KB, 155 załadowań)
vanilla11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-17, 16:24   #2728
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Olejowanie paznokci i nie tylko cz. III

Cytat:
Napisane przez vanilla11 Pokaż wiadomość
Dodaje jeszcze zdjecia porównawcze, różnica około 1,5 miecha
Nie widziałam wielkiej zmiany, dopiero po porównaniu zdjeć myśle ze widać co nie co zastanawiam sie teraz tylko nad kształtem Jaki by mi pasował?
I wybaczcie oczywiście ze paznokcie nie są idealnie czyste ale same wiecie jak to jest podczas olejowania sama ze sobą walczę by nie dłubać
Jak dla mnie na pewno nie na prosto. Lekko zaokrąglone? Żeby wysmuklić płytkę?
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-18, 09:45   #2729
Kiwaczka
Wtajemniczenie
 
Avatar Kiwaczka
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Wodzisław śląski
Wiadomości: 2 158
Dot.: Olejowanie paznokci i nie tylko cz. III

Tak się "bawiłam" wałem paznokciowym że mi się ropa w nim zebrała :/ dobrze że mam olejek herbaciany to szybciej zejdzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kiwaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-18, 15:09   #2730
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Olejowanie paznokci i nie tylko cz. III

Cytat:
Napisane przez Kiwaczka Pokaż wiadomość
Tak się "bawiłam" wałem paznokciowym że mi się ropa w nim zebrała :/ dobrze że mam olejek herbaciany to szybciej zejdzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cholerka, nawet nie chcę wiedzieć co robiłaś! Wymocz w ciepłych mydlinach, powinno szybciej pomóc I olejek również nie zaszkodzi.
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-11-18 21:26:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:39.