Problem z miesiączką. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-14, 10:18   #1
Kaseńka/Wawa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 6
Angry

Problem z miesiączką.


Witam!
Mam nadzieję ,że jakieś dobre serducho odpowie na moje pytanie ,bo zaczynam się denerwować.
Mam 18 lat i miesiączkuję od ok 6. Zawsze miałam szczęście bo mój okres przychodził i odchodził jak w zegarku (co 21 dni musiałam męczyć się 7 lub 6 dni) ,ale ostatnio mój organizm płata mi figle np. (ostatnio mój okres spóźnił się o tydzień i nie był tak obfity jak zawsze). Moje pytanie jest takie ,czy to możliwe ,że po 6 latach regularnych miesiączek mój organizm przestawia się na krótsze cykle???Wiem ,że to głupio brzmi ,ale nie wiem jak inaczej zadać to pytanko.Zaczęłam się nad tym zastanawiać wczoraj. Niedługo czeka mnie niedługa podróż i w tym samym czasie (jak na złość) wypada mi okres.Kilka dni temu przeglądałam forum i czytałam o domowych sposobach przesuwania miesiączki - moczenie nóg w ciepłej wodzie itp. Nie wierzyłam w te sposoby ,ale postanowiłam spróbować (nigdy tego nie robiłam ,to może zadziała) i zadziałało!Okres przyszedł 4 dni wcześniej ,ale jest jakiś dziwny...normalnie miałam dosyć obfite miesiączki ,w skali od 1do 10 oceniam na 7-8,a teraz ledwo co skapnie (a objawy są normalne). I znowu wracam do mojego pytania ,czy to możliwe ,że mój organizm się "przestawił"???? Nie wiem czy mam to traktować jak normalny cykl ,czy tylko jako plamienia.Dodam ,że nie biorę tabletek antykoncepcyjnych ,ani innych leków (przez jakiś czas przyklejałam sobie plasterki na celulitis ,ale robiłam to nieregularnie i szybko przestałam). Może któraś z Was miała podobny problem????
Dzięki za odpowiedzi
Kaseńka/Wawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-14, 17:21   #2
dr W.Kazimierak
Rozeznanie
 
Avatar dr W.Kazimierak
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 559
Dot.: Problem z miesiączką.

Nieregularności w miesiączkowaniu zdarzają się i mogą trwać różnie długo.
Jeżeli taka nieregularność trwa dłużej niż 1 -2 cykle, warto skorzystać z porady lekarskiej. Pozwoli to ustalić prawdopodobną przyczynę zaburzeń.
Częstym powodem takich jest stosowanie różnych diet odchudzających.
__________________
Dr Wojciech Kazimierak
www.twojginekolog.pl
tel. 0609 93 93 93 - sprawy pilne, umawianie wizyt
Leczenie nie może być bardziej uciążliwe od choroby
dr W.Kazimierak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:18.