Reklamacja CCC - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-02, 09:16   #31
Aramintha
Wtajemniczenie
 
Avatar Aramintha
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bywa tu, bywa tam, bywa też gdzie indziej...
Wiadomości: 2 110
Dot.: Reklamacja CCC

Cytat:
Napisane przez nellady Pokaż wiadomość
tak...w sumie od razu powiedziano mi, że mogą wymienić na granatowe...a ja wtedy wolałam poczekać i dostać takie jakie kupiłam, no ale nie było.

A można tak?
Można. Jeżeli reklamacja została uznana, to klient może żądać naprawy towaru albo wymiany na nowy (identyczny). Skoro sprzedawca nie jest w stanie sprostać tym żądaniom, to klient ma prawo domagać się zwrotu pieniędzy.
Podstawa prawna : art. 8 ust. 1 i 4 Ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego

Towar identyczny w przypadku butów to ten sam model, rozmiar, kolor itd. I nie daj sobie wcisnąć kitu, że nie zwracają pieniędzy w takich przypadkach, tylko w zamian można wybrać coś innego ze sklepu.
Aramintha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-02, 22:53   #32
nellady
Zakorzenienie
 
Avatar nellady
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 9 090
Dot.: Reklamacja CCC

Cytat:
Napisane przez Aramintha Pokaż wiadomość
Można. Jeżeli reklamacja została uznana, to klient może żądać naprawy towaru albo wymiany na nowy (identyczny). Skoro sprzedawca nie jest w stanie sprostać tym żądaniom, to klient ma prawo domagać się zwrotu pieniędzy.
Podstawa prawna : art. 8 ust. 1 i 4 Ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego

Towar identyczny w przypadku butów to ten sam model, rozmiar, kolor itd. I nie daj sobie wcisnąć kitu, że nie zwracają pieniędzy w takich przypadkach, tylko w zamian można wybrać coś innego ze sklepu.
Oo dziękuję będę wiedziała na przyszłość byłam już w ccc i wymieniłam buty na właśnie inny model, ale mi się podobają, także jestem zadowolona.
Okazało się, że buty muszę odebrać w tym samym sklepie co składałam reklamację. Dla mnie to jednak trochę bez sensu, przecież to jest jedna sieć sklepów, mają wszystko w systemie chyba.
__________________


Czasem nie wolno odpuścić i stanąć z boku,
bo w życiu są sprawy dużo ważniejsze, niż spokój!
Na kolanach, po kamieniach, póki tylko jest sens.
nellady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-03, 08:47   #33
ewcia1980
Raczkowanie
 
Avatar ewcia1980
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 245
Dot.: Reklamacja CCC

A ja mam pytanie czy reklamując buty trzeba zwrócić je w pudełku? Czy można w jednorazówce?
ewcia1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-03, 20:17   #34
Aramintha
Wtajemniczenie
 
Avatar Aramintha
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bywa tu, bywa tam, bywa też gdzie indziej...
Wiadomości: 2 110
Dot.: Reklamacja CCC

Cytat:
Napisane przez ewcia1980 Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie czy reklamując buty trzeba zwrócić je w pudełku? Czy można w jednorazówce?
Nie trzeba w pudełku. Reklamujesz towar, a nie opakowanie.
Aramintha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-04, 19:19   #35
ktosik26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1
Dot.: Reklamacja CCC

Witam! w sierpniu kupilam buty w firmie ccc, we wrzesniu zaczelam je nosic i po 2ygodniach musialam znaiesc do reklamacji, Pani w reklamacji napisala odklejenie, zdarcie materialu ze str wewnetrznej, gdy odebralam buty firma nie naprawila tego co chcialam bo zamiast wewnetrznej warstwy chcialam zewnetrzna i pani mnie przepraszala za pomylke. po kolejnych 2 tygodniach znaioslam buty z tymi samymi wadami jakie wczesniej i zabarli mi je znow na 2tyg oraz kartke z poprzednia reklamacja, ale nie uznano mi reklamacji i nic z nimi nie zorbili, nawet ich nie skleili. napisali tak:
Szanowna Pani,
Informuję , że Pani reklamacja została uznana za bezpodstawną.
Poniżej przesyłam decyzję.

Uszkodzenia w takiej ilości i takich rozmiarów powstały w wyniku dalszego świadomego użytkowania obuwia przez użytkownika, pomimo powstania pierwszych ich oznak. Uszkodzenia są w miejscach bardzo widocznych i łatwych do zauważenia przez użytkownika. Klient przedstawił obuwie do reklamacji po doprowadzeniu go do całkowitej dewastacji a uszkodzeń do rozmiaru, których nie można usunąć.
Takim postępowaniem klient sam pozbawił się prawa do pozytywnego rozpatrzenia reklamacji.

w sklepie Pani kazala mi napisac odwloanie, prosze o pomoc w tej sprawie
ktosik26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-05, 21:18   #36
Aramintha
Wtajemniczenie
 
Avatar Aramintha
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bywa tu, bywa tam, bywa też gdzie indziej...
Wiadomości: 2 110
Dot.: Reklamacja CCC

Cytat:
Napisane przez ktosik26 Pokaż wiadomość
Witam! w sierpniu kupilam buty w firmie ccc, we wrzesniu zaczelam je nosic i po 2ygodniach musialam znaiesc do reklamacji, Pani w reklamacji napisala odklejenie, zdarcie materialu ze str wewnetrznej, gdy odebralam buty firma nie naprawila tego co chcialam bo zamiast wewnetrznej warstwy chcialam zewnetrzna i pani mnie przepraszala za pomylke. po kolejnych 2 tygodniach znaioslam buty z tymi samymi wadami jakie wczesniej i zabarli mi je znow na 2tyg oraz kartke z poprzednia reklamacja, ale nie uznano mi reklamacji i nic z nimi nie zorbili, nawet ich nie skleili. napisali tak:
Szanowna Pani,
Informuję , że Pani reklamacja została uznana za bezpodstawną.
Poniżej przesyłam decyzję.

1. Uszkodzenia w takiej ilości i takich rozmiarów powstały w wyniku dalszego świadomego użytkowania obuwia przez użytkownika, pomimo powstania pierwszych ich oznak. Uszkodzenia są w miejscach bardzo widocznych i łatwych do zauważenia przez użytkownika. Klient przedstawił obuwie do reklamacji po doprowadzeniu go do całkowitej dewastacji a uszkodzeń do rozmiaru, których nie można usunąć.
Takim postępowaniem klient sam pozbawił się prawa do pozytywnego rozpatrzenia reklamacji.


2. w sklepie Pani kazala mi napisac odwloanie, prosze o pomoc w tej sprawie
1. Swego czasu dostałam dosłownie identyczną odpowiedź na reklamację w CCC, korzystają z gotowych wzorów odpowiedzi na reklamacje.

2. Nie ma czegoś takiego jak odwołanie od decyzji w sprawie reklamacji. Jest kolejna reklamacja i można składać dowolną ich ilość.
Może npisz, że uszkodzenia powstały w krótkim czasie, obuwie nie było użytkowane często ani w ekstremalnych warunkach, a powstały stopień uszkodzeń świadczy o wadach ukrytych tego obuwia i jego niskiej jakości. Podkreśl, że jest to kolejna reklamacja tych butów, a poprzednia została uznana. Dodatkowo zażądaj na podstawie art. 4 ust. 1 ustawy z dn. 27.07.2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego powołania biegłego rzeczoznawcy w celu oceny przyczyn powstania uszkodzeń obuwia.
Rzeczoznawca powoływany jest przez sprzedawcę i na jego koszt.
Cytowana wyżej ustawa zawiera domniemanie, że jeżeli klient zareklamuje wadę przed upływem 6 miesięcy od daty zakupu to towar na pewno miał wadę materiałową, produkcyjną, technologiczną itp. już w chwili jego wydania klientowi, czyli za tą wadę odpowiada sprzedawca. Cieżar dowodu, że towar nie był wadliwy w momencie jego sprzedaży, a wada powstała z winy klienta, obciążą sprzedawcę. Sprzedawca chcąc uwolnić się od odpowiedzialności za sprzedaż wadliwego towaru powinien udowodnić np. poprzez opinię rzeczoznawcy, że wada powstała z winy klienta. Za udowodnienie takiego stanu rzeczy nie można jednak przyjąć odpowiedzi sprzedwawcy przytoczonej jak wyżej.

Na przyszłość dokładnie czytaj zgłoszenie reklamacyjne przed jego podpisaniem. Nie masz też obowiązku zgłaszać reklamacji na formularzu z CCC, możesz taką reklamację napisać w domu na zwykłej kartce i też mają obowiązek ją przyjąć i rozpatrzeć.

Sprawdź również termin w którym dostałaś odpowiedź na swoją reklamację, bo jeżeli został on przekroczony to reklamacja automatycznie jest uznana.
Aramintha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-27, 12:26   #37
rudaa20
Raczkowanie
 
Avatar rudaa20
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 92
Dot.: Reklamacja CCC

Ja tez chciałabym zanieść buty do reklamacji bo pękła mi podeszwa ale niestety nie mogę znaleźć paragonu. W ccc nie uwzględniają reklamacji bez paragonu?
rudaa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-19, 09:36   #38
janika789
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 3
Dot.: Reklamacja CCC

paragon jest podstawą do reklamacji, jest tam potwierdzenie co, gdzie, kiedy i za ile kupiłaś
janika789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-19, 10:26   #39
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: Reklamacja CCC

Podstawą reklamacji jest dowód zakupu, niekoniecznie paragon. http://prawo.rp.pl/artykul/242770.html
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.





Edytowane przez Veredise
Czas edycji: 2014-01-19 o 10:27
Veredise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-20, 08:35   #40
rudaa20
Raczkowanie
 
Avatar rudaa20
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 92
Dot.: Reklamacja CCC

A czy udało się komuś reklamować na podstawie innego dowodu zakupu niż paragon?
rudaa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-22, 17:28   #41
izga88
Zakorzenienie
 
Avatar izga88
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Szydłowiec
Wiadomości: 3 681
Dot.: Reklamacja CCC

Cytat:
Napisane przez Nikaaa152 Pokaż wiadomość
Czytałam gdzieś, że zamki i elementy ozdobne nie podlegają reklamacji. Nie wiem czy to dotyczy CCC
Też o tym słyszałam
__________________
,,...życie jest krótkie więc łam zasady, wybaczaj wszystko,całuj powoli,kochaj szczerze, śmiej się bez opamiętania i nigdy niczego nie żałuj..."
izga88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-23, 19:45   #42
janika789
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 3
Dot.: Reklamacja CCC

jedną z moich reklamacji też odrzucili twierdząc, że zamki i elementy ozdobne nie podlegają reklamacji, ale złożyłam reklamację tym razem moje własne pismo prosząc o wskazanie w którym miejscu ustawa mówi że te elementy nie podlegają reklamacji. Tym razem uznali reklamację
janika789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 13:15   #43
Beata_Batumi
Zadomowienie
 
Avatar Beata_Batumi
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Konstancin- Jeziorna
Wiadomości: 1 873
Dot.: Reklamacja CCC

tak, ja reklamowałam na podstawie wydruku z banku
__________________


Lilianka już z nami!
http://www.suwaczki.com/tickers/ijpbjw4zsby4rlk8.png
Beata_Batumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-21, 16:50   #44
tylia
Tylia
 
Avatar tylia
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1
Dot.: Reklamacja CCC

Dnia 23 listopada 2013 roku w jednym ze sklepów „CCC” kupiłam skórzane, zimowe buty. Przy zakupie pani ekspedientka poleciła mi „właściwy do konserwacji tych butów bezbarwny tłuszcz”. Zakupiłam go.
Nie było pogody sprzyjającej zimowym butom, więc dopiero koło 7 grudnia założyłam je po raz pierwszy. Po przyjściu do domu, zgodnie z zaleceniami użyłam „bezbarwnego tłuszczu”. I przeżyłam szok – buty okazały się różne. Jeden normalnie chłonął „bezbarwny tłuszcz” i stawał się matowy po paru minutach, a drugi… nie chłonął go wcale i błyszczał się jak lakierek.

Oczywiście, zanim złożyłam reklamację (11.12.13), powtórzyłam ten proces ponownie. Buty dalej były całkowicie różne.

Mimo tego, iż używałam „właściwego do konserwacji tych butów bezbarwnego tłuszczu” w odpowiedzi dostałam, że to moja wina, iż fabrycznie nowe buty są niejednakowe, ponieważ nie stosowałam odpowiedniej konserwacji. Choć ją stosowałam, a buty po prostu od nowości są wadliwe.

Rzecznik Praw Konsumenta odesłał mnie od razu do Inspekcji Handlowej. Tam pani powiedziała, że ewidentnie widać różnicę, że oba buty wykonane są z innej skóry, skoro jeden się błyszczy i jest pozagniatany, a drugi nie.

Mediacje, rzeczoznawca... 30 dni oczekiwania na odpowiedź... tylko po to, żeby dowiedzieć się, że tylko mi się wydaje, że te buty nie są takie same.

Moje roszczenia, wg. rzeczoznawcy są więc bezzasadne.

I tak za 229 zł + 10 zł za „właściwy do konserwacji tych butów bezbarwny tłuszcz” mam dwa różne buty.

Dobrze, że w tym roku zima taka jakaś... inna. Niczym moje buty

https://imageshack.com/i/mrc0odj - zdjęcie butów

Edytowane przez tylia
Czas edycji: 2014-02-21 o 16:58
tylia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-28, 22:03   #45
esy_floresy_20l
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 35
Dot.: Reklamacja CCC

Witam
25 kwietnia kupiłam czarne trampki w CCC, założyłam je 28 kwietnia, gdy wróciłam po kilku godzinach do domu okazało się że moje skarpetki są czarne, ponieważ buty puściły kolor
Zastanawiam się czy podlega to reklamacji ?
esy_floresy_20l jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 13:13   #46
anula9292
Przyczajenie
 
Avatar anula9292
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 10
Dot.: Reklamacja CCC

Cytat:
Napisane przez esy_floresy_20l Pokaż wiadomość
Witam
25 kwietnia kupiłam czarne trampki w CCC, założyłam je 28 kwietnia, gdy wróciłam po kilku godzinach do domu okazało się że moje skarpetki są czarne, ponieważ buty puściły kolor
Zastanawiam się czy podlega to reklamacji ?

Farbowanie nie podlega reklamacji.

I dziewczyny pamiętajcie, ten cały "rzeczoznawca" to po prostu wybrany przez firmę lokalny szewc. Taki, który osobiście po buty przyjeżdża, więc firma sama tych butów nawet nigdzie nie wysyła. No chyba, że są to buty, które były jeszcze wyprodukowane w Polsce i znajdują się czasami w sklepach. Wtedy to fakt, że obuwie jest wysyłane.

I po drugie, te wielkie "procedury reklamacyjne" to czasami lekka ściema. Reklamacja czasem i w ciągu godziny jest rozpatrywana, pracownik bierze ze wzorców z komputera formułkę i wystawia negatywną opinię i po reklamacji. A klient dla niepoznaki jest informowany np. tydzień później.
Zdarza się, że szewc zobaczy buty w sklepie i od ręki mówi, że tu i tu będzie negatywna opinia.

Warto więc iść do Państwowej Inspekcji Handlu, bo często wystawiane reklamacje są niezgodne z prawem.

Kolejnym faktem jest to, że buty są coraz to gorszej jakości.
anula9292 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-14, 01:57   #47
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Reklamacja CCC

W moich botkach z CCC zaledwie po 2 tyg.noszenia - wygięły się oba obcasy. Powiedzą i tak, że to wada wynikająca z użytkowania i eksploatacji, ba - może stwierdzą nawet, że chodzić nie umiem albo mam krzywe nogi.

Cóż, oczytałam się już na temat reklamacji w ccc i nie zamierzam się użerać. Wywalone w błoto 140 pln! Kochane a uwierzcie, nie na taaakich obcasach śmigam, a takich cudów to ja nie odśiwadczyłam. Jakbym przeszła w nich jeszcze z kilometr to zwyczajnie by odpadły te obcasy cholerne.

Omijajcie z daleka ten sklep i tyle... Jeszcze nigdy nie musiałam wyrzucać butów po tak krótkim okresie.

Edytowane przez sylvia_doll
Czas edycji: 2014-12-14 o 01:59
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-14, 11:09   #48
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Reklamacja CCC

ja też ostatnio oddałam buty do reklamacji. wewnętrzną stroną jednego buta zahaczyłam chyba podczas chodzenia o zamek z buta drugiego, zaciągnęłam (?) jakby skórkę i jej kawałek smętnie zwisał. Nie wiem, co to za skóra, że jej cienki kawałek można ot tak oderwać, jak sreberko z czekolady. W piątek minęły ustawowe 2 tygodnie na ich odpowiedź, nie odezwali się (telefon to za duży wysiłek, najwyraźniej), więc co by nie było, reklamacja musi zostać uznana.
Ciekawe, czy na reklamację w ogóle odpowiedzieli, dowiem się dopiero w tygodniu
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-16, 09:39   #49
nasturcja1308
Rozeznanie
 
Avatar nasturcja1308
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Inowrocław
Wiadomości: 853
Dot.: Reklamacja CCC

26.11. kupiłam kozaczki w ccc KLIK wszystko git majonez. 4 dnia od zakupu chciałam założyć buty a tu zonk. Lewy zamek nie chce się zapiąć i to nie na kostce tylko poniżej. Złożyłam reklamację, dziś mijał termin no i patrzę na stronie, a tu info, że reklamacja rozpatrzona i proszą o kontakt ze sklepem, więc dzwonię, a pani ze sklepu mi mówi, że reklamacja jest niezasadna, ale ona nic więcej nie wie, bo wszystkie dokumenty są w pudle z butami. Chyba nie pozostaje mi nic innego jak się odwołać, no bo co zrobię innego?
__________________
"Na wspólną radość, na chleb powszedni, na poranne otarcie oczu w blasku słonecznym, na nieustające sobą zdziwienie, na gniew, krzywdę i przebaczenie wybieram Ciebie." K. I. Gałczyński 26.04.2014

nasturcja1308 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-16, 11:00   #50
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Reklamacja CCC

Cytat:
Napisane przez nasturcja1308 Pokaż wiadomość
26.11. kupiłam kozaczki w ccc KLIK wszystko git majonez. 4 dnia od zakupu chciałam założyć buty a tu zonk. Lewy zamek nie chce się zapiąć i to nie na kostce tylko poniżej. Złożyłam reklamację, dziś mijał termin no i patrzę na stronie, a tu info, że reklamacja rozpatrzona i proszą o kontakt ze sklepem, więc dzwonię, a pani ze sklepu mi mówi, że reklamacja jest niezasadna, ale ona nic więcej nie wie, bo wszystkie dokumenty są w pudle z butami. Chyba nie pozostaje mi nic innego jak się odwołać, no bo co zrobię innego?
szkoda, że zadzwoniłaś, bo gdybyś tego nie zrobiła i oni też by zapomnieli, to musieliby Ci z automatu uznać reklamację.
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-17, 18:12   #51
Martino89
Przyczajenie
 
Avatar Martino89
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2
Dot.: Reklamacja CCC

Reklamowałem niedawno buty "na lato", rozkleiły się całkowicie. W odpowiedzi uzyskałem odpowiedź, że chodziłem w butach nieodpowiednich do aktualnej aury. Problem był jeden w tym czasie byłem w Izraelu, gdzie była wspaniała pogoda. Odwołałem się, opisując całą sytuację. Tym razem też nie odpuścili stwierdzili, że w takim razie używałem złych środków do pielęgnacji. Ale byłem sprytniejszy, bo skontaktowałem się z Rzecznikiem Praw Konsumentów. Zadziałało! Dlatego też omijam ten sklep szerokim łukiem. Badziewie, za wcale nie małą kasę.
Martino89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-25, 16:33   #52
janika789
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 3
Dot.: Reklamacja CCC

dla tych, którzy mają problem z reklamacjami w CCC polecam skorzystać z tych rozwiązań:
https://www.facebook.com/pages/Stop-...18037228381216
janika789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 19:52   #53
Madziulena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: OSW
Wiadomości: 47
Dot.: Reklamacja CCC

Myślicie, że uwzględnią mi reklamację, jeżeli popsuł mi się zamek, tzn. odpadło to "dyndadełko" wraz z tym do czego się to przyczepia? Normalnie teraz nie mogę zapiąć buta. Kupiłam je ponad rok temu.
__________________
Life sucks and then you die...
Madziulena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 19:58   #54
bestka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 202
Dot.: Reklamacja CCC

Mnie odpadł jeden ćwiek w botkach i od razu mi powiedzieli, że to nie podlega reklamacji. Zła jestem bo to teraz wygląda okropnie z taką dziurą :/
bestka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-11, 21:49   #55
Aramintha
Wtajemniczenie
 
Avatar Aramintha
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bywa tu, bywa tam, bywa też gdzie indziej...
Wiadomości: 2 110
Dot.: Reklamacja CCC

Cytat:
Napisane przez Madziulena Pokaż wiadomość
Myślicie, że uwzględnią mi reklamację, jeżeli popsuł mi się zamek, tzn. odpadło to "dyndadełko" wraz z tym do czego się to przyczepia? Normalnie teraz nie mogę zapiąć buta. Kupiłam je ponad rok temu.
Cytat:
Napisane przez bestka Pokaż wiadomość
Mnie odpadł jeden ćwiek w botkach i od razu mi powiedzieli, że to nie podlega reklamacji. Zła jestem bo to teraz wygląda okropnie z taką dziurą :/
Zarówno "dyndadełka" jak i elementy ozdobne np. ćwieki podlegają reklamacji. Bestka zostałaś wprowadzona w błąd, sprzedawca nie ma prawa odmówić przyjęcia reklamacji, może co najwyżej nie uznać jej za zasadną. Spróbuj złożyć reklamację, a jak się nie uda, to zgłoś sprawę do Rzecznika Konsumentów.
Aramintha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-03, 18:09   #56
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Reklamacja CCC

Dziewczyny, kupiłam sandały z Lasockiego.. pierwszy raz je w domu chciałam założyć (sandały mają wciąż metkę) i mi się urwała sprzączka więc nie nadają się do chodzenia. A naprawdę nie ciągnęłam mocno, mam szczupłą nogę!

Nie mam ochoty czekać na wymianę tego, bo lato jest w pełni, więc najchętniej zwyczajnie ubiegałabym się o zwrot pieniędzy. MOŻLIWE TO? odstąpić od umowy i żądać zwrotu pieniędzy?
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-26, 17:35   #57
20Nati15
Raczkowanie
 
Avatar 20Nati15
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 108
Dot.: Reklamacja CCC

Dziewczyny kupiłam tobreke prawie 2 miesiące temu i literki mi się od niej odczepiły i ich nie mam, czy w takim razie mogę śmiało reklamować torebkę czy raczej reklamacji nie przyjmą z tego powodu ?
20Nati15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-27, 18:22   #58
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Reklamacja CCC

Cytat:
Napisane przez 20Nati15 Pokaż wiadomość
Dziewczyny kupiłam tobreke prawie 2 miesiące temu i literki mi się od niej odczepiły i ich nie mam, czy w takim razie mogę śmiało reklamować torebkę czy raczej reklamacji nie przyjmą z tego powodu ?
Jak najbardziej reklamuj, przyjąć muszą tylko czy uznają Ja bym złożyła reklamację bez wahania.
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-06, 16:31   #59
mzapert92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 16
Dot.: Reklamacja CCC

Cytat:
Napisane przez 20Nati15 Pokaż wiadomość
Dziewczyny kupiłam tobreke prawie 2 miesiące temu i literki mi się od niej odczepiły i ich nie mam, czy w takim razie mogę śmiało reklamować torebkę czy raczej reklamacji nie przyjmą z tego powodu ?
Jak najbardziej reklamuj, co Ci szkodzi, najwyżej nie uznają. Z terebkami nie miałam doświadczenia, ale z butami już tak. Dwa razy nie uznali mi reklamacji na buty, które ewidentnie się rozkleiły, tłumacząc to np. dla butów zimowych ze skóry, że były zalane z zewnątrz wodą. A niby jak może być inaczej jeżeli chodzi o buty zimowe. Ja po prostu przestałam tam kupować.
mzapert92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-07, 18:51   #60
netkaa00
Zakorzenienie
 
Avatar netkaa00
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 4 479
Dot.: Reklamacja CCC

Dziewczyny, ma ktoś doświadczenie z reklamacja w CCC? Jak z nimi wygrać? Kupiłam w październiku botki Lasokiego, miałam je na sobie kilkanaście razy i przy obcasie wzdłuż pękła podeszwa, nie chcą uznać


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
netkaa00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-03-12 16:57:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:14.