Pigułki na trądzik ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-08, 13:52   #1
verydirtyjoe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2

Pigułki na trądzik ?


Witam. Mam problem z tym badziewiem. Męczy mnie to już od paru lat. W zasadzie teraz jest już tego mniej (nie piję kawy, nie jem czekolady i czipsów etc. - bardzo mocno ograniczyło mi to wysyp badziewia). Byłem u kilku dermatologów. Każdy przepisywał mi produkt firmy, której miał kalendarzyk, receptę czy długopis. Stosowałem m.in. Clindacne, Davercin, jakieś maści, maseczki z drożdży = kicha. Wpakowałem sporo kasy bo to kuracje "3-6 miesięczne". Może trzeba zwalczać to od wewnątrz ? Są jakieś pigułki ogólnodostępne, które chociaż 5 na 10 osobom pomogły ?
verydirtyjoe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-08, 14:07   #2
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Pigułki na trądzik ?

takich suplementow jest mnostwo.
visaxinum, ceranova, face ok, dromin itp
ale z tego co zauwazylam, dzialaja one tylko na niewielka liczbe osob.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-08, 15:58   #3
Ulllaa
Raczkowanie
 
Avatar Ulllaa
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 169
Dot.: Pigułki na trądzik ?

Takie suplementy na pewno Ci nie pomogą pozbyć się trądziku. One ewentualnie mogą polepszyć stan cery, ale to i tak chyba rzadko się zdarza.
Ulllaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-08, 17:19   #4
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Pigułki na trądzik ?

Możesz spróbowac doustnie brać antybiotyk oraz stosować odpowiednie maści, ale to już przy konsultacji z dermatologiem
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-08, 18:48   #5
Adulina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 104
Dot.: Pigułki na trądzik ?

Podobno jedyny skuteczny Izotek, bardzo silny tzw. "środek ostateczny", gdy praktycznie nic nie pomaga (wyłącznie na receptę). Wskazana konsultacja z dermatologiem, w celu ustalenia co w twoim przypadku byłoby najskuteczniejsze.
Adulina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-08, 19:46   #6
Doutsy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 15
Dot.: Pigułki na trądzik ?

Mi bardzo pomogł cynk w tabletkach,już po tygodniu widziałam efekty, z tym że mam raczej mniejsze problemy z cerą niż ty.Kosztował tylko 5 zeta za 30 tabletek biore jedną dziennie można brać dwie ale to przy dużym niedoborze cynku.
Doutsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-09, 20:05   #7
Miiisiiia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 3
Dot.: Pigułki na trądzik ?

ja łykałam cynk ale w ogole mi nie pomogł ;(
tabletki ceranova tez na mnie nie działają
znacie jakies silniejsze środki > /???????
Miiisiiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-09, 20:35   #8
paulinka1919
Raczkowanie
 
Avatar paulinka1919
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 305
Dot.: Pigułki na trądzik ?

poszperaj w watkach o tradziku duuzo tego juz bylo

jest Unidox-antybiotyk, probowalam, po odstawieniu wrocilo, nie moglam go brac na dluzsza mete bo wiadomo co robi z watroba. jest na recepte.

suplementy diety- ja stosuje nawet troche pomoglo ale nie wiem czy to od tego czy ze przestalam jesc chipsy pic gazowane itd.

diane35-tabletki antykoncepcyjne, ale chyba jestes chlopakiem i odpadaja z tego wzgledu ale i tak ich nie polecam bo sa starej generacji ale wiadomo czlowiek majacy tradzik chwyta sie wszystkiego, tez probowalam.

izotek-na to sie nie skusze bo obawiam sie konsekwencji, skutkow ubocznych (jest tego jescze jakis bodajze amerykanski odpowiednik ale duzo drozszy)

ja tez wydalam kupe masci, zele, tone kosmetykow na tradzik i nic. teraz pilnuje tego co jem, smaruje na noc differinem i jest naprawde dobrze juz od czerwca, nie wiem czego to zasluga moze kwestia wieku, ze ta najpowazniejsza burze hormonow mam za soba? moze tez poczekaj... nie wiem, ale dobrze Cie rozumiem ze chcesz sie tego pozbyc.
paulinka1919 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-09, 21:14   #9
Adulina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 104
Dot.: Pigułki na trądzik ?

Izotek, podobno najskuteczniejszy, zaczynam kuracje od września.
Adulina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-10, 04:17   #10
Lucas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 62
Dot.: Pigułki na trądzik ?

Cytat:
Napisane przez verydirtyjoe Pokaż wiadomość
Witam. Mam problem z tym badziewiem. Męczy mnie to już od paru lat. W zasadzie teraz jest już tego mniej (nie piję kawy, nie jem czekolady i czipsów etc. - bardzo mocno ograniczyło mi to wysyp badziewia). Byłem u kilku dermatologów. Każdy przepisywał mi produkt firmy, której miał kalendarzyk, receptę czy długopis. Stosowałem m.in. Clindacne, Davercin, jakieś maści, maseczki z drożdży = kicha. Wpakowałem sporo kasy bo to kuracje "3-6 miesięczne". Może trzeba zwalczać to od wewnątrz ? Są jakieś pigułki ogólnodostępne, które chociaż 5 na 10 osobom pomogły ?
Po pierwsze masz trądzik, czy tłustą skórę, a przez to pryszcze? Uprzedzając Twoją wypowiedź, jakakolwiek by ona nie była, musisz wiedzieć, że jest to diametralna różnica. Lecząc łojotok antybiotykami (Clindacne i inne, które w nazwie międzynarodowej mają -inum) robisz sobie krzywdę. Męczysz się antybiotykiem, a może on jeszcze pogarszać (z uwagi na "lekki" skład past, kremów i maści), w ostateczności jest obojętny. Trądzik jest za to tragedią. Tworzą się liczne zapalne stany, które pozostawiają blizny (wypryski łojotokowe, bo bardzo przykre, ale jak znikają to nie pozostawiają po sobie nic). Warto naznaczyć przed napisaniem, co na tej twarzy masz. Ludzka głupota jest powszechna tutaj na forum i jak, możesz (albo i nie, ale mam nadzieję, że możesz) zauważyć ludzie piszą po to, aby coś napisać. Bez odwołania się do Twojej wiadomości, bez jakiejkolwiek analizy, przemyślenia, w ogóle niczego na czym można oprzeć, jakąkolwiek wypowiedź. VisionAM na przykład wysłała Ciebie do dermatologa po leki, chociaż napisałeś na początku wiadomości, że od niego wróciłeś z kwitkiem recept, które Ci nie pomagają. Karolynka90 wymieniła Ci wszystkie "suplementy".
Visaxinum, Ceranova, i Dromin to jest praktycznie to samo. Uboga wersja Centrum z dodatkiem bratka, a face ok jest to białko serwatkowe, które wzmacnia obronę organizmu przez bakteriami (tymi od trądziku). Pryszcze Ci po nim nie znikną, ale krzepę będziesz miał. l

Generalnie wychodzę z założenia, że leczenie się to nie jest gra w loterię. "Będę tyle próbował, aż w końcu mi się coś trafi". Zamiast napisania, że masz iść do dermatologa po "silniejsze leki" warto napisać, żebyś poszedł do dermatologa, który faktycznie Ciebie zbada. Do dermatologa idzie się bez skierowania, dlatego proponuję, abyś podzwonił i zarejestrował się do wszystkich w okolicy, publicznych rzecz jasna, nie warto jeszcze za to płacić. Zapewne dostaniesz kosmiczne terminy, ale znajdzie się taki jeden, który powie Ci, co Ty faktycznie masz. W międzyczasie możesz opisać swoją tragedię z twarzy.

Edytowane przez Lucas
Czas edycji: 2009-08-10 o 04:21
Lucas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-10, 08:59   #11
paulinka1919
Raczkowanie
 
Avatar paulinka1919
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 305
Dot.: Pigułki na trądzik ?

aha zapomnialam dodac ze jezeli masz cere bardzo tlusta to zmien zwykly krem na jakies z apteki (np Iwostin-ja sobie bardzo chwale), bo te z drogerii itd. niby seria antytradzikowa do cery tlustej itd to nieporozumienie wedlug mnie, bo jeszcze bardziej zatykaja pory i pogarszaja stan takiej cery. to oczywiscie nie sprawi ze wszystko zniknie ale na pewno bedzie choc odrobine lepiej
a co do dermatologow to wiekszosc osob ktore walcza z tradzikiem mam wrazenie ze wie wiecej od wiekszosci lekarzy, ktorzy nas zazwyczaj olewaja. ja podczas 7 letniej walki mialam 6 lekarzy rowniez poza moim miastem i tylko 1/6 popatrzyl mi na buzie i przeprowadzil wywiad zanim zasypal mnie receptami... ale ten jeden swiadczy, ze sa jacys kompetentni lekarze
powodzenia w walce
paulinka1919 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-10, 11:16   #12
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Pigułki na trądzik ?

Cytat:
Napisane przez Lucas Pokaż wiadomość
Do dermatologa idzie się bez skierowania, dlatego proponuję, abyś podzwonił i zarejestrował się do wszystkich w okolicy, publicznych rzecz jasna, nie warto jeszcze za to płacić. Zapewne dostaniesz kosmiczne terminy, ale znajdzie się taki jeden, który powie Ci, co Ty faktycznie masz. W międzyczasie możesz opisać swoją tragedię z twarzy.
nie bardzo rozumiem. po co ma sie zapisywac do wszystkich mozliwych lekarzy?? jesli ma tradzik, diagnoza bedzie prosta - tradzik.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-10, 13:07   #13
S1oneczko
Raczkowanie
 
Avatar S1oneczko
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 202
Dot.: Pigułki na trądzik ?

Cytat:
Napisane przez karolynka90 Pokaż wiadomość
nie bardzo rozumiem. po co ma sie zapisywac do wszystkich mozliwych lekarzy?? jesli ma tradzik, diagnoza bedzie prosta - tradzik.

Dziewczyno straszliwie się czepiasz szczegółów) Koledze zapewne chodziło o to, że skoro są to dermatolodzy przyjmujący w publicznych przychodniach to najbliższe wolne terminy moga byc pozajmowane i nalezy podzwonić i zorientować się jacy specjaliści przyjmuja w danym miejscu i jaki maja terminarz przyjęć- do tego żeby na to wpaść nie trzeba być ani zbytnio inteligentnym ani błyskotliwym, tym bardziej filozofem:/. Jeżeli dana osoba ma trądzik według własnej opinii diagnoza nie musi być prosta- słyszałas o gronkowcu i innych bateriach? Wiele osób, które sądzą, że maja trądzik nie zdają sobie sprawy z tego, że ich przypadłośc ma inne podłoże i zwykłe specyfiki na pryszcze nie pomogą. Dermatolog pobierze wymaz z takiej zmiany skórnej i podda badaniu labolatoryjnemu. Trudne do zrozumienia, prawda? Najlepiej jest sie wymądrzać Kolezanko miłego czepiania w odpowiedzi na mojego posta

Edytowane przez S1oneczko
Czas edycji: 2009-08-10 o 13:11
S1oneczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-10, 13:47   #14
paulinka1919
Raczkowanie
 
Avatar paulinka1919
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 305
Dot.: Pigułki na trądzik ?

Lucasowi wydaje mi sie, ze chodzilo o to aby zasiegnac opini i rady roznych dermatologow aby trafic na tego ktory potraktuje powaznie osobe...
fakt krostki nie zawsze = tradzik, a poza tym nawet jezeli ktos jest przekonany, ze ma tradzik to nalezy pamietac, ze sa jego rozne odmiany i kazdy z nich inaczej sie leczy (roznymi lekami czy zabiegami).
S1oneczko mialas roniony wymaz skory? jak to wyglada i ile kosztuje ? ile sie czeka na wynik? szukalam kiedys na internecie i nie moglam znalezc.
paulinka1919 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-10, 14:40   #15
Paola28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 627
Dot.: Pigułki na trądzik ?

Faktycznie - krostki i problemy skórne to nie zawsze objawy trądziku - czasem jest to zapalenia abkteryjne, a niekiedy oznaka uczulenia. leczyc radze się jednak u jednego, sprawdzonego lekarza. Jeżeli będzie to trądzi - lekarz dostosuje dla ciebie odpowiedni program leczenia. Zapewne będzie ono polegała na podawaniu preparatów doustnych wraz ze stosowaniem maści powierzchniowych - środki te stosujemy ściśle według zaleceń lekarza, by nie przesuszyć skóry!
__________________
Mój blog - mój świat Zapraszam
Paola28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-11, 07:57   #16
sylwia2287
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 74
Dot.: Pigułki na trądzik ?

Ja mój trądzik chyba odziedziczyłam po tacie,który nawet w wieku około 40 miał wypryski na plecach...Dla mnie to tragedia,bo mam dopiero 23 lata i ciągle walcze z tymi na twarzy,plecach,ramionach.
Zastanawiałam się nad izotekiem,ale się boje skutków ubocznych.Chociaż w moim przypadku-trądziku odziedziczonego to chyba tylko hormony,jak myślicie?
sylwia2287 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-11, 09:22   #17
paulinka1919
Raczkowanie
 
Avatar paulinka1919
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 305
Dot.: Pigułki na trądzik ?

no niby hormony pomoga, ale ile moza je brac mnie nie sluzyly w ogole, a poza tym po badaniach okazalo sie, ze nie moge ich przyjmowac niestety, ja chyba tez mam dziedziczny, ale to taka lekka postac, ale na izotek moze sie kiedys zdecyduje, ale to daleka przyszlosc, jedynie czego sie obawiam to o dziecko, ktore bym kiedys chciala miec, a po tym leku nie wiadomo. dobra wiem, wiem jestem panikara
podnosze pytanie, mial ktos z was wymaz skory?
paulinka1919 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-11, 10:11   #18
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Pigułki na trądzik ?

Cytat:
Napisane przez S1oneczko Pokaż wiadomość
Dziewczyno straszliwie się czepiasz szczegółów) Koledze zapewne chodziło o to, że skoro są to dermatolodzy przyjmujący w publicznych przychodniach to najbliższe wolne terminy moga byc pozajmowane i nalezy podzwonić i zorientować się jacy specjaliści przyjmuja w danym miejscu i jaki maja terminarz przyjęć- do tego żeby na to wpaść nie trzeba być ani zbytnio inteligentnym ani błyskotliwym, tym bardziej filozofem:/. Jeżeli dana osoba ma trądzik według własnej opinii diagnoza nie musi być prosta- słyszałas o gronkowcu i innych bateriach? Wiele osób, które sądzą, że maja trądzik nie zdają sobie sprawy z tego, że ich przypadłośc ma inne podłoże i zwykłe specyfiki na pryszcze nie pomogą. Dermatolog pobierze wymaz z takiej zmiany skórnej i podda badaniu labolatoryjnemu. Trudne do zrozumienia, prawda? Najlepiej jest sie wymądrzać Kolezanko miłego czepiania w odpowiedzi na mojego posta
nie mam zamiaru sie nikogo czepiac, ani tym bardziej odpowiadac na Twoje zaczepki.
chcialam sie po prostu dowiedziec wiec zadalam pytanie. proste?

Cytat:
Napisane przez paulinka1919 Pokaż wiadomość
Lucasowi wydaje mi sie, ze chodzilo o to aby zasiegnac opini i rady roznych dermatologow aby trafic na tego ktory potraktuje powaznie osobe...
ja to zrozumialam tak samo.
tylko co wtedy jesli kazdy poprzepisuje inne lekarstwo i wtedy czlowiek glupieje, bo nie wie co ma robic i kogo sluchac.
moze lepiej isc do jednego, sprawdzonego? np przeczytac w watku o polecanych dermatologach?
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-11, 10:48   #19
Anka789
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Stolyca Polszy ;)
Wiadomości: 81
Dot.: Pigułki na trądzik ?

Ja bym wybrała z listy białych dermatologów jednego, przeczytała jeszcze o nim opinie i poszła do niego a nie biegała po różnych... A tak w ogóle, to chyba na trądzik to najlepszy jest Akenenormin, może tego warto spróbować?
Anka789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-11, 11:05   #20
Radioaktywnaa
Przyczajenie
 
Avatar Radioaktywnaa
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 6
Dot.: Pigułki na trądzik ?

Może 'Cera nowa'?
Radioaktywnaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-11, 11:36   #21
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Pigułki na trądzik ?

Cytat:
Napisane przez Anka789 Pokaż wiadomość
Ja bym wybrała z listy białych dermatologów jednego, przeczytała jeszcze o nim opinie i poszła do niego a nie biegała po różnych...
dokladnie o to mi chodzi
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-11, 12:21   #22
sylwia2287
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 74
Dot.: Pigułki na trądzik ?

Cytat:
Napisane przez Anka789 Pokaż wiadomość
A tak w ogóle, to chyba na trądzik to najlepszy jest Akenenormin, może tego warto spróbować?
Co to jest?jakas masc?
sylwia2287 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-11, 13:19   #23
Paola28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 627
Dot.: Pigułki na trądzik ?

Cytat:
Napisane przez paulinka1919 Pokaż wiadomość
no niby hormony pomoga, ale ile moza je brac mnie nie sluzyly w ogole, a poza tym po badaniach okazalo sie, ze nie moge ich przyjmowac niestety, ja chyba tez mam dziedziczny, ale to taka lekka postac, ale na izotek moze sie kiedys zdecyduje, ale to daleka przyszlosc, jedynie czego sie obawiam to o dziecko, ktore bym kiedys chciala miec, a po tym leku nie wiadomo. dobra wiem, wiem jestem panikara
podnosze pytanie, mial ktos z was wymaz skory?
Niekoniecznie - wszytsko zlaęzy od diagnostyki. Jeżeli po badaniach okaże się że masz nadmiar hormonów androgennych to faktycznie pomogą ci hormony. Izotek natomiast to bardzo silny lek. Dla bezpieczeństwa po zakończeniu kuracji (która trwa zwykle aż 24 tygodnie) przez 2 lata lepiej nie jest zachodzić w ciążę... mamy jednak do dyspozycji wiele leków i myślę, że dermatolog napewno znajdzie coś dobrego dla ciebie
__________________
Mój blog - mój świat Zapraszam
Paola28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-11, 15:25   #24
paulinka1919
Raczkowanie
 
Avatar paulinka1919
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 305
Dot.: Pigułki na trądzik ?

przez 7 lat co miesiac, badz dwa zalezy na ile starczalo mialam inny lek, az dziwne ze tyle ich jest mam wrazenie ze wyprobowalam juz wszystkiego. przestalam chodzic do dermatologa bo mialam lagodna postac i blizny mi nie zostawaly, i o dziwo samo sie polepszylo, sama sobie wyznaczam leki a do lekarza rodzinnego tyko chodze po recepte ktora wyisuje bez problemy, moze to nierozsadne ale skoro dziala, to sie tego trzymam. takze ja nie wierze w dermatologow
a Anka789 chyba chodzilo o Aknenormin tylko literki sie pomylily pewnie przypadkiem. slyszalam o nim, cos podobnego do izoteku- cena prawie ta sama, tez w tabletkach, skutki uboczne prawie takie same ale sklad nie wiem czy taki sam, na pewno czyms tam sie rozni

---------- Dopisano o 16:25 ---------- Poprzedni post napisano o 16:23 ----------

a co do izoteku teraz na ulotce ograniczyli ten czas z 2 lat na 2 miesiace. ale wiadomo w takich sprawach ostroznosci nigdy za wiele
paulinka1919 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-17, 21:03   #25
agata_wwl
Raczkowanie
 
Avatar agata_wwl
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wołomin
Wiadomości: 363
Dot.: Pigułki na trądzik ?

Cytat:
Napisane przez paulinka1919 Pokaż wiadomość

izotek-na to sie nie skusze bo obawiam sie konsekwencji, skutkow ubocznych (jest tego jescze jakis bodajze amerykanski odpowiednik ale duzo drozszy)
Może nie w temacie postu, ale jakie są skutki uboczne?
agata_wwl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:06.