łóżko na antresoli dla 4-latki??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-07, 23:58   #1
kasiek@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 104

łóżko na antresoli dla 4-latki???


Witam,
planujemy urządzić córce pokój z marzeń no i pojawił się problem z łóżkiem. Wynalazłyśmy piękne łóżka na antresoli (materac na wysokości góra 160 cm) z wieżyczkami jak mały zameczek. Stwierdziłam, że bez problemu takie łóżeczko jej u stolarza zamówię albo sama zrobię jak stolarz zaśpiewa za dużo chociaż cena nie gra roli ;P. Pod częścią do spania miał być kącik do zabawy a dekoracyjne wieżyczki z możliwością demontażu gdyby córka stwierdziła, ze zbyt dziecinne.
Już byłam gotowa poświęcić temu maksimum energii i czasu żeby było tak jak sobie wymarzyła ale... córka w nocy się budzi. Przynajmniej raz w ciągu nocy, jak nie na siusiu to jakiś zły sen itd. Na łózko miałyby prowadzić schodki nie drabinka ale mimo wszystko w razie pobudki musiałabym się tam wtarabanić, żeby zobaczyć czy wszystko o.k. i boję się, że córka zaspana może spaść z tych schodów.
Jeżeli macie jakieś doświadczenia z łóżkami na antresoli to napiszcie proszę i potwierdźcie albo rozwiejcie moje obawy.
kasiek@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-08, 14:49   #2
antidotum89
Wtajemniczenie
 
Avatar antidotum89
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 2 797
Dot.: łóżko na antresoli dla 4-latki???

moze poprostu wyzsza barierka?
__________________




"Cause I may be bad but I'm perfectly good at it "




antidotum89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-11, 21:28   #3
kasiagora23
Zadomowienie
 
Avatar kasiagora23
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 142
Dot.: łóżko na antresoli dla 4-latki???

Ja się zastanawiam nad tym samym tyle że dla 3-latka. Poniżej link do aukcji:

http://allegro.pl/meble-babybest-loz...408466217.html

myślałam nad taką wersją która jest na ostatnim zdjęciu tej aukcji, żeby własnie były schodki a nie drabinka. Widziałam bardzo podobne w jusk tyle że wersje mniej dziecinną za 1999zł ale i tak bardzo podobne do tego zamku- chodzi mi o rozklad. Tez się obawiam ze może spaść więc wymyslilam że dorobię z takiej kolorowej siatki połączenie z sufitem. siatkę tez mozna kupic na allegro.
mam duże obawy czy nie za wcześnie na taki mebel ale doszłam do wniosku że użytkowanie takiego mebla przez dziecko dlugo nie trwa bo np taki 12-latek to juz przed kolegami sie może wstydzić że w zamku śpi a ja nie zamierzam kupować takiego łożka na 4 lata bo tanie one ni są. Mysle że jeszcze z pól roku i sie skuszę
__________________
...z "głupcem" nad przepaścią nie tańcz, z "eremitą" o mądrości nie walcz...
kasiagora23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-11, 22:45   #4
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: łóżko na antresoli dla 4-latki???

Pytanie ile dziecko bedzie chciało spac w takim zamku księżniczki ?
2-3 lata ?

Moim zdaniem lepiej kupić łóżko jak podała kasiagora23 ale klasyczne i je ozdobić w stylu zamku ,tak aby mozna te ozdoby zdemontować i zostanie klasyczne łózko "na pięterku"
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-12, 08:13   #5
kasiagora23
Zadomowienie
 
Avatar kasiagora23
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 142
Dot.: łóżko na antresoli dla 4-latki???

jak znajdę to zamieszcze link do zdjecia tego łózka z jusk bo na nim na pewno dziecko dłuzej bedzie spalo

---------- Dopisano o 08:13 ---------- Poprzedni post napisano o 08:07 ----------

znalazłam dokladnie to co widzialam
http://www.jysk.pl/359/361/3142051/a/catalog

a wcześniej chodziło mi o jysk a nie jusk
__________________
...z "głupcem" nad przepaścią nie tańcz, z "eremitą" o mądrości nie walcz...
kasiagora23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-12, 12:16   #6
kasiek@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 104
Dot.: łóżko na antresoli dla 4-latki???

Cytat:
myślałam nad taką wersją która jest na ostatnim zdjęciu tej aukcji, żeby własnie były schodki a nie drabinka. Widziałam bardzo podobne w jusk tyle że wersje mniej dziecinną za 1999zł ale i tak bardzo podobne do tego zamku- chodzi mi o rozklad. Tez się obawiam ze może spaść więc wymyslilam że dorobię z takiej kolorowej siatki połączenie z sufitem. siatkę tez mozna kupic na allegro.
Dokładnie o tym samym myślałam- siatka. A chodziło mi o takie łóżko:
http://www.sweetdreambed.com/girlsgallery.htm
tylko że te wieżyczki będą normalnymi regałami na ktorych bedzie się wspierał tez materac, wtedy konstrukcja będzie solidniejsza niż tych łóżek z baby best. Na regał bedzie nałożona ta część ozdobna jak na 5 zdjęciu od góry no i pomiędzy regałami ozdobne wejście wyższe od części sypialnianej o jakieś 20 cm żeby dziecko nie wypadło. No ale mniejsza z tym takie rzeczy to raczej na forum meblarskim powinnam opisywać.
Ogólnie chodzi o to, że boję się tego nocnego budzenia. Ale tak szczerze mówiąc to nie pomożecie mi podjąć decyzji bo niestety to już należy do mnie. Miałam tylko nadzieję, że ktoś ma doświadczenie z taką antresolą ze schodami.
Cytat:
Pytanie ile dziecko bedzie chciało spac w takim zamku księżniczki ?
2-3 lata ?

Moim zdaniem lepiej kupić łóżko jak podała kasiagora23 ale klasyczne i je ozdobić w stylu zamku ,tak aby mozna te ozdoby zdemontować i zostanie klasyczne łózko "na pięterku"
Kierując się tą zasadą po co w ogóle robić dziecku pokoik z ozdobami. Najlepiej postawić zwykłe łóżko, szafę i biurko. Ale czego się nie robi, żeby nasze dziecko zrobiło wielkie oczy powiedziało WOW! i się ucieszyło. TeZ kombinuję tak żeby potem zrobić z tego coś takiego :

http://www.domosfera.pl/wnetrza/51,9...34383.html?i=7

...tzn pościagać wieżyczki ind pod łóżkiem zrobić szafę a na górę dać chromowaną barierkę i będzie nowocześnie i młodzieżowo.
kasiek@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-12, 12:49   #7
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: łóżko na antresoli dla 4-latki???

Cytat:
Napisane przez kasiek@ Pokaż wiadomość
Kierując się tą zasadą po co w ogóle robić dziecku pokoik z ozdobami. Najlepiej postawić zwykłe łóżko, szafę i biurko. Ale czego się nie robi, żeby nasze dziecko zrobiło wielkie oczy powiedziało WOW! i się ucieszyło. TeZ kombinuję tak żeby potem zrobić z tego coś takiego :

http://www.domosfera.pl/wnetrza/51,9...34383.html?i=7

...tzn pościagać wieżyczki ind pod łóżkiem zrobić szafę a na górę dać chromowaną barierkę i będzie nowocześnie i młodzieżowo.
Ozdoby a ozdoby ,ktore można przerobic jak zauwazyłaś to 2 różne sprawy.

Moja córka ma zwykłe łóżko,regał i biurko i żyje ,ba bylo zachwycone doroslym łóżkiem i wielkim materacem ,wystrój robi dodatkami a nie wprost stylizowanymi różowymi meblami.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-14, 18:41   #8
evela28
na drugie mam Irena
 
Avatar evela28
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: mój raj
Wiadomości: 29 359
Dot.: łóżko na antresoli dla 4-latki???

ja mam zwykłe łózko piętrowe, kupiłam je gdy starsza miała 5 lat spała oczywiście na górze i dodam że łózko górne jest bezpieczniejsze od dolnego bo młodszej zdarzyło się spaść
w kwestii nocnego wstawania mała szybko się nauczyła ze ma drabinkę, ale szczeble jak dla mnie są o wiele praktyczniejsze, zawsze widzę dziecko nawet leżąc w swoim łózku, nie muszę włazić na górę , między szczeblami pogłaskam i jest ok, ważne zwłaszcza w okresie choroby. i odwrotnie ona widzi mnie i pokój a nie tylko sufit
teraz starsza ma 9 lat i do tego czasu nic złego się nie wydarzyło
__________________

kiedy życie daje ci w twarz
uśmiechnij się i z politowaniem powiedz:
bijesz się jak ciota

Edytowane przez evela28
Czas edycji: 2011-01-14 o 18:42
evela28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 00:36   #9
kasiek@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 104
Dot.: łóżko na antresoli dla 4-latki???

Cytat:
w kwestii nocnego wstawania mała szybko się nauczyła ze ma drabinkę, ale szczeble jak dla mnie są o wiele praktyczniejsze, zawsze widzę dziecko nawet leżąc w swoim łózku, nie muszę włazić na górę , między szczeblami pogłaskam i jest ok, ważne zwłaszcza w okresie choroby. i odwrotnie ona widzi mnie i pokój a nie tylko sufit
trafne spostrzeżenie, dobra rada. Dzięki
kasiek@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 09:56   #10
niezlamama
Przyczajenie
 
Avatar niezlamama
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 19
Dot.: łóżko na antresoli dla 4-latki???

Mojj przyjaciółki córka śpi na zwykłym łóżku piętrowym (czterolatka) i nie ma problemu Myślę że jak dzircko nie spada ze zwykłego łóżka, to co dopiero z takiego barierkami. Można przez chwilę przyzwyczaić je do drabinki/schodków - niech się pobawi dwa, trzy dni zanim pójdzie tam spać
niezlamama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:17.