Finanse i Rachunkowość - informacje o różnych uczelniach - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-20, 08:42   #61
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Osoby studiujące Finanse i Rachunkowość

Cytat:
Napisane przez indywidualna1 Pokaż wiadomość
No chyba nie chcesz mi powiedzieć że studenci nie znaja takich pojęć jak popyt czy podaż?
Owszem chcę... niestety. Moja koleżanka z roku poszła na spotkanie klasowe po liceum i przyniosła mi właśnie takie rewelacje.

Okazało się, że to co my musimy umieć w nocy o północy, na niektórych uczelniach jest traktowane jako materiał super extra trudny, kolos nie do przejścia.
Oczywiście tekst wieczoru: "Popyt, podaż, zawsze mi się to myli"
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 11:36   #62
indywidualna1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 53
Dot.: Osoby studiujące Finanse i Rachunkowość

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
Owszem chcę... niestety. Moja koleżanka z roku poszła na spotkanie klasowe po liceum i przyniosła mi właśnie takie rewelacje.

Okazało się, że to co my musimy umieć w nocy o północy, na niektórych uczelniach jest traktowane jako materiał super extra trudny, kolos nie do przejścia.
Oczywiście tekst wieczoru: "Popyt, podaż, zawsze mi się to myli"
No to teraz totalnie mnie zaskoczyłaś, byłam pewna, że te pojęcia to absolutna podstawa i że trzeba to umieć o każdej porze dnia i nocy, jak 2x2 No ale w sumie dzisiaj czytałam artykuł na wp.pl o tym ze studia w Polsce są bezwartościowe, bo maja mało przełożenia na praktykę... Wiec chyba nic mnie nie zdziwi, zresztą sama widzę jak to osoby, dla których matura jest kosmosem i ledwo uzyskują te 30%, nagle są świetnymi studentami. No cóż, to jest Polska właśnie...
indywidualna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-21, 09:49   #63
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Osoby studiujące Finanse i Rachunkowość

Cytat:
Napisane przez indywidualna1 Pokaż wiadomość
No to teraz totalnie mnie zaskoczyłaś, byłam pewna, że te pojęcia to absolutna podstawa i że trzeba to umieć o każdej porze dnia i nocy, jak 2x2 No ale w sumie dzisiaj czytałam artykuł na wp.pl o tym ze studia w Polsce są bezwartościowe, bo maja mało przełożenia na praktykę... Wiec chyba nic mnie nie zdziwi, zresztą sama widzę jak to osoby, dla których matura jest kosmosem i ledwo uzyskują te 30%, nagle są świetnymi studentami. No cóż, to jest Polska właśnie...
a no właśnie, Polska. Dziki pęd na studia, nieważne gdzie, nieważne jakie, byle studia. Najlepiej w dużym mieście, żeby na fejsie błysnąć
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-21, 12:20   #64
indywidualna1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 53
Dot.: Osoby studiujące Finanse i Rachunkowość

Szczerze mówiąc na początku myślałam o Wyższej Szkole Bankowej, ale jak sobie pomyślę, że tam idą osoby które ledwo po 30% wyciągnęły to dziękuję bardzo. Chociaż ta uczelnia sama w sobie nie jest zła.
indywidualna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-08, 09:38   #65
moonaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2
Dot.: Finanse i rachunkowość - Warszawa

[QUOTE=Olean;28171072]A ja w końcu wylądowałam na finansach na UW na WZ Na WNE niestety nie dałam rady się dostać, bo zawaliłam maturę rozszerzoną z matematyki. Ale nie żałuję Sam budynek wydziału zrobił na mnie ogromne wrażenie. A jak będzie ze studiami- zobaczymy. Mam nadzieję, że nie robię błędu.
Mołabyś napisać jak Ci się studiuje na tym wydziale? Ja dostałam sie na SGGW na fir a na UW na WZ zabrakło mi 0,26 pkt i myślę o napisaniu odwołania. Chciałabym się dowiedzieć czy w razie przyjęcia mnie na UW warto rezygnować z SGGW
moonaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-08, 09:57   #66
neia
Zadomowienie
 
Avatar neia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 496
Dot.: Finanse i rachunkowość - Warszawa

Cytat:
Napisane przez moonaaa Pokaż wiadomość
Ja dostałam sie na SGGW na fir a na UW na WZ zabrakło mi 0,26 pkt i myślę o napisaniu odwołania. Chciałabym się dowiedzieć czy w razie przyjęcia mnie na UW warto rezygnować z SGGW
Tyle, ze brakujące 0,26pkt w przypadku UW nie jest podstawą do odwoływania się.
"Podstawą odwołania może być tyko wskazanie naruszenia warunków i trybu rekrutacji, określonych w uchwale Senatu UW." - zapis w regulaminie rekrutacji.
neia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-08, 13:54   #67
Olean
Wtajemniczenie
 
Avatar Olean
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: somewhere
Wiadomości: 2 086
Dot.: Finanse i rachunkowość - Warszawa

Cytat:
Napisane przez moonaaa Pokaż wiadomość
Mołabyś napisać jak Ci się studiuje na tym wydziale? Ja dostałam sie na SGGW na fir a na UW na WZ zabrakło mi 0,26 pkt i myślę o napisaniu odwołania. Chciałabym się dowiedzieć czy w razie przyjęcia mnie na UW warto rezygnować z SGGW
Całkiem dobrze Poziom trudności jest raczej średni, ale wszystko do przejścia. Jeśli interesuje Cię rachunkowość to polecam

Cytat:
Napisane przez neia Pokaż wiadomość
Tyle, ze brakujące 0,26pkt w przypadku UW nie jest podstawą do odwoływania się.
"Podstawą odwołania może być tyko wskazanie naruszenia warunków i trybu rekrutacji, określonych w uchwale Senatu UW." - zapis w regulaminie rekrutacji.
Dokładnie. W moim roczniku o przyjęciu decydowały setne punktów
__________________
...i ślubujesz mi uśmiech przy porannej kawie, parasol w deszczu i stokrotki na wiosnę...
Olean jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-09, 11:12   #68
moonaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2
Dot.: Finanse i rachunkowość - Warszawa

dzięki za odpowiedź z tym, że nie było tam wcale drugiej rekrutacji i tak sobie myślę, że może jednak ktoś jeszcze zwolni miejsce do października sama już nie wiem co robić, czy wogóle jest sens się odwoływać..
moonaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-09, 12:17   #69
Olean
Wtajemniczenie
 
Avatar Olean
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: somewhere
Wiadomości: 2 086
Dot.: Finanse i rachunkowość - Warszawa

Cytat:
Napisane przez moonaaa Pokaż wiadomość
dzięki za odpowiedź z tym, że nie było tam wcale drugiej rekrutacji i tak sobie myślę, że może jednak ktoś jeszcze zwolni miejsce do października sama już nie wiem co robić, czy wogóle jest sens się odwoływać..
Rok temu i 2 lata temu też nie było 2 rekrutacji... Co roku przyjmują 2 razy więcej osób niż jest miejsc, a później część idzie na SGH, na WNE itd i akurat zostaje ok 200 studentów
__________________
...i ślubujesz mi uśmiech przy porannej kawie, parasol w deszczu i stokrotki na wiosnę...
Olean jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-06, 12:52   #70
aniufa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6
Dot.: Osoby studiujące Finanse i Rachunkowość

Jeśli chodzi o matematykę na FiR na UMK, bywa trudno, ale wszystko zależy od prowadzącego. Ponoć od tego roku jednym z ćwiczeniowców jest pan F., który jest dosyć wymagający. A panu O. można powiedzieć to samo. Generalnie jestem po maturze rozszerzonej z matematyki na 80%. Z matematyką poradziłam sobie dobrze - 5 z ćw., 4 z w. Byłam w mniejszości, ale było to w roku akademickim 2009/2010. Na jakieś 120 osób 1.sze koło zdało u mnie w grupie (25 osób) - 4 osoby, 2.gie koło to samo. Zdawalność ogólna na roku 1.szego koła ok. 30 osób, drugie bodajże 50 osób.

Jeśli chodzi o zakres, to: algebra liniowa (macierze - proste!), analiza matematyczna (trochę pochodnych, ale nie takich mega zabójczych; trochę całek) oraz prawdopodobieństwo (dla mnie to najgorsze).
aniufa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-10, 17:42   #71
indywidualna1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 53
Dot.: Osoby studiujące Finanse i Rachunkowość

A co możesz powiedzieć na temat tych studiów, chodzi mi o Twoją subiektywną opinię-czy warto, jaka jest atmosfera, czy jest dużo zajęć?
indywidualna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-17, 08:28   #72
aniufa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6
Dot.: Osoby studiujące Finanse i Rachunkowość

Jeśli chodzi o zajęcia, to jest ich mało, moim zdaniem. Im dalej w las, tym mniej

Sem. 1:
- Technologie informacyjne - do przejścia - Excel, Access
- Nowoczesne techniki uczenia się - do roboty do narysowania mapa myśli, oprócz tego wykład - nawet interesujący
- Zaj. ogólnouczelniane - to dla mnie wielka niewiadoma - też mnie to czeka na II stopniu
- Matematyka - jw.
- Prawo gospodarcze - ciężko, dużo nauki, a egzamin może być nie do końca z tym związany
- Rachunkowość - super, ja miałam na II roku - jeśli z panem Z. to już w ogóle super - człowiek bardzo poukładany, można zdobywać plusy, itp., ale robi wejściówki - warto więc uczyć się teorii - 2 koła - średniotrudne! egzamin w formie prezentacji multimedialnej - pytanie na slajd - bodajże 45 sekund na pytanie
- Mikroekonomia - mój największy koszmar, ale o ile wiem, wykładowca się zmienił, więc powinno być moim zdaniem lepiej - pełno wkuwania, niestety :/
- Podstawy zarządzania - dużo teorii, ale do przejścia
- Finanse gospodarstw domowych - jeśli dobrze wiem, formuła, w porównaniu z moją, zmieniła się; ja miałam pracę do napisania, Wy chyba macie egzamin,

Atmosfera fajna, lubię nasz wydział. Jakby co to masz tu plan: https://usosweb.umk.pl/kontroler.php...Scheme:default)

Życzę Ci bycia w grupie 1 ;-) a współczuję bycia w grupie 4, 5 i 6 - Matematyka...
aniufa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-17, 17:57   #73
indywidualna1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 53
Dot.: Osoby studiujące Finanse i Rachunkowość

A ile średnio poświęcasz na naukę do sesji?
indywidualna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 22:39   #74
LunatyczkaBB
Zakorzenienie
 
Avatar LunatyczkaBB
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 6 407
Dot.: Osoby studiujące Finanse i Rachunkowość

To jeszcze ja kilka słów dorzucę na temat matematyki na studiach. Na zwykłej matematyce (1 rok) miałam macierze, pochodne, całki i wykładowce, który mówił do nas bardzo nie po polsku . Jednak jest to do przejścia, jeżeli samemu włoży się w to trochę pracy . Rachunkowość to kwestia dodawania, odejmowania, mnożenia i procentów, jeżeli chodzi o matematykę. I tu osoby z technikum sobie radzą lepiej, na matematyce są na tym samym poziomie co osoby z liceum
__________________
Bloguję

LunatyczkaBB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-29, 14:51   #75
karolajn91
Zadomowienie
 
Avatar karolajn91
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 029
Dot.: Finanse i rachunkowość - Warszawa

Hej, są tu może studentki finansów i rachunkowości II stopnia na SGGW?
__________________

karolajn91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-06, 11:23   #76
LEJ_LA
Raczkowanie
 
Avatar LEJ_LA
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 59
Exclamation Dot.: Finanse i rachunkowość - Warszawa

Witam Witam
!!
Mam nadzieję, że ktoś tu się jeszcze odezwie...
Ukończyłam własnie Technikum Ekonomiczne w BYDGOSZCZY <miałam podstawy rachunkowości przez 3 lata> i planuje isć na studia RACHUNKOWOŚĆ I FINANSE zaocznie. Najprawdopodobniej wraz z TŻtem przeprowadzamy się do Warszawy, dodam, że nigdy tam nie byłam, co wiaże się z tym, że nie mam pojęcia gdzie studiowac. Znalazłam tylko Uniwersytet Warszawski. Mogłybyście mi powiedzieć co nie co o tej uczelni? cena ok 7000 rocznie... mam nadzieję, że znajdę prace akis rewelacyjnych wyników to ja nie miałam srednia 3,5 z 26 przedmiotów aczkolwiek jak trzeba sie uczyć to to robię, olewałam raczej kartkóweczki czy odpytywanki. Matura ustna z Polskiego 100% więc jak trzeba to kuję. NIe przepadam za metematyka, a ona za mną, lecz jak wiemy w rachunkowości funkcji, cotanngensów i onnych pierdół nie ma [ nienawidze porównywania "jak jesteś kiepska z matmy to gdzie się na rachunkowos pakujesz jak tam sama matematyka!] no jeśli mas zna myśli dodawanie, odejmowanie, mnożenie dzielenie i procenty toowszem, lecz to podstawówka..
Co polecacie ?
LEJ_LA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-06, 16:26   #77
Nezka07
Rozeznanie
 
Avatar Nezka07
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 879
Dot.: Finanse i rachunkowość - Warszawa

Takiej typowej matematyki na finansach nie jest dużo, jednak jeżeli jesteś zdecydowana na ten kierunek to musisz się liczyć z tym, że trochę czasu będziesz musiała poświęcić na "funkcje, cotangensy i inne pierdoły" A co do UW... Uczelnia jak każda inna.
__________________
- O ile miałem możność stwierdzić, wydaje mi się, że powszechnie przyjęty przez kobiety sposób pisania listów jest nienaganny, z wyjątkiem trzech drobiazgów.
- Jakich to, proszę?
- Stały brak tematu, całkowite lekceważenie interpunkcji i częsta nieznajomość gramatyki.
Nezka07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-08, 12:27   #78
disaster21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 334
Dot.: Finanse i rachunkowość - Warszawa

Na UW finanse i rachunkowość jest na WNE i WZ, ale na WNE nie ma zaocznych tylko wieczorowe.
Matematyka na studiach to nie tylko odejmowanie i dodawanie, a jak nawet osoby ze zdaną matematyka R na 90% ma lekkie problemy z zadaniami. Ale jak się chcę to wszystko można.
disaster21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 06:24   #79
walk_on_air
Raczkowanie
 
Avatar walk_on_air
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 426
Dot.: Finanse i rachunkowość - Warszawa

Tylko na SGHu warto ;]
gdzie bys jednak nie wybrala od matematyki (ciagi, calki, pochodne), statystyki i ekonometrii nie uciekniesz.
walk_on_air jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-09, 08:20   #80
karolajn91
Zadomowienie
 
Avatar karolajn91
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 029
Dot.: Finanse i rachunkowość - Warszawa

ciezko sie dostac na zaoczna magisterka na sgh?
__________________

karolajn91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 22:25   #81
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Finanse i rachunkowość - Warszawa

Matma nie jest specjalnie wymagająca na FiRze.
A sam kierunek to dobry wybór, może nawet lepiej, że zaocznie.
UW ma dobrą opinie odnośnie FiRu, ale mimo wszystko - raczej lepszy jest wydział "WZ" - ogółem FiR zazwyczaj jest lepszy na wydziale zarządzania, więcej matmy.

Powodzenia.
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 23:33   #82
disaster21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 334
Dot.: Finanse i rachunkowość - Warszawa

Cytat:
Napisane przez Japanication Pokaż wiadomość
UW ma dobrą opinie odnośnie FiRu, ale mimo wszystko - raczej lepszy jest wydział "WZ" - ogółem FiR zazwyczaj jest lepszy na wydziale zarządzania, więcej matmy.
Może na Twojej uczelni WZ jest lepszy, ale nie na UW. A i matmy jest więcej na WNE. Wystarczy chociażby na program studiów spojrzeć. Czy ogólnie FiR jest lepszy na WZ? Chyba też niekoniecznie, ale nie będę się sprzeczać w tym temacie.
disaster21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 23:38   #83
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Finanse i rachunkowość - Warszawa

Cytat:
Napisane przez disaster21 Pokaż wiadomość
Może na Twojej uczelni WZ jest lepszy, ale nie na UW. A i matmy jest więcej na WNE. Wystarczy chociażby na program studiów spojrzeć. Czy ogólnie FiR jest lepszy na WZ? Chyba też niekoniecznie, ale nie będę się sprzeczać w tym temacie.
To w takim razie mój błąd - nie jestem aż tak dobrze zorientowany w temacie UW.
Na Uniwersytetach Ekonomicznych, lepszy jest na WZ ( więcej matmy ), chociaż coś dziwnie brzmi to, że na WNE UW jest więcej matmy...zazwyczaj "NE" nie kojarzy się z matmą i jest jej tam mniej.

Albo UW jest wyjątkiem, albo "zwykłe" uniwersytety mają inaczej.
Dunno - jeśli teraz też się pomyliłem, to mnie poprawcie.
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 23:49   #84
disaster21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 334
Dot.: Finanse i rachunkowość - Warszawa

Cytat:
Napisane przez Japanication Pokaż wiadomość
Na Uniwersytetach Ekonomicznych, lepszy jest na WZ ( więcej matmy ), chociaż coś dziwnie brzmi to, że na WNE UW jest więcej matmy...zazwyczaj "NE" nie kojarzy się z matmą i jest jej tam mniej.
Mi zarządzanie zawsze się kojarzyło z trochę humanistycznymi przedmiotami, więc tak samo WZ. Za to ekonomia to już bardzie jakies liczenie, więc z matmą. Dlatego nie rozumiem dlaczego WZ ma na innych uczelniach więcej matmy niż WNE. Może to tylko ja mam takie dziwne skojarzenia.
disaster21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 23:53   #85
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Finanse i rachunkowość - Warszawa

Cytat:
Napisane przez disaster21 Pokaż wiadomość
Mi zarządzanie zawsze się kojarzyło z trochę humanistycznymi przedmiotami, więc tak samo WZ. Za to ekonomia to już bardzie jakies liczenie, więc z matmą. Dlatego nie rozumiem dlaczego WZ ma na innych uczelniach więcej matmy niż WNE. Może to tylko ja mam takie dziwne skojarzenia.
Na UE te przedmioty bardziej matma/statystyka, są na WZ.
Słyszałem, że generalnie nie tylko na UE, takie rzeczy bardziej pcha się na WZ właśnie.
Trochę mnie zaskoczyłeś(??? - wnioskuję po nicku ), z tym że UW ma matmę wciśniętą do NE.

Przecież sama ekonomia jest bardziej humanistyczna.
To nie ekonometria - która zazwyczaj też jest, albo na WZ, albo na WIiK ( Informatyki i Komunikacji ).
Chociaż teraz ekonometria na WZ, to po prostu "AG" ( przynajmniej na niektórych uniwerkach ).
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 23:59   #86
disaster21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 334
Dot.: Finanse i rachunkowość - Warszawa

Cytat:
Napisane przez Japanication Pokaż wiadomość
Na UE te przedmioty bardziej matma/statystyka, są na WZ.
Słyszałem, że generalnie nie tylko na UE, takie rzeczy bardziej pcha się na WZ właśnie.
Trochę mnie zaskoczyłeś(??? - wnioskuję po nicku ), z tym że UW ma matmę wciśniętą do NE.

Przecież sama ekonomia jest bardziej humanistyczna.
To nie ekonometria - która zazwyczaj też jest, albo na WZ, albo na WIiK ( Informatyki i Komunikacji ).
Chociaż teraz ekonometria na WZ, to po prostu "AG" ( przynajmniej na niektórych uniwerkach ).
Jednak jestem dziewczyną.
EiI jest na WNE. Czyli UW trochę pomieszało z kierunkami w porównaniu do innych uczelni, ale mi tam nie przeszkadza.
disaster21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 05:09   #87
walk_on_air
Raczkowanie
 
Avatar walk_on_air
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 426
Dot.: Finanse i rachunkowość - Warszawa

Studiuje i nas SGH i na UW.
Na uw na firze, a nawet i zarzadzaniu (WZ UW) jest matma, ale najwiekszym problemem do przejscia jest statystyka (takze na SGH).
Ludzie zdają to po kilka razy, a z WZtu znam takze takie przypadki co kilka lat sie z tym mecza
Z tym, że na obu uczelniach jest inna motywacja. Na WZ warunek ze statystyki to 300 zł, a na SGH 1050 zł.

Co do magisterki SGH- na niestacjonarne dostaje sie kazdy, na dzienne konkurencja jest
walk_on_air jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-21, 00:19   #88
derrise
Raczkowanie
 
Avatar derrise
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 38
FiR na jakiej uczelni państwowej są najniższe progi

Drogie wizażanki bardzo proszę o pomoc. Wybieram się na Finanse i Rachunkowość Na UW ale niestety progi do niskich nie należą i boję się, że mogę się nie dostać. Finanse w ostateczności ekonomia są jedynymi kierunkami które biorę pod uwagę, dlatego chciałabym mieć jakąś alternatywę w razie ewentualnej porażki. Dodam, że interesują mnie jedynie uczelnie państwowe.

Myślałam też o matematyce stosowanej, jednak tego co się dowiedziałam ciężkoz pracą po tym kierunku dlatego nie wiem czy warto.

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
derrise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-21, 07:21   #89
piotrek1994
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 506
Dot.: FiR na jakiej uczelni państwowej są najniższe progi

niższe progi masz na SGGW w Warszawie
piotrek1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-21, 08:59   #90
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: FiR na jakiej uczelni państwowej są najniższe progi

Na UMK dostawali się ludzie, którzy nie mieli super-hiper wyników (dane z 2 lat do tyłu, kiedy i ja szłam na studia). Ale poszukaj może jakichś progów punktowych.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-23 14:27:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:55.