Bita śmietana - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-08, 10:55   #31
marwel33
Raczkowanie
 
Avatar marwel33
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 347
Dot.: Bita śmietana

Cytat:
Napisane przez pancia_h Pokaż wiadomość
http://www.youtube.com/watch?v=UCrY0...feature=fvwrel
a czy ktoś mi pomoże z taka dekoracją?
Chciałabym zrobić coś podobnego, tylko w mniejszym rozmiarze.
Zakładam że to bita śmietana, ale czy "czysta" czy ulepszona czymś?
to nie jest bita śmietana tylko masa białkowa

1 część: http://www.youtube.com/watch?v=IlqZPqedhNc&feature=plcp
2 część: http://www.youtube.com/watch?v=jFtLQ-qY2HQ&feature=plcp
3 część: http://www.youtube.com/watch?v=uZHVImr6vqk&feature=plcp


Jest czasochłonna, bo te białka trzeba ubijać około pół godziny ale dekoracje z niej wykonane są piękne gładkie, masę można barwić na różniste kolory. Gdy schłodzimy tort te dekoracje nie spłyną nie zmieniają kształtu.


Cytat:
Napisane przez Emocjonalna17 Pokaż wiadomość
Ja dodaje goraco zelatyne do bitej smietany i jakos sie nie scina z efektem grudek. Poprostu grunt zeby zelatyna byla dobrze rozmieszana i rozpuszczona. Jak wleje zelatyne to doslownie 3 ruchy mikserem i koniec. Smietana ma to do siebie ze jesli zbyt dlugo bedzie ubijana , nawet bez zadnych zelatyn itd to w koncu sie zwazy. Powodzenia kuchareczki
Piekłam zakonnicę i zmarnowałam 2 opakowania UHT Łaciatej 30% i pół litra 36% też łaciatki. ŚMietanka oczywiście schłodzona (2 doby) miska w zamrażalniku przed ubijaniem ... Śmietanka ubita pod koniec 2 łyżki cukru pudru (nigdy nie wiem kiedy dać ten cukier ) dodaję chłodną żelatynę rozpuszczoną w kilku łyżkach gorącej wody i wszystko się waży. Mieszałam trzepaczką nie mikserem ... gdzie robię błąd? Czy ta żelatyna musi być kompletnie zimna? I to nie że za długo mieszana, bo to kilka ruchów i już widać maślanka się oddziela. Śmietanka w terminie ważności..

Koniec końców zrobiłam Śnieżkę dodałam do niej żelatynę i się nie zważyło, ale ... smaku żadnego to nie miało
__________________


Edytowane przez marwel33
Czas edycji: 2012-08-08 o 11:00
marwel33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-09, 09:05   #32
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Bita śmietana

Cytat:
Napisane przez marwel33 Pokaż wiadomość
Piekłam zakonnicę i zmarnowałam 2 opakowania UHT Łaciatej 30% i pół litra 36% też łaciatki. ŚMietanka oczywiście schłodzona (2 doby) miska w zamrażalniku przed ubijaniem ... Śmietanka ubita pod koniec 2 łyżki cukru pudru (nigdy nie wiem kiedy dać ten cukier ) dodaję chłodną żelatynę rozpuszczoną w kilku łyżkach gorącej wody i wszystko się waży. Mieszałam trzepaczką nie mikserem ... gdzie robię błąd? Czy ta żelatyna musi być kompletnie zimna? I to nie że za długo mieszana, bo to kilka ruchów i już widać maślanka się oddziela. Śmietanka w terminie ważności..

Koniec końców zrobiłam Śnieżkę dodałam do niej żelatynę i się nie zważyło, ale ... smaku żadnego to nie miało
Z żelatyną nie mam doświadczenie więc trudno mi odpowiedzieć dlaczego tak się stało. Co do cukru to ja daję zwykły i na początku, bo w śmietanie to nie ma znaczenia, a jak się da na początku to ładnie się rozpuści i szybko mogę sprawdzić czy jest odpowiednio słodka. Cukier dopiero po ubiciu daje się do białek.
Ja do usztywniania śmietany stosuję odpowiednik śmietan fixa.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-09, 10:37   #33
marwel33
Raczkowanie
 
Avatar marwel33
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 347
Dot.: Bita śmietana

Asiulkaa dziękuję, spróbuję z tym cukrem następnym razem
__________________

marwel33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-09, 14:54   #34
MARTA0000
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8
Dot.: Bita śmietana

Ja kupuję śmietanę 30% w Lidlu i zawsze pięknie się ubija a do dwóch śmietan ubitych dodaję 1 dużą łyżkę żelatyny wcześniej rozpuszczoną w 1/4 szkl.wody i wlewam szybko mieszając mikserem wtedy nie ma grudek.
MARTA0000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-09, 16:18   #35
kiciakasia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Miasto Ogrodów
Wiadomości: 3 195
Dot.: Bita śmietana

Cytat:
Napisane przez marwel33 Pokaż wiadomość
t

piekłam zakonnicę i zmarnowałam 2 opakowania uht łaciatej 30% i pół litra 36% też łaciatki. śmietanka oczywiście schłodzona (2 doby) miska w zamrażalniku przed ubijaniem ... śmietanka ubita pod koniec 2 łyżki cukru pudru (nigdy nie wiem kiedy dać ten cukier ) dodaję chłodną żelatynę rozpuszczoną w kilku łyżkach gorącej wody i wszystko się waży. Mieszałam trzepaczką nie mikserem ... Gdzie robię błąd? Czy ta żelatyna musi być kompletnie zimna? I to nie że za długo mieszana, bo to kilka ruchów i już widać maślanka się oddziela. śmietanka w terminie ważności..

koniec końców zrobiłam śnieżkę dodałam do niej żelatynę i się nie zważyło, ale ... Smaku żadnego to nie miało
że co?!

zuuooo \m/
__________________
smocza mama
kiciakasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-10, 12:21   #36
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: Bita śmietana

Żelatyna musi byc zimna. Normalne ze cieplo w chlodnym sie zważy....

Ja ostatnio kjupilam w netto dwa opakowania 30% z mlekowity i obie jakies popsute, nie dalo sie ubic, rozwarstwilo sie, jedna czesc zrobila sie sztywna jak lody, a druga leista jak mleko Już jak otworzylam kartonik widzialam w srodku wielka kostke smietanki plywajaca w mleku. W smaku byla normalna, ale konsystencja zepsutej smietany

Od teraz kupuje tylko laciate.
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-10, 13:13   #37
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Bita śmietana

Jeśli chodzi o wybór śmietany to firma ma mniejsze znaczenie. Znacznie lepsze są świeże śmietany w plastikowych pudełkach, bita śmietana jest znacznie smaczniejsza i w zasadzie nie ma znaczenia którą kupowałam, czy Jana, czy Piątnicy z biedronki, czy jakąś tam z Aldiego, minusem jest to że trzeba na świeżo kupować. Natomiast śmietany uht w kartonach mają to do siebie że przez to leżenie w cieple półek sklepowych wytrąca im się śmietana nie chce się wymieszać i cała śmietana często nie chce się ubić. Smak tych UHT też jest gorszy.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-10, 13:18   #38
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: Bita śmietana

Cytat:
Napisane przez asiulkaa Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o wybór śmietany to firma ma mniejsze znaczenie. Znacznie lepsze są świeże śmietany w plastikowych pudełkach, bita śmietana jest znacznie smaczniejsza i w zasadzie nie ma znaczenia którą kupowałam, czy Jana, czy Piątnicy z biedronki, czy jakąś tam z Aldiego, minusem jest to że trzeba na świeżo kupować. Natomiast śmietany uht w kartonach mają to do siebie że przez to leżenie w cieple półek sklepowych wytrąca im się śmietana nie chce się wymieszać i cała śmietana często nie chce się ubić. Smak tych UHT też jest gorszy.
no wlasnie moja byla taka uht
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-10, 14:21   #39
cocobee
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 195
Dot.: Bita śmietana

jakąkolwiek śmietane zawsze wrzucam do zamrażalnika na 1h przed ubijaniem. nigdy nie miałam problemów bez względu na producenta.
cocobee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-10, 14:53   #40
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Bita śmietana

Cytat:
Napisane przez Madaaa Pokaż wiadomość
no wlasnie moja byla taka uht
Jak napisałaś kartonik to od razu wiedziałam o co chodzi. Mnie się taka centymetrowa warstwa na górze robiła.
Ja lubię mieć zapasy i zawsze kupowałam śmietanę w kartonikach, raz nie miałam wysłałam TŻa po śmietanę i kupił tę z lodówki w plastikowym opakowaniu, śmietana była przepyszna no i od tego czasu kupuję tylko tę z lodówki.
W jakimś programie podawali że takie mleko z lodówki- pasteryzowane, a nie z kartonu UHT jest o wiele smaczniejsze, wiec to chyba głównie kwestia sposobu konserwacji.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-12, 10:14   #41
marwel33
Raczkowanie
 
Avatar marwel33
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 347
Dot.: Bita śmietana

Zrobiłam tę Zakonnicę i nie zważyło się

Szkoda, że w przepisach nie podadzą takich "szczegółów" tylko człowiek musi zmarnować produkty czas i nerwy, później przeszukać net o ile ma jeszcze siłę aby walczyć o danie.

Jeżeli sprawa się tyczy tych pasteryzowanych a UHT, ja kupuję pasteryzowane mleko ze względu na dzieci. Mnie osobiście też smakuje, ale do kawy wolę UHT.
Śmietany patetyzowanej ubić mi się nie udało jeszcze Być może tutaj mamy inną jak w PL, albo wybrałam nieodpowiednią.
__________________

marwel33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-13, 10:01   #42
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Bita śmietana

Cytat:
Napisane przez marwel33 Pokaż wiadomość
Śmietany patetyzowanej ubić mi się nie udało jeszcze Być może tutaj mamy inną jak w PL, albo wybrałam nieodpowiednią.
Śmietany faktycznie mam wrażenie że są inne, ale nie ma znaczenie czy jest to UHT czy pasteryzowana, bo UHT też nie chce mi się ubijać. Jednak zauwazyłam że ostatnio dodają do śmietan karagen lub inne zagęszczacze czasem pod hasłem stabilizatory, no i taka śmietana ubija się nieźle.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:50.